Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Hasaggymeg válasza chatran (#6517) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

#6516)chatran...írhatsz egy összefoglalót a tapasztalataidról.Pontosság,karcállóság stb.:R

Akár pü.-ben is. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6552) bandus válasza norbertb88 (#6537) üzenetére


bandus
veterán

jó árban vannak itt a longines órák eléggé :K de bécs még mindig olcsóbb: )

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6553) lorcsi


lorcsi
veterán

valahogy késztetést érzek hogy ezt megmutizzam nektek is
hátha kedvet kaptok... :DDD

(#6554) jookomak válasza norbertb88 (#6537) üzenetére


jookomak
őstag

Ennyiért automata tissot-t, certinát is kapni. Sőt még kicsit olcsóbban. Nem kérdés én melyiket választanám. Inkább a fogaskerekeket.

Nem tudtok olyan üzletet, ahol vannak Steinhart órák raktáron? Nagyon filózok az Ocean 1 modellen, de nem tudok dönteni a zöld, illetve a fekete lünettás közt, amíg nincs a kezemen. Sajnos itthon csak a már említett vaterás eladó van, illetve az ő webshopja.

bandus: PR50, vagy Lelocle
Certinából pedig ds podium, vagy first.

[ Szerkesztve ]

(#6555) bandus válasza jookomak (#6554) üzenetére


bandus
veterán

milyen automata tissotot vennél 130k-ért?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6556) dcsicsak válasza jookomak (#6554) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Le Locle-ből nekem a power reserve változat tetszene, de tényleg annyival bonyolultabb a szerkezet mint amennyivel drágább? :DDD

A Mikulás nem létezik!

(#6557) pilóta


pilóta
nagyúr

Ez a Xetum nagyon bejön desigra! Egy picit kedvezőbb áron még vennék is egyet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6558) chatran válasza Hasaggymeg (#6518) üzenetére


chatran
őstag

[link]

Olvasd el ezt a jó kis leírást cousin333 fórumtárstól, bár nem a WVA-460-ról szól, de tökéletesen leírja a rádiójel vezérelt működést. Ezt a cikket is figyelembe vettem mikor az órát választottam.
Majdnem pontosan egy éve vettem az órát, elégedett voltam vele míg meg nem állt a mpmutatója.
Az üvegen természetesen nincs karcolás, de a tok és a szíj azért már kapott néhányat. Irodai munkát végzek így az óra nincs kitéve extrém körülményeknek. Az óra üvege kiemelkedik a tokból olyan fél mm-re, nem védi semmilyen perem, ezért a szemből jövő ütések az üvegre csapódnak le. Nekem szerencsére még nem sikerült odacsapnom, így a zafírüveg ütésállóságáról nincs tapasztalatom. Állítólag elég érzékeny.
Az óra naponta szinkronizált, így nem volt gondom a pontossággal. A [link] órájával tökéletesen együtt járt. Egy tízemeletes panellakás első emeletén lakom, minden éjszaka tökéletesen vette a jelet, elég volt csak az ablak közelébe tenni. Családi házban és a munkahelyemen már nem mindig sikerült a szinkronizálás hiába tettem az ablakba. Szinkronizálásnál nagy előny, hogy az órának van digitális kijelzője, a kis antenna piktogram mindig pontosan jelzi merre a legerősebb a vétel.

(#6559) bandus válasza jookomak (#6554) üzenetére


bandus
veterán

szerintem a tissot jó választás. nekem a certina annyira nem jön be :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6560) A_ScHuLcZ válasza dcsicsak (#6535) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezek szerint ennyit esett az órák színvonala és minősége? Vagy csak én vigyázok rá túlságosan és itt mindenki üti-vágja mindenhová ahova csak lehet? :D Ugyanis a kb 10 éve kapott nagyon alsó kategóriás Timex órámnak semmi baja, most is tökéletesen működik, 1x volt szervízben a 10 év alatt valami érintkező hibával, ettől eltekintve sosem volt vele gondom, és a havi 20-30mp-es eltérést sem lépi túl, ez biztos. A csat már elég karcos, de az üveg és a tokozás meglepően szép állapotban van! Hangsúlyozom, ez olyasmi óra, amit ma 10-15-ért árulnak.
A hibátlan működéstől eltekintve úgy érzem eljött az ideje a váltásnak, és valami dizájnosabb órára vágyom, ami még működik is rendesen, nem hiszem hogy ilyet csak 70-80 körül lehet kapni manapság. :)
A keretet 50-nél húztam meg, mivel nem keresek még olyan jól (gyakornok vagyok 1 cégnél, mellette még suli), tehát nem engedhetem meg magamnak, hogy 80-100 környékén vegyek órát, pláne hogy semmi szükségem olyan drágára.
Ezeket a darabokat néztem ki, úgymond ezekből próbálok válogatni: (Az 550-es tetszik nagyon, vaterán van 30-ért is japánból, de arra nincs garancia, így attól félek. Az 527-est pedig tegnap próbáltam fel, és meglepően jól állt, pedig előtte nem jött be annyira, és annak még az ára sem vészes. :) )

EF-550D-1A
ECW-M300EDB
EF-535SP-1AV
EF-543D-1A
EF-553D-1AV

Olcsóbb, és szintén szóba jöhet:

EF-527D-1AV
EF-502D-1
EF-503D-1AV
EF-521SP-1AV
EF-524SP-1AV
EF-532D-1A
EF-552D-1A
EFA-131D-1A1
EF-520SP-1AV

Ezek közül tudnátok nekem tanácsot adni? :))

norbertb88: a wr100=azzal, amit 10bar-osként hirdetnek ?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6561) Hasaggymeg válasza chatran (#6558) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R És érdekelne az aláírásod eredete. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6562) seiko válasza jookomak (#6554) üzenetére


seiko
senior tag

csak a Szalimpex-nél kapható itthon a Steinhart.
a fekete a klasszikus fazon, a zöld nem megy mindenhez.
ha bírod a 42mm-es tokot, és nem zavar, hogy Submariner koppintás, akkor tökéletes választás.

(#6563) pohár válasza bandus (#6555) üzenetére


pohár
félisten

PRS 516 :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6564) lexington


lexington
csendes tag

Az Arbutus márkáról van valakinek valami információja?

[ Szerkesztve ]

(#6565) seiko válasza lexington (#6564) üzenetére


seiko
senior tag

ez valami kínai csoda lesz. :F

(#6566) Palika71 válasza Hasaggymeg (#6547) üzenetére


Palika71
őstag

Fórumtársi tisztelettel szeretnélek figyelmeztetni arra, hogy ne látogass olyan fórumokat, ahol az óra időnkénti szervizelésén megoszlik a vélemény.

A gázkazánhoz sem akkor kell szerelőt hívni, ha elromlott.
Vagy az autóban olajat cserélni, ha beállt a motor.

Az épületgépészetben a felhasznált tömítések igazán ritkán vannak kitéve olyan nyomásnak, ami a 100m vagy annál nagyobb mélységben jelentkező nyomásnak felelne meg.
Ha láttál már óra tömítést, akkor láthattad azt is, hogy mennyivel vékonyabb, mint az ég-i tömítés.
Ha játszikázol a vízben, akkor merülés nélkül is simán tudsz adni az órádnak 10 bar-t, mikor az órával belecsapsz a vízbe.
Strand szezon előtt egy tömítettség vizsgálat, 7-8 évente egy kitisztítás még a kvarcnak is jár, persze csak ha szereted.
A Te esetedben a késés lehet szennyeződés, vagy csökkenő kapacitású akkumulátor eredménye is.

Seiko Kolléga jól írta, a tied, azt csinálsz amit akarsz, de én azért szeretném, ho még sokáig jó lenne az órád.
A lényeg, hogy Óráshoz kell vinni.
:R

MOD: Asztalos vagyok. Képzeld el, ha azt mondanám az ügyfélnek, hogy ne nyitogassa az ajtót, mert aztán nem fog jól záródni... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6567) dcsicsak válasza pohár (#6563) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Hát egy Longines Dolce Vita (ugye jól tudom bandus?) mellé szerintem elég meredek egy PRS 516 :D

A Mikulás nem létezik!

(#6568) dcsicsak válasza dcsicsak (#6567) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Ja, közben kibogoztam a storyt, nem is bandus keres órát :W

A Mikulás nem létezik!

(#6569) Empsepo


Empsepo
senior tag

(#6570) macikos válasza A_ScHuLcZ (#6560) üzenetére


macikos
addikt

Nekem ezek közül ez tetszik:

[link]

A többi egyáltalán nem.

Én ha vennék valami analóg Casiot, akkor már vagy Waveceptort vagy Oceanust vennék a napelem és a rádiójel vezérlés miatt. Persze ezek jó drágák, főleg az Oceanus :(

[ Szerkesztve ]

(#6571) Empsepo válasza A_ScHuLcZ (#6560) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nekem egy Q&Q órám volt 1998-tól 2010-ig. ( Amúgy ma is megvan és semmi baja. )

Olyan 4000 Ft-ért vettem anno. :C

Azóta megcsorbult az üvege, kopott itt-ott, de elképesztően pontos a mai napig.
Ha jól emlékszem kétszer volt benne elem cserélve, másra nem volt szükség.
Nagyon rendben van az a kis szerkezet.

(#6572) ujskodas válasza A_ScHuLcZ (#6560) üzenetére


ujskodas
tag

Helló!
Nekem ez (521sp) van, csak a világos számlapos változata.(ilyen nem volt)
Másfél éves korában bementem a gyerekpancsolóba, :C és bepárásodott. Visszavittem, áll. megjavították, de azóta nem voltam vele vízben. Előtte uszodában is voltam benne, semmi baja nem volt.
Amúgy pontosan jár.

A linket nem jelenítette meg, bocs.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#6573) runner 125 válasza macikos (#6570) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem jó a link.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6574) Empsepo válasza runner 125 (#6573) üzenetére


Empsepo
senior tag

Zárd be és próbáld meg újra.
Nekem úgy bejött.

(#6575) runner 125 válasza Empsepo (#6574) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg.

Noh, macikos látom kezdesz felnőni. ;]
Alakul az ízlésed jóvan'.
Nem néz ki rosszul, de a piros mutatók helyett én sárgát raknék rá. :U

:D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6576) lexington válasza seiko (#6565) üzenetére


lexington
csendes tag

valami ázsiai majd később amerikai eredetről beszélnek. Kínainak drága lenne egy kicsit!!
Magára a minőségre kivácsi lennék!! :U
www.arbutus-newyork.com

[ Szerkesztve ]

(#6577) bandus válasza dcsicsak (#6567) üzenetére


bandus
veterán

keresek én, mert nem fogok megállni egynél :D
szerintem olyan 3-4 éven belül lezs másik is, valami kör alakú téma :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6578) Hasaggymeg válasza Palika71 (#6566) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Az épületgépészetben a felhasznált tömítések igazán ritkán vannak kitéve olyan nyomásnak, ami a 100m "... :U
"A Te esetedben a késés lehet szennyeződés, vagy csökkenő kapacitású akkumulátor eredménye is....amint már írtam,hogy első naptól ugyanúgy teljesít.
"az ég-i tömítés"...az meg valami szabvány,vagy mi? :F
"MOD: Asztalos vagyok. Képzeld el, ha azt mondanám az ügyfélnek, hogy ne nyitogassa az ajtót, mert aztán nem fog jól záródni"...ez tetszett a legjobban!A sarkon forgó órahátlap... :DD
Na de mindegy,erről nem vitatkozok többet,mindenkinek szíve joga akkor nyitogatni óráját amikor csak szükségesnek tartja,ha valaki hülyeségnek tatja véleményem elnézést kérek tőle. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6579) seiko válasza lexington (#6576) üzenetére


seiko
senior tag

Megkockáztatom (és szerintem nem tévedek túl nagyot), hogy száz százalékig kínai gyártásúak az órák, amerikai marketing és kereskedelmi körítéssel.
De ettől még lehetnek jók is!

(#6580) dcsicsak válasza seiko (#6579) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Az Alpha márka is valami hasonló nem? (Kínai gyártás, Amerikai marketing)
Ha jól tudom...

A Mikulás nem létezik!

(#6581) seiko válasza Hasaggymeg (#6578) üzenetére


seiko
senior tag

A mechanikus órákat 5-6 évente olajcserére kell vinni, ami a tok kinyitásával, a szerkezet teljes szétszedésével jár (és még így is tovább működnek, mint a meg nem bontott kvarcórák) .
A Rolex ilyenkor kötelezően cseréli a tömítéseket, a koronát, a tokcsövet, és a motorrugót.
Így tudja garantálni, hogy az óra a következő szervizig hibátlanul működjön.
Igaz, ennek ára is van, egy Submariner nagyszerviz ma Magyarországon cirka 98ezer Ft.

(#6582) seiko válasza dcsicsak (#6580) üzenetére


seiko
senior tag

Az teljesen kínai, csak van egy usa-s weblapjuk.

(#6583) Palika71 válasza Hasaggymeg (#6578) üzenetére


Palika71
őstag

ég-i = épületgépészeti

Részvétem a mostani és a jövőbeli óráidnak. :R

MOD: Megnéztem a járáseltérésed, ez szvsz teljesen üzemszerű. Bár az én Eco-Driv-om heti 1mp-t siet, igaz csak 3 éves. Ekkora szórás biztosan van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6584) runner 125 válasza seiko (#6581) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem semmi, egy autó szervizköltségével vetekszik. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6585) Manitou


Manitou
addikt

Mutassatok jó órát a casiotól sportos vonalon !

Elsődleges feltételek: zafír üveg , solar cell, rozsdamentes acél tok vagy titánium.

Lehet a citizen mellett még el kéne gondolkoznom egy két casio-n is. :D

Steinhart prject egyelőre pihen :D

Citizentől az egyik versenyző:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6586) runner 125 válasza Manitou (#6585) üzenetére


runner 125
nagyúr

Beside, Edifice vonalon nem nézelődtél?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6587) seiko válasza runner 125 (#6584) üzenetére


seiko
senior tag

csak az autót még évente viheted olajcserére, és emellett használódik elég szépen.
Kopó alkatrészek, gumiabroncsok, biztosítás, üzemanyag(!), stb.
Kinek ez fontos, kinek az.
Én előbb költenék luxusórára, mint luxusautóra. ;-)

(#6588) seiko válasza Manitou (#6585) üzenetére


seiko
senior tag

G-Shock, vagy ProTrek.

(#6589) Manitou válasza runner 125 (#6586) üzenetére


Manitou
addikt

Már nézelődgettem, de úgy láttam azoknak egyiknek sem zafir az üvege.

seiko:
G-Shock, vagy ProTrek. pl melyik típus? Mert amiket láttam azok annyira nem tetszettek.

pl ilyesmire gondolok:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6590) seiko válasza Manitou (#6589) üzenetére


seiko
senior tag

Számomra a sportóra az digitális.
A ProTrek-ek között van egy zafíros darab, nekem az kéne. Csak szjnos cirka 150ezer Ft. :-(
PRW-1500YTJ-1JF

(#6591) Hasaggymeg válasza seiko (#6581) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát igen,egy majdegymilliós órát,főleg a mechanikusokat,biztosan szervizelni illik,hiszen az majd 150 év múlva érték lesz mint régiség.Környezetem órabuzinak és pontosságmániásnak (fiatalként több órát mint Raketa,Vostok,Seiko 5 stb. szarráállítgattam mert nem volt pontos) tart de azért szerintem 90e szervizelésért az a kékvérűek szórakozása.
(#6583) Palika71...azt értettem,hogy épületgépészeti,csak hogy ott is kismillió "o" gyűrű,tömítés,csúszótömítés,szimering stb. van,némelyik még az órákat megszégyenítő méretű.Azt meg majd jelzem mikor sokat látott és sosem szervizelt órám maghal,most már én is kíváncsi vagyok meddig bírja.Eddig 11év és 4 hónap,majd készítek és linkelek jó minőségű képet róla. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6592) Manitou válasza seiko (#6590) üzenetére


Manitou
addikt

Megnéztem, ez nagyon nagy méretileg. Nagyon bénán nézne ki, ráadásul nem is tetszik :D
Úgy látom maradok citizen vonalon.

(#6593) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Na itt van a régi harcos.Ez már látott sós tengervíztől,téglaporon keresztül forró napsütést és rázkódást is eleget.Néha úgy "szervizelem",hogy fogkrémmel a fogkefémmel jól megmosom miután eltölt néhány percet a fürdőkád alján a fürdővizemben. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6594) runner 125 válasza Manitou (#6589) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az meglehet.

..bár, az én Casio-mé sem az, de egyelőre bírja a strapát. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6595) macikos válasza Manitou (#6589) üzenetére


macikos
addikt

De mit ér a zafír üveg, ha odaütöd valami keménynek az órát és a fém rész megsérül, karcolódik, stb.?

Sporthoz azért lenne jó egy egyszerű G-Shock, mert az igénytelen és nem sajnálod.

(#6596) Hasaggymeg válasza macikos (#6595) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintem a fémen még jól is állhat 1-2 karcolás.Az üvegen már nem annyira,mert nem látszik a számlap rendesen.Vagy nem? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6597) runner 125 válasza Hasaggymeg (#6596) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Szerintem a fémen még jól is állhat 1-2 karcolás."

..azt hittem elsírom magam amikor megláttam az első kis sérülést az enyémen, úgyhogy ezt ne is emlegesd. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6598) Manitou válasza macikos (#6595) üzenetére


Manitou
addikt

Nem sport órát akarok, hanem sportosat, vagyis kicsit legyen elegáns is. Nem disznótrágyázáshoz fogom használni :D

Az egyik választottam citizenből ez:
[link]

(#6599) macikos válasza Manitou (#6598) üzenetére


macikos
addikt

"Nem disznótrágyázáshoz fogom használni"

:D

Casioból akkor a Wave Ceptor és Oceanus órákat érdemes megnézni.

Az Oceanusok mind zafír üvegesek!

[ Szerkesztve ]

(#6600) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok! Nekem Citizen JY0020-64E oram van. Most lett ket eves. Ezeket is illik idonkent szervizeltetni, vagy csak amikor elfarad a kapacitorja?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.