Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157351) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Hol kapok eredeti Sector 750 karórát?
Ami szóba jöhet: Budapest, tágabb értelemben Magyarország, Bécs, illetve az ünnepek táján New York.

Köszi előre is! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#157352) gprspeter válasza macilaci78 (#157351) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#157353) resool válasza g0n21 (#157348) üzenetére


resool
aktív tag

Hasonló cipőben vagyok, a következő cél túl messze van (116500LN), annélkül, hogy valami nagyot beáldoznék, most csökkentettem 5 órára a gyűjteményem, ebből maximum már csak 1-el csökkenteném, de nem létszükséglet (emiatt van még kint a Zenith Elite, de amúgy az Elite/EP/DeVille kombóból 1-től még majd szeretnék megválni, mindegy melyik, csak legyen egy barna és egy fekete szíjas a hétköznapokra öltönyhöz), viszont ez(ek) azért nem olyan tétel(ek) ami(k) olyan nagyon segítenének a következő célban. (10-20% ot tennének csak ki egyenként).
Esetleg még szóba jöhet egy BLNR előtte, de az sem filléres tétel, szóval most egyelőre ahelyett, hogy elkezdtem volna rá félretenni, teljesen másba kezdtem el rakni a pénzem, szóval egy hamar én nem veszek semmit nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#157354) @mriya@


@mriya@
őstag

Odahoztak ma hozzám egy Seiko 6139-est, hogy cseréljek benne elemet. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157355) rtivi válasza resool (#157353) üzenetére


rtivi
csendes tag

Hát ezzel én is így vagyok. :)

(#157356) Tulku


Tulku
veterán

Kirschner mesélte az LBS-ben (WDL-es "megcsúszást" a Fortissal nem hagyhattam ki....) hogy voltak nekik is gondjaik igaz-hamis elbírálásnál, de ha nem ismerik az adott márkát, akkor minden esetben a gyártó véleményét kérik ki...

Említette, hogy volt olyan eset, amikor a vizsgált két számlap esetén (Hublot) az eredetin sokkal több gyártási, nyomási hibát véltek felfedezni, mint a hamison...ez azért durva...

Omega 25-re lesz kész....full szervíz és polír...lesz egy új 2001-es Omegám :)

(#157357) fagyalllo válasza @mriya@ (#157354) üzenetére


fagyalllo
őstag

Remélem, nem valami kínai szart raktál bele, ez az óra megérdemli a minőségit!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157358) 5-ös kezelő válasza vadászcsiga (#157333) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Igen, a vastagságot biztosan szoknom kéne, ha merném hordani egyáltalán. De nagyon csábít ez a példány, és az ára is beleférne a keretembe. Bár teljesen felesleges, de a "kell egy ilyen is" érzés egyre erősebb. :O

(#157359) resool válasza Tulku (#157356) üzenetére


resool
aktív tag

Az Hublot az a márka, ami minőségi javulás helyett új árazással kívánt a kategóriákat lépni felfelé, sokan benyelik. Nem olyan régen a gyártásuk 90 %át még kvarc órák tették ki.

[ Szerkesztve ]

(#157360) Tulku válasza resool (#157359) üzenetére


Tulku
veterán

Hát nekem árulhatnák 50 millióért is...rettenet mindegyik...

Miközben egy jó kis Daytona...ugyi :)

(#157361) Macyke82 válasza resool (#157353) üzenetére


Macyke82
tag

Pedig ha lemondanál egy-két darabodról nem is lenne az olyan messze! :K

(#157362) WiZARD válasza Tulku (#157360) üzenetére


WiZARD
addikt

Vitatkoznom kell, szerintem nem mind rettenet. Classic Fusion széria jópár darabját szívesen bevállalnám.

A rettenet az a vásárlók ízlése, akik a megveszik a retteneteket ;) (persze ízlésől vitatkozni...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157363) Tulku válasza WiZARD (#157362) üzenetére


Tulku
veterán

Igen valóban el felejtettem odaírni: szerintem :D

(#157364) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

a szíj ránézésre gagyi.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#157365) macilaci78 válasza gprspeter (#157352) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt láttam, hirdeti egy ideje. Elfelejtettem írni, újat szeretnék, nem sérültet. Egy kifolyt elem belül megmarhatott ezt-azt, és egy betűt nem ír arról, milyen körülmények között lett cserélve a szerkezet, így nem foglalkoztat.
150k összegben kaptam ezt a típust 15 éve, fél évre rá feltörték érte a szekrényemet. Az akkori árfolyam 246-268 Ft között mozgott, vagyis az óra valahol 560-610 € körül mozgott újkori számlás, ÁFA-s áron. Abban a rövidke időben, amikor birtokoltam, kapott az hideget, meleget, a váz, szíj karcolódott is, a lencse nem. Fura, hogy a hirdetett órán meg pont a lencse sértült...

Az is érdekel, hogy egyáltalán forgalomban van-e még ez a típusú óra, mert a gyártónál már nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#157366) vadászcsiga válasza csabulaxi (#157364) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahogy az összes ilyen kategóriájú órán. Én legalábbis nem láttam még olyan komolyabb márkát amihez igazan hordható jó minőségű bőr szíjat adtak volna.

(#157367) gprspeter válasza macilaci78 (#157365) üzenetére


gprspeter
senior tag

Szerintem már nem forgalmazzák.
eBayen van.

(#157368) macilaci78 válasza gprspeter (#157367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően ez is, de az eladó megbízhatóságára kíváncsi lennék. Van-e valakinek tapasztalata olyan eladóval, aki Sector 750-et is árul?
Meg ha jól látom, ez már EU-n belül van, tehát vám, és magyar áfa nem terheli.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#157369) gprspeter válasza macilaci78 (#157368) üzenetére


gprspeter
senior tag

100%-os...
Igen Olaszország, nem jön már rá semmi.

(#157370) alphaville válasza vadászcsiga (#157366) üzenetére


alphaville
aktív tag

A Star Somes volt az első órám amelynèl elhiszem, hogy valaha füvet legelt a szíj. Valóban minősègi, megkèrdőjelezhetetlen darab! :)

(#157371) vadászcsiga válasza alphaville (#157370) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vannak kivételek biztosan.

(#157372) 7s26c válasza alphaville (#157370) üzenetére


7s26c
senior tag

Igen, a Bambino nem győzött meg teljesen..bár a leírásban bőr szerepel

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157373) resool válasza Macyke82 (#157361) üzenetére


resool
aktív tag

Valóban, EP+Dj+Tudor kb pont kitenné, de ezeket nem szeretném beforgatni, (és ez a három együtt nagyobb boldogsággal tölt el, mint egy Daytona magában) inkább várok vele, most más a fontosabb :/

[ Szerkesztve ]

(#157374) Macyke82 válasza resool (#157373) üzenetére


Macyke82
tag

Ezt meg tudom azért érteni :)

(#157375) WiZARD válasza resool (#157373) üzenetére


WiZARD
addikt

Ismerős, nekem is van álomóra (AP RO), ami talán meglenne ha mindent eladnék, de bármennyire is vágyok rá, biztos hogy nem élvezném annyira, mint a meglévőket együtt.
Úgyhogy vegyetek sok nato szíjat tőlem, hogy a többi mellé tudjam megvenni :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157376) WiZARD


WiZARD
addikt

Na ez q jó lett.

Bár nehéz lenne a kettő közül választani. (Név/belső nyilván a Zenith felé billent)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157377) @mriya@ válasza fagyalllo (#157357) üzenetére


@mriya@
őstag

Inkább hagytam a fenébe, nagyon ramaty állapotban volt.
Ehhez hasonlított, de rémesen lelekott állapotban. :-(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157378) resool válasza WiZARD (#157376) üzenetére


resool
aktív tag

Huhh, hát nekem pont fordítva ha csak designt nézünk kivételesen, Zenith talán a 2. kedvenc márkám, de ez a reedition nekem nagyon úgy néz ki, mint valami középkategóriás darab Zenith felirattal.
Tagből mondjuk semmit sem vennék, nálam ők leírták magukat a Seiko movement-es csalással.
Viszont akármelyik vintage Heuer Autaviat/Carrerat/Skippert szívesen kipróbálnám.
Mostanában már egyre kevesebb olyan óra van, ami tetszik, aminek örülök, mert tényleg csak pár olyan dolog van amit még kipróbálnék, így nem kap el soha a késztetés, hogy megvegyek valamit pl. a facebook csoportból itthon, amik érdekelnek meg még soha vagy csak szökőévente fordulnak elő pénztárcám szerencséjére/nem szerencséjére az őravágyaimnak, ha nem új óráról beszélünk akkor meg szeretem megfogdozni/nézni ezeket vásárlás előtt.
Fent említett vintage Heuerek, Tudor Sub/Monte Carlo, vintage kevésbé ismert chronok (Gallet, Nivada, Record), UG chronok, 42es méretű korszak előtti El Primerok. Ezek nem igazán gyakori dolgok itthon, ha valamelyik volt is akkor valami nagyon gáz lego/redial.

[ Szerkesztve ]

(#157379) Misi1979


Misi1979
őstag

Most mondanám, hogy Steiny O1 Vintage Red a csoportban jó áron, de félek, reklámnak minősülne, pedig nem az én órám:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#157380) WiZARD válasza Misi1979 (#157379) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha nem mondod, és nem is a tied, akkor szerintem nincs gáz vele. ;)
(ha valaki máshogy látja szóljon, akár privátban)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157381) vadászcsiga válasza Misi1979 (#157379) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mostanában kicsit sok van, ez letöri az a stein árakat.

(#157382) ktg3 válasza vadászcsiga (#157333) üzenetére


ktg3
őstag

Hát igen. Nekem is ez az egyetlen negatív amit tudok róla mondani, hogy nagyon vastag. 15mm. Nato szíj szóba sem jöhet, mert az még rátesz 2mm-t. Kb. vastagabb, mint széles, így egy kicsit aránytalan. A gyári fémszíj meg nagyon vékonykának hat mellette. M1ó féle 4mm-es bőrrel viszont egész jól mutat.
A korona egyáltalán nem zavaró. Nagyon kényelmes.

mod.: Szerintem az összes 7750-nel szerelt óra hasonlóan vastag. Nem egy vékonyka werk.

[ Szerkesztve ]

(#157383) WiZARD válasza ktg3 (#157382) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyári fém tényleg vékonyka rajta.
Valami jó bőrrel okés, de én natoval is hordom sokat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157384) resool válasza Misi1979 (#157379) üzenetére


resool
aktív tag

törölve, hülyeséget írtam

[ Szerkesztve ]

(#157385) Misi1979 válasza vadászcsiga (#157381) üzenetére


Misi1979
őstag

A Steinhart egy kapudrog, mondjuk ki. Hogy mi felé nyit utána az ember, az megint más kérdés:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#157386) ktg3 válasza WiZARD (#157383) üzenetére


ktg3
őstag

Milyen natoval hordod? Én még nem próbáltam natot tenni rá, de ötletem sincs, hogy milyen színűt tennék, pedig van itthon vagy 15-20db.

(#157387) vadászcsiga válasza ktg3 (#157382) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Valószínűleg a tabletta forma még rátesz a vastagság erzetre. Érdekes, ebben az RW-ben is 7750 van de nem érzeztem azt amit a fortisnál, igaz ez "csak" 13,85mm.

(#157388) ktg3 válasza vadászcsiga (#157387) üzenetére


ktg3
őstag

Ez nagyobb is átmérőre nem?
Az tuti, hogy a fortisnál tényleg nem segít a derékszög az éleknél. Vicces, hogy közvetve pont az hozza a negatív tulajdonságát, ami miatt amúgy nagyon szeretem a nagyon magas számlap/egész óra területarányért.

(#157389) vadászcsiga válasza ktg3 (#157388) üzenetére


vadászcsiga
félisten

42mm
Ha jól veszem ki neked is van egy Fortis fliegered.

[ Szerkesztve ]

(#157390) Sanki válasza Misi1979 (#157379) üzenetére


Sanki
addikt

Egy Nav B-Uhr 44 Type-A mennyit érhet fél évesen?

(#157391) vadászcsiga válasza gprspeter (#157340) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Most látom, nincs is benne a peace jel. Bocs hogy le merci mutatóztam :D

(#157392) WiZARD válasza ktg3 (#157386) üzenetére


WiZARD
addikt

Sima fekete.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157393) Misi1979 válasza Sanki (#157390) üzenetére


Misi1979
őstag

90e körül sztem.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#157394) ktg3 válasza vadászcsiga (#157389) üzenetére


ktg3
őstag

Akad erre egy chrono. A vastagsága miatt már megfordult a fejemben, hogy megválok tőle, de most visszaraktam ősszel a bőrt és megint nagy a láv. Pedig kaptam egy igen jó ajánlatot rá.

(#157395) Sanki válasza Misi1979 (#157393) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, köszi. :R

(#157396) gprspeter válasza vadászcsiga (#157391) üzenetére


gprspeter
senior tag

Á már nem is szóltam... Tudom, hogy nem tetszik a merci jel. :D

(#157397) bucsher válasza ktg3 (#157386) üzenetére


bucsher
őstag

Zöld

In the pipe - five by five!

(#157398) vadászcsiga válasza bucsher (#157397) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez az 5-ös kezelő által linkelt Aviatis Fortis chrono valamiert más mint a tiétek. Csak a polirozás?

(#157399) bucsher válasza vadászcsiga (#157398) üzenetére


bucsher
őstag

Az enyémnek még a tokformája is régebbi, vékonyabb tokfülek, kisebb gombok és korona. És akkor még homokszórt.

In the pipe - five by five!

(#157400) ktg3 válasza vadászcsiga (#157398) üzenetére


ktg3
őstag

Bucsher-é az eggyel régebbi tokfajta. WiZARD-é meg az enyém az újabb fajta ha jól tudom. Az újabb féléből van fent az FB hirdetés is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.