Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) Magnat válasza Elemental (#70749) üzenetére


Magnat
veterán

Syno domainnel egészen biztosan nem kell, nekem sosem volt nyitva sem a 80, sem a 443, mégis tudtam regisztrálni többször is, amikor nast cseréltem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70752) ubyegon2 válasza AiRLAC (#70748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Öööö....tényleg, igazad van, oda úgy is be kell raknom ideiglenesen, nem tudom miért a NAS-ban akartam annyira nézegetni! :K

(#70753) Elemental válasza Magnat (#70751) üzenetére


Elemental
addikt

Én is syno domaint használok, és sosem kellet csinálni vele semmi.

(#70754) Protezis válasza Criton (#89) üzenetére


Protezis
őstag

régi hszre válasz

[ Szerkesztve ]

(#70755) ArthurShelby válasza Elemental (#70753) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gondolom azt valahogy saját kiskapus módszerével oldja meg a syno.
Én nem syno-s ddns-sel csinálom, így lehet emiatt van.

De ez általános szabály a let's encrypt-nél, hogy ahhoz hogy kiadja a tanúsítványt, meg kell győződnie arról, hogy a tiéd.
Én úgy tudom, hogy ezt úgy csinálja, pl hogy tiéd e az adott weboldal, hogy megpróbál valami kis dolgot módosítani a te nevedben (http 80-as, https 443-mas port): ha sikerül módosítania, akkor elhiszi, hogy tiéd a honlap, így megadja a tanúsítványt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70756) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Van egy Synology DS220j nasom amin szerettem volna beüzelmeni egy OpenVPN szervert. A régi Synology nasomon is volt egy, ami rendesen működött, ezért gondoltam nem lesz semmi gond.
Sajnos az új nason valamiért nem sikerül összehozni a mutatványt. Egyelőre Android OpenVPN kliensről próbáltam mobilneten keresztül és egy másik Wifi hotspotról, felépül a VPN kapcsolat, de se internet nincs a telefonon se a belső LAN-t nem érem el. :(

Router port forwarding rendben, NAS túzfalán kinyitva az UDP 1194 port, de próbaképp kikapcsolt tűzfallal is ugyanez a helyzet. DDNS is rendben van, a VPN szerver beállításainál kiexportáltam az ovpn konfig fájlt, majd beírtam a DDNS címet és betöltöttem az Androidos kliensbe. Ha a konfig fájlban kikapcsolom a "redirect-gateway def1" beállítást, akkor van internet, de a belső LAN továbbra sem érhető el. Érdekes, hogy ha ilyen port check oldalról megpingelem az UDP 1194-et, az zártnak mutatja, mégis az OpenVPN kliens rendesen csatlakozik és a logokból is látszik, hogy nyitva van a port.

Gugliztam már a témában, de egyelőre kifogytam az ötletekből és nem egészen értem, miért nem megy rendesen a VPN.

[ Szerkesztve ]

(#70757) Edorn


Edorn
aktív tag

Ha egy Synology NAS-ról akarok rendszeres biztonsági mentést (hyper backup?) ütemezni egy másik Synology NAS-ra, akkor megoldható, hogy ha titkosított mappákról csinálom, akkor a másik NAS-on is titkosítva legyenek azok?

Azaz meg lehet adni, hogy az egész titkosított mappát küldje át, vagy inkább úgy működik, ha működik, hogy akármit mentek, célhelynek megadhatok a másik NAS-on egy ott lévő titkosított mappát, már ha tudom annak a kulcsát? (mondjuk ez esetben meg nálam letárolódik a kulcs? vagy csak egy hash?)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#70758) gbors válasza ubyegon2 (#70739) üzenetére


gbors
nagyúr

Nincs szó elriasztásról, csak a helyére kerültek a LiveCD / LiveUSB jellegű dolgok. A Linux-szal az elején kicsit többet kell törődni, hogy jó legyen, míg a Windows-t csak felrakod, és megy... az első nagyobb refreshig, ahol is elkezd megbízhatóan bootloopolni ;]
Off off.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70759) PhoenixK válasza gbors (#70758) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mi a fenét csináltok azokkal a szerencsétlen Windows-okkal?
Nekem Win8 óta nincs újra telepítve, azt is egy SSD-hibának köszönhetem. Édesanyám gépe is vígan elvan alap vírusvédelemmel, pedig ö aztán klikkel mindenre, ami felugrik elé...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#70760) ubyegon2 válasza gbors (#70758) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hááát....az esetek/hardverösszetevők 20%-ánál lehet így van. 8 éve nulla informatikai tudással raktam fel első Linuxomat és azóta családban/barátok gépeire számtalan mennyiségben, különösebb gond nélkül. A leganalfabétább is könnyen használja utána. A Live pendrive-nak is megvan a szerepe, de ennél és sok esetben a telepített verziónál is az nVidia cég driveres hozzáállása miatt vannak gondok. Ez persze egy kétperces gond, míg felrakod a gyárit, ezen kívül nem kell driverekkel foglalkozni. Én anno, amikor újratelepítettem a Win7-et, fél napig a drivereket vadásztam/telepítettem hozzá. Linuxból túl sok verzió van és nem mindig a megfelelőt választják az emberek.

Most kaptam meg egy bivalyölő régi Dell üzletit, amire azt írták, a benne lévő NVIDIA Quadro K2000M VGA nem szereti a Linuxot. Direkt nem szóltam neki, gyorsan beszereltem egy SSD-met, amin voltak telepített Linuxok, felraktam a megfelelő nVidia gyári drivert és vígan működik. (jó, elfogadom, hogy még nulla kezdőtudásommal is csak 8 éve használok home userként dektop Linuxokat....tán ez is könnyít a dolgon) :B

(off uff - de ezt még meg kellett említenem zárásként)

[ Szerkesztve ]

(#70761) huan


huan
őstag

Sziasztok

Akik Dahua Imou Ranger 2 IPC-A22E-t használnak, azoktól kérdezném: Azt írják ONVIF-képes.

A Synology Surveillance Station ezt támogatja: IMOU - IPC-A22EN

Arra lennék kíváncsi:
- hogy az A22E nem támogatott, csak az A22EN ?
- mik a Surveillance beállítások? port, felhasználónév, jelszó..?

Köszönöm!

(#70762) Magnat válasza szakmaster (#70756) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a redirect-gateway opcióval tudod szabályozni, h a nem oda irányuló forgalom is átmenjen-e a nason, bár netnek mindenképpen kellene lennie, csak az ip címed egyik esetben az otthoni neted címe lesz, a másik esetben meg az "eredeti" .
A másik témához: a nast eléred csak a lanon lévő többi eszközt nem? A beállításokban bepipáltad az "Ügyfelek kiszolgáló lanhoz való hozzáférésének engedélyezése" opciót?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70763) Rommel6600 válasza AiRLAC (#70734) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem asszem 8,5 óra volt amíg végigellenőrízte a 2×4 terrát, igaz már közben is tudtam másolni rá, csak eléggé le volt terhelve, és nagyon kerregtek a vinyók :))

(#70764) gbors válasza ubyegon2 (#70760) üzenetére


gbors
nagyúr

Látom, itt még van, aminek ki kell jönni :DDD @Patice, pls csapj a fejünkre, ha túl soknak érzed az offot.

Szóval a 20%-kal kapcsolatban vannak kételyeim. Én kétszer próbáltam LiveUSB-t használni is valamire a nézegetésen kívük - mindkettő Ubuntu volt, 6-8 hónap eltéréssel. Az egyik az említett asztali gép volt, 1.5 éves 1050Ti-vel, a másik egy Gigabyte BRIX N3100-as Celeronnal, az már legalább 3 éves tech volt akkor. Mindkettőnél gondok voltak, és mindkettőnél az lett a vége, hogy egyszerű UI-buzerálás következtében eldobta magát. Elhiszem, hogy ha telepítek és odafigyelek a beállításokra, akkor megy - de OOB nekem 100%-os a problémarátám.

#70759 PhoenixK:
Mi a fenét csináltok azokkal a szerencsétlen Windows-okkal?

Háááát... Nem tiltom le a frissítéseket? ;] Amióta a 10 fent van, két nagyobb frissítés után kellett recovery-t csinálnom. Általánosan, a 10-essel 2-3 hónap alatt van annyi gondom, mint a 8.1-gyel volt a teljes élettartama (cca. 5 év) alatt. Ha nem játszanék, akkor már az SSD-t is felgyújtottam volna, amin rajta van...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70765) Cyrin válasza gbors (#70764) üzenetére


Cyrin
addikt

Cégnél Gigabyte Brix-en (4 magos Celeron) megy a Linux Mint a tárgyalóban, nagy monitoron, évek óta probléma mentesen. Én szeretem össze, és telepítettem fel anno. Azóta magától frissít, verzió váltásnál nyúltam csak hozzá.

(#70766) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok tudom már sokszor kérdeztem, de most akarom meg rendelni a NAS-t, nem olcsó így nem akarok mellé fogni.
Amire nekem kellene: Transmission(Torrent)-PlexMedia Server-Adatok tárolása-Külső felhő.
Nagyon fontos hogy távolról is elérjem, mobilról nézném a filmeket-sorozatokat.
Ezeket a modelleket néztem ki:

Synology DiskStation DS220+ - 132 420 Ft
Synology DS420j - 116 870 Ft
Synology DS720+ - 174 560 Ft

Pls Help

BY ooszi

(#70767) Rommel6600 válasza ooszi (#70766) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem olvasgass még egy kicsit, mert ebből a három opcióból nem igazán az jön le, hogy tudnád mit akarsz. De, hogy segítsek is: DS220+, vagy ha tényleg kell a 4 lemez akkor DS420+. (Ha már jó lenne Neked a J-széria is, akkor biztosan nincsen szükséged a 720+ra)

Szerk: amit akarsz azt mindegyik tudja, de én a media szerver miatt celeron procisat vennék, jövőállóbb. (4k transcoding, AI dolgok etc.)

[ Szerkesztve ]

(#70768) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Sziasztok.
Hogyan tudnám kikapcsolni a PC-t a Synology segítségével SSH-n? A bekapcsolás megy a synonet —wake paranccsal de a kikapcsolás parancssor nincs meg. Segítenének?

(#70769) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. jó ideje hónapok óta nem tudok rájönni mi lehet a gond,el is engedtem, most mivel csosás időnk is van, gondoltam meglesem. a hiba következő. mailplus szerver menne, kapcsolat van mailplusban viszont nem tudom a fiókomat hitelesíteni. g mailben engedélyeztem ha jól rémlik hogy hozzáférjen mégis a következő hibát kapom. (smtp)
Változattam már azóta jelszót is g mailen...

mailer daemont dobál december közepe óta "Fetchmail could not get mail from xxxxxxxxxxxxx@pop.gmail.com. The attempt to get authorization failed. Since we have already succeeded in getting authorization for this connection, this is probably another failure mode (such as busy server) that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful error message. However, if you HAVE changed your account details since starting the fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration of fetchmail, and then restart the daemon. The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect at each cycle. No future notifications will be sent until service is restored. -- The Fetchmail Daemon"

" The attempt to get authorization failed. This probably means your password is invalid, but some servers have other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this because they don't send useful error messages on login failure. The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect at each cycle. No future notifications will be sent until service is restored."

(#70770) bb.bocs válasza bb.bocs (#70769) üzenetére


bb.bocs
őstag

és megvan! hogy .hadjon meg.... működik :)igaz a lekérdezést újra be kell lőnöm de küldeni már tudok...

(#70771) blueboy77 válasza ooszi (#70766) üzenetére


blueboy77
csendes tag

Javaslom nézz meg minél több videót a Nascompares YouTube csatornáról illetve érdemes a weboldalukat is olvasgatni, nagyon sok hasznos infó és tanácsot lehet találni (én napi szinten nézem őket :D ).
Ha tényleg távolról akarsz filmeket nézni a NAS-ról, akkor a transcoding fontos lehet, ehhez pedig az Intel-es modellek javasoltak a dedikált GPU miatt. DE!!! A Plex server a hardware-es transcoding képességet csak Plex Pass-szal engedi (ezt sokan nem tudják), az ingyenes verzió csak szoftverest enged (5$/hónap, 40$/év vagy egyszeri 120$ örökös licensz). Itt alternatíva lehet az Emby, ennek árazását nem ismerem, de erről is van videó a Nascompares-nél (de akár a gyári DS Video is jó lehet). Az sem elhanagyolható tényező, hogy a transcoding erőforrás igényes, így ha emellett még mást is futtatsz egyidőben a NAS-on, a J széria (nem bővíthető) 1GB RAM-ja határeset lehet.
És valóban, az is egy kardinális kérdés, hány lemezest szeretnél. Ha megállsz a kettesnél, számíts rá hogy azt bővíteni tárhely szempontjából macerás. Én pont egy DS213-ról fogok tovább lépni idén valamikor, de az biztos hogy 4 lemezes lesz és nem J széria. Pl. egy 4 lemezesnél lehet kezdeni 2 vagy 3 lemezzel és még mindig könnyen bővíthető szükség esetén.

(#70772) blueboy77 válasza Rommel6600 (#70767) üzenetére


blueboy77
csendes tag

Viszont ha már DS420+, akkor elgondolkodtató, hogy inkább DS920+, Aquánál most épp ~10ezer Ft az ár különbség... Cserébe 2GB helyett 4GB RAM-ot kapsz alapból, és 2 helyett 4 magos CPU-t (Intel Celeron J4025 vs. J4125)

(#70773) Rommel6600 válasza blueboy77 (#70772) üzenetére


Rommel6600
őstag

Lehet, nem vagyok naprakész az árakat illetően.
Annó az enyémet is ott vettem, de mai ésszel már az Aquavával vigyáznék, mert az ott lévő összes Synology termék szürkeimport, és a garancia is kevesebb ott mint a hivatalos magyarországi disztribútoroknál. Ettől függetlenül mindenki ott veszi ahol szeretné!

(#70774) blueboy77 válasza ooszi (#70766) üzenetére


blueboy77
csendes tag

Pont most jött ki egy friss videó a 2 vs 4 lemezes kérdésre :)

[ Szerkesztve ]

(#70775) dkess válasza blueboy77 (#70771) üzenetére


dkess
őstag

Emby -nél is a Premiere -hez (fizetéshez) kötött a hardveres transzkódolás.

Ugyanakkor a Celeron -os vasaknál azt sem érdemes elfelejteni, hogy pl. RAM -ból 2 GB -tól indul a mutatvány illetve ez bővíthető. Mint ahogyan a hálózati oldal és sokminden más is. Pl. funkciók, külső fejlesztők alkalmazásai stb. stb. Továbbá pl. Plex/Emby -nél még a szoftveres transzkódolás is "jobban esik" egy Celeron -os vasnak, mint egy ARM -osnak ...

(#70776) Sanya válasza dkess (#70775) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds videonál meg ingyenes.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70777) dkess válasza Sanya (#70776) üzenetére


dkess
őstag

Igen, csak a DS Video csak Android -ra meg iOS -re van csak ... A Video Station meg nincs TV -kre (sem) - azt TV -ken legfeljebb DLNA -n keresztül érheted el.

A HW Transcode -ot bekapcsolva meg azon filmeknél ahol a fekete sávok ki vannak vágva ott a végeredmény 16:9 képarányra lesz nyújtva (Remux -oknál vagy eleve 16:9 -es anyagoknál értelemszerűen ez nem gond) valamint csak az első hangsávot játssza le (és nem választhatóak a hangsávok) és feliratból pedig egyik sem érhető el és nem választható (még egy forced sem).

Az már apróság, hogy a filmek kb. 90% -nál átkódolni akar - ott is ahol nem kéne. Amennyiben meg nem szeretnéd kapcsolgatni a HW transzkódot ki/be kb. filmenként, akkor érdemes alternatív DLNA forrást is feltenni és akkor TV -n csak egyszerűen a megfelelő DLNA szerverről játszol le (pl. ha kell, akkor Video Station - ha nem, akkor valami más amin ki van kapcsolva a HW Transcode) - pl. Plex vagy Emby. A Plex vagy Emby -nek viszont a TV -kre van natív kliensük - és így a kör meg bezárult ... :)

(#70778) Magnat válasza dkess (#70777) üzenetére


Magnat
veterán

+ Samsung TV-kre

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70779) Sanya válasza dkess (#70777) üzenetére


Sanya
nagyúr

Samsung tv, andtoid tv.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70780) Sanya válasza dkess (#70777) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nálam be van kapcsolva a hw transzkódolás ds videón, és a kliensekben is. Nem transzkódol egyik tévén sem, amikor nem kell. 6 tévé megy róla országon belül, plusz 2 külföldről.

Plusz 5 android mobil.

Nem tudom mi a nagy hype a plex körül, de amikor lokális hálón lévő tévéket internetre kell kiengedni, hogy megtalálja a lokális hálón lévő plexet, na akkor érzem magam idiótának nézve.

Bár még jöhet, hogy a plex jobban megtalálja a borítókat, mert ugyanabból az adatbázisból dolgozik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70781) dkess válasza Magnat (#70778) üzenetére


dkess
őstag

Ott se mindegyikre és nem is a legfrissebb.

@Sanya, #70780

Igazából az Emby -t ismerem igazából - ezen nincsen semmilyen TV internetre kiengedve. Pedig több idegen háztartásban is van TV -ken Emby amikkel a NAS -omról játszanak le - sehol nincsenek kiengedve (egyébként itt port-forward -ot értesz alatta vagy ilyesmit?).

Nemcsak a borítókat szedi le, hanem a leírásokat (sorozatok esetén az évadokét és a részekét is - persze ezekhez is képeket), színész/szereplőket képekkel, nevekkel, életrajzzal, a gyűjtemény info -kat (képekkel és leírásokkal), illetve magából a videóból a fejezet info -kat (név/kép) stb.

Nálam a Video Station ilyen hülyén viselkedik. Transzkódol azt is amit hibátlanul lejátszana anélkül is ... Úgyhogy, ha nem kell transcode, de DLNA -n lenne a lejátszás, akkor az Emby DLNA van használva (azon jobba ismeri fel, hogy kell-e átkódolnia) ...

Az Emby sok adatbázisból tud dolgozni. Még filmenként is lehet válogatni, hogy mi legyen. Persze kategóriánként is - pl. a sorozatoknál más a beállított prioritási sorrend az adatbázisforrásokat tekintve. Meg persze kézzel is lehet benne matatni részletesebben ...

(#70782) tsilver


tsilver
aktív tag

van rá megoldás, hogy a Note-ban a címkék normálisan ABD sorrendben legyenek Az újabban hozzáadottak alulra kerülnek és nem a "helyükre"

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#70783) ubyegon2 válasza gbors (#70764) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szóval a 20%-kal kapcsolatban vannak kételyeim. Én kétszer próbáltam LiveUSB-t használni is valamire a nézegetésen kívük - mindkettő Ubuntu volt, 6-8 hónap eltéréssel.

Na jó OK, legyen 25% és ennek 22%-nyi része user error, mivel az is erősen user error, ha valaki nem az számára, hw-környezete számára optimális Linux disztrót erőlteti! ;)

Itt is olvastam, hogy mielőtt valaki NAS-t vesz, célszerű megnézni, milyen igényeket akar vele kielégíteni. Ez Linux/HW-környezet esetén hatványozottan igaz.

Jobban az off miatt nem mennék bele, de akár el is hiheted látatlanba, mivel ténylegesen nulla informatikai alapismeret nélkül használtam kb 10 évig Wint és váltás óta kb 8 éve Linuxot. Mint mezei felhasználó. :K Azt is állíthatom, hogy első évemben nem kevés különböző disztrót próbáltam ki. Ez nem olyan baleset, hogy azt mondja valaki, rakok fel egy Win10-et!

(#70784) blakey válasza Sanya (#70780) üzenetére


blakey
titán

de amikor lokális hálón lévő tévéket internetre kell kiengedni, hogy megtalálja a lokális hálón lévő plexet, na akkor érzem magam idiótának nézve. - nem kell kiengedni, megy net nélkül is, engedélyezni kell a belső hálót, hogy ne legyen hitelesítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70785) blakey válasza dkess (#70781) üzenetére


blakey
titán

A Plex alapból úgy működik, hogy a felhasználónévhez tartozó hálózatot a neten keresztül hitelesíti, mindegy, hogy külső vagy helyi elérés, de ha megadjuk a belső netünket, hogy hitelesítés nélkül is működjön akkor nem kell internet a működéshez.

Az Emby sok adatbázisból tud dolgozni. Még filmenként is lehet válogatni, hogy mi legyen. Persze kategóriánként is - pl. a sorozatoknál más a beállított prioritási sorrend az adatbázisforrásokat tekintve. Meg persze kézzel is lehet benne matatni részletesebben ... - évekig ment párhuzamosan mindkettő, mindig volt valami ami miatt a másik jobb volt, mindig változott, viszont az Emby támogatottsága, a hozzáállásuk a javításokhoz és az évek óta fennmaradó hibák miatt végül a Plex maradt "lifetime" licence-el. Sokféle adatbázisból dolgozik, 99%-ban jót talál és nagyon ritkán kell valamit korrigálni, mert épp nem jól találta meg vagy nem tudta eldönteni, hogy melyik verzió legyen. Egyébként, most az Emby hogy áll a feliratokkal, ugyanis kizárólag az UTF-8-at kezelte jól az összes többi esetében nem tudta automatikusan azonosítani a karaktereket, kalapos "ő", "ű" nálam nem pálya és ez évekig fennálló hiba volt. A másik, hogy a Philips készülékeken az Emby féle DLNA nem működik, lefagy a rendszer, tudnak róla, nem tudom, hogy sikerült-e 5 év alatt megoldani, télen még nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70786) #46824192


#46824192
törölt tag

Mostanaban ismerkedtem meg a virágbolt RSS funkciójával.

Arra van valami megoldás ,hogy ugyanezzel a módszerrel (RSS alapján automatikus letöltés , amelyben szerepel az XYZ elnevezés) 1-2 évre visszamenőleg is automatukusan letöltse??
Vagy ez sehogyan sem támogatott szerver oldalról és marad a manuális klikkelgetés egyesével?

(#70787) dkess válasza blakey (#70785) üzenetére


dkess
őstag

Emby -nél bug -ra nem nagyon emlékszem -régóta használom. Amit tudok és nálam is fennáll és jelentettem is (aztán voltak még páran, akik megerősítették ezt), hogy Panasonic TV -k esetén DLNA -n keresztül és sorozatok esetén egy évadon belül csak az első 20 részt jeleníti meg. Értelemszerűen, ha egy évadon belül kevesebb, mint 20 rész van akkor ez nem érdekes.

Elég bizarr hiba, mert:

- Panasonic TV -.k semmilyen más DLNA szerverrel nem produkálják ezt a hibát,
- az Emby Server semmilyen más DLNA klienssel nem produkálja ezt a hibát,
- csak a sorozatokon belül az évadokon belüli rész érdekes - mindenhol máshol könnyedén listáz akár 1000 -hez közelítő bejegyzést DLNA -n ...

A feliratos probléma sem tűnt fel nekem soha. Mondjuk ennek több oka is lehet:

- DLNA -n pl. csak a lejátszó eszköz képességei számítanak,
- én alapból konvertálom a feliratokat UTF-8 -ra és bele is teszem az MKV -ba, ha külső forrásból kellene beszerezni azt. PGS/VOBSUB esetén pedig az OCR -t (és javítást) követően szintén UTF-8 -ba kerül az eredmény mentésre.

(#70788) blakey válasza dkess (#70787) üzenetére


blakey
titán

Igen, ez is egy érdekes hiba, de az is, hogy Philips TV-knél nem működik a DLNA, minden más DLNA szerver működik, az Emby féle nem, állítólag nem teljesen szabványos DLNA-t használnak és ez az oka.

A feliratos probléma nálam akkor jött elő amikor egy sorozathoz tartozó 6 évad feliratát letöltőttem majd elkezdtem nézni a soozatot, Plex, Serviio, Kodi, Infuse, MrMC, VLC, IINA és még néhány program esetében hibátlan volt, Embyvel nem. Utánajártam, tudtak a hibáról, valamit elvileg csináltak de sajnos nem lett jó, tehát maga a szerver nem tudta régiónak megfelelően átalakítani a feliratot. sokáig én is konvertálgattam de meguntam, akciósan megvettem a Plex Pass-t és onnantól kezdve minden tökéletes. Alapvetően nekem a Plex/Emby csakis a közös adatbázis miatt van, MySQL helyett, sokkal egyszerűbb az élet, hogy nem kell figyelni a Kodi verziókat, mint MySQL esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70789) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A tanúsítvánnyal kapcsolatban lenne kérdésem:
Van a routernek (asus) ddns címe és https-hez let's encrypt tanúsítványa (külső https eléréshez)
Van a DSM-nek is ddns címe, és https-hez let's let's encrypt tanúsítványa (webdav).

Az utóbbi ddns-sel tudom használni a windows-os webdavot (a windows-os webdav tanúsítvány igényes), az előbbivel (asus ddns) nem (csak winscp-vel megy). Lehet, hogy az asus-nál a tanúsítvány csak az adott port-ra szól? :F

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70790) Magnat válasza ArthurShelby (#70789) üzenetére


Magnat
veterán

Az Asus tanúsítványa azt igazolja, h a routered az, akinek mondja magát ... a nason lévő bármilyen cert igényes szolgáltatások csak a nas certjével fognak működni, hiszen nekik azt kell tudniuk, h a nas az akinek mondja magát. A winscp valszeg nem igényli a helyes tanúsítványt (legalábbis a nálad aktuális beállításokkal), neki csak arra kell a ddns név, h feloldja belőle az ip-det.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70791) ArthurShelby válasza Magnat (#70790) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De kívülről számít, hogy melyik ddns-t használom?
Egyik sem lát be, mindegyik csak a külső ip-met használja végső soron, beljebb nem jut. Adott portokon kapnak szolgáltatásokat, de a nat miatt azt hiszi minden szolgáltatás, mintha az egész hálózat egy eszköz lenne, nem?
A nas cert is csak a külső ip-ig jut, nem?

Bocsánat, ha értetlen vagyok

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70792) ooszi


ooszi
senior tag

Köszönöm a válaszokat, utána olvasgatok

BY ooszi

(#70793) claire78


claire78
senior tag

Bocsánat, de hirtelen nem találtam. 218+ -nál mennyi a max. DS letöltés?
Mintha valahol láttam volna már egy ilyen tesztet különböző NASokkal..

(#70794) Magnat válasza ArthurShelby (#70791) üzenetére


Magnat
veterán

A port forward miatt ha egy adott porton megszólítod a saját otthoni hálózatodat (akár ddns-sel akár ip címmel), mindig azt az eszközt fogod "eltalálni", amelyikre a port forward mutat. Ha olyan szolgáltatást használsz amihez érvényes tanúsítvány kell, akkor azt a ddns nevet kell használnod, amelyik eszközön a certigényes szolgáltatás fut, tehát ha pl a DSM-et akarod elérni akkor a nas ddns nevét kell használd, ha pedig a routered webes felületét, akkor azt. Ha nincs szükséged érvényes tanúsítványra, akkor névfeloldásra bármelyiket használhatod (hiszen ugyanazt az ip-t kapod vissza bármelyik ddns névből), csak valszeg az adott program pampogni fog, h nem érvényes a cert - pl ha browserből akarod elérni a DSM-et, akkor ugyi a router ddns nevével is megteheted, csak nem lesz zöld a tanúsítvány a címsorban:

https://routeredddnse:5001

Eezzel az 5001-es port -ha mondjuk default portot használnál a DSM-hez- miatt a nasod fog válaszolni, de mivel a router ddns nevéhez várja a browsered az érvényes certet, a nasnak meg nincs olyan, ezért a browser szólni fog, h hibás a cert. De ha rányomsz, h engedjen tovább, akkor meg fogja nyitni.

Értelemszerűen a nasod ddns-ével viszont zöd lesz, feltéve, h van érvényes nem önaláírt cert a nasodon :)

Szerk.:

Ez lemaradt: "Adott portokon kapnak szolgáltatásokat, de a nat miatt azt hiszi minden szolgáltatás, mintha az egész hálózat egy eszköz lenne, nem?" - Igen, azt hiszi, tehát ha egy olyan porton szólítod meg ami a nasra mutat, akkor azt fogja hinni a kliens, h egy db nas van az adott címen és ezért tőle fogja megkérdezni, h az adott ddns névhez van-e érvényes cert-je, és ha nem a saját ddns nevével szólítottad meg, ahhoz mivel nincs neki, a kliens hibás certet fog jelezni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70795) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok,

A nasomon össze van lőve egy jacket+radarr+plex kombó, ami eddig teljesen jól működött.
Ncore-al használom, ezt adtam hozzá a jacket-ben és azon keresztül pedig radarr indexernek.
Viszont pár napja nem tudom hozzáadni az ncore-t a jacket-hez.

Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#70796) Angelo69


Angelo69
senior tag

Mit jelent pontosan a típus mellett feltüntetett “REGISZTRÁCIÓS KÁRTYA NÉLKÜLI” felirat?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#70797) Sanyi.mTs válasza Angelo69 (#70796) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Van egy külön fórum, ahova csak azzal tudsz regisztrálni. Nem vesztesz vele sokat, ha nincs kártyád.

(#70798) Elemental válasza Sanyi.mTs (#70797) üzenetére


Elemental
addikt

Hát szerinted, ha Gandalf helyre rak, az semmi? :)

(#70799) Angelo69 válasza Sanyi.mTs (#70797) üzenetére


Angelo69
senior tag

:R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#70800) Patice válasza voros12 (#70795) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azon az oldalon nemrég változott az oldal címe...cc-ről,...pro-ra.
Nézd meg, lehet csak ennyi a gond.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.