Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211401) petipetya válasza Görgőőő (#211304) üzenetére


petipetya
nagyúr

A szíját a hagyományos módon lehet rövidíteni?

"nincs rá lezsóidő"

(#211402) Subby8


Subby8
csendes tag

Sziasztok!

Ma pont volt is szó róla, ezért gondoltam, megkérdezem:

Az ETA C07.621 (25 kő, 80 óra, nincs műanyag) szerkezet, amit például a Mido is használ, megegyezik-e az ETA Powermatic 80.621 (25 kő, 80 óra) szerkezettel?
Elsőre úgy tűnik, hogy csak az elnevezés más, és a kettő ugyanaz, mert ez azt jelentené, hogy nincs az utóbbiban sem műanyag alkatrész.

A kérdés azért merült fel bennem, mert a második szerkezet a Certina DS Action Day-Date Powermatic 80 órában működik, és a Certina eddig inkább az ETA C07.1xx werkeket használta, amikben bizony van műanyag.

(#211403) fagyalllo válasza Subby8 (#211402) üzenetére


fagyalllo
őstag

A kövek számát figyeld, 25 kő: nincs műanyag, 23 kő: van műanyag. Innen kezdve nevezhetik bárhogy, a lényeg ugyanaz, a Hamilton is csak azért H10, mert másfajta rotor van rajta. Persze vannak még különbségek, létezik kronométer minősítésű is, de az már részletkérdés. :)
Utolsó képen látszik a hiányzó két emelőkő: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211404) Subby8 válasza fagyalllo (#211403) üzenetére


Subby8
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :) Ez azért megnyugtató :K

(#211405) xXxian


xXxian
senior tag

Egy új Citizen (Promaster Navihawk) [link] , egész pofás...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#211406) vzsryl válasza xXxian (#211405) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A tok nagyon baba, de a szíj annyira nem passzol hozzá, hogy eltörött a szemem. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#211407) Lauda válasza xXxian (#211405) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonló:

(#211408) nrg.960 válasza Nimda (#211388) üzenetére


nrg.960
tag

Valóban gyönyörű. De ahogy írták többen is, már kifutott modell, viszont elvétve találni néha a használt piacon, viszont azok sem olcsók.
A családban is van 3db SRP313, persze azok szépen el vannak rakva az utókornak :D

Nem vagyok a szavak embere..

(#211409) nrg.960


nrg.960
tag

Fortis-t Bp-n, vagy a környező városokban hol forgalmaznak? Egy B-42 Official Cosmonauts (647.10.11) keltette fel az érdeklődésemet.
A további kérdés, hogy mennyire kényes a benne található ETA 2836-2, és kb. mekkora összegre számoljak majd az 5 éves szervizciklusnál?

Nem vagyok a szavak embere..

(#211410) Polarstar válasza xXxian (#211405) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez kérlek kiköpött Trintec Co-pilot.... :K :P

[link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#211411) djeperto válasza nrg.960 (#211409) üzenetére

centralora.hu

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#211412) Nimda válasza nrg.960 (#211408) üzenetére


Nimda
addikt

Igen sajna. A legutolsó itthoni ismert ár, olyan 150k körüli volt (árukereső). Ennyit még hajlandó is lettem volna fizetni érte, mondjuk karácsonykor. A 95 ezres új Seikók is megrengetnék a pénztárcámat, de mivel búvár Seikóm még nincs, addig úgysem nyugszom míg meg nem veszem :D

[ Szerkesztve ]

(#211413) Szulita28 válasza nrg.960 (#211409) üzenetére


Szulita28
senior tag

Csak a WDL-be érdemes menni, Váci utca, Millenium Center 1. emelet. Ott tudod megnézni kiállítva a teljes választékot. Centrálóránál sajnos kevés modell van készleten (venni persze tőlük is lehet rendelésre)
A szerkezet nem kényes, alapwerk, megbízható, igénytelen cucc. Szervize órástól/helytől függően ~5-50e; én félúton keresnék órást. Tömítésszett pluszban fizetendő, ha szükséges a cseréje.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#211414) nrg.960 válasza Nimda (#211412) üzenetére


nrg.960
tag

Most használtan mennek annyiért.. de meg is értem. Imádni való kis szörnyecske.

Nem vagyok a szavak embere..

(#211415) nrg.960 válasza Szulita28 (#211413) üzenetére


nrg.960
tag

Köszönöm szépen! Nektek a választ.

Nem vagyok a szavak embere..

(#211416) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#211396) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

6 év, az korrekt. És ahogy Fagyalllo is írta, a komplikáltabb szerkezetekre gondoltam. Szenzoros, napelemes, folyó mutatós Bulova stb. Az emberben ott van, h mi van ha mégis elromlik? Ennek ellenére megfordul a fejemben néha, h újból veszek egy 96b231-est. 50 körül még láttam ángoloknál nemrég.

(#211417) Görgőőő válasza petipetya (#211401) üzenetére


Görgőőő
tag

Ugyanaz a megoldás, mint ezen a videón. Ha ez a hagyományos, akkor igen. :)

https://www.youtube.com/watch?v=q2xrEgjchKk

(#211418) alphaville


alphaville
aktív tag

Elkelt a Longines, az utolsó Ülő Bika a Star maradt.
Nem állítom, hogy nincs hiányérzetem, de egyetlen óra birtoklásával is tovább forog a Föld...

(#211419) SOAD19 válasza Sungoo (#202478) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez is piszok jól néz ki:

(#211420) nrg.960


nrg.960
tag

Ma beszaladtam 2db WLD-be is. A WestEnd nem tartott Fortis-t, viszont a Millenium igen. A kinézett Offical Cosmonaut pont nem volt raktáron, de az egyik órásmester pont azt a modellt hordta, így ő készségesen segített. Elvileg októbertől lesz raktáron nekik. Sajnos nem koronazáras, de tudja a wr200at..most nagyon elgondolkodtam, mert nálam sajnos ez "váló ok".

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#211421) 5-ös kezelő válasza alphaville (#211418) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ne búsulj, lesz helyette szebb és jobb. Nekem nem is jött be kinézetre ez a Longines.

(#211422) Sungoo válasza alphaville (#211418) üzenetére


Sungoo
addikt

Megint kezded gyűjteni a kétszázast? :DDD

(#211423) Lev Abalkin válasza alphaville (#211418) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Miért ad el az ember egy utolsó előtti, szép és jó órát?

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#211424) Szulita28 válasza nrg.960 (#211420) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én mondtam, h egyből a Váci utcába menjél :K
WDL-ben nincs máshol Fortis, hiába van több boltjuk; a szerviz egyben a Fortis nagykere is.
Az FB csoportban van ilyen használt eladó (igaz, nem fémszíjjal). Sőt, van hasonló nembúvár is (Pilot Professional)..esetleg nézz szét Nem én árulom őket.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#211425) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Fateromnak keresek 60. születésnapra órát.

Tudtok valamit javasolni, ami pl akkori gyártású, vagy jelképezné a 60at?

Köszönöm!

(#211426) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

Több hónapos kutatás és olvasgatás után megvásároltam életem első (nem 1500ft-os :D ) óráját.
Még az egyetemen volt egy csoporttársam akinek volt egy nagypapától örökölt Seiko 5-öse amit mindig levett az előadások alatt és a kezével mozgatta jobbra balra az órát. Nem értetem az egészet, egyszer megkérdeztem tőle mire jó ez és miért mozog az órában valami? Kiderült, hogy automata. Ez volt életem első találkozása az automatákkal és a Seikoval mint márkával így ehhez köthető, hogy amikor óravásárlásra adtam a fejem akkor nem volt kérdés, hogy automata lesz az. További kikötésem volt, hogy legyen betekintő nyílás az óra hátulján. Látni szeretném ha már automatám van :)) A hétköznapokban mindig ing van rajtam így valami ehhez illő egyszerű, letisztult, klasszikus megjelenésű órát kerestem, így esett a választásom végül erre az Orient FER2700AW0-ra.

Egy ideje már hordom és továbbra is nagyon tetszik. Hétvégén is mindig rajtam van, mondván automata és ezt hordani kell, de valójában egyszerűen csak imádom hordani.

A következő órám egy Orient Mako II-es lesz.

(#211427) fagyalllo válasza CoolBoy323 (#211425) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem hagyd a számisztikát és vegyél neki egy jó, új órát.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211428) Mercutio_ válasza alphaville (#211418) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak nem valami új szerelem?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#211429) fagyalllo válasza CoolBoy323 (#211425) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem hagyd a számisztikát és vegyél neki egy jó, új órát.

Sindare: Egyszerű, belépő szintű japán automata, remek kezdés! :)

(Ez hülye? Csak szerkesztettem a hsz-t és újat csinált?! :) )

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211430) dzsi23 válasza CoolBoy323 (#211425) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár vannak olyan órák, amiken hangsúlyos a 60-as, de én is elengedném a dolgot, végül is csak egy évig lesz 60 éves. Amúgy sem sokan vágynak olyan ajándékra, ami a korukra emlékeztet. :D

(#211431) V-I-D-A válasza CoolBoy323 (#211425) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Nem gondolom, hogy feltétlen ez tetszene a faternak, csak nekem ez ugrott be a 60-as számról:

(#211432) csabulaxi válasza Sungoo (#211422) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Én úgy emlékszem 5-ös kezelő gyűjtötte a kétszáz forintosokat.

Lehet tévedek, de mióta olvastam én is gyűjtöm egy porcelán vw buszba (2015-ben kaptam)
Szerintem még nincs meg a 100 ezer ft sem, de úgy döntöttem nem órát veszek hanem odaadom a kisebb lányomnak, jövő májusban fog érettségizni. Gyors megmértem de a spórkával együtt csak 4,7 kg.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#211433) Spet válasza CoolBoy323 (#211425) üzenetére


Spet
addikt

Arany Doxa :DDD (sorszám első két karakter jelöli a gyártási évet)

Esetleg Poljot Strela (nem az újra kiadás).

Venus 170-es chronograph-ok stb.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#211434) Digestive


Digestive
addikt

Sziasztok!

Segítseget, ötletet szeretnék kérni tőletek! Soha nem hordtam órát, de egy ideje játszok a gondolttal, h így 30 felett már be kéne szereznem egyet. :D

Első körben kb 100k-t szánnék rá. 190cm és 100kg vagyok úgyh valami masszívabb darabra gondoltam. Napi használatra szeretném. Fekete vagy natúr fém, az arany szín kizárt. Szíjnál fém, bőr és kaucsuk is tetszik. Nagyon tetszenek ahol üveg a hátlap és lehet látni a szerkezetet. Ilyen árkategóriában érdemes egyáltalán automatában gondolkozni? Ha nem is konkrét típust, de legalább márkát írhatnátok, h mi az amivel nem lövök nagyon mellé. Köszi előre is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#211435) SOAD19 válasza Digestive (#211434) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt is jó lenne tudni, hogy milyen stílusú órát keresel, hogy a hozzábbértőek tudjanak ajánlani. Sportosabb vonal, dress watch jellegűt, esetleg búvár, bár ezeknél általában nem üveg a hátlap. Mutatok egy ilyen búvár azért, ami szerintem jól néz ki: [link]

100k-s keretnél, arra figyelj, hogy lehetőleg zafíros legyen az üveg.

(#211436) Lauda válasza Digestive (#211434) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg Citizen CB0010-88E vagy kékben Citizen CB0010-88L. Én nem ajánlanám az automatát. Ezekkel a rádiós eco drivokkal semmit sem kell csinálni. Pontos, mindig jár, zafír üveges, szerintem jól is néz ki, persze ez szubjektív. Ha ilyesmiben gondolkodsz, érdemes megkeresni privátban TimeCenter fórumtársunkat.

[ Szerkesztve ]

(#211437) dzsi23 válasza SOAD19 (#211435) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó a Mako 3, nekem is volt, viszont szerintem valami nagyobbra gondolt, és a hátláp sem ablakos. :)

Egyéb:
24mm-es gumi szíjat mekkora valószínűséggel tudok rászuszakolni egy 23mm tokfültávos órára? :U Persze, úgy, hogy le is tudjam venni, ha olyan kedvem támad.

(#211438) fagyalllo válasza Digestive (#211434) üzenetére


fagyalllo
őstag

Seiko 5 Sports órák között nézz szét, 43-45 mm korona nélkül, nem lesz kicsi, automata, üveg hátlap, nagy választék. Egy példa:

dzsi23: A fránya Citizen, mi? Nekem a 24-es Hirsch Pure simán ráment és le is jött, pedig az elég merev kaucsuk.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211439) Mercutio_ válasza Lauda (#211436) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyetlen órának teljesen jó egy automata, főleg, ha koronáról is húzható. Ráadásul egy ecodrive/fényevőnél ha van is üveg hátlap nem sok a látnivaló ebben az árban :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#211440) SOAD19 válasza dzsi23 (#211437) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt írtam is, hogy a búvárokkal általában nem üveg a hátlap. A mérettel kapcsolatban igazad lehet. Hétvégén felpróbáltam a Makot, és még az én 16 cm-es csuklómra is jó. A l2l-ja nem túl nagy, 47 mm durván. A fórumtársnak inkább 44 mm-től felfelé érdemes gondolkodnia, ha masszívabb, férfiasabb darabot szeretne.

(#211441) csƵ válasza fagyalllo (#211438) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt az 5 Sports szériát nem értem. Már csak a Fashion felirat hiányzik róla.

(#211442) dzsi23 válasza fagyalllo (#211438) üzenetére


dzsi23
addikt

Jah, Citizen... :((( De ez megnyugtató, köszi a választ! :) A Borealist nézegettem, sok jót olvastam róla, kár, hogy csak az a lyukacsos modelljük van. A lényeg az lenne, hogy ne vonzza a port, így az olcsó megoldások kiesnek. A Hirsch milyen ebből a szempontból?

(#211443) merqree válasza Lauda (#211436) üzenetére


merqree
őstag

Nekem az első van, a fekete.
Tökéletes, csak alváskor veszem le :-)

(#211444) @mriya@ válasza dzsi23 (#211430) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem egy ilyesmi kellene, és akkor látható, hogy hányadik születésnapjára kapta az illető.
Nekem tetszik az ötlet. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#211445) @mriya@ válasza V-I-D-A (#211431) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#211446) fagyalllo válasza dzsi23 (#211442) üzenetére


fagyalllo
őstag

A por nem tapad rá, de nekem nem jött be, túl merev és túlzottan hasonlít a medvecukorra. :) Még keresem az igazit.

csƵ: Mit nem világos velük? Sportos fazonú automaták hétköznapi használatra.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211447) csƵ válasza fagyalllo (#211446) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem a Sports felirat a gagyi hatású, bőven elég lenne a címer vagy a logó.

(#211448) Pizzafutar válasza Lauda (#211436) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

A Citizen CB0166-54H -et lehet itthon kapni? A Google keresés csak külföldi találatokat ad.
Jól gondolom, hogy a Citizen-nél a CB0010 - 0150 órák régebbi, már kifutó modellek, a 160-as sorozat pedig az új?

(#211449) dzsi23 válasza Pizzafutar (#211448) üzenetére


dzsi23
addikt

Mi számít újnak? Eléggé más a 160-asok dizájnja, mint a 010, 020, 150 stb. modelleké, így a szerkezeten kívül nem sok párhuzamot vonnék közöttük, nem hiszem, hogy egyik váltaná a másikat. Amúgy volt egy kék 160-asom ([link1], [link2], [link3]), de végül megváltam tőle... bár nagyon tetszett, nem tudtam megbarátkozni a fémszíjjal (ez nem az óra hibája, az nagyon egyben volt, csak én vagyok ilyen "fura", hogy semmilyen fémszíjat nem tudok megszokni), pedig nagyon szerettem volna. :) Én nem láttam még magyar boltban 160-ast.

[ Szerkesztve ]

(#211450) Fall-N válasza csƵ (#211447) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez különbözteti meg a sima 5-től és ez típusjelzés. Egyébként sem gagyi az azért túlzás. De amúgy is szubjektív az ízlés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.