Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Lalolib válasza mukibuci (#19785) üzenetére


Lalolib
csendes tag

Azt nem tudom, hogy mekkorát "eszik" meg, de nekem egy 650 GB-os, nem márkás vinyom van, de azzal sincs semmi gondja. A lényeg, hogy ne USB hosszabbítón kösd rá a tévére, mert akkor nem biztos, hogy felismeri.
A méret meg igazán a használattól függ. Én csak filmeket pakolok rá (csak jó minőségű, AAC kódolású jöhet szóba), de így is alig használok el 200 GB-ot. Még ez is sok, mert nem vagyok gyűjtő, és a legtöbb filmet ha megnézem törlöm is egy idő után, mert "útban vannak".

(#19802) Blom


Blom
aktív tag

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani, hogy ez melyik samsung: [link]
Nagyon érdekelne mert szeretnék egy ilyet.

(#19803) Flashget válasza Napfénysüti (#19798) üzenetére


Flashget
félisten

olyan se nem 50Hz se nem 100Hz :)

nédda

ebben az árban valós 100Hz-es tévét LG-ben kapni. Csak annak meg a média lejátszója a gyengébb (nincs DTS licensz)

Realme GT Master Edition

(#19804) Napfénysüti válasza Flashget (#19803) üzenetére

Flashget és Tom5 akkor jól emlékeztem. :R Amúgy nekem is D5000 van 3 napja és azért rémlett hogy nem igazi 100Hz-es ez. Én mondjuk teljesen elégedett vagyok ezzel a TV-vel örülök hogy megvettem (fura is volt most hétvégén szüleimnél hagyományos kis CRT-st nézni :DDD ). :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#19805) Flashget válasza Blom (#19802) üzenetére


Flashget
félisten

csak tipp
ez?

Realme GT Master Edition

(#19806) Blom válasza Flashget (#19805) üzenetére


Blom
aktív tag

nagyon sok hasonló van ebbe a szériába lehet, hogy örök titok marad, hogy melyik típus ez.

(#19807) Flashget válasza Napfénysüti (#19804) üzenetére


Flashget
félisten

én még elötte vagy samu D5500 vagy LG LV5500 lesz a szemem majd eldönti :)

Realme GT Master Edition

(#19808) Flashget válasza Blom (#19806) üzenetére


Flashget
félisten

a képernyő mérete és a talp alapján tippeltem.
bár ahogy hallom amcsik lehetnek és az ott kiadott samsung valamelyik tipusa.

Realme GT Master Edition

(#19809) Blom


Blom
aktív tag

[link]
Flashget Melyiket lenne érdemes megvenni????

[ Szerkesztve ]

(#19810) air válasza Blom (#19806) üzenetére


air
nagyúr

Ha tippelnem kellene: D8000.
Hozzászólásokban is találgatják. 7 és 8000-es tippek vannak.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19811) leslieke válasza Blom (#19809) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

D8000. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19812) Flashget válasza Blom (#19809) üzenetére


Flashget
félisten

Neked kell eldönteni +40K-ért szükséged van a PVR funkcióra, a satellit vételre és hogy nem fekete körbe a képernyő.

Realme GT Master Edition

(#19813) Relaxing


Relaxing
tag

Hello

Eladnám Samsung 46D6510WS Tvmet, csládi okok miatt. Kiterjesztett 5 év garanciával,számlával. MM-ben vásároltuk a nyáron. 4 DB szemüveggel számlával, gyári doboz , csomagolás is megvan.Kipróbálható, filmek zene képek bármit hozhatsz de adok is mellé sok 3D tartalmat. Igény esetén tudok mellé adni egy Sony 5.1-es digit házimozit kábelekkel.
Az árképzést privátban írnám meg de sokat nem tudnék engedni a bolti ártól, sajnos olyan okok merültek fel..

Üdv és elnézét hogy ide írtam, de most ezt a topikot olvassák a témában a legtöbben.

Bakker - micsoda gubanc!

(#19814) air válasza Relaxing (#19813) üzenetére


air
nagyúr

Pedig készülj fel, hogy minimum 30%-ot engedned kell a bolti árból. :((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19815) Nova96 válasza Nova96 (#19794) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#19816) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Sajna nem csak januártól, már most felmentek egy típusok árai... :(
A D6500-at a MM-ban és a Saturnban is már csak 210.000-ért adják...(szándékosan nem azt írtam, h lehet kapni). Az euro miatt 1-2 hét alatt felment 10e Ft-tal.
Adnak hozzá 4 db szemüveget, nem tudták megmondani, h milyet, itt a topicban 3050-es és 3100-as szemcsiről írtak. Megnéztem, külön vásárolva 10e Ft darabja, létezik?
Arról több, egymásnak ellentmondó véleményt olvastam, hogy a 6500-as hoz van a csomagolásban 2 db szemüveg, vagy nincs. Ha igen, melyik?
Szóval filózok, hogy ha mégiscsak találok vmelyik MM/Saturn üzletben ebből a típusból, akkor a 4 ajándék szemcsi miatt érdemes 210-ért is megvenni a tv-t, vagy maradjak inkább vmelyik netes áruháznál némileg olcsóbban, mivel úgyis jár hozzá alapból 2 db szemüveg.

Egyébként kipróbáltam a Samu és az LG 3D-t is, nekem tetszett mindkettő, különbséget nem nagyon fedeztem fel, látványos volt. :D

(#19817) Clay válasza Krisz79 (#19789) üzenetére


Clay
senior tag

Használd inkább a serviio-t. Nekem az AllShare összeomlott egy frissítés után és nem is tudtam működésre bírni többet, valszeg valami bibi van a legutolsó verzióval( szerver állandóan leállt és újraindult, nem ismerte fel a csatlakoztatott eszközt, nem csatolta a mappát, stb...). Felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatot is, ahol a "hozzáértő-szakértő" azt javasolta, hogy állítsam a tv-t alapra!!!! A seviio azóta tökéletes :D

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#19818) pucni válasza la_cc (#19792) üzenetére


pucni
csendes tag

Szerintem csak az elemnél lesz kontakthibás. Először is próbálj meg beletenni márkás új elemet. Ellenőrizd, hogy a rugó nekifeszül és a pozitív pólus is hozzáér a csatlakozóhoz, majd FORGASD MEG néhányszor az elemeket.
Oxidáció, vagy savkifolyás után szokott ilyen hiba lenni.

(#19819) kischico válasza dave_gahan (#19816) üzenetére


kischico
tag

Én kb 2 hónapja vettem MM-ban és volt a dobozában 2 szemüveg. 230 000 volt és sikerült a főnökkel beszélnem. Mondtam neki megveszem ha ad hozzá még +4 szemüveget. SSG-2100 szemüveget adtak és az ára a dobozon 19 900 Ft.

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19820) Krisz79 válasza Clay (#19817) üzenetére


Krisz79
őstag

Csaó!
Tudnál adni privátban 1 letöltési cimet,linket?
Köszönöm.
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19821) amadeus11 válasza la_cc (#19792) üzenetére


amadeus11
senior tag

Szia !
A távirányító nálam is csinál ilyet . Nekem van egy univerzális távkapcsolóm . Jelenleg ezzel használom a C650 es készüléket . Viszont így is van , hogy a tv nem válaszol ( a távirányító mutatja , hogy küldi a jelet ). Ez bekapcsolás után közvetlenül figyelhető meg leginkább . Ilyenkor a tv 10 másodpercig nem ( mindig ) válaszol . Próbáld meg másik távirányítóval - ha van . Remote code : 1056
Üdv .

There is a star

(#19822) kischico válasza kischico (#19819) üzenetére


kischico
tag

vagyis 2db van a dobozban 19 900 ért

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19823) sityupityu válasza la_cc (#19792) üzenetére


sityupityu
veterán

Én amikor megvettem a tévét,a gyári gagyi elemekkel kb két hónapon belül ezt csinálta,mint amit leírsz. Tettem bele két normális elemet,és azóta hibátlanul működik.
Egyébként időközben beszereztem egy tartalék irányítót is,ha netán beadná a kulcsot az egyik. Nem nagy pénz,kb 6 ezer körül van. Nálam elég gyakran szokott a földön landolni. Volt hogy este ráztam egyet a paplanon,és a szerencsétlen irányító(ami a paplanon volt)majdnem leverte a csillárt. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19824) pucni válasza m3ss (#19741) üzenetére


pucni
csendes tag

Ha van benne DVB-T tuner, akkor szerintem be kell tudni hangolnod az ingyenes HD adókat.
Én jelenleg ideiglenesen egy koax kábelbe dugott 10 cm-es szigetelt elektromos vezetékkel fogom kifogástalanul ezeket a műsorokat.
A Kab-hegyi adótoronytól kb. 25km-re vagyok viszonylag jó rálátással és a TV egy Samsung D6570-es modell. Semmi akadás vagy kockásodás.
Előtte a 10 éves képcsövesemmel néztem ezeket az adókat egy WayteQ HD-95CX tunerrel, ami szintén befogta, de ha a mikrohullámú sütőt bekapcsoltuk, akkor törött a kép nagyon. D6500-at nem zavarja a mikrosütő sem.
Behangolásnál válaszd az automata hangolást földi digitális adásokhoz. Viszont egy jó kültéri esetleg beltéri antenna lehet, hogy nem ártana.

(#19825) leslieke válasza dave_gahan (#19816) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én kétfélét kaptam az MM-ben. Kettő volt a dobozban a TV mellett, kettő adtak külön. A két szemüveg típusa nem egyezik meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19826) pucni válasza kischico (#19547) üzenetére


pucni
csendes tag

Ha ki akarod nyomtatni a használatit, akkor kövesd a leírásom.
1. Foxit Reader nevű ingyenes pdf olvasót használok.
2. Használati utasítást megnyitod. Lapozz a 3. oldalára, mert nálam az első kettőnél marad a sötét háttér.
3. Foxit Readerben menünél Toos -> Preferences -> Accessibility.
Replace Document Colors-nál legyen pipa. Custom Color kijelölése. Page Background-nál fekete szín beállítása. Document Text-nél fehér szín beállítása. Only Change...B/W color-nál pipa kivesz. Majd nyomni egy OK gombot.

Így fehér háttérhez fekete betűk lesznek. Annak ellenére, hogy oldal hátterének adtam a fekete színt. Ez elírás lehet a programban. Ha másik verziót használsz a programból (nálam 5.1.0.1021), vagy másik pdf olvasót, akkor is lehet ilyen beállítás szerintem, de akkor lehet, hogy fordítva kell kijelölnöd a színeket. Background fehér és text fekete.

[ Szerkesztve ]

(#19827) Ed Parker válasza Blom (#19809) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:)

[ Szerkesztve ]

(#19828) sityupityu válasza pucni (#19824) üzenetére


sityupityu
veterán

Vannak olyan lefedetlen részek,mint pl nálunk,ahol nem hogy szobaantennával vagy holmi drótdarabbal,de még tetőantennával sem lehet normálisan fogni ezeket az adókat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19829) dave_gahan válasza kischico (#19819) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Köszi és leslieke-nek is. :)
Tehát akkor valóban jár a tv-hez (a csomagolásban van) 2db szemüveg, ez jó hír. Ezek is ssg-2100-esek voltak, mint az ajándék + 4 szemcsi, vagy eltérő típus?

(#19830) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Még vmi.
Ezt írták a geeks.hu-n:
"Ami a teljes 3D élményt illeti, megnéztük rengeteg filmjelenetet, és egyértelműen azt mondhatjuk, hogy az alacsonyabb felbontás normál filmeknél egyáltalán nem érezhető, pusztán az animációs filmek fognak ki a polarizációs 3D-n, ahol a kontúrok miatt a fésűs hatás valamennyire látható. Összességében a 47LW5500 képe ezzel együtt is nagyon tetszett, az LCD-k esetében egyértelműen a passzív technológiára szavazunk, szerintünk ennek van (lehet) jövője: arra számítunk, hogy 2012-ben már minden gyártó termékpalettáján lesz polarizációs 3D tévé, és néhány éven belül valószínűleg teljesen eltűnnek az aktív shutteres 3D LCD-k."
Azt is lehet tudni, hogy a polarizációs passzív technológia nem tud full HD 3D-t, de mondjuk mivel Samsung D6500-ben gondolkodom, az sem tud full HD 3D-t, úgyhogy mindegy.

Egyébként szerintetek is igaz lehet, hogy lassan a Samsung is átvált majd passzív 3D megoldásra? Akkor miért feccöltek annyit az aktív technológiába? (főleg, h egyeseknél tényleg jelentkezik az aktívra jellemző vibrálás)

(#19831) kischico válasza pucni (#19826) üzenetére


kischico
tag

Köszi! Kipróbálom! :Y

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19832) kischico válasza dave_gahan (#19829) üzenetére


kischico
tag

A dobozban SSG-2100 volt. A + két szemüveg is SSG-2100 - a kialkudott 2 szemüveg SSG-2050 volt. De függ attól is szerintem milyen van náluk készleten

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19833) sityupityu válasza dave_gahan (#19830) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha a külföldi oldalakat olvasgatjuk ott inkább az jön le,hogy pár év múlva maga a szemüveges 3D fog eltünni. A szemüveg néküli 3D a jövő.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19834) kischico válasza pucni (#19826) üzenetére


kischico
tag

Sajnos ez csak a nézetben lesz más szín, nyomtatásnál fekete marad a háttér :W Azért köszi :K

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#19835) dave_gahan válasza sityupityu (#19833) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, a közeljövőben azonban még a szemcsis 3D dominál.
Ilyen alapon a jelenlegi képernyő paneleket is temethetnénk, mondván az OLED-é és az AMOLED-é a jövő... :D

(#19836) sityupityu válasza dave_gahan (#19835) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze így van,csak sokan 6-8 év távlatában beszélnek ezekről a dolgokról,holott korántsem lesznek olyan messze.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#19837) Blom válasza Flashget (#19812) üzenetére


Blom
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. :R

(#19838) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Itthon a képernyő tisztítására (a gyerek által keletkezett ujjnyomocskák) WU2 ablaktisztítót (biológiailag lebomló anyagok, 300,-Ft/750ml)és mikroszálas kendőt használtam, hibátlanul leszedett mindent nem károsította a képernyőt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19839) mrzed válasza F.B.I. (#19838) üzenetére


mrzed
senior tag

Én még csak samponban láttam olyat... :F

(#19840) la_cc válasza amadeus11 (#19821) üzenetére


la_cc
addikt

+
(#19823) sityupityu

Köszönöm szépen a tippeket, akkor kipróbálok valami új elemet is. :R

Ezt leszámítva nagyon megvagyok vele elégedve. ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#19841) Zol77


Zol77
aktív tag

Ha valaki megválna a UE32D5000 tévétől,estleg úgy is,hogy lenne egy LG HS200 LED projektorom 2év garral,és értékegyeztetnénk,akkor az írjon pm-et.

köszi!

Z

(#19842) Nova96 válasza Nova96 (#19794) üzenetére


Nova96
őstag

Up. :B
Fontos lenne. :R

(#19843) sandró60 válasza Nova96 (#19842) üzenetére


sandró60
addikt

A legujabb Auchan újság szerint December 21-től a Samsung UE40D5500-as tévé 159990ft
Ahogy irod a keretedbe ez belefér.Egy jó minőségű tv-t kapsz ezért az árért :K

[ Szerkesztve ]

(#19844) kalmancsehi


kalmancsehi
csendes tag

Elore is elnézést a láma kérdésért. :B
Laptopról sima VGA kábelen D5000-esemre átkuldott jel mindegy, hogy 352 soros felbontású, vagy 720p-s, esetleg jobb, mert a kábel a szuk kapacitás, igaz?

(#19845) InfiniteReality válasza kalmancsehi (#19844) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Abból a szempontból mindegy, hogy sosem kapsz "éles" képet. A kijelző natív felbontásán (1920x1080 ahol ugye tűéles képet kellene kapj) is egy kicsit "mosott" lesz a kép (videokártyán a digitálisan rendelkezésre álló képet analóg jelekké alakítják, így átviszik kb 1.5 méter kábelen, amit a TV áramköreinek fel kell dolgoznia és végül digitálisan megjelenítenie. Ez rontja a minőséget. A kábel azon a felbontáson már eleve sokat ront a jelen.
Kisebb felbontáson kevésbé "gáz", hogy analóg módon megy át a jel, de így is észrevehető a különbség a digitálishoz képest. Viszont mivel LCD kijelzőről van szó, a natívtól kisebb felbontás elmosottabb, életlenebb képet eredményez önmagában is.

DVI/HDMI kábellel az átvitel digitális jelek segítségével történik, így a jelek minősége alapvetően nem fog változni azon a 1.5 méter kábelhosszon. Natív felbontásban így tűéles képet fogsz kapni, natívtól kisebb felbontáson enyhén mosott, életlenebb képet.
Viszont a digitálisan átvitt kisebb felbontású kép is láthatóan kicsit jobb, szebb, mint ha ugyanazt analógon vinnéd át.

Ha van rá lehetőség, a laptophoz szerezz docking stationt vagy port replicatort, ha nem túl régi modell a gép, azon jó eséllyel már találsz legalább egy DVI kimenetet (ami fájdalommentesen átalakítható egy passzív eszközzel úgy, hogy a HDMI bemenetbe be tudod dugni).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19846) Vedike69


Vedike69
csendes tag

Tudna valaki segíteni? Samsung BD D5100 Blu-ray lejátszó a 3D-s lemezeket lejátsza, vagy nem? Van valakinek tapasztalata róla? :R :R

(#19847) vlevi válasza mrhitoshi (#19788) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ami nem gyenge 17 Mb/s -os bitrátával rendelkezik Full HD alatt."
Nos, nálam a a jégkorszak karácsonyi volt ilyen. 25 perc, laza 3Giga, és az is 17MBbit/sec. Nem mkv, hanem BD lemezről m2ts.
Tavalyi C650 tévé remekül vitte, viszont bennnt a melóhelyen jópár dualcore-os pc-t megizzasztott kmplayer alatt :)

(#19848) pisti0315 válasza Vedike69 (#19846) üzenetére


pisti0315
tag

D5100

3D Blu-ray Nem

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#19849) BBéci válasza Daniel Alves (#19765) üzenetére


BBéci
titán

"Azért egy BD filmnél megfelelő hangerő mellett elég "komolyat" tud szólni."
Még szerencse, hogy idézőjelbe tetted.
10 centi magas, 40 dekás dobozkák, bennük 5-6 centis hangszóró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19850) kalmancsehi válasza InfiniteReality (#19845) üzenetére


kalmancsehi
csendes tag

Koszi a választ! Nincs értelme a dokkolónak, ez csak kényszermegoldás, amíg az új de hibás alaplapomat ki nem cserélik, vagy szét nem verem a kedves boltvezeto koponyáján. :((

Másnak is nehézséget okozott a talp és a nyak osszeszerelése? A talp kemény muanyagjába konkétan a csavarral kellett menetet vágni, nem is tudtam teljesen rogzíteni oket, így kb 1,5cm-t fel-le meg tudom billegtetni a tv-t a talpán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.