Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Eagl3 válasza aag (#19949) üzenetére


Eagl3
veterán

Természetesen bárki kifejezheti a nemtetszését, csak nem értem, miért kell igénytelennek titulálni a fél topicot. Véleményt úgy is lehet alkotni, hogy nem lázítod magadra a többieket.

(#19952) Misi1979 válasza aag (#19950) üzenetére


Misi1979
őstag

Örülnénk, ha nem spammelnéd össze ezt a topikot a (jelzőt megtartom magamnak) honlapoddal.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19953) Mariner válasza aag (#19950) üzenetére


Mariner
tag

Elolvastam de nem tudom mit kezdett volna az évkijelzős órájával a fickó a fogságban?Nem megy időre sehová egy fogvatartott,ha meg igen akkor viszik.Az meg nem életszerű, hogy pont az óráját nála hagynák...(nem voltam még sitten csak gondolom)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#19954) busman válasza aag (#19944) üzenetére


busman
addikt

Jó lenne ,ha nem személyeskednél.....
Amúgy én is búvárkodom,igaz csak 15 éve,de jópárszor jártam 50 méter alatt...
A búvárorák árával nagyon nem vagy tisztában......

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#19955) WiZARD válasza WiZARD (#19942) üzenetére


WiZARD
addikt

aag: erre nem válaszolsz?

ha már a műszaki csodákról beszélsz...

mert a napi állítgatást igénylő quartz az szintén valami 30 éves műszaki színvonalat képvisel.

de továbbra se értem az összehasonlítást.
akinek nincs igénye, vagy pénze automatára, azt elfogadom, de ne próbáljuk már úgy beállítani, hogy a quartz mennyivel jobb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19956) WiZARD válasza aag (#19950) üzenetére


WiZARD
addikt

én köszönöm :) :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19957) WiZARD válasza aag (#19944) üzenetére


WiZARD
addikt

nem az volt a kérdés, hogy búvárkodsz-e...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19958) TimeCenter válasza WiZARD (#19955) üzenetére


TimeCenter
tag

Nem tudom megállni.

Melyik a JOBB?

1.
A. cseppálló
B. 5 BAR nyomásig vízálló
C. 10 BAR nyomásig vízálló
D. 20 BAR nyomásig vízálló

2.
A. alloy tok
B. réztok
D. nemesacél tok

3.
A. plexi "üveg"
B. kristályüveg
C. zafír kristályüveg
D. zafír kristályüveg tükröződésmentesített bevonattal

4.
A. hagyományos korona
D. menetes korona

5.
A. naptár nélküli
B. mechanikus naptáras
C. automatikus naptáras
D. teljesen automatikus naptáras

6.
A. stopper maximális mérési idő : 2 perc
B. stopper maximális mérési idő : 30 perc
C. stopper maximális mérési idő : 60 perc
D. stopper maximális mérési idő : 24 óra

7.
A. stopper mérési egysége : 1/1 másodperc
B. stopper mérési egysége : 1/5 másodperc
C. stopper mérési egysége : 1/10 másodperc
D. stopper mérési egysége : 1/20 másodperc

Csak pontonként külön-külön gondold át. Nincs szó quartz vagy automata (mechanikus ) óráról.

(#19959) TimeCenter


TimeCenter
tag

Ezek már nehezebb kérdések:

8.
A. sima visszaszámláló riasztás
B. visszaszámláló riasztás figyelmeztető hangjelzéssel
C. visszaszámláló riasztás figyelmeztető hangjelzéssel és automatikus ismétléssel
D. visszaszámláló riasztás figyelmeztető hangjelzéssel és automatikus ismétléssel és YACHT TIMER funkcióval

9.
A. quartzóra járástartalék megjelenítés nélkül
B. elem merülés jelző ( EOL )
D. töltöttségi szint jelző ( elem )

10.
A. pontosság napi +/- 10 másodperc
B. pontosság havi +/- 30 másodperc
C. pontosság havi +/- 15 másodperc
D. pontosság évi +/- 10 másodperc

11.
A. 1 év elemélettartam
B. 2 év elemélettartam
C. 5 év elemélettartam
D. 10 év elemélettartam

12.
A. naponkénti felhúzás
B. hetenkénti felhúzás
C. havi felhúzás
D. évenkénti felhúzás

(#19960) TimeCenter


TimeCenter
tag

A legnehezebb kérdések:

A. fekete szíj
B. barna szíj
C. zöld szíj
D. sárga szíj

A. ezüst színű számlap
B. arany színű számlap
C. fekete színű számlap
D. bronz színű számlap

A. fémcsat
B. bőrszíj
C. szövetszíj
D. műanyagszíj

A. kerek tok
B. szögletes tok
C. ovális tok
D. hordó alakú tok

A lapos üveg
B. domború üveg
C. csiszolt üveg
D. homorú üveg

A. analóg
B. digitális
C. analog-digitális
D. csak óramutató

(#19961) ans válasza aag (#19950) üzenetére


ans
aktív tag

A Sötét toronyban (King) volt egy éneklő virág. Ugyanebben a regénysorozatban a főhős kap egy Patek órát (lehet, hogy kvarc, már nem emlékszem), amiben soha sem kell elemet cserélni (lehet, hogy automata? vagy napelemes) és ha megközelítik vele a Sötét tornyot, akkor elkezd visszafelé járni.

(#19962) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Látom zajlik itt az élet, én ebbe nem szólnék bele. Egyszerűen csak szeretem az órákat, gyűjtöm amit lehet, néha megosztom és lehetőleg segítek annak aki ilyen olyan kis ketyegőre hajt. :)

Nem kell itt ölre menni hogy Rolex Oysterquartz vs ICE Watch :N

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#19963) Wg5113 válasza aag (#19936) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Itt messzire mentél,de nem baj jobb így nekünk.

(#19964) Empsepo válasza aag (#19936) üzenetére


Empsepo
senior tag

Leír egy ilyet, oszt mindenkit, krumplizik, igénytelenezik.
Aztán leírja, hogy nem volt szándékában megbántani senkit...

Ez döbbenetes számomra, remélem tényleg eltűnt ez az illető.

Amúgy a moderátor?

(#19965) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Tudja valaki a vaterás DH(218) elérhetőségét, van nála vmi ami érdekelne! PMben kérném ha lehet!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#19966) emvy


emvy
nagyúr

Szerintem ebben a topicban senki nem akarta idaig megkerdojelezni, hogy ekszerekrol beszelgetunk. Egy ekszerben olyasmik fontosak, mint pl. kulso, tradicio, belefektetett energia, satobbi. A pontossag pl. csak resze a belefektetett energianak es tudasnak.

Kb. olyan, mintha egy (naturalista) festmenyekrol szolo topicba jonne valaki bizonygatni, hogy a festmenyek ideje lejart, hiszen ott a fenykepezogep, es aki ezt nem erti meg, az el van maradva tobb 'brossuraval'.

Semmi praktikus ertelme nincs olyasmiknek, mint pl. jo oltonyt hordani, csajoknak sminkelni, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#19967) Dzsana


Dzsana
senior tag

Hú de puskaporos lett itt a levegő! Oldjuk egy kicsit a feszültséget, két Oriosa projekt, most ezekbe kell életet lehelni, a két AS 1130-as kiválóan teszi dolgát:

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19968) WiZARD válasza emvy (#19966) üzenetére


WiZARD
addikt

ráadásul még a quartzokból is azokkal hirdetik a technika fejlettségét és a pontosságot, ami havi +-25 másodpercet tud, és naponta kell állítani, hogy pontos legyen, holott jó ideje létezik már olyan quartz szerkezet, ami évente 5-10 másodperces pontosságot tud :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19969) jookomak


jookomak
őstag

Én hoznék egy-egy hasonlatot az autós, motoros világból is. Fel lehet ülni egy Honda gold wing-re, amivel kimész a világból, még rádió, és légkondi is van benne. Ugyanakkor nézd meg annak az embernek a vigyorát, aki meghúzza a felújított Pannóniának. Kíváncsi vagyok melyik élvezi jobban...Autóknál is haver mondta a múltkor: levezetett egyhuzamban több száz kilométert egy modern alsó kategóriás autóban. A reakciója az volt, hogy ez semmi. Ellenben mikor beültünk egy régi Mitsubishi Pajero-ba, és dagasztottuk a sarat az erdőben, akkor még kiszállás után is beszéltük, hogy ez milyen király.

[ Szerkesztve ]

(#19970) WiZARD válasza jookomak (#19969) üzenetére


WiZARD
addikt

másik végletet is lehet nézni.
egy suzukiban elég 30ezrenként olajat cserélni, és olcsó is a szervíz
egy ferrariban nem 30ezer lesz a csereperiódus, és kicsit drágább is lesz a csere

mégis kevesen fogják azt mondani, hogy mennyivel jobb a suzuki...

(10 évig kitartó elemes óra vs automata amit 5 évente lehet jó drágán szervizeltetni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19971) Empsepo válasza Dzsana (#19967) üzenetére


Empsepo
senior tag

Végre valami!
Helyes.
:K

(#19972) dilipok válasza WiZARD (#19970) üzenetére


dilipok
veterán

egy ideje olvasgatom mi megy itt. Lassan szerencsesnek mondhatom magam, hogy a kerdesem utan nem harapta le valaki a fejem, hogy miert olyan szar orat akarok venni, amilyet... Miert nem tudjatok elfogadni, hogy nem vagyunk egyformak. Jon valaki, kerdez/mutat egy orat, aztan rogton jon a hurrogas, hogy az szar, mert fel kell huzni/nem kell felhuzni. Kicsit kezd van rajta sapka, nincs rajta sapka stilusu beszelgetesnek tunni az egesz, mart paran egybol leoltjak a masikat. Es ti is tudjatok, hogy nem az egeszseges kritikarol beszelek, hanem itt mar olyan szinten megy a dolog, hogy tovabbi jo veszekedest kivanok nektek, en elpalyaztam ebbol a topicbol es ha elfogadtok egy jotanacsot, akkor egy picit fogjatok vissza magatokat, mert lassan csak paran maradtok a topicban, aztan kiabalhattok egymasra :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#19973) jookomak válasza WiZARD (#19970) üzenetére


jookomak
őstag

Lényeg a lényeg: Nekem a mostani az első automata órám, és már tudom, hogy soha többé kárcóra. :)

(#19974) WiZARD válasza dilipok (#19972) üzenetére


WiZARD
addikt

szerintem itt szó se volt olyanról, hogy egy ártatlan érdeklődőt bárki letámadott volna, vagy megkapta volna, hogy szar amit kinézett.

m3tr0 kérdezett 4 óráról, hogy melyiket érdemes, mert nem igazán tudta mit akar.
erre írtunk neki választ, majd jött timecenter a szokásos quartz az isten szöveggel, és ebből robbant ki a vita.

ha valakiben fel se merül az automata, és mutat egy digitális quartz órát és arról kérdez, akkor szerintem senki nem fog neki automatát ajánlgatni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19975) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Erre még emlékeztek?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19976) Wg5113 válasza dilipok (#19972) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Tényleg messze került a téma az óráktól,de az "igénytelen" jelző verte ki a biztosítékot nem az órákkal kapcsolatos kérdések és vélemények.

(#19977) bandus válasza TimeCenter (#19960) üzenetére


bandus
veterán

ezekre amúgy válaszokat is vársz? :) mert szerintem semmi értelme.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19978) Misi1979 válasza Zozzer888 (#19975) üzenetére


Misi1979
őstag

Jelen állapotban sokkal többet nem ér; ha durván feljebb megy, az csak azért lesz, mert olyan veszi majd meg, aki többet lát benne, mint ami van.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#19979) csabulaxi válasza TimeCenter (#19960) üzenetére


csabulaxi
senior tag

1.
D. 20 BAR nyomásig vízálló
2.
D. nemesacél tok
3.
D. zafír kristályüveg tükröződésmentesített bevonattal
4.
D. menetes korona
5. ?? , de legyen a
D. teljesen automatikus naptáras
6. Nem kell a stopper!
A. stopper maximális mérési idő : 2 perc
B. stopper maximális mérési idő : 30 perc
C. stopper maximális mérési idő : 60 perc
D. stopper maximális mérési idő : 24 óra
7. Nem kell a stopper!
A. stopper mérési egysége : 1/1 másodperc
B. stopper mérési egysége : 1/5 másodperc
C. stopper mérési egysége : 1/10 másodperc
D. stopper mérési egysége : 1/20 másodperc

8.
C. visszaszámláló riasztás figyelmeztető hangjelzéssel és automatikus ismétléssel
9.
D. töltöttségi szint jelző ( elem )
10.
D. pontosság évi +/- 10 másodperc
11.
D. 10 év elemélettartam
12.
D. évenkénti felhúzás

B. barna szíj

C. fekete színű számlap

A. fémcsat
B. bőrszíj

A. kerek tok

D. homorú üveg

A. analóg
B. digitális
C. analog-digitális
D. csak óramutató

Kitöltöttem.
Megkapom ezt az órát, melyik is ez?

Amúgy nem igazán tudtam mindent értelmezni.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#19980) Zozzer888 válasza Misi1979 (#19978) üzenetére


Zozzer888
addikt

csak mikor felkerült mindenkinek kellett, órások ölték egymást érte...azért érdekel hogy mennyibe fog elmenni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19981) TimeCenter válasza bandus (#19977) üzenetére


TimeCenter
tag

A 19960-nak tényleg nincs értelme. De szerintem(!) az előtte levő kettőnek van.

Miért ennek van?

A. CERTINA
B. TISSOT
C. MIDO
D. HAMILTON

A. MERCEDES BENZ
B. BMW
C. OPEL
D. VOLKSWAGEN

példa.
Két kisgyerek autóskártyázik.
A: - Az enyém 150 Lóerő.
B: - Az enyém 151 Lóerő.
A: - Akkor is én nyertem mert az enyém svájci.

(#19982) bandus válasza TimeCenter (#19981) üzenetére


bandus
veterán

hát nemtudom, én pl végig sem olvastam, de ez nem mérvadó :) mondjuk nem zavar, csak szerintem ne számíts túl sok válaszra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19983) csabulaxi válasza ans (#19905) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Jó ez az ajánlot oldal. :C

Érdekes , de igazából legjobban ez az Orient tetszett meg. :C :C

na jó, ha meg Seiko akkor SEIKO MarineMaster PROFESSIONAL 600 M Diver Spring Drive, meg ez Grand Seiko Spring Drive Diver Ti

Az Orientnél ez a Star az ugyanúgy egy nagyobb minőséget jelent , mint a Seikonál a Grand?

Ez az oldal amúgy új órákat árul?
Mit lehet róla tudni?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#19984) Dzsana válasza Empsepo (#19971) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát nagy port nem kavartam, ugyan úgy megy tovább a fighting! :DD

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19985) TimeCenter válasza WiZARD (#19974) üzenetére


TimeCenter
tag

Egy páran erre nem így emlékeznek, ezért összefoglaltam :

1. 19697 - Név szerint megszólítanak engem Timecentert, hogy segítsek.
2. 19698 - Válaszolok, hogy segítek ha kérdez.
3. 19700 - Kérdez 4 óráról. ( Szerintem is tök mások ).
4. 19703 - m3trO ekézi a CASIO-t érvek nélkül. Arra hivatkozik, hogy a drágább az jobb.
5. 19704 - Wizard egyetért, hogy a drágább a jobb.
6. 19705 - válaszolok a kérdezőnek. A CERTINÁT és a SEIKO-t nem ekézem.
7. 19706 - bemutatom Wizardnak a drága MR-G-t.
8. 19707 - bemutatom a MR-G sorozatot, azoknak akik még nem láttak volna ilyet. Vannak az országban egy páran akik nem ismerik, ezt a főleg a japán belpiacon található CASIOt.
9. 19708 - Sungoo - rákérdez mit tud ez?
10.19709 - metro megjegyzi, hogy nem erről az árkategóriáról van szó. ( 19703-nál még a drágább volt a jobb ).
11.19710 - válaszolok a kérdezőnek, hogy SZERINTEM mivel jobb a kérdezett (!) MR-G.
12.19711 - metro kérdez, bár 19710-ben már leírtam
13.19712 - válaszolok metronak 19709-re. Mint az ország egyik legnagyobb (!) CERTINA forgalmazója. Sajnos nem írtam le hogy a legdrágább férfi CERTINA 570.000 Ft-ba kerül. Bár ő úgy gondolja, hogy van ilyen dögivel. ( forrás: babosszalon.hu )
14.19714 - wizard telefonhoz hasonlítja a MR-G-t
15.19715 - m3trO kérédésére válaszolom a G-SHOCK órák kiemelkedő ütésállóságát
16.19716 - szarkasztikus megjegyzésem a Japán órák alsóbbrendüségéről
17.19717 - metro azt mondja vegyek 900.000 MR-G-t a CERTINA helyett.
18.19718 - jelzem a G-10-es szerkezettel ellátott tömegórák hátrányát a Magyarországon (!) drága 150.000 - 600.000 Ft közötti kategóriában.
19.19720 - racionálisan próbáltom összehasonlítani az órákat egyes főbb paramétereik alapján.
20.19721 - metro ?
21.19722 - válasz 19721
22.19723 - Wizard - a quartz órákat ekézi
23.19724 - a technikai fejlődés mellett teszem le a voksom, mégse járjunk gyalog vagy lovaskocsival
24.19726 - a kérdező megköszöni a segitséget
25.19727 - itt jön be a 1.150.000 Ft-os Ananta automata
26.19729 - a kérdezőnek a kérdezett órájára bemutatom, hogy lehet hozzá alkatrészt rendelni. Erre kérdezett rá.
27.19730 - Wizard kitessékel a fórumról
28.19733 - metro helyesel

Utána nem szóltam a témához....

(#19986) Sungoo válasza csabulaxi (#19983) üzenetére


Sungoo
addikt

Végre valaki, aki az órákkal foglalkozik, legyen az rugó erő, vagy elem! :R

(#19987) WiZARD válasza TimeCenter (#19985) üzenetére


WiZARD
addikt

pedig a 29. pontod volt a legjobb lépés :)

nekem nincs türelmem, kedvem ezen vitatkozni, amúgy sincs értelme. innen kezdve ha unatkozok és ránézek a topicra, max átugrom TC hozzászólásait, és a hozzá kapcsolódó dolgokat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19988) Dzsana válasza TimeCenter (#19985) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez igen! Ennyi időt, és energiát beleölni, hogy ezeket össze szedd! Respect!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19989) WiZARD válasza csabulaxi (#19983) üzenetére


WiZARD
addikt

egyik se quartz, tehát ósdi szarok.
nem rádióvezéreltek, tehát nem is pontosak
és még öröknaptár sincs bennük.

hát te tudod...
de olcsóbban kapsz egy menő casio-t, ami ezt mind tudja, nem ilyen igénytelen krumpli formájú és még a sötétben is világít

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19990) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Hány évesek vagytok Ti? Borzasztó hogy egyikőtök se (tisztelet a kivételnek) képes együtt élni a másik véleményével.

A villany/mecha vitához annyit hogy amikor egy automata vagy felhúzós óra pontosságáról van szó akkor hirtelen marha fontos lesz hogy pontosan járjon,meg óráshoz hordjuk kalibráltatni, mikor meg TC bedobja ide hogy tess ez pontos akkor meg le van ugatva hogy kit érdekel az a 10-20-30 sec /nap?

komolyan nem értem :F

(igazi mérnöki teljesítmény mind a kettő mögött van,csak a villanyászás számomra picit elvontabb, kevésbé emberközelibb (addig jó :DD ) mint egy mechanikus szerkezet )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19991) tupacamaru válasza WiZARD (#19989) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem tudom ki hogy van vele, de én általában sötétben aludni szoktam. :B :K

Az új órám 7 nap alatt kb 7 mp-et siet. :C

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19992) WiZARD válasza tupacamaru (#19991) üzenetére


WiZARD
addikt

persze, mert biztos nincs jó kis quartz órád, amivel világíthatnál alvás helyett :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19993) Dzsana válasza WiZARD (#19992) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na most már én is hozzá szólok, de meddő vita. Én a mechanikus órákat gyűjtöm, a mindennapokban pedig quartz órát használok. Hogy miért? Mert egyrészt minden napom szinte percre pontosan be van osztva, és nekem 20-30 másodperc is számít adott esetben, másrészt ebből kifolyólag nincs időm reggelente azzal bíbelődni, hogy mennyire is pontos éppen a mechanikus órám, keressek egy teletext-et, és lőjem be hozzá. No meg jobban is kell rájuk vigyázni, sérülékenyebbek. mint egy quartz. Hiába szidja TC a G10-es szerkezeteket, hogy javíthatatlan meg stb. normál használat mellett nem is kell javítani. A PR50-es Tissot-m már lassan a 12. évét tapossa, szegény egy párszor elejtésre is került úgy, hogy még a mutató is leesett róla, de csak vissza kellett rakni, és ment tovább, a mai napig hibátlan.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19994) Zozzer888 válasza WiZARD (#19992) üzenetére


Zozzer888
addikt

én 2 hete jöttem rá hogy a Seikom tud világítani :W (mármint hogy foszforeszkálni :) sose néztem még sötétbe :N )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#19995) Kelvin válasza WiZARD (#19992) üzenetére


Kelvin
őstag

Egy kicsit szerintem is túlzásba viszed.
Itt olvashatsz egy cikket egy olyan embertől aki elég járatos a témában.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#19996) Dzsana válasza Kelvin (#19995) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ejj de szép és jó cikk! Nagyon ráért a faszi! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#19997) Kelvin válasza Dzsana (#19996) üzenetére


Kelvin
őstag

A cikk alján van a honlap címe is, sok érdekes dolog van, többnyire mechanikus órákról. Biztos tetszene :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#19998) WiZARD válasza Kelvin (#19995) üzenetére


WiZARD
addikt

olvastam már korábban, és feltétlen bajom sincs a quartz órákkal, csak amit páran itt előadtak, az volt túlzás imho...

én csak próbálom alkalmazni az órák értékelésénél, az elmúlt 1-2 napban felmerült igényeket, és érveket, így próbáltam csabulaxi-nak segíteni ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19999) ans válasza WiZARD (#19989) üzenetére


ans
aktív tag

A quartz órát nem lehet felhúzni, téged viszont igen. Csak szerintem önmagad húztad túl magad. Nem ártana egy kis nyugalom.

(#20000) Zozzer888


Zozzer888
addikt

:) 20000 :)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.