Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) littlerock válasza BBéci (#19233) üzenetére


littlerock
aktív tag

Ugyanarról beszélünk, csak máshonnan... ne szereljenek bele... kínáljanak hozzá ha akar, vegyen. jó áron...Legyen ott a tv melletti sorban az áruházban egy 5-15000 huf- os cucc...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19252) PLaci58 válasza littlerock (#19251) üzenetére


PLaci58
őstag

Én már azzal is elégedett lennék, ha szerelnének a TV-kbe filléres költséggel hangszóró kimenetet, amire rendes hangszórót lehetne kötni. Esetleg egy sima sztereó vonalkimenetet is tehetnének bele.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19253) BBéci válasza littlerock (#19251) üzenetére


BBéci
titán

Az nem a tévégyártók feladata. Ők a lehető legegyszerűbb és hangminőségét illetően remek megoldást kínálnak Toslink kimenet formájában. A dekódolás és a D/A konverzió az erősítők feladata. Amelyik erre nem képes, mert régi, vagy sztereó, azt Scart-RCA kábellel lehet csatlakoztatni. Olyan külső dekóder, ami minőségben egyenértékű az AV erősítőkben lévőkkel, azt erősítő árban adják.

PLaci58
Elég sok tévé rendelkezik sztereó vonalkimenettel. A másik kívánságodhoz plusz végfokot kellene építeni beléjük. Olyan is létezik, például a nálam lévő Loewe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19254) PLaci58 válasza BBéci (#19253) üzenetére


PLaci58
őstag

Elég sok tévé rendelkezik sztereó vonalkimenettel. A másik kívánságodhoz plusz végfokot kellene építeni beléjük. Olyan is létezik, például a nálam lévő Loewe.

Elég sok TV a scarton csak a tunerek hangját adja ki. Miért kéne másik végfok? Ott van a TV-ben a "2x10W"-os.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19255) littlerock válasza BBéci (#19253) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szerintem térjünk vissza az eredeti gondolathoz. A TV gyártója biztosít egy plusz lehetőséget, mert épített bele egy médialejátszót. Ez egy nagyon kedves dolog, és IGÉNYT generál a vásárlóban. Értem én, hogy te a Hifi-re vagyonokat költesz, van akinek elég lenne az amit én mondok. Hagyd a minőséget... nem arra kell, szóljon valahogy, és meg lehessen venni... de nincs.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19256) BBéci válasza littlerock (#19255) üzenetére


BBéci
titán

Nem költök vagyonokat hifire és hasonlókra, mert nem tehetem, viszont valamennyire képben vagyok a témában.
Miért lenne az a normális, hogy a képre kiad valaki 150-200000 forintot, de hangra a felét sem hajlandó. Éppen a fordítottja lenne optimális.
De ne beszéljünk százezrekről, mikor kiváló állapotú használt erősítőket kapni 30-35000 forintért, újat 50-ért, amik mindenféle digitális és analóg bemenettel és dekóderekkel rendelkeznek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19257) Psytróger válasza Krisz79 (#19250) üzenetére


Psytróger
tag

Kábelen, még a régi, wifi mentes időkből le van vezetve a drót a nappaliba :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#19258) InfiniteReality válasza BBéci (#19256) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyetértek BBécivel, ha valaki a képre költ, megtehetné a hangra is. Ez kb olyan mint amikor valaki vesz egy überbrutál gépet, hulladék táppal. Aztán csodálkozik mikor szénné ég az egész egy kis áramingadozás miatt...
Én nem használom a TV beépitett lejátszóját (D5000) egész egyszerűen azért, mert gépről jobb minőségben jön a kép is (SVP-vel 60 fps minden film) és a hang is (a gépben lévő Audigy2 hangkártya egy ősrégi stereo erősítőre van kötve, ami 2db szintén békebeli videoton (DC-2050E) hangfalat hajt meg). Nem is akarom lecserélni semmilyen digitális hiperszuper cuccra :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19259) BBéci válasza InfiniteReality (#19258) üzenetére


BBéci
titán

A 1080p24 filmeket 60 hertzen küldöd a tévére?

Szoktam mondogatni, hogy inkább egy jó sztereó, mint valami vacak 5.1.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19260) InfiniteReality válasza BBéci (#19259) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem hertz... eleve 60Hz a frissitése a TV-nek. Az SVP kiszámolja (interpolálja) a meglévő frame-ek közé a hiányzókat, így 60 képkocka / másodperccel mennek a filmek. Finomabb mozgás, finomabb kamera svenk, nincsenek szaggatások és elmosódások.
Ez pont az amit a drágább TV-k is megcsinálnak "chipőből", de a D5000 sorozat még nem tudja... (motion interpolation, trumotion kismillió neve van).

Haveromnak egy db hangfala többe kerül mint az én egész hangrendszerem (valami sony erősítő, hozzá passzoló hangfalakkal, mondjuk jópár éve vette ő is), mégis amikor átjön hozzám meglepődik milyen szépen szól ez az ősrégi analóg cumó...
Mondjuk olcsó trükk hogy a hangfalakat a szoba sarkaiba tettem, s bár linóleum van, tettem alájuk 1-1 járólapot. Szebben szól :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19261) BBéci válasza InfiniteReality (#19260) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem alaptétel, hogy a 24 fps-es filmeket eredetiben kell a képmegjelenítőre, tévére küldeni. Az este folyamán egy másik (Plazma TV) topikban éppen erről volt szó, mindenki egyetértett ebben. Azt persze senki nem kalkulálta bele, hogy vannak butuskább tévék is, amelyek nem tudják normálisan kezelni a Blu-ray filmek1080p24fps-ét. De akkor minek a full HD felbontás? Az átlagember nem PC-ről játszik le filmeket, hanem célhardverről. Bevallom, én is közéjük tartozom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19262) Mumus1986 válasza BBéci (#19261) üzenetére


Mumus1986
csendes tag

Ha már előkerült a téma:

Nekem van egy D6500-am meg ugyebár laptopon 1080p-s filmek. Melyik módszer a legjobb a képminőséget illetően??
Hdmi kábellel laptopról lejátszani, asztali blue ray lejátszón keresztül, vagy külső winyóval USB-n keresztül, esetleg az allshare megoldás?
Tippeket előre is köszönök.

Ja amúgy szombat óta van meg a tv és eddig csak laptop+hdmi volt és sokszor vettem észre h csúszik a hang. Ez miért van?

Köszi

(#19263) littlerock válasza BBéci (#19256) üzenetére


littlerock
aktív tag

Számomra a matek így néz ki:
TV 100000-150000
Bútor, esetleg fali konzol: 5-20000
legyen egy használt erősítő 30000
És akkor még nincs hangfal, hangszórószett ami olcsón használtan, vagy noname cuccként veszünk, az 20-50000
Akkor még kell egy rakat kábel, ami ugye a filléresnek nem nevezhető kategória lesz, az legyen 10000
Esetleg kiválthatom az utolsó három tételt egy belépő szintű DVD-s házimozival 30-40000
Ez nem várható el attól, aki 100000-ért tv-t vesz, és szeretné kicsit kihasználni az adott lehetőségeket...

Analóg stereo jelként a fülhallgató kimenetet ne vegyük számításba...

Eddig volt egy tv, aminek volt stereo kimenete, illetve egy dvd lejátszó, és egy UPC box, amiknek szintén... Ezeket vagy a Genius szettre kötöttem, vagy a sony minitornyomra, ez utóbbi a stereoból kreált 5.1-et, vagy a dvd lejátszó analóg 5.1-ét tette hallhatóvá.

Ez utóbbiakat lehet eladni, hogy valamit visszakapjon az ember... amennyiben elérhető lenne egy olyan megoldás amit én mondok, akkor 10% a többletköltség, és jónapot... így akár meg lehet duplázni a tv árát, nem beszélve arról, hogy egy erősítőt is el kell helyezni valahova, azaz a bútorátalakítás elkerülhetetlen lesz...

Ui: az, hogy te mennyit "költesz hifi-re", az részemről ostobaság volt, nem akartam személyeskedni ilyen szinten. Ezúton elnézésedet kérem.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19264) james008bond válasza oszy78 (#19213) üzenetére


james008bond
őstag

Én igen,de a pc kék halállal omlott össze, ps3 és Popcorn A210 is csutkára lefagyott tőle és amíg ment,addig is csak hang szólt kép nem volt. Vsz ilyen eszköz még nem létezik, ami 2x full hd-t lejátszik,mert itt ugye a felbobtás a full hd duplája, hogy ha a két képet összehozza a tv, akkor full hd legyen. Sztem az ilyen releasek zsákutcák.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#19265) InfiniteReality válasza BBéci (#19261) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen, azért nézik a 24 fps-es filmeket 24 Hz-en, hogy ne legyen judder, ez tiszta sor. A D5000 tudja is a 24 Hz-et, ezzel sincs baj. A baj azzal van, hogy 24 fps-el a filmek "akadoznak" a mozgások nem olyan finomak, "folyósak"... A moziban egyébként úgytudom 72 frame-t vetitenek (minden képkockát 3x), ezért nem vibrál annyira, de a mozgás ott sem igazán folyamatos...
Az SVP-vel lejátszott video gyakorlatilag annyi képkockából áll, mint amennyi a kijelző frissítése, így minden mozgás folyamatos, "folyós", több információt látsz egységnyi idő alatt. Persze minden ilyen dolog képhibákat visz be a filmbe, de megfelelő beállitásokkal ezek mértéke az észrevehetetlenségig csökkenthető. Tény, ehhez erős hardver kell (nem véletlenül drágábbak azok a TV-k, amik ezt hardverből megcsinálják).
Tudom, sokaknak nem tetszik a "szappanopera effektus", amit ez okoz(hat), ezért kell elpiszkálni a beállításokat, amig egy a szemnek kellemes, de mégis folyamatos látvány jön létre. Az SVP is alapbeállitásokkal eléggé "szappanoperás", és kicsit "mosott" de folyamatosabb. Felpiszkálva a beállitásokat, a kép megváltozik, folyamatossága megmarad, de döbbenetesen részletes és élesebb lesz. Nincs judder, nincs akadozás, csak folyamatos mozgások (legjobban akkor látszik amikor a kamera mozog - olyankor képhibák sincsenek).

A 24p 24Hz-en lejátszva is "akadozik", illetve nem is így mondanám, inkább úgy, hogy kicsit darabos a mozgása. Mondjuk ezt legjobban akkor látod, ha egy kicsit nézed a filmet 60-nal, majd kilövöd alóla az SVP-t és megnézed ugyanazt eredetiben. Szinte garantálható, hogy többé nem leszel kiváncsi a darabos mozgásra :D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19266) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

A két nagy áruházban, ha igaz most akcióban adnak a samsung tv-k mellé fali tartót is.

Kapott valaki és nem kell neki esetleg? Jó áron átvenném.

(#19267) InfiniteReality válasza sarkan (#19266) üzenetére


InfiniteReality
őstag

UE40D5000-hez Meliconi falitartót vettem. Dönthető és forgatható, 8ezer volt bruttó. Ennyiért ajándék. Hülyevagyok vagy Saturn boltokban szerintem van belőle. Ha kell megnézem otthon a pontos tipusát :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19268) oszy78 válasza james008bond (#19264) üzenetére


oszy78
tag

Tegnap még kipróbáltam azt, hogy a notebookomon beüzemeltem a ps3 media servert és onnan lejátszotta ugyan a ps3 a full SBS 3D filmet, kép is volt, de mivel a notebookom elég gyenge, így akadozott a lejátszás.
Szóval nem lehetetlen a dolog.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#19269) Limefun


Limefun
csendes tag

Sziasztok,

nem tudja valaki, hogy egy UE40D6500Vs tévével Flac-et lehet e játszatni valahogy?

Köszi!

(#19270) air76


air76
tag

65xx tulajok!A 3d módban nektek hogy van beállítva a 3Dperspektíva,3Doptim,Mélység???
Hogy adja legjobban a 3D-t?Ja a led mozg jav bekapcsolva és Film módba vok!
Ötletek?

(#19271) Tutu7030 válasza Limefun (#19269) üzenetére


Tutu7030
veterán

Támogatott formátumok:
[link1]
[link2]
[link3]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19272) hoffman_ válasza james008bond (#19264) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Milyen film ez? Megpróbálnám én is. A dupla 1080p-t elképzelhetőnek tartom, hogy egy bugmentes player gpu-val meghajtva elviszi, bár ez a tömörítésen is múlik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19273) Carlo009


Carlo009
tag

A jövőre megjelenő E sorozatról tud valaki infót? Milyen szolgáltatásokkal bővülnek?

(#19274) james008bond válasza hoffman_ (#19272) üzenetére


james008bond
őstag

Úgy emlékszem, a TRON c film volt meg és még 1, de most nem emlékszem a címére.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#19275) nightshadow válasza Carlo009 (#19273) üzenetére


nightshadow
veterán

Január 10-13 között fog leghamarabb kiderülni: [link]

(#19276) skater86


skater86
tag

Sziasztok!

Samsung UE40D6500-as TV-t akarok venni, és egy olyan kérdésem lenne, hogy Wifin keresztül PC-ről, tudja-e majd játszani a Full HD-s filmeket akadás mentesen, ha a Routerem 150 mbps-os

ilyen:

http://ipon.hu/webshop/product/_sweex_lw160_wireless_150n_router/179697

Részben másik topikba való kérdés, de a TV miatt itt teszem fel elsőnek.
Köszönöm a segítséget!

Üdv.!

(#19277) littlerock válasza skater86 (#19276) üzenetére


littlerock
aktív tag

az 550-esem routerről tökéletesen viszi a 17 gigás avatárt, de itt már nem érdemes torrenteznem... a kisebb filmeket más terhelés mellett is jól viszi... router 150-es D-link, de a laptop, csak 54-es...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19278) zs2994


zs2994
tag

sziasztok ... vélemény ? -ezekhez a beállításokhoz? ..[link]
d5500 digi kábel
már annyit tekergettem jobbra-balra hogy a szemem látja "különbséget" :)
lehet még piszkálgatni rajta egy kicsit? ... szerintetek?

(#19279) tibike8 válasza skater86 (#19276) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem egy n-es Edimaxom van és wifin ment idáig minden full HD film.

(#19280) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
úgy néz ki, pénteken érkezik a 40D5000-esem, és azt szeretném kérdezni, h első használat előtt kell-e valamit tudni róla? Pc-vel kötöm össze egyből, HDMi kábellal, és egyből jól működik majd a kép, vagy valamit még állítgassak a gépen a régi monitorommal? Nvidia kártyám van. Felismeri majd rendesen első használatkor?
Előre is köszi, üdv ;)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#19281) tibike8


tibike8
őstag

Egyébként az előbb hozta meg a futár a kamerát amit fel sem bontok - ELADÓ.

(#19282) Tutu7030 válasza tibike8 (#19281) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tényleg, mi a márkája? Pleomax?
(én az idén tuti nem kapom meg, mert 3 hete vettem a tv-t)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19283) tibike8 válasza Tutu7030 (#19282) üzenetére


tibike8
őstag

Hogy érted a márkát? :F Azon kívül, hogy Samsung CY-STC1100, mit kell nézni?
Én 2 hónapra kaptam meg amúgy.

(#19284) Hanok válasza tibike8 (#19281) üzenetére


Hanok
senior tag

Noember 11.-én adtam postára a levelet tegnap érdeklődtem hogy mi a helyzet de kimerítő választ nem tudtak adni, csak hogy elfogadták a regisztrációt és hogy továbbküldték postázásra, de nem tudja mikor küldik, aztán pár perc múlva azt mondta hogy akkor 1-2 nap és ugy is megérkezik...Kicsit zavaros volt a dolog de remélem még idén azért megjön...

(#19285) InfiniteReality válasza Mauddip (#19280) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Legfrissebb driver legyen a kártyán. Ha HDMI kimeneted van, és azt akarod hogy a TV minden beállitást "odaadjon" akkor NE a HDMI1-be dugd.
A kártyán (ha van ilyen beállitási lehetőség) célszerű full RGB szinteret megadni, jobb képet és szebb szineket kapsz. Meg nem árt túrni neten kalibrált beállitásokat (akár az enyémet is használhatod kiindulási alapnak - egyik korábbi hozzászólásomban bennevan, vagy privátban megirom ha elkéred). Az ilyen "lőtt" beállításokkal annyira "nem lősz mellé", így is szebb képet kapsz, mint a gyári túlkontrasztos, túl színes beállitással.
TV-n érdemes a képméretet 1:1 auto-ra állitani, és akkor a kártyán az overscan-underscan beállitás maradhat nullán, így minden pixel a helyén lesz és teljes méretű képet kapsz 1920x1080-ban. Nekem mondjuk ATI kártyám van, de ezen a téren szerintem nincs túl nagy különbség az Nvidiával

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19286) Tutu7030 válasza tibike8 (#19283) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így értettem.:) Kíváncsi voltam, hogy melyik név alatt hozzá forgalomba a kamerát.:)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19287) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

D6500-hoz tud valaki jó beállítokat? vagy másik fórum van ezen kívül ami főleg ezzel a tv-vel foglalkozik?

(#19288) tibike8 válasza Tutu7030 (#19286) üzenetére


tibike8
őstag

Ja :) Így még nem hallottam és különösebben nem is érdekel a kamera. Ezért is lenne jó eladni, bár szerintem eléggé eladhatatlan.

(#19289) MrTwister válasza InfiniteReality (#19285) üzenetére


MrTwister
őstag

PC-hez kötve egy HDMI-s radeonnal a D6500-om, ha nem 1920*1080-ban, hanem csak 720p-ben játszok, akkor az rondább lesz mint az 1080p? Mivel ugye a 720p nem a natív felbontása a TV-nek! :Y Vagy szépen leskáláz ilyenkor a TV? Azért kérdem, mert azért 720p-n játszani nem olyan durva a hardvernek mint 1080p-n!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#19290) InfiniteReality válasza MrTwister (#19289) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Természetesen igen. Bár a nálam a D5000 elég jól skáláz, D6500 biztos nem rosszabb ennél.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19291) BBéci válasza Mumus1986 (#19262) üzenetére


BBéci
titán

Legjobb képminőséget a Blu-ray lejátszó/gyári lemez kombináció adja.
Legegyszerűbb a tévébe épített lejátszó használata, de azzal akadnak gondok.
Minden ellenkező híreszteléssel ellentétben a külső médialejátszók kép- (és hang)minősége között van különbség.
Nekem csak a kábeles összeköttetés tűnik jónak és megbízhatónak, de ez szubjektív.
Esetedben a csúszás a lejátszó (laptop) képességei, korlátai miatt lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19292) sonye válasza fehler (#19169) üzenetére


sonye
senior tag

Nálam is kb ezek az értékek a fénynél és a kontraszt stb esetében. (D6100SW)

Én a digitális zajszűrést bekapcsoltam maximumra, meg a motion plus is 10-2-n van.
A fehéregyent alapon hagytam eddig, de azt hiszem ezek alapján kicsit belepiszkálok majd.
És alig van 1-2 pici akadás a filmeken.

Az analóg TV csatornáknál meg lehetetlen jót kihozni a dologból, hogy minden csatorna jó legyen.

Már egyre jobban élvezem a FUL HD filmeket. Most már tényleg mozim van otthon, mert minden részlet gyönyörűen kijön. már csak egy házimozi kell hozzá. Csak félek, hogy hiába van optika bizonyos modellen, ha nem kezeli le a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#19293) mrzed válasza BBéci (#19291) üzenetére


mrzed
senior tag

Bocs, hogy belekotyogok...
A csúszás lehet a lejátszóprogram hibája is. Némelyik nem veszi figyelembe az összefűzésnél esetlegesen beállított interleaving értéket, csak úgy mint néhány asztali lejátszó sem.

skater86:
Még a legjobban bekonfigurált n-es wifi sem megy tartósan 50-60Mbit-es sebesség fölé, a nagy számok csak "parasztvakítás". Bár a tv kábelről is csak akkor tud e sebesség fölött adatot mozgatni, ha mást nem csinál. Ha ebbe belefér az adott film legmagasabb bitrátája, akkor nem fog akadni az adatellátás miatt.

(#19294) WARZ válasza Mumus1986 (#19287) üzenetére


WARZ
tag

Szia!
Itt van egy kalibrált beállítás:
[link]

Nekem D8000-hez kéne valami beállítás hogy jobb képe legyen!? :))

(#19295) beni177


beni177
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek!

Lenne egy laikus kérdésem :(( mi napokban vettem egy SAMSUNG LE37D550 típusú LCD TV készüléket.
Amire nem tudok rájönni hogy mire jó a LAN bemenet rajta?
Ha valaki tudna rá választ,akkor megköszönném!

Neten eddig sajna nem jártam sikerrel :(( nem találtam még rá semmire hátha itt!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#19296) Tutu7030 válasza beni177 (#19295) üzenetére


Tutu7030
veterán

samu honlap

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19297) n0tb4d


n0tb4d
tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy most nemrégiben vásároltam egy UE32D5500 típusú készüléket és a scart átalakító segítségével összekötöttem a tv-t a dvd lejátszóval. Na most a probléma az lenne, hogy miután bekapcsolom a lejátszót azt írja, hogy nincs jel. Scart kábelt már cseréltem. Mi lehet a probléma?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#19298) Hanok


Hanok
senior tag

Nah csak panaszkodni kellett, most hozta a GLS a kamerát, gondolom véleteln egybeesés hogy tegnap reklamáltam...:)

(#19299) beni177 válasza Tutu7030 (#19296) üzenetére


beni177
csendes tag

köszi a samun már tull vagyok :((

(#19300) zongora válasza medek3 (#13319) üzenetére


zongora
csendes tag

"Veszel egy jó hosszú hdmi kábelt( ha van a pc den hdmi) és szépen összekapcsolod a kettőt.
Ha nincs hdmi kimenet akkor veszel egy dvi-hdmi kábelt, a dvi megy a pc be a hdmi nek meg van egy speckó hdmi bemenete amihez aszem az van írva, hogy dvi-hdmi.
Kimondottan ilyen célból.
A dvi, én úgy tudom, kizárólag csak képet visz, így a hangot (ha a tévéről szeretnéd hallani) a fejhalgató kimenetéröl küldöd. Van egy ugyan olyan csatlakozó a tvden mint a fejhalgató kimenet, nálam pont alatta, ami ehhez a kapcsolathoz lett kialakítva."

Ez nem igaz,mert egyik TV-nek sincs HDMI,vagy DVI kimenete,csak bemenete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.