Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Volna egy láma kérdésem,a búvár órákon a tárcsa mire szolgál?(Azon kívűl hogy jól néz ki) :D Mérni lehet vele,hogy meddig vagyok a víz alatt?

[ Szerkesztve ]

(#11552) busman válasza ToBeY (#11551) üzenetére


busman
addikt

Ön nyert! :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#11553) seiko válasza ToBeY (#11551) üzenetére


seiko
senior tag

eredetileg azt a célt szolgálta.
manapság a legtöbb búvár digitális komputert használ a merülésnél, az analóg órákat csak az " aszfaltbúvárok" veszik.
nekik a lünetta teljesen fölösleges, csak mint dizájnelemnek van jelentősége.
engem idegesít, ha a felső "pöcök"'elmászik a 12-ről, szerencsére a mostani órám lünettája atombiztos. ;-)
a Doxa Sub lünettája emlékeim szerint dekompressziós táblázatként hasznalható.

(#11554) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az Orient Sub klón nem zafíros? :U Vagy azért ~200$ mert japán szerkezet van benne és nem svájci ETA?

[ Szerkesztve ]

(#11555) seiko válasza ToBeY (#11554) üzenetére


seiko
senior tag

van zafíros Sub klón is, a számlapján külön ki jellel.
178 Dollár.

http://www.roachman.com/orient/automatic/CER00007.html

egy ETA 2824-2 csupaszon ~150 Dollár. :K

[ Szerkesztve ]

(#11556) soldier2 válasza seiko (#11538) üzenetére


soldier2
őstag

A hárommutatós DS1 nekem is a szerelmeim közé tartozik, bár sokak szerint Tag Carrera koppintás. Azért lehet veszek egyet. A B&M-et kissé sajnálom naponta használni, igaz eddig csak a bőrszíjjon látszik, hogy használtam, de ami késik nem múlik ugyebár. Napi használatra meg kéne egy fémszíjjas ami jobban bírja a strapát, és nem utolsó sorban a DS1 WR100-as, amivel akár strandoni is lehet. Órát pedig kép alapján megítélni nem lehet. Legtöbbjük teljesen másképp néz ki a valóságban. Nekem pl a Tissot LeLocle képen nem tetszett, élőben viszon igen, viszon a Visodate képen nagyon szép, élőben meg nem annyira az esetem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#11557) seiko válasza soldier2 (#11556) üzenetére


seiko
senior tag

irigyellek, hogy megengedhetsz magadnak egy DS1-est játszós órának. :))
amúgy szerintem szebb, min a TagHeuer.

(#11558) ToBeY válasza seiko (#11555) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az eredeti Rolexekben ETA 2824-2 van?

[ Szerkesztve ]

(#11559) seiko válasza ToBeY (#11558) üzenetére


seiko
senior tag

az eredeti Rolex-ben Rolex szerkezet van.
manapság tudtommal az összesben.
a "jó minőségű" hamisítványokba raknak ETA-t.

[ Szerkesztve ]

(#11560) seiko válasza seiko (#11559) üzenetére


seiko
senior tag


(#11561) soldier2 válasza seiko (#11557) üzenetére


soldier2
őstag

Azért félreértés ne essék, nem "játszósnak" veszem, annyira nem vagyok eleresztve. Viszont a Casiom annyira lestrapált, hogy már csak játszósnak jó, ráadásul mikor legutóbb megmostam, be is párásodott (szólt az órás, hogy ne vigyem vízbe az üveg csere után, mert a korona tömítést nem cserélte ki, és ott beázhat). A másikat meg sajnálom mindennap használni, az inkább megmaradna amolyan Vasár- és Ünnepnapinak. Különben is itt a házassági évfordulónk, a párom meg órát kért, így adta magát, hogy én is azt kapok. Sajnos neki egy Maurice Lacroix kvarc jött be, így nem lesz egy márka egy családjából a két darab ahogy illene, de hát semmi sem tökéletes. Ami még nagyon tetszik az a Longines Herritage ([link]) de az még inkább öltönyös mint a B&M. Ráadásul a dátum 12 óránál van, ami nekem kicsit sem tetszik (a DS1 4 órűnűl lévő dátumablaka sem, de az inkább elmegy).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#11562) sti10p


sti10p
senior tag

Bár óravásárlásig még van egy pár hónap, de már mostanában nézelődök:

[link]
[link]

[link]

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek közül melyik lehet olyan ami hosszú távra megéri, mert jó minőség és nem csak szép?

[ Szerkesztve ]

XY

(#11563) sti10p válasza sti10p (#11562) üzenetére


sti10p
senior tag

A Boccia pl. egy jó márka?

XY

(#11564) Zen Master válasza sti10p (#11563) üzenetére


Zen Master
csendes tag

Nem biztos, h a legjobb helyen keresel :) Azt írják, h "Divatórák minden mennyiségben"
Hát, legalább őszinték :) Ez egy létező kategória, de nem a minőségéről híres.

Ha tetszik vmelyik, persze nyugodtan vedd meg, csak tudd, h Kínában nem egy életre készítik ezeket a darabokat.

Milyen szempontok szerint keresel órát?

(#11565) Empsepo válasza sti10p (#11562) üzenetére


Empsepo
senior tag

Üdv!

Nekem Atlanticom van és tökéletesen elégedett vagyok vele, de ezek biztosan eredetiek?
Az Atlanticokban ETA-t tesznek tudtommal, vagy azt a másik svájci szerkezetet.

Ezek miért kerülnek csak ennyibe?

Próbáld meg a kezedbe venni az órát, mielőtt kifizetsz érte ennyit.

(#11566) Jojo5 válasza Empsepo (#11565) üzenetére


Jojo5
őstag

Az atlantic-ok amiket én láttam mind ilyen 60k+-os ársávban mozogtak még a quartz szerkezettel szereltek is... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#11567) sti10p válasza Zen Master (#11564) üzenetére


sti10p
senior tag

Nagyjábol szerintem látszik milyet szeretnék, hogy legyen modern is azért, de ne legyen túl csicsás, meg ne "tematikus" és lehetőleg világos legyen a számlapja. Jó ha be van számozva, legyen dátum mutató és inkább kerülném a fekete színt (bár a számok lehetnek azok), valamint legyen fémszíjas és persze az időtállóság és hogy ne késsen :) szerintem alap egy órátol.
Kínai hamisítványt én sem vennék, ha ezek közül szerintetek az valamelyik akkor szoljatok és kerülöm a boltot.

XY

(#11568) pohár válasza sti10p (#11567) üzenetére


pohár
félisten

PRC200 kapható több számlappal is ;)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11569) Dzsana válasza sti10p (#11567) üzenetére


Dzsana
senior tag

A Tissot PR50 képviseli azt a stílust, és árat, mint milyen Atlanticokat is belinkeltél ide. Ilyen van Nekem is, kiváló: PR50 Ennél olcsóbban is meg lehet szerezni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#11570) Empsepo válasza Jojo5 (#11566) üzenetére


Empsepo
senior tag

Éppen ez az...

(#11571) sti10p válasza sti10p (#11567) üzenetére


sti10p
senior tag

Ja és max 70e-ig lenne a keret rá.

Meg tudom, hogy webshop-ot nehéz megítélni, de nincs sok gyakorlotom óra témában és nem tudom mennyire jönnék rá hogy hamis ha kézbe venném is, csak ez az oldalt azért linkeltemt mert sok az aktuális tetszésemnek megfelelő darabot találtam egy helyen és tényleg olcsón, bár a "divat" kategória engem is csak mosolyogtat, de látszatra nem rossz a kínálat.

XY

(#11572) sti10p válasza Dzsana (#11569) üzenetére


sti10p
senior tag

A Tissot akkor jobb gyártó mint az Atlantic, vagy ez csak az ottani gyanúsan olcsó árak miatt ajánlod inkább?

És az Appella jó gyártó?: [link] kb. ilyen kéne, mármint felépítésben, a szíja is tetszik, de ez így képről nem túl vonzó, más képet meg a neten se találtam róla.

[ Szerkesztve ]

XY

(#11573) seiko válasza sti10p (#11572) üzenetére


seiko
senior tag

semmivel sem jobb a Tissot, mint az Atlantic.
de nagyon kíváncsi lennék rá. ezek az órák valóban kapatóak-e?
a Petőfi Sándor utcában és a West Endben van a forgalmazónak üzlete, mindkét helyen folyamatosan 30% kedvezmény van az Atlantic-okra, és nem tudom mennyi az Appella-kra.

(#11574) seiko válasza seiko (#11573) üzenetére


seiko
senior tag

www.helvetiaora.hu

(#11575) sti10p


sti10p
senior tag

És a Festina órák mennyire jók ebben az árban? [link]

XY

(#11576) seiko válasza sti10p (#11575) üzenetére


seiko
senior tag

jó közepes.
ásványi üveg, japán (néha kínai) kvarcszerkezet, aránylag jó szervizháttér.
ezen speciális csat, ami másikkal nem pótolható.

(#11577) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Az itthoni szervizelés lényeges szempont lehet.
Hamiltonnál láttam olyan órákat, amik megfelelnek a "személyleírásodnak", de nem fémszíjjal.

(#11578) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy automata órának kb mennyi a fenntartási költsége kb?
Seiko 5 sports vs Orient van különbség minőségben?

(#11579) seiko válasza ToBeY (#11578) üzenetére


seiko
senior tag

mai árakon kb. 10-25ezer Ft egy hárommutatós automata karóra szervize.
ezt ötévente illik elvégeztetni.
a Seiko5 egy elég nagy család.
vannak gyengébb tokozású darabjai, és vannak jó masszívak is.
a Seiko Monster szerintem erősebb egy Orient Mako-nál.
szerkezetileg kb. ugyanaz a kategória.

(#11580) ToBeY válasza seiko (#11579) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hu ez azért komoly pénz (persze egy rolexnél ennyi nem pénz,bár lehet annál több) ha azt veszem 30k max 40k körül akarok valamit venni.

Ha szerkezetileg kb ugyan az mako és a monster, még is mitől jobb a monster?
(Persze ha nem nézzük a designt ami ugye szubjektív) Anyaghasználat?Összeszerelés?

[ Szerkesztve ]

(#11581) seiko válasza ToBeY (#11580) üzenetére


seiko
senior tag

írtam, hogy jobb? :Y

ha 50 ezerért veszel egy kocsit, abban ugyanannyi az olajcsere, mit egy másfél milliósban.
szóval ezt így nem érdemes nézni.

(#11582) seiko válasza ToBeY (#11580) üzenetére


seiko
senior tag

egy Rolex nagyszerviz mainapság 95ezer Ft.
igaz, ebben az árban motorrugó, korona, tokcső csere is benne van.

(#11583) .:Alimoe:.


.:Alimoe:.
csendes tag

Csak én vettem észre, hogy a színes rtv (talán jövőheti vagy azutáni) címlapján lévő fazonnak a karján egy Rolex Submariner figyel? :o

The ball don't lie...

(#11584) seiko válasza .:Alimoe:. (#11583) üzenetére


seiko
senior tag

és ez olyan nagy szám? :Y

(#11585) .:Alimoe:. válasza seiko (#11584) üzenetére


.:Alimoe:.
csendes tag

Csak érdekességként osztottam meg, nem azért mert érdekelne is valamelyik hazai celeb...

The ball don't lie...

(#11586) ToBeY válasza .:Alimoe:. (#11585) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Látom nagyon érdekel hazai cölöpök és az óráik,egy kis olvasmány [link]
Hublot a menő mert az jó drága! :DDD

(#11587) pohár válasza ToBeY (#11586) üzenetére


pohár
félisten

pf, de semmirevaló ez a Hublot... sokkal inkább egy Certina vagy Longines, mint ez a retek

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11588) ToBeY válasza pohár (#11587) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem sem jön be a Hublot...De hazai celebeknél gondolom az volt fő szempont,hogy jó drága legyen.

Volt ilyen haverom régen. Felvett egy lila citromsárga kabátott mert az XY márka és baromi sokba került.De ettől még iszonyú ocsmány volt.

[ Szerkesztve ]

(#11589) Misi1979 válasza ToBeY (#11586) üzenetére


Misi1979
őstag

Azta.. Vajon ingyen kaptak a Hublot-okat? Mert szerintem igen.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11590) soldier2 válasza Misi1979 (#11589) üzenetére


soldier2
őstag

Nekem tetszenek (Hublot). Mind a a rózsarany mind az arany/kerámia változat. Igazából a fenti órák közül bármelik jöhetne. És nem azért mert "az jó drága"

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#11591) seiko válasza .:Alimoe:. (#11585) üzenetére


seiko
senior tag

ok, elnézésedet kérem!
én nagy ívben lesz@rom az összes "hírességet". ;]

(#11592) norbertb88 válasza Misi1979 (#11589) üzenetére


norbertb88
tag

Ingyen?? Szerinted miért kapna ingyen hublot-ot vagy rolexet egy magyar celeb, aki egyébként az egész világ számára ismeretlen!?
A luxus márkák nagykövetei világsztárok: pl Rolex: Roger Federer, Placido Domingo......
Longines: Andre Agassi & Stefie Graf.... Omega: James Bond, Nicole Kidmen, Michael Phelps, Gerge Clooney....

Na ők ingyen kapják az órákat, de azért remélem érzed a kontrasztot mondjuk Roger Federer és Nacsa Olivér között!? :D

Egyébként egyetlen magyarként Michelisz Norbi a Tag Heuer hivatalos nagykövete!

A többiről azt se tudják, h a Földön van.....

(#11593) Veron válasza norbertb88 (#11592) üzenetére


Veron
őstag

Ettől még a magyar forgalmazó adhat ingyen órákat magyar ismertségeknek. Nyilván nem a világpiac, hanem a hazai piac meghódítása a cél, itt akar ismertséget szerezni az importőr. Ilyen pl. amikor az Adidas agyonszponzorálja Fluor Tomit, vagy a Seat az olimpikonokat.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11594) norbertb88 válasza Veron (#11593) üzenetére


norbertb88
tag

Szerintem az adidas és fluor tomi viszonya merőben más mint a svájci luxus brandek és magyar cölöpök! Egyszerűen szerintem sem a hublot, sem a rolex, sem az omega arculatába nem fér bele nacsa vagy korda gyuri vagy hajdú péter!
Ennyi erővel a világ összes országának "hazai forgalmazói" elosztogathatnák az órákat noname staroknak és akkor nem maradna a vásárlóknak! :)
Figyelj, én "imádom" Federer-t, tetszik a stilusa stb......óravásárlásnál lehet figyelembe venném az ő választását! Másik példa: tudod hány planet oceant adott már el az omega james bondnak köszönhetően....??
Vagy how many gyökér vett már olyan mackó felsőt mint fluor?? SOK!!!!

De azért több milliós órákat komoly emberek vesznek és szerintem őket nem befolyásolja nacsa olivér! :D Ráadásul láttad már őket plakáton???

(#11595) ToBeY válasza Misi1979 (#11589) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dzsudzsák -nem okoz neki gondot egy ilyen óra megvétele szerintem (Bár lehet klubtól kapta)
Havasnak sem okozhat nagy gondot 1millás óra.
Shóbi norbi:A felesége korcsolyázgatott a tv-ben jó pézért majd abból vette neki.
A Hajdónak és Pókeres fickónak sem lehet gond kicsengetni egy Hublot-ot

(#11596) Veron válasza norbertb88 (#11594) üzenetére


Veron
őstag

Szerintem az Adidas meg a Rolex mégsem annyira különböző. Nyilván van árbeli különbség egy Adidas meg egy Rolex termék között, de a Rolexnek nem is kell, hogy sok ezer ember megvegye a termékét. Elég, ha tízes nagyságrend vásárol belőle. Ezért is nem kell plakátra tenniük Nacsáékat.
Szerintem simán van olyan újgazdag réteg, aki majmolja az ilyen cölöpöket és a szánalmas kis partijaikon arra gerjednek, hogy kinek van jobb órája. És mivel mondjuk a Lange & Söhne márkát nem ismerik, de a Hublot igen, mivel arról már olvastak valami bulvárcikkben, akkor azzal virítanak.
Semmiképp sem rossz ezeknek a márkáknak, hogy cikkeznek róla. És nem azt mondom, hogy az én verzióm igaz, csak elképzelhető.

Havast már láttam anno Radoban is. Összetéveszthetetlen a csillógó, kerámia szíja.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11597) Misi1979 válasza ToBeY (#11595) üzenetére


Misi1979
őstag

A Hublot egyik tulajdonosa-ugyvezetoje durvan tamogatja a futballt es a feltorekvo focis tehetsegeket.

A tobbi meg szimpla marketing, ahogy a belinkelt celebes cikk is reklam, csak nincs kint az (x). Aki ezt nem latja, az vak.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11598) Dzsana


Dzsana
senior tag

Ha már a cölöpökről volt szó, Nagy Feró egy Graf Von Monte Whero-val villogott az egyik képen.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#11599) pohár válasza Dzsana (#11598) üzenetére


pohár
félisten

ez az óra nem egy rossz kínai vacak? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11600) seiko válasza pohár (#11599) üzenetére


seiko
senior tag

nem rossz ez, még hőmérő is van benne! ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.