Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Palika71 válasza norbertb88 (#6394) üzenetére


Palika71
őstag

Ez szerintem sem jó felfogás. Minden nagy klasszikust szét és agyon hamisítanak.
A Rolex Submarinerből, vagy egy AP Royal Oakból, Breitling Navitimerből, stb. sokkal-sokkal többet hordanak hamisat, mint amennyi eredetit.
Akkor azért ne tetszen?
Ha veszel, csak az számítson, hogy Te tudd, hogy az eredeti.
Hidd el, le fogod tojni, hogy mások hamisat hordanak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6402) Palika71 válasza seiko (#6392) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, de ezt a szintet már több mint egy évszázada elérték az óragyártók (igaz, nem karon). :)
Egy héten már 1,5 percet összeszed, és az már nem a pontos idő.
Minden héten beállítani, főleg egy koronazáras modellt, már macera.
Arról nem is beszélve, hogy égsz a quartz-hívők előtt! :DD

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6403) seiko válasza Palika71 (#6402) üzenetére


seiko
senior tag

akinek ez nem fér bele, az vegyen kvarcot. :Y

(#6404) Manitou válasza seiko (#6403) üzenetére


Manitou
addikt

Így van ;] :D

(#6405) Manitou válasza norbertb88 (#6394) üzenetére


Manitou
addikt

Tudom én is nézegettem ezeket a vaterásokat, itt is ez a téma ment egy jódarabig runner jóvoltából, aztán fény derült rá, hogy vaterások mind hamisak.

(#6406) Empsepo


Empsepo
senior tag

A tökély maga.
Tudom nem a mi pénztárcánk, de a remény hal meg utoljára.

:)

(#6407) Empsepo válasza Empsepo (#6406) üzenetére


Empsepo
senior tag

Bocsánat kicsit elméreteztem, de így legalább jobban látszik!

(#6408) runner 125 válasza norbertb88 (#6399) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én megértem a te álláspontodat is, nyilvánvalóan mindenki más.

Fiatal vagyok, edzem ezerrel, extrém sportokat is előszeretettel űzöm, mindezek mellett adok az eleganciára is - ezen tényezőket figyelembe véve jobb altarnatívát nem is találtam volna a PRC200 helyett.

Ez a modell is mutatós, kétségkívül, de ez már inkább a "öltönyösebb" verzió.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6409) runner 125 válasza Empsepo (#6406) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na, ez bejön nekem is. :K Öltöny mellé első osztályú.

pohár

..komolyan nem értem az itteni topiklakókat, az órát ismerek de a link gombot nem tudják használni. ;]
Amikor idejöttem először volt merszem szólni, h meddig tart beilleszteni egy linket linkként, aztán bszott rám mindenki. :D

Mind1, marad a copy paste.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6410) Palika71 válasza seiko (#6403) üzenetére


Palika71
őstag

Miért? Bármelyik mostani ETA szerkezetes automata tudja 5-6mp/napot simán.
De 50-60 körül én inkább egy jó kvarcot vennék, pedig automata hívő vagyok.
Van egy Eco-Drive -os Citizenem, szeretem nagyon. Igazán klassz edzős-dolgozós óra.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6411) pohár válasza runner 125 (#6409) üzenetére


pohár
félisten

tényleg szép óra ez, mibe fáj egy ilyen manapság?

majd megszokják no :D
csak két klikkel tart tovább, de a képillesztés már megy, fejlődnek az ittlakók is :K :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6412) pohár válasza pohár (#6411) üzenetére


pohár
félisten

ez is szép óra, bár kicsit olyan cyborgos :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6413) bandus válasza pohár (#6411) üzenetére


bandus
veterán

4-5M hufra tippelnék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6414) pohár válasza bandus (#6413) üzenetére


pohár
félisten

te jóóó isten, mi kerül ebbe ennyibe? :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6415) seiko válasza Palika71 (#6410) üzenetére


seiko
senior tag

jajj-jajj, de hát az is 2,5-3 perc havonta!!!! :O

(#6416) bandus válasza pohár (#6414) üzenetére


bandus
veterán

:)

a 40. szülinapomig, azért szeretnék majd egy hasonló kategóriájú órát a kezemen tudni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6417) runner 125 válasza bandus (#6416) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te beteg vagy. :D

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6418) bandus válasza runner 125 (#6417) üzenetére


bandus
veterán

áádehogy, csak szeretem irreális dolgokra elkúrni a pénzt :D vagy inkább túl sokat adok a külsőségekre, legyen szó ruháról/öltönyről/óráról, iesmi...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6419) Empsepo válasza pohár (#6411) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem tökéletesen ezt a típust, de egy nagyon hasonló Glashütte Originalt láttam a Vörösmarty téri Orexnél.
Ha jól emlékszem az 1.845.000 Ft volt.

(#6420) Manitou válasza Empsepo (#6419) üzenetére


Manitou
addikt

Kínából olcsóbb ;]

(#6421) pohár válasza Manitou (#6420) üzenetére


pohár
félisten

te kis huncut ;]

Empsepo... hát megkérik az árát, az hétszentség :U
akkor már inkább egy jó kis Jaeger órát vennék, hisz olyan van Vasembernek is :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6422) Empsepo válasza pohár (#6421) üzenetére


Empsepo
senior tag

Német kézimunka.
Persze, hogy megkérik.

Seiko!

Nem tudsz valami érdekességet ezekről a Glashütte Original órákról?
Csak úgy általánosságban.

[ Szerkesztve ]

(#6423) bandus válasza Empsepo (#6422) üzenetére


bandus
veterán

amúgy, ha már német, akkor nekem az a.lange&söhne órák jobban tetszenek :K

pl ittvan ugyanez szinte, de mégis kifinomultabb szvsz: [link]

mondjuk drágábbak is 1-2M-el :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6424) saguaro válasza bandus (#6423) üzenetére


saguaro
tag

Ha már A.Lange&Söhne:[link]

Egy ilyen lenne az álmom, csak nem az én tárcámnak van kitalálva. :(

Jacques Lemans-ról valaki, valamit? :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6425) young78 válasza saguaro (#6424) üzenetére


young78
tag

jack lemmans: csájna

(#6426) seiko válasza young78 (#6425) üzenetére


seiko
senior tag

amit te írsz, az bizony lehet csájna, de ez nem annak tűnik. :R

[link]

(#6427) Manitou


Manitou
addikt

Ma elérkezett a bigday :D Végre van időm elmenni órát nézni, egész héten nem tudtam elmenni.

Tegnap este elkezdtem nézelődni a Citiizen Eco Driveok között és van egy két befutóra esélyes.
Most volt egy olyan elgondolásom is, hogy veszek egy jó kis elegáns-sportos Citizen eco drive-ot + veszek mellé egy elegáns bőrszíjjas Orient automatát.
Csak így már tutira átlépném a keretet. Eddig napok óta az orient automatákat lestem, csak ezekkel valószínű az lesz a bibi, hogy marha nagy órák és hülyén fognak kinézni a kezemen, vékony csuklóm van :( Szóval nekem olyan nagyon max 41mm-es óra lenne jó szerintem, az orientből meg sok ilyen 45 körüli.
További kikötések részemről, hogy jó lenne zafír üveges, ez se mindben van.

[ Szerkesztve ]

(#6428) Eagl3 válasza Manitou (#6427) üzenetére


Eagl3
veterán

A zafír üveghez mindenképp ragaszkodj.

(#6429) runner 125 válasza Manitou (#6427) üzenetére


runner 125
nagyúr

Két óra vétele jó ötlet, már én sem bánom. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6430) Nordschleife


Nordschleife
csendes tag

Sziasztok!

Eszembe jutott még valami. Ha meglesz az automata órám, akkor milyen gyakran kell majd szervizelni(5 évet hallottam) és ez milyen költségekkel jár kb?

(#6431) Palika71 válasza seiko (#6415) üzenetére


Palika71
őstag

Igen annyi. De az már pontosnak számít.
Szvsz ha egy mechanikus COSC-t tud egy óra, az már pontos. Az már kronométer, még ha nincs is minősítve.
És ennyit illik is tudnia egy eredeti, új órának, ha már egy 10-20e Ft-os hamisítvány is sok esetben tudja.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6432) Manitou válasza Eagl3 (#6428) üzenetére


Manitou
addikt

Jaja, az mindenképpen kéne. ~5x keményebb mint a nem zafir.

No megjártam 2 óraboltot. Sajnálatomra amiket nézegettem órákat szinte egyet se tudtam megnézni élőben :( Citizenből 4 típusból amit felírtam 3-at nem is forgalmaznak itthon :W a 4. van, de az tetszett pont a legkevésbé.
Orientből szintén siralmas a helyzet, abból is sikerült 1-2 olyat kiválasztanom, ami benne sincs a magyar katalógusba.
De lehet egy citizent ami eléggé tetszik rendelek külföldi boltból , csak azért jó lenne élőben látni.

Mindezek tükrében a második óraboltban megnéztem egy pár órát, ott nem forgalmaztak citizent így automatán kívül ott még a seko kineticek játszottak, de 100k-ig "csak" egyszerűbb darabok voltak, és abból is 2 nem zafír üveges volt és 1 zafíros.
Ellenben felpróbáltam és megnézegettem olyan órákat amiket nem is nagyon ismertem, vagy csak futólag:
Volt egy mechanikus felhúzós svájci Swiss Army óra, ami egész jól is nézett ki, elegáns volt, ez féláron volt 60-70 közöttre leakciózva valami ETA 2xxx szerkezet volt benne és azt hiszem 17 köves volt. Zafír üveges + fém szíj+ látszószerkezetes hátlap, ezzel annyi gondom volt, hogy ahol a szíj csatlakozik az órához azok a "fülek" nagyon kiállnak így ez elég neccesnek tűnt nekem felvéve, vastagabb csuklóju emberen biztos jobban mutatna.

Aztán volt egy Atlantic Worldmaster Automata ez ETA 2xxx szerkezetes volt és 21 köves zafír üveggel.

Illetve egy elég komoly svájci Candino Automata búváróra (ETA 2xxx szerkezetes 25 köves), amolyan elegánsabb fazon.Erre azt mondta az órás, hogy ha ez certina lenne akkor kb 200k lenne az ára. Vastag tömöracél szíj + zafir üveg 300m-ig vízálló
Az nagyon brutál volt, csak az árban már 105k lett volna.
Illetve volt egy Atlantichoz hasonló nevű szintén A betűs, de nem emlékszem mi svájci autómata óra, de abban nem ETA szerkezet volt az barna börszíjjas volt elég elegáns, asszem 17 köves volt. Az is akciósan volt valami 60k körül.

Holnap még lehet szétnézek pár "plázás" óraboltban.

Ja még elbeszélgettünk az autómata órák "pontosságáról ". Azt mondta ezek, amiket néztem svájciak (az ETA 2xxx szerkezetesek), ezek olyan heti 1 percet térnek el időben, de ezt le lehet vinni napi 5mp eltérésre, utánállítással, de ezt is úgy hogy be kell jártnom, használni kb 1,5 hónapig és utána beállítják, úgy hogy elmondom hogy szoktam használni az órát a kezemen.

Más:
A felhúzós mechanikus órákat is hasonlóan hetente után kell állítani? Ezt elfelejtettem ott megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#6433) Palika71 válasza saguaro (#6424) üzenetére


Palika71
őstag

Ez turbillon szimplán parasztvakítás. Már nem is erőltetik annyira a prémium óragyárak mostanság, miután a kínaiak pár-százezer forintból meg tudták oldani.
Igen erős marketing kell ahhoz, hogy ezek után megmagyarázzák azt, hogy miért kerül több tízmillióba egy ilyen ketyere.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6434) seiko válasza Palika71 (#6431) üzenetére


seiko
senior tag

azért nem mindegy, hogy 2-3 évig működik egy óra pontosan(?), vagy 40-50-100 évig valamivel pontatlanabbul. :R

(#6435) seiko válasza Nordschleife (#6430) üzenetére


seiko
senior tag

igen, 5-6 évente illik szervizeltetni, ha használni is akarod.
ha három év múlva berakod a fiókba, akkor nincs értelme.
egy 3 mutatós automata teljes szervize manapság ~5-8ezer-től 95ezerig (ezutóbbi egy Rolex a márkaszervizben),
egy kronográfé ~10-15ezer-től fenetudja mennyi összegig,
egy igazi komplikációé, neadjisten tourbillonnal kiegészítve akár a csillagos égig mehet.

(#6436) Manitou válasza seiko (#6435) üzenetére


Manitou
addikt

[link]

Erre mondjál már valami okosságot. Szerinted :F Ez a Swiss Army meg a Candino nem tűnik rossznak. Mennyire jók ezek az órák?
Próbálok keresni pontos típust ami volt, de nem egyszerű.

(#6437) macikos


macikos
addikt

Na ez szép: [link]

(#6438) -Ben-


-Ben-
veterán

1 viszont biztos..... 110K fölött nem adnék óráért pénzt, ez 120% ;]

(#6439) Empsepo válasza macikos (#6437) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nagyszerű ez a videó!
Alapos és érdekes.
Nekem a Rolex, mint márka ugyan nem szimpi ( ez a mi vagyunk a királyok téma ) de ez egy gyönyörű darab.
Mennyit érhet?
:U

(#6440) Empsepo válasza Manitou (#6432) üzenetére


Empsepo
senior tag

Megkérdezhetem, hogy az Atlantic automata mennyi volt?
Érdekelne.
Az a másik meg biztos az Adriatic volt.

(#6441) seiko válasza Manitou (#6436) üzenetére


seiko
senior tag

a Candino rendben van, a másikat nem ismerem.
de jó lenne látni mindkettőt.

(#6442) Empsepo válasza Empsepo (#6440) üzenetére


Empsepo
senior tag

Adriatica. Bocs.

(#6443) seiko válasza Empsepo (#6442) üzenetére


seiko
senior tag

ebben Ronda szerkezet lehet.

(#6444) Nordschleife válasza seiko (#6435) üzenetére


Nordschleife
csendes tag

Köszi a választ! Nem olcsó dolog ez a szervíz akkor, bár egy 300k körüli órónál, ha tényleg használja az ember, akkor 5 évente 15-20k még sztem belefér. Úgy gondolom egy Bulova szervíze ennyiből boztosan meglenne...

(#6445) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Egy ilyent szeretnék,ehhez hasonló áron,vagy túl sokat akarok? :F Valaki tudna tippet adni hogyan szerezhetném be? :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6446) heko001


heko001
csendes tag

Sziasztok , esetleg ennek az órának a beszerzésében nem tudna valaki segíteni???
C536.7129.12.66
Előre is köszönöm.!

(#6447) Hasaggymeg válasza heko001 (#6446) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Gugli ad egy pár magyar forgalmazót is. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6448) cantus


cantus
tag

Sziasztok!

Nekem egy Doxa Tradition van (211.50) két éve. Nagyon jól működik, bírja a vizet is, sokszor zuhanyozok is benne és nincs semmi baja. Télen ijedtem meg, amikor totál bepárásodott szánkózás után. Akkor pár napig nem láttam semmit rajta és lassan végre kitisztult.
Remélem az ilyen bepárásodás még nem teszi tönkre az órát? Végülis a mai napig szépen megy. Féltem én is ezt az órát, de azt se akarom, hogy a fiókomban legyen mindig.

(#6449) Hasaggymeg válasza cantus (#6448) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha bepárásodott akkor nem igazán vízálló,ne nagyon fürödj többet vele.A pára igen is tönkreteszi az órát! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6450) Manitou válasza Empsepo (#6440) üzenetére


Manitou
addikt

Nem emlékszem már pontosan, de mintha 89 rémlene De 100 alatt volt mindenképpen.
Egyedül a candino volt 105k A többi amit néztem vagy 100 alatt volt egy hajszállal, vagy ilyen 60-70 k között.

Igen a másik a betüs az Adriatica volt
szerintem ez a példány: [link]
Hmm ha tényleg ez volt, akkor elég jó áron volt a boltban 60-70 körül.
Emlékszem, hogy Claro .... szerkezet volt benne

Victorinox Swiss Army volt a pontos neve szerintem annak a swiss army-nak( így talán már jobban ismerős lehet másnak is) , szerintem ez az óra lehetet, csak fehér számlappal és nem bőr szíj volt hozzá, hanem fém szíj. :U
[link]
Ez az óra tetszett, csak függőleges irányban ahogy ránézünk úgy a mérete kb 50mm lehetett, vagy több. Ebben is valami ETA 2xxx szerkezet volt, ja és ez felhúzós mechanikus volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.