Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141101) izmike válasza #42007296 (#141040) üzenetére


izmike
tag

Tisell nem out of Stock?

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#141102) #42007296 válasza izmike (#141101) üzenetére


#42007296
törölt tag

Az attól függ, hogy hol nézed.

link01

link02

most ezeket az oldalakat találtam. de biztosan van más eladó is.

(#141103) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Urak! A Ronda 5030.D werkről mit tudunk? Szeressük/nem szeressük? :F

(#141104) fagyalllo válasza Kimmuriel (#141103) üzenetére


fagyalllo
őstag

Közönséges kvarc kronográf szerkezet, mint a tucat hasonszőrű kollégája. Teszi a dolgát, szeretni a köré épített órát lehet, de nem miatta.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#141105) Kimmuriel válasza fagyalllo (#141104) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

És az ETA-hoz képest milyen? Mondjuk egy ETA G15.211-hez képest. (Tudom, nem egészen ugyanaz a konfig.) Nagyjából hasonlóan teljesítenek? Nem para egyik sem?

[ Szerkesztve ]

(#141106) condy válasza Kimmuriel (#141105) üzenetére


condy
senior tag

ETA-ból a G10 (volt) bajos.
Ez a kettő (Ronda G15) "teszi a dolgát."
Persze lehet(ne) vitázni nüansznyi különbségeket, presztízsen, meg ár/érték arányon, de az ilyen "olcsóbb" villanyszerkezetes órákat nem a szerkezet, hanem a tok miatt veszi a vevő.
Szerintem alapvetően mindegy.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#141107) Kimmuriel válasza condy (#141106) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A G10-zel egyébként mi volt a probléma?
Valaki említette, hogy nagyon csalódott volt, mikor kiderült, hogy műanyag alkatrészek vannak benne, de egy kicsit jobban utánaolvasva a témának számomra az derült ki, hogy ebben az alsó szegmensben (belépő szintű vekkereknél) gyakorlatilag mindegyik tartalmaz valamennyi műanyag alkatrészt, ennél az árkategóriánál ez szinte megkerülhetetlen.

(#141108) fagyalllo válasza Kimmuriel (#141107) üzenetére


fagyalllo
őstag

A G15-höz hasonlóan azt is csak roncsolással lehet szétszedni, gyakorlatilag nem javítható, cserélni kell. Leginkább azok szemét bánthatja a dolog, akik rádöbbennek, hogy a 100-200k-s márkás svájci órájuk csilivili tokja mit is rejt. :)
De nem drága cucc, kis utánajárással egész olcsón beszerezhető.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#141109) @mriya@ válasza Kimmuriel (#141107) üzenetére


@mriya@
őstag

Márkaszervizben 50-60 ezer egy szerkezetcsere, ügyesben ugyanez olyan 20. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#141110) mate543


mate543
tag

Kérdés merült fel bennem: egyik fórumon szóba jöttek az óravásárlások. Az egyik fórumozó azzal jött, hogy 1 milláért venne órát, mert ott kezdődnek az órák. Csak én érzem ezt egy kicsit hülyeségnek?

Miért vegyek meg 1 milláért egy órát, amikor számomra tökéletesen megfelelne egy mondjuk 2-300k-s óra is. Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de ilyen 2-300k-s órák és 1 millás órák között már nem nagy különbség van minőségileg. Vagy igen?

(#141111) Kimmuriel válasza fagyalllo (#141108) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hát ez nem hangzik túl biztatóan! :(

(#141112) @mriya@ válasza Kimmuriel (#141111) üzenetére


@mriya@
őstag

5 ezerbből egy megy tönkre. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#141113) fagyalllo válasza Kimmuriel (#141111) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem kígyóznak sorok a szervizek előtt, nem kell parázni tőle.

mate543: baromság

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#141114) krx21 válasza fagyalllo (#141108) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezért gondoltam akkor jól, hogy ebben a kategóriában bizony a japán órák bizony jobbak...

(#141115) mate543 válasza fagyalllo (#141113) üzenetére


mate543
tag

Ezt részleteznéd egy picit, ha megkérlek? Én nem vagyok képben a drágább órák világában. :D

(#141116) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Egy igazi szépség estére: Vintage Seiko Alpinist

Dönölű! :U :D

(#141117) fagyalllo válasza mate543 (#141115) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én se, de ezt felesleges magyarázni, mert csak belebonyolódik az ember. :)
A milliós emberrel szintén felesleges lenne leállni vitatkozni, mert a borsó is nagyobb eséllyel tapadna meg a falon.

Kimmuriel: ez pedig a modern utód

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#141118) gipsztigris válasza mate543 (#141110) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azt gondolom, hogy egy bizonyos szint felett, -és ez a szint valahol a 100 kHUF környékén van, már CSAK és kizárólag a brandet fizeted meg, pont olyat amilyenre pénzed van. Ezért az órapiac szinte minden igényt kielégít, mármint vásárlóerő tekintetében. Ha valakinek a pénztárcája megengedi, miért ne venne milliós vagy afeletti órát, hiszen neki készítették, nem pedig a százezres Pistinek. :)
Mit jelent a minőség?
-Pontosságot?....akkor mellényúltak a nagyon drága automata órák gazdái, mert egy húszezres rádió kontrolos noname órát sohasem fog megközelíteni semmilyen automata szerkezet, legyen akár tízmilliós.
-Anyaghasználatot?....na igen! Itt már lehetnek óriási különbségek árban is, és felhasznált anyagokban is.
-Design?.....nem feltétlenül a drága a szép, lásd alant azt a rusnya Ferrarit. :)

Szóval, nehéz kérdés ez, mondja egy műkedvelő óraszerető ember, de meglátjuk mit mondanak erre olyanok akik értenek is az órákhoz.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#141119) condy válasza mate543 (#141115) üzenetére


condy
senior tag

Egy egyszerű példa:
Skoda Fabia: 2.700.000-tól
Skoda Superb: 7.400.00-tól
Mi a különbség?
Ugyan az a gyártó, 5-5 ülőhely, 1-1 kormány, stb.
Ez van az óráknál is.
Direkt nem Trabit hasonlítottam Mercihez.

Kimmuriel: Ha villanyos mellett döntesz, akkor szerintem is a japcsi vonalat kellene tolni.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#141120) izmike válasza #42007296 (#141102) üzenetére


izmike
tag

Az első link dzsunka nyelven van, onnan nehezen rendelsz. A másodikon pedig nem túl akciós. Azért ne add fel. Nagyon fain óra, egyetlen negatívuma a gyenge lume.
Fagyálló miért kell ilyen képekkel izgatni a szegény pórnépet? :D

[ Szerkesztve ]

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#141121) @mriya@ válasza condy (#141119) üzenetére


@mriya@
őstag

Villanyosból ott a Certina DS-2 Precidrive. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#141122) veloke válasza condy (#141119) üzenetére


veloke
tag

Ezzel én is egyet értek, pedig most nincs is japán kvarcórám....na jó egy maradt még...

(#141123) ronin s8 válasza gipsztigris (#141118) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lényegében igazad van, egy szint felett a brandet fizeted meg. Azonban a brand mögött esetenként óriási beruházások, fejlesztések állnak, amiket egy-egy kisebb, olcsóbb márka nem tud vagy nem akar megfizetni, vagy csak egyszerűen más üzleti modellt követ.
És itt van a kutya elásva. A dolog nem olyan egyszerű, hogy az első mondattal elintézzük. Az a rengeteg pénz arra elég, hogy épphogy egy picit jobb legyen a konkurrenseknél, esetenént még a konkurrensek sem érzékelik a különbséget. Vagyis egy picit jobb termékért sokkal többet kell fizetni. Plusz meg kell fizetni a reklámot és a profitot meg még számos látszólag felesleges dolgot. Ennek eredményeként a piacon létrejön egyfajta stabilitás, ami a nyereségből adódik, és ami biztosítja a fejlesztési forrásokat. A minimális vagy kis nyereséggel dolgozó cégeket hamar utoléri a csőd, mert a piac hullámzik, és ezt a hullámzást tartalékok nélkül nem lehet átvészelni.
Ha senki sem venne "túlárazott" árucikkeket, már régen tönkre ment volna a világgazdaság... ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#141124) bucsher válasza condy (#141119) üzenetére


bucsher
őstag

Sőt, a superbet sem érdemes mercihez hasonlítani. Ahogy trabanthoz a fabiát se.

In the pipe - five by five!

(#141125) veloke válasza bucsher (#141124) üzenetére


veloke
tag

Azért egy superb-t nagyon szívesen elfogadnék a mindennapokra autónak :K

[ Szerkesztve ]

(#141126) alphaville válasza Kimmuriel (#141105) üzenetére


alphaville
aktív tag

Volt ETA G10 211-el szerelt órám, egy èv után úgy gondolta, jóból is megárt a sok; a krono rèsze nyugdíjba vonult.
Az Óra-ès a percmutató tette a dolgát, a többi snitt!
Az eset nem általános, nekem mègis sikerült belenyúlnom.

[ Szerkesztve ]

(#141127) Tomiemax válasza Kimmuriel (#141107) üzenetére


Tomiemax
újonc

Szép reggelt!

Én voltam a csalódott ember. A műanyag horgonyos+gátkerekes szerkezet az ETA C01.211. Ez ugyebár automata chrono. Úgy látom Te a quartzot részesíted előnyben. Azóta elfogadtam, hogy nem az örökké valóságnak készült ez a típusú óra.
Egy blogon olvastam, hogy az alsó kategóriás automata órák csak súlyos lelki kötődés esetén érik meg a 3-4. karbantartást. Az új ár és a költség ekkor már összehasonlítható.
Erre a blogra tévedtél. Szerintem te sem fogsz megállni egy óránál. Itt azt nem lehet. Erre nagy összegben mernék fogadni.

[ Szerkesztve ]

...Nem értek az órához. Le Locle-ban terem?

(#141128) jannuss válasza gipsztigris (#141118) üzenetére


jannuss
tag

Azert vannak a nemszokványos szerkezetek melyek magában 100khuf feletti értékűek!

(#141129) terra052 válasza Tomiemax (#141127) üzenetére


terra052
őstag

...az alsó kategóriás automata órák csak súlyos lelki kötődés esetén érik meg a 3-4. karbantartást. Az új ár és a költség ekkor már összehasonlítható...
Hát épp ezért tartod meg mégis. Ha megvetted pl 50.000-ért, 20 év alatt szervizeltetted 50.000-ért, eladod 10.000-ért? Nem, megtartod. És ha megtartod, szervizelteted :P

werkmania.hu

(#141130) Tomiemax válasza terra052 (#141129) üzenetére


Tomiemax
újonc

Kétség kívül van igazság abban amit írsz. De ez a fórum olyan fertőzést okoz ami kizártá teszi, hogy csak egy órája legyen az embernek. 20 év múlva (ha megérem) nem hiszem, hogy ezt az vekkert akarom/fogom viselni. De el nem adom az tuti, csak elengedem és marad dísze az óradoboznak. Egyébként utána jártam, a szerkezet (ha cserélni kellene) 80k pénz. Karbantartások 35-50/alkalom. Ennyiért már klassz órákat lehet venni. Egy villanyos olcsóbb, könnyebb fenntartani. De hát szeretjük a hallgatni a ketyegést na!

...Nem értek az órához. Le Locle-ban terem?

(#141131) gipsztigris válasza jannuss (#141128) üzenetére


gipsztigris
addikt

Világos, ez csak egy elméleti határ volt. De a nem szokványos szerkezetek, -túl azon, hogy nem szokványosak- szinte mindig egy brandhez tartoznak (ahogy az előttem szóló kolléga is írta, hogy a nagy gyártók tudnak pénz tenni a fejlesztésekbe) így már a brandre vonatkozó mondatrészt kell értelmezni. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#141132) Tomiemax válasza terra052 (#141129) üzenetére


Tomiemax
újonc

Jut eszembe! Az 1997-es Seiko 5-öm éppen 20éves lesz jövőre (már nem használom). Apám 1964-es Cornavinjével együtt most vannak szervizelésen. Úgy tűnik neked lesz igazad! :DD

...Nem értek az órához. Le Locle-ban terem?

(#141133) Kimmuriel válasza alphaville (#141126) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nem tetszik, amiket írtok. :( Én egy svájci vekkertől igenis elvárnám, hogy 10-20 év múlva is még muzsikáljon. Ha viszont 4-5 év alatt ezek is megfeküdnek, akkor mégis miben különböznek a bugyuta divatmárkáktól? Csak az árcédulában? "Mer' ez svájci!" :((( Nem biztos, hogy én egy ilyen szerkezetre szeretném rááldozni az egyhavi fizumat (vagy még többet). :U

(#141134) kovsol válasza Kimmuriel (#141133) üzenetére


kovsol
titán

Ha 100e Ft fölé mész, és nem ragaszkodsz az automatához (amire tettél már utalást) akkor nagyon jó japán quartz órát vehetsz. Citizen pl ár/értékben szerintem nagyon jó. Vagy ilyen eco-drive és hasonló technológia nem jöhet szóba nálad? Esetleg egy szép Bulova óra?

May the Force be with you!

(#141135) gipsztigris válasza Kimmuriel (#141133) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az a baj, -és most nem csak az órákról beszélek-, hogy igenis a tömeggyártás beférkőzött a patinás nagy gyártókhoz is, és a mai termékek sokkal inkább az árban, mint a tartósságban tükrözik a minőséget!
A ma gyártott márkás órák közül kevés lesz az, ami száz év múlva is szépen fog működni! Nem erről szól a mai világ! Régen az órák apáról-fiúra szálltak mert tartósak voltak, ma pedig az egymilliós órábtól sem lehet elvárni 20+ év élettartamot.....ahogy a ma gyártott autók közöl sem fog egyetlen egy sem futni húsz év múlva az utakon.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#141136) alphaville válasza Kimmuriel (#141133) üzenetére


alphaville
aktív tag

A többieket tudom ismètelni, ha kvarc kell keresgèlj a Seiko ès Citizenek között!
Teszem hozzá, a mechanikusban is a japánokat preferálom. :)

(#141137) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#141133) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nagy autógyártóknal vagy informatikai cégeknél is előfordul hogy a nagy innováció amibe éveket öltek egy nagy melléfogás. A G10 alapján nem lehet megítélni az egész svájci óraipart.

(#141138) medvefrigyes válasza Tomiemax (#141130) üzenetére


medvefrigyes
csendes újonc

Van itt valaki akinek csak egy órája van(rajtam kívül)? Minden nap végigolvasom a fórumot, de nem érzem úgy, hogy kellene 1-nél több óra. Én inkább egy "non-plus ultra" órát szeretnék vagy csak még nem fertőződtem meg. :) Jelenleg van egy szajkóm de már elvileg érkezik a következő, de csak egy maradhat úgyhogy valamelyik menni fog.

(#141139) medvefrigyes válasza vadászcsiga (#141137) üzenetére


medvefrigyes
csendes újonc

Pontosan ahogy mondod. Mi is úgy tanultuk okításon, hogy a zsákutca is közelebb visz a megoldáshoz, hiszen tapasztalatot szerzel általa.

(#141140) TimeCenter válasza vadászcsiga (#141137) üzenetére


TimeCenter
tag

Nyugodtan nézd meg az analóg párját is, csavart nem találsz benne.

Az ETA 800-as sorozata:
ETA800.xxx

[ Szerkesztve ]

(#141141) csabulaxi válasza medvefrigyes (#141138) üzenetére


csabulaxi
senior tag

hát a dobozban megvan szinte az eddigi összes órám, mind mikor hordhatatlanná vált oda került, de 5 éve már csak a monstert hordom. próbálkoztam ilyen-olyan bőr szíjakkal, de csak a fém szíj az igazi nekem. most kéne szervizelni, de samszos, hogy amíg a havi 3-5 percnél nem késik jobban nem lesz szerviz.
én egy órásnak tartom magamat. :B

az alábbi timecenter általi linken eléggé hányatott sorsú a Tissot, de a koronán a T szépen áll. :R

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#141142) vadászcsiga válasza TimeCenter (#141140) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen csavart, es mi ez a rozsdás cucc? :D

(#141143) Kimmuriel válasza vadászcsiga (#141137) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Ok, de akkor milyen más (tartósan jól működő) svájci werk van alternatívaként ebben az árszegmensben? :U
Mert írjátok, hogy se az ETA-t, se a Ronda-t nem lehet szétkapni, tehát ha meghótt, akkor kuka.

(#141144) WiZARD válasza gipsztigris (#141135) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez erős túlzás, szerintem nyugodtan elvárható 20+év élettartam megfelelő karbantartás mellett a mai óráknál is egy kategória felett (akár már egy átlag mechanikus eta/sellita szerkezettel szerelt órát ebbe a kategóriába tennék)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#141145) TimeCenter válasza vadászcsiga (#141142) üzenetére


TimeCenter
tag

ETA805.112-es szerkezet. Néhány modell amelyik ezt használja.

Az órák ára 60.000 és 150.000 Ft közötti. Ezért az árért kapsz egy az előző képen látható szerkezettel ellátott elemes órát mechanikus naptárral.

Vagy 109.900 Ft-ért egy fényenergiával működő, két év járástartalékkal rendelkező, teljesen automatikus naptáros, rádiójel vezérelt "atompontos" órát ezzel a három motoros szerkezettel. Ugyanúgy zafír üveggel és nemesacél tokkal.

CITIZEN RC

[ Szerkesztve ]

(#141146) Kimmuriel válasza medvefrigyes (#141138) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Sok ismerősöm van, aki rácsodálkozik, hogy minek egyáltalán óra, mikor a mobiltelefon kijelzőjéről is leolvasható, hogy mennyi az idő. Érdekes, én soha nem tudtam megszokni, hogy mobilról nézzem az időt. Még akkor is az órámra nézek rá, ha éppen a kezemben van a telefonom.

Néhány hete megint megállt az órám. Amúgy is mostanában terveztem új órát venni, úgyhogy ezt égi jelnek tekintem. Elegem van belőle, hogy fél évet se bír. Nem vagyok hajlandó elemet cseréltetni benne. Most viszont nincsen működő órám. Óra nélkül rohangászok, és inkább nem tudom mennyi az idő, mintsem a mobilomat nézegessem! :DDD

Én is egy igazán szerethető jószágot szeretnék, épp ezért nem sietek a vásárlással. Ha kell, hónapokat is elmolyolok a választással.

(#141147) gprspeter válasza izmike (#141101) üzenetére


gprspeter
senior tag

Kifutott, nem tudni mikor várható megint.
Idézem:
"I do not know when restocked. I also awaiting answers from MIYOTA."

(#141148) terra052 válasza Tomiemax (#141132) üzenetére


terra052
őstag

Ugye, hogy ugye? :D
Félve, de belinkelem, hogy néz ki egy profin felújított Seiko 5 23 évesen.
:U

werkmania.hu

(#141149) Milu87 válasza vadászcsiga (#141137) üzenetére


Milu87
csendes tag

Pl. Wankel motor, egyet értek sokszor mar túl késő nemet mondani..

(#141150) vadászcsiga válasza Kimmuriel (#141146) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na akkor molyolj, figyelj, olvasgass. Ne akard ma megtalálni a szent grált. Addig nézd a templom óráját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.