Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) TimeCenter válasza aag (#19548) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez PERPETUAL.

Nem kell állítanod a napokat, felismeri a hónapokat, éveket, sőt még a szökőéveket is.

SŐT! Még a téli nyári időszámításra is magátol átáll.

(#19552) dilipok válasza aag (#19548) üzenetére


dilipok
veterán

A leirasban latszik, hogy teljesen automata a naptar, tehat nem kellene allitgatnod :P

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#19553) aag válasza seiko (#19549) üzenetére


aag
őstag

Erről beszélek. 500 Eurót kiadni, amikor már 50 Euróért is szép és jó órát kaphatnál? Hová akarsz tartozni? Mert így pont sehova sem. Szerintem. De nem bántani akarlak. Azt csinálsz amit akarsz, csak nem tudod megindokolni.

(#19554) TimeCenter válasza aag (#19548) üzenetére


TimeCenter
tag

CITIZEN BT0078

Ez is öröknaptáros.

(#19555) young78 válasza TimeCenter (#19528) üzenetére


young78
tag

Gondoltam eltöltöttél annyi időt az óraiparban hogy nem innen várod a választ a kérdéseidre. 10e ft-ért már lehet a kor minden igényének megfelelő órát kapni (minőségi anyaghasználat, pontosság, vízállóság) Minden ami fölötte van, a luxus ipar része az ennek megfelelő piaci törvények szerint.
Legnagyobb befolyásolója a sznob-hatás. Neked pont megvan a lehetőséged a japán órák (jellemzően a Citizen) piacának az építésére, amiben legkevésbé az itteni kifakadások segítenek.

(#19556) TimeCenter válasza young78 (#19555) üzenetére


TimeCenter
tag

Pontosan erről van szó.
Mert nem az mondják, hogy azért veszik a svájci órát mert sznob, hanem azért mert "jobb" a japánnál.

Megint ott vagyunk ahol két hónapja. NEM JOBB, csak SZNOB.

(#19557) seiko válasza aag (#19553) üzenetére


seiko
senior tag

Én már kinőttem abból az életkorból, hogy tartozni akarjak valahová.
Önálló identitással rendelkező felnőtt vagyok.
Eddig cirka 40 db karórám volt, többségük automata, és Submariner fazon.
Három évtizede a kedvenc órám, de csak kósza gondolat volt, hogy egyszer veszek egyet,
Most, hogy megengedhetném magamnak, eszembe sem jutna megtenni!
Mikor tömegközlekedem, emberek között vagyok, egy olcsó, kézihúzós órát viselek, mert vigyázok rá.
Munkaidőben pedig az ötször drágább klónt nyúzom.
Na, erre mit lépsz? ;-)

(#19558) atkd5331 válasza seiko (#19505) üzenetére


atkd5331
csendes tag

Azért, mert így olyan, mintha egy vesztes lennél, aki akarja de nem tudja megfizetni! Egy klubba tartozni, ahová mégsem tartozik! Az ember magával legyen őszinte, ha másokkal nem is! Sztem, de term. más álláspontokat is el tudok fogadni! :D

(#19559) atkd5331 válasza TimeCenter (#19556) üzenetére


atkd5331
csendes tag

Egyébként nem a "sznobságról" szól minden?? Lehetünk álszentek, de az nem vezet sehová! A svájci órákban nekem az tetszik, h nem is akarják másnak mutatni magukat. "Ide nézz apa, nekem milliós órám van és csak az időt mutatja" Sztem helyén kell kezelni a dolgokat: ha megteheted, h legyen jó, neked, ha nem akkor meg örülj egy olcsónak és nehogy már az életed célja legyen egy "vacak" óra...

[ Szerkesztve ]

(#19560) ans válasza aag (#19546) üzenetére


ans
aktív tag

Nekem tetszik! Ha jól gondolom, ez rádiós, tehát pontos is.

Egy Seiko példa:

Perpetual, és évi 1 percen belüli járáseltérés. 8 évig bírja az elem.

Egyébként a hasonló kvarcok királya a korábban TimeCenter által linkelt The Citizen. A svájciaknak is van hasonló kvarc szerkezetük, de nem olcsón, illetve említhetőek még a Junghansok, és a Maximilianok is.

[ Szerkesztve ]

(#19561) TimeCenter válasza atkd5331 (#19559) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez így igaz!

A baj ott van, hogy nem ismerik be, hogy csak sznobság, hanem mondják a magukét, hogy a másik szar. ( Gyakran egy TISSOT QUADRATO ( ETA G10 - 159.900 Ft listaár) tulajdonos fikázza a japán órákat, hogy azok gyenge minőségüek. Bár 159.900-ért, már egy Eco-Drive szerkezetes, zafír kristályüveges, titánium tokos és tömör titánium csatos - a kezdőszem is tömör(!), rádiójel vezérelt atompontos, gondozásmentes, öröknaptáras órát is vehet.

(#19562) ans válasza TimeCenter (#19561) üzenetére


ans
aktív tag

Kár, hogy nem ez az, ami nálatok kapható:

Érdekes, hogy a japán óragyártóknak elég sok típusa (köztük a nekem legjobban tetszők) japán belpiacosak.

(#19563) TimeCenter válasza ans (#19562) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez a multiknál, gyakran így van. Más területre, más-más órákat tartanak vagy ajánlanak. Gyakran sajnos más-más áron is adják. Emiatt más az ár az USAban és az EUban. Nem a forgalmazó teszi el a különbséget. Bár az adók is más nagyságrendet képviselnek és kb. 20% eltérés van a javukra ( 7% vs 27% ).

(#19564) WiZARD válasza TimeCenter (#19563) üzenetére


WiZARD
addikt

imho a forgalmazó dolga lenne, hogy az anyacégnél kiharcolja a megfelelő árakat, akár az eltérő adók egyensúlyozása érdekében, csak így lehet versenyképes egy ilyen piacon, ahol bárki bármelyik országból tud neten rendelni bármit...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19565) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19535) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az Audi elég sokat köszönhet a magyar mérnököknek amúgy :C

amúgymeg ez olyan hogy nagyon sokan gyártanak sportautót...de egy Audi sose lesz konkurencia egy Ferrarinak.

(ezért is volt jó ötlet megvenni a lambot:D)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19566) TimeCenter válasza Zozzer888 (#19565) üzenetére


TimeCenter
tag

De kéred bele az extrákat is, nem mondod, hogy majd ABSt játszol a lábaddal vészfékezéskor. Bár állíthatják évente 5* a napot is az órán. De nem biztos, hogy az a JOBB.

(#19567) TimeCenter válasza WiZARD (#19564) üzenetére


TimeCenter
tag

Magyarország 10 millió ember. USA 308 millió. Esélyed sincs. Én megpróbáltam a CASIO-nál, de alulmaradtam.

(#19568) Zozzer888 válasza seiko (#19549) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha lesz úgy rá alkalmad/kedved/indíttatásod nem dobsz róla egy képet? :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19569) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19566) üzenetére


Zozzer888
addikt

persze hogy kérem :) Viccelsz? Volvozom, minden passzív és aktív biztonsági rendszer/berendezés rohadt fontos számomra:)Na meg ugye annak az embernek fényesre nyalom a lábát aki egy pedállal minden kereket külön-külön pont a megfelelő erővel tud fékezni.(ugye ez lehetetlen)

de egy jó példát felhozva, igen, rendelnék hozzá elektronyos ablakot, és nem a 4 hangszórós hifivel hoznám el, jajam:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19570) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19556) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én azért vettem svájcit, és azért hordok azt mert sznob vagyok:) Az Omega is ugyanazt az időt mutatja mint egy Q&Q, és az se indok hogy utóbbit 2évente cserélgetni kell mert árban még mindig sehol nem leszel az Omegához:)

de ugye itt szó volt az Audiról...hát az egy átkarikázott VW:)...VWt pedig olcsóbban is kapsz, úgy hívják Skoda:) (régebbi,de megbízható VW technika, halál jó autók)
Mégis viszik a karikásokat rendesen:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19571) seiko válasza atkd5331 (#19558) üzenetére


seiko
senior tag

Korga festményeit is szeretem, de beérem a reprodukcióval! ;-)

(#19572) seiko válasza Zozzer888 (#19568) üzenetére


seiko
senior tag

Nincs mire büszkélkedjek! ;-)

(#19573) Zozzer888 válasza seiko (#19572) üzenetére


Zozzer888
addikt

igazából csak az érdekelt volna, hogy Te mint egy igazi rajongója a formának (nekem 2hete piszkálja ez a buksim) melyik őőm..."replikát"? választotta:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19574) Misi1979


Misi1979
őstag

Azért van Rolexem, Corumom, Omegám, mert szerencsére megengedhetem azt a luxust, hogy egy csipetnyivel több "szépségért" egy szakajtónyival több pénzt kifizessek. Plusz a belinkelt Citizenben semmi szépet nem látok, egy átlagos lapos analóg kvartz.

S ha már esztétikum: senki nem tagadhatja le, hogy a nőknek fejlettebb a szépérzékük, mint a legtöbb férfinak. Kedves párom olyan lelkesedéssel böngészi a vaterát, ebay-t szépséges vintage órák után kutatva, hogy néha még most is meglepődöm!:) plusz olyan gyorsan átsiklik a tekintete a sok, magát szépnek láttatni akaró kvartz csodán, hogy ihajj.

Határtalan sznobságomban még az is jó érzés, amikor ránézek a csuklómra és látom azt a hihetetlen mérnöki precizitást, munkát, amit beleöltek abba, hogy a szerkezet nekem tetsző módon ketyegjen. És gyermeki örömmel állítom a napokat be rajta, húzom fel a mechanikus óráimat!:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19575) Sungoo


Sungoo
addikt

Régi, elérhetetlen szerelmem ez a típus, acél tokozással...Ha egyszer sok pénzem lesz... :)

(#19576) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Kedves Timecenter:
Citizen AS4020-52E óra szerkezetével kapcsolatban szeretnék bővebb információt kérni ( kerékrendszer, javíthatóság, esetleg meghibásodási arány " ha lehet ilyet kérni " ? ) korábban már mondtad hogy megnézed ezeket nekem, de nyilván más is fordul hozzád hasonló keresel, ezért nem is siettetnélek vele csak ha van rá időd, meg persze ha belefér.

Ha minden jól megy néhány hónap és ismét óra vásárlás lesz a dologból, de most nem akarom elkapkodni a dolgot, ( eddig mindig azt tettem ) kinéztem pár típust, kvarcot és automatát is vegyesen, Seiko Citizen Certina amik most érdekelnek, így megpróbálok minden infót begyűjteni a nekem tetsző modellekről.

Köszönöm a választ

(#19577) aag válasza TimeCenter (#19551) üzenetére


aag
őstag

Akkor tetszik!

(#19578) m3tr0


m3tr0
senior tag

Na akkor,

Orient CEM75001B-ről vélemény(Mako XL)?
A nagyobb méret miatt jobban bejön, továbbá valahogy nekem jobban búvárosabb ez a (bumszli) forma. Szerintem ilyet próbálok meg vadászni magamnak. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#19579) aag válasza TimeCenter (#19554) üzenetére


aag
őstag

Ez is tetszik, de ezt éjszakára biztosan nem hagynám a kezemen.

(#19580) aag válasza seiko (#19557) üzenetére


aag
őstag

Na, erre mit lépsz? ;-)

Semmit. Nem harcolok én veled. Egy biztos, nekem egy mechanikus óráért nemcsak az 500 juró, de még a 100 is sok!

(#19581) aag válasza atkd5331 (#19559) üzenetére


aag
őstag

Ezzel és az előző hozzászólásoddal így, egy-az-egyben egyetértek!

(#19582) aag válasza ans (#19560) üzenetére


aag
őstag

Hogyé megy ez most? Teccik. Nagyon is tetszik.

(#19583) WiZARD válasza m3tr0 (#19578) üzenetére


WiZARD
addikt

ez máris jobb :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19584) seiko válasza Zozzer888 (#19573) üzenetére


seiko
senior tag

Volt már Bulovám, Robertem, Steinhartom.

(#19585) seiko válasza aag (#19580) üzenetére


seiko
senior tag

Így vagyok én a kvarcokkal! ;-)

(#19586) aag válasza seiko (#19585) üzenetére


aag
őstag

?

(#19587) aag válasza TimeCenter (#19551) üzenetére


aag
őstag

Nem kell állítanod a napokat, felismeri a hónapokat, éveket, sőt még a szökőéveket is.

Viszont nincsen rajta világítás. Más rosszat már valóban nem tudok rá mondani. :DDD

(#19588) seiko válasza aag (#19586) üzenetére


seiko
senior tag

Analóg kvarcért nem nagyon adnék ki pénzt.
Max. egy jó digitálisért, de nem annyit, amennyibe kerülnek!

(#19589) aag válasza seiko (#19588) üzenetére


aag
őstag

Miért, szerinted mennyibe kerülnek, amit te már nem fizetsz ki értük? :DDD

(#19590) ans válasza aag (#19582) üzenetére


ans
aktív tag

Már nem kapható újonnan, használtan szerintem 500 USD körül.
[eladó]
[eladott]

(#19591) Zozzer888


Zozzer888
addikt

egy ilyenért mennyit szabad adni?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19592) Misi1979 válasza Zozzer888 (#19591) üzenetére


Misi1979
őstag

Max 10k.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19593) Zozzer888 válasza Misi1979 (#19592) üzenetére


Zozzer888
addikt

köszi:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19594) TimeCenter válasza seiko (#19588) üzenetére


TimeCenter
tag

Aki egyszer G-SHOCK órát vesz örökké a rabja marad.

DW-5600E-1

Speciális egyedi megszerettető akcióban:17700 Ft ( Bruttó ) , ha érdekel.

Ráadásul ez a modell az űrben is járt.

[ Szerkesztve ]

(#19595) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19594) üzenetére


Zozzer888
addikt

ki vitte fel és mikor?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19596) TimeCenter válasza Zozzer888 (#19595) üzenetére


TimeCenter
tag

(#19597) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19594) üzenetére


Zozzer888
addikt

Basszus!Ez milyen mocsok mód jól néz ki :Y :C :R

szerk: 596: köszi:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19598) TimeCenter válasza Zozzer888 (#19597) üzenetére


TimeCenter
tag

Ez még még színes is:

DW-003-4

DW-003-4

(#19599) Zozzer888 válasza TimeCenter (#19598) üzenetére


Zozzer888
addikt

hát ez full olyan mint a dw-9000resem:) a másikba a számlap tetszik nagyon.Amúgy brutális akcióitok vannak, komolyan megjön az ember kedve vásárolni,pedig nem akarok quartz órát venni már (van már 5 :))

ilyen nincs fehérbe?

(amúgy ha épp nem az omit hordom hétköznap, akkor ilyen van rajtam:)

ez de beteg:D de jópofa nagyon:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19600) Dzsana válasza TimeCenter (#19598) üzenetére


Dzsana
senior tag

Te jó Isten, mi ez a fröccsöntött műanyag giccs? Elnézést mindenkitől, de ez számomra nem óra, egyetlen vintage órámnak még a használt szíját se adnám oda érte. ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.