Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98301) blakey válasza shouryuken (#98300) üzenetére


blakey
titán

Semmi sem életbiztosítás, de ma már egész jó az android a Sony tv-ken, teszi a dolgát. A panel milyensége édes kecés, kell mögé a jó elektronika is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98302) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE40J6300-as TV-n, hogyan tudnám a Spotify-t használni? Az alkalmazásai közt nincs ilyen alkalmazás. Nem lehet valamilyen módon megoldani?

(#98303) dethroner válasza szildavid90 (#98302) üzenetére


dethroner
veterán

Próbáld meg a smart területi beállítását valami "normálisabb" országra állítani magyar helyett!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98304) shouryuken válasza blakey (#98301) üzenetére


shouryuken
senior tag

Oké (nem mintha a samsung elektronikája rossz lenne), de a pixelhiba az a panelben van. :)
Képileg amúgy nagyon rendben vannak a sony tv-k (is), egyszóval jó választás az is. :))

(#98305) Pancsermeste válasza szildavid90 (#98302) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Írd be keresőbe. Nálam megtalálja, de letöltés sikertelen.
Ám, most olvastam ezt: "Spotify currently isn’t supported on 2015 Samsung Smart TV models that run the Tizen OS. "

-= Pancsermeste® =-

(#98306) PuMbA válasza nokia párti (#98295) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ennek gyári garanciája nincs, azért ilyen olcsó :)

(#98307) ΞΔGLΞ válasza shouryuken (#98300) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kegyetlen gyors a droid rajta és nagyon testre szabható. Millió dolog, amit leírni is képtelenség, képminőség fenomenális. Nem szoktam egy tv-ről sem áradozni, de ez rendesen odacsesz, főleg mikor teszteltem. Mert én látatlanban semmit nem veszek meg...

Néhány napja írtam egy értékelést, amit most is fenntartok, ez a tv egy mestermű. Egyelőre és remélem az is marad, mert egy ideig biztos nem veszek másikat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#98308) shouryuken válasza ΞΔGLΞ (#98307) üzenetére


shouryuken
senior tag

Hát ennyiért már nem árt, ha hibátlan ;)

(#98309) K21_overlord


K21_overlord
tag

Karácsony óta használok egy samsung ue48h6400 tv-t.
Nagyon röviden: Kép minősége kiváló, távirányító könnyen kezelhető, shareware támogatás nagyon gyenge, OKOS TV rész TRAGIKUSAN SZAR. Már megbántam, hogy vásárlásnál ezt is a mérlegre tettem. Felesleges és használhatatlan funkció.

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#98310) SunMount3r válasza K21_overlord (#98309) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik távirányítóra értetted? A SMART az rendben lenne, csak a kedvenceket nem lehet vele előhozni, viszont az alap távkapcs szerintem nem épp a legjobb, túl puha műanyagból készültek és mély nyomáspontúak rajta a gombok. Persze ez legyen vele a legnagyobb probléma...

(#98311) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali

lenne egy kérdésem, a samu TV-k milyen formátumba veszik fel a TV adást, konkrétan egy 32J6200, van rá mód hogy telefonon vagy laptopon később lejátsszuk?

Xbox One: bandymnc

(#98312) SunMount3r válasza bandi0000 (#98311) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak azon a TV-n tudod megnézni, amivel felvetted.

[link] -Ez nem reklám, csak én is ilyenben gondolkodok a fenti okok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#98313) bandi0000 válasza SunMount3r (#98312) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nagyon jó, szinte gondoltam de azért köszönöm

Xbox One: bandymnc

(#98314) Mikeee89 válasza SunMount3r (#98312) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ez csak a mindigtvhez jó, ha kábeltvd van akkor nézz másikat!

(#98315) HaZse válasza Mikeee89 (#98314) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem a kolléga ere gondolt: [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#98316) SunMount3r válasza HaZse (#98315) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, inkább erre. De most nézem, hogy ez se lesz jó, mert csak HD-ben rögzít és 500GB felett nem támogatja a külső HDD-ket, azokat is csak, aminek külső tápja van. Ráadásul tömörítetlenül vesz fel, ami még nem lenne gond, de egy 2 órás felvételek esetén így nem fér sok a lemezre (pendrive-ra meg pláne).

Kár, pedig szimpi volt az áruk...

(#98317) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. miért van az hogy van 1 100centis Samsung tvm. sok usb vel. bedugtam az egyikbe 1 usb hubot, abba 2 usb ventit. a jelenség, hogy gondol egyet a tv, elindul kikapcsol. ezt tegnap éjjel kétszer csinálta meg.
Ötlet valaki? :) ( a régebbi Samsung is csinálta ha az usbn volt vlmi aktívan hosszabbtávon usb hub nélkl is.)

(#98318) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Akinek van nexus 7 2013-asa, attól kérdezném, hogy sikerült-e már csatlakoznia a tv-hez? A htc one m9 simán csatalakozik és látom is a képét, de a nexust mindig ledobja. Fekete kép, majd vissza vált tv funkcióra. Android 6-os van mind a 2 készüléken.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98319) sandró60 válasza bb.bocs (#98317) üzenetére


sandró60
addikt

Kevés az áram.Miért nem használsz akltiv hub-ot?Már 2-3 ezerért lehet venni egy 7 usb-csatlakozóst.Előbb vagy utóbb tönkre megy a tévéd usb-je :K

[ Szerkesztve ]

(#98320) Okean


Okean
tag

Sikerült már valakinek elővarázsolnia a prediktív szövegbevitel Tizen OS alatt?

(#98321) Flashget válasza SunMount3r (#98316) üzenetére


Flashget
félisten

Azért az Alcorért ne fájjon a szíved..
Ráadásul tömörítetlenül vesz fel, ami még nem lenne gond, de egy 2 órás felvételek esetén így nem fér sok a lemezre

Alma C2200-at használok pvr funkcióra .ts-be rögzít.
DS1 -ről HD-ben felvett Indy500 aminek a hossza 3 óra 45 perc 20,9GB a mérete!
M4 HD-ról foci EB meccsünk 2,25 óra 12,4GB
Digikábelen a HD ugyan olyan natív 1920x1080 felbontású, mint az UPC-n.
Mindigtv-n ez 1440x1080 így a felvétel mérete is kisebb.
500GB-os 2,5" lemezt használok mindenre bőven elég..amit megakarok tartani, kiírom BD lemezre. Más átírja olyan HDD-re amire nem vesz fel.

TV által formázott HDD és arra rögzített felvétel nem életbiztosítás, hogy fél év múlva is használható lesz.
Maga a lemez igen csak újra kell formázni viszont a rajta lévő dolgok elveszhetnek. Jártak már így páran.

Realme GT Master Edition

(#98322) Flashget válasza bb.bocs (#98317) üzenetére


Flashget
félisten

Mert csak 1 csatlakozó tud elegendő áramot adni egy külső HDD-nek..az amelyikhez oda van írva 5V 1A
minden más esetre használj külső tápot ne a tévét.

Realme GT Master Edition

(#98323) dethroner


dethroner
veterán

Hello Urak!
Erre valami javaslat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98324) SunMount3r válasza Flashget (#98321) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Digikábelen a HD ugyan olyan natív 1920x1080 felbontású, mint az UPC-n.

Úgy tudom, hogy itthon csak 1080i-s adások mennek. (Lehet keverek valamit, hogy az egyik az adás a másik a felvétel, akkor sorry, de ez akkor is zavaros, úgyhogy nem csoda...)

De azt hiszem amit az Alcor-ok adatlapján írnak, az arra vonatkozik, hogy HD: 720p Max amiben rögzít...??? Más különben nyomatnák, már csak a marketing miatt is a FHD megjelölést, nem? :F

M4 HD-ról foci EB meccsünk 2,25 óra 12,4GB

Ez elég normális, ha FHD, ebben kiegyeznék, az ALMA is tömörítetlen rögzít?

Más átírja olyan HDD-re amire nem vesz fel.

No igen, de elég zanzás, hogy pl. az ALCOR is csak 500GB-ot képes támogatni, 2016-ban, mikor már szinte nem is lehet kapni ilyen külső HDD-t (mondjuk mind1, mert azokat úgyse támogatja, csak a belsőt, ha tápos házban van, szóval dettó). Az az ALMA kezeli a táp nélküli külső HDD-ket és milyen kapacitásig? :F

(Mondjuk egy 500GB-os WD MyPass éppen van nekem is, de ez a határ akkor is nevetséges...)

[ Szerkesztve ]

(#98325) PeterPH válasza SunMount3r (#98324) üzenetére


PeterPH
senior tag

Gyakorlatilag az STB-k 99%-a érintetlen formában rögzíti a beérkező stream-et. Felesleges erőforráspazarlás lenne a transzkódolás, amire javarészt nem is képesek, mert csak dekódoló algoritmus van bennük hardveresen. Nem értem ezt miért írod hátránynak tetszőleges készüléknél.

(#98326) SunMount3r válasza PeterPH (#98325) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk így, hogy 2,25 óra belefér 12GB-ba már nem aggódom. Azt hittem ennél drasztikusabb.

(#98327) mfranky


mfranky
őstag

A ki-be kapcsolgatós problémát nálam megoldották egy wifi cserével, összesen 22ezret fizettem, amiből 6000ft volt az wifi csere, a többi munkadíj... :((( Ráadásul olyan szarul és figyelmetlenül csavarozták vissza a hátulját, hogy egy többszálas kábel belelóg a VESA foglalat csavarmenetébe, nem is értem komolyan mondom... :W :W
Falra szerelve használom, a 4 csavar helyett most 3-al raktam fel, remélem nem fog leesni egyik nap a falról...
A tévé hátulja a csatlakozóknál továbbra is tüzel, én nem néztem eddig, hogy ez így normális-e, vagy csak a meleg miatt, de nem hiszem...
Szerintem ezzel a részével nem is foglalkoztak, hogy melegszik, hiába mondtam nekik... :(((

Egy "hang"-al kapcsolatos kérdésem lenne még:

Optikai kábellel van összekötve a tévé egy kis samsung házimozival...
Ha filmet nézek nincs semmi probléma, tökéletes a hang, de ahogy a tévén nézek adást 4-5 mp-ig van hang, aztán elhallgat... semmi hang nincs... csak a tv beépített hangja szól...
HDMI ARC csatlakozóra van dugva a házimozi, akkor kell külön optikai kábel, vagy azon keresztül a hangnak is át kéne mennie?
Próbáljam meg sima HDMI-re rádugni a házimozit? :F

üdv,

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#98328) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

22-24"-os méretben melyik TV -t tudnátok ajánlani?
Ebédlőbe lenne.

(#98329) zoltan6 válasza GEPESZ66 (#98328) üzenetére


zoltan6
őstag

Azt már úgy hívják monitor,szerintem samsung legkissebb tv-je 32'-os,vagy vannak talán tv tuneres monitorjaik.

(#98330) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Én azt kérdezném, hogy jelenleg van e ennél az LG 32LF510B-nél jobb ebben az árban és képátmérőben Samsung fronton? Képminőség számítana leginkább. Árban nem nagyon tudnék fölé menni...

Köszi!

(#98331) blakey válasza SunMount3r (#98330) üzenetére


blakey
titán

Képátmérőben semmilyen tv nincs. :)
Ebben az ársávban sem nagyon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98332) PuMbA válasza SunMount3r (#98330) üzenetére


PuMbA
titán

UE32J4000, láttam élőben is. Akkora volt az elmosódása, mint egy ház. Ha szerencsés vagy, akkor az LG-nek kicsit kevesebb van, szóval azt vedd, de képminőség ilyen áron nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#98333) SunMount3r válasza blakey (#98331) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Képátló, akartam mondani.. :U .

(#98334) mfranky


mfranky
őstag

Ér valamit, ha a tv hátuljára ahol melegszik valahogy felapplikálok egy usb-s 12cm-es ventillátort? :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#98335) tupacamaru válasza mfranky (#98327) üzenetére


tupacamaru
veterán

HDMI ARC csatlakozóra van dugva a házimozi, akkor kell külön optikai kábel, vagy azon keresztül a hangnak is át kéne mennie?

Nem kell külön kábel, az ARC csatlakozó lényege hogy tud hangot is továbbítani, erősítő vagy házimozi rendszer felé. A többi HDMI csatlakozó csak bemenet.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#98336) bb.bocs válasza Flashget (#98322) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem akkor a hdds usbről tudok csak 2 kis ventit üzemeltetni?...(lejebb olvastam hogy wifi gond lehet?bár a benti másik tvnél is usbnél kezdte el...) vagy ha külön külön dugom a másik usbkre az is jó? ha pendrive ot meghajt, 1 db ventit is csak csak? a másik 2 usb is használandó cucc :D

[ Szerkesztve ]

(#98337) PuMbA válasza bb.bocs (#98336) üzenetére


PuMbA
titán

Tv-ről ventit üzemeltetni, ez kész :DDD ...ilyenről még nem hallottam, de a TV USB-je teljesen máshogy működik, mint egy számítógépé, szóval nem ajánlott mindenféle PC-s USB-s eszközt ráakasztani.

[ Szerkesztve ]

(#98338) Damage válasza Speeedfire (#98220) üzenetére


Damage
senior tag

55" H6500-ast könnyen hazavittem (nem vagyok albatrosz, nem nagy a "szárnyfesztávom"). Természetesen nem a rövidebbik oldalon található "fogantyúknál", azt nem értem át. A hosszabbik oldalon a dobozra rászorítva cipeltem (először egy emeletet le a boltból), be az autóba, irány haza és két emeletet fel, majd egyedül raktam össze (talp). Szerintem egy 65"-ossal se lenne bajom, ha lenne rá pénzem. :P ;]

Szerk: Látom 220Volt...nah, én pont onnan cipeltem le egyedül! Felajánlották a segítséget, de nem akartam terhelni őket...

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#98339) bb.bocs válasza PuMbA (#98337) üzenetére


bb.bocs
őstag

"a TV USB-je teljesen máshogy működik, mint egy számítógépé"

ez mit jelent? ez is usb az is, ez is ugyanannyi áramot kap mint egy gépi usb gondolom.annyi hogy más eszközben van nem?a számítógép usbje és egy usbs töltőjef között is van annyi hogy nem számítógép, de ezenkvül micsoda? nem hasogatásként,csak érdekel. Értem én hogy más panel, de a fnkciója ugyanaz, rádugunk cuccokat.(most hogy mit... elvileg usb, tehát ebböl következtetek hogy bármit ami usbs?) lehet én gondolom rosszul.

(#98340) PuMbA válasza bb.bocs (#98339) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mindegyik USB-n indult el például a merevlemez, tehát azokon kisebb áram jön :) Ezek az USB-k főleg pendrive-ra vannak kitalálva, kivétel egy darab, ami USB-s vinyóra :)

(#98341) bb.bocs válasza PuMbA (#98340) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.hát az usbs mini venti sem sokat fogyaszt, de legyen igazad :) inkbáb nem próbálgatom :) köszi a segítséget.

(#98342) Pancsermeste válasza Damage (#98338) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én csak 50"-ost cipeltem haza egyedül. Éppen átértem a dobozt a két fogantyújánál, de így nagyon kényelmetlen volt vinni, ezért szépen elfordítottam 90 fokkal úgy, hogy a talp felőli oldal legyen lent, így felállítva vittem ki a boltból az autóig. Aztán az autótól a lakásig szintén így... ám a liftbe nem is fért volna be másképp. Ahogy méregettem, a 65"-os még éppen beférne az autóba, nagyobbal nem próbálkoznék...

-= Pancsermeste® =-

(#98343) Flashget válasza SunMount3r (#98324) üzenetére


Flashget
félisten

Van pár baja van annak az Alcornak arra írtam, hogy ne bánd. [link]
Nekem ez van..semmi gond nincs vele Samsung tv-n, Pioneer BD lejátszónak és az Alma C2200-nak.
Nekem is ajánlották majd 3 évvel ezelőtt és teljesen jól bevált. WD belsőt takar.
Még1x mondom. Napi felvételekre az 500GB bőven elég, 3 különböző készülék is elég tápot tud neki adni.
Aki elakarja menteni a felvételt nem vesződik a TV-vel hanem vesz olyan stb-t ami kezeli az BTFS particiót és .ts-be rögzít.
Feltéve ha a szolgáltató nem kötelezi beltérire a DTV adások vételét. Digi nem ilyen így amit megakarok tartani felveszem és kimásolom másik eszközre.

Realme GT Master Edition

(#98344) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Adott egy H6400 tv. Smart részen felmegyek Youtube-ra. Aktiváltam neten a youtubeját a mailemhez. Most már tudok pl likeolni egy videót, de a saját fiókom listáihoz nem tudom azt hozzáadni, vagy a kedvenceimet lejátszani a tv-n, mert nem is látom azokat. Miért van ez? Mit szúrok el? Hogyan tudnám a youtube listáimhoz adni amit nézek a tévén keresztül?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98345) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

H6400-ra van 2841-es rendszer.
Észrevehetően gyorsabb lett a bekapcsolás, kommunikálás, pl a UPC mediacard-dal. Hogy mi változott még, franc se tudja...

(#98346) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!
Létezik olyan UHD tv ami nem SMART képességű csak szimplán UHD?

Köszi!

(#98347) leslieke válasza ph2012 (#98346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem nem, de nem is kötelező használni a smart részt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#98348) ph2012 válasza leslieke (#98347) üzenetére


ph2012
senior tag

Akkor úgy kérdezem, hogy melyik a belépőszintű 40"-os UHD tv? A JU6400-at nézegettem, de engem nem érdekel a SMART része.

Köszi.

(#98349) PuMbA válasza ph2012 (#98348) üzenetére


PuMbA
titán

Monitornak veszed? :)

(#98350) ph2012 válasza PuMbA (#98349) üzenetére


ph2012
senior tag

Nem, tv-nek. A 40" JU6400 alatt milyen belépő szintű UHD tv van még?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.