Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) dethroner válasza paci88 (#98565) üzenetére


dethroner
veterán

Ha olvastad hogy kis méretben nem érdemes UHD-t venni, akkor azt is olvashattad hogy FHD-ban itt a fórumon a J6200 és a H6400 a leginkább ajánlott. Smart távkapcs akkor jöhet jól, ha youtube appon nézel valamit és gyorsabb azzal beírni a keresett videót, mint a hagyományossal a kurzort nyomkodva. Nekem a smart távkapcs a kanapé előtti asztalra van száműzve, feleslegesnek tartom, de a bnőm azt használja. Be-kikapcsolni, csatornát váltani és hangerőt szabályozni az is jó, minden másra ott a normális, sokgombos.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98602) kissdani


kissdani
senior tag

Nincs valami módja hogy egy Samsung VG-KBD1500 billel a youtube keresőbe lehessen irni? Nemértem mért nem tudja? A böngészőbe gond nélkül tudok irni vele.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#98603) paci88 válasza dethroner (#98601) üzenetére


paci88
tag

Köszönöm, pontosan ilyen hétköznapi használat során gyűjtött tapasztalatokra van szükségem, ezért is tettem fel a kérdést.

(#98604) Mikeee89 válasza dethroner (#98601) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Én pl csak a smart távirányítót használom, sokkal jobban kézre esik, jobb irányítani, mutogatni. Mondjuk sokat youtube-ozok is, de a tv-nézést is segíti, jobb csatornát váltani, nameg kezeli az erősítőmet is.

(#98605) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#98599) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Két dolog lehet itt már, vagy az angol valamilyen faszság miatt nem működik ez a része, vagy egyszerűen hibás a tévéd. Az utóbbira tippelek nagyobb százalékban.

(#98606) Flashget válasza kissdani (#98602) üzenetére


Flashget
félisten

mert a yt app nem támogatja...sem samsung sem semmilyen más billel nem lehet.

Realme GT Master Edition

(#98607) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#98605) üzenetére


Flashget
félisten

ha hibás lenne a CI+ akkor a teszt kidobta volna a hibát.
én továbbra is tartom az fw-ben van ez megoldva, hogy brit földön használja és nem közép-európában a CI+ szolgáltatást.
talán a Mindigtv kártya menne benne mert az csak CI-t használ.

Realme GT Master Edition

(#98608) Flashget válasza HUTCHDB (#98599) üzenetére


Flashget
félisten

én nem néztem, de miből gondolod, hogy ugyanaz?
méret egyezik? kibontottad az fw-t és megnézted a tartalmát ami nem publikus?

Realme GT Master Edition

(#98609) Flashget válasza HUTCHDB (#98599) üzenetére


Flashget
félisten

megnéztem angol és magyar oldalon.
valóban egyezik a 2 fw a leírás alapján.
de én nem merném felrakni...esetleg hívd fel a samsung 0680-t ők szoftveresen beletudnak nézni milyen fw van rajta és lehet engedik a magyart rárakni.

Realme GT Master Edition

(#98610) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Isot le tudom valahogy játszani közvetlen a tévén (H6400), mint pl pcn a vlcvel?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98611) Flashget válasza vilmaboy (#98610) üzenetére


Flashget
félisten

jelenlegi ismereteim szerint egyetlen gyártó egyetlen tv sem képes erre.
vegyél egy med8ert és gond letudva.

Realme GT Master Edition

(#98612) vilmaboy válasza Flashget (#98611) üzenetére


vilmaboy
őstag

köszi :)

Akkor inkább mkv-ba szedem le ha úgy van, vagy hdmi kábel. 40-50 ropit erre kidobni felesleges szerintem. :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98613) Spartaqs


Spartaqs
csendes tag

UE40EH6030. fejhallgatókimenetre van kötve a hifi. A tv kikapcsolás utána ha bekapcsolom nem szól. A fejhallgatókimenetből ki kell húznom majd vissza be és utána jó. Mi lehet a gond, elég idegesítő?
Köszi.

(#98614) dethroner válasza Mikeee89 (#98604) üzenetére


dethroner
veterán

Majd ha a menüben lépkedve ha véletlenül egy picit elcsúszik a kis fénylő pont és rosszkor nyomtad meg a kurzor közepét annyit anyáztad azt a barmot aki kitalálta ezt a világítós kis buziságot mint én, amikor rájössz hogy azok a régi jó dolgok mint pl a nyomkodós lassú nagy kapcsoló az embernek való. Sőt, a legrosszabb amikor ez a kis mocsok akad a kezembe és elhatározom hogy nem ébresztem fel a pöttyöt (mert ha ügyes az ember akkor lehet ilyet is) szóval grasszálok a menüben a kurzort használva és amikor rá akarok valamire nyomni, kinyitja a szemét ez a kis tróger amire nem számítok, a távkapcs nem is oda néz amire épp nyomni készülök és bamm, nyomom az entert és valamit elállít mert már ott fénylik a pont a tévén. Ó, de sokszor történt már meg ez.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98615) zoltan6 válasza dethroner (#98614) üzenetére


zoltan6
őstag

egyetértek,semmire nem való,én rendeltem már külföldről is ilyen mozgatásos távirányítót médialejátszóhoz,hát majdnem a 4.-ről hajítottam ki. :(
külön gratuláció,annak aki tudja ezeket használni,kezelni. :(

(#98616) dethroner válasza vilmaboy (#98612) üzenetére


dethroner
veterán

Én is többször elgondolkodom egy media player beszerzésén, de mindig oda jutok ki hogy a legolcsóbb 3D iso-t biztosan lejátszó eszköz 40-nél kezdődik, annyit meg nem ér, inkább vállalom a pici kényelmetlenséget és nyomom az ilyen filmeket pc-ről a tévére. De ha te csupán 2D iso-t akarsz nézni, 30$ környékén már találsz megfelelő eszközt. Ide nézz be!

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98617) Pancsermeste válasza dethroner (#98614) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"...szóval grasszálok a menüben a kurzort használva és amikor rá akarok valamire nyomni, kinyitja a szemét ez a kis tróger amire nem számítok...."

Ez tetszett! :D

Persze, értelek is, mert velem is előfordul néha, - ám most ne sértődj meg-, de azt kell mondjam, elég ügyetlen lehet a kezed, és ebből adódik a gondod a kis mocsokkal! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#98618) dethroner válasza Pancsermeste (#98617) üzenetére


dethroner
veterán

Itt most nem arról van szó hogy kinek milyen ügyes/ügyetlen a keze. A "smart" (atyavilág micsoda nevet adtak neki) távkapcs érzékenységét be lehet állítani, meg tudnám csinálni hogy kézre álljon, de nem akarom, mert nem szeretnék egy elodázható lépést tenni a sci-fi világ felé, amiben csak ránézel valamire és a szemeddel, gondolatoddal vezérled. Amíg a tévéknek ilyen a menü szerkezete mint a H szériának, tökéletes a számomra a kurzor és enter öt gombja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98619) vilmaboy válasza dethroner (#98616) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem rossz kis kütyü... amin még gondolkodtam, h eléteszek egy NAS-t hdmi-vel. Plusz megoldódik az adatmentés, seed szerver problémám is és a nas lejátszik mindenfélét.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98620) dethroner válasza vilmaboy (#98619) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem a linkben szereplő andoridos eszközök is tudnak kezelni usb-s HDD-t, és tudnak a pc megosztott mappából is lejátszani. Valószínű torrentet is tud futtatni, sokkal kevesebbet fogyaszt, mintha csak a torrent seed miatt megy a pc.
Azért a nas sem olcsó mutatvány.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98621) Pancsermeste válasza dethroner (#98618) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, ez is érthető, de csak eljutottál valahogy a TV-ig, szóval, azért "fejlődsz" Te is! ;) :P
Nekem pl. nagyon sokáig nem volt mobiltelefonom, mert gyűlöltem, aztán mégis lett... okos telefonom is csak egy éve van.... utálom is, lehet előkeresem a régi SE K750-em. :U

-= Pancsermeste® =-

(#98622) vilmaboy válasza dethroner (#98620) üzenetére


vilmaboy
őstag

szó szó. 20ért van zyxel nas, ha synology akkor inkább 40, de azért amikor egy router vagy egy ilyen kis doboz seedel vagy tölt le, az nem ugyanaz mint a nas. És a nas sem eszik különösebb áramot. Mondjuk régebben sokan tableteket használtak tv okosítónak. szerintem teljesen jól csinálták. paraszt de hasznos megoldás volt :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98623) Ciccuka válasza ΞΔGLΞ (#98432) üzenetére


Ciccuka
veterán

Boot logo-t ki is lehet állítani.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#98624) dethroner válasza Pancsermeste (#98621) üzenetére


dethroner
veterán

Ügyes teló ügyben dettó így voltam mint te, mobilnet is csak pár hete van, meg tudok lenni az utcán net nélkül, faszbúkom meg nincs is, szóval nem élethalál kérdés az online lét nálam :)
De a tévé menüje így felépítve nekem nem igényel gyors, rángatós távkacsot. Inkább lenne a hagyományoson még néhány dedikált gomb, de így is perfect.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#98625) ph2012


ph2012
senior tag

Samsung UE48JU6400 tv-vel kapcsolatban olvastam olyat, hogy ha az ország kiválasztásánál a magyart adjuk meg akkor nem lehet szerkeszteni a csatornák sorrendjét. Hallottatok ilyenről?

Köszi.

(#98626) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#98607) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor az előbbi :), tökmindegy. Én (ha ilyen fontos volna) már rég cseréltem volna tévét, vagy a filléres megoldás, hogy horizongo mediabox-ra váltok és le van tudva a probléma.

------------------

(#98623) Ciccuka

Azt tudom, de semmivel sem lesz gyorsabb a boot. Elég érdekes! :))

[ Szerkesztve ]

(#98627) bul07 válasza dethroner (#98624) üzenetére


bul07
nagyúr

Attól hogy neked nem jön be attól még másnak bejöhet, én pl nem hibázok oda megy ahova én akarom, persze én használom is és gyakorlatt teszi a mestert

Én meg azon szoktam besírni hogy villágítós távirányitót istenítik, minek
Ki az aki lessi a távirányítótt mikor használja, érzésre megy már pár hét után oda se kell nézni, és tudja az ember hogy mit kell nyomni
Télen én takaró alatt szoktam nyomkodni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98628) sityupityu válasza bul07 (#98627) üzenetére


sityupityu
veterán

A világítós távirányító nem is azért van igazán "istenítve" mert világít, hanem mert frankó, kezelhető és nagyméretű gombjai vannak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98629) Batib válasza sityupityu (#98628) üzenetére


Batib
őstag

Ne, haragudj, de amelyik nem világít, az is frankó, kezelhető és nagy méretű gombjai vannak.

világítós

nem világítós

A linkek csak példák.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#98630) sityupityu válasza Batib (#98629) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt most csak egy kötözködésnek fogom fel.
Amiket linkeltél azok közül az egyik valóban nem világít, de alapjában véve ugyanaz a forma-fajta mind a kettő.
Azért hoztam fel, hogy jobb ez a fajta, mert a szerintem a másik részről az összehasonlítási alap szerintem a mostanában a tévékhez adott kisméretű irányító volt.

Remélem így világos.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98631) Top cat válasza Batib (#98629) üzenetére


Top cat
őstag

Azért ez a típus már elég kicsire sikerült.

(#98632) sityupityu válasza Top cat (#98631) üzenetére


sityupityu
veterán

Pontosan erről beszélek. :K
Csak azért hoztam fel a másik fajtát úgy, hogy világítós, mert azt a formát általában a világítós kivitelben ismerik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98633) bul07 válasza sityupityu (#98628) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem nem ép kicsi kezem van de simán becsukott szemel kezellem a smartos távirányíttót
Meg amúgy is a mindennapi haszálatban csatorna fel le, meg hangerő ami használva van, na jó még nálam a műsor újság(vagy mi a neve)
Ezek minden távirányítón elég nagyok

Vagy ti minden bekapcsolásnál a menüt állítgatjátoj?

A sima távirányítóját talán a leggelső bekapcsolásnál használtam, azóta se, és nem is ézek rá késztetést

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98634) kissdani válasza sityupityu (#98632) üzenetére


kissdani
senior tag

Pont ebben a cipőben vagyok énis nemrég vásároltam egy h6400-at vicc milyen távot adnak hozzá. Ugyhogy már be is rendeltem egy ilyet ez valamivel komolyabbnak néz ki, és világitós! :)

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#98635) sityupityu válasza bul07 (#98633) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem kapcsolgatom a menüt, de akkor is jobban kedvelem a nagyobb gombokat, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ha meg tévézés közben egy adott csatornára akarok váltani és a pont nézett csatorna és a másik között van kb 15-20 másik, akkor én nem szeretem a csatorna léptetőt. Ilyenkor mindig a számgombokat használom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98636) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Létezik tizen tv-re valami lejátszó alkalmazás ami elviszi az összes mkv videót? Még nagyon nem merültem bele, hogy melyik fajtát nem viszi (eddig nem is tidtam, hogy abból is van több), meg a tizen áruházba sem kutakodtam nagyon. Gondoltam itt tapasztaltabb válaszokat kapok, persze ha egyáltalán van ilyen. UE32J5500 a tv.
Előre is köszi a válaszokat.

Maine coon

(#98637) Batib válasza sityupityu (#98630) üzenetére


Batib
őstag

Amelyikhez adják a Smart távszabit ahhoz a kicsit mellékelik, amlyikhez nem ahhoz általában a nagy, nem világítósat. Világítós elég régen nincs. Én csupán azt akartam érzékeltetni, hogy a nem világítósak között is van ugyanolyan jól használható korrekt távszabályzó.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#98638) sityupityu válasza kissdani (#98634) üzenetére


sityupityu
veterán

Én azt a gyárilag hozzáadott távot gyakorlatilag nem is használtam, egyből dobtam félre amikor megláttam.

(#98637) Batib Kifejtettem, hogy amikor a világítóst említettem akkor valójában mire céloztam. Ennél világosabban nem tudom leírni. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98639) kissdani válasza sityupityu (#98638) üzenetére


kissdani
senior tag

Akkor csak a smartal használod? Vagy milyen van neked?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#98640) sityupityu válasza kissdani (#98639) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a fajta világítós amit Batib linkelt. A régi tévémhez alapból azt adták, az újhoz meg én vettem külön.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98641) kissdani válasza sityupityu (#98640) üzenetére


kissdani
senior tag

Értem. Én megszoktam a D szériából a sik lapu távot nem ül bele a por és csak át kell törölni és tiszta.

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#98642) bul07 válasza sityupityu (#98640) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy csak azt szoktad meg

Ha sokat kell ugrani ott a vírtuális billenttyűzet ott beírom a csatorna számát

Bár nekem sorba van rakva a csatornák és egymás után jönnek azok amiket nézni szoktam, vagy 10-13 csatorna

Attól hogy ti a másik fajtátt szoktátok meg attól még smartos is jó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98643) sityupityu válasza bul07 (#98642) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem mondtam, hogy nem jó a smart irányító, de én nem használom. Viszont tudom, hogy sokan kedvelik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98644) Flashget válasza bul07 (#98627) üzenetére


Flashget
félisten

Zavar van az űrben..nem a világítás miatt van istenítve pl. D6500-hoz adott távkapcsoló, hanem mert nem kicsi szar mint amivel a samsung előállt az olcsósítás jegyében az F szériánál. Gyereknek vagy nőknek való a méret...
azért is van istenítve még, mert ezen rajta van minden olyan funkció gomb amire szükség van és nem kell 3-at megnyomni azért, hogy valamilyen másik funkciót elérjen az ember. Csak egy egyszerűt mondok..rec gomb.
az a nagy a világítós, mellette jobbra kettővel az F szériához adott. közte egy tuneres monitoré ami csak a smart hub gombban tér el.

Realme GT Master Edition

(#98645) sityupityu válasza Flashget (#98644) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanezt magyaráztam én is. Egyébként nem csak a D6500-höz járt ilyen irányító.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98646) Flashget válasza sityupityu (#98645) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-tól járt D szériában. Alatta ugyanez a méret csak nem világítós.
C szériánál miként volt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#98647) vilmaboy


vilmaboy
őstag

arra semmi mód nincs, hogy a tv-re kötött winyót lássam hálózaton amikor be van kapcsolva a tv?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#98648) bul07 válasza Flashget (#98644) üzenetére


bul07
nagyúr

És ki használja a Rec gombot????, tv-be nincs olyan adás amit megérné felvenni
Ha meg kell valami van rá forrás és nem kell szenvedni a reklámmal, meg filmek esetén a cenzúrával

Vagy szokot még érv lenni a 3D gomb, dehát a 3D-t ki használja,

Mint ahogy írtam nekem igen nagy kezem van és nem tartom picinek a smart távirányítót

Az hogy ti azt a mérett szoktátok meg nem jelwnti azt hogy az átllagnak kicsi lenne a most adott rendes vagy smart távirányító

Mint ahogy szoktátok írni a kép beállítást esetén, válltani kell és idővel megszokja az ember, a nagy lesz túl nagy mert hozzászoktok a kisebbhez

Amúgy is funkció gomb?? Hát nem média lejátszót használtok, mert a tv lejátszója semmit nem ér(tudom rudom van aki közületek se veti meg a tv lejátszóját)

Amúgy felőlem mindenki azt használ amit akar de az új távirányítók se rosszak mint ahogy ti leírjátok, mert ki ezt ki azt szokta meg

Én béldául még a mostani smart távirányítót is egyszerűszíteném, van egy két felesleges gomb számomra, de ugye ez én vagyok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98649) Flashget válasza bul07 (#98648) üzenetére


Flashget
félisten

És ki használja a Rec gombot????

elég sokan akik Digikábelesek...vagyis ahol nincs kódolva a DTV adás...

Realme GT Master Edition

(#98650) vilmaboy válasza Flashget (#98649) üzenetére


vilmaboy
őstag

hát párszor már gondolkodtam rajta, h kipróbálom én is rec-et, de ami a tvben lemegy, az ncore és társain is megvan hdben reklám és hasonlók nélkül... :) Szívasen lecserélném pl egy youtube gyorsgombra :)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.