Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157951) vadászcsiga válasza Bazsi101 (#157947) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Termesztésen nem ismerem töviről hegyire a történetet, ezért nem is dobok be dilettáns kijelentéseket.

(#157952) fagyalllo válasza Bazsi101 (#157947) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ennyi idő alatt már megtanulhattad volna, kivel lehet normálisan beszélgetni, vitatkozni, minek erőlködsz? :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157953) ronin s8 válasza WiZARD (#157940) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Panerai - meglepő módon - tényleg jól tartja az árát. Vannak kultikus márkák, amik egy jól deffiniált, szűk szegmensben aratnak. Ez is ilyen. ;)

Másfelől, nem lennék biztos abban, hogy Európában a GS, egyáltalán a Seiko komoly presztízs elé nézne. Ahhoz nem elég konzervatív, és a mai napig nincs kultikus modellje, talán csak a Marine Master, de valójában az se. Hiányzik a hype éltető levegője. :N

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#157954) Szulita28 válasza fagyalllo (#157952) üzenetére


Szulita28
senior tag

Most jön az, h lefagy a topik 2 napra?? ;] :P

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#157955) vadászcsiga válasza fagyalllo (#157952) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Így van. Ezért nem beszélgetek veled. ;)

ronin s8
Hiába a számok, a gyakorlat tényleg ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#157956) Bazsi101 válasza fagyalllo (#157952) üzenetére


Bazsi101
tag

Örök optimista vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#157957) WiZARD válasza ronin s8 (#157953) üzenetére


WiZARD
addikt

Tudom, illetve látom, hogy mit takar a "jól tartja az árát".
Inkább arra irányult a kérdésem, hogy a GS-el mi a helyzet, konkrét példákkal alátámasztva, nem csak a levegőbe puffogtatva.

Presztizse valóban alacsony sokak számára. (De ők nyilván se a vevői, se az eladói oldalon nincsenek jelen.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#157958) Tulku válasza ronin s8 (#157953) üzenetére


Tulku
veterán

"Hiányzik a hype éltető levegője."

Ezzel a szűk mondattal kiválóan leírtad, amit megpróbáltam fél oldalon böfögni... :)

(#157959) 7s26c


7s26c
senior tag

Nálam a GS-nél szempont lenne az is ami minden hasonló házon belül dolgozó márkánál, hogy nem kell állandóan azt lesni, épp mit építenek be szívének s lelkének. Nincs Nissan effektus, miszerint de jó, japán autót vettem ( csak a hajtás Renault) . A Seiko, az Seiko

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157960) vadászcsiga válasza Tulku (#157958) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A mondat az én böfögésemet is befedte :)

(#157961) Bazsi101


Bazsi101
tag

Nem tudom hogy a hype eltartana vagy sem egy akkora céget mint a seiko.
Vagy csak egyszerűen ez egy másik út a profit felé.

(#157962) fagyalllo válasza Bazsi101 (#157961) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én nem is szeretném, ha a hype tartaná el, nem igazán szimpatikus a nevezzük át az sw200-at calibre 5-re, hirdessük a versenyautó oldalán, a fényes magazinban híres emberekkel és dől a lé módszer.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157963) 7s26c válasza fagyalllo (#157962) üzenetére


7s26c
senior tag

És a híres ember még nincs 20 éves 😊 bár már híres.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157964) ronin s8 válasza Bazsi101 (#157961) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hype nélkül ma egyetlen versenyhelyzetben lévő cég sem érhet el üzleti sikert. Az órapiacon ugyanez van. A recept is viszonylag egyszerű, csak valahogy bizonyos tradíciók lehetetlenné teszik. A Rolexnek, Panerai-nak lényegében két modellje van. Ezt lehet a leghatékonyabban lekommunikálni. Míg egy Zenith, de kiváltképp a JLC képtelen a sok modellt egyenként elfogadtatni - meg is van a következménye. Vannak márkák, akiknek sikerül (PP, IWC, Omega), de ott is szerintem fajlagosan túl sok a ráfordítás.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#157965) 7s26c válasza ronin s8 (#157964) üzenetére


7s26c
senior tag

IWC évente másik modellcsaladot állít reflektorfénybe. Mikor a katalógust küldték ezt ki is hangsúlyozták a kísérőlevélben.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157966) Bazsi101 válasza ronin s8 (#157964) üzenetére


Bazsi101
tag

Inkább arra gondoltam hogy anyagilag kifizetődöbb 15 darab seiko ötöt eladni az utca emberének mint egy darab hypeolt modellt a rajonhóknak.

(#157967) ronin s8 válasza Bazsi101 (#157966) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy 10 ezer eurós órán még a marketing költséggel együtt is nagyobb a haszon, mint egy 100 euróson. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#157968) @mriya@ válasza Szulita28 (#157942) üzenetére


@mriya@
őstag

Minek, ha több topiklakóra is passzol? :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157969) Bazsi101 válasza ronin s8 (#157967) üzenetére


Bazsi101
tag

Igen. De ha a másikból a többszörösét adod el adott idő alatt lehet hogy ez a különbség kiegyenlítődik, alacsonyabb gyártási költség mellett.

(#157970) @mriya@ válasza Ereshkigal (#157950) üzenetére


@mriya@
őstag

+1 az 5600-ra.
Bár a célnak még egy olcsóbb, nem g-shock modell is megfelel. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#157971) Tulku válasza Bazsi101 (#157969) üzenetére


Tulku
veterán

És akkor bekövetkezik a: "minden emberen olyat látok, de ilyen nincs senkinek" effekt....és visszajutunk a Ronin által frappánsan megfogalmazott hype-hoz...mert a hype nem a tömegeknek szól hanem egyeseknek... persze belőlük is van számos...mint itt mindannyian :)

(#157972) Bazsi101 válasza Tulku (#157971) üzenetére


Bazsi101
tag

Olcsóbb órából is gyártanak sokfélét, pl pont a japánok.
Amit te mondasz az is biztosan igaz, csak erről mindig az jut eszembe hogy ha neked és még pár barátodnak, illetve rajongónak kellene, az nem reális piaci igény. És ezt most ne vedd sértésnek.

(#157973) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Én szívesen vennék Spring Drive szerkezetes órát, a technikája miatt. Amiért meg nem, h nincs olyan számlappal és tokformával, ami bejönne. Valamint a horror szervizelés árak miatt, és a rettegés okán, h a rengeteg alkatrészt rosszul rakják össze. Nem én vagyok a célközönség.

bump3r111 : Casio W-800 és még marad egy csomó pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#157974) ronin s8 válasza Bazsi101 (#157969) üzenetére


ronin s8
senior tag

A kiinduló pont a GS népszerűsége volt. A generalista gyártók örök problémája: hogy lehet elfogadtatni a piacon hasonló névvel, vagy akár ugyanazzal egy prémium terméket? A Seiko 5-öst gyártó konszern Japánban könnyedén lenyomja a vásárlók torkán a drágább almárkáit (ugyanazon a néven), míg Európában és az USA-ban még mindig sok ember gondolja, hogy egy VW és Audi az ugyanaz. Ezért kell a drága Toyotát (ami Japánban simán csak Toyota) Lexus néven kínálni...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#157975) 7s26c


7s26c
senior tag

Szerencsére "meghájpolni" sem lehet mindenkit. Hiába vagyok Ferrari drukker, a világ minden anyagi forrásával a hátam mögött sem hozna lázba a Hublot, még akkor sem ha készítenek egy Raikkonen editiont. Viszont Rosberg kezéről szívesen lecsatolnám az IWC-t :)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157976) Milu87


Milu87
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki adni kupont skyra vagy dutyizlandra ? :)
Esetleg valamelyik preferaltabb?
1000Hála :) :)

(#157977) Tulku válasza Bazsi101 (#157972) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván - mint írtam is - a kisebbség is számos...sőt...mert:
...persze kisebbség, de hangosak, őrültek, polémiáznak....tehát jobban láthatóak...a többség (mondjuk Seiko 5) megbújik, néha ránéz, ha késik-siet beállítja, nem kajabál...csak van...

És persze van a harcos Seiko tábor...no ezek száma szerintem nem éri (még) el a harcos svejci fanokét...de idővel ez is átrendeződhet :)

Szerintem egyébként a svejci marketingesek egészen másként ügyködnek, mint japán kollégáik...pont az eltérő igények miatt...

(#157978) fagyalllo válasza Milu87 (#157976) üzenetére


fagyalllo
őstag

dutyin mostanában csak az 5off működik
sky-ra sose volt működő kupon
creationwatches bal oldalon blowout és clearance sale 5-10% a felsorolt órákra, JSPRINGS kóddal 10% értelem szerűen

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157979) Milu87 válasza fagyalllo (#157978) üzenetére


Milu87
csendes tag

fagyalllo: Köszönöm Szépen!
A dutysat felhasználtam, feleségemnek rendeltem egy automata Orientet :)
Úgylátszik megfertőztem :P

(#157980) 7s26c


7s26c
senior tag

[link]

aktuális.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157981) t_a_m_a_s válasza 7s26c (#157980) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ne is mond... megint egy hétig hülye leszek... Illetve hülyébb mint alapesetben :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#157982) fagyalllo


fagyalllo
őstag

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157983) #45302528 válasza fagyalllo (#157982) üzenetére


#45302528
törölt tag

Na, úgy látom, Sumoból is kijött a PADI: SBDC049

13.500,-Ft felárat ér a felirat.

(#157984) von toth válasza vadászcsiga (#157946) üzenetére


von toth
tag

Nem. Ezt dobja a marketing. Nézd csak meg a Tag-ot. Heuerként még oké volt, de ma már erősen felmegy a szemöldök és akkor finoman fogalmaztam, mégis sok 'dilettánsnak" Caprio meg a TH jut eszébe

Ha valamit sokáig mondasz hihetővé válik. :)

(#157985) von toth válasza ronin s8 (#157953) üzenetére


von toth
tag

junájtid sztécben viszont jól vágódott be és fel is építette renoméját, mint általában a japán márkák, ellentétben néhány európaival, mert ott ugye a minőség számít és utána jön a kultusz nem fordítva, mint nálunk (Ugye orosz gázgyáros kezén a Ulysse)

Meg azt is hozzá kell tenni, hogy ezen a kontinensen azért nem olyan túl régóta elérhető a GS, és a németek azért vannak majdnem olyan szemetek mint az amerikaiak, hogyha valami beválik, akkor elkezdik venni (hiába közös gyökerek)

(#157986) gyulagy válasza ronin s8 (#157967) üzenetére


gyulagy
tag

Részemről van egy határ, hogy egy termékben mennyi befektetett munka kell hogy legyen. Az egészséges marketing tartalmú költség után, kvázi csak "hype éltető levegője" a jussod (ami akár 50-60%). Viszont meg tudom érteni, hogy másoknak erre van szüksége. Tulajdonképpen tényleg egy tökéletes termék (általában így van) birtokában van, amit ő ár-érték arányban megfelelőnek tart.

(#157987) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ezt csak 5-ös kezelőnek!

Most találtam
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#157988) csabulaxi válasza fagyalllo (#157982) üzenetére


csabulaxi
senior tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#157989) fagyalllo válasza csabulaxi (#157988) üzenetére


fagyalllo
őstag

Logikus lépés lenne, de ez még csak fotosop.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#157990) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

legyen a mai nap a seikoé! :)

[link]
[link]
[link]

jó ez narancs
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#157991) 7s26c


7s26c
senior tag

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#157992) nrbx


nrbx
tag

Hello, mennyi napig mukodnek az automatikus órák, ha nincsenek hordva? Ezt meg ezt néztem ki, de nem hordanám minden nap. Ajanlottak az ilyen olcso Seiko automatikus órák?

(#157993) vadászcsiga válasza von toth (#157984) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én azon nevettem hogy egy ekkora történelmet mint a panerai, összefoglal pár mondatban amit a google-bol ollózott össze 2 perc alatt, majd a végére oda biggyeszti a hogy
nem erti mi a pláne a panerai történelmében...
:D

(#157994) Ereshkigal válasza nrbx (#157992) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezek kb. 40 órát, ha teljesen fel vannak húzva. Ha nem fogod hordani minden nap, készülj fel rá, hogy sűrűbben kell állítgatni. Ennyi pénzért jobbat nem kapsz, szóval mondhatjuk, hogy ajánlott.

(#157995) JDMKid válasza nrbx (#157992) üzenetére


JDMKid
tag

ezek a seikok 41 órát mennek el, ha teljesen felhúzott állapotban teszik őket le.
mindkettő jó választás, az első kicsit kisebb 37mm-es, a második kellemes 40mm-es méretű.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#157996) TeeJay


TeeJay
félisten

no és amelyiknek 40óra a járástartaléka az az utolsó 3-4órában vajon mennyire pontos?
nem lehet hogy akkor már laza a rúgó benne és többet késik?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#157997) Aske


Aske
aktív tag

Én vettem már "ennyiért Seikot???", sőt GS-t is vennék.

Egyelőre a hagyományos automata jobban tetszik, mint a Spring Drive és 1M körül hozzá lehet már jutni.

(#157998) vadászcsiga válasza Aske (#157997) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mennyiért?

(#157999) Aske


Aske
aktív tag

1.300€

(#158000) redzsi válasza fagyalllo (#157982) üzenetére


redzsi
senior tag

:R Ez (is) nagyon szép! Valahogy a Padi kiadásokat mindig nagyon eltalálják.

Várom is hogy újra legyen készleten dutyfreeislandon, 350 font alatt ritkán látni sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.