Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#242101) korpicschess válasza GorkyZero (#242090) üzenetére


korpicschess
veterán

Hol vetted, és mikor? Nem tudsz élni esetleg a 14 napos elállással (netes vásárlás)?
Vagy fel tudsz lépni a bolt ellen erélyesebben a békéltető testület megemlítésével.

B terv, hogy megszokod. Amúgy ez tényleg mintha kicsit sok lenne, nekem a Ray-nél kevesebb. Mindenesetre ha lehet is javítani, ahhoz valszeg az egész lünettát cserélni kell!?

dzsi23: Nem a betét behelyezés rossz, ahogy írod is, annak egy helye van. Az én tippem, hogy vagy a nyomtatás rossz (kétlem), vagy pedig a lünetta alsó kialakítása / óratok kialakítása.

Itt kicsit látszik, hogy a lünetta alsó oldalán milyen a felfogatás, de nagyon szétszedett képet nem láttam: [link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#242102) GorkyZero válasza korpicschess (#242101) üzenetére


GorkyZero
csendes tag

Használtan vettem, mert jó áron tudtam így megvenni.

A szervizben kérték is a garanciapapírt, ami így nincs, de nem garanciális javítást kértem, hanem egy ajánlatot, milyen áron tudják javítani. A válasz az volt, hogy ezen nincs mit javítani.

(#242103) tomsolo


tomsolo
őstag

érdekes ez az angliai órarendelés, azt hittem az eu vámmentes szállításokhoz van vmi spanyol raktáruk de nem, a fedex track szerint londonba nyomták a futár kezébe (csütörtökre ígérik ideér)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#242104) rozsgyi


rozsgyi
tag

Üdv!

Rendelt már valaki a G-shock UK-től? Csak Írországba és Angliába lehet rendelni, vagy van valami módja, hogy hozzánk is?

(#242105) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#242098) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Orosz megoldásnak is van előnye ezek szerint. Jelen esetben nem tudom, mit csinálnék - talán passzolnám, nem tudnék vele élni. Esetleg beragasztanám jó pozícióban, vagy kivenném a racsnis részt, és úgy rögzíteném szorosra elfordulás ellen valahogy. :F

(#242106) Polarstar válasza 5-ös kezelő (#242105) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem nyert! Az Yema Superman szabadalom!
Pofonegyszerű és kézenfekvő!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#242107) momcrew válasza GorkyZero (#242102) üzenetére


momcrew
tag

Le kell venni és visszaragasztani. [link]

(#242108) momcrew


momcrew
tag

Ez a csavar kékítős mod pont annyira tűnik egyszerűnek és látványosnak, hogy folyamatosan járjon a fejemben, hogy megcsinálom. [link]

(#242109) zez-zez válasza momcrew (#242107) üzenetére


zez-zez
tag

Makónál ez a módszer nem segít.

@GorkyZero a lünettát le kell venni. Az alatt lévő feszítő gyűrű alakításával orvosolható a probléma. Megigazítom ha elhozod Kecskemétre.

(#242110) Caldera válasza momcrew (#242107) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem tudod másképpen beragasztani, mert bevágások vannak a betét szélében ahol illeszkedik a gyűrűbe. Inkább a lünetta alatti rugó gyári hibás.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#242111) @mriya@ válasza momcrew (#242107) üzenetére


@mriya@
őstag

:(

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#242112) momcrew


momcrew
tag

A phenébe.

(#242113) dzsi23


dzsi23
addikt

Mai társam a mókuskerékben.

(#242114) dud998 válasza dzsi23 (#242113) üzenetére


dud998
őstag

Nagyon szép! ;)
Az enyém pedig:

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#242115) dzsi23 válasza dud998 (#242114) üzenetére


dzsi23
addikt

Úgy látom, szépen veszi a jelet. De nincs benyomva egyik DST sem? Így honnan tudod, hogy tél vagy nyár van? ;]

(#242116) WolfheartGR válasza dzsi23 (#242113) üzenetére


WolfheartGR
őstag

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#242117) fagyalllo


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#242118) Luck Dragon válasza dzsi23 (#242113) üzenetére

Szép ! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#242119) Deer76 válasza Empsepo (#242095) üzenetére


Deer76
aktív tag

Igen, úgy éreztem, hogy annyi belefér. Most 3 vintage órám van így. Karórák közül ez a legöregebb.

hallador: köszi

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#242120) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#242115) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Tegnap unalmamban nekiálltam mókolni pár Vosztokot, erre ma reggel hozza a postás az alkatrészeket. Vostok -Watches és Komandirskie, egyszerre jöttek. Elsőre nem volt költség, a másikra adó és 800 Ft kezelési költség. Nagyon jól mutat az új sima bezel a 420-as tokon is. Futizolinak hála az ötletért. :R

(#242121) Taylor79 válasza Deer76 (#242119) üzenetére


Taylor79
tag

Ha már vintázs...

Pulsar 1999-ből.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#242122) djeperto válasza dzsi23 (#242113) üzenetére

Mint a mókus fenn a fán.... :D

"there are more jacks then one at the fair..."

(#242123) @mriya@ válasza dzsi23 (#242113) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#242124) Deer76 válasza Taylor79 (#242121) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ez majdnem új :)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#242125) Taylor79 válasza Deer76 (#242124) üzenetére


Taylor79
tag

Az biztos, hogy ideje nagy részét egy fiókban tölthette. Csak a 12 óránál található piros festék volt megrepedezve, megöregedve. Kikapartam, majd újrafestettem.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#242126) dzsi23 válasza Luck Dragon (#242118) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi! :)

#2421205-ös kezelő:
Majd jöhet kép a simával is. :K

#242122 djeperto:
Fán mindenképp jobb, mint a kerékben, de majd jövőre... és akkor talán egy CW-t is beszerzek majd. :D

[ Szerkesztve ]

(#242127) GorkyZero válasza zez-zez (#242109) üzenetére


GorkyZero
csendes tag

Köszönöm. Meggondolom, Kecskemét nincs túl közel - bár messze se - Pesthez. Milyen áron vállalod?

(#242128) GorkyZero válasza 5-ös kezelő (#242105) üzenetére


GorkyZero
csendes tag

Haver adta tippnek, hogy Emagról rendeljek egyet, majd küldjem vissza a rosszat... ezt nem tartom túl tisztességesnek + a sorozatszám sem stimmelne.

(#242129) Caldera válasza GorkyZero (#242128) üzenetére


Caldera
aktív tag

Orient órák, hacsak nem valami limited modell, akkor nem sorszámozottak. :D

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#242130) GorkyZero válasza Caldera (#242129) üzenetére


GorkyZero
csendes tag

na ezt jó tudni :)
és ez biztos?
mert van egy Seiko 5KX-em, azon van sorszám a hátlapon.

(#242131) dud998 válasza dzsi23 (#242115) üzenetére


dud998
őstag

Ótomatára van állítva. :) :P
Majd eldönti maga. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#242132) Caldera válasza GorkyZero (#242130) üzenetére


Caldera
aktív tag

Orient nem Seiko (vagyis de, a Seiko csoport tagja :) ). Seiko sorszámozott, Orient nem.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#242133) dzsi23 válasza dud998 (#242131) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, azt hittem, pont fordítva van, mármint ha nem mutat semmit, akkor kell manuálisan állítani. :R Végül is így is logikus, de azért mutathatná. :D

(#242134) MARVEL válasza 5-ös kezelő (#242120) üzenetére


MARVEL
tag

Pont a tasakozott lünettákhoz hasonló tömör acél bezeleket keresek. :) Honnan sikerült beszerezned?

(#242135) dzsi23 válasza MARVEL (#242134) üzenetére


dzsi23
addikt

Na csak a képeket nézd; a szöveget is olvasd hozzá, és kiderül, honnan rendelte. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#242136) Deer76 válasza dzsi23 (#242113) üzenetére


Deer76
aktív tag

Szép óra. Nekem is van Poljotom. :)

#242117 fagyalllo : nagyon szép Seiko

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#242137) zez-zez válasza GorkyZero (#242127) üzenetére


zez-zez
tag

Baráti áron. De ha továbbra is a tisztességtelen megoldást keresed, akkor nem leszünk barátok :N

(#242138) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#242135) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A sima bezel Komi-ról jött, 700 rubel + terhek darabja. A VW24-en más méretet írt /40mm a 38 helyett/, nem mertem onnan rendelni, és ott drágább is kicsivel. Onnan a fehér mutatók jöttek. Még fekete mutatók kellenek az ezüst KGB-s számlaphoz, esetleg egy szendvics számlap, még több fehér mutató... El fog szaladni velem a ló, lassan alkatrész-raktár lesz a vitrinem. De örömet okoz az orosz óráim csinosítgatása. Egye fene a költségeket, egyszer élünk. :)

(#242139) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy itt nagyon sok a Seiko fan, így feltennék egy (nem provokatívnak szánt) kérdést. Nekem sok automatám van, legtöbb Orient, de van svájci is. Jó ideje nem nézem (ritkán hordok 2-3 napnál tovább egy órát), hogy mennyit késnek, anno mikor méregettem, még a régi, kézzel nem húzható Orient werk is ilyen 5-8mp-en belül volt, ha jól emlékszem, de soha nem volt még Orient órával olyan gondom, hogy megáll, perceket veszít, stb.
Lehet szerencsém volt persze, de a 10 éves Symphonymat már hagytam el fesztiválon, kapott sok mindent, de hiba nélkül üzemel, a bevonata sem kopott meg, szervizben nem járt, mert annyi a szerviz, mint az óra maga.

Kinéztem egy régebbi Seiko 5-öst (használt), ami designra tetszik, ilyen sokadik órának, hogy néha felvenném, leginkább meg a dobozban lenne, 7S36 werkkel. Rákerestem erre, meg a konkrét órára is, és rengeteg problémás fórumbejegyzést láttam, illetve elég brutál eltéréseket.

Ez szerintetek realitás, mondván, hogy a Seiko 5 "nagyobb név", és ezért az alsó kategóriába jóvan' ez is? Vagy pusztán jóval többet adnak el belőle, és ezért több is a panasz?

Még ami kinézett óra, és majd valamikor a gyűjteménybe kerül, az 4R36-os szerkezetű, valszeg azok már megbízhatóbbak, bár nyilván az is az alja.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#242140) spadino


spadino
friss újonc

Sziasztok

Melyik a leg strapabíróbb Gshock? Vennék majd egyet a nyárra, de annyiféle van, hogy lehetetlen laikusként eldönteni melyik a legmasszívabb. Na meg nézzen is már ki valahogy.
King of G elég masszív darabnak tűnik és az ára se rossz, de nagyon monoton fekete. Létezik belőle színes változat? Mondjuk egy rikító neon zöldet adnék belőle.

[ Szerkesztve ]

(#242141) fagyalllo válasza spadino (#242140) üzenetére


fagyalllo
őstag

Minden G-Shock túléli a gazdáját, vedd meg bármelyik szimpatikus példányt. Abból talán nincs ilyen szín, de pl.: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#242142) Nimda válasza spadino (#242140) üzenetére


Nimda
addikt

[link] más színben még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#242143) spadino


spadino
friss újonc

Okos(kodó) órát nem akarok és jobban csípem a King of Ghez hasonló hagyomágyos kijelzőt, mint ezt a valamit. Ez a pirosas nem rossz, de nem is az igazi. Esetleg nem lehet a keretét lecserélni meg a szíjat más színűre? Amúgy még ez a két óra is tetszik bár ezek is elég egyszínűek, de nagyon bejön ez a retrosabb dizájnjuk. Ezeknek amennyire tudom lehet cserélni a keretét meg a szíjukat.

https://www.orakereso.hu/orak/casio/g-shock/gw-m5610u-1casiokarora
https://www.orakereso.hu/gw-m5610-1bcasiokarora

[ Szerkesztve ]

(#242144) Quartz51 válasza korpicschess (#242139) üzenetére


Quartz51
tag

Először a fejedben kell rendet tenni, mert van némi zavar :)
Bevallottan nem méred már az óráidat, és csak pár napig hordod ugyanazt, tehát gyakorlatilag semmi szükséged egy nagyon pontos órára, csak a jóleső, szívmelengető tudatra, hogy ilyen van a kezeden. Ehhez képest automata órát szeretnél, egy belépő kategóriát, és seikót...
Másodszor még egy olyan óra is teljesen megfelelő hétköznapi használatra, ami egy percen belül van napi szinten, csak dicsekedni nem lehet vele.
Harmadszor pedig minden mechanikus óra másképp lesz pontos, ha más hordja. Hiába adnám oda az enyémet, mondván ez 10-15mp-en belül van, ha a te hordási szokásaiddal fél perces eltérése lesz. Fiókban állva meg főleg:)

(#242145) Nimda válasza spadino (#242143) üzenetére


Nimda
addikt

A kingeket nem ismerem ebből a szempontból, de az 5600,5610 -es szériánál lehet cserélni mindent. Csak a megfelelő helyet kell megkeresni. pl. aliexpress vagy ha gyári kell tiktox, szíjakat nálunk pedig itt találsz.

[ Szerkesztve ]

(#242146) korpicschess válasza Quartz51 (#242144) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem igazán értek egyet a válaszoddal, legfőképpen azért, mert úgy fogalmaztad meg, mintha fogalmam sem lenne, hogy mi egy automata óra, és mit lehet elvárni tőle.
Ha rákeresel, a reddit tele van vele, hogy az adott werk napjában meg-megáll, vagy lerakod aztán egy idő után el sem indul, éjszaka alatt 5-10 perceket késik, stb.
Napi több perc már kellemetlen tud lenni, adott napon belül is, mert azért szoktam használni meglepő módon az órámat arra, hogy megnézzem az időt.

Aztán a hordási szokásokkal azt, hogy megáll, vagy sokat összeszed nehéz magyarázni. Van power reserve mutatós órám is, ami szintén nem kézi húzós, mégis nagyon hamar a maximum értéket mutatja, nem kell hozzá semmi pluszt csinálni, csak felvenni a csuklódra.

Azért nem mérem már az órákat, mert a hordási időn belül nem okoz zavaró/észrevehető eltérést. Ettől még zavarna, hogyha egyik napról a másikra perceket odébb van - na ilyen most nincs.

Szóval leginkább az érdekelt, hogy tényleg ennyire meghibásodásra hajlamos-e, vagy hamis a kép a sok eladott darab miatt (panasz mindig hangosabb).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#242147) rozsgyi válasza spadino (#242140) üzenetére


rozsgyi
tag

Arra is figyelj, hogy sokan (pl. én) nem szeretik az inverz kijelzőket, mert egyes fényviszonyokban nehezebben olvashatók.

(#242148) Kbali válasza rozsgyi (#242147) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mondjuk pont a GBD200-nak egész jó, mert már más kijelző van benne, mint az 5600-5610 párosban. Én is szemezgettem anno az inverz verzióval az 5600-ból, de tényleg még annyira sem látni, mint a normált. Sajna nekem is romlik a szemem, viszont kb. egyetlen analóg G sem tetszik. Viszont most megmozgatott a GBD200 - eladhatnám az 5610-et, meg egy minimál okosórámat és akkor lehetne kettő az egyben. Hm...

(#242149) rozsgyi válasza spadino (#242143) üzenetére


rozsgyi
tag

A suburrai Spadinohoz valami arany G-t tudnék elképzelni :)

(#242150) SOAD19 válasza spadino (#242143) üzenetére


SOAD19
addikt

Ilyen kijelzése is van a gbd-200-asoknak:
Kockából, ez is jópofa: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.