Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) Magnat válasza Sanyi.mTs (#70048) üzenetére


Magnat
veterán

Én már kettőre is alkudtam, de többért elvitték őket mint amennyit adtam volna értük.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70052) Magnat válasza Vastika (#70043) üzenetére


Magnat
veterán

NFS alatt sem működik, ha jól tévedek ... külső dlna szerverrel itt is fog indexelni, mert a beépített dlna arra számít, h SMB-n vagy a DSM felületén másolsz, gondolom azok triggerelik az indexelést, míg ha 3rd party dlna-t használsz, az maga oldja meg, MiniDlna pl saját maga 10 percenként indexelget automatice.
1ébként egy időben amikor verzióváltásnál elromlott az indexelő script amit a Transmission down szkriptjeként beállítottam és lusta voltam nekiállni átírni, annyit csináltam, h telefonról TC SMB plugin segítségével az adott film könyvtárát átneveztem úgy, h egy betűt a végére tettem aztán vissza eredeti nevére és már be is volt indexelve - ilyenkor ugyanis a kanapén tespedve nem volt kedvem géphez mászni, így ez volt a legkényelmesebb megoldás :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70053) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A Photo Station be van állítva, hogy automatikusan szinkronizálja a telefonom fotóit a NAS-ra, ha azonos hálózaton vannak.
Egy gondom van csak: valamiért duplikálva másolja fel a képeket, mindegyik képből lesz egy "_1' végű másolat is az eredeti kép mellett a NAS-on.

Ezt hogy tudom beállítani, hogy megszűnjön?
Köszi!

(#70054) #46824192


#46824192
törölt tag

Egyelőre elégedetten használom a hyper backup appot a nason.
Most egy olyan problémába ütköztem , hogy W10 megosztott mappára kellene menteni időnként, viszont ez nem akar menni / nincs ilyen opció benne.

Mivel nem akarok még egy appot a mentésekhez használni és ebben van titkosítás is , igy az lenne a kérdésem , hogy van valami opció , hogy win10 SMB megosztásra tudjon menteni?
(helyi hálóról van szó)

(#70055) lasse001 válasza Thomas16 (#70053) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Nekem ezt akkor csinálta mikor be volt kapcsolva a a DS fiájban és a DS fotóban is a szinkronizálás. Miután csak a fotóban volt bekapcsolva már utána is duplikálta. Most csak a DS fájban van bekapcsolva és minden ok!

(#70056) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok. adott egy 718+. hozzá digis net, huawei router ami nincsen a listában. hogyan tudom beállítani? nem szeretnék a routeren minden egyes portbeállítást manuálisan csinálni, viszont így nem érem el kintről a nast (csak quickconnectel) köszönöm a segítséget.

(#70057) AiRLAC válasza bb.bocs (#70056) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pedig nem lesz más megoldás.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70058) Magnat válasza bb.bocs (#70056) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

vagy
-portokat nyitsz kézzel
-upnp-t engedélyezve hagyod, h a nas maga nyitogasson (nem javallott)
-mindent vpn-en keresztül használsz (biztonság szempontjából a legjobb), csak 1 portot kell kinyitni, viszont kényelmetlenebb használni

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70059) Essejó válasza Magnat (#70058) üzenetére


Essejó
veterán

Én szeretem a "veszélyt" upnp bekapcsolva, és futtattam az EzInternet-et. A tűzfal viszont geo alapon szűr, csak hazai ip-t fogad el.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70060) Multibit válasza Essejó (#70059) üzenetére


Multibit
veterán

Ez poénnak is gázos! Azt ugye tudod, hogy a geoip nem szentírás. Ha bekapnál egy zsarolóvírust, utána nem lennél ilyen laza.
Nem kène ilyesmit hirdetni egy szakmai fórumon, mèg akkor sem, ha az IT biztonság itt félig offtopic!

(#70061) norral válasza norral (#70049) üzenetére


norral
aktív tag

Azt hiszem ezek maradtak a listán:
WD Red Plus 3.5 4TB 5400rpm 128MB SATA3 (WD40EFZX) ~34-35k
Seagate IronWolf 3.5 4TB 5900rpm 64MB SATA3 (ST4000VN008) -35-36k

Ezek közül melyik inkább? (Vagy ajánljatok akár 3.kat is)

Szerk:
Hosszú olvasás után a WD40EFAX-ot SMR miatt kizártam. A Pro és egyéb red CMR változatok jelentősen drágábbnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#70062) #46824192 válasza Multibit (#70060) üzenetére


#46824192
törölt tag

Kicsit erős a szakmai fórum név, amikor egyes topikokban (direkt nem nevezem meg, nehogy sértődés legyen) a gazdáknak és moderátoroknak kb. f..ja nincs a témával kapcsolatban.

Egyébként meg nem kell betojni , én világ életemben upnp -t használtam, normálisan , átgondoltan kell használni mindent ami neten lóg és no para.

Az elmúlt 20 évre visszagondolva nem nyitott még portot semmi sem aminek nem az volt a dolga. És a zsarolóvírus sem csak úgy a semmiből jön ,ezekhez kell egy jó adag user error is.

[ Szerkesztve ]

(#70063) Csabroncka válasza Thomas16 (#70053) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valami el van rontva az applikációban! Ezt korábban is írtuk, hogy a Photo Backup hibás, 1 hete viszont rájöttem a megoldásra!

DS Photo Backup és a (többi app is sokkal gyorsabb) esetén mindképpen QuickConnect userrel kell belépni....

"in medias res"

(#70064) Mezga Aladár válasza #46824192 (#70062) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor használd, csak ne reklámozd.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#70065) #46824192 válasza Mezga Aladár (#70064) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem reklámozom és nem is írom le ezt naponta, úgy gondolom csak szimplán beszélgetünk. Azt remélem még szabad...

(#70066) lewisfm válasza Multibit (#70060) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ha ehhez még hozzá van adva a:
2FA,
admin fiók letiltása, s helyette másik fiók,
megfelelő minőségű jeleszavak
UPNP letiltva,
viszont port forward, de csak 1 port és nem az 5000

... ezek elegendőek a biztonsághoz?

(#70067) zsamiatt válasza lewisfm (#70066) üzenetére


zsamiatt
őstag

kérdés mi van beforwardolva. Ha a VPN akkor az elég lehet. Ha más szolgáltatásra mutat akkor kérdéses. Elégnek soha nem lesz elég, de jó közepes.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70068) #46824192 válasza lewisfm (#70066) üzenetére


#46824192
törölt tag

Attól függ kinek mi az elég.

Ebben a felállásban is az a kérdés ,hogy van e hátsó ajtó a vpn -en... :DD

(#70069) PhoenixK válasza Mezga Aladár (#70064) üzenetére


PhoenixK
őstag

Azért ez az UPnP-rettegés nekem már kicsit sok.
Lassan ki lesz jelentve, hogy ne használj WiFit, a kábelt meg vágd el, akkor nem lesz baj! Emberek! NAS-ról van szó, amit esetlegesen online szeretnének a felhasználók használni!

Zsarolóvírus ellen mint már talán itt is kifejtettem: ahol lehet snapshot, valamint természetesen egy külön - lehetőleg verziózott külső mentés.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#70070) zsamiatt válasza PhoenixK (#70069) üzenetére


zsamiatt
őstag

A NAS-t alapvetően nem mindenki akarja online használni. Ha meg igen akkor is lehet biztonságosan.
A wifibe bele se megyek. Kedvencem az 12345678-s password meg hasonló...

"Zsarolóvírus ellen mint már talán itt is kifejtettem: ahol lehet snapshot, valamint természetesen egy külön - lehetőleg verziózott külső mentés. "
Cumi ha azt is viszi... Ha jól be van a rendszer állítva nem fogja. Ha nem akor az is mehet a kukába.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70071) Mezga Aladár válasza PhoenixK (#70069) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az upnp rettegés?
Miért neked problémát okoz egy/két portot megnyitni a routeren?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#70072) PhoenixK válasza Mezga Aladár (#70071) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem szokott letörni a kezem az ilyen hihetetlen feladatoktól. Ellenben szeretem az eszközeimet észszerűen és kényelmesen is (!!!) használni.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#70073) bb.bocs válasza AiRLAC (#70057) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi.
#70058 Magnat
melóból nem megy a vpn, portnyitás kézel elég macerás lesz neki, upnp nem tudom menynire megbízható.
köszi

(#70074) Essejó válasza bb.bocs (#70073) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt fel se hozd itt mert egyházi átok jár érte.:DD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70075) Multibit válasza lewisfm (#70066) üzenetére


Multibit
veterán

Én VPN-nel megyek kintről a saját hálózatomba. Másnak is ezt szoktam javasolni. Az, hogy mi elég a biztonsághoz, mindenki a saját paranoiája szerint dönti el ;)

(#70076) lewisfm válasza Multibit (#70075) üzenetére


lewisfm
aktív tag

És belső hálózatról?

Lehet azt konfigurálni, hogy a belső hűlózatról ne kelljen a VPN, az internet felől meg igen?

Amúgy nekem lassú az internetem uplink-je : 1000 / 25

(#70077) Magnat válasza lewisfm (#70076) üzenetére


Magnat
veterán

Belső hálóról nem kell vpn, hiszen a vpn pont azt szimulálja, mintha a belső hálón lennél.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70078) Essejó válasza zsamiatt (#70070) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a jelszó dolgot sem kell túlmisztifikálni. Volt idő amikor a céges profilban a semmi sem volt a jelszavam, és úgy is totál biztondágos volt. NagyS és egybe írva, ékezetek nélkül.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70079) Magnat válasza zsamiatt (#70070) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, ransomware ellen nehéz védekezni, mert ahova joga van írni az adott usernek, oda a vírus is fog. Én pont ezért használom a Snyology Driveot (is), ugye az ott beállított user acount nem épül be a Windows hitelesítőadatok közé, így a feltöltött adatokat smb-n nem fogja elérni egy esetleges támadáskor. Mondjuk pont ezzel kapcsolatban merült fel bennem, h tök jó lenne, ha megosztott könyvtár szintjén lehetne szabályozni, h ki milyen protokollon férhet hozzá a nashoz, mert ha egyszer egy Syno specifikus vírus ki tudja szedni a user/pwd párost a Drive kliensből, akkor mindjárt oda a védelem egy fontos része.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70080) zsamiatt válasza Magnat (#70079) üzenetére


zsamiatt
őstag

mindig az a kérdés honnan jön a támadás. Ha syno szolgáltatását törik meg akor mindegy milyen hitelesítő adataid voltak. Ha a gépedről jön akkor az ellen még lehet védekezni. Nincs felcsatolva a mentő hely, más usert használsz a mentéshez stb. Nem tudom, hogy a drive hitelesítő adatait mennyire tudja kinyerni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70081) PhoenixK válasza Magnat (#70079) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én pont erre javaslom a snapshot használatát. Minden user, amit használok pl SMB-re, az nem admin. A snapshot-ot csak admin jogú user kezelheti. A snapshot copy-on-write, azaz FS-blokk szinten tárolja a módisításokat (minden módosítás új blokkban). Igen, emiatt helyet is foglal, ellenben a régi snapshot semmiképp nem írható, legfeljebb törölhető. Valamint NEM teljes másolat, tehát csak a megváltozott adatok eredetije foglal helyet.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#70082) zsamiatt válasza PhoenixK (#70081) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen mondjuk a create, delete jog használata se rossz ötlet. Módosítás meg tiltva.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#70083) Magnat válasza PhoenixK (#70081) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, az sem rossz, sajnos én backupolok olyan helyen is, ahol nem inteles a vas.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70084) Magnat válasza zsamiatt (#70080) üzenetére


Magnat
veterán

Más usert használok mentéshez, ezért mondom, h amíg a Syno Drive user accounthoz nem fér hozzá addig nincs gond (igazából még akkor sem nagy ha igen, mert a Drive mappái felhőbe is szinkronizálva vannak törölt file megőrzéssel), illetve a napi teljes backupot meg eredetileg egy write only mappába terveztem csinálni, de mivel a backup program amit használok (Aomei) is úgy dolgozik, h előbb létrehozza a filet aztán folyamatosan írja bele az adatot, elhasalt amiatt, h a módosítás nem megengedett. Most teljes hozzáférésű mappába dolgozik, amit aztán a HypeBackup ütemezetten átmásol egy userek által nem elérhető mappába (plusz egy külső meghajtóra is).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70085) tobias40


tobias40
veterán

Régebben csináltam https webdav kapcsolatot kettő synology nas között.
Ha nem tudom a felhaszálói nevet és jelszót,azt honnan tudom kideríteni?Vmelyik nas-ban elmentődik?
Most is betudok lépni rá a nas file kezelővel de szeretném elérni a média lejátszómmal is Kodi-n keresztül.Amlogic box CE alatt.
Működött e régi lejátszómon de már nem emlékszem pontosan,hogyan. :B
Tud vki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#70086) -Maujuri-

Sziasztok.
Synology 420+ ra felrakva a HD Sentinel , meg is csinálja rendesen a hdsreport.html fájlt. Jelenleg van 3 meghajtó az eszközben, és 2db ssd a m2 slotban cash gyorsításnak.
A 3 meghajtóból 2 shr kötetben van, és 1 alapkötetben.
Namost a sentinel csak a 2 m2 ssd ről és a 1 darab alap kötetről csinál valamiért reportot. A 2 SHR ben lévő meghajtóról nem.
Tudja valaki mi lehet az oka? :F

(#70087) dkess válasza Magnat (#70079) üzenetére


dkess
őstag

Ransomware szempontból a Snyology Drive (/Cloud Station Drive) -al a gond az, hogy maga a ransomware a szinkronizálandó mappák tartalmát (is) lekódolja és az eredmény megy is a NAS -ra a szinkronizációval.

Azaz kb. ugyanannyi esélye van, mint ha SMB -n felcsatolt mappa lenne. Ez utóbbi esetben amennyiben a snapshot -ok a felhasználó számára elérhetőek (böngészni - file/könyvtár/teljes visszaállítás) akkor sem tud se a felhasználó vagy ransomware ebbe beletörölni/módosítani.

Igazából mindkét fentebbi eset esetén a snapshot lehet a megoldás stb.

@tobias40, #70085

Még azt sem tudod kinézni a régi lejátszódból, hogy melyik felhasználó az érintett.

A NAS -on a Vezérlőpult/Jogosultság menüben kiválasztod a WebDAV Server -t és a Szerkesztés gombra kattintást követően láthatod mely felhasználóknak van joga egyáltalán a WebDAV -hoz. Amennyiben szerencséd van, akkor nem lesz sok érintett felhasználó ...

(#70088) Vastika válasza Magnat (#70052) üzenetére


Vastika
tag

Hát, azért legalább az nfs-t még bevehették volna a buliba, ha mást nem is ;-)
Bár gondolom a felhasználók 0,0001%-a használja: de akkor is, azért eléggé alap szolgáltatás.

(#70089) Magnat válasza dkess (#70087) üzenetére


Magnat
veterán

Nem egészen, mert a ransomware cuccok úgy működnek (legalábbis amit én láttam), hogy átnevezik a lekódolt filet, ergo ha úgy állítod be a Drive-ot, h ne töröljön, akkor jó sansszal megmaradnak az eredeti fileok ... sőt, ha van verziómegőrzés, akkor még akkor is ha előbb kódolja az eredetit és aztán nevezi át.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70090) partymaci


partymaci
aktív tag

2 rack-es NAS-ba, ha eleinte 1 winyó van, a későbbiek folyamán nehézkes mellétenni a másodikat? Mi annak a menete?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#70091) Magnat válasza partymaci (#70090) üzenetére


Magnat
veterán

Nem nehéz, nast leállítod (ha hot swapos akkor még azt sem muszáj de én megtenném), beteszed a második lemezt, elindítod, arra figyelj, h amikor inicializálod a tároláskezelőben, aszerint állítsd be, h tükröt szeretnél vagy külön kötetet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70092) partymaci


partymaci
aktív tag

Ok, köszi a gyors választ, mert egy vinyó már van és nagyon adatot kellene menteni, de akkor a NAS lesz a köv. projekt :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#70093) tobias40 válasza dkess (#70087) üzenetére


tobias40
veterán

Az megvan a felhasználó de a jelszót itt sem látom.
Akkor hogyan csináljam?

Ez így jó gondolom...

(#70094) hotkar válasza tobias40 (#70093) üzenetére


hotkar
aktív tag

A jelszót csak az tudja, aki beírta egyszer, valamikor :U . Szerintem az nem nyerhető vissza.

(#70095) dkess válasza tobias40 (#70093) üzenetére


dkess
őstag

Igen, az első körben az volt érdekes, hogy meglegyen az érintett felhasználó. A jelszavát, a Vezérlőpult/Felhasználó (és az érintett felhasználóra duplaklikk vagy Szerkesztés gomb) menüben tudjuk majd intézni.

Itt is kétféle úton tudunk elindulni:

1.

Biztosak vagyunk benne, hogy másvalaki vagy más eszköz nem használja vagy könnyedén meg tudjuk annak is változtatni a jelszóbeállítását, akkor egyszerűen adjunk egy új biztonságos jelszót. Aztán az új médialejátszónkban pedig megadjuk azt.

Amennyiben ezt követően valaki mégis feltenné a kezét, hogy nem működik a WebDAV -ja, akkor meg tudod adni/beállíthatod Neki az új jelszót ...

2.

Használatban van más által ez a felhasználói fiók - akár WebDAV -ra akár bármi másra ÉS nem szeretnénk a jelszót elváltoztatni. Akkor csinálsz új felhasználót jelszavastul, beállítod a jogosultságokat hozzá (WebDAV -ot is) és ezt állítod be az új eszközödre.

Persze ez az új felhasználó se legyen admin jogosultságú ...

@hotkar, #70094

Igen, nem nyerhető vissza, de megváltoztatható ... :)

(#70096) tobias40 válasza dkess (#70095) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,eddig megvagyok.
Most beállítottam egy új jelszót.

Ha két ilyen boxom van akkor uanezekkel az adatokkal nem tudok majd belépni,h jól értettem amit írtál?

(#70097) dkess válasza tobias40 (#70096) üzenetére


dkess
őstag

Miért ne tudnál belépni. Akkor nem tudnál, ha a két box -on ugyanazt a felhasználót használnád, de mondjuk az egyiken a régi jelszó maradva beállítva ...

(#70098) tobias40 válasza dkess (#70097) üzenetére


tobias40
veterán

Kiszenvedtem!
Nem volt egyszerű mert a kodiban érdekesen kell megadni webdav adatokat,nem egyértelmű minden,legalább is nekem! ;]
Mindjárt nézem a másik boxra is!

Köszi a helpet! :R

(#70099) mtz81 válasza -Maujuri- (#70086) üzenetére


mtz81
tag

Valószínűleg az, hogy az shr nem szabványos raid, és a hds nem ismeri.

(#70100) tsilver


tsilver
aktív tag

egyszerűen nem tudok belépni az ical-al a syno-ba mióta megváltoztatták a naptár szinkronizálást
Próbáltam már SSL nélkül vele, perjelek nélkül vele , kézzel beírva a jelszót, másolva a jelszót, semmi, nem kapcsolódik.
Természetesen az adatok megegyeznek a Caldav fiók MacOS adatokkal.
Van vmi ötlet?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.