Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) 811 válasza Sanyi.mTs (#69445) üzenetére


811
csendes tag

Nem, semmin nem változtattam.

[ Szerkesztve ]

(#69452) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

szerintetek a 920+ megér 36k többletet a 918+-szal szemben?

érdekes, hogy a 9xx+ -os szériánál is csak 1db USB aljzat van hátul. Jobb lenne 2db :O

(#69453) urban racer válasza Sanyi.mTs (#69452) üzenetére


urban racer
senior tag

Szerintem nem. Tudtommal a 920 hepciásabb a ramra, a 18 kb bármit megevett.
A többi spec meg ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#69454) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#69452) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69455) urban racer


urban racer
senior tag

Kíváncsiságból megnéztük egy barátommal mit tud a 918+ a 1621+ ellen, win10 LTSC-vel, VMM-ben.
1621+ [link]
918+ [link]

Konklúziót vonjátok le ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#69456) Elemental válasza Met (#69437) üzenetére


Elemental
addikt

Poén akart lenni, sry. Nekem is volt 7 éven keresztül 212j, és jól el voltam vele, most meg az unokatestóm használj.

(#69457) Magnat válasza urban racer (#69455) üzenetére


Magnat
veterán

A felbontás meg a szabad memória miért különböznek ennyire?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69458) urban racer válasza Magnat (#69457) üzenetére


urban racer
senior tag

a felbontás azért, mert ő rds-en lép rá, én meg csak webesen. Mivel nincs gpu teszt, ezért nincs jelentősége.

RAMnak ő 8 gigát adott, én 4-et. Nekem néha fut egyszerre 3 VM is, spórolok :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#69459) SpaceJam válasza dkess (#69450) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Inkább a használhatóság és az adatbiztonság merült fel bennem aggályként.

Úgy gondolod, egy egyszerű HTPC-vel is megoldható lenne a dolog? Bár nem hiszme, hogy olcsóbb lenne. Kíváncsi vagyok.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#69460) llacee


llacee
őstag

Sziasztok
Találkoztatok olyannal, hogy a Mosquitto csomag nem akar elindulni?
Legfrissebb van fent 1.6.12-11 ill. DSM 6.2.4-25554, újratelepítettem, de semmi, logba sem ír semmit. Eddig jól működött, hétvégén leállítottam egy éves portalanításra és most vettem észre, hogy nem fut, de elindulni sem akar. Dockerezni nem szeretnék.

(#69461) dkess válasza SpaceJam (#69459) üzenetére


dkess
őstag

Ugye a számlázó rendszer adatbázisa (tulajdonképpen akármi másé is) nem lenne rajta - ugye? Mondjuk annak a 2 TB -os HDD is kevés lenne (ugye beleértve a 6-8 ember minden dolgát is és a felhasználók terhelését is) ...

Nagyjából onnan közelítenék, hogy jelentene-e előnyt pl. a BTRFS és az ebből származó előnyök (snapshot, növekményes backup stb. stb.). Igen, tudom, hogy a DS220j meg a DS220+ között árban van majd kétszeres szorzó, de azért "fázok" kicsit ettől a céges felhasználástól ...

Szó se essen róla - csak backup NAS -ként (mondjuk másik NAS -ról) teljesen OK lehetne. Azonban mondjuk 8 felhasználó párhuzamos terhelése meg ki tudja még mik. Én nem lennék ennyire nyugodt a helyedben. Mondjuk főleg a lehetséges "egyéb" dolgok (pl. első kettő bekezdés fentebb - a másodiknál a 2 TB HDD miatt ez hangsúlyosabb kérdés) miatt ...

Amennyiben azok a 2 TB -os Red -ek EFAX -ok lennének, akkor azokat nagy ívben és ami nagyon fontos: messziről kerüld el (SMR). 6 TB és alatta Ironwolf ...

(#69462) devast


devast
addikt

Használ itt vki gigabites synology eszközt iscsi targetként, mixed hálózatban 10gb-os hostokon ?

(#69463) gatesz válasza gatesz (#69416) üzenetére


gatesz
tag

Sziasztok, erre tényleg nincs jó megoldás? Tegnap dolgozni mentem, az asszony maradt itthon a gyerekekkel, és sajnos nem tudtak filmet nézni a NAS-ról, mert megint valamiért nem látta a TV. Picit idegesítő. Vegyem le az értéket 1-re? Vagy mit csinálok rosszul? Most 45-re van állítva.

(#69464) felho001 válasza gatesz (#69463) üzenetére


felho001
tag

Passz én ezen a beállításon nem is változtattam 920-on van ami a gyári beállítás és NFS-el erem el. megy Tv-ről is ami egy philips de a plexen mert a DS videót utálom. viszont szerintem egy media lejátszó sokkal stabilabb megoldás. Én  tv használok és azon az infuse alkalmazást. így van 2 felesleges mede8er med 600x3D lejátszó. Ha kell az egyiket jó áron megszámítom.

Felhő

(#69465) dkess válasza gatesz (#69463) üzenetére


dkess
őstag

Itt egyébként az is kérdéses lehet, hogy rendben fenn van a helyi hálózaton a TV? Nem szakad le pl. időnként?

Tűzfal nem blokkolja a DLNA portokat?

(#69466) zsamiatt válasza llacee (#69460) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem az este ment fel a 6.2.4- 25556 a szúnyog rendben fut. Viszont a Caldav szinkronizáció megállt:
"CalDavSynchronizer.DataAccess.WebDavClientException: Response status code does not indicate success: '405' ('Not Allowed'). Message:"

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69467) dkess válasza zsamiatt (#69466) üzenetére


dkess
őstag

Ez a legújabb WebDAV Server verzió miatt van. Itt a change log: [link]

"Starting from version 2.4.0, WebDAV Server no longer supports CalDAV. Please refer to this article to migrate your calendars to Synology Calendar"

Azaz kivették teljesen ezt a funkciót és ezt követően a Synology Calendar -ban lesz támogatott ez a funkció. Az átállás menete: [link] .

(#69468) zsamiatt válasza dkess (#69467) üzenetére


zsamiatt
őstag

láttam, csak hogy elsőre nem akart menni ezzel sem. Újra fel kellett tennem a webdavot és utána elindult már webdav nélkül is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69469) cdl válasza TheMarci (#69434) üzenetére


cdl
senior tag

A 112j-m adja a filmeket, a torrentet még mindig. Szóval rendben vannak ezek.

(#69470) zsamiatt válasza dkess (#69467) üzenetére


zsamiatt
őstag

hozzá teszem home assistant továbbra se látja úgy mint régen a megosztott naptáramat. Megint el lehet vele szívni pár órát mire megtalálom hogy mi az anyja változott meg ezen a sz*ron. :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69471) SpaceJam válasza dkess (#69461) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

:R :R

neszetools.hu ● pc360.hu

(#69472) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem szítani akarom a vitát, de végül van valahol egy táblázat, ami alapján tudom, hogy mi cmr és mi smr?
Red-nél, ha efrx akkor cmr, ha pedig efax akkor smr? Vagy ez sem teljesen biztos?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69473) Sonja válasza ArthurShelby (#69472) üzenetére


Sonja
veterán

Itt a komplett lista.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#69474) dkess válasza ArthurShelby (#69472) üzenetére


dkess
őstag

Lehet pont arra az eszmecserére gondolsz amit egy kedves fórumtárssal folytattam ... :)

Ugyanekkor annak is pont ez volt az értelme ui. ahogyan a mellékelt ábra is mutatja a sületlenségek igen erőteljesen ragadnak meg az emberek fejében. Bezzeg ellentétben az ezerszer tárgyalt - gyártói- és egyéb forrásokkal (látom Sonja is dobott egy ezt megerősítő linket) megerősített - dolgok meg valahogy sehogysem. Ilyen az emberi természet ... :DDD Az én (10 TB -os) EFAX Red -eim, meg 8 TB -os EFZX -ek meg a korábbi EFRX -ek is CMR mind ...

Ez a 4 féle Red SMR -es mindössze: [link] (6 TB és kisebb EFAX -ok). Pont. Nincs más SMR -es Red ... Minden más CMR ...

(#69475) ugyes válasza dkess (#69474) üzenetére


ugyes
aktív tag

Rám gondoltál, úgy vélem.
Nem válaszoltál, hogy miben nem értünk egyet, de látom pont semmi eltérés nincs közöttünk. Ezek szerint inkább valamilyen érzelmi dolog miatt maceráltál.

@Legelek: A gyártó honlapján (pl. shop.westerndigital.com) elég jól leírják. Fontos: ~ 2020. III. negyedévtől Red Plus néven forgalmazza a korábbi RED CMR-es lemezeket. A termékkódjukat idén meg is változtatta. Itt egy videó RED/RED Plus témában (és SMR/CMR használatról)

(#69476) dkess válasza ugyes (#69475) üzenetére


dkess
őstag

Pontosan erre gondoltam. Úgy érzem válaszoltam. És itt lassan ezt a részét le is zárnám.

Aztán most megint sikerült mellényúlnod. Egyfelől nemcsak termékkód változott, hanem konkrétan más termékek (érdekes módon nem lettek jobbak, sőt. Pl. jóval hangosabbak lettek). Aztán a 6 TB és alatta levő EFZX (Red Plus) mi újság? Ez se felel meg az eredeti állításodnak. A 8 TB és feletti EFZX -ek (ezek Red -ek) meg CMR -esek ... Hamár Nascompares - odafigyelhetnél arra amit írnak/mondanak ...

Pontosan ez a gond. A saját magad által hozott forrást se nézed meg meg olvasod el. A gyártói spec -ekre meg 3rd party -kra meg tojsz magasról ...

(#69477) czubra


czubra
újonc

Sziasztok, NAS-t szeretnék venni, annyi már biztos, hogy 2 lemezes synology lesz, a típuson agyalok, ebben segítsetek légyszi. Havi max 1-2 torrent futna rajta, de ez abszolút marginális. 1 mac gépnek kerülne ide a biztonsági mentése, 2 telefonnak a kép/videó mentései. Néha-néha 1-1 HD filmet streamelnék TV-re, de a legnagyobb félelmem a 3db 4mpx-s biztonsági IP kamera folyamatos felvétele. Szerintetek a DS220J ezzel megbírkózik, vagy "felsőbb" kategóriába kellene nézelődnöm? Egyáltalán biztonsági kamera mentésével érdemes terhelni egy NAS-ba kerülő HDD-t, vagy jelentősen fogja csökkenteni az élettartamot? Bocsi ha sok, de teljesen vakon vagyok még.

(#69478) dkess válasza czubra (#69477) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Sima HD (720p) filmek streamelése nem számít a mai vasaknak komoly tényezőnek - pláne, ha nincs szükség átkódolásra. A kameráknál azok beállításai a lényeg (pl. az FPS számít) - azaz végeredményben mekkora bitrátára lehet számítani kameránként/összesen. Ugyanakkor ezekből sincs sok. E mellett egyfelhasználós - talán nem túl "húzós" felhasználási" mód.

Azt hiszem a DS220J -t Neked találták ki. E fölött akkor érdemes nézelődnöd, ha az említetteken kívül más illetve más nagyságrendű felhasználási módok kerülnének képbe. No meg persze, ha a pénz nem akadály ... :)

(#69479) ugyes válasza dkess (#69476) üzenetére


ugyes
aktív tag

Melyik eredeti állításomnak? Hogy most a RED az SMR és minden más az Red Plus és CMR?
8TB felett már EFBX és mind Red Plus. 6TB alatti EFZX az Red Plus és CMR, magad is leírod. 2020 augusztusa óta nincs 6TB feletti Red.
De hagyjuk. Mert lehet tojok rájuk, de olvasni még tudok. :)

(#69480) Sanyi.mTs válasza czubra (#69477) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Synology-hoz alapból csak 2db kamera liszensz jár, ha több kell, akkor fizetni kell

(#69481) dkess válasza ugyes (#69479) üzenetére


dkess
őstag

Például ennek: "WD RED => SMR, WD RED Plus = > CMR és van a WD RED Pro."

Azon kívül, hogy "és van a WD RED Pro." a többi rész konkrétan nem igaz.

(#69482) BeeGee2115


BeeGee2115
csendes tag

Sziasztok,

Először kerestem, hátha korábban valaki már feltette a kérdést, de nem találtam konkrét választ a problémámra:

1) Adott egy DS218+, amin a "legfrissebb gyári" docker csomag van telepítve (18.09.0-0519).
2) Ezen a NAS-on fut egy Hass.io csomag is, ami szintén a "legfrissebb gyári" (20200910-2)
3) Mikor elindítom a HomeAssistant-ot, akkor a Supervisor két dolog miatt is nyavajog:
"You are running an unsupported installation" és "Your installation is unhealthy".

Végig olvasva a Learn more linkeket megsejtettem, hogy az általa 18.09.8-as verziójúnak felismert docker lesz a problémája, ezt kellene minimum 19.03.0-ra feltolni. <Link>

A kérdés a "hogyan"... tehát arra lennék kíváncsi, miként tudnék magasabb verziójú dockert használni, mint amit a Syno gyárilag támogat?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#69483) tobias40 válasza BeeGee2115 (#69482) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a xiaomi home assistant lenne?
Ha igen akkor ez hasonlóan működik mint az androidos változat?
Beírod a un/pw-t és bejelentkztél a profiloddal,eszköszök mind ott vannak?

(#69484) zsamiatt válasza tobias40 (#69483) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem.
mas program.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69485) BeeGee2115 válasza tobias40 (#69483) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

Szia,

Erről van szó: HomeAssistant

És a Synology-n van ebből egy package, amit Hass.io-nak neveznek. Dockerben fut. :)

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#69486) tobias40 válasza BeeGee2115 (#69485) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ez teljesen más...
Amit én írtam az nincs docker-re ha jól kerestem.. :(

(#69487) gyugyo79 válasza BeeGee2115 (#69482) üzenetére


gyugyo79
addikt

"miként tudnék magasabb verziójú dockert használni, mint amit a Syno gyárilag támogat" ->Kb sehogy. Ne Syno alá rakd be, mondanám, hogy egy raspi de inkább egy nuc legyen az alap amin a Hass.io fut (szerintem) ...

Én amúgy próbáltam, az általad használt megoldást meg VMM alól is megnéztem a Hass.io -t és elengedtem inkább (Ez utóbbi atom stabil volt viszont kb 4* erőforrást vitt el mint amit igényelt valójában). Csak kizárólag HomeAssistant maradt mqtt és zigbee2mqtt -vel összekötve (Amiből van zigbee -s megoldás abból az van nálam egy wifis coordinatorral ) . Így nincs semmi baj a Syno alatti dockerrel sem.

[ Szerkesztve ]

(#69488) BeeGee2115 válasza gyugyo79 (#69487) üzenetére


BeeGee2115
csendes tag

A sima HomeAssistant-al nekem csak az volt a bajom, hogy nincs hozzá Supervisor.
A Hass.io viszont mindenféle hackelést igényel, elég nehéz jól karbantartani :S
Ha valaki tudná a megoldást mégis a docker update-re, azért megpróbálkoznék vele :)

Minden (is) lehetséges! <DS218+ (6GB)>

(#69489) jukiokin


jukiokin
csendes tag

Sziasztok!

Ma lefrissítettem a legújabb DSM-re és szívtam egy nagyot ezzel.
Az eddig fajinul működő qbittorrent beállítások eltűntek, minden alapra állt vissza.
Bejelentkezni a web ui felületre is csak az alapértelmezett loginnal lehet.
SSH-val is ránéztem a rendszerre és minden kapcsolódó file és mappa dátuma mai, azaz
a frissítéskori. Valószínűleg felülíródott az egész.
Találkozott ilyennel már valaki?
Vissza lehet ezt még valahogy hozni a korábbi állapotra?
Nem nagy kedvem van visszarakni 250 db torrentet újra seedbe. :W

Köszi!

(#69490) zsamiatt válasza jukiokin (#69489) üzenetére


zsamiatt
őstag

valami nagyon gáz van a frissítéssel. Csak, hogy ne szívjon vele más is aki használja a NUT-t. Ki kell törölni a hozzáférési IP címeket és újra felvenni. Hiába volt beírva IP csak a local-t engedte bejelentkezni. Kitöröl, alkalmaz majd vissza ír és megy. Most még a naptár hozzáférését próbálom megoldani mert az eddig jól működő caldav szintén nem működik megfelelően.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69491) ugyes válasza dkess (#69481) üzenetére


ugyes
aktív tag

Konkrétan tévedésben vagy: link.
Lehet 1931-es útikönyvvel Budapesten turistáskodni, de lehet nem találsz meg mindent. Persze lehet azokat kárhoztatni, akik ezt megemlítik.

2020. augusztus óta a WD Red sorozat 4 elemű és mind SMR. Valamikor kifogynak a régi gyártású készletek és tisztább lesz a kép, remélem neked is.
Uff, tényleg befejeztem.

(#69492) ddBiker


ddBiker
csendes tag

Sziasztok!

Több éve használok egy DS116 os NASt, ma azt vettem észre, hogy elérhetetlen minden eszközről. http://find.synology.com/ vel sem volt megtalálható. Gondoltam a reset és a rendszer újratelepítése segít, de csak akkor érzékelhető a NAS ha újraindítom. Ekkor is csak azt mutatja a böngészőben, hogy a rendszer összeomlott és újratelepítés szükséges. A rendszer telepítése megkezdődik de amint újraindul a NAS megint eltűnik mindenhonnan.
A státusz led sem világít telepítés után.

Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#69493) AiRLAC válasza ddBiker (#69492) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vedd ki a HDDt belőle és nézd meg egy asztali gépben, valószínűleg döglődik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69494) dkess válasza ugyes (#69491) üzenetére


dkess
őstag

Könyörgöm olvasd már el amit linkelsz ... Ezt én is küldtem már neked a mondanivalóm alátámasztására. De nem, te nem olvasod el. Mit mondjak erre? GG ... :)

(#69495) gatesz válasza dkess (#69465) üzenetére


gatesz
tag

Szia, nem hinném, hogy a tűzfal a ludas,mert szerintem akkor egyáltalán nem látná. Úgy látja, ha bemegyek a média szeverbe, lejebb veszem mondjuk 5-el az értéket és elmentem a beállítást. Utána megint egy darabig látja a TV. De nem tudom van-e köze hozzá, de hibernált állapot után meg általában nem látja a TV. Utána jön megint, belépek értéket állítok, mentés, és megint jó...

(#69496) Multibit válasza zsamiatt (#69490) üzenetére


Multibit
veterán

aki használja a NUT-t...
Ez mit jelent pontosan?

(#69497) AiRLAC válasza Multibit (#69496) üzenetére


AiRLAC
addikt

https://networkupstools.org/
Mint az apcd, csak általában sokféle UPS/PDU stb támogatására/menedzselésére, open source.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69498) Multibit válasza AiRLAC (#69497) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm, de tudom, hogy mit jelent a NUT. Én is használom. Az nem világos, hogy a DSM frissítés, hogyan hat rá. Milyen használati körülmények esetén? Nálam pl. a routeren fut a NUT server, mindkét NAS-om (DSM, OMV) azon lóg, mint kliens. Nem tapasztaltam semmilyen anomáliát. Ezért érdekel. Valószínűleg zsamiatt kollégánál más a felállás.

(#69499) zsamiatt válasza Multibit (#69498) üzenetére


zsamiatt
őstag

NAS topicban vagyunk és a NAS frissítésről esett szó.
A NAS-n futatott NUT szerver hozzáférésnél van anomália. Konkrétan frissítés után hiába írja a GUI, hogy kik férhetnek hozzá. A beállításokat megváltoztatja -lekorlátozza- de nem vezeti ki a GUI-ra.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69500) Multibit válasza zsamiatt (#69499) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm, erre voltam kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.