Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) dkess válasza Magnat (#69599) üzenetére


dkess
őstag

De bizony. A Cloud Station Server és Cloud Station ShareSync lesz ami ugrik a DSM7 -el.

Így most mindenre "ugrok", ami "Cloud" -al kezdődik és "Sync" -re végződik - ez az oka, hogy elnéztem a rajzot. Köszi szépen a kiigazítást.

(#69602) Magnat válasza Essejó (#69600) üzenetére


Magnat
veterán

Ez a fícsör (mappában fileok letöltése) mikor jött be? Amikor utoljára néztem még csak tömörítve, egyben lehetett megosztott mappát letölteni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69603) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Lenne egy szép logikai feladványom, hátha valakinek van ötlete...
Adott: DS220J NAs, mentésekkel tele (HyperBackup, 45-600GB/db), 2*2TB WD Green lakik benne. A hiba: RAID0-ban... (tudom-tudom)
Lassan érkezik egy WD Elements 6TB, amire USB-n át akarok költözni, majd utána a RAID-et szétbombázom, és a 6TB-os meg a 2TB-os lemez egymás mellett lesz két köteten.

Ha külsö lemezként ext4-re formázom a 6TB-ost, akkor utána simán mehet a NAS-ba egy 2TB-os helyére? Hogy lesz utána az OS?

Az eddigi egyetlen ötletem:
1. Minden adatot átmásolok a 6TB-os lemezre
2. RAID-en a kötetet törlöm, mindkét lemezen egy-egy saját kötetet létrehozok
3. szétmásolom az adatokat a két lemezre
4. kicserélem az egyik 2TB-ost a 6TB-osra, majd formázás meg kötet létrehozás után megint másolok.

Ezzel csak az a bajom, hogy majd' 10TB adatpakolás...

Van valakinek épkézláb / jobb ötlete? THX elöre is!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69604) nyikszi válasza PhoenixK (#69603) üzenetére


nyikszi
őstag

Így :) Én úgy csináltam, hogy volt egy 4 TB-os lemezem. Mellé tettem egy 6 TB-os lemezt, arra az adatokat átmásoltam. A rendszert átköltöztettem, kivettem a 4 TB-ost és a másik 6 TB-os mellé beraktam egy másik 6 TB-ost, így két külön köteten van összesen 12 TB. A rendszer költöztetése volt a problémásabb, de 3 nap alatt csak sikerült mindent a helyére tenni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#69605) PhoenixK válasza nyikszi (#69604) üzenetére


PhoenixK
őstag

Naja, csak sajnos anno én a RAID0-val elbaltáztam a dolgot, mert akkor elégnek tünt, valamint csak 2. mentéshez veszélytelennek is. Persze addig a família csak nézett, hogy minek az a mentés, de aztán csatlakoztak, és telt...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69606) Essejó válasza Magnat (#69602) üzenetére


Essejó
veterán

Nem a mappát töltöd le, az csak megnyílik a távoli böngészőben, és láthatóvá válik a tartalma. Bal oldalt felül van egy letöltés gomb ami a kiválasztott cuccot letölti neked. Emlékeim szerint nekem már az 5.2-es DSM-nél is így volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69607) Magnat válasza Essejó (#69606) üzenetére


Magnat
veterán

Tuti nem, legalábbis én pár hónapja mikor úgyanígy linkeltem vkinek akkor csak a mappát lehetett egészben letölteni...

Szerk.: közben megnéztem egy régebbi virtuális dsm-en, tényleg mr ott is így volt, nemtom akkor miért emlékeztem arra, h csak egészben lehet letölteni ...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69608) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Donwload Stationt szeretném downgradelni.
Ha a jelenlegi verziót eltávolítom, akkor a beállítások is mennek a levesbe (port, RSS feed, RSS szűrő)?
A 920+ -hoz ez a verzió való? : DownloadStation-x86_64-3.8.15-3563.spk

Köszönöm a segítséget :R

(#69609) AiRLAC válasza nyikszi (#69604) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez ugye egy kétlemezes NASban két lemezzel RAID0-ban kivitelezhetetlen.
Kell plusz egy lemez ideiglenesen amire az adatokat lementi, utána lehet pl. külső meghajtónak mentésre használni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69610) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Találkoztatok már ilyen hibával?

DS218-on elkezdett ma alerteket küldeni, hogy "Kedves Felhasználó! A(z) ventilátor leállt a következő szerveren: Diskstation (sorozatszám: XXX ). Forrás: Diskstation" Majd egy percen belül jön a következő alert, hogy "ismét működik". Megnéztem a nast, a venti megy, nem áll le és nem is indul újra. Tehát hiába megy a venti azt érzékeli, hogy leáll meg elindul.

Na ilyenkor mi van? Volt már valakinek ilyennel tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

What else?

(#69611) hercegnotesz


hercegnotesz
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!
NAS vásárlás elött állok és elvesztem a sok információ között.
Autószerelő műhely és családi házban élők adatait kívánom biztonságba tudni. Autódiagnosztikai programok esetleg virtuális futtatása is jó lehetne, akkor nem a laptop tárhelyét terhelném.
Asztali gép , laptop, mobil adatok és érzékenyebb céges információkat szeretnék tárolni.
Synologic oldalán rengeteg tipus van, itt a gondom😄

(#69612) ATM_automata válasza hercegnotesz (#69611) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szia,

Kezdjük szerintem azzal, hogy hány kliens lesz rajta. A leírtak alapján kb mindegy mit veszel, bírni fogja szerintem.

Biztonság: inkább a beállításoktól függ és nem a nastól. Ha biztosra akarsz menni, akkor egy 2 lemez nas Raid-be, plusz egy usb-s külső HDD-ra napi automatizált mentés. Esetleg egy google drive syncron és akkor meglesznek az adatok a felhőben is.

Menteni ugye csak azt érdemes, amit nem lehet pótolni. Tehát filmeket meg nagy dolgokat annyira nem fogsz menteni, főleg doksik lehetnek amik értékesek, ezekből a nagyon sok se foglal sok helyet, szóval ha veszel egy 100GB-os Google Driveot akkor lesz egy harmadik helyen is mentésed.

Én valamilyen SSD-s megoldásban gondolkodnék, ha elég 1TB hasznos tárhely, akkor azt most még jó áron meg is lehet úszni.

Programok futtatása: szerintem engedd el...főleg ha ezek windows-os programok. Max az adatbázis fogod tudni futtatni szerintem a nasról, ha olyan a programok adatbázisa, amit támogat a nas. Windowsos programok nem fognak futni nasról.

Amivel biztosan nem fogsz ráfaragni az szerintem a Synology NAS DS220+ (6GB) (2HDD) HU. 2x1TB WD SSD-vel. Ez egy jó kombó. :R

[ Szerkesztve ]

What else?

(#69613) hercegnotesz válasza ATM_automata (#69612) üzenetére


hercegnotesz
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsod!
Bevallom, hogy a DS720+ és DS220+ között vaciláltam.
Megerősítettél benne. Mostanában elég sok kütyüm megadta magát. Pendrive, külső vinyó, memóriakártya.
Még1x köszi. Kezdem intézni a vásárlást. További jó hétvégét :C

(#69614) dkess válasza hercegnotesz (#69613) üzenetére


dkess
őstag

Amire figyelj még, hogy egy adat=nem adat. Azaz amennyiben az az egy hely a NAS lesz és azzal történik valami, akkor megáll az élet.

Azaz pl. kérdés lehet, hogy:

- közvetlenül a NAS -ra dolgozol minden gépre. Pl. lehet kellene még egy NAS - akár "J" -s amire csak a mentés megy erről a NAS -ról. Persze akkor az egyik NAS lehet a műhelyben - a másik meg a házban,
- vagy a gépeken dolgozol (lehet gyorsabb is - pl. a belső SSD tárhely miatt) és a szinkronizáció/backup megy a NAS -ra minden gépről. Elméletileg elég lehet HDD -k is a NAS -ba - főleg, ha a tárhely is számít.

Az ajánlott típus persze jó ...

(#69615) felho001 válasza Jim74 (#69608) üzenetére


felho001
tag

amikor törlöd a DS jelenlegi verziót megkérdezi, hogy az adatbázist is törölje? ott azt kell választani, hogy nem és ha ez után felteszed manuálisan a régebbi verziót ott lesz minden mint előtte. Arra figyelj, hogy előtte kapcsold ki az automatikus frissítést.

[ Szerkesztve ]

Felhő

(#69616) Almos válasza mtz81 (#69538) üzenetére


Almos
aktív tag

És mivel sikerült detektálni, elcsípni, hogy az ups kimenetén volt kimaradás?

(#69617) Jim74 válasza felho001 (#69615) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R Így jártam el. Az alkalmazásportálnál kellett az egyedi portokat újra beállítani, de minden más megmaradt. :C

(#69618) hercegnotesz válasza dkess (#69614) üzenetére


hercegnotesz
csendes tag

Jővőbeli terv volt a bővítése. Köszi

(#69619) Boha


Boha
aktív tag

Üdv

Synology DS120j vásárlásán gondolkodom (olcsó), viszont nem tudom a pontos képességeit.
Adott egy telekom 1Gbit internet, 4k valamint fullhd filmekkel tölteném meg a tárolót amibe egy 2TB WD merevlemez kerülne. Ugyanahhoz a hálózathoz csatlakozna vezeték nélkül 2 tv (egy 4k, és egy fullhd) kérdés hogy meg birkózik a feladattal az eszköz ? Nem egy időben történne a média megosztása. Érdemesebb más típust választani erre feladatra ? Összes merevlemezzel kompatibilis ez az eszköz ?

OBORZIL

(#69620) mtz81 válasza Almos (#69616) üzenetére


mtz81
tag

Amikor elkaptam, akkor már elég sűrűn újraindulgattak az eszközök. Az ups kattant egyet mikor az eszközök újraindultak. A jobb ups-eken van teszt gomb, megnyomtam, kattanás, újraindulás.

Volt egy 1515+ ami szintén újraindulgatott, annak a psu-ja volt hibás pár ezerért megjavították. [link]

[ Szerkesztve ]

(#69621) AiRLAC válasza Boha (#69619) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre megfelel, de ha esetleg változnak az igények akkor kevés lehet az 1 lemez és lemez hiba esetén a csere, valamint a bővítés (ha több hely kell) is nehezebb. DS220j 1 lemezzel? Vagy esetleg DS220+ ha hosszú távra tervezel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69622) Almos válasza mtz81 (#69620) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszi az infót. Most hétvégén log alapján 2x is újraindult, így első körben most kivettem az UPS-t a képletből, és direktben kapja az áramot a Syno.
Sajnos olyan helyen van mindkettő, hogy nem igazán hallom, ha kattan, de meglátom, ha így is újraindul, akkor nem az UPS lesz a hibás. Megpróbálok szerezni valami konnektoros órát, vagy hasonlót, ha azt rákötöm az UPS-re, és eldobja az áramot, akkor az lenullázódik - bár kérdés, hogy csak terhelés alatt hibázik az UPS, vagy alapjáraton is... UPS elvileg még épp garanciális, jó lenne minél hamarabb kideríteni mi okozza a hibát

(#69623) mtz81 válasza Almos (#69622) üzenetére


mtz81
tag

Vidd be szervízbe és letesztelik. Az a tuti.

(#69624) nyikszi válasza ATM_automata (#69612) üzenetére


nyikszi
őstag

Windoswos programok miért ne futhatnának virtuális szerveren? Vagy valami elkerülte a figyelmemet?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#69625) ATM_automata válasza nyikszi (#69624) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hát...próbáld meg...kíváncsi vagyok, hogy adabázis alapú programok + maga a windows emuláció mennyire fog menni egy ilyen minimál hardveren, mint a nas. Ez azért nem túl combos cucc szerintem.

What else?

(#69626) AiRLAC válasza ATM_automata (#69625) üzenetére


AiRLAC
addikt

+ az autodiagnosztika általában USBn kapcsolódik szóval duplán nem lesz jó

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69627) #68270080


#68270080
törölt tag

Bocs, rossz gombot nyomtam, hercegnotesz #69611 kérdésére reagálok:

DS412+ és DS918+ NAS-om van, ez utóbbi 16GB RAM-mal, azaz a virtuális gépet nyugodtan tehetnék rá... de nem, mert a NAS nem igazán erre való. Próbáltam korábban néhány dolgot én is virtuálisan futtatni, úgyhogy tapasztalatból beszélek. De majd meglátod, hogy valójában csak egy lehetőség a virtuális gép, de a problémádra nem biztos, hogy kielégítő megoldást ad.
Másik kérdés: hogyan csatlakoztatod a diagnosztikai eszköz USB / soros / Bluetooth / Ethernet / Wifi / "kézrátételes" felületét a NAS-hoz?

Az adatmentésre viszont a lehető legjobb megoldás - persze minimum RAID1-ben.
Mindenképpen Intel-es, vagy AMD Rysen-es NAS-t vegyél, ezek plusz jellel vannak megkülönböztetve (pl. DS420+). Az sem árt, ha bővíthető a memóriájuk (DDR4), és van extra csatlakozás a gyorsítótárhoz (NVMe).

Viszont vigyázni kell: a DSM7 (épp most tesztelem a DS918+ NAS-omon) már nagyon más, mint az elődei, így a végleges verzióval elképzelhető, hogy a virtuális futtatásoknak annyi. Vagy ha nem is lesz vége, úgy járunk majd vele, mint a kamerákkal: fizetős licencet kérnek majd a lehetőségért.

De csak szerintem. A végleges verzióig még sok idő van, lehet addig máshogy alakulnak a dolgok, és csak én vagyok borúlátó.

[ Szerkesztve ]

(#69628) zsamiatt válasza #68270080 (#69627) üzenetére


zsamiatt
őstag

most is csak korlátozottan tudsz futtatni virtuális gépet. Egyrészt van olyan része ami fizetős másrészt a vas is elégé korlátozott hozzá. Nem írnám le ennyire a virtuális gépet synon. 2 linux és egy win 10 fut nálunk 16 Gb rammal.
A kamerákat is még úgy lőtték be, hogy otthoni felhasználásra is ők járjanak jól. Nagy köcsögség lenne ha itt is elindulna az a folyamat, hogy vedd meg a NAS-t bazi drágán és még költs el legalább ugyan annyit szoftver kiegészítőre. Csak, hogy annyit meg már nem biztos, hogy fog érni ez az egész....

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69629) ATM_automata válasza zsamiatt (#69628) üzenetére


ATM_automata
őstag

Most egy 6GB-os nasról beszéltünk, nem 16-osról. :R Amúgy sajnos valamilyen szinten elindult már ez a "köcsögösködés" a synologynál is. Csak nem szoftveres oldalon kezdik, hanem az SSD/HDD oldalon. Ha utána olvasol bizonyos konfigurációkat és raid tömb méreteket már csak a synology saját drivejaival fognak engedni a nasok. :W

What else?

(#69630) Magnat válasza zsamiatt (#69628) üzenetére


Magnat
veterán

Kérdés, mire használod és mennyire erős a nas ... szükségmegoldásnak nem rossz és el tudom képzelni, h nagyon minimál virtualizációs feladatokra egy 220+ vagy 420+ szódával elmegy, de picivel komolyabb igényekre sztem minimum egy 1618+ kellene és nyers erőt tekintve az is csak egy alsóközép kategória (mármint szerveres tekintetben) ... és ahogy már korábban is említettem, nekem a 718+-on az a tapasztalatom, h vmiért egyébként is sokkal lassabb lesz a virtuális gép rajta mintha egy ugyanolyan (vagy még gyengébb) Windows alapú vason virtualizálok ... szóval én lehet, h ha ilyen feladat lenne akkor vennék inkább egy 220+-t nas feladatokra, mellé meg a 1618+ és a 220+ közötti kb 180-200k-ból egy épített pc-t HyperV-vel vagy free Esxii-vel és azon virtualizálnék. A mentés mehetne a 220+-ra.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69631) zsamiatt válasza ATM_automata (#69629) üzenetére


zsamiatt
őstag

"ez utóbbi 16GB RAM-mal, azaz a virtuális gépet nyugodtan tehetnék rá... de nem, mert a NAS nem igazán erre való."
Én erre reagáltam. A 6gigás NAS-n is lehet virtualizálni. Kérdés, hogy mit és milyen erőforrás igénye van.
"Ha utána olvasol bizonyos konfigurációkat és raid tömb méreteket már csak a synology saját drivejaival fognak engedni a nasok. "
Akor nem synoval fogjuk megoldani :)

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69632) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Srácok,

Korábbi kérdésem volt, de nem jött rá válasz, ezzel kapcsolatban senkinek nincs tapasztalata?
DS218-on elkezdett ma alerteket küldeni, hogy "Kedves Felhasználó! A(z) ventilátor leállt a következő szerveren: Diskstation (sorozatszám: XXX ). Forrás: Diskstation" Majd egy percen belül jön a következő alert, hogy "ismét működik". Megnéztem a nast, a venti megy, nem áll le és nem is indul újra. Tehát hiába megy a venti azt érzékeli, hogy leáll meg elindul.

Na ilyenkor mi van? Volt már valakinek ilyennel tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

What else?

(#69633) Richi78


Richi78
csendes tag

Sziasztok, valaki találkozott már olyannal, hogy DSM 6.2.4-25556 re lefrissült a nas, és azután nem működik az OPEN VPN . Nem tudok valamiért csatlakozni, miközben a log mutatja, hogy próbálkozik!? Előre is köszönöm a segítséget.

(#69634) Magnat válasza Richi78 (#69633) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nálam minden ok, nem a saját nasom, de én frissítettem le és azóta is OpenVpn-en lgnak rajta hárman. Restart volt?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#69635) zsamiatt válasza Richi78 (#69633) üzenetére


zsamiatt
őstag

csak egy ötlet
változtasd meg a portot, mentsd el. Majd írd vissza és mentsd el. Utána próba.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#69636) Patice válasza PhoenixK (#69603) üzenetére


Patice
Topikgazda

A köztes lépések szerintem feleslegesek...
1. Mented az adatokat (max 2TB) az új 6TB-osra, hogy legyen külső mentésed (USB-n).
2. Kiveszed a második lemezt, rinyálni fog, hogy összeomlott a kötet, de amúgy az adataid olvashatóak maradnak.
3. A kivett lemezt leformázod és külső lemezként erre is készítesz egy mentést az adatokról, beállításokról.
4. Csinálsz egy gyári reset-et a NAS-on egy lemezzel. Ez a lemez lehet az egyik 2TB-os vagy a 6-os is. A rendszer felállása után betöltöd a konfig mentést és visszamásolod az adatokat.
5. Beteszed a második lemezhelyre az egyik 2TB-os vagy a 6TB-os lemezt. Megformázod külön kötetként (Basic) és használod.
6. Örül. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#69637) dkess válasza ATM_automata (#69629) üzenetére


dkess
őstag

Illetve típusfüggően - pl. a RS3621xs+ már nem eszik mást csak Synology háttértárt: [link] ...

Szerk.: RS3621xs+ -el kapcsolatban - [link]

[ Szerkesztve ]

(#69638) PhoenixK válasza Patice (#69636) üzenetére


PhoenixK
őstag

Csak az a fránya RAID0...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#69639) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
fps szünetmentest használ valaki syno nas mellé?

mit eredményezhet ha nem szerepel kompatibilitási listán?

ez lenne a kiszemelt:
FSP 1000VA CHAMP RACK

előre is köszi!

:R

markbellus.hu 

(#69640) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Üdv!

Meg lehet oldani, hogy USB storage-ként funkciónáljon a gép? (DS218)
Sikerült olyan TV-t vennem, ami nem tud hálózatról lejátszani, DLNA-val pedig nem óhajtok szenvedni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69641) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Ha már a napokban szó volt, hogy a Cloud Station cserélve lesz DSM 7 alatt... Úgy alakult, hogy újratelepítem a NAS-t és érdekelne, hogy lehet-e tudni, hogy mely szoftverek lesznek lecserélve DSM 7 alatt? Azokkal már inkább nem foglalkoznék. A Cloud Station-ön túl én még a Photo Sation-ről tudok,

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#69642) AiRLAC válasza Kapanyél (#69640) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem. Vegyél egy Amlogic alapú médialejátszót, rakj rá CoreELEC-et és használd boldogan :) Van topicja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69643) AiRLAC válasza Patice (#69636) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAID0 van, nem RAID1.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#69644) paolinho válasza Magnat (#69607) üzenetére


paolinho
őstag

Ez a File Station-ból történő mappa megosztás nekem is új volt, és tényleg rendben működik is. Ezzel gyakorlartilag a Felhasználók plusz felesleges hozzáadását is ki lehet zárni, és ami tetszik, hogy mappára korlátozva is működik, nem csak Vezérlőpultból létrehozott Megosztott mappára.
Bizonyára köztudott, de azért lehet, hogy valakinek új az az infó is ezzel kapcsolatosan, hogy, ha csak 1 db fájlt választunk ki letöltésre, akkor az az adott (erdeti) kiterjesztésben fog lejönni. Pl. avi, vagy mkv. De ha az egész mappát választjuk ki a letöltéshez (ami pl. egy sorozat esetében sokkal kényelmesebb, mint egyesével leszedegetni a részeket), akkor azt zip fájl formátumba tömöríti a rendszer, és úgy szedi át mentésre, amit utána még ki kell csomagolni (pl. a Total Commander-rel) ahhoz, hogy nézni lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#69645) Kapanyél válasza AiRLAC (#69642) üzenetére


Kapanyél
őstag

Köszi, az van kettő is, csak az egyiket ki akarom dobni. :))

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69646) Protezis válasza Kapanyél (#69640) üzenetére


Protezis
őstag

Plex sincs a TV-n? Én azt használok.

[ Szerkesztve ]

(#69647) Kapanyél válasza Protezis (#69646) üzenetére


Kapanyél
őstag

De, arra vannak appok, csak szerettem volna elkerülni az ilyen jellegű kliens-szerver megoldásokat. :((

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#69648) White24


White24
kezdő

Hali egy amatőr kérdésem lenne hogy tudom megoldani hogy a webes elérésnél //valami.longmusic.com:45332 // ne kelljen a vége ami ugye a nas port remélem érthető :)

(#69649) IT user válasza White24 (#69648) üzenetére


IT user
tag

Most nem tudok pontos linket keresni, de a reverse proxy a kulcsszó.

(#69650) White24


White24
kezdő

Köszönöm, így már lesz alap

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.