Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) aischylos válasza vadászcsiga (#68289) üzenetére


aischylos
tag

én nem listázok senkit, és semmit.

(#68302) BAti77 válasza Zol72 (#68292) üzenetére


BAti77
aktív tag

Sajnos a Steinhart-tól sokszor vàrni kell a dolgokra, de ez a kis mennyiségű/rendelésre gyàrtàs miatt van így a legtöbbször. Ettől független szerintem megéri tőlük venni. DLC-s OceanBlack volt màr a kezemben, nem is oly rég nàluk. Tetszetős, szép óra, de én nem venném a bevonta miatt, mivel annyira nem győzött meg élőben a kopàsàlósàgról... :))
De lehet tévedek. Ha megjött, majd írj a tapasztalatokról.

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#68303) erik365 válasza Sungoo (#68299) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem opinel van neki, szerintem is szép kis kések, nem is drágák, ha tévedtem elnézést.

1.4 T-jet M32

(#68304) bbuffy válasza BAti77 (#68302) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem van dlc késem és borotvám is. Kaptak is már mégis bírjàk. Sztem ez se lesz rosszabb. Leirnád szted miért nem kopásálló? Bar a multkor sem árultad el mikor kérdeztem. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68305) ronin s8 válasza erik365 (#68303) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valóban van egy Opinelem is! :K Ajándékba adták ráadásnak a másik mellé. ;)
Meg egy Gilles és egy En Aubrac.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68306) N.otorious válasza bbuffy (#68304) üzenetére


N.otorious
senior tag

Azért mert ha valamin van valami, az egyszer úgyis lejön.....nekem vort dlc -s Fortisom, a nato szíj pl. ledörzsölte.....

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#68307) válasza ronin s8 (#68296) üzenetére



senior tag

Nálam mindig van egy Vic. Swisschamp. Egyszerűen rengeteg élethelyzetben jön jól. (és ez még legális is)
Csomószor kellett már toll, csipesz, olló, fogó, Csavarhúzó, szemüveghez, nagyító, reszelő, stb. Nekem ezerrel a kedvencem. Mellette mindig van nálam egy Spyderco Sage II, ez meg KÉS a javából.

A francia bicskákat szintén imádom, a nagy Laguiole gyártóktól mindtől van egy egy szép darab, meg van pár különleges Opinel is.

(#68308) bbuffy válasza N.otorious (#68306) üzenetére


bbuffy
senior tag

Elhiszem bar eleg erdekes. Késsel probàltam karcolni nem nagyon jott. Azt kell mondjam ezek szerint van kulonbseg dlc bevonatok kozott is.

Volt egy pvd s oram az se kopott le a textiltol.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68309) g0n21


g0n21
senior tag

Nekem egy leatherman wingman-t dobott az élet, legalábbis a főnököm. Autóhifi szerelésre, izzócserére, IKEA-s bútor összeszerelésre, stb, stb teljesen jó, meg néha, ha kikeveredek egy forgatásra, de MacGyver nem lennék vele :D

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#68310) ronin s8 válasza Sungoo (#68299) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68311) Zozzer888 válasza g0n21 (#68309) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ez elég praktikus jószágnak tűnik :C Fel is írom valahova a nevét :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#68312) BAti77 válasza bbuffy (#68304) üzenetére


BAti77
aktív tag

Én az ilyen bevonatok nagy kopàsàlósàgàban nem bízok. Ez lehet az én hibàm...
Az OceanBlack-nél nekem nem volt az a tartóssàg érzet a bevonat felé, így fogàsra, tapintàsra. Persze tévedhetek, de ez az én véleményem... :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#68313) bbuffy válasza BAti77 (#68312) üzenetére


bbuffy
senior tag

Thx:)
Ha megjön kiderül ugyis. Remèlem nem októberben:))
Max kap mègegy réteget idővel ha lejön.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68314) vadászcsiga válasza aischylos (#68301) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ha valakinek itt ekkora gyűjteménye lenne azt csak megjegyeznéd?

(#68315) Zol72 válasza BAti77 (#68302) üzenetére


Zol72
csendes tag

Nem,napi használatban lesz.Kell egy ilyen is,majd meg látjuk. A Timex alig van megkopva pedig használtam rendesen. Pedig az más kategória és gyengébb bevonat.Patinásodott egy kicsit, de nem zavar.Majd beszámolók a tapasztalatokról.

(#68316) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Hosszú évekig egy Victorinox Hercules volt a magamnál hordott bicsakom, de pár éve visszatértem a hagyományos, kézzel készült magyar bicskákhoz. Most egy Kocsis Feri féle nagy fejesgörbe a mindennapi társam. Néha hiányzott a Vic némely funkciója, ezért tavaly karácsonyra kértem egy SwissCard-ot, amit azóta a pénztárcámban hordok.

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#68317) bbuffy


bbuffy
senior tag

Szépség.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68318) flexxx2 válasza BAti77 (#68312) üzenetére


flexxx2
őstag

Nálam van egy DLC-s óra 1 hete, igaz csak 2szer hordtam napiban, de jónak látszik, sokkal jobbnak mint a PVD. A felülete meg olyan mintha kicsit gumis lenne, de jó értelemben, attól még acél. Ezért lehet, hogy nem érzed tartósnak, de ez pont azért olyan, mert mélyebben diffundál a felületbe.

(#68319) vadászcsiga válasza ronin s8 (#68310) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na ezek már tényleg úgy néznek ki mint egy kés :K

(#68320) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#68314) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nagyon kevés topiktársnak tudjuk mekkora gyüjteménye van!A múltkor elindított valaki egy csoportkérdést(azt hiszem condy),hogy kinek mennyi órája van és ha van kedve csinálhatna fotót is a gyüjteményröl....Hát 2-3 ember csatlakozott csak!Ez szerintem azt jelenti,hogy nem vagy nemszívesen mutogatják a topiktársak a gyüjteményüket! :U Ebböl következik,hogy lehet vannak köztünk olyanok is akinek van ennyi órája,de nem hozza a nagynyilvánosság elé...Azt kb tudjuk kinek van 1-2órája,de ennyivel ki is merült a dolog.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68321) agy73p válasza ronin s8 (#68310) üzenetére


agy73p
senior tag

Milyen gyártmány a felső?

(#68322) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Az én "jó barátom" a hétköznapokban ez a visszafogott Gerber Legend. Azért tetszett meg ,mert cserélhető rajta a tunsten carbide drót vágó betét és a fűrészlap.

(#68323) válasza bbuffy (#68317) üzenetére



senior tag

Jó is hogy felraktad....
Van a hírhedt titán Ingenieurom, amit baromira szeretek, csak akárhányszor felveszem, kb 3 perc mulva olyan büdös a szíja, hogy messziről érezni. ( ez a kevlár / bőr szíj ) Pár napja találtam meg az okát. Azt írják egy IWC fórumban, hogy sokan fürdenek benne, holott ezt nem ajánlja a gyártó. Mégpedig azért nem, mert belemegy a víz és nem tud kijönni belőle, és később a csuklón testhő hatására elkezd büdösödni. ( szépen elrohad a belseje ) . Erről mutattak képet is. Azért ez elég gáz ( mármint attól is aki vízbe viszi, meg a gyártótól is) :( Pláne, hogy olyan idióta szíj kell rá, hogy sehol nem kapni. Mindegy, most rendeltem kézzel varrott aligátorszíjat hozzá, aztán újra bekerül a pixisbe. :K

(#68324) vadászcsiga válasza Csigusz 1 (#68316) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is szimpatikusabbak ezek a kések mint a svájci. Gyerekkoromban nagyapám minden bucsuban vett nekem egy csontnyelű bugylibicskát amit hazatérve a nagy faluba rendszeresen elvesztettem, vagy nagyapám valyogteglas hazaba dobva eltüntettem :D

(#68325) válasza agy73p (#68321) üzenetére



senior tag

Ahogy nézem Fontenille Pataud

(#68326) ronin s8 válasza agy73p (#68321) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68327) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#68320) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez csak magyarázkodás. Lári fári ;)

(#68328) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#68327) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Látod a késeit,autóját mindenki megmutogatja az órás topikban,de az óráit nem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68329) ronin s8 válasza (#68325) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nyert! :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68330) t.mate.t


t.mate.t
csendes tag

Sziasztok, valakinek van tapasztalata az Érdi Eurowatch orassal? Beadtam egy marvin szamlapot felujitasra meg februarban de azóta sincs hírem róla...

(#68331) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#68328) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te milyen topikot olvasol? Múltkor kértem fagyallot csináljon egy csoportképet, másnapra itt volt.
Néha valaki bedobja a "ki mit visel", ott még Ronin is néha megmutatja mi van a kezén. Wizard, Franksinatra (nem tudom hogy írod, bocs) omegai és még sorolhatnám.

(#68332) Csigusz 1 válasza vadászcsiga (#68324) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Gyerekkoromban a felejthető kategóriájú kések-bicskák után az első táborozásom előtt kaptam egy agancs nyelű szalonnázót. Évekig azt használtam, amíg el nem keveredett valahová...
A bevonulásom előtt vettem egy fejesgörbét, azzal, és egy agancsnyelű, kézi gyártású, erdélyi bicskával, (amiben volt villa, dugóhúzó, sör- és konzervnyitó, oltó-penge is) húztam le a 18 hónap katonaságot.
Pár évig még használtam az erdélyi bicskát, aztán jött a Vic, most meg a Kocsis-fejesgörbe.
Persze voltak közben innen-onnan hozzám került bicskák is, de azokat sosem hordtam magammal napi szinten.
Túrázáskor - ha több napra megyünk - még egy Fällkniven A1 szokott velem jönni.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#68333) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#68331) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jó ez 2-3 ember a sok közül!Én nem azt mondtam hogy senki,hanem sokan vannak akik nem dicsekszenek vele...De nem szeretnék már erröl írni,mert szétoffoljuk a totyikot. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#68334) hercsi válasza entropy (#68131) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ.
Értem; viszont az 1A nem dátumos...ha korrigálhatlak:), ill. 2 újabb kérdés...

A sietése/késése vmilyen logika szerinti (pl. időjárás, nem-kézen pozíció) vagy össze-vissza jellegű?
Próbáltad esetleg korrigálni nem-kézen pozíció variálással?

(#68335) Deskdiver válasza Szabikaa20 (#68333) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én nem éreztem dicsekvésnek a dolgot. Kérdezték, megmutattam. Pláne azért nem ,mert Wizard vagy Pé vagy Ronin egyetlen órája többet ér mint az egész kollekcióm. :B

(#68336) hercsi válasza teratti (#68132) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a tapasztalt-megosztást, még ha az k'árc-világi is:).

(#68337) vadászcsiga válasza Csigusz 1 (#68332) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam kamaszkoromban véget ért a kések iránti érdeklődés. Pár napja egy bizonyos spydercot keresve hirtelen felindulásból leütöttem egy ilyet amit csak nézegetek, valszeg beteszem a kocsiba mert utazásaink alkalmával sokszor szükség van késre, bár már van egy az ajtozsebben.
Gondolkodok de ezen kívül a mindennapokban semmi szükségem olyan szerszámokra amiket itt ma linkeltetek.

[ Szerkesztve ]

(#68338) hercsi válasza fagyalllo (#68133) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ.
Napon belüli kábé +- esetleg:)?
(Alapból nem vagyok 1 mp-fetisiszta, de kb. 2 hónapos első ótómatám (SKX009) okán már hszoktam a hordva +1, 12-essel felfelé letéve -1 mp-s szisztemhez:).
Köszi a próbálkozást...ez jó hír:).

(#68339) bbuffy


bbuffy
senior tag

Késtéma.

Nãlam egy Native 1 van zsebben, tãskãban meg egy Leatherman Wave pihen. Kirãndulni meg ott az F1. Tudom felszines vagyok. :DD
Volt sok késem régebben de sikerült leredukálnom mielőtt elszaladt volna a ló.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68340) hercsi válasza von toth (#68145) üzenetére


hercsi
tag

Köszi a választ.
A "viszonylag pontos" alatt mit kell érteni:)?

(#68341) vadászcsiga válasza bbuffy (#68339) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Itt mindenki macgyver? 1 hónapja voltam pesten, ennyit romlott a közbiztonság, vagy a pilisben megjelentek a medvék? :D

(#68342) apholyon válasza Szabikaa20 (#68285) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ott van két Bentley és elvinnéd a Lambot!? :Y :W
Az órák annyira nem jönnek be...
Inkább egy Continental GT + a már linkelt Bretyó:
[link] :K

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#68343) apholyon válasza Zol72 (#68282) üzenetére


apholyon
aktív tag

A barbár... és akkor ezek után bízza az ember "szakemberre"... itt többen is érdeklõdtek már jó órás után, esetleg keress vissza.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#68344) Csigusz 1 válasza vadászcsiga (#68341) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

A medvéktől Erdélyben féltem - bár, ha találkoztam volna egyel is, még a Fallknivennel sem lett volna sok esélyem, ha tízórait lát bennem! :DDD
Szerencsére csak nyomokat láttunk, meg egyszer a hangját hallottuk a szomszéd hegyoldal felől.
A Pilisben csak vaddisznókkal, meg részeg vadászokkal nem jó összefutni...

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#68345) agy73p válasza ronin s8 (#68326) üzenetére


agy73p
senior tag

Kösz, remek!!

(#68346) flexxx2 válasza vadászcsiga (#68341) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem is hinnéd itt hányan vannak akik óra mellett késesek is, nemrég jópár ilyen fotó került fel, kezdtem félni is egy kicsit :) Jómagam csak egy fogpiszkálót tudtam felmutatni.
Innen nézegesd

[ Szerkesztve ]

(#68347) Sungoo válasza ronin s8 (#68310) üzenetére


Sungoo
addikt

Finom! :C

(#68348) entropy válasza hercsi (#68334) üzenetére


entropy
tag

(basszus beírtam egy kisregényt és eltűnt mert kidobott a prohardver...) Röviden: Kézen volt nagyobb sietése, korrigálni nem próbáltam. Mindig a kezemen volt, kivéve egyszer és akkor úgy vettem észre, hogy jóval kevesebbet siet csak, 5-6 mp-et. Inkább össze-vissza jellegűnek mondanám, de csak mert nem vizsgáltam úgy kifejezetten, meg voltam vele elégedve. Az árához képest szerintem nagyon jó kis szerkezet.

(#68349) agy73p válasza Szabikaa20 (#68333) üzenetére


agy73p
senior tag

Juárrájt.

(#68350) ronin s8 válasza vadászcsiga (#68341) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezt én sem értem. ;] Eddig kb. 30 faragókést készítettem, volt (van) olyan nem is egy, amelyiknek ébenfa/ezüst a nyele, és olyan acélból van, amiről a késesek nem is álmodnak, de ezek mind spéci felhasználású macska miskároló halefek. :DD Eszembe nem jutna svájci turista felszerelést használni, pláne nem "taktikai" kést. Így némileg kajánul szemlélem a késtopikokban zajló méregetéseket is. :P
Mindenesetre felőlem bárkinek lehet bármilyen szamuráj kardja, ha attól boldog. :K :D

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.