Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) vadászcsiga válasza csabulaxi (#68773) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Neked külön hsz-ben válaszolok.
Azt hittem már utanaolvastál a valós történetnek. A Ray-t nem adom el, amit belinkeltem a vateran találtam es gondoltam jó lesz valakinek, de Zozzer888 leoltott :D
Ami Dzsanánál van azt Reverting ajánlotta az OLX-ről 13000 Ft-ért, és mivel többek közt ő az egyik olyan tag itt akit különösen komálok, megbíztam az ajanlataban es ket falat közt elutaltam a penzt a győri eladónak.
Nem bántam meg nagyon szép állapotban volt, tisztelem az orientet es mivel az óragyüjtésban semmi racionalitás nincs gondoltam ráköltök még néhány ezret amitől igazán 100%-os állapotban lesz. Hogy Dzsana szervizeli újabb plusz pont, még dob is az értékén.
Az meg hogy 2006-ban 26k volt újonnan ma lóf.szt sem ér mivel nem kapni már ezt a modellt csak használtan.

A narancs árnyalatokat bőrben és cérnában keresem de eddig még nem akadtam ra. Bőr még csak csak de cérnát az istennek sem tudom felhajtani olyan vastagságban és minőségben amit megkovetel egy bőr. Piros dettó.

(#68802) Szabikaa20 válasza BAti77 (#68786) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszi szépen!!! :) Hát látod!Pedig nem is eröltettem semmi,csak leszerettem volna 2szemmel rövidíteni,mert gyárilag nagy volt... :(

vadászcsiga: Köszi!Ez nem is te lettél volna! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68803) entropy válasza Laci0808 (#68800) üzenetére


entropy
tag

Nekem is kihűlt sajnos, úgy érzem :/ Meg basszus kicsit kijózanító volt az a made in china case a hamiltonról... ha már ennyi pénzt kiadok egy óráért, akkor az ne méd in csájná legyen.

(#68804) Laci0808 válasza entropy (#68803) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Ez mi ez? Made in China? Hol láttad? Erről lemaradhattam.

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#68805) entropy válasza Laci0808 (#68804) üzenetére


entropy
tag

Valaki felrakott egy képet pár oldallal arrébb egy hamilton óratokról, amibe bele van szépen írva hogy made in china. Ez elvileg több hamiltonra is igaz... :F

(#68806) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Mostani dilemma:

Zeppelin LZ129 (7060-4) jó áron
+Miyota 9100 (húzható+)
+nagy másodperc mutató
-akril üveg :S

ORIENT EZ09004W
+zafír
-nem lehet koronáról húzni
-nincs nagy másodperc mutató

Egyéb opciók inkább csak gondolatban jelenleg:

Ki lehet fogni 200 font körül:

Tissot Le Locle
+ minden
- casual-ban nem annyira tudom elképzelni

Bulova precisionist wilton chronograph
+ő a legpontosabb
+sweeping second hand, ezért még azt is elnézem, hogy nem automata
-szerintem kinézetben messze alulmúlja a többieket és kicsit divatóra formája van

STEINHART Nav B-Uhr 44 UNITAS bronz
+minden
+gyönyörű hátlap
-egy fél árkategóriával drágább mint a többi, használtan esélytelen beszerezni

Óraviselési szokások:
A sima kristályt nem sikerült megkarcolni a Seikomon 1 év alatt. Leginkább gép előtt ülök otthon és az egyetemen.
Heti egyszer végzek könnyebb fizikai munkát, de oda bevállalom a játszós óra viselését, ha már vasalt inget sem vehetek fel.

(#68807) ronin s8 válasza JackFeryll (#68806) üzenetére


ronin s8
senior tag

Amelyik külsőre legjobban tetszik. :K

Én amúgy soha nem vennék bronz tokos órát... :(

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68808) Laci0808 válasza entropy (#68805) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Megtaláltam :(

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#68809) ronin s8 válasza entropy (#68799) üzenetére


ronin s8
senior tag

Viccelsz? :Y Ez egy Stowa! :D

Megéri az árát. Persze ehhez némileg ismerni kell a történelmet (Luftwaffe)... ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68810) BAti77 válasza Szabikaa20 (#68802) üzenetére


BAti77
aktív tag

Lehet nem ott kellett volna szétszedni, hanem egy sima szemnél. Nekem még nem volt ilyen problémám ezeknél a szíjaknál... :U
Nem lehet, hogy annál a szemnél ez a menet be is van ragasztva... :F
Addig is, míg rendeződik, tégy rá valami jó kis bőrt... :K

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#68811) JackFeryll válasza ronin s8 (#68807) üzenetére


JackFeryll
őstag

Bele se gondoltam, hogy a bronz tényleg bronz. Tudom hogy néz ki a bronz elhanyagoltan és puha is. Ez esetben az acéltokos verzió is szóba jöhet ami még olcsóbb is csak az már lehet picit túl katonás nekem.
Az akril üveg egyébként vállalható ?

(#68812) teratti válasza Deskdiver (#68788) üzenetére


teratti
senior tag

Pü ment...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#68813) trassher válasza (#68785) üzenetére


trassher
addikt

Én ezt nem tudnám használni. Nálam csak farzseb kompatibilis tárca jöhet szóba. Megpakolva sem állhat ki mert idegbajt kapok. :))

BAti77: Jól mutat ezzel a szíjjal, grat. :) Eddig ez az első Citizen ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#68814) BAti77 válasza trassher (#68813) üzenetére


BAti77
aktív tag

Köszi, de az érdem vadászcsiga-t illeti... :B

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#68815) entropy válasza JackFeryll (#68806) üzenetére


entropy
tag

Zeppelin LZ129 (7060-4) jó áron
+Miyota 9100 (húzható+)
+nagy másodperc mutató
-akril üveg :S

mennyire jó áron tuidsz ilyet szerezni?

(#68816) entropy válasza Laci0808 (#68808) üzenetére


entropy
tag

Elkeserítő, ugye? :/

(#68817) entropy válasza ronin s8 (#68809) üzenetére


entropy
tag

Utánanézek :)

Sry a spamért, nem esett le hirtelen, hogy ennyi hozzászólást írok külön-külön

[ Szerkesztve ]

(#68818) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Olcsó milánói szíjakkal van valakinek tapasztalata? Érdemes megpróbálni ezt vagy ezt, vagy nagyon gagyik?
Ha több pénzt adnék érte, mit az, ami esetleg ajánlott?

(#68819) Zol72


Zol72
csendes tag

Üdv!
Szereztem egy ilyen térkép tartó táskát. Nagyon tetszik a színe az anyaga.
Vadászcsiga szakmai véleményére lennék kíváncsi. Alkalmas ez óraszíj készítésére.
[L:/dl/upc/2014-08/25/453418_cqwxkqg0wmvad1fa_image_15.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/25/453418_cqwxkqg0wmvad1fa_image_15.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-08/25/453418_ooyptrnvh8jbjlmu_image_17.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/25/453418_ooyptrnvh8jbjlmu_image_17.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]
Persze a legfontosabb hogy válalnád -e. Alkotásaid közül több is megfogott.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#68820) Zol72


Zol72
csendes tag

Nem értem miért csak egy képet mutat.
Talán most sikerül :W

(#68821) vadászcsiga válasza Zol72 (#68819) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Abszolút alkalmas igen, jöhet. Nekem is van egy hasonló, az valaha autóstáskaként szolgált. Trasshernek meg Bati77-nek csináltam belőle egy-egy szíjat.

[ Szerkesztve ]

(#68822) bbuffy válasza Zol72 (#68820) üzenetére


bbuffy
senior tag

Van vmi híred a steinhartról?
Én írtam nekik, nem vãlaszolnak. Hívtam òket többször, nem veszik fel. F@szom kivan az ilyen vevőorientált hozzàållással...

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68823) Zozzer888 válasza vadászcsiga (#68801) üzenetére


Zozzer888
addikt

Jaj, ne vedd azt magadra :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#68824) Szabikaa20 válasza BAti77 (#68810) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azon is gondolkodtam!Dehát alig csavartam meg és eltörik az acél? :F Börrel nekem nem tetszik! :( Nem szeretném leszedni róla a fémszíjat.Majd meglátjuk a héten hogy alakul...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68825) Zol72 válasza bbuffy (#68822) üzenetére


Zol72
csendes tag

Semmi válasz a Riosshoptól. Több mint 2 hete írták hogy érdeklődnek Steinhartéknál :W
Biztosan nem válaszoltak. Az a baj hogy a nemzetközi blogok nem ezt támasztják alá. :(mindíg korrek kapcsolat tartásról számolnak be, még ha szállítás elhúzódik is.
Már nyolc hete berendelték elvileg a gyártótól. :F Vagy még sem?
Hívni nem hívtam.

(#68826) Szabikaa20 válasza Zol72 (#68825) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem sem válaszolnak már 2hete!De már mind1 megvan amit akartam! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68827) Zol72 válasza Szabikaa20 (#68826) üzenetére


Zol72
csendes tag

Gratulálok! Használd egészséggel! A kis műszaki malőrt szerintem a gyártó orvosolja. Nagyon korrektek azt olvastam.

(#68828) Szabikaa20 válasza Zol72 (#68827) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszi! :) Hát remélem valami lesz...Akár melyik beletörhetett volna,de miért pont az amelyikkel végzödik... :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68829) vadászcsiga válasza bbuffy (#68822) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Be kell őket fújni Herr Steinhartnál

[ Szerkesztve ]

(#68830) Ra3 válasza apholyon (#68792) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem ha csak ennyi a különbség akkor ne a dfi-ről rendelj, azért a hazai hosszabb gari ennyit megér. Egyébként én is csak akkor javaslom ha itthon nem kapható modell, vagy valami nagyon akciós cucc itthoni félár környékén.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#68831) apholyon válasza Ra3 (#68830) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm a megerõsítést, neked és a többieknek is! :U
Azt hiszem holnap meg is rendelem. Fel szerettem volna próbálni, de nálunk nem lehet kapni és már nem esik jól várni, ráadásul felpróbáltam ma egy hasonlót, meglepõen kényelmes és könnyü a titánium miatt... ráadásul B-ék méretre szabva küldik :K

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#68832) T0rnad0 válasza Takuun (#68755) üzenetére


T0rnad0
addikt

Rangeman is tudja.

Z Fold 4

(#68833) g0n21 válasza apholyon (#68831) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha pesti vagy szólj, es felprobalhatod az enyémet, feltéve ha meg mindig a Titanium EcoDrive Citizenről beszélünk, BM6920-51E néven.
TimeCenter fórumtársat kérdezted mar beszerzés ügyben? Vagy young78-at?
Mielőtt rendelnél, írj nekik!!!

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#68834) bbuffy válasza vadászcsiga (#68829) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ma még hivom őket, elvileg kedd-pėntek között hajlandók kommunikálni csak. Ezt sem értem mondjuk, picit ab. Aztán beslattyogok a Szondiba. Nem is értem mi alapján válaszolnak másnak egyből...

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68835) fiktív1 válasza bbuffy (#68834) üzenetére


fiktív1
tag

Megdöbbentő ez a hozzáállás, nem kéne írni róla a cégnek? :U És az az "iroda" a Szondiban......

(#68836) vadászcsiga válasza bbuffy (#68834) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy hogy te is steinhartot veszel?

(#68837) hercsi válasza vadászcsiga (#68023) üzenetére


hercsi
tag

importánt forinfo: lehet kérni nem DHL-es szállítást is, ami esetén szintén van bizti ha vmi történne az órával (ezt a honlapjukon nem írják a kishuncutok és csak utána kérdeztem rá...tanulság levonva...MINDIG kérdezni kell)...az is ingyenes és akkor TALÁN nem akad fenn a fináncokon...

(#68838) hercsi válasza vadászcsiga (#68153) üzenetére


hercsi
tag

Pl. ez?

(#68839) vadászcsiga válasza hercsi (#68837) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jó tudni.

Órásdoboz: néztem már. A külső igényes, viszont icipicit szűk, a párnak meg iszonyat szegényesek.

(#68840) bbuffy válasza vadászcsiga (#68836) üzenetére


bbuffy
senior tag

Régóta szerettem volna. Igaz a 44 est, de miután láttam élőben, kizártam. Így lett a DLC mert szeretek kockáztatni.:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68841) vadászcsiga válasza bbuffy (#68840) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A kockázatot a dlc bevonatra érted vagy magára a steinhartra?

(#68842) Takuun válasza vadászcsiga (#68839) üzenetére


Takuun
aktív tag

Munkatársam vett egy ilyet és behozta melóhelyre. 100 %-ban egyetértek veled, bár nem tudom te élőben láttad-e már, de jól leírtad. Sajnos ennél olcsóbban nincsen.

(#68843) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Mai termés... :) Megkapta végre a krém/vaj színű varrást. 22mm 128/83mm csavaros Panerai csattal...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68844) vadászcsiga válasza Takuun (#68842) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Láttam, elmentem megnézni amikor pesten voltam. Egy fokkal jobb már van otthon a belső borítást tekintve.
Kutatok kutatok, aztán majd befigyel egy jó cucc

(#68845) #76385920 válasza Deskdiver (#68788) üzenetére


#76385920
törölt tag

Láttam ezt az órát Papp-nál nyár elején a boltban a vitrinben. Nekem eredetinek tűnt élőben is. Bati77 -nek van negatív elménye ezzel az órással kapcsolatban.

(#68846) von toth


von toth
tag

Általában milyen anyagból vannak az aszfaltbúvár órák számlapjai?

(#68847) entropy


entropy
tag

Most nézem, hogy egy werkből (jelenesetben ETA 2824-2) van többféle kivitel is? Standard, Elabore, Top, Chronometre és a standard az mondhatni nem egy nagy cucc, a Top meg a Chronometre iszonyat felárral érhető csak el? Ez nekem új és kicsit lehangoló, mert úgy érzem, hogy ha egy Standard ETA-t veszek, márpedig csak az fér bele, az akkor kb. mondhatni nem is feltétlen jobb minőségű dolog, mint mondjuk egy japán werk, mert nagyjából ugyanannyit siet/késik? Árban viszont komoly különbségek vannak... Sok helyen olvastam, hogy ETA 2824-2 van az órájában XY-nak (pl. egy Steinhartban) és 10-15 másodperceket siet általában.. Annyit az én miyota 82s5-öm is tud. Valaki elmagyarázná, hogy akkor miért "jobb" egy ETA? Vagy ez már igazából nem erről szól, mert a miyota is olyan jó, csak az ETA az presztíííízs cucc?

(#68848) vadászcsiga válasza von toth (#68846) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt nem tudom, de ránéztem a qqmra és látom hogy a bezelrol leesett a drágakő pötty. Ennyit a Q&Q-rol :D
Íro

(#68849) bbuffy válasza vadászcsiga (#68841) üzenetére


bbuffy
senior tag

A DLC - re. A riossal nem volt tapasztalatom, a fórumon meg csak pozitivan nyilatkoztak róla.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68850) teratti válasza entropy (#68847) üzenetére


teratti
senior tag

Én csak az ETA mellett tudok érvelni. Sok minden függ a hordásától, pihentetésétől + beállítattam horometerrel Pesten és most volt 2 hónapja 25-én, hogy beállítottam a pontos idő.hu-hoz és 25 másodpercet késik. Ez még a legkomolyabb minősítési elvárásoknak is megfelelne.... ;)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.