Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141851) squir válasza WiZARD (#141850) üzenetére


squir
aktív tag

Elvileg ez a forrás:

[toolwatch.io]

[ Szerkesztve ]

(#141852) vadászcsiga válasza condy (#141847) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Brrr :)

Wizard
Probaltam egy időben, de nekem nem sikerült úgy elindítanom a számlálót hogy hajszálra akkor pittyenjen az 5 sípszó amikor a mp-eket üti.

[ Szerkesztve ]

(#141853) C0RVUS válasza toto.tl (#141846) üzenetére


C0RVUS
tag

Én még tartom magam. :)

(#141854) ktg3 válasza vadászcsiga (#141824) üzenetére


ktg3
őstag

Nem éppen :DDD
SKX-em marhára pontatlan. Ilyen 5-6 perc eltéréseket simán összeszed 1-2 hónap alatt.
Monster azért jobb.
Fortis meg marha pontos amióta megvan.

(#141855) terra052 válasza Kimmuriel (#141813) üzenetére


terra052
őstag

Ne inogjon, ez egy Seiko 7S26, jó, tudom, ez japán, de a svájciak is tudhatnak hasonlókat :DDD :DDD :DDD :

werkmania.hu

(#141856) ktg3 válasza terra052 (#141855) üzenetére


ktg3
őstag

Tök konstans.
Mindenhol napi fél percen belül van ;]

(#141857) terra052 válasza ktg3 (#141856) üzenetére


terra052
őstag

Öööö.... az "s/day" az nem másodperc?? :F ;] :P :K

werkmania.hu

(#141858) bucsher válasza terra052 (#141857) üzenetére


bucsher
őstag

De a 7.2 nem is kisebb mint fél ;]

In the pipe - five by five!

(#141859) C0RVUS válasza squir (#141848) üzenetére


C0RVUS
tag

Most ezt én jól értem? Átlagos pontosságot írnak?
Tehát ha a minta egyik fele mondjuk -35s/d, a másik +35s/d, akkor nulla lenne?! :F

(#141860) terra052 válasza bucsher (#141858) üzenetére


terra052
őstag

A lényege: amióta megérkezett, ezt hordom. Az első nap beállítottam, és most ha ránézek, 1 mp belül ugyanazt az időt mutatja.
A nagy eltérésekkor valamilyen oknál fogva display-re tettem éjszakára, amúgy csak leteszem "hanyatt" :)
Most mondhatnám, hogy nem b***lok a másodpercekkel, de akkor minek mérném?? ;]
És ez az igásló kategória (7S26).

werkmania.hu

(#141861) rtivi válasza Kimmuriel (#141813) üzenetére


rtivi
csendes tag

Ugyan már.
Ez nem szed össze semmit, pedig van már 60 éves. :)

(#141862) Kimmuriel válasza rtivi (#141861) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nem is kapod meg 150k-ért a bótba'! :DDD

(#141863) C0RVUS válasza Kimmuriel (#141862) üzenetére


C0RVUS
tag

Vosztok amfíbiám 1 max 2 másodpercet siet naponta, de néha még azt is visszahozza.
~15k-ért kapod meg a bótba.
(Így jött a gyárbú, nem vót piszkálva!)

[ Szerkesztve ]

(#141864) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

ETA 2671 werk vélemények? :U

(#141865) Beladon válasza condy (#141792) üzenetére


Beladon
aktív tag

2012-től elvileg sw500.

(#141866) @mriya@ válasza Kimmuriel (#141813) üzenetére


@mriya@
őstag

Én személy szerint nőknek nem javasolnék mechanikus karórát, maximum személyes kötődés esetén.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#141867) Misi1979 válasza Kimmuriel (#141864) üzenetére


Misi1979
őstag

Ne vegyél vintage karórát:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#141868) Kimmuriel válasza Misi1979 (#141867) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Mért, mi a baj ezzel a werkkel? Nem csak vintage órákban van, mai napig jönnek ki ilyennel a gyártók. Én is egy vadi újnál láttam, és tudni szeretném, mennyire megbízható kaliber.

[ Szerkesztve ]

(#141869) JDMKid válasza Kimmuriel (#141868) üzenetére


JDMKid
tag

Nem konkrétan a werkkel van a baj. Hanem a vintage órák úgy általában napi használatra nem a legcélszerűbbek. Egy modern órához képest kompromisszumosak. Kevésbé vízálló, porálló, jobban kell rájuk vigyázni stb. (Általában)

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#141870) Kimmuriel válasza JDMKid (#141869) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én sehol nem írtam, hogy vintage órát akarnék venni. :U

Ma kinéztem egy zsír új Certinát, amiben ETA 2671 werk van, erre kérdeztem rá. Nem tudom hogy jönnek ide a vintage órák.

(#141871) t_a_m_a_s válasza Kimmuriel (#141868) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Napok (hetek?) óta olvaslak, tök jó hogy egy csaj ennyi időt, energiát belefeccöl az óra vásárlásba :R Emlékszem feleségemnek vettem anno egy szögletes Doxát (az is volt valami 80 pénz), az első és legfontosabb verdikt az volt, hogy szép a szatyor amiben adták :)

Remélem megtalálod a szívednek kedveset!

Holnap majd jól beletépünk...

(#141872) Misi1979 válasza Kimmuriel (#141870) üzenetére


Misi1979
őstag

Jaa:) Ezt a werket nagyonrégóta használják már, többfajta kiadásban/kőszámmal. Ha jól rémlik, az ára és a viszonylagos kis mérete okán..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#141873) vadászcsiga válasza t_a_m_a_s (#141871) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak már dögunalmas.

(#141874) krionius válasza Kimmuriel (#141829) üzenetére


krionius
csendes tag

szép darab. a fül asszimetriája kicsit talán zavarba ejt elsőre..
de igen elegáns.

(#141875) Macyke82 válasza vadászcsiga (#141873) üzenetére


Macyke82
tag

Hiába na, ami a szíveden az a szádon.

(#141876) csabulaxi válasza Kimmuriel (#141870) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a ma linkelt (#141837) hozzászólásban

Montres Louis Erard órában is az a szerkezet van

)tényleg, mik azok az ázsiai írásjelek az oldalon?(/L)

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#141877) vadászcsiga válasza Macyke82 (#141875) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hetek óta vergődik.

(#141878) csabulaxi válasza vadászcsiga (#141877) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ne már, hiszen csaj, (már ha ténylegaz) tök édi itt a fiús fórumon.
téged is körül rajonganának a lányok a szoptatós anyák fórumán. :DD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#141879) vadászcsiga válasza csabulaxi (#141878) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha lány. Szerintem nem a sajat csuklóját fotózza.

(#141880) Kimmuriel válasza vadászcsiga (#141879) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hanem kiét? :U

(#141881) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#141880) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Barátnő. Olyan szlengeket használsz amit ilyen rövid ido alatt lehetetlen felvenni. Van itt jelenleg olyan tag akinek ez a harmadik mutációja.

[ Szerkesztve ]

(#141882) csabulaxi válasza csabulaxi (#141876) üzenetére


csabulaxi
senior tag

jé van magyarországon is
a katalógus képeken nagyon szép és főleg drága.
talán azért nem tűnt felmert nincs50m - nél vízállóbb órájuk. :(

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#141883) Sungoo válasza vadászcsiga (#141873) üzenetére


Sungoo
addikt

:DDD :DDD

(#141884) Kimmuriel válasza vadászcsiga (#141881) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Pedig éppen te mondtad, hogy csak figyeljek, olvassak, és tanuljak szorgosan. :K
Azért neten elég sok infót össze lehet csipegetni, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, ezért kérdezek rá olyan dolgokra, amikről egyébként valahol már olvastam. Miért ne tudnék amúgy én is ráguglizni, hogy pl. mi az a lünetta, lume, kaliber stb.? Ez nem olyan szakzsargon, ami ne lenne bárki számára hozzáférhető.

Egyébként meg nem tudom mi szükségem volna az identitásom meghamisítására. Nincsen több regisztrációm :N, csak ez az egy.
De persze szíved joga azt gondolni, amit akarsz. Nem hinném, hogy bizonygatnom kéne bármit is. :N Én nem szorulok rá, téged pedig egyébként sem érdekel. ;) Amúgy sem az oviban vagyunk.

Egyébként meg azért vergődöm rajta annyit, mert nem értek hozzá. Nekem 150k az nagy pénz egy órára, és szeretném okosan ráfordítani, de nagyon bizonytalan vagyok. Sajnos én nem vagyok jó fórumtárs, én nem azzal jövök, hogy javasoljatok egy órát 1 milláért. Mégha nektek ez is lenne a szimpatikus, akivel érdemes lehet foglalkozni. De a ti szakmai tapasztalatotokat speciel szívesen olvasgatom. :K

(#141885) condy válasza Kimmuriel (#141884) üzenetére


condy
senior tag

Na, kár minden ficánkolás! Most csiga már jól le is leplezett.
Amúgy meg nekem már a Blájen-es beszólásnál gyanús voltál. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#141886) krionius válasza Kimmuriel (#141884) üzenetére


krionius
csendes tag

Nem mintha érdekes lenne az hogy kivel beszélgetünk női órákról, de az alias neved férfi eredetű :) [link]
Nekem kb azért érdekes amin tanakodsz, mert jó a feltett kérdés, keret, képek, egy színfolt végső soron ebben a topicban...habár nálunk a kiccsaládban csak én vagyok óra kérdésben érdekelt, szóval végső praktikus haszna nálam nem sok lesz, de másnak lehet hogy jobban tudok ajánlani. :)

(#141887) Kimmuriel válasza condy (#141885) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Azért ez mekkora elismerés már nekem! Ki akarnak utálni egy fórumról, mert állítólag férfi vagyok, aki nőnek adja ki magát, és nincs az az isten, hogy egy nő értelemeset kérdezzen egy svájci óra topikban! LOL! :C
Hát szépen vagyunk... :U

Topiktali nem lesz, hogy esetleg személyesen is bemutatkozhassam? :DDD

krionius: Jaja, és sötételf vagyok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#141888) csabulaxi válasza condy (#141885) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ha már álca, meg kövek
"-Nők is vannak köztetek talán?"

[link]

:DDD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#141889) krionius válasza Kimmuriel (#141887) üzenetére


krionius
csendes tag

nem hiszem el! :DDD akármilyen pszionikus varázslat rám nem hat, agyhalál már korábban beállt :))
hú, ez már nagyon off topic lett, de ígérem befejeztem

(#141890) fagyalllo válasza Kimmuriel (#141887) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egyetlen p@#%°Łłt beszólás miatt ne általánosíts! Bár a centizés már tényleg unalmas :) :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#141891) Kimmuriel válasza fagyalllo (#141890) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Már nem centizek, inkább további nyilatkozatok érdekelnének az ETA 2671 werkről. :U
Vajon mennyire elterjedt, az alkatrész ellátottsága mennyire lehet jó?

(#141892) C0RVUS válasza vadászcsiga (#141881) üzenetére


C0RVUS
tag

Azért az, hogy csak most esett le neki, hogy a mechanikus órák súlyos másodperceket is képesek egy nap elmászni... és emiatt "megingott a hite" bennük (nem lenne "cérnája" hozzá)... :B
Ilyet szerintem nem tud egy nőimitátor.

[ Szerkesztve ]

(#141893) medvefrigyes válasza csabulaxi (#141888) üzenetére


medvefrigyes
csendes újonc

Most már bevallhatom: Én vagyok Brian és a feleségem is! :D

[ Szerkesztve ]

(#141894) krionius válasza Kimmuriel (#141891) üzenetére


krionius
csendes tag

Ez még gyártásban van, gondolom nem lehet gond az alkatrész beszerzés. De a szakik hamar kijavítanak. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#141895) medvefrigyes válasza Kimmuriel (#141887) üzenetére


medvefrigyes
csendes újonc

Ezért minimum egy szelfit nyomnod kell a személyi igazolványoddal amiben az áll, hogy Kimmuriel Gabriella. Ja és a személyi számod is vagy 2-vel vagy 4-el kell hogy kezdődjön! :)

(#141896) condy válasza Kimmuriel (#141887) üzenetére


condy
senior tag

Természetese én csak vicceltem. Jó, hogy van egy nő is köztünk. :D

csabulaxi: :DDD :DDD :DDD A Tag után ez még egy ötös. Hozhatod az ellenőrződ, de az e-naplóba már be is írtam. :D

CORVUS: "Nőimitátor"

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#141897) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#141884) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha olyan ügyesen rá tudsz guglizni a szakzsargonra akkor a 2671 sem okoz gondot. A figyelést, tanulást úgy értettem hogy nem kérdezel meg minden szirt szart, es nem veleményezteteted meg az összes alap tissot meg, certinát.
Ezeken a topik már régen túl van, azért van a kereső. Ha sem ott, sem a gugliban nem találod akkor jogos a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#141898) Lami66 válasza Kimmuriel (#141887) üzenetére


Lami66
őstag

Azt hiszem nem teljesen jó irányból várod a segítséget. Itt senki nem tudja (nem akarja) megmondani, hogy neked mi lenne a tuti, mert nincs két egyforma ízlésű ember. Ez kb olyan mintha arról érdeklődnél, hogy sose ettél spenótot, de akik már ettek, mondják el, hogy milyen az, és ajánlanák-e neked. Az egyik istenítené, a másiknak közömbös, nekem meg kifordul a belem már a látványától is.
Az órák választéka olyan hatalmas, hogy rövid idő alatt rengeteget találni, amit szívesen megvenne az ember. De egyszer lépni kell, mert évekre megragadsz az "ez is nagyon bejön" szinten és még mindig nem lesz órád. Állj a (tű)sarkadra, válassz ki pár esélyes órát, és azokról kérdezz, hogy melyiket NE. És végül magad válassz. Utána pedig ne foglalkozz azzal, ha újabb szemrevaló órára akadsz. Mert mindig lesz olyan ami jobbnak tűnik a meglevőnél, és oda jutsz, mint itt jó néhányan, akinek több órájuk van mint ujjuk.
Én is saját magamnak bogarásztam össze az új órámat. Tudtam, hogy nagyjából milyet szeretnék, egy évig nézegettem mindenféle órákat, összeszedtem egy táblázatba kb 30-40 órát, amely árban, stílusban, műszaki paraméterben megfelelne, mellé írva érvek és ellenérvek. Aztán ezekből elkezdtem keresni a lehető legolcsóbb lehetőséget, ami a külföldi webáruházakat és a használt órák piacát jelentette. Én kispénzű ember vagyok, és az óravásárlásra szánt pénzt (90 ezer) több mint egy év alatt raktam félre. És a nagy keresés oda vezetett, hogy vettem egy olyan órát amely nem is volt benne a kiválasztottak listájában.

(#141899) Babarnew válasza vadászcsiga (#141873) üzenetére


Babarnew
csendes tag

+1 :B

(#141900) BAti77 válasza Kimmuriel (#141891) üzenetére


BAti77
aktív tag

A 2671 az ETA SA egyik alap kalibere, hasonlóan a nagyobb testvér 2824-hez. Hasonló adottságokkal is rendelkezik...25 köves, 38 óra járástartalék, 28800 lengésszám (4Hz)...Gyakorlatilag az ETA, a 2824 automata család kiváltására alkotta a kisebb órákban, ahova méretileg egy hasonló tudású, de kisebb szerkezet kellett. Ugyan azt tudja mint a nagyobb testvér, bátran bevállalható... :K
Amúgy a szerkezet 17 köves alap változata 1971-ben jelent meg ugyan ilyen néven. Később ez átdolgozásra került 21 kövesre és dátumtárcsát is kapott. Ma már egy modernizált 25 köves változatban készül. Day-date változata az ETA 2678.

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.