Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) SaitoX válasza nightshadow (#19499) üzenetére


SaitoX
tag

Hmm értem, már csak azt nem tudom, hogy ha sima HD (1280x720) játékokkal játszok [nem csak erre lenne használva, de ez is egy szempont], azok szebbek lennének ettől, hogy 1360x768 helyett 1920x1080-as panelen lenne megjelenítve, vagy még az is lehet, hogy az átméretezés miatt rondább lenne?:\
Persze, egy újabb, és egyébként mindenben jobb tv-n, még valószínűleg így is sokkal nagyobb élmény lenne összességében, de azért erre is kíváncsi lennék!

(#19502) littlerock válasza sandró60 (#19434) üzenetére


littlerock
aktív tag

Jó lesz az 37"-osnak is :) de tény, hogy a pöttyös vadmacska (a kérdező) kicsit alámérte az árakat. Most láttam panasonic-ot 106 cm Full HD Plazmát 119-éert a neten...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19503) sonye válasza Krisz79 (#19412) üzenetére


sonye
senior tag

Bocsi, ha már válaszolt valaki, csak most olvasgatok a tegnap este óta összegyűlt bejegyzések között.

Vegyél 10-m es HDMI kábelt a gépedhez, ha csak DVI-s a videokártyád, akkor plusz egy DVDI-HDMI átfordítót és már mehet is a mozizás! Arra figyelj oda, hogy 1.4-es kábel legyen.

De a merevlemez nekem is jobban bevált, de azokból sem szabad az olcsó vackokat megvenni. Én az is A..Di meg egyéb noname termékeket nem venném meg, mert a HDD esetében meg a sebesség a befolyásoló. Minimum 5400-es fordulatú legyen vagy gyorsabb, akkor akadásmentes lesz a FULLHD 3D

(#19504) littlerock válasza petyus_ (#19461) üzenetére


littlerock
aktív tag

Ezzel kapcsolatban BBéci-vel volt egy kis eszmecserém... a legegyszerűbb, ha veszel egy HTd350-es DVD-s házimozit 30000 huf-ból azt jónapot. a digitális kimenetet egy ileny ketyere tudja fogadni. Vagy Kínából rendelsz dekódert, esetleg veszel egy optikai bemenettel rendelkező erősítőt...

én találtam egy ma már nem gyártott dekódert, és a Genius 5.1-es szettet az dirigálja...

Mindenképpen sok tízezer huf-ba fog kerülni... nincs más lehetőség.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19505) air válasza Shadowfax (#19500) üzenetére


air
nagyúr

Annyi pontosítsunk, hogy nem 3+2év a garancia, hanem 2+3év. Mind a kettő öt év, ám a különbség a két típus között nem +2 év garancia, hanem +3 év.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19506) sonye válasza littlerock (#19504) üzenetére


sonye
senior tag

Na akkor most világosítsatok föl!

Én azon gondolkodok, hogy optikai kimeneten kiteszem a TV hangját és csak akkor nyomom be a házimozit, ha 5.1-be vagy jó minőségbe kell a hang. Tehát gagyi Tv műsorra elég a beépített hangszóró. A cél, hogy ne kelljen húzogatni ki-be a jack csatlakozót a mostani házimozihoz. És ne kelljen minden esetben a házimozit bekapcsolni, hogy zabálja az áramot, mert akkor hiába a LED TV, ha megnő a fogyasztás a házimozi miatt.

Csak attól félek, hogy az optikai kimeneten nem minden film hangja fog kimenni, gondolok itt DTS hangra. Ezt csak azért mondom, mert pl a WD media player nem küldte ki a DTS hangot, mert nem tudta lekezelni. A D6100-as TV lekezeli a DTS hangot, de ki is küldi egy átlag házimozihoz optikán? Mindegyik optikai bemenetes házimozi képes a Tv hangját megszólaltatni?

(#19507) torma1981 válasza air (#19505) üzenetére


torma1981
veterán

Na azzal a +2 év garral nem megy az ember semmire. Az csak javítási nem? Csak alaplapra stb jár. Nem teljes körű.

(#19508) littlerock válasza sonye (#19506) üzenetére


littlerock
aktív tag

A TV optikai kimenetén csak egy kódolt hang jel jön ki. Az hogy milyen, az attól függ, honnan, és milyen jelet kap a TV. pl a HDMI-n érkező jelet csak 2.0-ban fogja kiadni. Ha a TV-t lehalkítod, vagy fölhangosítod, az ugyanúgy működik, ha be van dugva az optikai kébal, ha nincs...

A házimozi az teszi a saját dolgát, és a kapott jelet a dekódolja, majd a saját erősítőjén keresztül kiadja analóg formában - ez jó esetben már hat irányba megy hangszóróvezetéken keresztül. Ha csak TV-t akarsz nézni, akkor ki van kapcsolva és kész...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19509) Carlo009


Carlo009
tag

c650-es samsunghoz mi a legfrissebb firmware, baromi jó lenne rá már egy újabb! Ez nagyon uncsi, hogy nem fejlesztik a régebbieket. Mindig az újabbak a menők, oda se figyuznak már fél éves tv-re. Nagyon sirály lesz az E sorozat is.

(#19510) Flashget válasza bluobluo (#19493) üzenetére


Flashget
félisten

Értem.
Mi vettünk samu hűtőt, tévét és semmi gond vele. garancia papír is rendbe van.
TV esetében addig nem kell átvenned amíg ki nem próbáltad pl. pixel hiba. És meg is várják (hűtőnél is felhozták a 8-ra a régit elvitték addig kipróbáltuk az újat és csak utána vettük át). vannak ilyen webes boltok..meg vannak amiket kerülni kell nagy ívben(van fekete lista topic a ph-n ott elötte kérdezel esetleg) de legfőképpen nem szabad előre utalni sehova.
Azért a kényelemnek is megvannak az előnyei..pl. nem kell sorban állni hajnali 5-kor nyitási akcióra várva, majd rohanni a kiszemelt tévéra amiből 10db van kirakva és 100 ember ront rá egyszerre (MM,Kufár,Erncs) :p

Realme GT Master Edition

(#19511) Flashget válasza Carlo009 (#19509) üzenetére


Flashget
félisten

ez sajna így van...most még a D széria a menő úgy júliusig kb. fw frontján.

Realme GT Master Edition

(#19512) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

Blue-ray lejátszóval szebb a film, mint sima USB-ről amit a tv-be dugok, vagy a laptopról hdmivel? Szóval érdemes venni asztali blue ray lejátszót. D6500-am van és BD C5500-at vennék.
Ja és akinek kell BD C5500 25.000-ért van eladó zsír új csak gari nincs.

(#19513) Tutu7030 válasza Mumus1986 (#19512) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha mkv<->BluRay összehasonlításra gondoltál, akkor természetesen a BR nyer(az mkv többnyire BR forrásból van tömörítve).
Én csak egy BR filmmel próbáltam PS3-ról ( Resident Evil : Afterlife 3D ) , elég meggyőző volt a minőség.:D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19514) BBéci válasza Tutu7030 (#19513) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, de a BR rövidítés helytelen.
Blu-ray lemez = BD. A d a disc első betűjéből adódik, ebből lett a BD-játszó elnevezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19515) Tutu7030 válasza BBéci (#19514) üzenetére


Tutu7030
veterán

Elnézést kívánok. Igazad van. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19516) kischico


kischico
tag

Hangprojektorokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Érdemes pénzt áldozni rá?
:U

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19517) james008bond válasza Mumus1986 (#19512) üzenetére


james008bond
őstag

Ha a tv-re kötött lejátszó kezeli pl a BD ISO-t, mappaszerkezetet akkor sztem nincs különbség. De ha mkv-t nézel, akkor már van különbség, sokszor nem is kevés.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#19518) littlerock válasza james008bond (#19517) üzenetére


littlerock
aktív tag

Nagyon nem mindegy, hogy milyen mkv-ról van szó. Van egy 14, egy 17 gigás Avatar -om, és egy majd 9 gigás Trafó 3-am... az LE 37 D550-en nézve el nem tudom képzelni, mi lehet ennél szebb, jobb,... 3D-ről nem tudok nyilatkozni. Amit még látatlanban is aláírok, hogy egy gyári BD+ igen komoly hardver, az mindent visz...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19519) petikeke válasza kischico (#19516) üzenetére


petikeke
tag

Én kaptam egyet a 6510-emhez. Elég jól szól, de csodákat ne várj. Ha jól láttam a Saturn számlázó rendszerében 45 ezer ft volt írva (láttam amikor a számlám nyomtatta :) ), annyit nem ér.

OnePlus 7t

(#19520) kischico válasza petikeke (#19519) üzenetére


kischico
tag

Köszi. 39-ért volt most a MM-ban, de ott nem lehet normálisan kipróbálni. Akkor marad a 20 éves sony erölködő :D

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19521) kischico válasza petikeke (#19519) üzenetére


kischico
tag

vagy adok érte neked egy skype kamerát! :))

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19522) gyugyo79 válasza BBéci (#19514) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van olyan, hogy BRRip. Azt hívják így ami egy BDRip -ből készült. Szóval BDRip -nél rosszabb de a DVDrip -nél még jobb minőségű filmek a BRRip -ek. Lehet, hogy van olyan aki még csak ilyennel találkozott vagy sok ilyennel ezért keveri ezeket ...

(#19523) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Újabb kérdés a részemről. Hogyha HDMI-vel összekötöm a vidkarimat és a TV-t, akkor a hang is átmegy ugye?! :U

(#19524) Krisz79


Krisz79
őstag

Van itt olyan valaki aki otthon van a csatlakzókban?
E-mail-be küldenék Neki 1 képet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19525) BBéci válasza Krisz79 (#19524) üzenetére


BBéci
titán

Mégis, miféle csatlakozót kellene szakérteni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19526) Krisz79 válasza BBéci (#19525) üzenetére


Krisz79
őstag

ment a mail.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19527) BBéci válasza littlerock (#19518) üzenetére


BBéci
titán

Minél jobb minőségű és nagyobb a képmegjelenítő, annál inkább látszik a jelforrás minősége.
Ezen kívül nagyon fontos, hogy legyen viszonyítási alapod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19528) leslieke válasza BalaNce87 (#19523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen. [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19529) Coleszi


Coleszi
tag

Sziasztok!
Elhoztuk a Samsung D6500-at. az Euronicsből (megjegyzem aki körül akar nézni TV téren ott érdemes mert nagyon sokat lehet spórolni, nem beszélve az ajándék 4DB szemcsiről:)
Következő kérdéseim lennének:

- Azért érzem gyorsnak a pendrive-ról való divx lejátszást mert beteg vagyok és bevagyok lassulva, vagy ez a normális?

- Ha leszedek 3D filmet like Avatar ugye ez ilyenkor általában bluraj:). Namost ha veszek egy nagyobb kapacitású pendriveot vagy miaz merevlemezt akkor ha azt rádugom USB-n a TV-re lejátsza? Vagy muszáj hozzá venni lejátszót?

:R

[ Szerkesztve ]

(#19530) littlerock válasza BBéci (#19527) üzenetére


littlerock
aktív tag

gondolom, hogy így van, de erre most a jelen helyzetben így sincs panaszom...

Ellenben a kábel tv adásai sok esetben kiverik a biztosítékot... a reklámok szépek, de rengeteg műsor nagyon ronda... ez eddig a nagy crt-vel nem tűnt fel...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19531) littlerock válasza Coleszi (#19529) üzenetére


littlerock
aktív tag

ha a d550 elviszi, akkor a tiéd is... nálam 2 USB bemenet van, az egyik a pendrive-nak, a másik a hdd-nek

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19532) leslieke válasza Coleszi (#19529) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Merevlemezről minden gond nélkül lejátssza a 3D-s filmeket a TV.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19533) Coleszi válasza leslieke (#19532) üzenetére


Coleszi
tag

:R :R akkor inkább egy merevlemez és torrent 3D filmekre :)

(#19534) Krisz79 válasza BBéci (#19527) üzenetére


Krisz79
őstag

ment a mail

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19535) Norbee833


Norbee833
csendes tag

Hello! Smart TV vásárlása előtt állok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Samsung UE40D6500-as vagy az UE40D6570-es a jobb??? Mi a különbség? Olvastam, hogy a 6500-asnak nem valami jó a hangminősége. Mi a véleményetek?
Köszi.!

[ Szerkesztve ]

(#19536) james008bond válasza littlerock (#19518) üzenetére


james008bond
őstag

Ja, persze, a tv képességétől, valamint az egyéni látástól is függ a képminőség. Példa kedvéért, egy Junost 37 cm tévén én nem néznék eredeti minőségű BD filmet, de miért is? :B
Én megnéztem a Transformers 3-at ( meg egy sor másik filmet ) BD50 lemezről és ÉN láttam a különbséget már a 22 GB-os releashez képest is ( 40LX900 ).

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#19537) petikeke válasza kischico (#19521) üzenetére


petikeke
tag

Úton van az enyém is :D

OnePlus 7t

(#19538) leslieke válasza Coleszi (#19533) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak ne most kelljen venned lemezt, rohadt drága.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19539) kickaca


kickaca
csendes tag

jó estét emberek!
mint sokan mások én is vásárlási lázban égek/civódom..
20k hozzászólást nem volt kedvem átnyálazni.. követem a topicot ha időm engedi de naponta +100 komment, s időm hiányában elég keveset tudok csak olvasni.. a következő 2 készüléket néztem ki (akciósan), de nem tudok választani.

ue40d7000 vagy ue46d6570 ? :F
egy két pro/kontra gondolat a két készülékről ha valaki nem unja még a témát?:) jah mind a kettő készülék 300k...

köszönöm előre is (ha kapok válaszokat)

A kis munkát kis ívben, a nagy munkát nagy ívben kerüld el!

(#19540) air76 válasza kickaca (#19539) üzenetére


air76
tag

Mire használnád?Tv,HD,3D,Game???Én a nagyobbat venném :D
Ugye ha csak a "40"-ben néznénk akkor a 65xx és a 7000 közt kb 90ezró külöbség van sztem annyival nem ér többet a 7000-es.De így hogy "40"vagy"46" akkor persze hogy a nagyobb!

[ Szerkesztve ]

(#19541) Flashget válasza air76 (#19540) üzenetére


Flashget
félisten

a 6500 nem tud full hd-t 3D-ben a 7000 tud...ha valakinek ez számít..

Realme GT Master Edition

(#19542) BBéci válasza kickaca (#19539) üzenetére


BBéci
titán

Egyiket sem választanám, inkább egy 50 colos, 2D-s offtopikot 280000-ért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19543) Daniel Alves válasza james008bond (#19536) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Ezen agyalok en is hogy egy olcsobb BD olvasot kellene vennem a meglevo Samsung hazimozihoz mert en is nagyon kivancsi vagyok hogy mennyi kulonbseg van egy BD es egy mkv kozott...

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#19544) BBéci válasza Daniel Alves (#19543) üzenetére


BBéci
titán

Csak amiatt felesleges BD-játszót venni. Ne hagyd figyelmen kívül, hogy azok között is van különbség. Például az Oppo 95 képéhez (pláne hangjához) nem hasonlítható a Samsung 8900-é, mindkettő ott figyel a hifiállványomon. Azon a szinten már a kábelek (HDMI) minősége is fontos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19545) zongora válasza sonye (#19506) üzenetére


zongora
csendes tag

Az a legjobb megoldás,ha 2 HDMI kimenetes BD lejátszót veszel,ami kezeli az USB-n a HDD-ket. Ez az egy megoldás van arra,hogy legyen DTS-HD... hangod is,és ne keljen bekapcsolni mindig az erősítőt és lejátssza az MKV HD filmeket is. Ilyen BD lejátszók pl.a Panasonic,Pioneer stb...

(#19546) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok! megjelent a Samsung D5500-ra friss firmware és a javitott(kül alakra)használati kézikönyv.Mind a kettő letölthető innen

(#19547) kischico válasza sandró60 (#19546) üzenetére


kischico
tag

A D6500 is kijavíthatnák és ki lehetne nyomtatni, mert ezzel a fekete háttérrel elég sok festéket megenne a nyomtató :(((

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19548) sonye válasza littlerock (#19508) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi a helpet!

Én is így gondoltam a dolgot. Már csak egy jó házimozi kell.

(#19549) sonye válasza BalaNce87 (#19523) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

Ha HDMI-n kötöd össze, akkor át tudod küldeni a hangot is, de a hangkártyánál kell átállítani, hogy digitális legyen a hangkimenet alapértelmezett. Nekem egy ATI 4890 kártyám van és egy gigabyte alaplap, aminek a hangvezérlőjében 1 kattintással átmegy a hang, ha meg azt akarom, hogy gépen szóljon, akkor visszaállítom. Nézd meg pontosan, hogy tudja-e a géped a digitális hangkimenetre állítást.

(#19550) sonye válasza Coleszi (#19533) üzenetére


sonye
senior tag

HDD párti vagyok, mert stabilabb! Ha csak divx filmeket játszol le, ahhoz jó egy pendrive. De sok pendrive például már a 10-20 gigás filmektől kiakad. Egy Gyors HDD-vel nem lesz panaszod a 3D film megjelenítésre sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.