Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Daniel Alves válasza Harlond (#20946) üzenetére


Daniel Alves
őstag

[link]

én ezt használom és tökéletesen működik

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#20952) keke69 válasza Harlond (#20948) üzenetére


keke69
őstag

Nézd meg mire van formázva a pen!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#20953) Flashget válasza tibike8 (#20950) üzenetére


Flashget
félisten

Már annyit írtuk bárhogy csűrik csavarják ha valaminek fizikai korlátjai vanak nem lehet megerőszakolni :)
a full HD 3D-hez 200Hz kell a 6500 meg csak 100Hz-es..
D7000 már 200Hz..

Realme GT Master Edition

(#20954) tibike8 válasza Flashget (#20953) üzenetére


tibike8
őstag

Tudom, hogy mi és mennyiszer lett írva. Napi szinten követem a topikot már régóta, csak fölöslegesen nem szeretek írogatni. De ez még nem válasz a kérdésemre.
Tehát az ember vesz egy tv-t ami 3D-t tud, vesz egy blu ray játszót ami 3D-t tud és vesz aranyáron egy 3D-s blu ray filmet. Tehát akkor mi a válasz? Nem tudja/képes a tv megjeleníteni? Hol van az leírva bármelyik eszköz leírásában, hogy nem képes megjeleníteni egy 6-10k-ért vett eredeti 3D-s filmet egy olyan eszköz/eszközök amit erre találtak ki?
Avagy egy 3D képes BDP-t csak egy 7000 és nagyobb Samuk mellé lehet venni?

[ Szerkesztve ]

(#20955) Flashget válasza tibike8 (#20954) üzenetére


Flashget
félisten

hogy várhatsz el egy olyan cégtől ilyen leírást, amelyik alapból átveri a fogyasztókat azzal, hogy ezt az értéket adja meg D6500-nál CMR
megse adja a valós 100Hz-et a leírásban!

200 Clear Motion Rate

-----------

míg az LG:
LG 42LW659S
TrueMotion 200Hz
Motion Clarity Index (MCI) 850Hz

jobbat nem tudok mondani..USB-n vigyél filmet valamelyik áruházba tegyék rá egy 6500-ra majd egy D7000-re ha látod a különséget akkor jó ha nem látod akkor rossz a film :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#20956) tibike8 válasza tibike8 (#20954) üzenetére


tibike8
őstag

Bár, ha belegondolok, ha egy DVD filmet képes lejátszani és a tv-hez igazítani, akkor egy 3D-s filmet és a tv-hez mérten jelenít meg, nem? Ha egyszer nem képes megjeleníteni a filmet fullosan. Talán a BD wise vagy akármi által oldja meg.

(#20957) mezis válasza tibike8 (#20954) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem értem, hogy mi a gondod. Én az 576 soros CRT TV-men is tudtam nézni a full HD-s filmeket. :DDD Már amit és ahogy lehetett látni belőle... ;]

mezis

(#20958) tibike8 válasza Flashget (#20955) üzenetére


tibike8
őstag

De én gyári filmről beszélek.

(#20959) air válasza tibike8 (#20954) üzenetére


air
nagyúr

Ezt olvastad?
A TV elektronikája, szoftvere, firmware-e ahogy tetszik butítja le a film felbontását. Vagyis, képes lejátszani bármilyen felbontású 3D-s anyagot, bármilyen forrásból (HDMI, HDD, BD player) de maximum 540 soros felbontással fogja megjeleníteni a képet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20960) tibike8 válasza mezis (#20957) üzenetére


tibike8
őstag

Nincs gondom, csak kérdeztem valamit.
Nagyon nehéz rá válaszolni? Nem hekkelt, hókabóka torrentes cuccokról beszélek, hanem gyáriakról. Ha nem tudja valaki a választ, akkor nem kell köríteni, ha meg tudja, akkor szerintem egyszerűen lehet rá válaszolni,

(#20961) tibike8 válasza air (#20959) üzenetére


tibike8
őstag

Köszönöm. Valami ilyen válaszra vártam :R
Reméltem, hogy nem kérdezek bonyolultat. Amúgy láttam a cikket, de nem volt kedvem fordítgatni.

Bár még kicsit zavaros. Egy fórumtárs kérésére megnéztem egy full HD-s 3D-s filmet és Power DVD-vel a PC-ről játszva HDMI-n keresztül össze is rakja a tv a képet, de fele sebességgel játsza a filmet. Gondolom a 6500-ös képessége miatt. Itt miért nem 'butítódik' vissza a kép a tv-hez szabva?

[ Szerkesztve ]

(#20962) tibike8 válasza tibike8 (#20961) üzenetére


tibike8
őstag

Mondjuk a próbálgatáshoz az lenne az igazi, ha valahonnan kérnék egy gyári 3D-s BD filmet, de közel s távol nincs senkinek a környezetemben. :(

(#20963) air válasza tibike8 (#20961) üzenetére


air
nagyúr

"de fele sebességgel játsza a filmet. Gondolom a 6500-ös képessége miatt. Itt miért nem 'butítódik' vissza a kép a tv-hez szabva?"

Ezt nem tudom, ilyet még nem láttam. De szerintem más sem, mert eddig nem volt ilyen jelzés itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20964) tibike8 válasza air (#20963) üzenetére


tibike8
őstag

Hurrá, hogy tapasztaltam valamit amit más még nem jegyzett. :DDD
Mindenesetre érdekes volt. Full SBS BD rip volt és a Power DVD játszotta csak le és nem a sw rakta össze a 3D-t, hanem a két kép látszott a tv-n amik már fele sebességgel mentek. Aztán a tv összerakta 3D-vé, de hát lassított felvétel volt. A képek elvileg full HD-ben voltak. A 6500 képessége miatt gondoltam, hogy a 100Hz miatt volt lassított és nem tudta a normál sebességben a dupla HD képet játszani. De innen jött a gondolatmenet aminek az apropója a fentebbi kérdésem volt.

[ Szerkesztve ]

(#20965) Szabest válasza tibike8 (#20964) üzenetére


Szabest
tag

FULL SBS-t próbáltam én is csapatni a D8000-en, de nem támogatott felbontást irt! Tehát nem képes arra hogy 2db FULL HD-s képet, ami egymás mellett/alatt van, egymásra félsülje, de ezek szrint ha pc-ről csapatom ki HDMI-vel, akkor meg letudja kezelni??? Érdekesnek találom, de ha ezt láttad, akkor biztos úgy van!

(#20966) nightshadow válasza tibike8 (#20954) üzenetére


nightshadow
veterán

Tehát az ember vesz egy tv-t ami 3D-t tud, vesz egy blu ray játszót ami 3D-t tud és vesz aranyáron egy 3D-s blu ray filmet. Tehát akkor mi a válasz? Nem tudja/képes a tv megjeleníteni?

Ha van egy HD Ready tévéd (1366x768), rákötsz egy Blu-Ray playert, belerakod a gyári Full HD lemezt, akármit csinálsz, a filmet csak HD Ready felbontásban fogod tudni megnézni, nem pedig Full Hd-ban, mert a tévének adott a felbontása.
Ugyanez van a 3D-nél is. Ha a tévé alapból nem tudja a Full HD-ét 3D-ben, (s a Samsung 6-os sorozat az nem tudja), hiába Full HD a 3D-és film a gyári lemezen, a tévén csak felezett felbontásban fogod tudni megnézni.

Erről bővebben itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20967) PLaci58 válasza Szabest (#20965) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem Full SBS-t csak BD-ről 1.4-es HDMI-vel tudsz lejátszani vagy ilyen tudású (1.4-es HDMI kimenetű) videókártyával rendelekező PC-ről. Tudtommal USB-ről csak "Level 4.1"-es kódolást tud fogadni, a Full SBS-hez pedig a nagyobb felbontás miatt "Level 5.1" kell.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#20968) Szabest válasza PLaci58 (#20967) üzenetére


Szabest
tag

Azt mondod hogy akkor ezt vinnie kellene a D8000-nek? ez L4.1-es

IMAX: Under.The.Sea.3D.2009.1080p.BluRay.Full-SBS.DTS.x264-TruHD

.:Release iNFO:.

RUNTiME.......: 41min
ViDEO.........: x264, 2pass, High@L4.1
BiTRATE.......: 29.8Mbps
RESOLUTION....: 3840x1072
AUDiO.........: DTS-Core, 1.5Mbps
SUBTiTLES.....: English, Spanish, French

(#20969) tibike8 válasza Szabest (#20965) üzenetére


tibike8
őstag

Hát allshare-ben nekem sem támogatott és gondolom külső vinyóról is ez van. De most mindenféle lejátszó sw-vel nézegettem és a a power DVD-t leszámítva mindegyik normál sebességben, de föntről lefelé összébbnyomott képpel játssza és időnként akad és pixelesedik. Viszont amíg a 2 kép van egymás mellett, addig jó a képarány. A half vezióknál viszont a két kép torz és ha összerakom 3D-re, akkor jó a képarány. Ezzel szemben a Power DVD-nél meg a képarány rendben, de a sebesség meg nem.
Felmerült az is bennem, hogy esetleg a rippel van gond. De nem tudom.

(#20970) tibike8 válasza nightshadow (#20966) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt értem, csak ez a lassulásos dolog zavart össze, illetve nem voltam teljesen képben, hogy mikor mi végzi a 2 kép összemosását. Egy BD játszónál ugye a lejátszó. Vannak sw-k ami elvégzik és van, hogy a tv végzi el. Ha külső HDD-ről megy, akkor megint a tv, ha meg egy média player, akkor talán van olyan amit megcsinál a player.

A linkre meg az előbb reagáltam másnál.

(#20971) tibike8 válasza PLaci58 (#20967) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt a kódolást nem vágom, de 1.4-es HDMI-vel és elvileg megfelelő videókártyával bírok (ebben azért nem vagyok 100% biztos). Illetve a BD is 1.4-el van persze a tv-n, de ez most nem számít. USB-ről meg nem játszom.

(#20972) PLaci58 válasza Szabest (#20968) üzenetére


PLaci58
őstag

USB-ről csak 1920x1080-as felbontást tud maximum lejátszani.
A Full SBS 3840x1080, ahhoz viszont L5.1 kellene, tehát ott valami nem stimmel szerintem a filmmel. Háát most nem tudnám belinkelni és az is lehet, hogy rosszul emlékszem, de valahol azt olvastam, hogy a L4.1 csak 1920x1080-ig jó.
A tudástárban benn van egy táblázat a lejátszható formátumokról (az oldal alja felé). A bitsebesség, a felbontás is több a megengedettnél. Megjegyzem úgy tudom, hogy a 40Mbps-es maximális sebességet is tudja a TV. A felbontás viszont gond.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#20973) PLaci58 válasza tibike8 (#20971) üzenetére


PLaci58
őstag

A TV nem lassítja le a dolgokat, az csak a felbontást rontja le. A lassulást vagy a rosszul beállított program vagy a gyenge HW okozhatja. Nálad a PC videókimenete eleve 3840x1080-ra van állítva? Gyanítom, hogy 1920x1080 és a lejátszó program alakítja át a képet ilyen felbontásra (lekicsinyíti).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#20974) tibike8 válasza PLaci58 (#20973) üzenetére


tibike8
őstag

Na, azért csak körvonalazódnak itt a dolgok :). A konfigomat láthatod mert megadtam. Más sw-kben jó a sebesség. A PC videó kimenetén meg arra gondolsz, hogy milyen felbontásra van állítva a tv mint monitor? Mert a HD a max. amit lehet. Viszont akkor gondolom a VGA-m nem alkalmas.

(#20975) humax


humax
senior tag

szasztok

dec 19 vettem egy 46D6570 5 eves GARI A ERONICS bol, a granciat pecaseltetetk.
na most az mar 5 eve?
vagy regeszteralni kell?
hogy mukudik?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#20976) Superbad


Superbad
tag

Megosztom újra problémámat, hátha elkerülte valaki figyelmét aki tudja a választ.

Van egy (már) UPC Direct előfizetésem, amit Crypto kártyával kértem. Vásároltam egy cryptoworks kártyamodult is.
Betettem D7000-es tv-mbe, rákötöttem a műhold kábelét. A csatornákat frankón megtalálta a tv, többet is mint kellene, de az összes adónál azt írja, ellenőrizzem a kártyát. Ha rányomok, akkor pedig kiírja: kódolt csatorna.
Mit tudnék ez ellen tenni? Hogy tudnám elérni hogy működjön? Nagyon zavar.

Nagyon köszi annak aki tud valamit mondani!

(#20977) tibike8 válasza humax (#20975) üzenetére


tibike8
őstag

Alapban 3 év járt nekem és a reg után lett 5 év.

(#20978) mezis válasza humax (#20975) üzenetére


mezis
nagyúr

Regisztrálni kell, gyári számmal,.. A visszaigazolt garanciahosszabbítást végül ki is kell nyomtatnod, mert az eredeti garancialevélhez, vásárlási blokkhoz mellékelve lesz érvényes a plusz 3 év. (Egy kódszámon fogják nyilvántartani a gar. hosszabbításodat, de ugye a szerviz ezt csak papírból fogja kiolvasni...)

mezis

(#20979) tibike8 válasza mezis (#20978) üzenetére


tibike8
őstag

Igaz, 2+3 és nem 3+2 a gari :D

(#20980) humax


humax
senior tag

a kep a tv rol.
http://www.2shared.com/photo/dzFCTspR/p_online.html
[link]
lehet tudni hogy milyan pannel van benen?
de mi az a 50ahz?
a 6570 nem 100 hz?
koszi

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#20981) Robi_73 válasza Orlin (#20945) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Először a dátumot és az órát állítsd be, utána ha tudja a tv mennie kell! ;)

Robi73

(#20982) humax


humax
senior tag

VAN EGY KIS GOND
vettem egy 6570 tvt.
T-GASDEUC_1017.1
de a szervisz menuben az van irva:

model: ue46D6500
az most hogy van?

A

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#20983) matarese82


matarese82
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, tv vásárlás előtt állok.
Egy 116 cm-s Samsung tv-t néztem ki, igazából semmi extrára nem lenne szükségem (3D, Wifi stb), csak szép képet szeretnék kapni a játékokhoz (Xbox 360) és a filmekhez (WD-NAS van, azokról néznék HD filmeket).
Előzetesen egy LE46C650-t néztem ki, ami árban és tudásban is megfelelne.
A kérdésem az lenne, hogy ajánlott ez a tv, vagy esetleg valami más, hasonló tudású, árú tv?
(kb. 200.000Ft-ig bezárólag keresnék).

köszi

(#20984) kerekfej válasza matarese82 (#20983) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha játszani is szeretném akkor előny lehet az olyan készülék amiben van GAME (Játék) gyorsan kapcsolható profilmód.

[ Szerkesztve ]

(#20985) torma1981 válasza humax (#20982) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem azért mert a káva csak a különbség! Többi az 6500!

(#20986) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

Ha Blue-ray ISO-t töltök le (ami ugyebár nem egy db mkv, hanem sok-sok apró file) és az ISO-t átmásolom külső vinyóra, akkor a tv vagy a BD-D5500-as lejátszó viszi?

(#20987) Daniel Alves válasza Mumus1986 (#20986) üzenetére


Daniel Alves
őstag

erre én is kíváncsi vagyok :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#20988) sandró60 válasza matarese82 (#20983) üzenetére


sandró60
addikt

Miért akarsz tavalyelőtti modelt venni?Ugyan 2012-irunk és a D-szériára mondjuk,hogy tavalyi,jelenleg ez a széria a legfrisebb,lehet,hogy 46"-ban nemfogsz találni ilyen árban(200000ft)Ha vársz egy félévet amikor kijön az ujabb, talán megkapod a D-t.Samsungot vegyél megbizható nálam már 8-hónapja teszi a dolgát hibátlanul :K

[ Szerkesztve ]

(#20989) tibike8 válasza Mumus1986 (#20986) üzenetére


tibike8
őstag

Tudtommal a tv nem kezeli. Mintha lett volna már erről szó itt. A BD rippet könyvtárszerkezetét sem kezeli ugyanígy, ha igaz.
A BDP-t én sem tudom, de nem fűzök sok reményt hozz. Bár nekem is ez van, de nem volt lehetőségem kipróbálni.

(#20990) air válasza Superbad (#20976) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez nem a TV hibája. Én először megpróbálnék a szolgáltatónál érdeklődni. Az UPC kábeles szolgáltatásánál a kártyát és a STB-ot összekapcsolják. A kártya nem képes Conax modulon keresztül a TV saját DVB-C tunerével együttműködni.
Lehet, hogy a tányéros szolgáltatásnál is ez a helyzet, és a beltéri nem kerülhető meg.
Ha már eleven nem kaptál beltérit, mert ott támogatják ezt a lehetőséget is, akkor is a szolgáltatóhoz fordulnék először.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20991) air válasza Mumus1986 (#20986) üzenetére


air
nagyúr

Nem. Ki kell írni Blu-ray lemezre. Onnan a BD lejátszó már vinni fogja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20992) domager2 válasza humax (#20980) üzenetére


domager2
tag

Tényleg csak 50 Hz-es a 6570-es :DD

(#20993) air válasza domager2 (#20992) üzenetére


air
nagyúr

:F

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20994) Superbad válasza air (#20990) üzenetére


Superbad
tag

Köszi! Fordultam én már mindenkihez, sajnos sehol nem tudtak érdemi információt adni. Mikor megrendeltem a szolgáltatást, mondtam a megbízott cégnek, hogy nem kérek stb-t, tehát olyan kártyát szeretnék ami független tőle.
Azt mondja megtehetem, de ő mégis kihoz egy beltérit is, mert hogy ezzel nem vesztek semmit, nem kerül semmibe nekem és a havidíj is ugyanannyi lesz. "Ha mégsem működne a tv-vel, attól még ott lesz a beltéri és tudod nézni (végső esetben)."

Hát nem így lett. Teszek még egy kört a szolgáltatónál, de nem sok esélyel. Hihetetlen milyen csökönyösek és beszűkültek.

(#20995) nightshadow válasza humax (#20980) üzenetére


nightshadow
veterán

de mi az a 50ahz?

Az a konnektorban lévő 220 Volt-nak a frekvenciájára vonatkozik az 50Hz (váltóáram), s nem a tévéjére.

(#20996) humax válasza nightshadow (#20995) üzenetére


humax
senior tag

ok
koszi
de a szervisz menüben, a tv típus 6500 van írva, én meg 6570 vettem.
az azért van mert 2 tv egy típus csak is egy fajta firmware haszónajak?

akkor nyugodtan a 6500 firmware rarakhatom a 6570re?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#20997) matarese82 válasza sandró60 (#20988) üzenetére


matarese82
csendes tag

Akkor megéri inkább várni még egy kicsit?
Igazából 200.000-nál többet nem szívesen költenék rá és árban és tudásban az a tv felelne meg nekem, azért is írtam őt.
Esetleg mást ajánlanál, vagy ajánlanátok?

(#20998) nightshadow válasza humax (#20996) üzenetére


nightshadow
veterán

A 6570-re itt érhető el a legújabb firmware, szerintem ezt kell rátenni: [link]

Egyébként, ha összehasonlítod a firmware adatait a D6500-as firmware adataival, akkor láthatod, hogy mind méretben, névben, kiadás dátumában azonos: [link]

(#20999) kischico válasza humax (#20996) üzenetére


kischico
tag

Egyforma a két tv, csak a design más

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21000) Vanek úr válasza humax (#20996) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Hali !

Mint már írták, mindegyik "belseje" megegyezik, csak a kávája, és a talpa más.

"akkor nyugodtan a 6500 firmware rarakhatom a 6570re?" -Igen

Bővebben itt :

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

[ Szerkesztve ]

...nincs klímám, windows van.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.