Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) ChrYsler válasza Roland93 (#20498) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Na pont a 24 gigás, FullHD-s Avatart akartam írni példának, mikor láttam, hogy Te is pont ezt mondod. :DD
Na igen. Az Avatar fasza. Főleg az erdős részek. De biztos én vagyok hülye, természetesen.

Azért megkérdezném air-t és Flashget-et, hogy Nektek milyen TV-tek van?

A SamyGO-s oldalt pedig jó hogy 66-odszor is belinkelitek, már régen túl vagyok rajta. Azért én már hónapokkal (sőt, igaziból évekkel) ezelőtt utánaolvastam dolgoknak, követtem az LCD TV-s fórumot, stb. Nem egy ilyen "Mit vegyünk karácsonyra?...hmm.....TV-t!" típusú vásárlást prezentáltam. Azért örülök, hogy anno nem a B650-est vettem meg, bár nagyon fájlt a szívem érte...

(#20502) air válasza ChrYsler (#20501) üzenetére


air
nagyúr

D6500-am van. Sajnos. Én nem olvastam utána mielőtt megvettem. Megyek is a fogy. védőkhöz az átb@szás miatt. A Samsung Magyarország hajthatatlan, de a németek nem véletlenül adnak 150€ visszatérítést.
És igen, igazatok van. Ti vagytok a hülyék, ha nem hisztek a tényeknek, csak annak amit a vaksi szemetekkel láttok. (Virág elvtárs után szabadon.)
Egyébként a 24gigás Avatar is Half SBS! Az nem FullHD :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20503) pucni


pucni
csendes tag

Most, hogy jobban megnéztem, tényleg tudja a 6-os széria a 3D full hd-t. Csak átverés a samsung bejelentése, miszerint képtelen rá a TV.
Szerintem a következő firrmware-rel már a "3. típusú találkozások" is fog menni neki.

(#20504) air válasza pucni (#20503) üzenetére


air
nagyúr

Mi vaaan?? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20505) joci66 válasza WolfLenny (#20452) üzenetére


joci66
tag

Nekem ilyen tv van.Az 50Hz ellenére jó képe van,eddig amiket probáltam a legtöbb filmet lejátszotta.

(#20506) Roland93 válasza ChrYsler (#20501) üzenetére


Roland93
aktív tag

Ma jött meg a Samsung BD-D5500-as bluray lejátszóm, ahhoz pedig az "Így neveld a sárkányodat" 3D bluray film járt ajándékba.
Az is full részletes, el sem tudom képzelni hogy lehetne ennél már jobb :DD
Én azt mondom, ez is FULL HD.

UI: Én is a 24 GB-os Avatart szedtem le :)

[ Szerkesztve ]

(#20507) Roland93 válasza pucni (#20503) üzenetére


Roland93
aktív tag

"3. típusú találkozások"
Ez alatt mit értesz?

(#20508) Lalolib


Lalolib
csendes tag

Mivel ilyen jó kis csetepaté keveredett ebből a full 3D-ből, hát bekapcsolódom én is. Nekem is egy 6100-as van. Tegnap este néztük meg a Karib-tenger kalózait 3D-ben. Őszinte leszek: totál nem érdekel, hogy full-ként láttam, vagy "becsapottan". Remekül szórakozott rajta az egész család, a gyerekek sikongattak a látványtól, az 5.1-es hang majdnem szétvetette a szobát.
Azt nem írom le, hogy tökéletes volt az élmény - még a végén én is kapok a fejemre -, de nekünk nagyon megfelelt ennyi 3D is. :K

(#20509) Tutu7030 válasza Roland93 (#20507) üzenetére


Tutu7030
veterán

UFO - fogalomtár

Harmadik típusú találkozás: az ember közvetlen kapcsolatba kerül más civilizáció lénye(i)vel. A kétoldalú kapcsolat mindkét oldal fizikai jelenlétén alapul.
:DD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20510) ChrYsler válasza air (#20502) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Igazad van, Half SBS ez az Avatar verzió. 35 gigát viszont nem fogok leszedni.
Elhiszem, amit írtok, hogy nem tudja a Full HD-s 3D-t, de én még hála az égnek nem találkoztam egyetlen olyan filmmel sem eddig, ami ne lett volna gyönyörű és élvezhető 3D-ben. Mindegy, a téma részemről lezárva. Lépjünk ezen túl szerintem. :)

(#20511) pucni válasza air (#20504) üzenetére


pucni
csendes tag

Csak egy vicc, de úgy látszik nem sikerült tökéletesre. Ha egyszer nem képes valamire egy TV, akkor nem képes. Hagyjuk. Aki meg mégis szebbnek látja a képet, mint amilyen valójában, az meg örüljön csak neki.

(#20512) Flashget válasza pucni (#20511) üzenetére


Flashget
félisten

samsungot belehetne perelni fogyasztók megtévesztésért a 100hz-t olyan készülék esetén emlehgetni ami 50Hz csak ill. 400Hz-ről hablatyolnak pr. dumaként miközben 100Hz-es a panelvezérlés a készülékben.

így van egyszerűen fizikai korlátai vannak, hogy a 6500 nem, míg a 7000 tudja a full HD-t 3D-ben..megis látszik az árban.
és nem mondta senki, hogy nem szép a képe 6500 vagy 6100 esetében, de az attól még nem lesz full hd 3d-ben.

Realme GT Master Edition

(#20513) johny81


johny81
tag

Sziasztok

Vennék egy ilyet [link]

Jókat olvastam róla Valaki tud milyen "betegségek" szoktak lenni egy full hd ledes tv-én? (márkától függetlenül). Mert hallottam olyanokat, hogy hamar elvesziti a fényeréjét, meg ,hogy a zöld szín hamar megadja magát. köszönöm a segítséget előre is.

(#20514) zs2994


zs2994
tag

szerintem Mo van 10 ember aki átverve érzi magát...6500 ügyben .... 8 itt a fórumon meg 2 -en valahol akik utána olvasotak... a többi ... 99 ,9998765 % meg ül a foteljában és lesi a tv-t az egyik gyári beállítással a bejgli meg hull a szájából :DD .... ....

(#20515) joey04


joey04
titán

Ma megnéztem 2 tv-t (vagyis többet, de ebben a topikban 2 a lényeg) a 6500-at és a 7000-et. a 6500 esetében a herélt 3D nem érdekel, mert 3.5m-ről nézném a TV-t, onnan meg mindegy, meg eleve nem érdekel a 3D nagyon (ha van benne kipróbálnám, de ha lenne 3D mentes verzió, biztos azt venném, feltéve, hogy a képminősége 2D-ben nem gyengébb). Ami viszont érdekelt: a 7000-nek jóval szebb képe van 2D-ben (beállatások megegyeztek). Egymás mellé voltak állítva, könnyű volt összehasonlítani. Max 3m-re tudtam eltávolodni, és még onnan is látszódott a különbség, pedig "csak" 46"-os verziók voltak. Adódik is a kérdés: Otthon 3.5m-ről nézek TV-t. Tehát indokolt lenne a 55". Viszont a D7000-nek 55"-ban brutális ára van. Szóval a kérdés, hogy a méretből adjak le. és vegyek 46d7000-et, vagy a minőségen spóroljak, és vegyek 55D6500-at? Persze a D6500 minősége sem rossz, de mivel pont ott volt mellette a 7000, tudom, hogy van szemmel látható különbség. És ha 3m-ről láttam 46"-ban a különbséget, akkor 3.5-ről is látnám 55"-ban. 55D7000 kéne, de pénz, pénz, pénz... :W
Kéne egy smart szaroktól mentes, 3D nélküli TV, D7000 képminőséggel, 50-55"-ban. 300k alá biztos beférne, tökéletes lenne. De ilyen nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20516) air válasza pucni (#20511) üzenetére


air
nagyúr

Dehogynem sikerült. Vettem. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20517) ChrYsler válasza bluobluo (#20487) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

A felvételt majdnem el is felejtettem.

Tehát a PVR funkció, ami a D6100-asoktól van benne a tv-kben gyárilag (a korábbiakra pedig hekkelhető) úgy működik, hogy az ember vesz egy külső USB-s merevlemezt, azt csatlakoztatja a tv-hez, majd megformáztatja a tv-vel (de szép magyaros volt! :) ). Ekkor a vinyóra egy ún. XFS fájlrendszert hoz létre a tv. (Ami sajnos Windows alatt nem olvasható, Linux alatt ha minden igaz, akkor igen, legalábbis ezen leírás alapján: [link])
Ekkor már működik a TimeShift, valamint a felvételrögzítés digitális csatornák esetében. (És csak digitális csatornáknál van ilyen lehetőség!) Sőt, a felvétel időzítőben több időpontot is megadhatunk különböző felvételek rögzítésére. Ha tehát a tv ki van kapcsolva, akkor a felvétel előtt (pontosan nem mértem hány perccel, de) bekapcsol, viszont csak egy olyan állapotba, hogy sem képet, sem hangot nem ad. Nem is vehető észre, hogy megy a készülék, csak abból, hogy nem világít jobb oldalon a készenléti LED. Ekkor - méréseim szerint - olyan 25W-ot fogyaszt. A felvétel végeztével teljesen kikapcsol.

Problémák a felvétellel:
- Mivel speciális, egyedileg titkosított formátumban ment, így csak és kizárólag ugyanazon a készüléken (nem készüléktípuson!) játszható le a felvett tartalom, mint amin az rögzítve volt! (SamyGO-éknak erre is van megoldása, de az nem hivatalos.)
- A felvétel sajnos elég nagy méretű egy-egy full HD-s adóról való rögzítésnél. Ha emlékeim nem csalnak, olyan 80 perc körüli anyag rögzíthető egy üres, 750GB-os (gyakorlatilag csak 698 GiB) külső vinyóra full HD-s tartalomból (pl. M1 HD).
- Mivel a készülékekben EGY digitális tuner van, így természetesen nem váltható csatorna rögzítés közben. Ez logikus, de esetleg zavaró lehet, ha egyidőben szeretnénk egyik csatornát nézni, másikat rögzíteni.
- Van még egy igazán zavaró dolog. Mivel a fájlrendszert teljesen átmódosítja a tv, gyakorlatilag egyetlen külső adattároló esetén el kell döntenünk, hogy azt CSAK felvételre, vagy CSAK filmek, zenék (esetleg képek) lejátszására szeretnénk használni!
Arra a vinyóra ugyanis filmeket nem másolhatunk, amit már a tv felvételre formázott meg. (Persze másolhatunk, ha újraformázzuk pl. Windows alatt, de akkor elvesznek a felvételeink.)
- Illetve van egy olyan dolog is, hogy ugye pendrive-ra is tudna rögzíteni a tv, de a legtöbbnél a formázást követő eszköz-teszt után kiírja, hogy az eszköz-teszt sikertelen. Nos, ez amiatt van, mert a legtöbb pendrive képtelen 7,5 - 8MB/s-nél nagyobb sebességgel írni. Az eszköz-tesztnél a rögzítés sebességét ellenőrzi, és ha az nem felel meg az előírt szintnek, akkor "sikertelen" a teszt eredménye. Egy mobil vincseszternél ilyen gond nincs. (Azok szépen hozzák a 20-50 MB/s-es sebességet.) Mellesleg ha egyszerűbbnek is tűnik a pendrive-használat, mivel nagyon kevés anyagot tud egy 8, 16 vagy akár 32 GB-os pendrive-ra rögzíteni a tv, gyakorlatilag nem érdemes vele bajlódni.

Egyébként viszont nagyon király, mikor az ember adás közben megnyomja a PAUSE gombot a távirányítón és megállítja a tv adást. Olyan "- Apa kezdődik!! ... - Majd én megmondom mikor kezdődik." típusú érzést ad. :D
Persze a TimeShiftel-t felvételbe bele is tudunk tekerni, így akár utol is érhetjük a valós adást.

Hát ez megint hosszúra sikeredett. Elnézést. :B

(#20518) Tutu7030 válasza ChrYsler (#20517) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor én korrigálnék egy-két dolgot.
1.: Természetesen nem csak 80 perc műsor fér egy 750GB-os hdd-re.
2.: Ha pc-n (szép magyar szóval) ketté formázod a hdd-t, akkor a tv természetesen csak az xfs-re fog rögzíteni, a másik (javasolt az ntfs) partícióra meg mehetnek a filmek a pc-ről.
Nálam is így van ketté dobva egy 2,5"-os hdd, és természetesen működik is. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20519) Gabesz1019 válasza Tutu7030 (#20518) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

"Ha pc-n (szép magyar szóval) ketté formázod a hdd-t, akkor a tv természetesen csak az xfs-re fog rögzíteni, a másik (javasolt az ntfs) partícióra meg mehetnek a filmek a pc-ről."

Ezt jó tudni. Épp készülök külsős HDD-t venni, csak most elég húzósak az árak. De ez jó, ha így meg lehet oldani.

(#20520) pucni válasza joey04 (#20515) üzenetére


pucni
csendes tag

46D7000 = 340e FT
55D6500 = 420e FT
46D6500 = 280e FT
Ajánlott nézési távolság
Ha nem számít a pénz és kell a nagy képátló, akkor 55D6500.
Ha kicsit közelebb is tudnál ülni 3.5 m-nél, akkor 46D7000.
Ha tervezed 5 év múlva új tv vásárlását, akkor vedd a legolcsóbb 46D6500-at.

A legjobb a 46D7000 lenne közelebbről nézve, mert olcsóbb és szebbnek is látod a képét.

(#20521) air válasza zs2994 (#20514) üzenetére


air
nagyúr

Megpróbálom érthetően elmagyarázni.
Ha veszel egy kiló lisztet és 6-8 deka hiányzik belőle, - amit nem veszel észre, és nem is mérsz le otthon minden egyes zacskót - akkor nem vertek át?? De még mennyire, hogy átvertek. Csak azért mert nem veszed észre? Vagy ha észre is veszed, nem mész vissza reklamálni, vagy azt mondod, hogy ugyan, az engem nem érdekel, nincs is igényem arra a plusz 6-8 dekára. És az a 6-8 deka a gyártó tiszta nyeresége.
Nem az a fő probléma itt, hogy ki veszi észre, és ki nem, kinek van rá igénye, és kinek nincs. Hanem, hogy ezt a magatartást a gyártók gátlástalanul folytathatják, és nem történik semmi, mert az emberek túl birkák. Nem szólnak, nem állnak ki a jogaikért, stb. És amíg ez a hozzáállás a többség részéről, addig nem is lesz változás. Ez a szomorú tanulsága a dolognak.
És akkor most lehet nyugodtan fikázni engem, mert én vagyok kisebbségben azzal, hogy ki merem nyitni a számat.
(Egyébként itthon is dereng valami. Akit érdekel, annak privátban szívesen írok részleteket.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20522) joey04 válasza pucni (#20520) üzenetére


joey04
titán

Hát legközelebb akkor akarok TV-t cserélni, ha beérett az OLED, és aránylag emberi ára lett. A 46D6500-at nem akarom, akkor kinyögöm a 46d7000-et. Csak azon merengek, nem bánom-e meg a 46-ot, lehet jobb lenne picivel gyengébb minőség, de nagyobb méret. (55D6500)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20523) air válasza ChrYsler (#20510) üzenetére


air
nagyúr

A 35 gigás Avatar sem full SBS, csak 31Mbps a rátája. Azért akkora a mérete. Ekkora bitrétet már a TV-sem tud dekódolni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20524) cocatamas


cocatamas
csendes tag

Sziasztok,
ue32d5000pw, pendrive-on mkv fájl, egyszer kiírja, hogy "nem támogatott video formátum", másszor hogy "nem támogatott audio codec" és nincs hang. Avi-nál is "nem támogatott video formátum"-ot ír ki. Mi baja lehet?

(#20525) leslieke válasza joey04 (#20522) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nagyobb méret a csábítóbb, akkor szerintem a a picit gyengébb képminőség rovására is azt válaszd.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20526) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.!

Samsung UE32D5000PW-ről vélemény?
Elvileg USB-re köthető külső vinyó és onnan nézhetők a filmek.

Bár jobb lenne, ha a laptopomon megoszthatnám a filmet és onnan játszaná le. A TV kábellel lenne összekötve a routerrel, de a laptop wifi-n megy. DLNA elvileg erről szól.

Árban 100 alatt van, de milyen minőségnek mondható a képe?

Vélemények?

(#20527) Napfénysüti válasza WolfLenny (#20526) üzenetére

Ilyenem van igaz nincs nagy összehasonlítási alapom de én elégedett vagyok vele. Szerintem max 100k-s árkategóriában jó vétel. :)

Més que un club!

(#20528) samsuung


samsuung
csendes tag

Sziasztok!
A 32D5000-ben milyen PIP van? A menüben a "PIP :KI" felírat halvány és nem állitható.

(#20529) zs2994 válasza samsuung (#20528) üzenetére


zs2994
tag

külső bemeneten van PIP .

(#20530) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Egy kis eligazitasra lenne szuksegem... Ma betalalt a kollegam egy TV tesztel es nem ertette az egyik negativ ertekelest. A baj az, h szamomra sem vilagos mit is takar a "Csak interpolációval kapunk kadenciahelyes megjelenítést 1080p/24p eseten"

Emagyarazna v.ki mit is takar ez pontosan??

Elore is koszonom!

(#20531) fant0mi válasza samsuung (#20528) üzenetére


fant0mi
addikt

A tv-d önmagában nem tud PIP-et. Úgy tudja csak, hogy a másik jelforrás külső bemenetről érkezik neki (komponens, HDMI, PC).

(#20532) fant0mi válasza WolfLenny (#20526) üzenetére


fant0mi
addikt

Samsung UE32D5000PW-ről vélemény

100k alatt nagyon jó vétel. A D5000 tud DLNA-t, használd nyugodtan úgy. Véleményem szerint viszont a gyári AllShare program helyett Serviio programmal.

(#20533) promo


promo
csendes tag

Hova tünt a youtube apps? Tegnapelött törlödött most meg már nem találom sehol. Valaki?

(#20534) Flashget válasza joey04 (#20515) üzenetére


Flashget
félisten

Kéne egy smart szaroktól mentes, 3D nélküli TV, D7000 képminőséggel, 50-55"-ban. 300k alá biztos beférne, tökéletes lenne. De ilyen nincs

C 650 :DDD

Realme GT Master Edition

(#20535) ChrYsler válasza Tutu7030 (#20518) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Az 1. pontot fejtsd már ki bővebben légyszi.
A 2. pontban írtakat nem tudtam, pontosabban nem is próbáltam. És hogyan oldod meg a kettépartícionálást? Utólag PC-n átméretezed az XFS fájlrendszert és készítesz mellé egy NTFS partíciót?

air
Most mi van?? Akkor szerinted melyik az, amelyik full HD-s és 3D-s is?
Talán a 47GB-os BD50-es, melynél a total bitrate: 28,07 Mbps?

[ Szerkesztve ]

(#20536) Flashget válasza johny81 (#20513) üzenetére


Flashget
félisten

Azért ne hidd el amit ott leírnak..
Képfrissítési frekvencia 100 Hz

ráadásul az ilyen számozású tévék mint az 5003 az butított verziót jelent az 5000-hez képest.
a panel ugyanaz benne mint az 5000-ben

Realme GT Master Edition

(#20537) haddent válasza Flashget (#20534) üzenetére


haddent
addikt

UE40D7000 ha ez az emlegetett D7000, akkor nem értem miért olyan nagy cucc? Én kerestem technikai specifikációkat, nem 100%, hogy jó, de megbízható helyről, csak az én tvm hez hasonlítva, ami nem is high-end kategória sztem: a fényereje jobb (800 vs 500 cd/m2), a képfrissítési frekije szarabb (kissebb, gondolom a 3d miatt, de hát az a 60hz is bőven elég, főleg, hogy a legtöbb adás 50hz...), szarabb a válaszideje (5ms vs 2ms) (tehát 1ben jobb, 2ben szarabb mint 1 mezei led)

Nem tudom ,hogy ez a mérettel jár-e a romlások amiket írtam, ha igen, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#20538) Tutu7030 válasza promo (#20533) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na basszus. Megnéztem a smartot, erre kiírta, hogy frissítés, és törölte a youtube-t. :W
Addig használd a böngészőből.:D
Esetleg használd az nyoutube-t.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20539) Flashget válasza haddent (#20537) üzenetére


Flashget
félisten

nem lenne nagy cucc ha a gyártó nem tenné azzá főleg sok pr. dumával.
amitől nagyobb "cucc" a 6xxx-hez képest az a már emlegetett full hd 3D-ben, samsung mobilon is nézhető tévé otthon a wc-n, meg amit kihagytam :p

Realme GT Master Edition

(#20540) haddent válasza WolfLenny (#20526) üzenetére


haddent
addikt

Nem tudom az frány PW mit takar a végén, de nekem sima UE32D5000 -em van. Eddig csak jó tapasztalataim vannak vele, ugye a full hd máris nagyon nagy szó 100k környékén, vagy kicsit alattam ostmár :)
Sajnos olvasni olyanokat, hogy sok-sok tv NEM samsung panellel kerül ki a gyárból, ezek csúnyácskábbak persze... Én ezt utólag tudtam meg, de utánna ellenőriztem remegő kézzel a szervíz menüben, és az enyém samsung paneles, edge ledes, ultra clear panel. Ha sikerülne egy ilyent kifognod neked is, egész biztos, hogy elégedett lennél... Fényereje szerintem maxon, sötétben még bántó is, színei fantasztikusak, már-már OLED érzés "Kiemelt" üzemmódban, ami nem kicsit agyontúlszaturált :D
USB -ről lejátszik mindent, de én DLNA üzemmódban használom, nekem PC - lan - ROUTER - lan - TV van, de ez akár lehet a 2 lan helyett 2 wifi is, vagy fele-fele, működik mindenhogy. Lejátszik bármekkora, bármilyen .mkv .avi és gondolom egyebeket is.

Szóval én csak ajánlani tudom, és sok sikert a Samsung panel "megnyeréséhez" :D
(Lehet, hogy ez a modell épp csak samu panellel gördül ki, de lehet, hogy nem..)

[ Szerkesztve ]

(#20541) haddent válasza Flashget (#20539) üzenetére


haddent
addikt

hát lehet, hogy én vagyok az egyedüli ember, de én nem szeretnék szemüvegben tv ni mindig... moziban poén néha-néha, de hogy minden este szemüvegezzek...
a másik a "smart".. akinek van pc -je meg okostelefonja nem igaz hogy még okostv is kell:D

(#20542) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!

Lenne egy pár sokaknak egyszerű kérdésem.
Van egy 32"-os Samsung C650-es LCD TV-m és egy pár dolog érdekelne:

1. Múltkor letöltöttem egy pár Full HD (1920x1080) tartalmat, amit szerettem volna megnézni a TV-m lejátszójával, de rájöttem, hogy ez nem fog menni :(
Egyébként össze van kötve a PC-mel, HDMI kábellel, így nem probléma, de megoldaná egy FW frissítés vagy nagyon kevés a TV hardvere a Full HD-hoz?

2. A TV-men 2010/11/03_003003 FW van, még nem frissítettem amióta megvettem (1éve).
A legújabb 2011.12.12-ei frissítés mit tartalmaz?
Érdemes frissítenem vagy inkább ne babráljam, ha tökéletesen megvagyok elégedve a lejátszójával és menűjével? (BR, BD ripeket nézek és soha nem volt gond a lejátszással, nem akadt egy film se stb.)
Esetleg a frissítéssel mondjuk gyorsabb lesz a csatornaváltás?

3. Milyen funkciói érhetők el, amiről esetleg nem tudnék egy frissítéssel?
Olvastam a PVR-ről és, hogy a netes dolgait frissíti, de nekem erre nincs szükségem.

4. Nektek is zizeg csatornaváltásnál, amikor fekete a kép?
Nagyon minimálisan hallható, nemrég vettem észre, amikor mellette álltam és csatornát váltottam. Ha mögötte hallgatóztam, akkor hallottam jobban.
Természetesen már 1m-ről vagy 3m-ről ágyból nézve nem hallható :N

Legyetek szivesek válaszoljatok!
Nagyon szépen köszönöm!
Üdv.:Jani

(#20543) Tutu7030 válasza ChrYsler (#20535) üzenetére


Tutu7030
veterán

1. Felvétel a DiscoveryHD-ről (.srf átnevezve .ts-re)
987MiB -> 17perc 20másodperc

2.
a.:
Ha ketté osztott hdd-t csatolsz a tv-hez, akkor "szólni fog", hogy a rögzítéshez formáznia kell a hdd-t. Akkor kijelölheted, hogy melyik partíciót formázza.

b.:
Ha linuxot használsz, akkor pl a gparted programmal csinálhatsz eleve xfs partíciót a hdd-re. Ez esetben a tv csak ellenőrizni fogja, hogy megfelelő e a pvr használatához.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20544) tildy válasza haddent (#20541) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinuleg nem gondolsz azokra a netan idosebb emberekre, akik esetleg rosszul latnak, netan nem akarnak tobb szobat befuteni (es a masikban van a szamitogep) , mert esetleg nem telik ra, ellenben hasznalnak ezeket a szolgaltatasokat.
Hala a Smart tevenknek valoszinuleg szuleimnel kevesebb lesz a gazszamla, jobban latjak majd, amit irok, nem kell nagyitot hasznalni az okostelefonhoz (gtalk) , es elerik a gyakran hasznalt dolgokat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20545) Flashget válasza haddent (#20541) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell szemüvegben nézned ha 2D-ben nézed a tévét :))

egyébként az én szemem sem bírja sokáig..gyerekcipőben jár még ez az otthoni 3D...

Realme GT Master Edition

(#20546) haddent válasza tildy (#20544) üzenetére


haddent
addikt

jó biztosan igazad van, bár az én szüleim nem hiszem, hogy a smart tv t jobban tudnák kezelni mint a pc -t vagy bármi mást :D de hát úgy legyen..

(#20547) MaCsaba válasza promo (#20533) üzenetére


MaCsaba
csendes tag

Nekem is eltünt és,a Samsung Apps-ba is sokadik próbálkozásra lép be. :(

(#20548) looser válasza fant0mi (#20450) üzenetére


looser
addikt

Szia, köszi, megtaláltam, de sajnos az usb-ről való videó lejátszásakor nem működik, pedig tényleg off az ebadta. A tv adás fényereje nem változik, de a divx avié igen... Lehet, hogy ráfér egy fw frissítés?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20549) ChrYsler válasza Tutu7030 (#20543) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

1. Akkor lehet nem jól emlékszem. Ha hazamegyek, meg fogom nézni pontosan.
2. Aha! :) Na, azt nem tudtam, hogy rákérdez a tv. Köszi! :R

Az a zárójeles dolog viszont nem világos. Miért kell átnevezni a fájlt .ts-re? Csak azt ne mondd, hogy nem is speckó formátum az .srf, csak egy .ts konténer átnevezve? :Y

(#20550) Roland93


Roland93
aktív tag

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen panel van a TV-mben? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.