Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) apholyon válasza csabulaxi (#68874) üzenetére


apholyon
aktív tag

Pont erre gondoltam én is :))

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#68902) Jeke05 válasza TimeCenter (#68893) üzenetére


Jeke05
csendes tag

Én úgy tudom , hogy az Eco-Drive kondenzátora is megadja magát 10-12 év, de max 15év után...

(#68903) vadászcsiga válasza ds podium (#68899) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nagyvadat lőttél, gratulálok!

(#68904) TimeCenter válasza Jeke05 (#68902) üzenetére


TimeCenter
tag

Az enyém 1996-óta működik hibátlanul! A kondenzátor meghibásodás gyakori oka, hogy hagyják az órát teljesen lemerülni. Ha ezt elkerülőd nem lesz gond a kondenzátorral.

(#68905) Dzsana válasza Jeke05 (#68902) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezt jól tudod, a tapasztalatok ezt mutatják, de akkor sincs baj, cserélhető.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68906) Jeke05 válasza Dzsana (#68905) üzenetére


Jeke05
csendes tag

És ez a kondenzátorcsere kb. milyen költségekkel jár (kondi+beszerelés stb.) a fenti TimeCenter által linkelt óránál?

(#68907) Sungoo válasza ds podium (#68899) üzenetére


Sungoo
addikt

Na, ez már valami! :R Gratulálok!

(#68908) apholyon válasza ds podium (#68890) üzenetére


apholyon
aktív tag

Szép, de nálam akkor is a Bentley-s Bretyó marad a favorit ;] :
[link]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#68909) bbuffy válasza ds podium (#68899) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nagy gratula! :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68910) von toth válasza TimeCenter (#68893) üzenetére


von toth
tag

Ott a pont.

(#68911) WiZARD válasza entropy (#68847) üzenetére


WiZARD
addikt

A többiek által leírtakat kiegészíteném picit :)

TimeCenter kb leírta a műszaki lényeget az ETA verziók közt. Erre jön pluszban a "díszítés", aminek csak esztétikai szerepe van, ez is verziótól, megrendelőtől függ.
A Top és a Chronometre ha jól tudom megegyezik, csak a Chronometre megy COSC mérésre, és kap erről papírt, a Top az nem.

Általában elég pontosan be lehet állítani mindet. Gyártón múlik, hogy mennyire törődik ezzel, hogy adja ki a kezéből. Utólag is könnyen állítható.

Ugyanez igaz a Miyotára is, utólag azokat is lehet állítani-pontosítani, ha nem megfelelő a járása.

Hogy az ETA tényleg jobb-e? Nehéz kérdés. Svájci, ettől sokaknak jobban cseng, és ettől drágább.
Nagyon régi, bizonyított már bőven.
Egy Chronometre kategóriás ETA werk nyilván más kategória egy "olcsó" Miyota mellett. De ez inkább csak külsőség szerintem. Biztos vagyok benne hogy Miyotát is le lehetne válogatni, és simán tudnák teljesíteni a COSC kritériumait, de mint japán esélye sincs erre, és a finishelés se jellemző.
Egy standard vagy elabore ETA viszont se nem szebb, se nem pontosabb mint egy hasonló Miyota (901x).

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68912) g0n21 válasza ds podium (#68899) üzenetére


g0n21
senior tag

Nagyon szép óra, gratulálok hozzá!!

Jeke05:
max $20 körül...

WiZARD, ezért is raktam fel pár hete az ETA-ról szóló cikket, de lehet, kéne a topikba egy 1. hsz-t szerkeszteni...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#68913) WiZARD válasza apholyon (#68908) üzenetére


WiZARD
addikt

ha már rotor:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68914) TimeCenter válasza von toth (#68910) üzenetére


TimeCenter
tag

Azt bírom a legjobban, amikor olyanok mondják hogy elromlik, akiknek sohase volt ilyen órájuk.
Az elmúlt 10 évben több mint 20.000 db Eco-Drive szerkezetes órát adtunk el Magyarországon. Míg a szerviz átlagban kb. 150 darab kondenzátort rendel évente. Ez elenyésző mennyiség a hivatalosan eladott és a külföldön vásárolt Eco-Drive szerkezetes órák számát tekintve.

(#68915) ronin s8 válasza vadászcsiga (#68848) üzenetére


ronin s8
senior tag

Úgy érted: olcsókő pötty? :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68916) bbuffy válasza WiZARD (#68913) üzenetére


bbuffy
senior tag

AP nagymester. :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#68917) Dzsana válasza TimeCenter (#68914) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igazad van, sosem volt ilyen órám. Viszont engem (is) keresnek a kapacitor cseréjével! :D Úgyhogy ahhoz az évi 150 db-ot szorozd meg bátran egy párral. Ettől függetlenül biztos kiváló óra, de ahogy a jó öreg Murphy mondta, ami el tud romlani, az el is romlik.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68918) belan


belan
addikt

hello tud valaki segíteni ora vásár elöt álok és certina eagle gmt, szeretnék venni jo választás ebbe a árbba?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#68919) TheZukker válasza ds podium (#68899) üzenetére


TheZukker
tag

Gratulálok, szép óra! :K :C

TimeCenter
Teljesen lemeríteni meg csak úgy lehet, hogy szekrényben van, nem? Mert ha hordja az ember, akkor valamennyi fény mindég éri.
A másik kérdésem: van olyan Eco-Drive, vagy hasonló napenergiás óra, aminek folyik a másodperc mutatója?

(#68920) vadászcsiga válasza ronin s8 (#68915) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy lehetsz ilyen kegyetlen? Miért kell szembesitened a valósággal? :DDD

(#68921) TimeCenter válasza Dzsana (#68917) üzenetére


TimeCenter
tag

Te mióta 2 éve gyakorló órás vagy, hány CITIZEN-ben cseréltél kondenzátort?

(#68922) Dzsana válasza TheZukker (#68919) üzenetére


Dzsana
senior tag

1370 Celsius fok felett bármelyik acél másodpercmutató folyik! :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68923) TimeCenter válasza TheZukker (#68919) üzenetére


TimeCenter
tag

TheZukker:
Igen, legtöbbször több órája van a tulajnak, és elismerten fiókban tárolta a fényenergiásat, majd évek múltán elővette és vitte Dzsanához. :D
Folyó másodpercmutatósról fényenergiásban nem tudok. Az általunk forgalmazott BULOVA Precisionist és Accutron II órákban folyik a másodpercmutató és a megengedett eltérése is csak másodpercekben mérhető évente.

(#68924) Dzsana válasza TimeCenter (#68921) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát pont ez az, hogy én még csak két éve! De gondolj bele, hogy hány órás van kis hazánkban, sok-sok éve, amióta létezik az eco-drive, azóta is. Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem csak nálatok vesznek ám kapacitort, természetesen arányaiban akkor sem sokat változik a helyzet, de azért ne legyél ennyire elvakult. Még egyszer mondom, hogy biztosan kiváló órák, izé, bocsánat, időmérő eszközök!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68925) ronin s8 válasza vadászcsiga (#68920) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kicsit félve írtam ezt be.... :DDD
Attól tartottam, eljátszuk ugyanazt, mint mikor F barátommal (Wizard ismeri, nem rég darált le neki egy zacsi kávét :D ) bementünk a Barakába, és egy 15 millás Audemars Piguet-t nézegettünk. F lelkesen magyarázta: "Nézd csak, azok Swarovski-k!" Mire a nagyon kedves orosz tulajdonosnő elsápadva kikapta a kezemből, gyorsan megnézte, és megnyugodva közölte: "Tizárent szfarofszki, tizár dájmonc!" :DDD :))

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#68926) TheZukker válasza TimeCenter (#68923) üzenetére


TheZukker
tag

A kérdés lényege az volt, hogy mennyit bír nap nélkül, csak el volt dugva. :))

Dzsana
:D :D

(#68927) TimeCenter válasza Dzsana (#68924) üzenetére


TimeCenter
tag

A kérdésem csak annyi volt, hogy hány kondenzátort cseréltél CITIZEN órában?

(#68928) entropy válasza WiZARD (#68911) üzenetére


entropy
tag

Köszi szépen a kielégítő választ!

Más:
...Kicsit szívbajt kaptam... Hazaértem és azt vettem észre, hogy az órám a földön fekszik fejjel lefelé :( ... Kicsit k**va ideges lettem gondolhatjátok. Leesett az egész előlapja plexistül, mindenestül... :W Ami érdekes, hogy valamivel több, mint 1 méter magasról esett le a konyhaasztalról a konyhakőre, ami jó kemény, de nem találok 1 darab karcot sem... Viszont fel tudtam húzni, bár első kis húzásra nem indult be azonnal, de most már jár rendesen, hogy mennyire pontosan a fene se tudja...

És most a nagy kérdés... Hogy a fenébe rakom ezt vissza rá?

(#68929) TheZukker válasza entropy (#68928) üzenetére


TheZukker
tag

Macska? :P

(#68930) TimeCenter válasza TheZukker (#68926) üzenetére


TimeCenter
tag

TheZukker:
Az olcsóbb modellek 6 hónapot, a drágábbak 12-24 hónapot bírnak fény nélkül. A legjobbak 4-7 évet bírnak sötétben, de akkor leállítják a mutatókat, majd amikor fény éri állnak vissza automatikusan a pontos időre.

(#68931) cserix válasza TheZukker (#68929) üzenetére


cserix
tag

pont erre gondoltam én is....

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#68932) entropy válasza TheZukker (#68929) üzenetére


entropy
tag

Nem, valamelyik igenokos családtagom volt... Nagy utazás előtti pakolászásban..... fuhh de ideges vagyok

(#68933) Dzsana válasza TimeCenter (#68927) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én órákkal foglalkozom, így a tulajokat egy elemcserés emberkéhez irányítom, kb. 7 db ilyen eset volt. Remélem nem ebből az adatból akarsz messzemenő következtetéseket levonni! Ja, beszerzésben segítettem, az e-bayről vásároltunk kapacitorokat. Az egyik fórumtársunk is szintén megkeresett, aki szintén az e-bayről keresett kapacitort.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68934) entropy válasza entropy (#68928) üzenetére


entropy
tag

Ja és még valami... Most észrevettem, hogy a rotor, ami eddig csak 1 irányba tudott mozogni, most visszafele is tud mozogni és közben elég csúnya hangot hallat... :W

(#68935) WiZARD válasza entropy (#68934) üzenetére


WiZARD
addikt

Az biztos, hogy nem csak 1 irányba mozgott a rotor... (hogy a hangja milyen volt-lett, azt passzolom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#68936) TimeCenter válasza Dzsana (#68933) üzenetére


TimeCenter
tag

Köszönöm, csak ennyi kérdésem volt.

(#68937) entropy válasza WiZARD (#68935) üzenetére


entropy
tag

Úgy értem, hogy visszafele mindig megfogta valami, fék, kuplung, nemtom minek nevezik ezt. Csak az egyik irányba húzta a szerkezetet tudtommal. De lehet hogy rosszul tudom... Most pedig visszafele is tud mozogni és csak egy kis ellenerő fogja meg minimálisan és közben recsgős-rugós hangja van...

(#68938) Dzsana válasza entropy (#68934) üzenetére


Dzsana
senior tag

Plexit írtál, de a rámában nem üveg van? Egyébként lehet, hogy csak tokpréssel nyomható vissza! Érdekes, hogy ennyitől leugrott. A rotor eddig is két irányban mozgott, én olyan automatát még nem láttam, aminek a rotorja egy irányban tudott volna csak forogni. A csúnya hang mit jelent? Súrlódásos hang vagy rugós, recsegős hang?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68939) entropy válasza Dzsana (#68938) üzenetére


entropy
tag

Rugós-recsegős hang. És jah, üveg gondolom, csak mindenki plexinek hívja és megszoktam

(#68940) entropy válasza Dzsana (#68938) üzenetére


entropy
tag

Van még rá garanciám egyébként... Kiröhögnek, ha bemegyek azzal a problémával, hogy iszonyat könnyen leesett? Nincs is rajta semmi karc...

(#68941) Dzsana válasza entropy (#68939) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az elméletileg csak a kilincs hangja. Milyen werk ez pontosan?
Ha azt mondod, hogy leejtetted, arra nincs garancia. Én a helyedben azt csinálnám, hogy bevinném egy sima óráshoz, hogy nyomja rá a rámát tokpréssel, és utána vinném vissza garanciában, hogy történt valami a werkkel, ha egyáltalán történt. ;)

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68942) entropy válasza Dzsana (#68941) üzenetére


entropy
tag

Miyota 82S5, de eddig nem adott ki ilyen hangot szerintem. De lehet, hogy csak nem volt hallható, mert rendesen zárva volt a tok...

[ Szerkesztve ]

(#68943) Dzsana válasza entropy (#68942) üzenetére


Dzsana
senior tag

Üveg hátlapos, látod a werket?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68944) entropy válasza Dzsana (#68941) üzenetére


entropy
tag

Egyébként már megfigyeltem, hogy a ráma illesztése nem volt egyforma az óra két oldalán. Ez normális? Én nem gondoltam annak, de nem foglalkoztam vele. És most kicsit "billeg" a ráma a tokon, ha rárakom és nyomkodom az ujjammal a két oldalon.

Igen, üveg hátlapos.

[ Szerkesztve ]

(#68945) Dzsana válasza entropy (#68944) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja de közben eszembe jutott, hogy mindegy, mert a japánoknál nem látni a rugóházat. Ha látni lehetne, meg lehetne nézni, hogy húz-e a rotor, de szerintem nem lett semmi baja, csak ahogy mondod, most jobban hallani. A tok rámára nem tudok mit mondani, azt Te látod.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68946) entropy válasza Dzsana (#68945) üzenetére


entropy
tag

Hát a lényeg, hogy a két oldalon különböző méretű volt a rés a ráma és a tok között. De ilyen fél mm-el csak, de szabad szemmel is látható volt.

Tokprése minden órásnak van, vagy keresgélnem kell (Bp-n lakok), hogy találjak valakit?

[ Szerkesztve ]

(#68947) von toth válasza TimeCenter (#68914) üzenetére


von toth
tag

Igen, mert egy fórumon hallott olyanról, aki már látott olyat, aki...

A Citizen a napelemes meghajtás éllovasa. Szépen sorban jönnek rá a gyártók, mennyire jó kis találmány ez. Egy minőségi kvarcszabályzós szerkezet pedig szerintem meglepően sokat kibír, már csak azért is mondom ezt, mert még a jó öreg ruszki kvarcok is működnek harminc év távlatából.

(#68948) Dzsana válasza entropy (#68946) üzenetére


Dzsana
senior tag

A rámákon általában 9 óra tájékán van egy belapolás, a toknyitó kés számára. Nem ezt látod? Egyébként gondolom ja, csak van mindegyiknek tokprése.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#68949) entropy válasza Dzsana (#68948) üzenetére


entropy
tag

Lehet, hogy azt látom... nem tudom. Elviszem majd egy óráshoz aztán lesz ami lesz. Köszi a segítséget.

(#68950) apholyon válasza WiZARD (#68913) üzenetére


apholyon
aktív tag

Csinik, fõleg a legalsó Pigeut :C

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.