Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70101) dkess válasza tsilver (#70100) üzenetére


dkess
őstag

WebDAV Server -el próbálod a szinkronizálást? Amennyiben igen,m akkor ez a gond. Az utolsó frissítéssel kivették a CalDAV támogatást: [link] .

Ugyanakkor nem frissítették az általános leírást: [link] .

Synology leírás a Calendar -ra történő áttéréssel kapcsolatosan: [link] .

(#70102) tsilver válasza dkess (#70101) üzenetére


tsilver
aktív tag

ez a baj, hogy az újjal nem megy. a leírás alapján nem muxik

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#70103) zsamiatt válasza tsilver (#70102) üzenetére


zsamiatt
őstag

én outlookkal syncronizálom. Ki kellett törölnöm a naptárat a synoba és újra felvenni. Aztán volt még egyszer hogy kidobta, akor vagy 20szor felvettem újra és azóta működik... Hogy mi a túró baja volt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70104) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!
NAS vásárlásban szeretnék tanácsot kérni.

Az alábbi dolgokra szeretném használni:
Torrentek futtatása (40-50db egyidejűleg).
Filmek, sorozatok, képek tárolása. Ebből a filmek nem képviselnek értéket, a fotók már annál inkább de azokból nincs túl sok 500-600gb.
A film-sorozat szekció sincs több 3TB-nél.
RAID-ben ezen okok miatt nem is nagyon gondolkodom (vagy lehet gondolkodnom kéne?), a képek mentve vannak/lennének felhőbe és egy külső HDD-re is.

Biztos ami biztos, kétlemezes NAS-ban gondolkodom azért, de nem tudom eldönteni, hogy a fenti igények figyelembevételével megéri e a több mint 40e ft árkülönbözetet a
Synology DS220+ (6 GB) [link] ehhez képest Synology DS218 [link] .
Esetleg ha változnak az igények, akkor a drágábban nagyobb potenciál van a későbbiekre...

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#70105) AiRLAC válasza blaki (#70104) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre mindkettő jó, esetleg a DD220+ sima 2gb változata is, ha az olcsóbb. A DS220+ erősebb, lesz Docker, időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70106) blueboy77


blueboy77
csendes tag

Sziasztok!

Dilemmában vagyok... Egy 8 éves DS213-at cserélnék le, 4 lemezes Syno-ra.
Látatlanban a választott a DS420 lenne (tehát a sima, nem a "J"-s, nem a "+"-os), de ugyebár ilyen nincs, csak a DS418. Ezt 2017. szeptemberében jelentették be, tehát lassan 3 éves modell lesz. Igaz hardware és szolgáltatások tekintetében jó lenne a DS418, de ehhez értelemszerűen 2-3 évvel hamarabb jár le a software-es támogatás mint például egy idei/tavalyi modellen (DS420J, DS420+). És nekem ez számít, hosszú távra tervezem a NAS-t...
Figyelemmel követem a Nascompares weboldalát és Youtube csatornáját, szerintük ha lesz is új "középső" modell, akkor az egy éven belül semmiképp sem várható, de még azt is elképzelhetőnek tartják, hogy nem is lesz egyáltalán, mivel a "J"-s és "+" -os modellek mára tudásban és hardware-ben sokkal közelebb vannak egymáshoz mint pár éve, így kérdéses a létjogusoltsága.
A 420J-t picit visszalépésnek gondolnám, a 420+ pedig árban már kicsit sok... Ti mit tennétek? Mit gondoltok?

Köszi

(#70107) PhoenixK válasza blueboy77 (#70106) üzenetére


PhoenixK
őstag

Első kérdés: Mire használnád?

Látatlanba azt mondom, hogy ha egyetlen vagy elsődleges NAS, akkor mindenképpen a DS420+:
- időtállóbb már csak a CPU miatt is
- bővíthető a memória
- extra szolgáltatások, lehetőségek, mint pl. Docker

szerk.: A BTRFS valamint a snapshot lehetősége kimaradt a + javára!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#70108) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Storage pool-nál (tárolókészletnél) 8,17tb-ot mutat (4db 3tb-os disk), viszont a volume-nél (kötetnél) már csak 7,85tb-ot.
Ez a 0,32tb a fájlrenszer, vagy mire ment el?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70109) Elemental válasza ArthurShelby (#70108) üzenetére


Elemental
addikt

Btrfs? Mert akkor arra.

(#70110) ArthurShelby válasza Elemental (#70109) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, btrfs. Köszi :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70111) Borisz76 válasza ArthurShelby (#70108) üzenetére


Borisz76
veterán

Mint látható 3 db partíció is van a 2Tb-s lemezen :
- Rendszer ( DSM )
- Gyorsítótár
- Adat

918+ -ból kivett 2Tb-s lemez , USB-n visszadugva : Kép

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70112) White24


White24
kezdő

Ez komoly? DS videó 🙄🤣

[ Szerkesztve ]

(#70113) ArthurShelby válasza Borisz76 (#70111) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ezt a verziót 2 okból nem tartom valószínűnek :
1. Durván 5gb helyet csíp le össz-vissz egy hdd-ből, 4ből akkor 20gb-ot, de nálam 320gb hiányzik
2. Szerintem már a tárolókészletnél a lecsípett méretet mutatja (de ebben kevésbé vagyok biztos)

Én a btrfs-t tartom valószínűnek

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70114) bLaCkDoGoNe válasza ArthurShelby (#70113) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Storage Manager → Storage Pool → Storage Allocation: "The volume reserves up to 5% of storage space for metadata usage". Ezt az 5%-ot keresed szerintem. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70115) lewisfm válasza partymaci (#70092) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ha beteszed a HHD-t az új NAS-ba, akkor az törli, partíciónálja és formázzni is fogja azokat.
Ha jól sejtem, akkor az adatmentést nem úszod meg!

(#70116) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Mac OS alatt a gépről a NAS-ra másolt fájlok módosítási dátuma megváltozik a másolás pillanatára (a létrehozás dátuma marad a fájl eredeti dátuma). Ugyanakkor más esetekben (én a DS File iOS app által a NAS-ra másolt iPhone képeknél vettem észre) pont fordítva lesz: a fájlok módosítási dátuma a fájl eredeti dátuma lesz, míg a létrehozás dátuma a másolás pillanata.

Ez elég zavaró, mivel sehogy nem tudom egységesen dátum szerint rendezni a fájlokat.

Van erre valami közismert (de általam nem megtalált) megoldás, vagy support lesz a dologból?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70117) ArthurShelby válasza bLaCkDoGoNe (#70114) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen.
Egyre világosabb. Metaadatok a btrfs fájlrendszer miatt vannak gondolom (vagy a metaadatok egy része a btrfs miatt van)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70118) Véreshurka válasza dkess (#39155) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Helló!

Kicsit elvesztem a snapshot beállításaiban, tudnál esetleg segíteni az értelmezésében?

Ha jól értem a Schedule-t fél órára állítod be. Az napi 48 db snapshot.Tehát így néz ki a Schedule-od? -->
Enable snapshot schedule: pipa
Select days: daily
Starting at: 00:00
Frequency: Every 30 minutes
Repeat until: 00:00

Majd a Retention fül alatt állítod be az Advanced retention policy-t bepipálva a Set rules alatt, hogy mit is szeretnél megtartani. Azaz:
12 hourly snapshot --> itt beállítod, hogy a létrejött 48 db snapshot-ból az utolsó olyan 12 maradjon meg amik minden egész órakor készültek?
1 daily snapshot: --> a mai-nál régebbiek közül 1 maradjon meg?
1 weekly snapshot --> a mainál régebbiek közül hetente egy maradjon meg, ami az előző héten készült napi snapshotok közül a hét első napján megmaradt snapshot?
1 monthly snapshot --> a hónapban készült melyik snapshot marad emg így?
x yearly snapshot --> itt már végképp nem tudom követni.

Remélem érthető a problémám és rendben el tudtam magyarázni, hogy mi is az amit nem értek a snapshot-olással kapcsolatban.

Előre is köszönöm az értelmezést és segítséget!

El Psy Kongroo

(#70119) dkess válasza Véreshurka (#70118) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, a schedule beállítás az úgy OK és valóban az említett külön menüben kell állítani. Ami fontos, hogy bár 48 -szor készül snapshot ugyanakkor "az óra 30 perckor készülő" snapshot a következő elkészültéig marad csak meg. Azaz nem lesz ott egész nap.

Ez azért fontos, mert amennyiben pl. 100 GB -ot visszaállítanál akkor visszaállítás közben a rendszer simán törli az egész snapshot -ot (kapsz egy hibaüzenetet és "Sanyi"). Azaz "az óra 30 perckor készülő" snapshot -ok arra jók igazán, ha pl. hirtelen kellene egy-két file vagy az utolsó munkáinkat tartalmazó mappát hirtelen visszaállítani és végzünk amire a rendszer törölne. Amennyiben nagyobb lélegzetvételű dolog lenne, akkor az utolsó órásból induljunk ki (a lentebbi példa alapján ekkor max. 12 óránk lehet). Amennyiben meg ilyen 10-20 TB adatot akarsz visszaállítani, akkor eszünkbe ne jusson napi snapshot -nál frissebbel kezdeni a fentebbi okok miatt (ugye akkor egy hetünk van arra, hogy megoldjuk) ... :)

Vegyünk most egy friss beállítást a megtartással kapcsolatban - kb. ugyanaz, mint az eredeti példában is volt:

Lefordítva magyarra:

- félóránként pillanatkép készítése (ez ugye külön menüben állítva),
- ezek közül óránkénti napi utolsó 12 db (12 óra) kerül megtartásra folyamatosan,
- mainál régebbiek közül napi egy kerül megtartásra egy héten (7 nap) keresztül,
- ezt követően heti egy pillanatkép megtartása 5 héten keresztül,
- ezt követően havi egy féléven (6 hónap) keresztül,
- félévnél régebbi vagy éves mentést nem tartok meg jelenlegi beállítás alapján, de ez is módosítható akár (évesnél nulla van).

Hogy is néz ki ez a gyakorlatban:

Szerk.: Nem a 2021.04.24 az ami egyben napi is meg heti is, hanem a 2021.04.25. Csak a pontosság kedvéért - egyéb jelentősége nincs ...

[ Szerkesztve ]

(#70120) Véreshurka válasza dkess (#70119) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Így már sokkal világosabb a dolog! Szerintem akkor bele is vágok. Tetszik az időbeli beállítás is, szerintem kiindulásnak ezt fogom használni, aztán meglátom kell-e finomítani rajta az idő előrehaladtával. Igazából csak pár fontosabb megosztott mappáról tervezek snapshot-ot készíteni, a többi akár mehet a levesbe is, bár 1-2 hetente feldugok egy HDD-t is menteni. Lehet lesz azért majd még kérdésem, ha nem gond akkor majd jönnék még...

Szerk: az, hogy csak admin tudja kezelni a snapshot-okat az alapbeállítás, vagy külön be kell állítani valahol?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#70121) dkess válasza Véreshurka (#70120) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen - persze kérdezz nyugodtan.

Ugye az eredeti immáron több, mint 3 éves hozzászólásom amit idéztél abban írtam, hogy senkinek sincs admin jogosultsággal mappa felcsatolva - még nekem sem.

Miért érdekes ez? Azért, mert az akkori képernyőképemet vagy akár a mostanit megnézed, akkor láthatod, hogy Windows Intézőből (azaz nem DSM -ből lettek ezek szedve) simán látható - a "sima" mezei usereknek. Azaz logikailag nem az az alapbeállítás, hogy snapshot -ot csak admin kezelhet. Alapértelmezés szerint persze a DSM -ből törölni snapshot -ot vagy szabályokat beállítani az igen, de pl. file(oka)t vagy könyvtárakat vagy éppen mindent visszaállítani akár a felhasználók saját maguk is tudnak ...

Egyébként az, hogy a felhasználók egyáltalán láthassák-e a mappákat (és ott böngészni illetve visszaállítani tudjanak saját maguk) azt a 'Beállítások' harmadik fülén ('Speciális') tudod egy jelölőnégyzet bepipálásával szabályozni ...

(#70122) Véreshurka válasza dkess (#70121) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerkesztési idő lejárta után rájöttem, hogy hülyeséggel egészítettem ki a hsz-emet, de nem voltam biztos a dolgomban, így legalább megbizonyosodhattam, hogy úgy van ahogy gondoltam. Igazából a helyreállítás nem volt tiszta, hogy azt végezhetik mezei felhasználók is, illetve azt gondoltam, hogy be lehet állítani, hogy csak admin tudja helyreállítani ezeket. Természetesen csatokni csak mezei felhasználóval csatolok ha épp nem NFS-el osztok.

A láthatóságot megtaláltam, azt ahol lehetett be is állítottam.

El Psy Kongroo

(#70123) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Vennék egy DS220+ NAS-t és néztem hozzá Kingston RAM-ot [link] . Ez jó lehet hozzá?

(#70124) Picco


Picco
addikt

Alany: DS218j
jelenleg 2x3TB van benne -3tb shr es egy 3tb basic- de a basic kotetet kicserelnem mert van rajta par bad sector egy frissen erkezett WD 8TB HDD-re.

amit szeretnek elerni de nem vagyok benne biztos hogyan: a 3TB turkozodjon (ezen tartanam a fontos infokat) es a fennmarado tarhely pedig megmaradna download konyvtarnak es egyeb nem letfontossagu informacioknak.

ezt hogyan erhetem el?
meg mielott megjott volna a nas valahol olvastam hogy ez lehetseges de mar nem talalom :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#70125) Magnat válasza Picco (#70124) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem tudod megoldani ha jól tévedek ... ha tükörbe teszel két diszket, akkor a nagyobb maradék helye nem lesz elérhető.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70126) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Elakadtam: a cél az lett volna, hogy két nas között hyper backup-pal legyen biztonsági mentés külső hálózatba, de csak belső hálózaton sikerült.
Lépéseim:

1. Nas, ahova biztonsági mentést készítek
-hyper backup vault telepítése
-külön felhasználó létrehozása a biztonsági mentéshez
-külön mappa létrehozása a biztonsági mentéshez, amihez írás/olvasás joga van az előbbi felhasználónak
-ddns beállítása (zöld/normál állapot)
-port forward beállítása a routeren (6281) (talán itt van a hiba, más ötletem nincs)

2. Nas, ahonnan biztonsági mentést készítek
-hyper backup telepítése
-ddns, és a létrehozott felhasználó adatainak a megadása: itt be kéne jelentkeznie a másik nas-ba, felajánlani egy mappát, ahova menthetek. De ez csak belső hálózaton sikerült (igaz ott nem ddns-sel, hanem belső ip-vel)

Mit rontok el? :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70127) blueboy77 válasza Picco (#70124) üzenetére


blueboy77
csendes tag

Szerintem sem fog menni sajnos :( Lesz tükrözött 3TB-od és 5TB marad használaton kívül, akár SHR, akár RAID1... B opció: újraépíted RAID0-al és lesz 11TB-od :D
[link]

(#70128) #22455808


#22455808
törölt tag

Sziasztok!
A synology VPN beállításában esetleg tudna valaki segíteni? Nagy nehezen sikerült összekonfigurálnom a dolgokat ,de az iP cím nem változik meg és nem tudom mit,hol kellene átállítanom.

(#70129) #46824192 válasza #22455808 (#70128) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mi az hogy az ip nem változik meg?

Ha jól emlékszem én ez alapján csináltam.
[link]
Elsőre sikerült. Megy rendesen.

(#70130) AiRLAC válasza ArthurShelby (#70126) üzenetére


AiRLAC
addikt

2. NAS-nak is kinyitottad a 6281 TCP portot? (hátha ez a baj)
Quickconnectel sem megy?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70131) AiRLAC válasza Picco (#70124) üzenetére


AiRLAC
addikt

A 8TB-ost szintén basic-nak állítod és időzítve másolod a 3TB fontos könyvtárait át rendszeresen. Vagy veszel még egy 8TB-ot és akkor lesz 8TB tükrözött helyed a végén.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70132) Picco válasza AiRLAC (#70131) üzenetére


Picco
addikt

koszonom a segitseget, vegul en is erre a megoldasra jutottam...tudnam honnan vettem hogy lehet ilyen reszleges tukrozest csinalni, de ugy tunik valamit erosen beneztem :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#70133) McAdam6


McAdam6
tag

Van, aki dockerben futtat Jellyfin-szervert? Inteles a NAS (218+), hogyan lehet hozáférést adni a konténernek a HW-kódolóhoz?

(#70134) e90lci válasza #22455808 (#70128) üzenetére


e90lci
senior tag

VPN Config.ovpn-ben vedd ki a # et a redirect-gateway def1 sor elől.

(#70135) AiRLAC válasza McAdam6 (#70133) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha bejelölöd a "Execute container using high privilege" a konténer tulajdonságainál akkor nem találja meg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70136) ArthurShelby válasza AiRLAC (#70130) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A nas-on ki van kapcsolva a tűzfal, routeren nyitottam portot (itt vagyok szkeptikus, hogy végül ki is nyílt, mert ugye a port checker is csak akkor látja, ha van fut mögötte szolgáltatás)

Első körben másik portot próbáltam beállítani, de már az eredetivel (6281) is megelégednék

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70137) zsamiatt válasza ArthurShelby (#70136) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha belso halon elered a portokat akkor a roueren nem valosulm meg tovabbitas

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70138) mtz81 válasza McAdam6 (#70133) üzenetére


mtz81
tag

Én egyszer megcsináltam, vaapi-val megy csak.
Volt még valami trükk de arra már nem emlékszem.
Talán még megvan a docker konfig, ha megvan dobok egy letöltőlinket.

(#70139) McAdam6 válasza mtz81 (#70138) üzenetére


McAdam6
tag

Na, megtaláltam: ki kell exportálni a konténer beállításokat, a .json fájlba be kell írni a következőt:
"devices" : [
{
"CgroupPermissions" : "rwm",
"PathInContainer" : "/dev/dri/renderD128",
"PathOnHost" : "/dev/dri/renderD128"
}
],

mentés, majd import vissza.

#jellyfin #docker #hwaccel

(#70140) Patice válasza Picco (#70132) üzenetére


Patice
Topikgazda

Régen, talán Zyxel NAS-okon lehetett ezt megcsinálni és talán innen terjedt el az a nézet, hogy ezt bármelyik NAS-on meg lehet csinálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#70141) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Esetleg tud valaki segíteni? A DS videoban lehet 1 ember hozzáférésének időzítésére? Az a gond hogy mióta a fiam hozzáférést kapott a filmekhez álandóan azt nézi. Arra gondoltam ha be lehetne állítani hogy az ő accountja csak pl. 16.00 tól 21.00 ig férjen hozzá a filmekhez. Megoldható valahogyan? Én nem találtam beállítást.

(#70142) windlord


windlord
őstag

Plex -et probalok hasznalni, a nas a szerver.
De ugy latom osszeugrik a gyari mediaszerverrel. Nem frissiti be a plex a konyvtartartalmakat addig, mig a mediaszervert le nem tiltom.

Lehet az a baj, hogy a gyari video mappat adom meg a plexnek?

(#70143) Magnat válasza lasse001 (#70141) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én nem tudok róla, h tudná ezt, de azt meg tudod csinálni, h a vezérlőpult/feladatidőzítőben a usert amivel nézi a videókat átnevezed vagy új jelszót adsz neki, aztán meg visszaállítod.

Command line admin doku: [link] (neked a synouser --modify vagy --rename kell, attól függően, h a jelszót akarod megváltoztatni vagy a usert átnevezni - első jobb megoldás de tudnod kell a jelszavát, h vissza tudd csinálni)
Itt meg egy kis leírás az időzítéshez: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70144) lasse001 válasza Magnat (#70143) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Ezt holnap kipróbálom.

(#70145) karis


karis
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy DS720+ készülékről 4K film streameles közben 15-30 másodpercenként megakad a film és bufferel. Ennek mi lehet az oka?

DS720+ 2GB ram
LG BX3 Tv
1Gbit UPC/Voda net

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#70146) Patice válasza karis (#70145) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hadd tippeljek: a szolgáltatói eszköz és a TV között wifin közlekedik az anyag?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#70147) karis válasza Patice (#70146) üzenetére


karis
tag

Igen :U

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#70148) Patice válasza karis (#70147) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor meg is vagyunk. Kábelezni kellene....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#70149) zsamiatt válasza Patice (#70148) üzenetére


zsamiatt
őstag

normális wifinek simán vinnie kell a 4K-t. Nálam is a samsung TV wifin szedi. Probléma nélkül megy mindkét tv-n dlna-val. Persze attól függően mi van közte. Ha 3 vasbetonfal akkor nem :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70150) dkess válasza karis (#70145) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az internet szolgáltatódat illetve annak sebességét miért tartottad fontosnak megosztani? Értem ez alatt, hogy esetleg interneten is keresztül megy a streaming egy másik helyről/helyre? Amennyiben igen, akkor a másik oldalon mekkora az internet?

Úgy egyébként a WiFi valóban egy "súlyosbító" tényező. Különösen, ha sok a szomszéd zavaró wifi, lassú WiFi -nk van, "3 vasbeton fal" (ahogy említette más is, de akár + távolság) illetve, ha pl. ugyanezen a WiFi -n (és sávon) megy fullra járatva egy virágboltozó PC (-k) is és/vagy a gyerek konzolja szintén éppen WiFi -n tölti le a kedvenc játéka aktuális 150 GB -os frissítését stb. stb.

Kábel, kábel, kábel ... :) Ahogy más is megjegyezte ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.