Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Misi1979 válasza Dr.Zoo (#7741) üzenetére


Misi1979
őstag

:)

Köszönöm... igazából tökszép:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7752) Dr.Zoo válasza Misi1979 (#7751) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

nmit!

örülök hogy teccik, és eddig fészíjjal még nemis láttam sehol, illetve elvétve egyet kettőt a neten. sok automatát találtam, de ilyen mint az enyém még nem jött szembe :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7753) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Amikor tízedmásodperces mutatót próbálom nullázni,csak "fickándozik' a mutató egy helyben mikor nyomom a gombot.Ezzel lehet valamit csinálni?

(#7754) Palika71 válasza seiko (#7750) üzenetére


Palika71
őstag

A Panerai is addig faragta a 7750-est, ameddig, nem kronó lett belőle. :)

Forgató: Én hétköznapokon egy masszív, de mégis könnyű és lapos, kvarc kronót hordok, mert a melós cuccomhoz nem passzol az autómata.
Ameddig meg volt a sportos is meg a farmeros is autómatám is, addig meg ketten tekeregtek a szekrény tetején. Jó volt nézni őket. :)

Amúgy én ezt néztem ki:

A fekete mindenhez megy, meg nem annyira apus.
Olcsót nem érdemes venni, mert volt olyanom is, és csak pár hónapot bírt.

MOD: Most látom, hogy a benne lévő órák is jópofák.
Meg kell kérdezni, hogy az csak illusztrációk-e :DD ?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7755) seiko válasza Palika71 (#7754) üzenetére


seiko
senior tag

sok értelme van. :W

(#7756) Palika71 válasza seiko (#7755) üzenetére


Palika71
őstag

Persze, hiszen a kronó miatt legyengített szerkezettel bíró 7750-est megfosztották a lényegétől, és így kaptak egy jóval butább szerkezetet, a 7750 gyengéjével. :R ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7757) Detonator


Detonator
aktív tag

Fentebb már kérdeztem, esetleg valaki tudja arra a választ, hogy elképzelhető-e az, hogy felhúzottabb állapotban pontosabb egy automata óra, mint a járástartalék vége felé?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7758) Hasaggymeg válasza Detonator (#7728) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lesz az még több is. ;] ...a hőmérséklet ingadozás a legnagyobb ellenség.Mondanám a nedvességtartalmat is,de szerintem az újak már mind vízállók.
Ami a felhúzottságát illeti,tudtommal kizárólag a hajszálrugó szabályozza a pontosságot,az meg mindig (majdnem) ugyanolyan feszességű.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7759) dcsicsak válasza Detonator (#7757) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Ez nem attól függ, hogy automata-e vagy se.
Én úgy tudom, hogy a rugó az órában a járás folyamán - jellegéből adódóan - nem egyforma erőt ad le. Koppra felhúzott állapotban elvileg egy kicsit siet, aztán van egy hosszú lineáris rész, de a járástartalék végén pedig elkezd egyre kevesebb erőt leadni.
Automatáknál azért "könnyebb" a helyzet, mert azok ritkán vannak nem teljesen felhúzott állapotban, így ha a felhúzott állapothoz be van lőve a billegő, akkor nincs gond. Talán a kézihúzós óráknál lehet egy kis jelentősége.
Nemtom, hogy elég magyarul fogalmaztam-e, de a lényeget talán érted :D

A Mikulás nem létezik!

(#7760) seiko válasza Detonator (#7757) üzenetére


seiko
senior tag

a folyamatosan felhúzott állapotban lévő főrugó egyenletesebb nyomatékot ad le, így az óra pontosabb.
a forgatónak ebben az esetben lehet valami értelme.

[ Szerkesztve ]

(#7761) seiko válasza dcsicsak (#7759) üzenetére


seiko
senior tag

általában a járástartalék végén, mikor a rugó kevesebb erőt ad le, a billegő kisebb kitéréssel, vagyis gyorsabban leng ide-oda.
így az óra inkább siet, mint késik.

(#7762) seiko válasza Palika71 (#7756) üzenetére


seiko
senior tag

az oroszok is butították a 3133-ast, így lett a 3105-ös, ha jól tudom.
sosem értettem, mire volt jó ez nekik, mikor ott volt kéznél a Molnija szerkezet.
talán csak a méret miatt.

(#7763) Detonator


Detonator
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R :R :R

Próbálom kisakkozni, hogy éjszaka miért kevésbé pontos, még a dátum váltásra gondoltam, hogy az lassíthatja le? Lehet ilyen?

Most teljesen pontosnak látszik, 12 óra alatt nem látok eltérést viselés mellett.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7764) Detonator válasza seiko (#7761) üzenetére


Detonator
aktív tag

Azt tapasztaltam, hogy mielőtt teljesen megáll 1-2 percet is összeszed. :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7765) Hasaggymeg válasza seiko (#7761) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A billegő kitérései nem a rugó húzóerejétől függetlenűl min2 irányban ütközésig mennek?Változó méretben lengnek ki?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7766) dcsicsak válasza seiko (#7761) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

Köszi a javítást. De az elvet azért nagyjából jól értettem :U

A Mikulás nem létezik!

(#7767) dcsicsak válasza Hasaggymeg (#7765) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

A billegő miből nyeri az energiát a mozgásához? A rugóból. Ha nincs elég energia, nincs elég kitérés.
Ha jól gondolom... :F

A Mikulás nem létezik!

(#7768) seiko válasza Hasaggymeg (#7765) üzenetére


seiko
senior tag

ha nincs elég erő, akkor kisebbek lesznek a kitérések.
tudtommal.

(#7769) dcsicsak


dcsicsak
csendes tag

Ez mi? :F

A Mikulás nem létezik!

(#7770) ujskodas


ujskodas
tag

Helló!
Lenne egy bizonyára bugyutának tűnő kérdésem: mindent lehet részletre venni, viszont olyanról nem hallottam, hogy órát is lehetne így vásárolni. Hallott valaki ilyet, vagy csak az én agyamban létezik? Akkor én is bevállalnék egy nekem méregdrága közel 100 ezres órát. (ami másnak lehet, hogy aprópénz, nekem havi bérem)
Köszi!

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#7771) Empsepo válasza ujskodas (#7770) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szerintem megoldható.

Más
Tegnap este nekiálltam átállítani az órámat ( automata szerkezet ) és pont a napváltás zajlott.
23 óráról tekertem át 24 órára.
Közben beugrott, hogy ilyenkor ( 22 óra és reggel 4 óra között ) nem szabad a babrálni a napkijelzőt.
Mondjuk én az órát állítottam nem a napot.

Problémát okozhat ez a szerkezetben?

[ Szerkesztve ]

(#7772) Detonator válasza ujskodas (#7770) üzenetére


Detonator
aktív tag

Személyi kölcsönt biztos tudsz felvenni, nagyobb áruházakban pedig szokott lenni hitélbírálat, de biztos magas THM-mel, meg járulékos költségekkel dolgoznak....

Nézegettem a pontosságot és úgy látom megállás előtt szokott késni. Úgy tűnik viselés alatt nem tölt fel teljesen az automatám, úgy 16 órát bír. Mi lehet az oka? :U
Sétáltam is, úgy éreztem eléggé aktív voltam a viselés során.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7773) Hasaggymeg válasza dcsicsak (#7767) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintem amíg egyáltalán elég energia van a billegő elbillentéséhez az mindig ütközésig billen és mindig ugyanolyan erővel lendíti a hajszálrugó által később visszapördített kereket,mely így újból kioldja a nagy rugó által húzott billegőt.Legalábbis én így értelmezem a látottakat,nem szakértő vagyok... :U

(#7771) Empsepo...kétlem,hogy abból bajod adódna.Hacsak az nem baj,hogy majd esetleg délben 12-kor vált dátumot. :DDD...a 16 óra viszont vékonynak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7774) Empsepo válasza Hasaggymeg (#7773) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszönöm válaszod.
Ilyen probléma nincs, simán átugrott 27-re miközben pödörgettem a mutatót.
Ne haragudj, a 16 órás dolgot viszont nem értem...
:(

(#7775) seiko válasza ujskodas (#7770) üzenetére


seiko
senior tag

felveszel személyi kölcsönt, olyat amit bármire fordíthatsz.

(#7776) seiko válasza Detonator (#7772) üzenetére


seiko
senior tag

16 óra járástartalék az nagyon kevés.
lehet hogy szervizérett az órád. :-(

(#7777) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ez ami vékony. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7778) Empsepo válasza Hasaggymeg (#7777) üzenetére


Empsepo
senior tag

Most már értem.
Szerintem összekeversz Detonator fórumtárssal, mert mindketten ezt az ötletes bocifejet választottuk a nevünk mellé.
Szerencsére az én órám járástartalékával semmi gond sincs.

(#7779) Hasaggymeg válasza Empsepo (#7778) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A tehén mely összehoz minket. :W :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7780) botarobi válasza Hasaggymeg (#7779) üzenetére


botarobi
tag

Sziasztok!Ismét megállt a tudományom: olyan óraszíjat keresnék,ami pvd bevonatos fekete csattal bír.Már gugliztam egy csomót,de nekem nem akad semmi,pláne kis hazánkban.Esetleg ilyen,persze nem ezzel a felirattal a csaton...ugye nem vagyok telhetetlen? :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#7781) seiko válasza botarobi (#7780) üzenetére


seiko
senior tag

itthon nem nagyon fogsz találni.

(#7782) concret_hp válasza seiko (#7775) üzenetére


concret_hp
addikt

30% thm-ért lehet kibírnám óra nélkül, vagy egy olcsóbbal :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7783) botarobi válasza seiko (#7781) üzenetére


botarobi
tag

Ettől féltem...

(#7784) botarobi válasza botarobi (#7783) üzenetére


botarobi
tag

[link] mégegyszer!

(#7785) bandus válasza concret_hp (#7782) üzenetére


bandus
veterán

me too :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7786) seiko válasza botarobi (#7783) üzenetére


seiko
senior tag

[link]
[link]

itt böngéssz!

[ Szerkesztve ]

(#7787) botarobi válasza seiko (#7786) üzenetére


botarobi
tag

Hmm,megint Te...nagyon köszönöm!Nem értem,miért erőltetem én a neten a magyar nyelvet még a keresőben is :(

(#7788) Detonator válasza seiko (#7776) üzenetére


Detonator
aktív tag

Elvileg szervizben át volt nézve (mielőtt megvettem használtan). Az a baj, hogy semmi tapasztalatom sincs automatával, nem tudom, mit kellene csinálnom, hogy szépen feltöltsön, illetve egyenlőre nem vagyok biztos az anomália okában sem. :(

Azt biztosan tudom, hogy amikor 1 napot buszon utaztam másnap délelőttre - előtte késni kezdett - lemerült. Gondolom az üldögélés + rövid séta nem elegendő.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7789) seiko válasza Detonator (#7788) üzenetére


seiko
senior tag

az, hogy elméletben mi történt, sajnos a gyakorlatban nem sokat jelent.
el kéne vinni egy megbízható óráshoz, és kitisztíttatni.
akkor kb. 5 évig nyugodt lehetnél.
Hantosékat merem ajánlani Budapesten.

(#7790) Detonator válasza seiko (#7789) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi, pü. ment! :R :R :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#7791) seiko válasza Detonator (#7790) üzenetére


seiko
senior tag

válaszoltam rá.

(#7792) seiko válasza Detonator (#7790) üzenetére


seiko
senior tag

ezt kukkold meg:
[link]

(#7793) Hasaggymeg válasza seiko (#7792) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Most már csak olyan gép kell mely le is olvassa és hangosan elmondja nekünk az időt,hogy semmi dolgunk ne legyen. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7794) -Ben-


-Ben-
veterán

Srácok! Az normális, hogy ha "ráfújok" ( :D ) az órára, akkor bepárásodik? Nem rálihegek (lehelek), hanem csak megfújom picit és rögtön bepárásodik. Valamiért olyan érzésem van, hogy úgy beázna mint állat, ha vízbe vinném..... :Y :U

(#7795) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Nem vagyok egy Éden hotel rajongó (tudjátok a viasaton megy, valóságshow), asszony nézi nonstop. Van benne egy Ádám nevű gyerek akinek a kezén van egy elég jónak tűnő óra.

Nem tűnt fel még senkinek? Milyen óra lehet?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#7796) Hasaggymeg válasza -Ben- (#7794) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Belül?Mert ha igen akkor nem hogy vízbe,de még vízközelbe se vidd,hanem egyenesen az óráshoz.

(#7795) Gabbana...hacsak nem zoomolnak a kezére mikor valamelyik lányt tapizza,nincs sok esély. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7797) -Ben-


-Ben-
veterán

Nem, kívül a "zafír", mert letudom törölni róla de a másik óránál a kristály / zafír sem szokott... nálatok? :F

(#7798) dcsicsak válasza -Ben- (#7797) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

A páralecsapódás szimplán fizika. Hideg az órád (vagy legalábbis az üvege). :)
Ha nem belül párásodik akkor semmi köze nincs a vízállóság állapotához. Nem is értem a kérdést :D

A Mikulás nem létezik!

(#7799) seiko válasza -Ben- (#7797) üzenetére


seiko
senior tag

ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor menj el egy normális szervizbe, és csináltass egy nyomáspróbát.

(#7800) Hasaggymeg válasza seiko (#7799) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Viccelsz?!Azért mert ha rálehel kívül párás lesz? :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.