Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Dzsana válasza tupacamaru (#10896) üzenetére


Dzsana
senior tag

Milyen órád van, ami ennyit késik? :-)

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#10902) busman válasza Dzsana (#10901) üzenetére


busman
addikt

Egy karc kázió: K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#10903) SQX_Barto válasza Empsepo (#10900) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ez az Omega Seamaster 300 M Chrono Driver adatlapja, de van ebből kvarc változat is (ez az egyik kedvenc órám:B)
Caliber: Omega 2500
Self-winding chronometer, Co-Axial Escapement movement with rhodium-plated finish
Power reserve: 48 hours

Azt hiszem ETA szerkezetből van átalakítva, de majd a szakik kijavítanak, ha tévedek :)

#busman: az én digitális 10 fontos Casiom néha késik másodperceket egy hét alatt:F
Egyébként meglett a Seikod amit rendeltél? :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10904) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Később jutott eszembe, olyan lehet, hogy fémszíjas óránál, a szemek szétszedésekor sehogy sem jön jól ki a méret? Mert nekem fontos, hogy szorosan illeszkedjen a kezemre az óra, ne lötyögjön. Komolyabb óráknál úgy néztem szakaszokra van osztva a fémszíj, és pl 3 szem van egybe stift nélkül meg ilyenek (talán pont Tissotnál láttam)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10905) tupacamaru válasza Dzsana (#10901) üzenetére


tupacamaru
veterán

Aeronautec Explorer Ez volt az első hónapja nálam, kiváncsi leszek a következőben mit produkál majd. :B

busman wheheehehehehe :))

SQX_Barto Az én órámban vannak nagyobb és kisebb szemek is amiket ki lehet venni, meg a csatton is van állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10906) seiko válasza tupacamaru (#10284) üzenetére


seiko
senior tag

milyen szerkezetet rejt ez a látványos tok?

(#10907) seiko válasza Empsepo (#10899) üzenetére


seiko
senior tag

ebben még a jól bevált ETA 2892 van.
ilyenem volt kvarc változatban, abban is valami jobb ETA volt.
a maiakat megvariálták a co-axial gátszerkezettel, azóta qrva drágák, és instabilak lettek.
de sokan bedőltek, hogy manufakturális lett az óra. ;]
én kitartanék a régiek mellett, azokkal semmi gond nem volt.
mondjuk összeszerelési problémákról hallottam, de nem hiszem, hogy az lett volna a jellemző. :K

(#10908) seiko válasza tupacamaru (#10896) üzenetére


seiko
senior tag

harminc nap alatt kilencven másodperc = kiváló eredmény.
igaz jobban szeretjük, ha picit siet az óra, de ha ebbe belepiszkálnak, lehet hogy rosszabb lesz a végeredmény. :F

(#10909) tupacamaru válasza seiko (#10906) üzenetére


tupacamaru
veterán

Elvileg ETA 2824-2-t, de még nem néztem bele. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10910) seiko válasza tupacamaru (#10909) üzenetére


seiko
senior tag

ha az van benne, akkor nagyon finoman szabályozható az excenteres megoldásnak köszönhetően.

(#10911) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Na megvettem a fekete számlapos, sárga mp mutatós Tissot prc 200-as órát. Majd látjuk, h. milyen strapabíró. 106-ban hivatalos helyről vettem, 2 év garral.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#10912) Empsepo


Empsepo
senior tag

Egy ilyen óra mit tudhat?
Milyen szerkezet lehet?

(#10913) Empsepo válasza Joe bácsi (#10911) üzenetére


Empsepo
senior tag

Gratula hozzá!

Viseld egészséggel!

:)

(#10914) seiko válasza Joe bácsi (#10911) üzenetére


seiko
senior tag

ennél jóval olcsóbban mevehetted volna Jung Tomitól. :-0

(#10915) Joe bácsi válasza seiko (#10914) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ugyan úgy garis?
Pénz nem számít! :-)

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#10916) seiko válasza Empsepo (#10912) üzenetére


seiko
senior tag

bármilyen! ;-)

(#10917) seiko válasza Joe bácsi (#10915) üzenetére


seiko
senior tag

ugyanúgy hivatalos garancia vonatkozik rá, mivel a magyarországi forgalmazótól származik.

(#10918) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

[link]
A felső korona valami Helium Escape Valve ez pontosan mit takar :F
Azt hiszem mostanában keresek egy olcsó első analóg órát valami elegánsat, aztán egyszer összegyüjtök erre pénzt...
[link]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10919) seiko válasza SQX_Barto (#10918) üzenetére


seiko
senior tag

a búvárharangokban héliummal kevert nagynyomású levegő van, ami belemászik az órák belsejébe.
ha nem tudna távozni a tokból a felemelkedés közben, akkor a túlnyomás ledobná az üveget.
így viszont ezen a szelepen keresztül ki tud szökni a szabadba.

(#10920) SQX_Barto válasza seiko (#10919) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi szépen, közben utánakerestem én is erre jutottam. :B :)
De ha nem szándékozom búvárkodni, akkor nem sűrűn használom ezt, nem?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10921) seiko válasza SQX_Barto (#10920) üzenetére


seiko
senior tag

még ha búvárkodsz, akkorn sem.
max. ha mélytengeri állomáson, vagy búvárharangban dolgozol. ;-)

(#10922) SQX_Barto válasza seiko (#10921) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Akkor ez búvárharangon kívül kb csak dísznek van, de ugye nem baj, ha tekergetem?:D
Egyébként az Omega1538-as kaliberről mit lehet tudni? Ami elvileg azonos vagy majdnem azonos az ETA 255.461.szerkezettel meg valami Longines szerkezettel is hasonlították fórumban.
Omega Seamaster Professional 300M Bond-style (Cal.1538 = ETA 255.461,electronic module=Longines cal.L 237.2 Thermocompensated Quartz)
Ja és ugye ennek nem árt a hideg mondjuk egy észak svédi tél lightos -30-40 fok magasságában (mélységében)? :D

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10923) seiko válasza SQX_Barto (#10922) üzenetére


seiko
senior tag

tekergesd nyugodtan, de minek? ;-)

ha az órád mínusz 30 fokban van, akkor már nagy a baj!

(#10924) seiko válasza SQX_Barto (#10922) üzenetére


seiko
senior tag

tekergesd nyugodtan, de minek? ;-)

ha az órád mínusz 30 fokban van, akkor már nagy a baj!

(#10925) SQX_Barto válasza seiko (#10924) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Mondjuk olyankor már erősen fel leszek öltözve :D
Meg nem hiszem télen sokat leszek kocsin vagy házon kívül :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10926) seiko válasza SQX_Barto (#10925) üzenetére


seiko
senior tag

és az óra a legtöbb esetben közvetlenül érintkezik a bőröddel.

(#10927) SQX_Barto válasza seiko (#10926) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Főleg nálam, mert szeretem ha szoros (az óra :P) úgyhogy sehogy se lesz echte -30 C-on :))
Az Omega quartz kaliberéről semmi infó? Vagy mindenki csak az automatákat tartja számon? :(

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10928) seiko válasza SQX_Barto (#10927) üzenetére


seiko
senior tag

jó kis eta, de tudtommal nem hőkompenzált.
de az enyém qrva pontos volt.

(#10929) Empsepo


Empsepo
senior tag

Zene:[link]

:DD

(#10930) pimmi


pimmi
senior tag

Ezt hogy kell leolvasni ?

(#10931) SQX_Barto válasza Empsepo (#10929) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Beteg :D
Na ezért nem kell nekem automata, mert én nem vagyok elég elhivatott, ahogy Seiko is megmondta régebben. Meg akkorkihagynám az elemcsere jelzést, nagyon durva :D
[link]
Elemcserénél kell nyomáspróba is, ugye?

#pimmi: a kék mutató a GMT vagy "világóra" mutató (ha így hívják), ezen két időzóna óráját tudod leolvasni a sima az első, a kék + nagymutató a második.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#10932) pimmi válasza SQX_Barto (#10931) üzenetére


pimmi
senior tag

ez ok, de körben a számok ?

[ Szerkesztve ]

(#10933) tupacamaru válasza pimmi (#10932) üzenetére


tupacamaru
veterán

A kék mutató 24 óra alatt megy egy kört, ezt kell a lünettán leolvasni. Most 22 óra 9-10 perc van a másik időzónában.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10934) pimmi válasza tupacamaru (#10933) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, értem köszi

(#10935) seiko válasza SQX_Barto (#10931) üzenetére


seiko
senior tag

a vízálló órákat kb.2 évente AJÁNLOTT nyomáspróbáztatni, de minden megbontás után meg KELL ezt csinálni velük. :K
sőt, nem csak elemcsere után, de előtte is.
így tudja az órás ellenőrizni, hogy az órát vízálló állapotban vitted-e hozzá.
komoly óráknál elemcserekor érdemes mindentől függetlenül a korona-hátlap-esetleg nyomógombok tömítését is kicseréltetni.
Rolexnél ezt kötelező megcsinálni minden nagyszerviznél, sőt ott az automata órák motorrugóját is cserélik, és a koronát+tokcsövet is.
nem véletlenül ~100ezer egy Submariner szerviz. :Y

(#10936) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!

Lüm-tec órája van vkinek?
Felpróbálnék egyet, mielőtt megrendelem.

Köszi!

(#10937) seiko válasza Zen Master (#10936) üzenetére


seiko
senior tag

talán az országban sincs belőle, nem hogy a topikon. ;-)
de én is megnéznék egyet!

(#10938) Angelo69 válasza seiko (#10937) üzenetére


Angelo69
senior tag

Szia!

A Jung Tomi akit emlitettél tud szerezni certinákat is?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#10939) seiko válasza Angelo69 (#10938) üzenetére


seiko
senior tag

talán tőle kéne megkérdezned! ;-)
06203377671

(#10940) Angelo69 válasza seiko (#10939) üzenetére


Angelo69
senior tag

:R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#10941) pohár válasza Angelo69 (#10938) üzenetére


pohár
félisten

tud, ha lenne :D
sajnos jó ideje nincs már, pedig kellett volna már nem egy embernek :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10942) seiko válasza pohár (#10941) üzenetére


seiko
senior tag

a nagyker b@szakszik, biztosan a qrva jó üzletmenetre való tekintettel. ;-)

(#10943) Angelo69


Angelo69
senior tag

Ez jó szerkezet?
Swiss Eta 2824-2

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#10944) seiko válasza Angelo69 (#10943) üzenetére


seiko
senior tag

az egyik legjobb tucatszerkezet, de tudni kell, hogy többféle minőségben gyártják.

(#10945) Palika71 válasza Joe bácsi (#10911) üzenetére


Palika71
őstag

Ennyit a fehér számlapról, meg az ébresztőről... :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10946) pohár válasza Palika71 (#10945) üzenetére


pohár
félisten

pedig van fehér számlapos is belőle :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10947) BlackTiger


BlackTiger
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy itt replika órákban mennyire vagytok otthon.. én egyáltalán nem, úgy-hogy a segítségeteket kérném.
Először is milyen hátrányai lehetnek egy ilyen megvásárlásának? És milyen veszélyekkel jár innen rendelni?
http://replikaora.gifs.hu

http://replikaora.gifs.hu/kepek?func=viewcategory&catid=202
http://replikaora.gifs.hu/kepek?func=viewcategory&catid=402

Ez a két óra keltette fel az érdeklődésemet, mit gondoltok róluk?
Itt a weboldalon több órához is van írva, hogy az "eladó óráról készültek a képek".. ezeknél ez nincs oda írva.. Ha 15 ezerért pontosan ilyen szépet kapok és még a segédszámlapok is mind működnek, akkor én meg lennék elégedve.

Tigris

(#10948) seiko válasza BlackTiger (#10947) üzenetére


seiko
senior tag

maradjon meg ez a topik az eredeti óráknak!
a hamisítványokkal foglalkozzanak mások!!!!!!! :W

(#10949) BlackTiger válasza seiko (#10948) üzenetére


BlackTiger
tag

Rendben, elnézésed kérem. Tudnál kérlek linkelni nekem egy olyan helyet, ahol megkérdezhetném?

Tigris

(#10950) seiko válasza BlackTiger (#10949) üzenetére


seiko
senior tag

én kérek elnézést tőled.
tudnék, de nem fogok. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.