Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156201) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156200) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én büszkén hordom.

(#156202) JackFeryll válasza HUTCHDB (#156196) üzenetére


JackFeryll
őstag

Van akinek a homage az egyenlő a dizájnlopással, szúrja a szemét hogy az olcsó órák úgy néznek ki mint az ő eredetije és hogy egy tokozócég nulla ötlettel sikeres lehet. Ebben azért bőven van ráció, de ez az utálat abszolút nem általános.
Nézz körül watchuseek-en, sokan szeretik. Olcsón ki lehet próbálni különböző dizájnokat egészen tűrhető minőségben valamire tartott szerkezetekkel. (és itt ver rá egy óriásit az összes kínaira)

(#156203) g0n21 válasza vadászcsiga (#156201) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem csak az órádat nézzük le... ;]

A Steinhart bár kopi, de meglovagolja azt a réteget, akinek nagyon tetszi ka rolex dizájn, csak kicsi nekik a 40-es óra... (--.--). Meg van még pár dizájnnal ez így náluk.

Az pedig igen gyanítható, hogy kínai tok, kínai számlap, mutatók, zafír, svájci werk, svájci összeszerelés.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#156204) vadászcsiga válasza HUTCHDB (#156199) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha leírnád konkrétan mire gondolsz, lehet hogy meg is érteném.

(#156205) WiZARD válasza HUTCHDB (#156189) üzenetére


WiZARD
addikt

Utálat túlzás (bár biztos van ilyen is), valóban inkább lenézés.

Hogy mi az oka, jó kérdés. Talán a sznobság...

Amíg nincs gond a minőséggel nekem tök8, hogy kínai, svájci, japán, német, magyar vagy bangladesi.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156206) 485 válasza phranxinatra (#156200) üzenetére


485
aktív tag

Azt mondják, hogy minden viccnek fele igaz...

(#156207) g0n21 válasza WiZARD (#156205) üzenetére


g0n21
senior tag

Hát ha nem lenne gond... de van.
Toughbook példája a koronával, amiről aztán hallani lehetett, hogy az aviation témájú órák koronájának egy része gyenge.
A Stein vintage lófütty (nem tudom a nevét, pedig az szép), amiben az ST5 volt, és rendre megállt, mindenkinél. Emlékszem, Dzsana csinált egyet-kettőt.

Tehát igaz, hogy nem mindegyik típussal vannak gondok, de több széria van, ami nem százas. Mondhatni aránytalanul nagy a szórás.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#156208) WiZARD válasza g0n21 (#156207) üzenetére


WiZARD
addikt

Az ST5 szar volt, le is cserélték.
Viszont továbbra se kínával van a baj, ha szart kérnek tőlük, akkor szart gyártanak, ha jót, akkor pedig azt.
Omegához is volt kínai szem a szíjba, de nem volt semmi gond vele...Nem a kínaiakat akarom védeni, de szerintem nem attól lesz jobb vagy rosszabb a Steinhart, hogy hol gyártják.
Ha valamit szarul terveznek, az mindenhol gyártva szar marad.
A svájcba gyártott Rolexnél is akadt elszineződött, berepedezett, stb számlap, ami simán hiba. Az más kérdés, hogy most valami fura módon pont ettől egyesek által keresettek és többet érnek nekik.

(aviation koronára rákeresve mondjuk pont semmit nem találtam elsőre)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156209) phranxinatra válasza vadászcsiga (#156201) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Jól teszed, le kell szarni más véleményét. Meg, ahogy Wizard mondta: valószínűleg a sznobok nézik le. Bár mondjuk én sznob vagyok és nem nézem le. Persze nem is szeretem. :)

(#156210) Skimaster válasza HUTCHDB (#156196) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ki az és mit jelent az hogy minőségi óragyűjtő/szerető?
Szeretem mikor valaki nagy szavakat használ kB a semmire... Szerintem elég durván túlzol...

(#156211) @mriya@ válasza fagyalllo (#156190) üzenetére


@mriya@
őstag

Na, ennek az elsőnek a számlapja valami csudaszép.
Ugyanilyen létezik kvarcban is? :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#156212) Tulku válasza phranxinatra (#156200) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyjából ennyi...minden szavával egyetértek...nem utálat...szimpla "ennyit tudnak" belső válasz...
Mondjuk amikor elindulnak 1-2 termékük esetén legalább másnak ható mutató-számlap stílussal, akkor már megbocsáthatóbb a tok másolása.
És most már értem, miért nincs a 2008-2010 órakatalógusban a Steinhart benne (német kiadás) és mondjuk a Seiko bőven ott van...

Azt azért megjegyzem, hogy bizonyos manufaktúráknak igen szúrhatja a szemét egy kihelyezett kinai tokgyártás...mintha arra emlékeznék, hogy a japán óradömpingkor (svájc azért elég rosszul is kijöhetett volna ebből) talán valami féle összetartás, egység bontakozott ki a távol keleti eredettel ellentétben...
Ettől függetlenül biztosan a nagyobbak akár kihelyezhetnek bizonyos gyártósorokat, de szerintem ez az általános összképet rongálja...

Igen sznobizmus...ez ilyen sport... :)

(#156213) phranxinatra válasza Tulku (#156212) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát a kezemet nem tenném tűzbe, hogy pl. a Swatch csoport középmezőnyének néhány márkája nem Kínában gyártja le a tokot és a szíjat. Oké, hogy az azért nem olyan, mint csak simán rendelni onnan, de ahogy te is írtad, rontja az általános összképet.

(#156214) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156213) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én a pénzéhes rolexért sem tenném tűzbe. Milliárdokat spórolhat azon ha nem a méregdrága európai munkaerővel dolgoztat.

(#156215) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

"Nem vennék!", "Milyen cég az?" "Számomra semmit nem ér..."
Ezek a jelzők hangoztak el több, régóta órákkal foglalkozó, és főleg minőségi gyűjteménnyel rendelkező ismerőstől a Steinhartról.
Lehet ezt nem utálatnak, vagy tompítva lenézésnek nevezni, de én, mint órával frissen kapcsolatba kerülő meglepődve hallgattam, és csodálkoztam, mert nekem spec. tetszenek.
Úgy látom, hogy azért itt is megvan egyeseknek a véleménye e tárgyban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#156216) Tulku válasza vadászcsiga (#156214) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak remélni merem, hogy van az a szint...de persze ki tudja...

(#156217) Bazsi101 válasza vadászcsiga (#156214) üzenetére


Bazsi101
tag

A rolex szerintem van azon a szinten hogy bármilyen költséget nyugodtan beépíthet az árba.

(#156218) Kbali válasza @mriya@ (#156211) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van, casio oceanus sorozatban, zafíros. Csak ki kell fogni, mert nem gyártják.

(#156219) @mriya@ válasza Kbali (#156218) üzenetére


@mriya@
őstag

Majdnem vettem is anno. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#156220) Kbali válasza @mriya@ (#156219) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem van a kronos verzió.

(#156221) g0n21


g0n21
senior tag

Milyen amikor nem megfelelő kenőanyagokat használnak c. rovat gepzsír fejezte következik:

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#156222) fiktív1


fiktív1
tag

Imádom az enyémet. Csudaszép, halálpontos, búvár, zafír, kiváló ETA... Mi kell még? Főleg azon az áron, amiért hozzá lehetett jutni. Egy rossz szavam sem lehet rá. :K

(#156223) vadászcsiga válasza HUTCHDB (#156215) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi az a minőségi gyűjtemény? Tag, Breitling? Certina :D Vagy a másik véglet? Zenith, IWC, stb? Tisztelet a kivetelnek természetesen.

Komolyra fordítva. Egy ínyencet az különböztet meg az ilyen sznoboktól, akiknek mellesleg csak a név számít, hogy hajlandóak utánaolvasni, kutatni, és nem csak a jéghegy csúcsát látják.

(#156224) Deskdiver válasza fiktív1 (#156222) üzenetére


Deskdiver
senior tag

+1 Én is elégedett vagyok. Ha valaki maximalista órákat tekintve annak minden lehetősége megvan Rolexet vagy olyan órát vásárolni ami kiszolgálja a vágyait. A Steinhart szerintem még mindig az egyik legjobb ár/érték arány a piacon. Akinek csípi a szemét a dizájn másolás annak meg csípje. ;) A kínai tokokban én nem vagyok 100%-ig biztos bár láttam már kísértetiesen hasonlító tokokat kínai tokgyártó kínálatában. Ha kínai az sem érdekel. Ha 50-60k-ért a Bulova (Citizen) svájci tokba tudja rakni az UHF órákat akkor bármi lehetséges...

(#156225) fagyalllo válasza g0n21 (#156221) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jajj.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#156226) HUTCHDB válasza vadászcsiga (#156223) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hogy kikről beszélek?
Azokról, akiknek a kezükön átment már mondjuk 1-2 ezer óra...és 20-30 éve "órabolondok".
Nem divat, vagy egyéb szempontból állítanak egy rangsort, hanem sok sok kis nüansznyi, más számára apróságnak, jelentéktelennek számító dolog alapján.
Ezt lehet sznobságnak nevezni, de én mindig azt mondtam, hogy a sznobizmus bizonyos foka igenis előre viszi az emberiséget...
Ettől függetlenül, mint ahogyan írtam nekem is tetszenek a Steinhart-ok, sőt pár hete még az egyik modellüket szerettem volna megvenni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#156227) phranxinatra válasza vadászcsiga (#156214) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A Rolexért nyugodtan tűzbe rakhatod. Az 100% svájci.

(#156228) @mriya@ válasza phranxinatra (#156227) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#156229) hoffman_ válasza HUTCHDB (#156226) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azokról, akiknek a kezükön átment már mondjuk 1-2 ezer óra...és 20-30 éve "órabolondok".

megsúgom, hogy akikkel itt szembemész éppen, pont ilyenek :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#156230) phranxinatra válasza hoffman_ (#156229) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem megy szembe senkivel. Feltett egy kérdést valamiről, amit ő így lát, tapasztal. Azért ne állítsuk már be a Steinhartot egy nem tudom milyen über brandnek, mikor az eleve lopásra épült cég ötletét is úgy lopta az alapító. A legtöbbször hangoztatott pozitívuma a Steinhartnak a jó ár-érték arány. Ez oké, ezt elfogadom, de ezen kívül mi az, ami miatt büszkén lehet viselni? Innováció, saját ötlet? Ráadásul - ahogy itt meg máshol olvasom - az óráik minősége is erősen kétséges, vagy legalábbis nagy szórást mutat.

(#156231) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156227) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A tiédet maximum.

(#156232) phranxinatra válasza vadászcsiga (#156231) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tehát te nem vagy "ínyenc, aki hajlandó utánaolvasni, kutatni". Pedig a Rolexről rengeteg elérhető info áll rendelkezésre.

(#156233) hoffman_ válasza phranxinatra (#156230) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én nem abban látom a "hibát", hogy van egy kialakult véleménye egy kisebb brandről, aki nem saját kútfőből hozott anyag révén jutott el valahová. én a sznobságot érzem kihallani a megnyilvánulásokból, ami önmagában nem baj (magamat is annak tartom sok téren), ha nem ellenséges, lenéző. utóbbit én nem nézem jó szemmel. tisztában vagyok a reális különbségekkel egy nagy hagyományokkal rendelkező, valódi svájci brand és egy felkapaszkodott mikro brand között, de nem attól lesz valaki órarajongó és hozzáértő, hogy csak Patek van a vitrinben. én úgy gondolom, hogy egy igazi órarajongónak nem szégyen, ha egy 48 ezer forintos Seiko-ba szeret bele és szintén szeretve veszi fel, akárcsak a Rolex-ét.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#156234) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156232) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezen nem veszünk össze de egyrészt nem érdekel a Rolex, másrészt amit a svájciak titokban akarnak tartani az ugy is marad míg világ a világ.

(#156235) WiZARD


WiZARD
addikt

Steinhart, szerintem:
Tény, hogy nem egy különleges, vagy ritka óra/márka, így presztizse alacsony, nem egy különösebben "gyűjteni" való márka. Az órák többsége elérhető, és a már nem gyártott, vagy limitált kiadások is aránylag elérhetőek. Szerintem 1-1 darab (főleg ami valamiért különlegesebb, vagy ritkább) jól elfér más, nagyobb márkák mellett is, de tény hogy nem valószínű hogy ez lesz az adott szett legfőbb darabja.
Minőséggel nagy gondok nem voltak, 1-1 típusnál előfordultak gondok, de ezeket általában korrektül kezelte a gyártó, cserélte/javította.
Legtöbb modelljük ugyan nem saját design, de azért jól megkülönböztethető az eredetitől, a Rolex ihletésűek is kellően mások, a Nav-B soroztat is elég könnyen megkülönböztethető az eredeti 55mm óráktól.

Annyit mindenképp svájcban csinálnak belőlük, ami a swiss made felirathoz szükséges, a többit meg tök8 hol gyártják, csak a minőségellenőrzés a lényeg.
Aki olcsón akar swiss made órát és/vagy tetszik neki a design, annak hibátlan. Aki többnek akar látszani, és ezzel akar menő lenni, annak nem való.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156236) ans válasza g0n21 (#156178) üzenetére


ans
aktív tag

Szép. Nem volt már neked ilyesmi régebben?

(#156237) phranxinatra válasza hoffman_ (#156233) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Teljesen igazad van abban, amit írsz, de a kolléga állítása mindössze annyi volt a Steinről, hogy a minőségi óragyűjtők utálják. Az a beszélgetés jó messzire vezetne, hogy mi tesz valakit minőségi óragyűjtővé. Én több Seiko modellt is bele tudok képzelni egy - szerintem - minőségi gyűjteménybe, Steinhartból viszont azt választanám, amiről koppintva lett. Ez nem jelenti azt, hogy utálom vagy lenézem a márkát, inkább úgy vagyok vele, mint Csiga a Rolexszel: nem érdekel.

(#156235) WiZARD: Szerintem ennél jobban nem lehet összefoglalni. Korrekt. :R

Most azért felmentem a www.steinhartwatches.de-re, megnéztem a búvár kínálatot, és megakadt a szemem az Ocean Two-n. Itt nem vélek felfedezni semmilyen egyértelmű hasonlóságot. Oké, a tokforma Omega, viszont a számlap elég egyedinek tűnik. Volt erről itt már szó, ha jól emlékszem, mindjárt visszakeresek.

(#156238) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156230) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs semmilyen szórás, Gonzi rosszul tudja. Nincs olyan széria amit nem szabad megvenni.

(#156239) hoffman_ válasza phranxinatra (#156237) üzenetére


hoffman_
nagyúr

túlbeszéltük :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#156240) vadászcsiga válasza phranxinatra (#156237) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ocean 2 szep. Észre sem vettem, nekem még az előző kerek dátumablakos volt meg ami egyaltalan nem tetszik. Kicsit komor ugyan.

[ Szerkesztve ]

(#156241) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Azért ha a galériában körülnézünk, folyik a nyalam nehány modellre. Hány olyan svájci tokozó cég van ahol hiába görgetem az oldalt, egyetlen modell sincs amit betennék a kosárba. Ha mégis, az 10x-es áron van, sw200-at találunk az órában.

(#156242) Tulku válasza phranxinatra (#156237) üzenetére


Tulku
veterán

Én ennél remegek kissé...nagyon kicsit hajaz a Tudor Montecarlora, de nem egyértelműen és ez a színösszeállítás pazar...nna kellett beszélnünk róla :O

(#156243) Broomi válasza Broomi (#155765) üzenetére


Broomi
tag

Nincs hozzaerto?

(#156244) fagyalllo válasza Broomi (#156243) üzenetére


fagyalllo
őstag

A számlapja nagyrészt fehér és úgy tűnik, mintha mosolyogna.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#156245) vadászcsiga válasza g0n21 (#156221) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jesszus, most látom hogy ez a te Seikod. Látszik a szakértelem a fogaskeréken. Remelem azért még menthető.

(#156246) Tulku válasza vadászcsiga (#156245) üzenetére


Tulku
veterán

Áztatás-előmosás-mosás-öblítés :)

Centrifuga kimaradhat....

(#156247) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!
Látom ismét porondon a homage-ok, én is mutatnék egyet. :)

Kalandvágyból vettem egy Invicta 3045-ös (kicsit omegára hajazó órát). Megfogott a megbízható Seiko NH35A szerkezet, a jó nagy (nekem való) méret, kn47 mm, és a láthatóan precíz minőségi kidolgozás. Tokkal-vonóval, ÁFÁ-val 53ezer fabatkáért szerintem nem volt rossz vétel! Beszéljenek a képek helyettem. :)

Ha valakinek sérti az egóját, hogy a Steinhartokkal azonos topikban mutattam be akkor töröltesse a postot! :D :))

Galéria

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#156248) Macyke82 válasza g0n21 (#156221) üzenetére


Macyke82
tag

Úúúúú, lehet előbb bontani kellett volna.... :O

Deskdiver: "Ha kínai az sem érdekel. Ha 50-60k-ért a Bulova (Citizen) svájci tokba tudja rakni az UHF órákat akkor bármi lehetséges..." +1

Tulku: engem "csak" a 44mm-es tokátmérő, a titán illetve az ásványüveg fenék ami miatt nem választanám (ez utóbbi csak elvből zavar)

(#156249) 485 válasza fagyalllo (#156244) üzenetére


485
aktív tag

Ez az igazi mosolygós fejecske :DD

(#156250) g0n21 válasza ans (#156236) üzenetére


g0n21
senior tag

De, de az egy 6138-8020 black panda volt, ez meg egy 6138-3000 JDM jumbo. Ez volt akkoriban a nagy álom.

(#156238) vadászcsiga
Az ST5-tel tényleg volt, többségük beszart rövid idő után, külföldi fórumokon is volt szó róla. Aztán javították.

(#156245) vadászcsiga, #156248) Macyke82

Annyi volt az ára, hogy nem kellett nyitni.
Indul-jön-megy-nulláz. Az óragyűjtő nem működik, és a dátumtárcsa hibás. Ez orvosolva lesz jövő héten gyári (filléres) alkatrészekkel.

1989-es szervizvésés van a hátlapon belül. Akkor születtem :B

Szerviz meg ígyis-úgyis kell neki, tökmindegy, hogy okkal, vagy ok nélkül (elővigyázatosság, állagmegőrzés) költök rá 25-öt.

Nesztek, itt még ijesztőbb (a durva az, hogy pontos):

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.