Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188701) p0lip válasza Land (#188698) üzenetére


p0lip
tag

A ledes töltés karcsúnak tűnik, ha jelentősebb merülést akarsz korrigálni.

(#188702) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Régi kép, most akadtam rá:

gizmo nagyon pörög, 73 darab Alpinist 24 órán belül! :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188703) FerNandor válasza fagyalllo (#188702) üzenetére


FerNandor
őstag

Szakadjon meg a gizmo, amiért letiltott. :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#188704) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#188702) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem meg a VHP kvarcokkal bogarat dugtatok a fülembe / bár az egyik Carnivalom óccón is tök pontos /.
Remélem, nem találok nekem is tetsző modellt ;] . Tetszik ez a mutató korrigálós technológia, amiről szó volt többször is. Bár tudat alatt aggódnék, mibe fájna a szerkezet javítása / cseréje, ha meghal az elektronika.

(#188705) Nekton válasza Land (#188698) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia Land!

A LED-ek nem teljes spektrumban adnak fényt. Simán előfordulhat, hogy az a lámpa egyáltalán nem tölti az órádat. :( Tedd izzólámpa fényére, ha nem süt a nap és adj neki időt, hogy feltöltődjön. Ne piszkáld állandóan.

(#188706) Nekton válasza 5-ös kezelő (#188704) üzenetére


Nekton
aktív tag

Olyan órát nem szabad venni, ahol a lehetséges karbantartás ára fejtörést okoz! :N

Plusz pozitívum a VHP kvarcórákban, hogy kevés van belőlük és kis halmazból nehezebb meríteni, így nehezebb elcsábulni. ;]

Nekem az új Longines VHP-val rögtön a tokmérete a bajom. 43mm egy hárommutatósnak? Uh! :W

Szerk:

Most akartam felvenni a 7750-esemet, de megállt és utálom a csavaros koronával beállítgatni. Jöhet a jó kis SBCM023 VHP, amit talán Fagyallo ajánlott egy éve, és sikeresen be is szereztem. :C

[ Szerkesztve ]

(#188707) fagyalllo válasza 5-ös kezelő (#188704) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mutató korrigáláshoz nem kell drága óra, bármelyik Tough Movt. Casio tudja.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188708) Nekton válasza FerNandor (#188703) üzenetére


Nekton
aktív tag

Milyen órát szeretnél venni? Alpinistet, vagy 035-öt?

(#188709) szivarvég válasza FerNandor (#188703) üzenetére


szivarvég
csendes tag

Ki kell várni a végét. Simán benne van, hogy többet vállal, mint amit teljesíteni tud.

(#188710) t_a_m_a_s válasza fagyalllo (#188700) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

+1

Holnap majd jól beletépünk...

(#188711) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem magamnak egy "melós" órát. Nem nagy valami Casio AE 1000WD típus, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az illuminator felirat nem azt jelenti, hogy megvilágítja a egyenletesen az egész számlapot? Mert ez olyan, mintha oldalról egy sárga led világítaná meg...

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#188712) @mriya@ válasza Land (#188698) üzenetére


@mriya@
őstag

Ledes lámpa nem ér semmit.
Természetes fény kell neki, napsütés. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#188713) alphaville


alphaville
aktív tag

1.300.$, 44mm. Valószínűleg ETA- werk.
Olthatatlan szükségét éreztem megmutatni.


:C

BUTCHER 82:
Jól látod, oldalról világítja meg. A tokon az esetleges illuminátor felirat a marketing helye.

[ Szerkesztve ]

(#188714) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#188707) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem vagyok képben még ezzel az új technológiával. Kicsi amúgy az esély, h méret és kinézet terén is megfelelő órát találjak ezekből, ismerve magamat. :) Nem mintha híján lennék óráknak. :)

Butcher82 : A felirat tényleg azt jelenti, de ezek szerint a te Casiódban nem olyan van. TimeCenter leírásában LED-es világítást ír.

[ Szerkesztve ]

(#188715) Deskdiver válasza 5-ös kezelő (#188704) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ha Longines-ró is szó van. Úgy láttam a szerkezet bontható. Valszeg a léptetőmotorok direktben hajtják a mutatókat és a dámtárcsát szóval nem sok áttétel van benne amire a 0 számú kő is utal. Nem tudom melyik ETA precidrive volt a kiindulás ,de amiket láttam azokból egyikre sem hasonlít. Annyit kell fejben tartani ,hogy fél év van az elemcserére onnantól kezdve ,hogy az EOL elkezdi nagyobb ugrásokkal léptetni a mp mutatót. Ha egy napnál tovább megáll akkor mehet vissza a Longines-hoz újraállításra mert a naptár előre be van lőve Krisztus után 2400-ig. Ezen kívül nem látok különösebb problémát vele.

(#188706) Nekton 41 és 43mm-es változatban is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#188716) Land


Land
veterán

Köszi srácok. Rendes izzó alá tettem.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#188717) 5-ös kezelő válasza Deskdiver (#188715) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ötletes a megoldás, és látom értelmét a hétköznapi használatban. Már csak ki kell várnom, h egy 38-40-es tokban, katonai stílusban is gyártsa valaki - esetleg kombinálhatnák egy mp-enként 4-8-at lépő mp mutatóval...
Én tudok várni, addig kitartanak a Vosztok 420SE és társai. :)

[ Szerkesztve ]

(#188718) @mriya@ válasza Land (#188716) üzenetére


@mriya@
őstag

Az enyém napi 8 órányit van egy 10w-os led alatt, hét végén az ablakpárkányon.
Úgy tűnik ennyi elég neki.
Mikor megkaptam, napokig a kertben volt az asztalon, világosban. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#188719) t_a_m_a_s válasza @mriya@ (#188718) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én inkább kirakom a napra ilyenkor télen, egy 1,5 órás szép napfényes időszak alatt kap annyit amivel elvan egy darabig. Nyáron meg a nagy melegben az öreget, ami javarészt az óratartó dobozban lakik, bedobom egy pohár vízbe, úgy napoztatom :)

Itt nálunk ma délután szép óraetetős idő volt.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#188720) @mriya@ válasza t_a_m_a_s (#188719) üzenetére


@mriya@
őstag

A mostani hidegben nem akartam kivinni a lakásból, így bent "napoztattam". :-) Meló közben nem viselem, akkor van a led alatt. A G-Shock is folyamatosan fullon van.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#188721) Nekton válasza @mriya@ (#188718) üzenetére


Nekton
aktív tag

Srácok!

Számomra ezek a problémák is világosan rámutatnak arra, hogy a gyártóknak érdemesebb lenne nagyobb számban VHP kvarcokat gyártani 10 éves lítiumelemmel. Addigra a tömítések úgyis csereérettek. Ezek a kap-e elég fényt?, veszi-e a rádiójelet?, ki van-e nullázva és jó-e az időzóna a rádióvételhez?, a kinetic ad-e elég járástartalékot?, meddig jó az akku? mind mind felesleges macerát jelentenek. :W

Kérünk szépen még több VHP kvarcot! :R

Kérdés:

Ezek a Bulova UHF órák pontosak is? Önmagában a nagyobb oszcillátor frekvencia nem garancia a nagyobb pontosságra.

Deskdiver!

A Longines valószínűleg ugyanúgy programozható, mint a Seiko perpetual calendar werkje. Van is róla YouTube tutorial. Vannak rajta pontérintkezők, amiket összeérintgetve lehet megadni a pontos dátumot elemcsere után. Fogadok, hogy pár év múlva lesz hozzá anyag a neten. :K

Egyrészről szomorú, hogy nincsenek kövek a szerkezetben, mert attól igényesebb lenne, másrészről viszont semmi szükség rájuk egy kvarcszerkezetben, olyan kis erőkkel dolgoznak. Nem hiszem, hogy bármelyik jelenlegi szerkezet lenne az alap. Ilyen, csak központi mutatókkal bíró, de minden tengelyt külön motorral hajtó szerkezet még nem volt. (Bár ebbe a bazinagy tokba belefér egy G10 ráépített centralizáló modullal. Annak meg minden motorja egyedileg programozható.)

szerk: Mire jó ez a pohár vizes töltés? A számlapot, mutatókat roncsoló UV-t átengedi a víz. :F

[ Szerkesztve ]

(#188722) fagyalllo válasza Nekton (#188721) üzenetére


fagyalllo
őstag

Két rádiós órám van, nem is ismerem teljesen a működésüket, az egyiken egy gombot még sose nyomtam meg, mert egyszerűen nincs rá szükség. Megvettem, beállítottam a városkódot és azóta működnek, téli-nyárit váltják, ablak felé fordulva pihennek, sose merülnek le. Van értelme, csak tudni kell használni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188723) t_a_m_a_s válasza Nekton (#188721) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Normál használat mellet egy eco drive kap elég fényt, nem kell ezt túllihegni. Ha nem kap rádiójelet, elballag havi +/-15 másodperc pontossággal, tehát ezt sem kell túllihegni. Ha egyszer kinullázod, amíg nem kap erős ütést, nem éri valami olyan "sokk" amitől elmásznak a mutatók, akkor nullázni sem kell, ezt sem kell túllihegni.

Nekem lassan 1,5 éve megvan a promasterem, az elején érdekességképen nyomkodtam, hogy ellenőrizzem szinkronizált-e, aztán pár hét alatt leszoktam róla. Azóta hozzá sem nyúltam. Felcsatolom, hordom. Átáll a 30 napos hónapoknál, átáll téli-nyárira. A régi Eco driveom 10 éves elmúlt, eddig kétszer állt meg mert olyan szar helyen tároltam, hogy tényleg alig kapott fényt, de ezt leszámítva a mai napig teszi a dolgát.
Kiforrott, jó cuccok ezek, hidd el. Arról nem az óra tehet hogy kishazánk a vételi körzet határán van. Én amikor napi szinten ellenőriztem, heti 3-4-szer minimum szinkronizált ettől függetlenül.

Holnap majd jól beletépünk...

(#188724) p0lip válasza Nekton (#188721) üzenetére


p0lip
tag

Már jó ideje rádiós, fényevőim vannak. Nincs velük egyáltalán macera. Persze az elején illik megismerni a kezelését és egyszer be kell állítani, utána csak működik, bármikor veszem elő "atompontos". Az egyiket október 30. óta nem használtam és úgy adódott, hogy egy sötét sarokban volt azóta. Ma vettem elő, az indikátor szerint fullon az aksi, ami nem 100%-os töltöttséget jelent, de beavatkozásra nem volna szükség. Ennek ellenére, mivel ma sütött a nap és babráltam vele, kiraktam kajálni.
Szerintem pont ez a lényege, ha akarsz millió dolgot babrálhatsz vele, pátyolgathatod, manuál módban, kézi beavatkozások zömét hajhatod végre. Vagy... automatára állítasz mindent és semmi gondod vele, nem kell semmit tenni, hónapokra leteheted, akár sötétbe is és amikor előveszed pontos, azonnal használhatod.

t_a_m_a_s A vételi problémákra megoldás a gps alapú szinkronizálás. Szerencsére az új órám már tudja, az atom sync mellett ezt a módot is. Hozzáteszem, a hagyományos atom szinkronizációval sem volt gondom, de valóban kényesebb, előfordul, hogy meg kell találni a helyét a lakásban, ahol jobb a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#188725) gipsztigris válasza Nekton (#188721) üzenetére


gipsztigris
addikt

Bulova UHF
Gyari adat évente +/- 10 mp. Nekem fél év alatt szedett össze +3 másodpercet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#188726) p0lip válasza gipsztigris (#188725) üzenetére


p0lip
tag

Éppen helyreigazítani akartalak, hogy az évi 10 mp, az igazából 5 mp, de utánanéztem és tényleg 10 sec. Pedig esküdni mertem volna, hogy 5 sec... Mindegy így is elég pontosnak mondható :)

(#188727) FerNandor válasza Nekton (#188708) üzenetére


FerNandor
őstag

035-öt akartam volna tőle, de mielőtt megrendeltem, megkérdeztem, hogy tudja-e esetleg mikori gyártásúak (6R15C-vel vagy D-vel vannak szerelve) és, hogy a garancia hogyan működik, ha esetleg arra kerülne a sor. Erre letiltott.

November végén 1st-outlettől rendeltem egy SARB033-at, amit eladtam, hogy vegyek egy fehéret. A 035-öt ezért most ismét a 1st-outlettől rendeltem meg tegnap. De egy 033-as is fog jönni még majd, mivel leállítják a gyártást. Nekem ő válaszol egyből, kedves, úgyhogy szerencsére nem maradok SARB nélkül. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#188728) Blind válasza gipsztigris (#188725) üzenetére


Blind
kezdő

Szia !

Pár képet csináltam az új szíjról :DD

(#188729) schawo válasza gipsztigris (#188725) üzenetére


schawo
titán

Az enyém tavaly 15 másodpercet sietett, szóval speckón kívüli, ilyet is tud.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#188730) gipsztigris válasza schawo (#188729) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azért az sem a legrosszabb eredmény! :)
Hárommutatós Sea Kinget jegyeztem. Az új tulajdonosa is kb. fél év után hasonló eredményt mondott.

(#188728) Blind

Jól néz ki! Ismerős! :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#188731) @mriya@ válasza Nekton (#188721) üzenetére


@mriya@
őstag

A pohár vízben nem forr fel az óra, mintha csak simán a napon lenne.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#188732) @mriya@ válasza gipsztigris (#188725) üzenetére


@mriya@
őstag

Tudtommal az évi 10"-et "hordva" vállalja a gyártó, mivel nem hőkompenzált a szerkezet.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#188733) gipsztigris válasza @mriya@ (#188732) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én hordtam. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#188734) g0n21 válasza fagyalllo (#188702) üzenetére


g0n21
senior tag

Annyira meglepődtem, hogy rendeltem is egyet... :Y

@Alpha

Abban az Alpinában nem ETA, hanem Sellita van. Az Alpina egyébként a Citizen tulajdona...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#188735) Nekton válasza g0n21 (#188734) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nem a Fredeique Constant-é? Igaz, mintha őket is megvett volna a Citizen.

(#188736) g0n21 válasza Nekton (#188735) üzenetére


g0n21
senior tag

Mindkettő a Citizené, hogy azon belül ki-kié, ebből a szempontból mindegy is... a japánok már a spájzban vannak :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#188737) fagyalllo válasza g0n21 (#188734) üzenetére


fagyalllo
őstag

:) Akkor nézz valami jófajta szíj után, mert a gyárit még egy Parnisra se raknám rá, borzalom!

gizmónál mindhárom SARB elfogyott, 1st-nél még rendelhető

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188738) FerNandor válasza fagyalllo (#188737) üzenetére


FerNandor
őstag

megrendeltem én is gyorsan a 033-at. talán egyszerre jönnek is majd :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#188739) Blind válasza gipsztigris (#188725) üzenetére


Blind
kezdő

Szia !

Én szinte minden nap összehasonlítom, egy rádiós órával és mindig együtt járnak. :K
Kiválóan teljesít ,,számomra'' :DD :C

(#188740) fagyalllo válasza fagyalllo (#188737) üzenetére


fagyalllo
őstag

1st-nél is megy a visszaszámláló, már csak 7 db: [link]

6

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188741) gipsztigris válasza fagyalllo (#188740) üzenetére


gipsztigris
addikt

A Sumo is nagyon jó árban van! Nem is értem, hogy a használt Sumokat miért veszik meg a népek 150-160 eFt-ért mikor 130 alatt van új.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#188742) Deskdiver válasza fagyalllo (#188740) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Mire ez megjelent már csak 5. :) Jó ,hogy már nem kell kapkodnom. Megvettem fél éve. Számomra még mindig az egyik legszebb óra amit valaha gyártottak. Messze felülmúlja az árát. Élvezzük hát a visszaszámlálást. :)

4

[ Szerkesztve ]

(#188743) fagyalllo válasza Deskdiver (#188742) üzenetére


fagyalllo
őstag

4 :)

gipsztigris: mert nem ismerik, mert nem dobja fel az ebay.com, mert félnek... a szokásos.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188744) Deskdiver válasza fagyalllo (#188743) üzenetére


Deskdiver
senior tag

3 :)

Valaki UK belül már 750 fontért árulja és el is adott már hármat. Vajon mikor jelenik meg emelt áron a FB csoportban. Gondolom kb. 2 hét amikor befutnak a most megrendelt darabok. :)

(#188745) fagyalllo válasza Deskdiver (#188744) üzenetére


fagyalllo
őstag

750!!! :Y

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188746) gipsztigris válasza Deskdiver (#188744) üzenetére


gipsztigris
addikt

És micsoda marketing szöveg fog érkezni majd melléjük! :Y :)) Szerintem lesz olyan aki 2-300 eFt-ért teszi fel első körben.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#188747) fagyalllo


fagyalllo
őstag

2

És ennyi volt, elfogyott!

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188748) Deskdiver válasza fagyalllo (#188747) üzenetére


Deskdiver
senior tag

És vége. :)

(#188749) fagyalllo válasza Deskdiver (#188748) üzenetére


fagyalllo
őstag

És az utolsó szíj: [link] :)

A 033 is elfogyott, már csak 035 van.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#188750) FerNandor


FerNandor
őstag

De jó, hogy résen voltam. Ez nagyon durva, így elkapkodták. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e még, de gyanítom teljesen elfogyott a készlet.

Meg arra én is kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fognak ezentúl itthon ilyeneket árulni a csoportban. ;]

Van esetleg a SARB szériának női megfelelője? Elég sokat nézelődtem már, de én mondjuk nem találtam.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.