Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Delfi válasza mtz81 (#69948) üzenetére


Delfi
tag

Köszi, ezt akkor átnézem.
A Drive-al kapcsolatosan régebben megkérdeztem a hivatalos fórumot, hogy miért látja a jogosultsággal nem rendelkező mappaszerkezetet is és azt a meglepő választ kaptam, hogy a felcsatoláskor az admin jogaival nézi. Mi például ezért nem tudtuk egy ügyfélnél használni, mert ott elvárt volt az, hogy nem láthatják a szomszédos könyvtárakat.
Természetesen felcsatolni csak azt tudod, amihez jogod van, ez működött rendesen, de listázni kilistázza. :(

(#69952) zsamiatt válasza Delfi (#69951) üzenetére


zsamiatt
őstag

gáz.
Lenne még mit fejleszteni a syno programjain (is)

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69953) krealon válasza csinturi (#69940) üzenetére


krealon
veterán

"távolról a 21 -es porton elértem a VLC-n, Total commanderen. Dsm-ben megváltoztatom a portot, engedem a tűzfalon, és a routeren. Az appokban semmi változtatást nem csinálok, csak a portot írom át, és már egyik se tud kapcsolódni. "

A routerekben levo FTP_conntrack csak a 21-es porton kozlekedo parancsokat figyeli es korrigalja a cimforditasnak megfeleloen.
Az FTP a 21-es porton megy csak jol.

(#69954) Magnat válasza krealon (#69953) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam 25210-es porton van és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69955) Delfi válasza Magnat (#69954) üzenetére


Delfi
tag

Megerősítem, a port az csak egy port, oda teszed el ahová csak akarod, SŐT! a default 21, 22 az amit elsőként próbál mindenki feltörni.

(#69956) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali!

1821+ típusú nasba mik az ajánlott ramok 2x 16 gb méretben?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#69957) krealon válasza Magnat (#69954) üzenetére


krealon
veterán

Nalam is tokeletesen tud mukodni a 21-estol eltero FTP port, mert utanajartam, hogy hogyan kell csinalni. De ez nem segit csinturi kolleganak.
Leirtam az alapokat, onnan neki kell kibogoznia a szalakat, mivel a problema osszetettebb annal, hogy azt ki tudnam felyteni egy hozzaszolasban.

(#69958) kgymac válasza AiRLAC (#69950) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem meg az, hogy amit tanácsoltál és létrehoztál, azt hogy lehet működésre bírni nfs alatt.

(#69959) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

DSM7 alatt viszonylag sok olyan csomagom fut, amikre kicsit sincs szükségem. Gyárilag nem lehet leállítani őket. Van erre valami megoldás esetleg?

Ilyen a:
Hybrid Share Service
Universal Search (Gondolom a sima kereső utána is menne)
SAN manager

[ Szerkesztve ]

(#69960) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Munkatársam régóta NAS-t szeretne venni, és kezdő NAS-nak az én DS215J-emre gondolt, erősködik hogy most adjam el Neki, mert egyszer említettem neki hogy váltani szeretnék.
Én DS218play -ben gondolkoztam akkor magamnak, hátha az időtállóbb.
Jelenleg sajnos max DS220J-re tudnék váltani, csak nem tudom van e értelme, éreznék e bármi javulást a DS220J-vel a mostanihoz képest? (pl gyorsabb DSM böngészőből?)
Jelenlegi igényeimet bőven kiszolgálja a jelenlegi, semmi extra, csak médiaszerverként megy, semmi transzkódolás igényem nincs.
Köszi előre is!

(#69961) kulu22 válasza Mezga Aladár (#69956) üzenetére


kulu22
aktív tag

Igaz, 1621, de u.a.: [link] , az enyében (1821+)ARCH van, nem szól érte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#69962) Magnat válasza Zsadi (#69960) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a 218 Play ugyanaz a proci mint ami a 220j-ben is van, de a 218 Playben 1 giga ram van szemben a 220j 512megájával ... igazából ha eddig sem találtad kevésnek a 215j-t, akkor nem hiszem, h nagy változás lesz, de a DSM felülete (főleg a 218 PLayen) biztosan reszponzívabb.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69963) AiRLAC válasza Zsadi (#69960) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kérdés mennyibe kerülne a csere. De ezek a Realtek procik azért fürgébbek jóval mint a Marvel abban a 215jben. Plusz ugye lesz garancia.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69964) Zsadi válasza AiRLAC (#69963) üzenetére


Zsadi
őstag

Igazából, olyan hirtelen jött a kolléga nyaggatása :), hogy nem is tudom mennyi lehet a DS215J mostani reális ára. Aprókon láttam 40e körül, de hogy az reális e? Szerintem egy tizessel lentebb mozoghat, de passz. :)
A válaszodat köszönöm! :R

Magnat: Neked is köszönöm a választ! :R

(#69965) Magnat válasza Zsadi (#69964) üzenetére


Magnat
veterán

Ha jó fej akarsz lenni vele akkor 30-35, egyébként 40 körül reális sztem. Egyébként ha beéred 1 lemezzel is akkor pont most került fel egy DS 118 45-ért (nincs közöm hozzá), ami a 218 Play 1 lemezes változata. És akkor elég olcsó lenne a váltás.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69966) Mezga Aladár válasza kulu22 (#69961) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#69967) Zsadi válasza Magnat (#69965) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm! :R
(Egyeztetek majd vele.)

(#69968) AiRLAC válasza Zsadi (#69964) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS215j-t 65€ért vettem én használtam, 75-90€ között mennek errefelé.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69969) Zsadi válasza AiRLAC (#69968) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm az infót! :R

(#69970) Cyrin válasza Zsadi (#69960) üzenetére


Cyrin
addikt

Most azért csak hogy gyorsabb legyen a felülete, nem érdemes cserélni.
Viszont ha van aki helyben átveszi tőled akkor érdemes akár ugyanolyan teljesítményű de újabb NAS-ra cserélni, amit a kolléga is említett, garancia, én hozzáteszem hosszabb támogatás, valamivel jobb teljesítmény egy j-s modell esetén is.
Így már érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#69971) Véreshurka válasza Véreshurka (#69932) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Meglett a megoldás, gyorsan össze is dobtam egy blog bejegyzést, ahol "lefordítottam" az eredeti leírást azoknak akik esetleg nem beszélik az angolt, ha esetleg valakit érdekelne. A hiba egy elgépelt linkelési parancs volt, egyébként nagyon jól működik a dolog.

El Psy Kongroo

(#69972) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Adatmentésre szeretnék használni egy DS118-at, illetve egy WD Red Pro-t. Az adatmentés minden nap automatikusan 1:00-kor indul el és max. egy fél órán belül végez. Ezen a fél órás intervallumon kívül egyáltalán nincs használva a NAS.

A HDD élettartama szempontjából jót teszek neki, ha időzített leállítással / elindítással ki-/bekapcsolom minden nap erre a rövid időre, vagy inkább hagyjam futni 24/7?

Köszönöm!

(#69973) Essejó válasza Véreshurka (#69971) üzenetére


Essejó
veterán

Azért az még kérdés, hogy egy frissítés ezt mennyire írja felül?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69974) AiRLAC válasza cenzor (#69972) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nyugodtan kapcsoltasd le vele mentés után. Nálam úgy van megoldva hogy a bekapcsolás időzített fix időpontban, de a kikapcsolás nem, egyszerűen beállítottam hogy 20 perc tétlenség után állítsa le a lemezeket, 30 után magát a NASt is, ezáltal alkalmazkodik, ha véletlenül hosszabb (vagy rövidebb) a mentés a megszokottnál.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69975) Véreshurka válasza Essejó (#69973) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, ez bennem is felmerült, főleg így a 7-es DSM kapujában. Hétvégén ahogy időm engedi ki fogom próbálni, hogy letöltök valamilyen régebbi virtuális DSM-et és meglátom mit csinál a frissítésre. Illetve kkiegészítem a blogot, hogy ennek tükrében használja bárki. Köszi a rámutatást! :R

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#69976) Sanyi.mTs válasza AiRLAC (#69974) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

30 perces leállást hol lehet beállítani?

(#69977) gyugyo79 válasza Véreshurka (#69975) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt is írd figyelmeztetésnek, hogy aki ezt megcsinálja (már az entware / Ubuntu chroot telepítése miatt) az készüljön fel, hogy baj esetén a Syno support megvonhatja a segítséget.

(#69978) PhoenixK válasza Sanyi.mTs (#69976) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hardware & Power alatt a HDD Hibernálást kell először engedélyezni., Utána lehet a kikapcsolást beállítani, ha X ideig hibernálva vannak a lemezek

szerk.: Javított screenshot

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69979) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Synologynál (920+, 1520+) még mindig esélytelen USB HUB-ot használni?
2db USB port kellene nekem hátulra (218+ -on ennyi van) 1db az UPS-hez, 1db egy külső HDD-re és ahogy néztem a fenti két eszközön csak 1db USB port van hátul.

(#69980) Sanyi.mTs válasza PhoenixK (#69978) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi. Nem szúrta ki a szemem. Pedig itt is néztem.

Viszont hiába engedélyezek mindent az oldalon (idő, pipa, idő, pipa), a 3-as és 4-es pont nálam nem válik állíthatóvá (azaz "szürke" maradt)

[ Szerkesztve ]

(#69981) PhoenixK válasza Sanyi.mTs (#69980) üzenetére


PhoenixK
őstag

Na ez most furcsa... Ahogy állítok be időt a HDD hibernálásra, nekem rögtön aktív lesz a poweroff box

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69982) Sanyi.mTs válasza PhoenixK (#69981) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Próbálkoztam és meg lett, mi a gond.
Az általános fülön engedélyezni kell a "WOL on LAN engedélyezése" részt és utána, már aktív lesz a check box a lemez kikapcsolásnál, ha megcsinálom a fentieket.

(#69983) PhoenixK válasza Sanyi.mTs (#69982) üzenetére


PhoenixK
őstag

Na erre nem gondoltam, pedig oda is van írva...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69984) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#69979) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én használtam gond nélkül hasonló felállásban

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69985) mtz81 válasza Sanyi.mTs (#69979) üzenetére


mtz81
tag

Nekem 416play-el simán megy az USB HUB (külső tápos).

(#69986) gyugyo79


gyugyo79
addikt

USB HUB + UPS
Lehetni lehet + működik is HUB-on át. Többek közt én is HUB -on keresztül használom a 918+ -nál DE Syno ezt a megoldást nem támogatja.
"Az USB-eszközt közvetlenül a Synology termék USB-portjához csatlakoztassa. Az USB-eszköz USB-hubon keresztül nem csatlakoztatható."

(#69987) Véreshurka válasza gyugyo79 (#69977) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R Bár egy linket betettem pont az egyik hozzászólásodról, de azért konkrétabban is leírtam, hogy megtagadhatják a támogatást.

El Psy Kongroo

(#69988) Picco


Picco
addikt

Tegnap belottem a drive-ot es nagyon nem akart mukodni, de mai nap eszhez tert vegre :)

Letezik olyan megoldas hogy telon amikor fenykepezek automatikusan feltoltodnek a kepek Drive-ra vagy valahova mashova? (android)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#69989) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#69986) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A fenti hsz-ek alapján müködik, de nem támogatott.

(#69990) Borisz76 válasza Picco (#69988) üzenetére


Borisz76
veterán

Play áruház - DS photo

Logout bejegyzés

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69991) ArthurShelby válasza Borisz76 (#69990) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem csak akkor ment, ha megnyitom az app-ot... :(
Elég egyszerű puritán app, de noszogatnom kell, hogy mentsen

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69992) Borisz76 válasza ArthurShelby (#69991) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, jelenleg nekem is csak akkor ment ha megnyitom az app-ot.

Korábban magától mentett.....aztán valamelyik frissítés hazavágta vagy ami rosszabb direkt ilyenre írták át.
Nem tudom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69993) Delfi válasza Sanyi.mTs (#69989) üzenetére


Delfi
tag

Én arra tippelnék, hogy ugyanaz a helyzet, mint az internetszolgáltatóknál. Ott is a modemig vállal felelősséget arra, hogy elmegy korrektül a jel, itt meg addig, hogy kiteszi az USB csatira. A különböző gyártók, különböző hubjai, a tápellátásuk, a hulladék minőségük, az ebből eredő hibákért nem kíván felelősséget vállalni a Synology és ebben a kérdésben én egyetértek velük. Ahogy a különböző filléres routerek, vagy egy hulladék poe adapter, egy noname hub hibáival foglalkozna az adott cég, az igen messzire vezetne.

(#69994) Sanyi.mTs válasza Delfi (#69993) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Persze ez egyértelmű és jogos. De ha a 218+ -on van 2db USB hátul és 1db elöl, akkor egy 920+/1520+-nál miért nincs 2db hátul? :W (költői kérdés volt)

(#69995) ArthurShelby válasza Borisz76 (#69992) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem emlékszel véletlen melyik verzió volt jó még? [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69996) totoka2 válasza Borisz76 (#69992) üzenetére


totoka2
tag

Telefonon bekapcsolod a fotók OneDrive szinkronját, és a NAS-on beállítod a CloudSync-et ? ...vagy ez már túl nyakatekert megoldás ?
Persze ehhez kell One drive regisztráció, és bekapcsolni, hogy mobilneten is szinkronizáljon.

[ Szerkesztve ]

(#69997) Véreshurka válasza Picco (#69988) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Google play-en a Folder Sync Pro?

El Psy Kongroo

(#69998) cenzor válasza AiRLAC (#69974) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm, tökéletes megoldás! Be is volt állítva 1 órára az automatikus leállítás csak nem figyeltem :) Így az automatikus kikapcsolást töröltem a konfigból.

(#69999) Borisz76 válasza totoka2 (#69996) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam csak wifin megy a feltöltés.
Biztonsági mentés pedig külső HDD-re.
Nincs online tárhelyem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70000) totoka2 válasza Borisz76 (#69999) üzenetére


totoka2
tag

.. bocs, nem neked akartam írni, hanem Picco-nak #69988-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.