Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241601) fagyalllo válasza Magnum_ (#241600) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igen, utánanéztem. De nem valami bonyolult űrtechnika, sőt, gombot nyomkodni még egyszerűbb is, mint mechanikusan állítani a mutatókat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241602) Magnum_ válasza fagyalllo (#241601) üzenetére


Magnum_
nagyúr

oké, de a szerkezet rosszalkodik :D

I humbly and respectfully decline™

(#241603) fagyalllo válasza Magnum_ (#241602) üzenetére


fagyalllo
őstag

Értem. :D
Szóval szerintem egyszerűbb felépítésű egy ilyen szerkezet, mint amelyiken mechanikusan állítod a mutatókat. A motor és kerékrendszer adott, csak egy érintkezőt kell összezárni és elindul a motor, míg a másiknál több kerék, kuplung, szotoár, tengely...
Meg úgyis óráshoz kell vinni, gondolom nem te eszkábálnál bele egy idegen szerkezetet.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241604) Magnum_ válasza fagyalllo (#241603) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem, nyilvan.
De kihez erdemes vinni, ahol esszeru aron mehetne a csere, vagy javitas?

I humbly and respectfully decline™

(#241605) dzsi23


dzsi23
addikt

Faterom nem kíméli az óráját annyira, mint én, vannak már karcok az üvegen. :) Viszont a bevonatos tok tök jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#241606) dud998 válasza dzsi23 (#241605) üzenetére


dud998
őstag

Baromi jó az a számlap! :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241607) nrg.960 válasza dzsi23 (#241605) üzenetére


nrg.960
tag

Vagány ez a lumedial! :K

Nem vagyok a szavak embere..

(#241608) fagyalllo válasza nrg.960 (#241607) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez ám aktív világítás, de tényleg jól néz ki.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241609) bandus válasza Szulita28 (#241588) üzenetére


bandus
veterán

koszi! A westendet vegigjarva szep hirsch valasztekuk volt, de sehol nem volt 23 mm-es szij. neten szetnezve is nagyon gyer a valasztekuk. szoval tudtok e mondani mas, minosegi borszij markakat ahol talalhatok 23 mm szeles szijat?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#241610) Magnum_ válasza bandus (#241609) üzenetére


Magnum_
nagyúr

riosshop?

I humbly and respectfully decline™

(#241611) zodo


zodo
nagyúr

Hello!

Lehet hogy vásárolnék egy fémszíjas egyszerű kinézetű (óra, perc, másodperc, naptárból elegendő a számjelzés) karórát.
kb. ez a méret 45.0mm x 43.4mm x 9.1mm ( MxSZxV ) ami max. megfelelő lehet.

Nem igazán vagyok óramániás, régen is max. hétzenés casio vagy műanyag q&q volt rajtam.
Okosóra soraiban megtaláltam a Amazfit GTR 42mm red-et de csak a kinézete végett vettem.

Szóval kellene egy kis segítség mit érdemes venni hosszútávra?
Első körben egy ilyen AW1211-80A Citizen Sporty-ra gondoltam.
Viszont nem tudom az "edzett kristályüveg" mennyit bír mert néha oda sikerül vágnom pl. salgó polc de a mostaninak (Gorilla Glass védelem) meg sem kottyan.

(#241612) Robyka


Robyka
aktív tag

Miyota 9100 vagy Seiko SII NE20 a jobb választás?

(#241613) Angel2014


Angel2014
addikt

ő is álomszép!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#241614) rbalint88 válasza Magnum_ (#241610) üzenetére


rbalint88
addikt

Na en ott egy forintot nem hagynek, ellenben a hirschnek van sajat honlapja, ahonnan meg lehet rendelni, a szijat atrakni (meg a szijra a csatot) egy sim tuvel is meg lehet kb csinalni, ehhez nem kell orashoz vinni :) a 23mm szij eleg ritka, szvsz az a legegyszerubb, hogy ha volt szimpatikus hirsch modell, akkor megrendeli a megfelelo meretben. :R

Omegahoz: szerintem egy tisztitas kell csak neki a hibajelenseg alapjan.

(#241615) Magnum_ válasza rbalint88 (#241614) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is megcsinálnám magamnak a cserét, de Bandus kolléga nem akar ezzel foglalkozni :)

A szerkezet tisztítás nekem is eszembe jutott, de egy közeli órás ránézett és elhajtott az Andrássyra vele :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#241616) bandus válasza Magnum_ (#241615) üzenetére


bandus
veterán

nem vagyok jo ezekben :D hetfon dobok egy uzit hantosnak, hatha neki van helyben 23 mm-es szij.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#241617) godjopet


godjopet
csendes tag

Sziasztok

Tudnátok nekem ajánlani ehhez a Tissothoz hasonló órákat?

Hasonlóság alatt a következőket értem:
- 42-44 mm tokátmérő
- acél (vagy más ezüst színű) tok
- kissé robosztus (hátulról nem kerek) tok kialakítás - ezt sajnos nem tudom jobban körülírni
- fekete számlap
- nincsenek rajta számok (sem arab, sem római), vagy ha vannak nem túl hivalkodók
- diszkrét rovátkák
- automata szerkezet
- max 300k körüli árazás

Minden más tulajdonság (pl. funkciók, gyártó, szíj, számlap-dizájn stb.) nem fontos szempont.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#241618) rbalint88 válasza bandus (#241616) üzenetére


rbalint88
addikt

Pesti Orasban is van egy Hirsch box asszem, meloba jovet-menet nem nagy kitero ;) egyebkent azert javasoltam, hogy csinald meg magadnak, mert jelentosen gyorsabb brutto aktiv idoben megrendelni a szijat es kicserelni magadnak, mint atszopodni erte a fel varoson, aztan haza… :R

(#241619) Angel2014 válasza godjopet (#241617) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék.

[link]

[link]

Vagy ez a panerai?

Panerai Pam. 01058

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#241620) godjopet válasza Angel2014 (#241619) üzenetére


godjopet
csendes tag

Szerintem ezek nem hasonlítanak arra a Tissotra. De a három között látom a hasonlóságot, szerintem a "hátulról nem kerek" jellemzésemmel vezettelek félre, megpróbálom másképp ezt (csak nem ismerem a szakszavakat):
- a szíjtartó fül nem kis keskeny/függőleges fülecskeként jelenik meg, hanem a külső vaonala folytatólagos a kerek óra oldalsó ívével, ezáltal vastagabb is egy kicsit.

De azért köszönöm szépen a tippeket és másoktól is remélek továbbiakat.

Ezt a Tissot Couturier, T-Classic, PRC vonalat átbogarásztam, másikakat nem nagyon találok hasonlót. Képkeresővel is próbáltam, a pinteresté elég jó, de vagy nagyon drága órákat dob, vagy olyanokat amiket nehéz beszerezni.

(#241621) pulutodurumo válasza godjopet (#241620) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Valami ilyen csak elegánsabb?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#241622) 5-ös kezelő válasza zodo (#241611) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Casio Lineage? [link] Napelem, rádiójel, zafírüveg, acél tok és szíj. Hardveraprón van egy tip-top használt, de újonnan is megáll 60 körül. A megadott méret alapján vékony a te csuklód is, különben a Citizen AW1620 is jó lehetne. Hosszútávon romlani fog a szemed, kontrasztos óra előnyösebb lesz.
Tankozáshoz meg egy ilyet : [link] :) De ha artizol, olyan számlap is van.

(#241623) fakekorom válasza @mriya@ (#241587) üzenetére


fakekorom
tag

ez alatt egy klasszikus kétrétegű (és szűz) mosogató szivacsot értesz?
köszönöm

(#241624) @mriya@ válasza fakekorom (#241623) üzenetére


@mriya@
őstag

Például olyat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#241625) zodo válasza 5-ös kezelő (#241622) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi de nekem már sok a digit kijelző, 5 perces jelölés pedig a halálom.
Tankos, poénnak ok.

Zafír üveges kell keressek ha jól gondolom, jobban bírja a megpróbáltatásokat.
Citizen BM8506-83A esetében olvasom hogy ...
- Merülő kondenzátor figyelmeztető jelzés
Ha az óra működését biztosító kondenzátor feszültsége lecsökken az óra figyelmeztető jelzést küld.
Azt milyen formában?

(#241626) dud998 válasza zodo (#241625) üzenetére


dud998
őstag

Általában 2 vagy 5 másodpercet ugrik a mutató a szokásos egy helyett. Ezt szinte minden kvarcóra tudja, EOL a neve.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241627) zodo válasza dud998 (#241626) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.

(#241628) dud998 válasza zodo (#241627) üzenetére


dud998
őstag

;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241629) fagyalllo válasza zodo (#241625) üzenetére


fagyalllo
őstag

Viszont nem kondi tárolja az energiát, hanem lítiumos akku, ez egy hibásan rögzült és kb. kiirthatatlan elnevezés az órás világban.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241630) Taylor79


Taylor79
tag

Tekintetvonzó kézihúzós Timex. Természetesen nálunk nem kapható...
[link]

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#241631) dud998


dud998
őstag

Most ezen agyalok: [link]
Rendelt már valaki tőlük? Ha igen mi a tapasztalat?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241632) dud998 válasza Taylor79 (#241630) üzenetére


dud998
őstag

A jó dolgok sose kaphatóak itthon. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241633) fagyalllo válasza dud998 (#241631) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mint minden japán eladó, nagyon korrekt, személyesen nincs vele tapasztalatom, de rosszat még nem olvastam róla. Az órát pedig nagyon támogatom, kedvenceim a 7C szerkezetes Seikók.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241634) SOAD19 válasza Taylor79 (#241630) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha már Timex. Valamelyik nap, ebbe a reklámba futottam bele yt-on. Gshock stílusú Timex, én még nem láttam. De így láttam már jó pár éves modell.

(#241635) dud998 válasza fagyalllo (#241633) üzenetére


dud998
őstag

Köszönöm! :R
Jaja a 7C-vel szerelt Tuna a másik gyengém. Egyszer jó lenne egy 1000m-es, ami titán+kerámia+SS kombó.
Visszatérve a zsebórához, csak annyi a gondom hogy akril van rajta. Szerintem az könnyen karcolódik. Ha jól sejtem puhább mint a Hardlex. Így a zsebemben hamar össze fogom karistolni. Kár hogy nem zafír. Viszont japán gyártás és elvileg ez a Japán Vasút hivatalos órája. Szóval története is van. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241636) dud998 válasza SOAD19 (#241634) üzenetére


dud998
őstag

Ez nem is néz ki rosszul amúgy.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241637) Kyo


Kyo
friss újonc

Sziasztok, ez a első posztom a fórumon

[ Szerkesztve ]

(#241638) dud998 válasza Kyo (#241637) üzenetére


dud998
őstag

Üdv itt! ;)
Az Orient Star mióta van meg? Amúgy nagyon jó órák. Van más is?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241639) fagyalllo válasza dud998 (#241635) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nézd meg akár a legújabb sinkanszen vonatok műszerfalát (majd egy vasutas kijavít, hogy nevezik pontosan), mindegyiken ott a kialakított hely ennek az órának.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241640) Kyo válasza dud998 (#241638) üzenetére


Kyo
friss újonc

Köszönöm a gyors választ a Stár az édesapámé nekem egy Orient Ray 2-van

(#241641) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok! Segítséget szeretnék kérni.Egy Vostok Europe Dual time órám van.Automata és régen használtam.Dobozból elővettem és olyan hibát vettem észre,hogy a másodperc mutató jár,az óra viszont nem indul el.Óraforgatóban is volt,de nem változott semmi sem. :((

[ Szerkesztve ]

(#241642) dud998 válasza fagyalllo (#241639) üzenetére


dud998
őstag


Ugyan régebbi képek de a lényeg látszik. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241643) dud998 válasza Kyo (#241640) üzenetére


dud998
őstag

Az se rossz. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241644) Veron válasza dud998 (#241635) üzenetére


Veron
őstag

Igen de az akrilt netto 2 perc alatt felpolirozod otthon.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#241645) dud998 válasza Veron (#241644) üzenetére


dud998
őstag

Az is igaz. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241646) fagyalllo válasza dud998 (#241642) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezen is ott van középen a zsebóra helye:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241647) dud998 válasza fagyalllo (#241646) üzenetére


dud998
őstag

Igen látom, és ez már egy aktuálisabb/modernebb típus. Nem semmi, na ezért is írtam hogy van története is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241648) 5-ös kezelő válasza zodo (#241625) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha nem kell a teljesen pontos funkció, nem kell neked a rádiójel. Azért javasoltam, mert kis csuklóra is passzol.
Zafír előnyösebb, de nagy ütésnél esetleg hamarabb törik. Hardlex és fólia lehet a megoldás, ha gyakran koccolod az órád. Bár sokan nem szeretik a fóliát az üvegen.
Elég kevés a 46 mm körüli normális óra, én is ezekre hajtok. [link] Ez esetleg? Nem zafír, de teljesen használható, nekem is volt már kettő /egyiket passzoltam, másik megvan, halál pontos/.
Valami kompromisszumot mindig kell tenni, tökéletes óra ritkán adódik.

(#241649) nrg.960


nrg.960
tag

Szerethető kis szett :K

Nem vagyok a szavak embere..

(#241650) dud998 válasza nrg.960 (#241649) üzenetére


dud998
őstag

A kedvenc G-Shock-om. Nekem is van. Sőt Kikuo Ibe is ilyet hord, csak neki három színben van. Évszaktól függ melyiket veszi fel. Pedig neki futná az 500 ezresre is. De neki a legelső a kedvence, 1983-ból. Ez meg 99%-ban úgy néz ki.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.