Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) seiko válasza Palika71 (#7339) üzenetére


seiko
senior tag

ahhoz, hogy egy olyan strapabíró, stabil, precíz, szerel(t)hető szerkezetet csináljon valaki, mint mondjuk a cal.3135, hát nagyon fel kéne kötnie a gatyóját! :))

(#7352) Louies


Louies
tag

A vaterán a RIOS óraszíjassal valakinek van tapasztalata?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#7353) seiko válasza runner 125 (#7350) üzenetére


seiko
senior tag

amit a képen látsz, az 73 Dollár. :W
[link]

(#7354) seiko válasza Louies (#7352) üzenetére


seiko
senior tag

Nem is egy. :C
Ha kéred a számát, megadhatom.
100%-ig megbízható az illető.

(#7355) Harsonás


Harsonás
tag

Mennyire érdemes az új órát, ha vízálló kipróbálni hogy valóban bírja e? Nincs e esetleg valami tömítésbeli problémája?

(#7356) runner 125 válasza seiko (#7353) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az igen...

Legalább Jhonny06 reálisan látja a kezdő diplomások fizetését. ;]
:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7357) Jhonny06 válasza Dr.Zoo (#7349) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért írtam, hogy fizetéseim egy része, tehát több (sok) részletben. :) Nyilván nem költöd a fizetésed 100%-át erre, valamiből élni is kell.

seiko: Jó, igen, ez elég FAIL, hogy a hamisítványt linkeltem be, de természetesen az eredetire gondoltam. :))

runner 125: Márpedig én jól fogok keresni a mérnök infós diplomámmal! :D

[ Szerkesztve ]

(#7358) seiko válasza Harsonás (#7331) üzenetére


seiko
senior tag

39ezer a West End-ben.

(#7359) botarobi válasza Harsonás (#7355) üzenetére


botarobi
tag

Az én órám(és ez nem egyedi eset és nem egyéni érdemként írom) 200méterig van kalibrálva,természetesen mínuszban!De soha nem volt "ingerenciám",hogy ki is próbáljam! :))
Persze lehet,ha milliárdos lennék,egy nap kétszer mennék le ennyire,csakúgy nézelődni...szóval várd meg vele a következő szervizt,vagy jó pénzért nézesd meg szakemberrel soron kívül.

(#7360) seiko válasza botarobi (#7359) üzenetére


seiko
senior tag

Egy jobb szervizben egy ezresért nyomáspróbázzák általában 10 atm-ig.
De garanciaidő alatt fölösleges foglalkozni vele.

(#7361) órajavitó


órajavitó
csendes tag

Csak egy szösszenet:
Órabörze április 17.-én a SYMA "C"csarnokában 10-18óráig.

(#7362) botarobi válasza seiko (#7360) üzenetére


botarobi
tag

A jó pénzérten én sem horror összeget értettem,nekem itt 2500-at mondtak,de jó magyar forintban! :DD

(#7363) macikos válasza botarobi (#7359) üzenetére


macikos
addikt

Azt azért megnézném, hogy te gondolsz egyet és lemerülsz 200 méterre...

(#7364) Palika71 válasza seiko (#7351) üzenetére


Palika71
őstag

Ok, meggyőztél.
Maradok a Rolexnél. :DDD
(Elvégre nem, mind1, hogy az embernek mije nincs...)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7365) botarobi válasza macikos (#7363) üzenetére


botarobi
tag

Csak pénz kérdése,tessék értelmezni a sorokat!Nehogy már ne legyen olyan cucc,amivel nem lehet oda lemenni...még egyszer mondom,nem nekem! :W

(#7366) seiko válasza botarobi (#7365) üzenetére


seiko
senior tag

Ezekkel olyan mélyre merülsz, amilyenre akarsz.
Szilikonolajjal vannak töltve a tokok, és mivel a folyadékok összenyomhatatlanok, elméletileg még a Mariana-árokban is működni fognak az órák. :C


(#7367) seiko válasza Palika71 (#7364) üzenetére


seiko
senior tag

Én már elég régóta így vagyok ezzel! ;]

(#7368) Hasaggymeg válasza seiko (#7366) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azt azért megnézném.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7369) seiko válasza Hasaggymeg (#7368) üzenetére


seiko
senior tag

Én nem merném megnézni. :-)

(#7370) dcsicsak válasza seiko (#7366) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Az üveg és a számlap közti tér is fel van töltve azzal az olajjal? Mert ha nem akkor eleve bukta az egész... Ha bereped az üveg onnantól kezdve a számlapnál a tengelynél lévő résen keresztül simán széthullik az óra a nyomástól...
Szerintem

A Mikulás nem létezik!

(#7371) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv meg tudja valaki mondani, hogy ezekbe az órákba manapság milyen szerkezet kerül:

Úgy értem milyen minőségű?
Gondolom nem ETA vagy Miyota. Hanem ezekhez képest?
És egyáltalán. Szerintetek érdemes ilyen órákban gondolkodni?
Ár-érték arány, efféle. Nekem nagyon tetszenek és nem vészesen drágák.

Köszönöm a választ.

(#7372) xEon1337 válasza dcsicsak (#7370) üzenetére


xEon1337
őstag

Fel van töltve az is olajjal.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7373) dcsicsak válasza xEon1337 (#7372) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Na úgy már egész érdekes a dolog. De az olajban mozgó alkatrészektől, nem kell több energia a működéshez/nem kevesebb a járástartalékuk?

szerk: ja, hogy ezek kvarcok? :) Attól függetlenül kíváncsi vagyok, mennyire befolyásolja az olaj a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A Mikulás nem létezik!

(#7374) Palika71 válasza dcsicsak (#7373) üzenetére


Palika71
őstag

Nem, mert kvarc.
MOD: Jó lesz a kenés! :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7375) seiko válasza dcsicsak (#7370) üzenetére


seiko
senior tag

Az egész tok tele van híg szilikonolajjal.

(#7376) seiko válasza Empsepo (#7371) üzenetére


seiko
senior tag

A felsőben egy tuningolt Vostok, az alsóban lehet, hogy valami kínai kreálmány.

(#7377) seiko válasza dcsicsak (#7373) üzenetére


seiko
senior tag

Tudtommal négy éves elemélettartamot mondanak rájuk.

(#7378) Empsepo válasza seiko (#7376) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszönöm Seiko!
Az az alsó viszont egy Soyuz.
Azokba nem valami orosz témát tesznek?
Ezek az orosz szerkezetek gyengék?

(#7379) runner 125 válasza Empsepo (#7378) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az alsó szerintem szebb, legalábbis nekem jobban bejön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7380) Hasaggymeg válasza seiko (#7375) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor azzal a K2-re nem kell menni. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7381) seiko válasza Empsepo (#7378) üzenetére


seiko
senior tag

Tudom, hogy Soyuz, de ilyen megoldású orosz szerkezet nincs.
De ezekbe (és a Slavakba is) kínai szerkezeteket raknak. Ha jól megnézed a Soyuz egy tipikus álkronográf. A bal oldali kis számlapon a hét napjait, a jobb oldalin a hónapokat látod. A "stopper" nyomógombjaival ezeket tudod állítani. :-0
Strapabíróak és jók az orosz szerkezetek amúgy, de a minőségük elég hullámzó.
És a Vostok nem éppen olcsó, ráadásul nem zafíros.

[ Szerkesztve ]

(#7382) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Tegnap voltam az Andrássy úti Tag Heuer boltban 3 órát felbróbálni, nagy élmény volt, bár az árak elég vastagon fogtak :(
Úgy látszik lassan célközelbe ér a Tissot Le Locle projekt, sajna Bécsben nem sokkal olcsóbb(kb. annyi mint az Arena szerda esetén a BL óraszalonban). Itthon akkor Young kollegát érdemes egyértelműen ezzel kapcsolatban megkeressem?

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#7383) runner 125 válasza [Anduriel] (#7382) üzenetére


runner 125
nagyúr

:K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7384) seiko válasza [Anduriel] (#7382) üzenetére


seiko
senior tag

:K

(#7385) tomcsi23 válasza [Anduriel] (#7382) üzenetére


tomcsi23
veterán

:K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7386) Empsepo válasza seiko (#7381) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem semmi.
Egy kínai szerkezetért elkérnek több mint 100ezer forintot?
[link]

:Y

(#7387) seiko válasza Empsepo (#7386) üzenetére


seiko
senior tag

soha a büdös életben nem fogják beismerni, hogy a szerkezetet Kínából importálják.
saját kaliberként tüntetik fel mindenhol.
a Breitling, Tag Heuer, IWC, stb. ugyanígy csinál az általuk tokozott ETA-k esetében.

(#7388) pilóta válasza Empsepo (#7386) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, hogy elkérnek. Kérdés, hogy kapnak-e? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7389) botarobi válasza seiko (#7387) üzenetére


botarobi
tag

Nem szorosan,de ide tartozik: [link] Nem reklámnak szánom,de elgondolkodtató!

(#7390) botarobi


botarobi
tag

Igen...azt elfelejtettem,hogy regisztrálni kell ehhez a linkhez. :W Szerintem innen is lehet tanulni,hogy mi a replika és mi a fake között a különbség!

[ Szerkesztve ]

(#7391) Empsepo válasza seiko (#7387) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez komoly.
:K

(#7392) Empsepo válasza Empsepo (#7391) üzenetére


Empsepo
senior tag

Botarobi!
#7389

Jó ez az oldal!

[ Szerkesztve ]

(#7393) seiko


seiko
senior tag

Könyörgöm, inkább beszélgessünk karórákról, akár a prc100-asról! ;-)

(#7394) runner 125 válasza Empsepo (#7392) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jóó?!
Ne húzzál fel. :D
Kamu szarokat árul, az h lehet jó?!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7395) botarobi


botarobi
tag

Bíztam benne,hogy félre fogjátok érteni,hogy miért linkeltem be ezt az oldalt! :(

(#7396) macikos


macikos
addikt

Kíváncsi lennék, hogy a valóságban milyen ez a szíj: [link]
Kép alapján nem tűnik gyengének, még ha replika is.

(#7397) botarobi


botarobi
tag

Megpróbálom ide bemásolni azt a hsz.-t,amit csak regisztráció után olvashattok és szerintem teljes mértékben alátámasztja Seiko véleményét a nagy gyártók és az ETA tokozásról...Ennek alapján lehet gondolkodni,ki a nagyobb zsivány,nyilván én sem vagyok feltétlen híve a dolognak,hiszen akkor nem lennék it!!!

"12 éve foglalkozom órákkal főleg ROLEX modelekkel de mindig figyelemmel kísértem a Kamu kiadásokat is és azt kell hondjam hogy eléggé elértük azt a szintet amit a svájci közép és lassan felső-közép kategória képvisel. Biztos vagyok benne hogy a legtöbb svájci gyártó is benne van a buliban ,mert konkrétan 6 évvel ezelött keztek megjelenni a "hiper kamuk" a számlap tok készítés is elképesztő mértékben javult ami kísértetiesen egybevág a svájci ETA kínába való betörésével .A tokok természetesen a comuteres polírozás technikával pont olyanra készülnek mint a gyári ,azt gyakorlatilag nem lehet megmondani hogy honnan is származik .Egyedüli fejlődési út még az acél minősége mert bár 316L minőségben golgoznak ,az a valóságban csak 304L -bevizsgáltuk-a legtöbb termék ami egy kicsivel gyengébb ötvözet.Nagyon sok gyártó van! Ugyan azt a minőséget az egyik jobban másik kevésbé sikerültre hozza ki ,de mindegyik azonos minőségről beszél (AAA+ ULTIMATE) ám ez koránt sincs így .Még az "ULTIMATE" vagy "FINAL EDITION" modelek is nagyon eltérőek lehetnek gyártótól függően.Mint minden óra barát nekem is vannak favoritjaim más márkáktól amik nagyon tetszenek de horror 4-5Xös árban vannak mint amit kérni lehetne érte , ezeket rendszerint először "hiper kamu"-kban veszem meg ugyan értékük NULLA viszont ennyi pénzért pontosan ugyan azt az óra élményt kínálják mint az 1-2 millióba kerülő eredetijük ,és ha nem unja mg az ember akkor sem megy tönkre a hordásban és szerelhető-szervizelhető SWISS ETA belsővel 5-8 évig is elketyegnek a kicsikék.Én nagyon drukkolok a kínaiaknak végülis mindnki velük gyártat mindent így most már tényleg itt az idő hogy megszülessen egy China Omega vagy China Panerai direkt nem írta ROLEX et mert semmit még a bőrszijjakat sem Kínában készíttetik.Végül is a svájciakat sem kell félteni amikor a Luminor Marina 4000€ s modelbe beleraknak egy UNITAS 6497est jó sok paneraipanerai gravírral (amitől persze még az marad a szerkezet ami) amiről tudjuk ugyan hogy tényleg SWISS MADE de azt is hogy pont 130€ért cseréli a cég ha széthullik ,még az óramagazin is a hattyúnyakas szabályozóról mint magas színvonalú műszaki csemege-ről írt!!!-ezek hülyék? -ott van a kamuban is 1az 1ben a csemegéjük !--nos akkor miről is beszélünk mi is az olcsó? Lehet róla vitatkozni ki is a nagyobb zsivány a Ritchmond csoport vagy egy Kínai óra gyártó.Én a Ritchmondra szavazok nem hiába esett vissza a forgalmuk 76.4%ot!"

(#7398) Empsepo válasza runner 125 (#7394) üzenetére


Empsepo
senior tag

Basszus!
Én azt nem is figyeltem! :B

Megláttam az óratípusokat és egyből nézegettem a képeket, amik igen részletesek.
Szánalom.

Én azt hittem ezek eredeti órák. :(

(#7399) Empsepo válasza botarobi (#7397) üzenetére


Empsepo
senior tag

Igen.
Azt azért tényleg észre kell venni, hogy egyre szűkül az a réteg amelyik meg tudja fizetni az igazán komoly minőségű, egyéni szerkezetes órákat.
Nyilván külföldön ez máshogy van, de azért ott sem tudnak az átlagemberek ( gyűlölöm ezt a szót ) több ezer eurót órákra költeni.
Ezzel az egyik baj az, hogy olyanok hordanak OLYAN órákat, akik nem érdemlik meg.
A másik pedig, hogy MI akik megbecsülnénk és megóvnánk a gyönyörűségeket, csak álmodozhatunk...

:((

(#7400) pilóta válasza botarobi (#7397) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért a zsiványágról csak annyit, hogy amíg egy swájci gyártó a saját márkanevével ad el bárakármit az egy dolog, legfeljebb ha gyenge minőség, akkor nem veszik egy idő után.
Egy kínai utánzat gyártó meg egyszerűen csak hamisít. Teljesen rendben lenne, ha a kínai gyártó Chingchung vagy Hosszúmenetelés5 márkanéven adná a bármilyen minőségű cuccait (bár még akkor is necces lenne a forma miatt...) Ez így csak sima tolvajlás, ami (legalábbis erre felé) bűncselekmény...

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.