Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
Ez a hibaüzenet jött és nem tudom mit csináljak vele.Arra lettem figyelmes , hogy a transmissiont nem érem el és utána próbáltam elérni weben és ez fogadott.
Egyébként hálózatban smb-n ftp-n gond nélkül elérem

E

(#69552) AiRLAC válasza Ablakos (#69550) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezek szerint mégis a ventillátor zörgött?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69553) Ablakos válasza AiRLAC (#69552) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen. Nem folyamatosan kerepel, de annak van zavaró hangja

(#69554) jukiokin válasza Essejó (#69522) üzenetére


jukiokin
csendes tag

igen, ez legalább működik.
Azt viszont nem lehet megúszni, hogy ne ellenőriztessem újra a torrenteket. :((
De legalább automatikusan megtörténik.

(#69555) partymaci válasza onkyjoc (#69551) üzenetére


partymaci
aktív tag

PHP szerver csomagja fel lett telepítve?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69556) buttmaki


buttmaki
csendes tag

Sziasztok!
Egy cimborám kapott egy NAS DS220j-t, beállítanám neki, de hogy álljak neki? Semmilyen leírás nincs hozzá, én meg még soha nem csináltam ilyet. Áram alatt van, egy, a netre wifi-vel csatlakozó notebook-ról kellene elérni. A NAS (benne egy 4 TB-os winyóval) össze van kötve a routerrel. Tudnátok segíteni? Köszi, ha igen.

(#69557) partymaci


partymaci
aktív tag

https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/General_Setup/Unable_to_Locate_NAS

Vagy a routerben nézd meg az ip-t.

IP cím alapján fogod elérni.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69558) mtz81 válasza onkyjoc (#69551) üzenetére


mtz81
tag

Ez a web szerver kezdőoldala. Vagy szedd le, vagy a tm web portját rakd át máshova a 80-as portról.

[ Szerkesztve ]

(#69559) Magnat válasza buttmaki (#69556) üzenetére


Magnat
veterán

Szia

Synology Assistantot letöltöd, az megtalálja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69560) AiRLAC válasza buttmaki (#69556) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology Assistant-ot telepítsd fel és megtalálja. Vagy a routerben az IP címét megkeresed (ha már ott vagy akkor adsz neki egy statikus DHCP foglalást is) és a böngészőbe beírod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69561) Cyrin válasza buttmaki (#69556) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha be jelentkezel a nas felületére a böngészőben, Ip cím alapján, akkor ott lesz egy dsm súgó ikon, az a leírás, sok oldalas. Azt kéne elolvasni.

(#69562) devast válasza llacee (#69541) üzenetére


devast
addikt

Hát, egy szálon nem hozza. Ha crystal disk markkal megküldöm nagyobb queue depth-el akkor olyan 133mb/sec-et hoz. qd64-el nem próbáltam, úgy valószínűleg még jobb lenne. A gyártó oldalán nem találtam semmi infót arról, hogyan kellene vmware alá beállítani az iscsi mpio-t, hogy optimális legyen a nasnak. Az tiszta sor, hogy round-robin kell, de azt senki nem tudja, hogy vagy hány io-nként váltson, vagy hány bájtonként. Az tuti, hogy az alapbeállítás vmware-ben ami 1000 io-nkénti váltás az katasztrofálisan lassú :)

(#69563) kojak27 válasza AiRLAC (#69543) üzenetére


kojak27
csendes tag

Köszi!!!

(#69564) G-Bali válasza AiRLAC (#69544) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm ,de ebbe akkor kellene egy kis segítség
SSh és a telnet engedélyeztem ,de ennyi a hozzáértésem :F

(#69565) mtz81 válasza G-Bali (#69564) üzenetére


mtz81
tag

A telnet-et kapcsold ki! Ugyan az, mint az ssh csak nem titkosított. Egy bazi nagy biztonsági rés a telnet!

[ Szerkesztve ]

(#69566) G-Bali válasza mtz81 (#69565) üzenetére


G-Bali
senior tag

Rendben kikapcsoltam...

(#69567) AiRLAC válasza G-Bali (#69564) üzenetére


AiRLAC
addikt

PuTTY klienst letöltöd és belépsz vele, majd kiadod a parancsot

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69568) ddBiker válasza AiRLAC (#69509) üzenetére


ddBiker
csendes tag

Egyelőre úgy néz ki megoldottam a dolgot: A NASból kivetem az elemet majd vissza, utána friss rendszer rá.

(#69569) Marci112233 válasza buttmaki (#69556) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezt nyálazd át. Nagyon sokat segít az alapoktól kezdve.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#69570) buttmaki válasza Marci112233 (#69569) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Köszönöm, ez hasznos! :R
Magnat, AiRLAC és Cyrin kollégáknak is köszönöm a választ. Közben találtam egy kis keresgélés után egy leírást, abban volt egy link, és arra kattintva elindult az Assistant, sikerült is felrakni. Egy tesztvideó is ráment, szóval úgy tűnik, hogy működik. Köszi még egyszer mindenkinek!

(#69571) ArthurShelby válasza AiRLAC (#69567) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért nem jó a cmd, az is tud már ssh-t ugyanúgy mint a linuxon. Szerintem a putty már fölösleges, csak megszokás (ok, el lehet menteni bejelentkezéseket).
De egy új embernek aki még nem szokott hozzá a putty-hoz, annak szerintem jó a cmd is:
ssh felhasznalonev@ipcim
jelszo

más:
iscsi gyorsabb mint az smb? (beállítottam az iscsi-t, mükszik, de még szűz vagyok ezen a téren)
Elvileg pl az nfs jobb mint az smb (kisebb overhead), de azt még nem sikerült összehoznom windows-on. Megnéztem jó pár youtube tutorialt, de nem sikerült:
1. Beállítom az nfs szervert a synology-n (kipipálom, hogy nfs engedélyezése) [link]
2. Windows szolgáltatások között bekapcsolom, az nfs- szolgáltatásokon belül az nfs- ügyfélszolgáltatást [link]
3. Felcsatolom ip címmel, mint hálózati meghajtót: na itt szokott a gond lenni. Alapból mindig az smb-t hozza ki, nem tudom ráerőltetni, hogy nfs-ként legyen. Csináltam parancssorból még anno nfs-ként hozzáadtam, látszik is mint hálózati meghajtó, de nem működik.
Hol rontom el?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69572) AiRLAC válasza ArthurShelby (#69571) üzenetére


AiRLAC
addikt

blokk vs file alapú protokoll.
Virtualizációhoz vagy Windows alapú tároláshoz jobb teljesítményt, alacsonyabb késleltetést kapsz.
Cserébe kicsit bonyolultabb beállítani.

Windows alatt (gondolom ott próbálod) maradj az SMBnél, bármilyen linux alatt mehet az NFS.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69573) need


need
addikt

Sziasztok..

Eljött lassan az idő hogy elengedjem a DS-112 nassomat és cseréljem valami másra :D

A kiszemeltem a DS420+ lenne ezzel kapcsolatban volna pár kérdésem.. :D

Az első kérdés mennyi rammot érdemes belerakni/venni..?

Mennyire kivitelezhető és működőkepés az elgondolásom vázolom..
Tehát..
A DS420+ vennénk SSD-t 1Terra elég lenne ezen futna a rendszer és ezen lenne tárolva a filmek képek stb..stb..
Lenne egy másik vinyó amin menne a torrentezés és erre rögzítene a kamera..
Tud így ez a dolog működni..? és jó is lenne így...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#69574) Sanyi.mTs válasza need (#69573) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A rendszer minden SSD/HDD-re felkerül.
Elég az alap RAM mennyiség, utólag is tudsz venni, ha nem vagy elégedett.
Jó az elképzelésed, de tárolásra inkább nagyobb HDD-t vennék 1TB SSD helyett

(#69575) Magnat válasza need (#69573) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ahogy írták, a rendszer minden lemezen rajta van, a diszk/hdd elgondolás egyébként jó, nekem is egy 500-as hdd van a 718+-ban meg egy 4 terás diszk, de a te esetedben (mármint ha 4 lemezest veszel) még az is megoldható, h bármelyiket a kettő közül (vagy mind a kettőt) tükörbe rakd, ha fontos adatok is lesznek rajta. (Nálam felhőbe mentés van beállítva).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69576) Csabroncka válasza need (#69573) üzenetére


Csabroncka
addikt

Erre a feladatra teljesen felesleges az ssd, a memóriát csak akkor kell bővíteni, ha több kamerád van, vagy torrent buzi vagy és egyszerre >20 nál több megosztást nyomsz. 2db HDD kötet kell 2db RAID1 tükörbe rakott HDD-vel.

"in medias res"

(#69577) AiRLAC válasza need (#69573) üzenetére


AiRLAC
addikt

Már megírtak kb. mindent fent, ram elég a gyári elsőre, SSD-nek nem sok előnye van itt, 2x HDD 2 lemezesbe vagy 3x-4x HDD 4 lemezesbe SHR-ben (egy lemez kapacitását veszted csak el, de minden adatod védve van 1 lemez meghibásodásáig), felesleges külön HDD-re tenni a torrentet/kamerát szerintem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69578) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Létrehoztam egy mappát amiben van 5 db. videó amit szeretnék megosztan különböző emberekkel akik különböző helyeken laknak külföldön (digitalizált 25 éves VHS felvételek). Milyen jogot kell adnom nekük ahhoz, hogy ők távolről be tudjanak lépni a NAS-omra annak érdekében, hogy tudják letölteni ezeket a videókat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#69579) #46824192 válasza allein (#69578) üzenetére


#46824192
törölt tag

Fölösleges őket beengedni.

Csinálsz egy ftp megosztást, csak olvasás joggal és majd letöltik maguknak a nasodról.

Vagy megosztod publikusba a photo station-ban.

[ Szerkesztve ]

(#69580) ArthurShelby válasza AiRLAC (#69572) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gondolom akkor az normális, ha nem látom az iscsi-t filestationben (és kb sehol máshol, csak az iscsi managerben).

Az én elképzelésem az lenne, hogy háttértár idővel megszűnne teljesen, programokat meg a nas-ról (szerverről) futtatnánk otthon. Nyilván ehhez előnyösebb a gigabites, 2.5, 10gig kapcsolat, mint a wifi (főleg a spike-ok miatt [link]), de a másik optimalizálhatóságot a szoftverben látom (smb-t használ mindenki, de elvileg nagyon nem optimális)

Az iscsi tetszik is, csak pl nem tudom a windows hogy kezeli le, ha nem vagyok az otthoni wifire csatlakozva.
Alapból az smb miatt is probléma, hogy a windows fájlkezelője befagy, esetleg az explorer.exe újraindul, mert nem találja a hálózati meghajtókat (másik wifin van).
Ezekre van megoldás?
Illetve az iscsi működik vpn-en keresztül is?
Illetve az iscsi is ugyanúgy application layerben van, mint az smb?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69581) allein válasza #46824192 (#69579) üzenetére


allein
addikt

Köszi, a photo station egyszerűbbnek tűnik :) public-ra raktam és megadom nekik a linket, de innen nem tudják letölteni, csak megnézni, jól gondolom?

FTP opcióval lehetne letölteni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#69582) tobias40 válasza #80977664 (#54740) üzenetére


tobias40
veterán

Hogyan fut a Home assistant magyarul a dockerben?
Belépek a webes felületen és angol a felület.Hol tudom átállítani magyarra?
Bocs a lámaságért de most raktam csak fel kíváncsiságból,54739 hsz alapján! :R

(#69583) kulu22 válasza ArthurShelby (#69580) üzenetére


kulu22
aktív tag

iSCSI-val azért óvatosan bánnék, ha megszakad a kapcsolat az kb. olyan mint amikor lehúzod a SATA kábelt a lemezről menet közben. Nem hálózati meghajtóként kezeli hanem helyiként, minden tekintetben. Wifi-vel neki sem állnék, tapasztalataim szerint az 1G/s vezetékes sem túl pattogós. Ráadásul egyszerre csak egy gépről éred el -> minden géphez külön iSCSI meghajtót kell a NAS-on létrehoznod (hacsak nem állsz neki valami mutipath dolognak, de az szerintem túlmutat az itteni problémákon)
Persze, ez csak saját vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#69584) #46824192 válasza allein (#69581) üzenetére


#46824192
törölt tag

Lehet onnan is letölteni , csak nem emlékszem hogy nyilvvános albumból vagy csak privatból. Nézz szét a PS beállításokban.

(#69585) AiRLAC válasza ArthurShelby (#69580) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mivel blokk szintű eszköz ezért ha desktop Windows-al használod akkor nem fogod tudni több gép között megosztani (helyi lemezként kezeli, NTFS-re formázod).
Távolról semmiképpen sem javasolnám, bűn lassú lesz. Megfelelő iscsi tapasztalat nélkül (meg redundancia nélkül) maradj az SMB-nél.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69586) ArthurShelby válasza kulu22 (#69583) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még csak próbálgatom, és wifin :D Eddig még nem volt gond, igaz, nem is terheltem, és elveszhető adatokkal próbálkoztam.
Elvileg a több munkamenet engedélyezésével el lehet érni, hogy egyszerre több felhasználó is elérje. [kép]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69587) kulu22 válasza ArthurShelby (#69586) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ismerem ezt a beállítást, de a windows-okat is megfelelően be kellene állítani hozzá. Google megmondja mit kell csinálni (alapvetően az iSCSI kezdeményezőben). Ha van kedved kísérletezni persze tedd nyugodtan, de amíg nem atombiztos, ne tegyél rá olyat ami elveszhet. Mutipath rendszert már konfiguráltam és használtam, de az nem iSCSI-s volt, így ilyen tapasztalatom nincs, nem tudok érdemben hozzászólni.
Amúgy egyetértek AirLAC utolsó mondatával, lehet, hogy jobban jársz ha elengeded és SMB-t használsz.

(#69588) ArthurShelby válasza kulu22 (#69587) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Megismerni mindenképp szeretném rendesen megismerni az iscsi-t, max a végén az ismeretek birtokában azt mondom hogy inkább smb.
Bár az nfs-t és webdavot is szeretném beállítani (windows-on egyik sem sikerült).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69589) #46824192


#46824192
törölt tag

A következőkhöz milyen programokat javasoltok?

1. Win-ről fontosabb doksik és egyéb fájlok real time biztonsági mentése a nasra.
A realtime-ot szó szerint értem , tehát ha egy doksit mentek és annak megváltozott a tartalma , akkor a másolatát máris tolja fel a nasra.
A másik fontos dolog , hogy legyen verziókövetés. Ha egy fájl hibásan lett mentve vagy esetleg tévesen lett törölve, akkor mindenről ami felülíródott legyen 2-3 verzióval azelőtti példány.
(ezt a két dolgot tökéletesen végzi egyébként win-en a google saját szinkronizáló kliense)

2. A Nas készítsen a saját tárhelyén található (megjelölt) mappákról automatikus mentést a google vagy a one drive felhőbe.

Köszönöm!

(#69590) Magnat válasza allein (#69578) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

5db videóra miért nem csinálsz file managerben megosztási linkeket és küdöd el mindenkinek? Lehetne a teljes mappára is, de sajnos azt csak úgy tudja a Syno, h a tartalmát tömörítve tudod letölteni és nagy fileok esetén sztem az feleslegesen terheli a rendszert.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69591) Magnat válasza #46824192 (#69589) üzenetére


Magnat
veterán

1. Syno Drive
2. Cloud Sync

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69592) Magnat válasza need (#69573) üzenetére


Magnat
veterán

Visszanézve az igényeket, tényleg nem biztos, h sokat nyersz az ssd-vel, max a bélyegképek legenerálásaánál nyernél valamit, de azt meg egyszer kell megcsinálni ... Lehet jobban járnál két 1 terás diszkkel tükörben meg egy nagyobb a torrent+kamerának vagy 3-4 egyforma diszkkel raid 5-ben.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69593) need


need
addikt

Sziasztok...

Azoknak akik reagáltak a hogyan is a merre [dologra] azoknak köszönöm :D :R :R

Na most akkor érmes lenne venni minél nagyobb 2 egyforma vinyót amit tükrözve kerülnének a rendszerbe (420+) csak kettő fér.

A másik része a dolognak a DS112 beállításait át tudom tenni majd az új nasra..?
Vagy keressek inkább valami programot és fotózzam ki..?

A harmadik része a dolognak a router a mostani ip címet ami van az eszköznek azok vannak portolva ha kikerül a rendszerből a DS112 akkor átrakom majd az új eszköz ip címére..
a DDNS-t ami a D112 van csatolva lehet törölni? és ugyan azt a DDNS nvet adni az újnak...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#69594) AiRLAC válasza Magnat (#69591) üzenetére


AiRLAC
addikt

ezek, + btrfs filerendszer és időzített snapshotok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69595) AiRLAC válasza need (#69593) üzenetére


AiRLAC
addikt

A 420+ négy lemezes.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69596) #46824192 válasza AiRLAC (#69594) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez a btrfs téma még új nekem. De majd belevetem magam...

(#69597) dkess válasza Magnat (#69591) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem mindjárt kezdhetne a Syno Drive -al. A Cloud Sync a DSM7 -től repülni fog, ha jól emlékszem - azzal már ne csináljon felesleges köröket ...

(#69598) Magnat válasza dkess (#69597) üzenetére


Magnat
veterán

Azt tudni, mi lesz helyette?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69599) Magnat válasza Magnat (#69598) üzenetére


Magnat
veterán

Nem a Cloud Station-nel kevered véletlen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69600) Essejó válasza allein (#69581) üzenetére


Essejó
veterán

A FileStationban nyomsz egy jobb gombot azon a mappán amibe a filmeket tetted . A feljövő menüben a Megosztásra kattintasz, új ablak nyílik amiben ott egy megosztás link, amit elküldesz azoknak akinek szánod. Abban az ablakban tudsz még jelszót meg link érvényesség időtartamot beállítani. A link birtokában simán le tudják tölteni a filmeket, egyesével vagy egyben mind.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.