Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) seiko válasza Dzsana (#18936) üzenetére


seiko
senior tag

Én munkaidő kezdete előtt fél órával már bent szoktam lenni.
És kvarc karórám nincs, csak meka. :C

(#18952) Dzsana válasza seiko (#18951) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én pedig a reggeli szeánsz előtt 1-1,5 órával bent szoktam lenni, és mivel belefeledkezem a melóba, meg feltartanak a kollégák is, ezért szokott necces lenni a pontos érkezésem az igazgatóm irodájába. Sokszor futok át a telepen, hogy oda érjek. Ahogy az igazgatóm mondja, nekem nincs munkaidőm, nekem munkám van! :O

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#18953) seiko válasza Dzsana (#18952) üzenetére


seiko
senior tag

Ma én is megkaptam, hogy 2ezer jelentkező van a helyemre! :Y

(#18954) Dzsana válasza seiko (#18953) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ráköptél a karbidra? :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#18955) emvy


emvy
nagyúr

Jon az uj bebi holnap:

Hatulrol

Elolrol

COSC-verzio, az utolso nem Swatch-groupos COSC ETA-k egyike.

while (!sleep) sheep++;

(#18956) atkd5331


atkd5331
csendes tag

Nincs véletlenül vkinek egy Orient Ray eladó? Egyik ismerősöm szeretne venni - a bolti új ár alatt - és megígértem neki, h rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#18957) Zozzer888 válasza atkd5331 (#18956) üzenetére


Zozzer888
addikt

ennek mennyi a bolti ára am?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18958) atkd5331 válasza Zozzer888 (#18957) üzenetére


atkd5331
csendes tag

35e körül van, de még ennyit is sajnál a zsici :D (Bár annyiban igaza lehet, h egy Orient nem jó befektetés)

(#18959) tupacamaru válasza atkd5331 (#18958) üzenetére


tupacamaru
veterán

Úgy érzem hogy abban a kategóriában amiben ő keres, egyik óra sem lesz jó befektetés. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18960) atkd5331 válasza tupacamaru (#18959) üzenetére


atkd5331
csendes tag

:D Nyilván! Rosszul fogalmaztam meg, mind1 :) :DDD

(#18961) jookomak válasza atkd5331 (#18956) üzenetére


jookomak
őstag

young78 fórumtárs foglalkozik orientekkel is, úgy emlékszem. Írj neki egy privit, hátha tud olcsóbban szerezni.

(#18962) robcsi30 válasza atkd5331 (#18956) üzenetére


robcsi30
csendes tag

Szia!

Nekem van egy új, (1 hónapos) full dobozos Orient Blue Mako-m, ha érdekel keress privátban.

(#18963) atkd5331 válasza robcsi30 (#18962) üzenetére


atkd5331
csendes tag

Köszönöm, de csak a képen szereplő modell érdekelne, a Mako nem!

(#18964) f27


f27
aktív tag

Eléggé beált a licit :)) [link]

Vagy ez a huszon pár ember a végére vár hogy nelegyen magas a licit ? :U

[ Szerkesztve ]

(#18965) Dzsana válasza f27 (#18964) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az is csoda, hogy idáig elment! Innen már csak az tudja megvenni értelmes áron, aki saját maga meg tudja csinálni. Úgy megcsináltatni már sokba lenne a végeredmény.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#18966) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Erről mi a véleményetek? Válaszotokat előre is köszönöm! :R [link]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18967) Miamiquake válasza Butcher-HUN (#18966) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Sajnos nem tudjuk hogy miért pont ő lett a kiválasztott de:
Láthatóan szép állapotban van, viszonylag nagy méret, tehát vaskosabb férfi kézre is mutatós.
Én kicsit sokallom az árát mert ennyiért Vintage Omega vagy Longines is van amivel egy napon nem említhető és 20 környékén is van hasonló: ROAMER

Ha tetszik el lehet hozni de én 20K-nál többet nem adnék érte. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18968) m3tr0 válasza Miamiquake (#18967) üzenetére


m3tr0
senior tag

Vintage Omega 20 ezerért és 200m -ig vízálló, acél tokos, acél szíjas búváróra?
Majd ugyanilyet Longines-ből? Mutassál már nekem párat légyszi... :U :F

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#18969) Miamiquake válasza m3tr0 (#18968) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem nagyon sikerült figyelni...

Én azt mondtam hogy ennyiért (30.000 Ft az óra) már Vintage Omega és Longines is van!

és hogy lásd miről is beszélek:
Omega - Omega - Longines Longines

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18970) seiko válasza Miamiquake (#18969) üzenetére


seiko
senior tag

Az egyik hibás, a másik még licit alatt van, a két Longines pedig nem elérhető.
De egyiket sem helyes összehasonlítani a Roamer-el. :C

(#18971) f27 válasza Dzsana (#18965) üzenetére


f27
aktív tag

Én azért nagyon remélem hogy nincs igazad,és legalább egy nullával töblesz a végén :DDD
Aztán reggel felébredek és........ :P

(#18972) Miamiquake válasza seiko (#18970) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

???
Frissen lejárt termékek, és egy 30-tól elvihető óra van, az egyik pedig bocs tényleg szervizelésre szorul.

De ha ilyen kötekedőre veszi mindenki itt ma a figurát, akkor hajrá vegyétek vigyétek 30-ért sőt 600K-ért is. Nekem nem probléma, csak (naivan gondoltam segítek) :W

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18973) tupacamaru válasza Miamiquake (#18972) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az rendben van hogy segíteni akarsz, DE belinkel valaki egy nagy retkes búvár órát és te homlok egyenest mást ajánlasz. Szerinted a 30k volt a mérce vagy inkább az óra fazonja?? :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18974) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Az alig több mint egy hetes Seiko Military karórám 2 naponta több mint egy percet siet.. Ez még belefér vagy menyi a tűréshatár? Igazából annyira nem érdekel, legalább nem késik, csak kíváncsi vagyok hogy lesz ez még pontosabb ha esetleg bejáratódik? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18975) tupacamaru válasza SpongyaBob (#18974) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem ez elég sok, érdemes lenne egy-két hónapos hordás után beszabályoztatni, már ha addig nem javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18976) Zozzer888 válasza SpongyaBob (#18974) üzenetére


Zozzer888
addikt

Havi ~5perc az még okés lenne...2napi 1 az nem frankó...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18977) SpongyaBob válasza tupacamaru (#18975) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm a válaszokat!

Akkor még várok vele, hagy járjon néhány hetet még..

Ezt a beszabályozást hol érdemes végeztetni, minden órás tud ilyet? Vagy szakszerviz?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18978) Zozzer888 válasza SpongyaBob (#18977) üzenetére


Zozzer888
addikt

órásmesternél :))

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18979) seiko válasza Zozzer888 (#18976) üzenetére


seiko
senior tag

Jogos! :K

(#18980) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hát nyílván nem egy cipészhez vinném... De mindegy, inkább siessen mint hogy belekontárkodjon bárki is...

Üdv!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18981) Zozzer888 válasza SpongyaBob (#18980) üzenetére


Zozzer888
addikt

hát Te kérdezted hogy szakszervizbe vidd-e, arra írtam hogy ne ,hanem órásmesterhez :K

mert bár az ember azt hinni hogy a szaktudás mindkettőnél azonos,de nem...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#18982) ans válasza SpongyaBob (#18974) üzenetére


ans
aktív tag

A tűréshatárban még valószínűleg benne van. Most hirtelen nem találtam a hivatalos adatot, de simán el tudok képzelni egy +40/-20 mp napi értéket. Az én Alba Riki órám (ugyanez a szerkezet) gyári adata: +1/-1 perc naponta.

Ezt a szerkezetet elég nehéz beszabályozni, viszont erőssége a jó automata mechanizmus. Tupacamaruval egyetértek, érdemes egy-két hónapot hordani, és utána foglalkozni a kérdéssel.

Egyébként a Seiko szakszervíz jó, a Bazilikánál vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18983) emvy


emvy
nagyúr

Megjott a lentebb emlitett Stowa, COSC-certifikalt, 2 masodpercet siet naponta :).

while (!sleep) sheep++;

(#18984) WiZARD válasza emvy (#18983) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem a COSC -s Omega az elég pontos, naponta nem vizsgáltam, de a téli-nyári óraállításon kívül nem kell hozzányúlnom, 1 percen belül van a fél év alatt... (Omega 1128 kaliber)

Fortisom nézegettem, 1 hét alatt 10mp késést szedett össze, majd hosszútávon meglátom mit tud. (Valjoux 7750)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18985) ans válasza emvy (#18983) üzenetére


ans
aktív tag

Gratula! Klassz! (Nekem a Seiko Samurai ugrott be róla)

Mi újság a Marine Masterrel?

(#18986) emvy válasza ans (#18985) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt Samurai-om is, a titan verzio, azert ez ket kategoriaval komolyabb darab. Szerkezetileg es megmunkalas tekinteteben is.

while (!sleep) sheep++;

(#18987) emvy válasza WiZARD (#18984) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, az 1128 az vegulis egy ETA 2892 asszem, ami eleg preciz szerkezet. A Seiko MM300 is tudott volna ilyet, ha beszabalyoztattam volna (de az epp azert nincs Grand Seiko arban, mert nem szabalyozzak 3 napig a gyarban).

while (!sleep) sheep++;

(#18988) emvy válasza WiZARD (#18984) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent a Fortisok eleg csaloka orak, ami a kepeken a legjelentektelenebb, az tetszik a legjobban eloben. Neked melyik van? Egy baratomnak van egy sima (nem chrono) Spacematic-je, szamok nelkul, kepeken uncsi, eloben gyonyoru.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18989) WiZARD válasza emvy (#18988) üzenetére


WiZARD
addikt

Fortis Pilot Professional Chronograph

a fémszíja sajnos elég gagyi(Omegáé egészen más kategória)... így azt elraktam, és télre bőrszíj, nyárra kaucsuk.


Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18990) emvy válasza WiZARD (#18989) üzenetére


emvy
nagyúr

Fura, a Spacematic femcsatja nagyon jonak tunt (nem tudom, melyik Omegad van, en a femcsatok miatt (sem) vettem Omegat, a Seamastere pl. nekem nem jon be / nem all jol).

while (!sleep) sheep++;

(#18991) csabulaxi válasza SpongyaBob (#18974) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szia!

Még januárban írtam ide, hogy sokat késik a Seiko Monsterem.
Nos, azóta nem az élére rakom este az éjjeliszekrényre (azért így raktam, hogy a fémszíjtól ne karcolódjon a hátlapja), hanem óvatosan teszem le, pofával felfelé és , ha lehet nem zuhanyzok benne (a hő miatt). Szóval azóta 10 nap alatt kb. 1 percet sem késik. Nem állíttattam rajta semmit, csak a viselési körülményeit változtattam meg. Decemberben ár 3 vagy 4 hónapja hordtam, tehát nem az összecsiszolódáson múlt. Ja, és figyelek rá, hogy a kutyasétáltatáskor azt a kezemet ne rakjam zsebre hanem, lóbáljam, főleg reggelente. :)

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#18992) SpongyaBob válasza csabulaxi (#18991) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi a választ!

Mondjuk nekem még csak 9 napja van meg, hátha jobb lesz ez.. minden reggel és este biztos ami biztos alapon rázogatom pár percig :) Nem zuhanyzok benne és mindig pofával felfelé is teszem le.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18993) WiZARD válasza emvy (#18990) üzenetére


WiZARD
addikt

fő bajom az endlinkekkel van, amik nem is teljes/tömör szemek... [link]
na meg maga a csat se csúcs, és az egésznek a súlya se tetszik (túl könnyű)

az omegán az egész szíj szebben kidolgozott, érzésre is több anyag van benne, nem lötyög, és a csat is sokkal szebb/jobb.

Fortis
Omega

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18994) atkd5331 válasza WiZARD (#18989) üzenetére


atkd5331
csendes tag

Nagyon szép ez az óra, régóta tetszik! :D

(#18995) emvy válasza WiZARD (#18993) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ez a Seamastered van ... ez nagyon szep, a csatja is (a Bond-fele SM-csat nem tetszik).

Az MM300 endlinkje tomor, de nem passzol tokeletesen:

A Prodiver tomor endlinkje viszont perfekt:

while (!sleep) sheep++;

(#18996) WiZARD válasza emvy (#18995) üzenetére


WiZARD
addikt

Fortist eleve bőrszíjjal terveztem, de végül jó áron volt egy amihez fémszíj is volt, így lett az is... Ha nem lenne mihez hasonlítani akkor annyira nem lenne gáz, bár a lötyögő, csörgő endlink zavarna akkor is. Régen sose tudtam elképzelni hogy kaucsuk szíjat vegyek, de mostanában megtetszett, és tökre szeretem. Télre keresek majd valami jó bőrt.

ez a stowa endlink elég jól néz ki.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18997) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok

Keresek egy Citizen órát ami nem mai gyerek,de sajnos képet nem találtam róla. Hómérős óra 86-90-es évekből. Nagyjából úgy néz ki,hogy fém szíj és fém ház,a házon volt a hőmérő rácsa, crhonos, a bal oldali mutatta kicsiben az időt. Kis kvarc kijelzőben mutatta a hőmérsékletet. Tudna esetleg valaki képeket mutatni ilyen órákról,vagy megírná,hogy hol tudnák utána nézni? :R

MegtorloXp

(#18998) Misi1979 válasza blt.62 (#18997) üzenetére


Misi1979
őstag

Én ezekre emlékszem egyedül. De ez más, mint amilyet leírtál.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18999) tupacamaru válasza WiZARD (#18993) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nagyon szép az Omega-d. :B :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19000) TimeCenter válasza blt.62 (#18997) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez egy a 80-as évektől kezdve folyamatosan kollekcióban tartott sorozat.
A stopper 1/1000 másodperces és hőmérő is volt rajta. Az óra tipusszáma JG-vel kezdődik.
Ma nincs ilyen modell az európai kinálatban (!). Két-három éve még volt acéltokban ( JG2081).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.