Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142401) vadászcsiga válasza Ra3 (#142399) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Keverlek, nem es volt az. Gprspeter?

(#142402) Mercutio_ válasza C0RVUS (#142396) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kicsit uncsi már ez a mindenre egy Wostok a megoldás :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#142403) C0RVUS válasza @mriya@ (#142398) üzenetére


C0RVUS
tag

Amelyik szelel, az nem érdemes erre a névre! :((
Hol tud egyébként szelelni? :F
Az enyém teljesen lazán hagyott hátlappal jött a gyárból, de ez csak egy év múlva derült ki, amikor már elég sok zuhanyzáson túl volt zokszó nélkül. Valahol olvastam erről, hogy hátlapleszedés után kis idő elteltével néhányszor utána kell húzni, amíg a tömítés már nem enged többet.

(#142404) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Meg van. Sem Citizen, sem Timex. Egy pulsar volt az.

(#142405) C0RVUS válasza Mercutio_ (#142402) üzenetére


C0RVUS
tag

Most már egyébként tényleg kíváncsi lennék, hogy ezek a száraz Vosztokok honnan vannak rendelve. Mert nekem van egy gyanúm, hogy nem a Meranomról, vagyis a gyárból.

(#142406) C0RVUS válasza vadászcsiga (#142404) üzenetére


C0RVUS
tag

Ez netán nem a Royal Air Force-os kincstári?

szerk.:
De

[ Szerkesztve ]

(#142407) vadászcsiga válasza C0RVUS (#142406) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De

(#142408) @mriya@ válasza C0RVUS (#142403) üzenetére


@mriya@
őstag

Mindenhol tud, ahol a tömítést nem megfelelően rakják a helyére.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#142409) Deskdiver válasza C0RVUS (#142406) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez a civil változat. A RAF verzión van egy "L" a 100m felirat alatt.

(#142410) C0RVUS válasza @mriya@ (#142408) üzenetére


C0RVUS
tag

És ez csak a vosztokamfíbiákra vonatkozik.
Egyébként ha láttál már amfíbia hátlaptömítést, akkor tudod, hogy elég nehéz nem megfelelően a helyére rakni. :)

(#142411) vadászcsiga válasza Deskdiver (#142409) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez az?

(#142412) C0RVUS válasza Deskdiver (#142409) üzenetére


C0RVUS
tag

Ja, hát gondolom az "L" betűsért a királynő őrmesterénél kell jelentkezni.

(#142413) Deskdiver válasza vadászcsiga (#142411) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:K

(#142412) C0RVUS Beszerezhető ebay-en meg itt-ott, de elég "jó" áron mérik őket.A Pulsar-t megelőző Seiko RAF még sokkal drágább. (A civil változatnak amikor én vettem 2008 környékén 38 font volt új ára akcióban. Manapság már azért is megadják néha a két-háromszorosát.)
Íme kettő saját "kincstári".
1985-ös CWC és egy 2009-es Pulsar

[ Szerkesztve ]

(#142414) @mriya@ válasza C0RVUS (#142410) üzenetére


@mriya@
őstag

Figyuzz, mindenféle karórára vonatkozik.

A Vostok nem arról híres, hogy az összes terméke azonos minőségű lenne.
Sajnos elég trehányak a dolgozók, a minőségellenőrzés sincs a csúcson.

És ez még az első Vostok Europe szériákra is jellemző volt.
Az enyémet például nem lehetett napi 30" alá szorítani, ráadásul egyszer késett, egyszer sietett.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#142415) C0RVUS válasza Deskdiver (#142413) üzenetére


C0RVUS
tag

:R Grat hozzájuk!
Hát igen. Kutatgattam én már a tárgykörben, a Cabot-hoz végül is csak a gombot kell megnyomni a honlapjukon. De ott van W10 is, ETA-val, igazából arra nyomnám :B . A RAF-Pulsarhoz viszont már nagyon elszánt vadásznak kell lenni. Az csak ilyen civilesítetten jelent meg a civil piacon, és úgy tűnik, már rég nem gyártják azt sem, úgyhogy max, ha valamelyik hajózónak elfogy a viszkirevalója, akkor kerül dobra egy-egy. És ahogy, mondod, "jó" áron. Pedig hát a hadi órának az egyik fontos tulajdonsága, hogy ócó. :U

[ Szerkesztve ]

(#142416) midnightstar válasza teratti (#142393) üzenetére


midnightstar
tag

Tények makacs dolgok, másrészt meg attól, hogy a haverod órája beázott, semmit sem jelent. Gondolom nem volt előtte ellenőrizve, nyomás próbázva. Anekdotikus érvelést meg inkább ne erőltesd.

VAC up blyat

(#142417) C0RVUS válasza @mriya@ (#142414) üzenetére


C0RVUS
tag

Meranom-ról kell rendelni. Náluk át megy mégegy ellenőrzésen, és visszaküldik a ..csába a dógozónak, ha gond van.[link]
A Vostok Europe teljesen más tészta, azt Litvánok gyárcsák, csak a szerkezet csisztopoli (már amelyikben az van).
Mindenesetre az enyém atomstabil, egy-két másodpercet siet, minden piszkálás nélkül :P

(Pedig az ehavit még nem is utalta Dimitríj, asszem rá kell csörögjek.)

(#142418) Deskdiver válasza C0RVUS (#142415) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Az a gáz ha a Silvermans-től veszed az Cabot-ot akkor az valószínűleg nem volt kincstári. Ők csak a beszállítók. Bár ha valakinek nem fontos ez a részlet akkor mindegy. A CWC-k között is azokat részesítik előnyben gyűjtők amin rajta van a stock number és legfőképp azokat amik "szagoltak" némi puskaport. (Falkland, Öbölháború)
"A RAF-Pulsarhoz viszont már nagyon elszánt vadásznak kell lenni" :K
Most például egy darab RAF Pulsar-t sem találtam az ebay-en.

[ Szerkesztve ]

(#142419) Polarstar válasza C0RVUS (#142417) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A helyzet, hogy nem hiszem el, az oroszok nem tanultak a minőség ellenőrzésből.
Lehet ott bent MEO és működik is.
Nem értem miért feltételezik, hogy olyan tevékenységet nem végeznek?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#142420) karesz501


karesz501
senior tag

És íme a szürke Perlon a CoctailTime -on.
Szerintem jó lett :)

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#142421) squir válasza midnightstar (#142416) üzenetére


squir
aktív tag

A tények makacs dolgok és nem egytlen, sebtében összecsapott számításon alapulnak. 😉 Ne erőltesd.😊

(#142422) Aske válasza midnightstar (#142416) üzenetére


Aske
aktív tag

Szia,

itt elolvashatod, mit jelentenek a vízállósági osztályok.

http://www.lezermix.hu/tv-karorak-vizallosagi-jelolese.php

Röviden:semmiképpen sem azt, amire te hidrosztatikai meg dinamikus nyomással egyszerű összefüggésekkel rámutattál.

Ezek kvázi Brandek, amik a két hivatkozott szabványban vannak definiálva.

Üdv a való világban!

[ Szerkesztve ]

(#142423) Csigusz 1 válasza karesz501 (#142420) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Többnyire nem tetszenek a szövet óraszíjjak, de ezt én is elfogadnám! :C

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#142424) Bling95


Bling95
őstag

Ilyen perlon szíjakat honnan lehet beszerezni?

(#142425) vadászcsiga válasza Deskdiver (#142413) üzenetére


vadászcsiga
félisten

👍🏼

(#142426) C0RVUS válasza Deskdiver (#142418) üzenetére


C0RVUS
tag

Szerencsémre én nem tartozom az efféle gyűjtőkhöz. Ha maga a konstrukció átment valahol az "éles teszten", számomra már nagy pluszpont, és ha még ugyanolyan kivitelben is beszerezhető (ócón :) ), az már a tökély. Egyéb eszközökben, ruházatban is azért részesítem előnyben a hadi, vagy legalább annak szánt termékeket, mivel manapság már szinte egyedüli biztosítéka egy bizonyos megbízhatóságnak/minőségnek és jó ár/érték aránynak (bár egyre inkább már ez sem). Persze ehhez hozzájön vastagon a marketingbullshit-mentes célratervezettség szépsége.
Mondjuk sok esetben használják ezt ki ügyes vagy kevésbé ügyes marketinghez. Ahhoz például rendesen utána kell nézni, hogy egyértelműen lelepleződjön az "MWC"-féle sunyiság.

(#142427) C0RVUS válasza karesz501 (#142420) üzenetére


C0RVUS
tag

:B

(#142428) Misi1979 válasza midnightstar (#142385) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem inkább ne írj butaságokat..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#142429) condy válasza midnightstar (#142416) üzenetére


condy
senior tag

Csak az érdekesség kedvéért.

Amúgy volt már ezerszer a kép, bocsánat azoktól, akik ismételnek. Akik meg még nem látták, azok meg figyelmesen tanulmányozzák, mert holnap felkérdezem. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#142430) gprspeter válasza vadászcsiga (#142401) üzenetére


gprspeter
senior tag

:K

(#142431) midnightstar válasza Aske (#142422) üzenetére


midnightstar
tag

Ajánlom figyelmedbe az ISO 6425, illetve ISO 2281 szabvány megvizsgálását. El kell, hogy szomorítsalak, sajnos ez a szabvány is az unalmas hidrodinamikai törvényekre támaszkodik. Másik fontos dolog, amit meg kell jegyeznem, hogy ez a két szabvány egy szóval se említi, hogy melyik minősítésű órát hol és milyen tevékenység közben érdemes használni.

ISO 22810 a 2281 kiegészítéssel ellátott újabb verziója ( amelyik a nem búvárórákkal foglalkozik), ebben vannak a használattal kapcsolatos tanácsok is, viszont ezt nem sikerült megszereznem, így nem tudtam elolvasni sem. Minden bizonnyal te és néhány itt fórumozó már ezt olvasta, kérlek tedd nekem is elérhetővé, nagy segítség lenne!

VAC up blyat

(#142432) gprspeter válasza Deskdiver (#142418) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ez az egy volt... :)

(#142433) szbalogh válasza condy (#142429) üzenetére


szbalogh
őstag

Én lemostam a számlapról a 200m vízállóságot a Rolex felírattal együtt. Most akkor hány méterig vízálló?
:D
Nem tudom én sem de alig várom a Balatoni pancsolást :D

Nick: HE_Storm

(#142434) squir válasza midnightstar (#142431) üzenetére


squir
aktív tag

Különbözőek vagyunk, különböző véleménnyel és különböző látásmóddal. Ez így jó. Javaslom menj egy (lehetőleg garanciális) 10ATM-re szabványosított órában vizisportolni, palackos merülésre, stb. Majd amikor beázik vidd vissza reklamációval, hogy ez nem jó. Majd amikor elutasítják, hogy nem tartottad be a gyártó által javasolt metódusokat (amik valljuk be mint minden esetben valamennyire túl vannak biztosítva), panaszold meg és amikor azt is elutasítják legyél felháborodva. És ez így jó. :K

(#142435) condy válasza szbalogh (#142433) üzenetére


condy
senior tag

Azért azt megnézném (főként a spori fejét), amikor visszaküldöd az eladónak, mert merülés közben beázott. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#142436) midnightstar válasza squir (#142434) üzenetére


midnightstar
tag

Akkor utasíthatják el, ha a beázott óra a szabvány szerinti méréseket sikeresen teljesítette, de én mégis valamilyen módon elértem, hogy beázzon. Azért ez fontos. Nem a legjobb példa, de nagyon hasonló. Sony Z szériás okostelefonokat azzal reklámozzák, hogy bizonyos mélységig vízállók ( egy bizonyos ideig). Ha neked mégis beázott, akkor csinálnak rajta egy nyomáspróbát, ha azt nem teljesíti, akkor viszont azonnal cserélik egy újra.

Én azt mondom, hogy egy ISO 6425-ös szabványt teljesítő órának nem szabad beáznia egy jetskizéstől. Amennyiben az óra régi és elöregedett a tömítés, úgy nyilván a szabványt se teljesítené, de ez úgy gondoltam, hogy egyértelmű.

Azt értem, hogy különböző véleményekkel rendelkezünk, de ez egy elég egzakt dolog.

VAC up blyat

(#142437) Misi1979 válasza midnightstar (#142436) üzenetére


Misi1979
őstag

Bírom, hogy okosabbnak gondolod magad azoknál, akik (nem ok nélkül!) megalkottak bizonyos (szükséges) szabályokat, azoknál, akik némileg több tapasztalattal rendelkeznek ebben a témában, mint te..:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#142438) szbalogh válasza condy (#142435) üzenetére


szbalogh
őstag

Az még hagyján de lézervágó és detonátor sincs benne :D
Már csak pár rész van hátra :D

Nick: HE_Storm

(#142439) karesz501 válasza Bling95 (#142424) üzenetére


karesz501
senior tag

Ha gyorsan valami olcsót szeretnél (mint ez), akkor "cheapestnatostraps", megvagy 10 dollárból /darab.

Ha minőségibb csattal, jó minőségben eredeti perlon anyagból, akkor "watchgecko", ott 22 dollár / darab, de annál jobb nem lesz ;)

Szerk.: ha most kéne vegyek 2 darabot, az utóbbit venném, gondolkodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#142440) teratti


teratti
senior tag

Olyan jó akció van GPS-es órákból a DFI-n, hogy menten elcsábulok... :B

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#142441) squir válasza midnightstar (#142436) üzenetére


squir
aktív tag

Tudsz mondani olyan ISO6425 szabványnak megfelelő karórát, aminek a minősítése WR200 alatt van? Lehet, az én ismereteim hiányosak, vagy csak átsiklottam felette, de nekem nem jut eszembe egy sem.

Nézd. Szerintem ez meddő vita. Érdemes betartani a gyártók által javasolt határokat. Lehet otthon sok mindent kiszámolni a saját elképzeléseink alapján, de náluk ez mellé még tásul labor, tesztek, vizsgálatok és az a 50-60-100 év tapasztalata, anyaga, ami felhalmozódott.
Ha az ember akar, lehet kísérletezgetni. Ami egyszer bírta a gyűrődést látszatra a korlátai felett, másodjára már nem biztos, hogy túléli. Érdemes ebben a témakörben megnézni azokat a korabeli gyártókat, akik még az 50-es évek körül, 60-as évek környékétől lerakták a vízzáró tokok alapjait (és a mai napig működő rendszereket dolgoztak ki): pl Rolex, Omega, Seiko, Doxa, EPSA, stb.
Magam részéről (bár elismerem, ez az én emberi gyengeségem) inkább hiszek nekik és egy WR100-as, több százezret érő pilóta chronoban nem megyek el könnyűbúvárkodni. :)

[ Szerkesztve ]

(#142442) teratti válasza squir (#142441) üzenetére


teratti
senior tag

Ne fektess bele ennyi energiát, én már régen elengedtem. Oda viszi az óráját és olyan hidrodinamikai törvénynek teszi ki aminek akarja. ;]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#142443) veloke válasza teratti (#142440) üzenetére


veloke
tag

Jogos. Még akár vámmal is megérik....
Mondjuk a GPS-es óráknál szerintem az árképzést ráfogták a vadi új technológiára. 4-600ezres Citizenek....
Lehetséges, hogy egy két éven belül áruk a rádió kontrollos órák ársávjában fog mozogni....

(#142444) teratti válasza veloke (#142443) üzenetére


teratti
senior tag

Ez most pl. 244e a kóddal de ez is csak 135e a kóddal.... Tény, hogy az ára lejjebb megy valamikor de nem tudni mikor csak a rendelés előtt mindig meggondolom magam... :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#142445) fagyalllo válasza teratti (#142444) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vegyél már egy F100-at, régen is azt tervezted, az egyik legszebb Citizen, a tökéletes high-end óra! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#142446) teratti válasza fagyalllo (#142445) üzenetére


teratti
senior tag

Nem tetszik, nem tehetek róla.... :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#142447) jannuss


jannuss
tag

Sziasztok.
Beszerezhető ez a Tissot Four Season zsebóra?

http://www.centralora.hu/karorak/tissot/t-pocket/musical-seasons-by-tissot-T852.436.99.037.00.html

(#142448) alphaville válasza teratti (#142446) üzenetére


alphaville
aktív tag

Semmi sallang, de ha nem, hát nem! :))

(#142449) Bling95


Bling95
őstag

Van valami topik allasfoglalas arrol hogy 21mm-es fültávolságba 20 vagy 22mm nato/perlon megy jobban? 21-est elegge nehez talalni( gondoltam rendelek egyet apukamnak certina ds podiumba)

[ Szerkesztve ]

(#142450) midnightstar válasza squir (#142441) üzenetére


midnightstar
tag

"Tudsz mondani olyan ISO6425 szabványnak megfelelő karórát, aminek a minősítése WR200 alatt van?"

Mivel az ISO 2281 sokkal megengedőbb, így egyáltalán nem meglepő, hogy az ISO6425-nek éppen megfelelő óra megkaphatja a 2281 szerinti WR200 jelölést. Ha megnézted volna a két szabvány követelmeit, ez nem lenne olyan furcsa.

"Érdemes betartani a gyártók által javasolt határokat." Elismerem, hogy nem ismerem nagyon a nagyobb óragyártók honlapját, most random az Omega honlapját néztem meg, és egyik óránál sem írták oda, hogy milyen körülmények között nem használható, hanem csak a minősítést. Eddig csak kereskedések oldalán láttam ilyen táblázatokat. Viszont szívesen látnék példát arra is, amit te mondasz.

@Misi1979

Te tényleg csak annyira vagy képes, hogy mindenféle alap nélkül bepofázzál? Komolyan? Te mondod meg, hogy ki mihez mennyire ért? :D abszolút nem lennék meglepődve, hogyha azt se tudnád, mi az a dinamikus nyomás vagy hogy lehet kiszámolni, semmi tartalom nincs a hozzászólásaidban, csak a fröcsögés, minősítés.

Másik tag szerint a WR100 brand. Hihetetlen.

Nem gondoltam volna, hogy egy ennyire egyszerű dolognál ( komolyan, szerintetek milyen paraméterektől függ, hogy egy adott óra beázik-e? Feltéve hogy az adott óra tökéletes műszaki állapotban van.) képtelenek vagytok valamilyen érvet felmutatni, csak hivatkozás nélküli bölcseleteket kinyilatkoztatni. Azt oké, hogy nem muszáj velem vitatkozni, de ha mégis, akkor miért nem lehet észérvekkel megtenni ezt a személyeskedés és hivatkozás nélküli random bölcseletekkel? Nem kéne attól olyan nagyon okosnak érezni magatokat, hogy valami random honlapról linkeltek egy táblázatot. Ha valaki ész érvekkel el tudja magyarázni, akkor elismerem, hogy igaza van, de így...

VAC up blyat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.