Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) T-online válasza galóca18 (#600) üzenetére


T-online
tag

reseteld a modemed, adsl@test felhasználónév, test jelszó párossal csatlakozz fel, mérj sebességet a 192.168.9.1 oldalon, kapsz egy 121-el kezdődő hibaszámot, ezt diktáld be a 1412-n (2 1 ügyfélazonosító, 2 1 0 ügyféljelszó) és máris elkezdik a problémád elhárítását.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#602) kew válasza T-online (#601) üzenetére


kew
senior tag

kábelnete van. Igaz, bejelenteni akkor is be kéne, nem ölbetett kézzel szomorkodni és várni a csodát :)

(#603) T-online válasza kew (#602) üzenetére


T-online
tag

Akkor a csatlakozást hagyd ki, a többit csináld meg, ha ott is nagyon lassú lesz a sebesség, akkor érdemes lenne megnézni router nélkül(ha van) vagy egy másik géppel, mert az esetek többségében tűzfal, vírusírtó, vírus vagy a háttérben futó alkalmazás miatt van a lassulás.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#604) lymmz válasza T-online (#601) üzenetére


lymmz
csendes tag

Az általad megadott menütérkép elavult, már csak azért is, mert ha egyből megnyomja a kettest akkor bedobja az angol menübe. :)

http://www.tamasnaplo.hu

(#605) T-online válasza lymmz (#604) üzenetére


T-online
tag

Természetesen meg kell várni amíg elkezdi mondani a rendes menüt, tehát ez 15mp-et jelent miután jelentkezett az automata.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#606) Vigneau válasza T-online (#605) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Láma kérdésem lesz, mert már fáradok a keresgélésben...
Cegléden ki van építve a T-Kábel? TV -re és NET-re lenne szükségem. FiberNet-ről váltanék. A RubiCom már kiesett, nem jön be a lépcsőházunkba.

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#607) lymmz válasza T-online (#605) üzenetére


lymmz
csendes tag

és akkor se 2 1 ua 2 1 0 uj :)

http://www.tamasnaplo.hu

(#608) petne válasza Vigneau (#606) üzenetére


petne
őstag

Nincs kiépítve... T-Home szolgáltatás viszont van.

(#609) T-online válasza Vigneau (#606) üzenetére


T-online
tag

Van egy ceglédi jóbarátom, épp a minap beszélgettünk erről, ha Rubicom nincs, akkor TV szempontjából amiről érdemes beszélni az a Fibernet és a T-home, net esetében Fibernet és ADSL, más alternatíva van, de nem igen hiszem, hogy az érdekelne (DIGI, UPC, Hello HD műholdas), van még valami netring, de az szóra sem érdemes.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#610) galóca18 válasza T-online (#601) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Köszönöm a választ! :) Akkor is jó az a cím, amit adtál, ha nem ADSL-em van, hanem kábelem? (Mert az az ADSL sebességteszt főoldala.) A modemen 2 reset van:
* CM RESET
* EMTA RESET
Melyiket használjam kábelnet esetén?

Már telefonáltam párszor, egyszer például azt mondták, hogy ha újra gond lesz, mondjam meg, hogy vonalvizsgálatot kérek. Amikor pedig ezt tettem, közölte velem az akkori ügyintéző, hogy ő nem látja indokoltnak. Persze, hiszen nem ő kínlódik vele...
Egyébként a vonalvizsgálat miből áll? Ki fognak jönni hozzá vagy valahonnan bentről intézik? (Mert ezt sem tudta megmondani az ügyintéző. Vagy csak nem volt kedve, nem tudom.)

Nincs másik gép, se modem, se router. Most rendben van a sebesség, általában hosszas használat után (6-10 óra, majd jobban megfigyelem) van zűr, hajnaltájt. Szakadozik, elmegy a net vagy "csak" lelassul.
Valóban csak olyankor érdemes beszólni, amikor épp fönn áll a hiba? Különben tehetetlenek? (Bár amikor beszóltam, épp zűrös volt mindig.)

Kew: Egyrészt igazad van: néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. :K Másrészt (sajnos): próbálkoztam már, de nem sok sikerrel. (De hidd el, jobb, hogy most nem telefonáltam, utálom magam, amikor ennyire pipa vagyok, úgysem lett volna türelmem higgadtan elmondani, csak szegény ügyintéző látta volna kárát, pedig nem is ő tehet erről. :B Nem szokásom ennyire berágni, de ekkorra már megvolt a hangulatom amúgy is. Majd legközelebb betelcsizek, nyugisan. :) )

Lymmz: Köszi a menüt.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#611) SsPL711 válasza galóca18 (#600) üzenetére


SsPL711
őstag

Hali!

Biztos, hogy jó szerverrel mértél?
Nem véletlen "Budapest" szervernévnek kéne lennie?
Nuremberg, az hol van?

450 mérföldre lévő szerverrel teszteltél.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#612) #30814464


#30814464
törölt tag

Szia, nekem egy olyan problémám van, hogy nem engedi ki az emaileket a t-online-os címem.Minden jól van beállítva (5éve axelero-t-online elöfizu vagyok, jópárszor állitgattam az outlookot), namost kipróbáltam egy macbookon és ott hibátlanul megy.
Van esetleg tipped mi lehet a gond?
Köszi Üdv,

(#613) petne válasza #30814464 (#612) üzenetére


petne
őstag

Írd be a pontos hibaüzenetet.

(#614) galóca18 válasza SsPL711 (#611) üzenetére


galóca18
tag

Heló!

Körbeméricskéltem a fél világot, beleértve a T-online ADSL tesztoldalát is, végül betelefonáltam nekik, ott megadták a T-online-os kábelnet sávszélesség teszelő oldal címét. Azon az oldalon, már nem emlékszem pontosan, cirka 10-12 kbps-t mértem az 1 M helyett! Azt mondták, reseteljek (cm reset), akkor följavult hatszázkilencevenakárhányra (az már több, mint fele annak, amiért fizetek), azóta már olyan is volt, hogy a 800-at is túllépte. Persze az még mindig nem 1M, de azt is megmagyarázzák, mint tudjuk... Csak rosszabb ne legyen! :))

"Nem véletlen "Budapest" szervernévnek kéne lennie?"

Valahogy az az érzésem, hogy az nem igazán pontos, mert amikor az összes többi szerver pl. 200-at mér, ott mindig 400 kbps. Ami ráadásul nem áll összhangban a monitorom sarkában ülő kis kijelzővel. A nyíregyházin is mértem, az a többivel összhangban van.

"Nuremberg, az hol van?"

Nem tudom, mennyire volt komoly a kérdés. :) A válaszért ide katt. Nuremberg=Nürnberg
Ha csak költői kérdésnek szántad, bocs, nem piszkálódni akarok. :K

Szerk.: A távolság befolyásolja a mérés pontosságát? Azt gondoltam, az 1M mindenhol 1M. Vagy nem? :F Passz!

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#615) #30814464 válasza petne (#613) üzenetére


#30814464
törölt tag

(#616) petne válasza #30814464 (#615) üzenetére


petne
őstag

Relay access denied-ot akkor kapsz, ha nem autentikálsz. Tehát rosszul van beállítva a fiókod, már elég régóta szükséges megadni az smtp küldéshez is a felhasználónevedet és jelszavadat, részletes beállítási útmutató: http://www.t-online.hu/ajanlataink/termekek/20070514email.html

[ Szerkesztve ]

(#617) #30814464 válasza petne (#616) üzenetére


#30814464
törölt tag

Igen, tisztában vagyok vele, és be is van állítva!:)Ezért fordúltam hozzátok.

(#618) petne válasza #30814464 (#617) üzenetére


petne
őstag

Valami mégse jó... feltételezem semmilyen e-mail címre nem tudsz küldeni.

(#619) Core2duo6600 válasza galóca18 (#614) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a távolság leginkább a pingeket, meg attól füg, hogy hány routeren megy keresztül, a router lehet itt a szolgáltató számítógépet sorozata, és a pillanatnyi terheléstől is függ.

És attól is lassú lehet, hogy a körzetedben le van terhelve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#620) Core2duo6600 válasza #30814464 (#617) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem így van beállítva így müxik.

Hogy ez mennyire van összhangban azzal ami a t-online oldalán van nem tudom, de én próbálhgatások sorával értem el a müködő levelezést nekem az a doksi nem segített.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#621) rape


rape
csendes tag

Sziasztok!

Van valamilyen megoldás arra, hogy a T-home TV STB-jét egyfajta médiacentert lehessen alkalmazni?
Ha már ott van a nappaliban, akkor valamilyen mp3 lejátszó szoftver futhatna az STB-n, ami el tud érni a helyi hálózaton megosztott mp3 fájlokat, és ezeket képes lejátszani. A hálózaton lévő filmeket is le lehetne játszani ilyen módon.
Az x301t STB rendszerinformációja szerint Windows CE 5.0 fut rajta, ami nyilván képes erre a feladatra. Az már más kérdés, hogy ehhez adminisztrátori jogosultság kellene az STB oprendszerére, ami egyelőre nincs. Továbbá valahogy be kellene jelentkezni rá mondjuk egy hálózati gépről, és valamilyen felületen keresztül telepíteni kellene tudni rá programokat.
Érdemes ezzel foglalkozni, vagy reménytelen?

[ Szerkesztve ]

(#622) petne válasza rape (#621) üzenetére


petne
őstag

Későbbi szoftver támogatni fogja már ezt a funkciót is, de arra még várni kell.

(#623) galóca18 válasza Core2duo6600 (#619) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Köszi! Egyébként a ping micsoda? Sok helyen emlegetik, de sehogy nem bírtam eddig kihámozni, hogy mit "mér" vagy határoz meg. Azt mostmár tudom (tőled), hogy a távolság rosszul hat rá. Jól tudom, hogy az a jó, ha minél alacsonyabb a ping értéke? Mennyi a reális?

Előre is köszi a választ!

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#624) petne válasza galóca18 (#623) üzenetére


petne
őstag

Érdemes ezt elolvasnod: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ping

(#625) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Üdvözlök mindenkit!

Lenne pár kérdésem. A laskásunkba jelenleg telefonvonal és 8Mbites ADSL van bevezetve. Páromnak lehetősége van céges netet bevezetnie.Úgy emlékszem, hogy a neve hobbi adsl és hobbi kábelnet. Van-e arra lehetőség, hogy bevezessünk még egy adsl-t vagy inkább a kábelnet lenne a nyerőbb?

Valaki tudna információt adni a céges internet sebességéről? Hobbi a csomag neve.
Előre is köszönöm!

(#626) lymmz válasza juliabrilke (#625) üzenetére


lymmz
csendes tag

Az ADSL Hobbi egy régebbi csomag neve, de gondolom Flottás adsl-re gondoltok "céges net" alatt. Amennyiben a cégetek fizeti a telefonvonalat akkor beköthettek egy új vonalat is, majd lesz két 8mbites ADSL-etek.

Viszont az a legkézenfekvőbb, hogy a jelenlegi csomagotok átváltják flottásra, így nem Ti fogjátok kapni a számlát hanem a munkahelyetek.

Műszaki paraméterekre ugyanolyan mint bármelyik másik csomag, ne számíts arra, hogy bármennyivel is gyorsabb.

http://www.tamasnaplo.hu

(#627) juliabrilke válasza lymmz (#626) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, de még van hűségnyilatkozatunk még márciusig. Gondolom ez korlátozza a lehetőségeket. :F

Egyébként ezt a 2 netet be lehetne valahogyan vezettetni egy gépre?

(#628) lymmz válasza juliabrilke (#627) üzenetére


lymmz
csendes tag

A hűségidő akkor számítana ha le akarnátok mondani vagy kisebb csomagra akarnátok váltani, így semmi akadálya sincs annak, hogy rendeljetek még egy telefonvonalat.

Ha ezt megkérdezed, hogy lehet egy ugyanazon a számítógépen két internetet használni egyszerre akkor szerintem nem fogod tudni megoldani, tényleg nem egyszerű dolog. Miért van szükségetek két 8 megás vonalra? Megéri fizetni plusz egy adsl maximum árát? :)

http://www.tamasnaplo.hu

(#629) juliabrilke válasza lymmz (#628) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az egyik ingyen lenne. :DDD

Akkor az is menne, hogy a miénket átíratjuk párom nevére (már ha lehet 8Mbitesre) és akkor ez megszűnik, ami nekem van?

Egyébként megnéztem és szerintem megoldható lenne az összekötése a 2 netnek. Szoftveresen egyszerűbb lenne.

(#630) lymmz válasza juliabrilke (#629) üzenetére


lymmz
csendes tag

Fizikailag nem következne be változás, szóval nem szűnne meg semmi.

Sok sikert hozzá.

http://www.tamasnaplo.hu

(#631) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Segítség kellene!
Adott egy xp-s gép, melyen tökéletesen müködik a t-kabel-es net. Most hazahoztam a saját gépemet is, melyen vista van, és istenért sem tudom fölcsatlakoztatni a netre. Próbálok új kapcsolatot létrehozni, az meg is van, új broadband kapcsolat, stb.., kér esetleges user és pass-t, de az nálunk nincs, nem kaptunk.
Az xp-s gépen is egyszerüen csak aktiválva van mintha helyi kapcsolat lenne, és megy. Gondolom, kapott automtikus ip-t és bye. Vista alatt sehogy sem tudok felcsatlakozni, pedig marhára kéne a net.
Ha valaki tud, segítsen! Köszi!

(#632) petne válasza Tibiajax (#631) üzenetére


petne
őstag

Kábelnél, ha nincs router, akkor nem elég az, hogy kihúzzuk az UTP kábelt az egyik gébpől, majd a másik gépbe csatlakoztatjuk és kész. Indítsd újra a modemet és szerintem menni fog...

(#633) petne válasza petne (#632) üzenetére


petne
őstag

Egyébként ez azért szükséges, mert ilyenkor cserélődik a MAC cím a központban is...

(#634) Tibiajax válasza petne (#632) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Csinálom. Elég, ha csak a tápot huzom ki, vagy reseteljem is közben?

(#635) juliabrilke válasza lymmz (#630) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, köszi a válaszokat és a segítséget! :R

(#636) juliabrilke válasza Tibiajax (#631) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csinálj egy modemresetet és menni fog szépen. A MAC lesz a ludas...

(#637) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Köszönöm szépen skacok, már megy is. Ha erre jártok vmikor, egy-egy hideg sör vár rátok

(#638) Vigneau válasza T-online (#609) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen Neked és petne-nek a választ. :R
Majd körbenézek ott is, amit írtatok. FiberNet-től inkább szabadulnék, valahogy 4 év után többet vártam volna tőlük - de ez hosszú... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#639) Tibiajax válasza Vigneau (#638) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Kedves Rózsaszín Manó.. Mikor látod be már végre, hogy ezeknél a cégeknél egy 4éves hűség pont ugyanannyit ér, mintha most kerested fel volna először őket életedben?.. :)

[ Szerkesztve ]

(#640) petne válasza Vigneau (#638) üzenetére


petne
őstag

Én is ceglédi vagyok (meg részben Fehérvári) és a Fibernet nálam is felejtős, én is többet vártam volna és nem csak áremelést, illetve csatornaritkítást...
Helyette van T-Home és most kevesebbet is fizetek és többet is kapok. :)

[ Szerkesztve ]

(#641) Vigneau válasza petne (#640) üzenetére


Vigneau
félisten

Nohát, kicsi a világ - némileg több, mint 4 éve élek itt. Egyedül az nem tetszik, hogy 2 vevőegységre lenne szükségem és az tetézi valamelyest a költségeket... :B

Tibiajax: Szia Kedves Cicus! ;) Én még bízom abban, hogy egyszer eljő az az idő, hogy nem mi vagyunk a szolgáltatóért és ő köszöni meg a mi pénzünk, ha nála költöttük el. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#642) Ebit válasza Tibiajax (#639) üzenetére


Ebit
addikt

Kedves Rózsaszín Manó.. Mikor látod be már végre, hogy ezeknél a cégeknél egy 4éves hűség pont ugyanannyit ér, mintha most kerested fel volna először őket életedben?.. :)

Szerintem, még annyit sem, mert új belépőként több kedvezményt és figyelmet kapsz.

(#643) petne válasza Ebit (#642) üzenetére


petne
őstag

Jelen esetben a monopólium is erőssen közrejátszik, hiszen Cegléd nagy részén van a Fibernet és a T-Home (némely lakótelepen Rubicom, de az elég kevés helyen), meg persze a műholdas alternatívák, de ez kevés. Ha erősebb lenne a verseny, erősebb lenne a hűségkedvezmény, de ez kábeltv társaságoknál nem nagyon fordulhat elő, mivel ott nincs lehetőség arra, hogy ugyanazon a madzagon másik szolgáltató lépjen be, ellentétben pl. az adsl internetnél. Arra meg kevés esély van, hogy egy másik szolgáltató teljesen kihúzza a vezetékét, a Rubicom is elég lassan halad egyrészt, másrészt meg Ők csak lakótelepbe mennek, ugyanúgy, ahogy a DigiKábel is, mivel ott könnyebben megtérül a befektetett pénz.

[ Szerkesztve ]

(#644) juliabrilke válasza lymmz (#626) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezek a csomagok és a segességük hol is található meg? Mert én csak ősrégi oldalakat és doksikat találtam. :B

(#645) petne válasza juliabrilke (#644) üzenetére


petne
őstag

T-Online munkavállalói internetflotta csomagjait itt találod meg, a hobbi csomag már nem létezik, tehát arra biztos, hogy nem lehet előfizetni, de azt hiszem, hogy az a jelenlegi 4 megabites csomagnak felel meg, tehát a Prémiumnak.

[ Szerkesztve ]

(#646) juliabrilke válasza petne (#645) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, árak alapján én is a 4Mbites csomag környékére lőttem be, mert 8Mbitesnek túl olcsó lett volna.

Akkor viszont marad a 8Mbites net és jön ez mellé.

(#647) petne válasza juliabrilke (#646) üzenetére


petne
őstag

Megéri emellett még egy telefonvonalat beköttetni? Szerintem várjátok meg, míg lejár a hűségnyilatkozata a 8 megabitesnek és azután foglalkozzatok ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#648) juliabrilke válasza petne (#647) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából dec. 31 magasságában költözünk, akkro vinni kellene a netet is. Egyébként nem még egy adsl bevezetésére gondoltunk, hanem kábelnetre, ha már van rá lehetőség.

Azért kellene kihasználni, mert ez a lehetőség ingyenes lenne egy évig. Kár lenne veszni hagyni.

(#649) juliabrilke válasza petne (#647) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, ismételten köszönöm a segítségedet! :R

(#650) petne válasza juliabrilke (#648) üzenetére


petne
őstag

Jah értem, akkor kábelnetről van szó, így akkor én is belevágnék. Bár az új helyen elérhető lesz a kábelnet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.