Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Gabbana válasza seiko (#6746) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Az árat én sem tudom.. kb 100 alatt kellene, de eléggé megfontolt döntést kellene hoznom. Régóta gondolkodom rajta.
Olyan óra kellene:
-ami mindenképp fémszíjas (elég sok a küzdelem mostanában, nem szeretném ha minden nap leszakadna),
- vízállóság is fontos (szakadó esőt, strandolást is bírja)
- jó lenne led háttérvilágítás
továbbá még az is szempont, hogy ne legyen túl drága, mert (ugyan még nem láttam zafír üveget) de én folyamatosan odaverem az órámat, kocsiban, ajtófélfához, stb.
Egyre inkább arra jutok, hogy több órát kellene vennem. Egy g-shockot (fém szíjjal?) amit ükök verek, meg egy citizent, casiot, vagy tissot-t. Irodai/öltönyös tevékenységre.
Csak kicsit taszít a g-shock magassága, mintha egy dinnye lenne a kezemen.

Suunto Core-t is néztem, mert jól jönne az iránytű meg a hőmérő stb. nem egyszerű..

Nem akartam untatni senkit.. csak gondoltam leírom..

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#6752) karesz86 válasza Eagl3 (#6691) üzenetére


karesz86
tag

És neked hogy hogy eagl3 a neved :U :F. Ijen embereket, na aki kíváncsi az óràmra az külgyön Püt......és a 9-kerbe meg lehet nèzni, személjesen ennyi. :R

(#6753) Gabbana


Gabbana
aktív tag

[link]

ez tetszik pl.. de már barátkozom a digitálissal is

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#6754) Palika71 válasza Hasaggymeg (#6729) üzenetére


Palika71
őstag

Hát, ha a pár 10ezres órád tudta a COSC -ot teljesíteni (4mp az remek, nekem az Omega Planet Oceanom nem tudta), akkor persze, hogy mosolyogtak rajtad. :Y

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6755) Palika71 válasza Manitou (#6747) üzenetére


Palika71
őstag

Nem,de a hamisítványokat biztosan.
Hihetetlen, de ilyen árú automatát is hamisítanak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6756) Detonator


Detonator
aktív tag

Itt a link:[link]

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#6757) Eagl3 válasza karesz86 (#6752) üzenetére


Eagl3
veterán

Ugye a Karesz, tipikusan a Károly becézése ami magyar név... ezért kérdeztem, hogy honnan jött ez nick... ez valami Arab mentalitás, hogy megsértődsz mindenen? Bár lehet, hogy az értelmezés nem megy igazán mivel nem magyar az anyanyelved és ne úgy mennek át a dolgok. No mind1.

A képet meg rakd be ide a közösbe ha már egyszer beígérted, úgyis kíváncsi rá mindenki... de jöhet nekem PÜ-be is.

(#6758) crabant


crabant
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyen oldalról rendelni szerintetek mekkora kockázat?

http://www.demus.pl/cat-pol-1170064094-Zegarki-Adriatica-Adriatica-meskie-na-pasku.html

[ Szerkesztve ]

(#6759) Boxer001 válasza Eagl3 (#6757) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha jól emlékszem k betűs a neve, szóval ne kötekedj, mer ő karesz. :D

(#6760) macikos válasza Gabbana (#6751) üzenetére


macikos
addikt

Nekem is ilyen óra kellene, de sajnos nincs tökéletes, amire azt mondanám, hogy na ez az :D

Néztem én is a Suuntokat. A Suunto Elementum tetszik, de az nem 2 forint...

Casioban iránytű csak a Pathfinderekben van. Mondjuk a PRW2000T-7 lehetne jó. A T-7 a titánium szíjas változat. Van még a PAW2000T-7, ami az amerikai modell, 50 ezer forint körül meglehet venni, persze ehhez kintről kell megrendelni és "meg kell" úszni a vámot. Viszont zafír üveg nincs benne. Ez a modell egyébként jóval vékonyabb, mint a többi Pathfinder.

Zafír üveg Casioból inkább az Oceanusokban van. Van köztük elég sok titánium szíjas és olyan is, aminek a háza is titánium. Ezekben ráadásul van automatikus LED-es számlap világítás.

(#6761) Gudy


Gudy
tag

Westendben láttam 50 környékén Tissot automatát. Jól elgondolkoztam rajta.
De a PRC 100 is bejövős :)

(#6762) runner 125 válasza karesz86 (#6752) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6763) Eagl3 válasza Boxer001 (#6759) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem kötekedtem... komolyan kérdeztem. Nem tudtam, hogy ezzel megbántom, nem ismerem a kultúrát. ;]

(#6764) seiko válasza Manitou (#6747) üzenetére


seiko
senior tag

a nagy részüket igen, de léteznek Japánban gyártottak is.
azok a drágábbik vonalba tartoznak.

(#6765) seiko válasza Gabbana (#6751) üzenetére


seiko
senior tag

én a helyedben egy jó kis digit G-Shock-ot vennék.
sok amcsi rendőrnek és kommandósnak már bevált.
drága órát minek strapálni?
öltönyórának egy Tissot megfelel.

(#6766) seiko válasza macikos (#6760) üzenetére


seiko
senior tag

a ProTrek széria tudja azt, amit a Suunto-k.
és talán kevesebb pénzért.

(#6767) karesz86 válasza Boxer001 (#6759) üzenetére


karesz86
tag

Köszönöm gyuros barátom hogy kiáltál melettem :R

Eagl3 De nem sértödtem meg. Kép hamarosan lesz, majd ha kiváltom a laptopom vagy valamejik nap be ülök egy netezöbe, mert most telefonrol írok. :R

(#6768) seiko válasza Gabbana (#6751) üzenetére


seiko
senior tag

CASIO pro trek PRW-1300-1 karóra eladó!Keveset használt,mindent tud még ami nem kell azt is!Iránytű,magasságmérő,légnyomásmérő,hőméréskletmérő,világóra stb.-stb.Gyári dobozában,leírásával,tokkal!Új ára közel 90000 Ft volt! MSN elérhetőség harem-69@hotmail.com telefon:70/2990332 Amíg a hírdetés fent van az óra is megvan!!!

(#6769) runner 125 válasza karesz86 (#6767) üzenetére


runner 125
nagyúr

Irónia..

...még pár hónap itt lakás után talán ezt a fogalmat is meg tudod majd érteni. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6770) Gabbana válasza seiko (#6768) üzenetére


Gabbana
aktív tag

köszi
holnap megcsörgöm

Milyen adatokat és hogyan lehet kinyerni a légnyomás értékekből? Esni fog -e az eső pl?!

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#6771) Hasaggymeg válasza Palika71 (#6754) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Fő a pontosság.Meg a vízállóság.Meg a tartósság.Meg a ....meg a....

(#6770) Gabbana ...nem sokat.Az időjárás egy sok ismeretlenes egyenlet,+30 egyéb tényező ismeretében sem lehet biztosat mondani..Annyi biztos,hogy pl.hirtelen légnyomás esés a vihart szokta megelőzni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6772) pohár válasza Detonator (#6756) üzenetére


pohár
félisten

gyönyörű :Y :C :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6773) seiko válasza Gabbana (#6770) üzenetére


seiko
senior tag

emelkedő légnyomás: javuló idő,
csökkenő légnyomás: romló idő,
hirtelen légnyomásváltozás: vihar.

(#6774) Detonator válasza pohár (#6772) üzenetére


Detonator
aktív tag

Egyetértek! :R

DE vajon ennyiért eredeti-e?? Bolt cím vagy név nincs az oldalon, ez nem furcsa... :U :U :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#6775) pohár válasza Detonator (#6774) üzenetére


pohár
félisten

300k-ért eredeti-e? bebaszna ha nem :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6776) seiko válasza Detonator (#6774) üzenetére


seiko
senior tag

ezt csak úgy lehetne megtudni, ha elmennél egy személyes találkozóra, és egy szakszervizben vennéd át az órát.

(#6777) seiko válasza pohár (#6775) üzenetére


seiko
senior tag

létezik hamis Rolex 6-700ezerért is! :-O
igaz, az eredeti ennek sokszorosa.

[ Szerkesztve ]

(#6778) pohár válasza seiko (#6777) üzenetére


pohár
félisten

tyű, az nem semmi :Y
csak tudnám hogy ebbe a Longines-be is mi kerül fél millióba :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6779) csenike


csenike
csendes tag

Tissot pr 50 Nascar Edition quartz (T 34172192) és Seiko Sport 5-ös automata ( SNZD 29 k1 ) óráim eladó sorba kerültek, hogy értékük egy új automatában élhessen tovább ;) Mindkettő garanciális. A Tissot-t 2010.08.16-án, míg a Seiko-t 2010 09.13-án vásároltam. Új állapotúak, papírjaik, blokkok, garancialevelük, doboz rendben. A Tissot-t 35-ért, míg a Seiko-t 29-ért adom. Mindkettőhöz a gyárin túl plusz német és portugál szíjakat és plusz Hirsch pillangócsatot adok. Néhány nap múlva a Vaterán is elérhetőek lesznek, de az első lehetőség a topiktársaké. Mailben igény szerint képeket küldök.

(#6780) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ezekről az órákról mit tudtok?Lányom belebolondult egy használhatatlan modelljükbe! :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6781) runner 125 válasza Detonator (#6756) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úf, ez tényleg állat, de 300k még így is. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6782) Detonator válasza runner 125 (#6781) üzenetére


Detonator
aktív tag

Szerintem simán lehet replika vagy használt, egyikre sem írja, hogy nem az.

Az egyik helyen olvastam, hogy másfél millióért is vannak replikák, igaz azok már aranyból vannak...azért itt már elgondolkoztam.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#6783) runner 125 válasza Detonator (#6782) üzenetére


runner 125
nagyúr

..most, vagy elbeszélünk egymás mellett, vagy valamit én nem értek.

A honlap alapján nekem nem tűnik fake dolognak .. - persze hozzátartozik az is, h nem tudom mennyi ennek a típusnak a bolti ára.

mod.

Jah, mondjuk a "kapcsolatok" fül lehívása után egyértelmű, h nem bolt, hanem valaki ügyeskedik.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6784) tomcsi23 válasza runner 125 (#6783) üzenetére


tomcsi23
veterán

Alaposan meg kell nézni, az tuti. Utána kell járni rendesen.
Itt van egy replika pl. Mondjuk, ez kvárc, de akkor is. 200 dodo. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6785) seiko válasza Detonator (#6782) üzenetére


seiko
senior tag

megkockáztatom, hogy ezt a weboldalt is egy ismert (elismert) óraszerviz néhány alkalmazottja üzemelteti.

(#6786) Detonator válasza seiko (#6785) üzenetére


Detonator
aktív tag

Ezt miből gondolod? :U

Az nem zavar, hogy maszekolnak, csak ennyiért nem szeretnék replikát, akkor inkább keresek egy jóval egyszerűbb márkát, az már csak nem lesz repi.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#6787) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem.
Egész hétvégén mellőztem automata órámat, ( Atlantic )nem állt meg.

Tegnap este gondoltam felhúzom kézzel és olyan nehezen, akadozva ment az egész művelet.
Már régebben is tapasztaltam ezt.
Ez miért van?
Igazából ezek az órák nem szeretik ha kézzel huzigálják őket?

(#6788) runner 125 válasza Detonator (#6786) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, személyes átvétel mellett döntesz - pl. egy szerviznél, ahol bevizsgáltatod, és nem kell 3 hetet várni az órára, valószínű eredetiek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6789) seiko válasza Empsepo (#6787) üzenetére


seiko
senior tag

ez nem természetes jelenség.
nyugodtan húzhatóak kézzel is, de nem szabad akadozniuk.
szerintem irány a szerviz.

(#6790) seiko válasza Detonator (#6786) üzenetére


seiko
senior tag

gyanúsan hasonlítanak a [link]-ra, és azok órások.

(#6791) Palika71 válasza Detonator (#6786) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem meg nem fake.
Tegnap volt nálam egy nagyon kedves barátom, és éppen ő mesélte, hogy pár napja dolgozott (sófutár) egy 30 körüli pasinál, akinek igen gyönyörű háza van, és beszélgetésbe bonyolódtak.
A srácnak több vállalkozása is van, többek közt a svajciora.hu is az övé, és ajánlotta a barátom figyelmébe, hogy esetleg ő is vehetne tőle valamit.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6792) Hasaggymeg válasza seiko (#6790) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Így kell azt csinálni,kalauz halak a cápa szája körül. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6793) Empsepo válasza seiko (#6789) üzenetére


Empsepo
senior tag

Aha értem.

Lehet ám csak én filózom túl sokat a témán.
A koronája elég gömbölyded. Inkább az lehet, a baj, hogy nehéz megfogni.
Ugyanakkor mintha csiszolná a tokot.

:F

(#6794) seiko válasza Empsepo (#6793) üzenetére


seiko
senior tag

na ne már!
szerintem nem csiszolja, csak úgy érzed.
az automatáknál ilyen a felhúzás.
de ha nem állt le teljesen, akkor elég neki a kar mozgása, nem kell koronáról rásegíteni!

(#6795) macikos válasza Empsepo (#6793) üzenetére


macikos
addikt

Na meg a felhúzás az felhúzás. Érzésre persze hogy másabb, "nehezebb" lesz, mint az idő beállítás :)

(#6796) Hasaggymeg válasza Empsepo (#6793) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Keveset mozgatod a bal kezed! ;]

Erre senki? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6797) Empsepo válasza seiko (#6794) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez mind rendben van Seiko!

Csak nekem van egy olyan mániám, hogy néha szeretem felhúzni az órát.

:K

Ez nagyon ritkán fordul elő, most azért álltam neki, mert már este volt és nem akartam felvenni.

És különben is órát felhúzni jó dolog!!! :DD

Mindenesetre köszönöm válaszod, nem tudtam hogy automatáknál ez megszokott.
Akkor mégsem kell szervizbe mennem vele.
Ezelőtt nem volt még ilyen órám, semmilyen tapasztalatom nem volt e téren.

Macikos

Persze gondoltam, hogy nehezebb lesz, mint amikor beállítom, de volt már a kezemben " felhúzós" óra és ott valahogy más volt az érzés, vagy mi.

Tényleg!

A " felhúzós " óráknak nincs valami szakszerű elnevezésük?
Azon kívül, hogy mechanikus. Mert ugye az automata is az.

(#6798) Empsepo válasza Hasaggymeg (#6796) üzenetére


Empsepo
senior tag

Honnan tudod, hogy a bal kezemen hordom az órám?
Lebuktam.

:B

(#6799) Hasaggymeg válasza Empsepo (#6798) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"A " felhúzós " óráknak nincs valami szakszerű elnevezésük?
Azon kívül, hogy mechanikus. Mert ugye az automata is az."
...hát rugós,rugómeghajtású.Talán....

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6800) seiko válasza Hasaggymeg (#6799) üzenetére


seiko
senior tag

kézihúzós, automata, billegőmotoros, hangvillás, autokvarc (kinetic), eco (thermo) drive (tough solar), spring drive.
az első kettő tisztán mechanikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.