Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157901) sutszi válasza gyulagy (#157900) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#157902) Misi1979


Misi1979
őstag

Volt jópár GS a kezemben, tetszenek is.. de nekem kidolgozásban, minőségérzetre nem nyújtottak többet, mint egy Omega Aqua Terra. Tehát ha választanom kellene, hogy egy vadiúj Omega AT vagy egy vadiúj Seiko GS-t kapjak promóajándéknak..

...csak azért választanám a GS-t, mert ingyen volt és poén azt hallgatni, hogy "mi kerül ezen ennyibe"?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#157903) resool válasza alphaville (#157899) üzenetére


resool
aktív tag

Jó óra, senki nem mondta, hogy nem, csak ennyiért (ennyiért hogy ne lenne jó óra- és itt most nem tisztelete a kivételnek.. khhm Hublot) van sok más, amit az európai emberek inkább vesznek érthető módon.
Példaként a facebookos csoportban tudtommal eddig 1 GS volt, az is vintage darab (Misié). (lehet volt még 1-2 amiről lemaradtam a lényeg érthető.)

[ Szerkesztve ]

(#157904) WiZARD válasza vadászcsiga (#157894) üzenetére


WiZARD
addikt

Már úton van más... (bár gondolkoztam most is rajta)
De amint lesz rá keret, GS is lesz ;)

resool: legalább 2 GS volt az FB csoportban emlékeim szerint, csak nem figyelsz rájuk eléggé. (mindkettő aránylag új)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157905) Misi1979 válasza WiZARD (#157904) üzenetére


Misi1979
őstag

Igen, az egyik nálunk lelt gazdára (mármint az új). Volt a kezemben mindkettő amúgy.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#157906) alphaville válasza resool (#157903) üzenetére


alphaville
aktív tag

Mi tagadás, másfèl milliós árkategóriában egy nüansznyit èn is meginognèk. Okè, játszunk el a gondolattal! Ki milyen órát venne- akár használtat is- ezèrt a pènzèrt? Nekem ő:

(#157907) WiZARD válasza alphaville (#157906) üzenetére


WiZARD
addikt

1.5-ért egy 7750? :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157908) Tulku válasza alphaville (#157906) üzenetére


Tulku
veterán

másfélért....csakis...SUB....nem képelek...mindenki tudja miről van szó...

Nagyon szép a Portugieser...feketében, életben csodaszép...nem számít hogy öszvér van benne...

(#157909) 7s26c válasza alphaville (#157906) üzenetére


7s26c
senior tag

abból kijönne 4 ilyen. :)
De a GS-t vinném sztem

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157910) resool válasza alphaville (#157906) üzenetére


resool
aktív tag

ha "csak" 1,5 a keret akkor egy használt JLC Moonphase-es Master Calendart

(#157911) @mriya@ válasza alphaville (#157906) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157912) Szulita28 válasza alphaville (#157906) üzenetére


Szulita28
senior tag

És kérem a maradékot :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#157913) von toth válasza Misi1979 (#157902) üzenetére


von toth
tag

Dettó. Viszont arra azért kíváncsi lennék, hogy a GS-nem mennyi a szervizköltsége az AT-hoz képest. Nekem az Annual Calendar a gyengém és sosem értem, hpgy a Seiko ilyen fícsörökre miért nem gondol...

(#157914) krx21


krx21
nagyúr

1.5 misért én igyekeznék nem venni 8 db Citizent-t. ;]
Amúgy én nagyon szimpatizálok a GS Seikó-kal.

(#157915) WiZARD válasza alphaville (#157906) üzenetére


WiZARD
addikt

Attól függ, ha szigorúan 1 db óra, akkor gondban lennék.
Ha a mostaniak mellé kellene 1.5ért vennem valamit, akkor Omega POC ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157916) phranxinatra válasza fagyalllo (#157879) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem. Igaz.

(#157917) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Másfélért nem tudnék kerámiás Subot venni még használtan sem, úgyhogy master chronometer PO-t vennék. Újat. Kéket.

(#157918) fagyalllo válasza phranxinatra (#157916) üzenetére


fagyalllo
őstag

:) :) :)
Ez kifejezetten jó volt. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157919) BAti77 válasza alphaville (#157906) üzenetére


BAti77
aktív tag

...és még maradna egy búvártúrára letesztelni... :DD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#157920) alphaville


alphaville
aktív tag

Uraim! :R

(#157921) g0n21 válasza alphaville (#157906) üzenetére


g0n21
senior tag

16710-es pepsi GMT master2, vagy JLC reverso grande taille.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#157922) Macyke82 válasza alphaville (#157906) üzenetére


Macyke82
tag

Használt óra eseten: SUB
Új óra esetén: in-house Black Bay

(#157923) Sungoo válasza alphaville (#157906) üzenetére


Sungoo
addikt

(#157924) t_a_m_a_s válasza alphaville (#157920) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mi a feladat? Mit vennék 1,5-ből? Autót... ;] :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#157925) Spet válasza alphaville (#157906) üzenetére


Spet
addikt

Doxa 300T+ fagyálló által linkelt Seiko mod, a maradékból meg dőzsölnék :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#157926) phranxinatra válasza fagyalllo (#157918) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Köszi. Ma sziporkázom.

(#157919) BAti77: Ha nem PO, akkor valószínűleg nekem is ez.

(#157927) ktg3 válasza alphaville (#157906) üzenetére


ktg3
őstag

Mondjuk egy ilyet el tudnék nézegetni a kezemen.

Amúgy meg tényleg érdekes az a in-house BB, az lenne a második.

(#157928) Skimaster válasza fagyalllo (#157879) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem ciki,mert ez az én saját véleményem,gondolom nem gond,hogy leírtam,mivel ez egy fórum.Egyébként nem azt írtam,hogy szép(nekem nem is tetszik),hanem,hogy egyedi a szerkezet. Máskor pedig nyugodtan címezd nekem,(mint választ),ha már az én írásommal kapcsolatban csicseregsz. :)

Wizard: A Panerai 6497-es átalakított szerkezetei szintén nem érnek annyit,ugyan úgy,mint az én 7750-el szerelt órám, de a Panerai múltja,történelme mégis ad egy többlet értéket az órának.Ezen kívül,amit más is megfogalmazott,hogy az GS árán mennyit buksz és a Panerai árán mennyit nem.Ez is szempont.Nekem! :)

(#157929) BAti77 válasza phranxinatra (#157926) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nekem a PO méretével lenne bajom...az újak meg annyira nem is jöttek be...a 300 nagy kedvenc és mivel vintage/heritage diver bolond is vagyok, így nem volt kérdés, maradtam ennél... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#157930) 5-ös kezelő válasza alphaville (#157906) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem adnék ki órára ennyi pénzt. Nagyon remélem.
Sok éve, amikor még egyáltalán nem értettem az órákhoz, az Óra Magazin egész oldalas képen reklámozott egy IWC pilóta kronográfot. 1,250,000 Ft volt akkor a WDL-ben, majdnem megvettem, annyira megfogott a dizájn. Pedig akkor is bérből tengődtem. Ma már új motorra se adok ki pénzt. Talán öregszem. :)

(#157931) @mriya@


@mriya@
őstag

"Imádom", ahogyan ebben a fórumban (is) némelyek micsoda kioktató stílusban tudnak írni.
Mintha az ő se...ből jönne a szivárvány! :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157932) fagyalllo válasza Skimaster (#157928) üzenetére


fagyalllo
őstag

Valóban a te hsz-edről jutott eszembe, de globális jelenség, ezért címeztem mindenkinek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157933) @mriya@ válasza fagyalllo (#157932) üzenetére


@mriya@
őstag

:C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157934) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Az új Galante búvár :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157935) 7s26c válasza fagyalllo (#157934) üzenetére


7s26c
senior tag

Hétköznapi viseletnek jó combos ! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157936) WiZARD válasza Skimaster (#157928) üzenetére


WiZARD
addikt

Mi a Panerai múltja a Seikoval szemben? Hogy Rolex werket tokoz, majd 6497/7750-et tokoz, és végül alkotott egy rakás kétes hírű saját szerkezetet? (Ez nyilván erős sarkítás/túlzás, bár nem ismerem pontosan, de mint Panerai témán kívülálló, kb ennyi amit tudok róla)
(meg persze néhány haditengerészeti cucc)

Azt, hogy mennyire tartja az árát azt eddig nem néztem, de most megnéztem.
2014es árlista szerint PAM000 4900$, 3300-3700$
5300$ listaárú PAM005 pedig 3850-4300$

Ami GS-t nézegettem az 2016os listaáron 5500$, használtan 3700-4200$ között mozog.

Nem látok akkora eltérést... Nem tudom, hogy a valóságban melyiket mennyivel lehet listaár alatt beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157937) vadászcsiga válasza WiZARD (#157936) üzenetére


vadászcsiga
félisten

meg persze néhány haditengerészeti cucc
Ne kezdd már te is ezt a dilettáns szöveget.

(#157938) csabulaxi válasza WiZARD (#157936) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A Rolex és Seiko márkaneveket már kb. 40 éve ismerem és már akkor is tudtam, hogy óra.
A Panerai nevet kb. 10 éve hallottam először. Igazából nálam egy kalap alatt van az Anonimo-val, csak a Panához Stallone köthető.
Ezen írásomban említett 4 óramárka bármelyikét szívesen csatolom, csatolnám a csuklómra a másik fikázása nélkül.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#157939) Tulku válasza WiZARD (#157936) üzenetére


Tulku
veterán

Az egész polémia oka szerintem a 70-es évekre nyúlik vissza, illetve a Doxa, Omega öröklött és megbecsült órák népszerűségében keresendő.

A 70-es évek pedig azért jött be a képbe, mert a japán-hong-kongi kvarcóra dömping egyféle hétköznapiságot, eldobhatóságot kölcsönzött minden japán márkának...így a Seikonak is.

Azt szerintem senki nem vitatja, hogy az SD szerkezet egy remekmű, csak a "nomen est omen" következményei miatt, zsigerileg kódolódott...

Azt már meg sem említem, hogy emlékeim szerint a Seikonak a népautomatája sem szerzett osztatlan elismerést precizitás, időtállóság és megbízhatóság szempontjából...természetesen nem a mai 5-ösökre gondolok....

Nyilván minden egyes svejci gyártót ugyan így le lehetne húzni, de ö9sszességében még mindig nagyobb bizalmat szavaznak nekik a felhasználók....

(#157940) WiZARD válasza csabulaxi (#157938) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem azt mondom, hogy nem kéne Panerai, vagy ne lenne olyan modellje, amire vágyok.
Nem is fikázni akarom, csak a történelemre és értéktartásra való hivatkozás alapjaira lettem kíváncsi. ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157941) Skimaster válasza WiZARD (#157936) üzenetére


Skimaster
senior tag

A Panerai története itt összefoglalva megtekinthető,szerintem nem csak arról szól,hogy tokoztak ezt-azt,meg a hadicuccok.

A rakás kétes hírű saját szerkezet tényleg messze áll a valóságtól,nem is reagálnék rá,csak egy videóval:Nostromo
Persze nekik is lehet még fejlődni....

Az árak tartására csak annyit,hogy az enyém 4 évesen(2 éve) 960 volt,szerintem jó vettem,most 1.1-1.2 között el tudnám adni.Nekem ez jó.Persze ezek használt árak.

Számomra,mert én Panerai rajongó vagyok,ezáltal elfogult,hiába a Seiko hiper super szerkezete,nem érzem benne azt a pluszt.

(#157942) Szulita28 válasza @mriya@ (#157931) üzenetére


Szulita28
senior tag

Tessék vkinek címezni.. :DDD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#157943) vadászcsiga válasza csabulaxi (#157938) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És az mit bizonyít hogy te 10 éve hallottad először?

(#157944) WiZARD válasza Skimaster (#157941) üzenetére


WiZARD
addikt

A Forintot emeljük ki a kérdésből.
USD 220ból lett 280, tehát USD-ben nézve, amit 4360$-ért vettél, azt most 4100$-ért lehetne eladni...
(EURban szebb a kép, de ott se lesz 17% növekedés, mint Forintban, hanem csak 7% körüli)

GS használt árak hogy alakultak, ami alapján arra jutottál, hogy a Panerai jobban tartja az árát?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157945) JDMKid válasza WiZARD (#157936) üzenetére


JDMKid
tag

érdekesség még, hogy mindkét cég az 1800-as évek végén indult, mindössze 21 év különbség van az alapításuk között.
Az egyik már 1900 előtt készített saját faliórát, zsebórát majd később saját karórát. Ez a cég alapítása óta független, az alapító ükunokája vezeti a céget jelenleg.
A másik cég kezdetben tokozgatott, különösebben nem volt ismert. Majd egy véletlen folytán felkapták, egy nagyvállalat meglátta benne az üzleti lehetőséget, felvásárolták, egy lett a sok al-márka közül. Elkezdték tolni bele a pénzt, így 2002-ben elkészítette az első kvázi saját szerkezetét. És ezután még jó párat.

Szóval én sem értem, mi a pláne a panerai történelmében...

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#157946) vadászcsiga válasza JDMKid (#157945) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt dobta ki a google? :D

(#157947) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#157946) üzenetére


Bazsi101
tag

Feltételezem most következik a cáfolat részedről, kifejtve, megindokolva, nem fórumos és internetes információkra hagyatkozva.

(#157948) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, nem vagyok járatos a digitális órák világában, ezért kérdezek, hátha valaki az.
Szeretnék egy G-Shockot venni 100$ környékén, edzeni kéne (terembe) hogy tudjam mennyi is az idő. Digitális, mutató nem kell jól akarom látni a másodperceket is.
Skywatches-on elég nagy a választék (túl nagy).
Van valami best buy? Akár jöhet nem Casio is. Legalább típusra, nyílván nem színre. Kössz!

(#157949) JDMKid válasza Bazsi101 (#157947) üzenetére


JDMKid
tag

ja se...böff... :))

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#157950) Ereshkigal válasza bump3r111 (#157948) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Pl. 5600-as sorozat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.