Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Palika71


Palika71
őstag

- Kínában azért tudnak jó minőségű hamisítványt gyártani, mert van mit lemásolniuk.
Azt a néhány évtized (évszázad) órafejlesztést, amit a "rabló" svájciak elkövettek.

- A Richmond csoportnak lehet, hogy lefele megy, de a menő svájci márkáknak 1000-rel ível felfele a csillaga, nem győznek eleget gyártani. Nagyban köszönhetően a kínai vevőknek, akik valahogy nem a hazai kiválóságokat vásárolják, hanem az eredetit.

- Amit a Panerai csinál, az ügyes marketing. A körültekintő óravásárlót nem vezetik meg. Egy dolog a jó forma, de azért legyen tartalom is. Már mennek ebbe az irányba.

- És ha kedves író ugyanazt érzi egy hamisítvány felcsatolásakor, mint mikor eredeti van a csuklóján (amit kétlek, hogy előfordulna), nem tudom minősíteni. Neki, és a hozzá hasonlóknak találták ki a hamisítást.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7402) botarobi


botarobi
tag

Még mielőtt valaki teljesen "összehozna" engem az ominózus oldallal és megvádolna,hogy egyetértek a bemásolt idézettel elmondom,hogy jó helyről és közel 200K fizettem a Fortisomért.Azt hiszem ez valamit érzékeltet a nézeteimről,meg az (talán Seiko igazolja) ,hogy most is ezerrel keresek egy pilótafazonú,lehetőleg 3133-as felhúzós orosz ketyerét,mondjuk olcsóbban,mint a Fortis...
De az említett oldal mindenképp vitára érdemes!

(#7403) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
A Tauchmeister T0006-os mennyire vállalható óra?
Sajnos jelen körülmények közt ennek az ára is a határaimat feszegeti. :(((

Köszi előre is a véleményeket.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#7404) Palika71 válasza ujskodas (#7403) üzenetére


Palika71
őstag

Szvsz kezdésnek jó lesz!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7405) seiko válasza ujskodas (#7403) üzenetére


seiko
senior tag

én a helyedben inkább egy kvarc változatot keresnék, zafírral.
[link]

(#7406) seiko válasza ujskodas (#7403) üzenetére


seiko
senior tag

vagy itt van egy, igaz ez ásványi üveges.
de jóval olcsóbb!
[link]

(#7407) seiko válasza ujskodas (#7403) üzenetére


seiko
senior tag

de ez sem túl drága.
és a Miyota szerkezet akár lehet jó is. :-))))
[link]

(#7408) ujskodas válasza seiko (#7407) üzenetére


ujskodas
tag

Szerintem ez ugyanaz, mint amit én kérdeztem, csak annak fém csatja van.
[link]

A link csak a kép miatt van, én a magyar oldalról venném. (ha venném)

Jobb a quartz, vagy inkább automatát? A quartz amit linkeltél, itthon 27 ezer ft.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#7409) Gudy válasza ujskodas (#7408) üzenetére


Gudy
tag

Ez igen tetszetős darab! Mo.-n hol vennéd? Net vagy bolt?

(#7410) ujskodas válasza Gudy (#7409) üzenetére


ujskodas
tag

[link]

Boltban sajnos még nem láttam.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#7411) seiko válasza ujskodas (#7408) üzenetére


seiko
senior tag

a kvarc sokkal stabilabb, kevesebb törődést igényel, általában olcsóbb.
ha nem vagy elkötelezve az automaták iránt, és leginkább a külső számít, akkor jobb választás a kvarc.
ha szeretnél játszadozni az órával, 5-6 évente nem sajnálsz rákölteni 15-25ezer Ft-ot, akkor jó a mechanikus.

(#7412) crabant


crabant
csendes tag

Sziasztok!
Eddig csak ócska képeket láttam az Orientekről, de most megnéztem őket alaposabban és rájöttem, vannak köztük nekem igen tetsző mechanikusak/automaták.
Ezek nem drágák, svájciakhoz viszonyítva, sőt! Megbízhatóságukról, minőségről van valami általános vélemény, esetleg valakinek személyes? Előre is köszi.Ilyesmik tetszettek meg:

[L:/dl/upc/2011-03/13/315303_z0msso8b74rfb08c_2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2011-03/13/315303_z0msso8b74rfb08c_2_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2011-03/13/315303_z0msso8b74rfb08c_2_2.jpg][/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#7413) crabant


crabant
csendes tag

szóval ezek:

[ Szerkesztve ]

(#7414) pohár válasza crabant (#7413) üzenetére


pohár
félisten

az utolsó óra mit keres a makarónitészták közt??? :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7415) crabant válasza pohár (#7414) üzenetére


crabant
csendes tag

Jó kérdés :) (amúgy meg rájöttem nem csak a tészta miatt lóg ki a többi közül de az ára miatt is, ez valami évfordulós drága kiadás)Nem makaróni, biztos valami ázsiai tészta ;]

(#7416) seiko válasza crabant (#7413) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem az alap Orient automaták valahol a Seiko 7s26 és az ETA 2824 között vannak minőségben, közeli rokonságban a japán unokatesóval.
a járástartalék kijelzőt a svájciak egy hűdenagy dolognak tartják, Orienték simán belepakolták az olcsó óráikba.
jó kis órák ezek, az "open heart" nekem különösen tetszik. :C

(#7417) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#7357) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

okés, én olvastam félre :)

más:

szóltak a szalonból, megjött a vekkerem, szerdán megnézem élőben, ha frankó hozom :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7418) pilóta válasza crabant (#7413) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem ez tetszett meg Orientből, de sajnos annyira új modell, hogy még nem lehet beszerezni (még young78 sem tudta :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7419) seiko válasza pilóta (#7418) üzenetére


seiko
senior tag

Tomi is csak a nagykerből tudja beszerezni, ők pedig eléggé "óvatosak". :K

(#7420) Dr.Zoo válasza seiko (#7411) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

(és tegyük hozzá, hogy az automatában nem kell elemet cserélni, és jobban tartja az árát!!!)

amúgy tökéletesen igaz minden szó! RESPECT :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7421) pilóta válasza seiko (#7419) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Annyira óvatosak, hogy arra is egy hónapot vártunk, hogy kiderüljön, hogy nem tudják mikor lesz :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7422) seiko válasza pilóta (#7421) üzenetére


seiko
senior tag

olyan szinten áll az órabiznyisz, hogy nem rendelnek semmi.
a meglévő készlet is besült.

(#7423) seiko válasza Dr.Zoo (#7420) üzenetére


seiko
senior tag

az automatában nem kell elemet cseréltetni, de az 5-6 évenkénti tisztítás jóval nagyobb költséget jelent.
ha valaki használatra veszi az órát (és az ilyen olcsó kategória), akkor az értéktartásnak nincs sok jelentősége. ;)

(#7424) Palika71 válasza Dr.Zoo (#7420) üzenetére


Palika71
őstag

Én ilyen olcsó kategóriás órából biztosan bátrabban vennék használtan kvarcot, mint automatát.
Na meg őszintén. Mit fog érni egy 50e-s óra 8-10 év múlva? 5e-t?

MOD: de gyors vagy Seiko... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7425) pilóta válasza seiko (#7422) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát így jártak. Egyet biztos eladtak volna, ha hajlandóak behozni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7426) Hasaggymeg válasza Palika71 (#7424) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Mit fog érni egy 50e-s óra 8-10 év múlva? 5e-t?"...hááát ha befektetésként gondolsz az órára. :U Aranyórát kellene venned. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7427) Gudy


Gudy
tag

A http://www.helvetiaora.hu -n vannak Orientek. Nekem ez tetszik CET05001W0
(fentebb belinkelt automata fehér számlappal). Viszont az visszatartó, hogy 5-6 év múlva többet kell költeni az órára mint az akkori értéke.
És ahogy láttam Orienték is gyártanak fényenergiával működő órákat, ami nekem tetszik.
Citizenben meg Casióban is csípem ezt a technológiát.

(#7428) seiko válasza Gudy (#7427) üzenetére


seiko
senior tag

Vegyél Rolexet, annál kevesebb mint 10% egy szerviz, ha az újkori árat nézzük. :Y

(#7429) Jojo5


Jojo5
őstag

bjutifúl1 :U
2 :) ez a zeppelines tube világítás durva cuccmuc lehet
3

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#7430) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen kinézetű órám (az enyémnek fekete a számlapja):[link]
Megvagyok elégedve vele, de szeretnék hozzá venni egy bőr szíjat, hogy egy kicsit szolidabb, elegánsabb legyen.
Szerintetek nem nézne ki furán egy ilyen relatíve sportos modell bőr szíjjal?
Itt találtam egy ilyen órát bőr szíjjal és vegyes érzéseket váltott ki belőlem a dolog, igaz más mintájút vennék magamnak.

Nektek mi a véleményetek?

(#7431) Dr.Zoo válasza Palika71 (#7424) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Okés, de mikor én elkezdtem vekkert keresni, eszembe sem jutott a kvarc lehetősége, pedig sokkal olcsóbb mint az automata..
de valahogy nem "szeretem" a kvarcot...
(na nem azért mert sznob vagyok, nemtudom hogy miért..)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7432) seiko válasza Jojo5 (#7429) üzenetére


seiko
senior tag

tudtommal a Zeppelinnek csak az indexei csövesek, a mutatója nem.
automata tríciumosban szerintem ez a csúcs:

(#7433) seiko válasza Laczik (#7430) üzenetére


seiko
senior tag

szvsz. ehhez az órához vagy a kaucsuk, vagy a fém passzol.

(#7434) Dr.Zoo válasza seiko (#7433) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez szép!!
mond hogy a hátulja nem üveges, mert az most elgondolkodtatna :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#7435) seiko válasza Dr.Zoo (#7434) üzenetére


seiko
senior tag

Egy mezei ETA 2824-es van benne, amihez az üveg hátlap szerintem teljesen fölösleges lenne.
Egy szép fekete PVD bevonatos, tömör acél hátlap borítja.

Itt egész' jó áron vannak: [link]

(#7436) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Az indexes svájci óra topikban láttam ezt a csodálatos órát: [link] :)

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#7437) Hasaggymeg válasza seiko (#7432) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez nem radioaktív? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7438) crabant


crabant
csendes tag

Miért kell 5-6 év múlva 20-30 ezret rákölteni? Annyit bír a szerkezet?Annyiba kerül a kötelező szervizeltetés?Minden automata esetében igaz ez, vagy csak az orienteknél?
Azt hittem ez az összeg max. a fele.

(#7439) Gudy válasza crabant (#7438) üzenetére


Gudy
tag

Azt írtam, hogy az óra akkori értéke, tehát ugye kb addigra max a felét fogja érni.

(#7440) Manitou válasza crabant (#7438) üzenetére


Manitou
addikt

Azért kell rákölteni, mert ezek mechanikus szerkezetek, tele mozgó alkatrészekkel, kenni kell őket, meg kitakarítani. Minden mechanikusat szervizeltetni kell ~5 évente.
Haverom automata Tag Hauer órája 3 éves, de már vinnie kell szervízbe, mert napi fél percet késik neki :( eleinte pedig nagyon pontos volt. Ez egy ilyen popszakma. :)

(#7441) Hasaggymeg válasza Manitou (#7440) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy kisebb vagyont kifizetni,hogy majd perceket tévedjen havonta és eméssze a pénzed szervizelésre?!...mindenre jó,csak arra nem amiért elsősorban legyártották! :( Annó egy havi fizetésemért vásárolt Seiko 5-öm ott csúcsórának számított,de sosem tudtam megbékélni havi 0-3 perces eltéréseivel és még a forradalmi automatika sem kárpótolt a pontatlanságért. ...engem őrületbe tud kergetni valaminek rendeltetésszerű használhatatlansága. :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7442) Gudy válasza seiko (#7435) üzenetére


Gudy
tag

Húú, ezek az Aeromatic és KHS órák... nagyon penge darabok. Az Aeromatic árai teljesen barátiak.

(#7443) Jojo5 válasza seiko (#7432) üzenetére


Jojo5
őstag

Csak szemet csapott az a zeppelin mert brutáljól néz ki és úgy össze van pakolva így képről :)

Az első linkemben található edox-ról tudsz vmit ? mert még a weboldaljukon sem találtam meg ilyen összeállításban... :(

meg még ez a hamilton is bejövős és ugye ők valami amcsi cég eta szerkezetekkel nem ?

illetve még itt ez az oris ő is szép

A csúcs modell nálam viszont még mindig ez a certina

De ezeket max akkor fogom közelebről megvizsgálni ha már ott leszek, hogy nah gyerünk venni és akkor fel is próbálom az összeset ha tehetem és úgy döntök :K :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#7444) seiko válasza crabant (#7438) üzenetére


seiko
senior tag

Manapság egy automata szerkezet szervizelése egy normális órásnál 10-95ezer Ft között van.
5-6 évente ezeket az órákat tisztíttatni, és kenetni kell, hasonlóan a gépkocsik olajcseréjéhez.
Persze nem kötelező, lehet addig nyúzni az órát mindenféle karbantartás nélkül, amíg menthetetlenül szét nem kopik a belseje..

(#7445) seiko válasza Jojo5 (#7443) üzenetére


seiko
senior tag

Létező órának tűnik az Edox.
Elég sok találatot hozott a gúgli.

(#7446) seiko válasza Hasaggymeg (#7437) üzenetére


seiko
senior tag

De igen, az.
Csak éppen elenyésző mértékben.

(#7447) crabant válasza seiko (#7444) üzenetére


crabant
csendes tag

Azt tudtam, hogy kenetni kell őket, meg pucótatni, meg ha vízálló akkor tömítések,stb csak azt hittem nem drága dolog. Mondjuk kb 5 évente 10-20 ezer szerintem még belefér. Az teljesen normális, ha valamit használunk karban kell tartani.Az, hogy 10 vagy 90ezer a szervíz ,az óra márkától függ? Vagy/és órástól?

[ Szerkesztve ]

(#7448) dcsicsak válasza crabant (#7447) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

És a szerkezet bonyolultságától - gondolom. Azért egy tucat ETA szerkezetet "könnyebb" javítani, mint egy holdfázisos, stopperes ésmégnemtommilyen manufaktúra-szerkezetet.

A Mikulás nem létezik!

(#7449) dcsicsak válasza Jojo5 (#7443) üzenetére


dcsicsak
csendes tag

A Hamilton Khaki Field-ből én ezt nézegettem régebben:

A Mikulás nem létezik!

(#7450) seiko válasza dcsicsak (#7448) üzenetére


seiko
senior tag

Sok esetben az óra értékétől is függ a szerviz költsége.
Egy Bretyóért többet kérnek, mint egy Tissotért, hiába van belül "ugyanaz" a szerkezet.
A Rolex (3 mutatós) szerviz 95ezer Ft, de ebben főrugó+tokcső+korona+tömítéskészlet csere is van, valamint polír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.