Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) mayair válasza #75912448 (#20648) üzenetére


mayair
csendes tag

Köszönöm válaszodat!
Megerősítettél, hogy ez nem normális jelenség. Olyan mintha, nem világítana egy-egy sor LED, de oldja meg a szervíz. Hihetetlen, hogy kifogtam, 3 hetet vártam a Tv- re most még vihetem guruhoz is :)

(#20652) sandró60 válasza ykatap (#20650) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos én erre nemtudok javaslatot adni pláne,hogy szed szét a garanciális külső házadat.Megpróbálhatod oda visszavinni ahol vetted ahogy hallottam ezt is az Aldiban árulták?Talán kicserélik,vagy visszanézed a fórumot legalább 1-hónapra visszamenőleg ahol olvashatod azt amit a másik sorstársad irt.2-hozzászólásal előbb irtam az Aldi akcióját,ha ott vetted vidd vissza ha ők válalták a garanciát,de azért nézd át a hozzá adott papirokat,hogy mit irnak ilyen esetben :K

(#20653) littlerock válasza sandró60 (#20652) üzenetére


littlerock
aktív tag

amennyiben nem okoz semmilyen sérülést a szakszerű szét- összeszerelés, akkor elvileg nem lehet gond. ha van matrica, vagy festett csavar, esetleg sérül a ház bármely résza, akkor bukta a gari...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20654) ykatap válasza sandró60 (#20652) üzenetére


ykatap
csendes tag

Köszönöm sandró60!

(#20655) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Mivel a kérdésem egy része a TV-vel való összekötéssel kapcsolatos, felteszem itt is: [link]

(#20656) air válasza mayair (#20651) üzenetére


air
nagyúr

Olyan mintha, nem világítana egy-egy sor LED, de oldja meg a szervíz.
:DD
Ott nincs is minek világítania. Ez Edge LED. Csak a szélén vannak ledek. Amit látsz, az egy enyhe felhősödés, ami a technológia velejárója. A szerviz sem fogja megoldani. Ez ilyen. Vettél volna teljes háttér világítású LED-et! Ja, azt nem kaptad volna meg ekkora méretben 500 alatt?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20657) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Na megvan a UE40D5003-as. Felrakva falra beállítva stb.

Már átállítottam 5800-ra. Mennek az MKV xvid minden.

Nekem tetszik a képe ennyi pénzért szerintem korrekt volt.

A fekete a sarkoknál tejfölös. Ennyi pénzért ez jár.

10 éve még 300 -ért vettem a 85cm Sony-mat. Hát igen a kor és technika.

(#20658) kerekfej


kerekfej
addikt

Sziasztok!

Samsung LE40D580-as TV-t néztünk ki Angliában 5év garanciával 150000Ft-ért (átszámolva, de ennek nincs jelentősége, mert most drága a font). Szerintetek mennyire éri meg az a típus árát? Miben különbözik a hazai típustól LE40D550 valójában (elsősorban nem gyári technikai adatokra gondolok)?

A másik típust amit néztünk ez Samsung LE40D503F 142000Ft itthon a sima ugyanilyen 100000Ft csak.

(#20659) sonye válasza Lalolib (#20508) üzenetére


sonye
senior tag

Ha most ez egy facebook lenne, akkor kapnál egy óriási Like-ot!

Én már kb 4-5 embernek mutattam az avatar 3D-t, hát mindenki teljesen oda volt tőle.
Full vagy nem full én is le.... mert 3-4 méterről már úgysem veszi észre az ember a ready és a full közi különbséget.

Nekem a felkonvertált DVD is tök szép.
(Az akadások jobban idegesítenek időnként.)
A 600ezres Panasonic plazmán is ugyanaz volt az avatar 3D eleje, mint a D6100-on.

Egyébként van egy kis szellemkép mindegyik 3D filmben, ha erre értik a fórumtársak, hogy nem full, na akkor elismerem, de ha pl a D7000-n is van az avatar 3D-ben pici szellemkép, avagy a háttér sokszor nem szép homályos, akkor nincs mit vitázni.

Nekem hatalmas élmény az avatar 3D.

Az így neveld a sárkányod pl már tényleg elég gyatra volt. Ahhoz, hogy szép legyen a 3D akár egy D6100-on, ahhoz nem szabad tömörítettnek lennie.

[ Szerkesztve ]

(#20660) BBéci válasza Mumus1986 (#20649) üzenetére


BBéci
titán

1. Ne pendrive-ról, merevlemezről játszd le a filmeket. Még az sem az igazi a Blu-ray lemezhez képest.
2. Kétlem, hogy a film 60fps-es lett volna, inkább 24, arra, vagy auto-ra állítsd a lejátszót.
3. Sajnos a 6-os szériás. tévék hajlamosak a szaggatásra, Ed. Parker fórumtárs ezért cserélte 8000-re. No meg a felezett felbontású 3D miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20661) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Melyik jobb? Az oldal világításos LED TV, vagy ami hátulról világítja meg az LCD-t?

(#20662) kerekfej válasza WolfLenny (#20661) üzenetére


kerekfej
addikt

Minél homogénebb annál jobb. Szerintem ami hátulról világítja meg az ilyen.

(#20663) Khaosz55 válasza kerekfej (#20662) üzenetére


Khaosz55
addikt

Különben ez ez a felhősödés elég durva 5003-on.

Főleg az a gondom vele hogy nem homogén. Széleken jelentkezik. Sötét résznél elég zavaró tud lenni.

Ezen lehet javítani ha vissza veszek a fényerőn ?

(#20664) WolfLenny válasza kerekfej (#20662) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyiknek van hátsó világítása?

(#20665) sonye


sonye
senior tag

Segítséget kérek:

Nem értem, hogy pl van nekem egy 37" D6100-m és ha veszek pl egy BD-D5500-at, akkor már lenne az úgynevezett FullHD 3D-m?
Attól még a TV ugyanazt tudja, ilyenkor a BD hogyan oldaná meg a Full HD-t??

Sokat látom reklámban a smart házimozikat is, akkor most ha pl nincs valakinek smart és +D TV-je, a házimozival fel lehet okosítani a készüléket, minta pl egy D7000 szériás készülékem lenne?

(#20666) kerekfej válasza Khaosz55 (#20663) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezen nagyon nem tudsz segíteni, ha visszaveszel a fényerőn és kevés lesz a fényerő akkor meg az lesz a probléma. A Panel és a háttérvilágítás sajátossága ez. Azt tudod csinálni, hogy veszel egy fejlettebb, jobb TV-t., ha ez annyira zavar.

(#20667) Khaosz55 válasza kerekfej (#20666) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali,
nem fogok, hozzá tudok szokni én ezekhez.

Ez is nagy előre lépés volt már számomra.

(#20668) BBéci válasza sonye (#20665) üzenetére


BBéci
titán

A tévéd csak 100 hertzes, azért nem full HD a 3D, ezen semmiféle lejátszó nem segít, vagy változtat.
A BD-játszó Smart képességeit akkor is kihasználhatod, ha a tévéd "butuska".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20669) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Két variáció között hezitálok: UE46D6500 és UE46D7000. Ahány weboldaldalt olvastam, annyiféle 3D specifikációval ruházták fel a két tévét.

Ti meg tudjátok mondani, hogy mi az objektív igazság, van különbség a két tévé 3D-s tudása között, illetve van egyéb fontos különbség?

Előre is köszönöm! :R

Üdv:

Bence

(#20670) kerekfej válasza ByB (#20669) üzenetére


kerekfej
addikt

Gondolom a gyári oldalt kéne megnézni, mert az a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#20671) ByB válasza kerekfej (#20670) üzenetére


ByB
addikt

Azon már túl vagyok és sajnos még angol nyelvem sem biztos, hogy mérvadó.

Engem leginkább a 3D-beli különbségek érdekelnek.

(#20672) BBéci válasza ByB (#20671) üzenetére


BBéci
titán

A legfontosabb különbség hetek óta téma itt a topikban.
A 6500 csak fél HD 3D-ben, nem full, mert ahhoz legalább 200 hertzes képfrissítés kellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20673) urbanjozsi válasza Gabesz1019 (#20607) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Szolnok Aldi, 7.20 perckor "sajnos elfogyott" :)
Megjegyzem, nem is volt, hiszen az akciós ártáblát sem találtuk meg.
KÖCSÖGÖK!

(#20674) oszy78 válasza urbanjozsi (#20673) üzenetére


oszy78
tag

Én 2-ben is voltam, (Dunaharaszti és Budapest Tétényi út). Az elsőben 7-kor csak annyit mondtak, hogy nem is hoztak nekik, de nem tudják máshol van-e, a másodikban már azt mondták, hogy nekik is 0 db jött és máshol sincs, az országban volt állítólag összesen 10 db.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#20675) Tutu7030 válasza oszy78 (#20674) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor én el sem indulok. :D
Igaz, nálunk be is zárt az aldi. Lenyomta a mellette lévő lidl.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20676) Z0mbi válasza oszy78 (#20674) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Sajnos ezzel nem lehet mit csinalni. Sokat nyomnak ilyet. Az ujsag aljan odairjak a keszlet erejeig... nem hazudnak tenyleg akcios. csak 10m emberre jut 10db :)
Ha vinyot akartok nezzetek szet az apron ;) (en 25 ert vettem 2tb kulso WDt 2ev garival)

(#20677) Dani Pécs válasza oszy78 (#20674) üzenetére


Dani Pécs
tag

A budaörsi és a pécsi (Mohácsi úti) Aldiba is 1-1 db-ot hoztak...

A budaörsiből származó most itt figyel az asztalomon. Mondjuk ehhez 6:05-kor ott kellett lenni...

[ Szerkesztve ]

(#20678) littlerock válasza Dani Pécs (#20677) üzenetére


littlerock
aktív tag

Hogy rohadjanak meg!!

Budapesten két Aldiban voltam, az egyiknél (III.ker) reggel 6.20-kor ott álltam... a másikba (XIII.ker) 07.18-kor léptem be... Egyik helyen sem volt a cuccból

Minket is a" sajnos nem érkezett meg" felirat fogadott....

Azt nem tudom mire lesz jó, hogy felírták az adatainkat, és állítólag majd szólnak...

Volt aki 3 volt aki10 darabot íratott fel, ez azért már enyhe hülyeség...

Ellenben az hogy egy áruházlánc 10 db-t rendeljen az igen valószínűtlen... ennyiért egy Enter billentyűt nem ütnek le...

Várunk...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20679) rocsi70 válasza littlerock (#20678) üzenetére


rocsi70
csendes tag

Átvágás!

Itt Hatvanban is csak 1 db-ot hoztak (állítólag)..... Kíváncsi leszek, hogy hívak é majd....
Ami még pofátlanság, hogy a mai akciós újságban is megjelent....
Erre azt mondták: amiből sok van és nem fogy azt újra meghirdetik. :C
Azt hiszem írok nekik egy szép köszönő emailt......

(#20680) littlerock válasza rocsi70 (#20679) üzenetére


littlerock
aktív tag

Én már megtettem.

Itt lehet anyázni:

https://www.aldi.hu/hu/html/kapcsolat.php

Azon is gondolkodom, hogy ha hirtelen feltűnik pár eladó darab, akkor a fogyasztóvédőknél is panaszt teszek, illetve az áruház vezetőségének a figyelmét is felhívom a dologra...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20681) littlerock


littlerock
aktív tag

azért ez is érdekes:

http://hardverapro.hu/apro/uj_western_digital_2tb_tevion_3_5_mobil_hdd_keretb_3/hsz_1-50.html

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20682) Flashget válasza Khaosz55 (#20657) üzenetére


Flashget
félisten

na most az 5003 az elvileg butított verzió az 5000-hez képest..belenyúltál a szervíz menűbe és úgy lett 5800?
mivel tud többet így az 5500-hoz képest?

Realme GT Master Edition

(#20683) kischico válasza littlerock (#20681) üzenetére


kischico
tag

Hamar lejárt a hírdetés :D
holye kocsog

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#20684) Etikusz


Etikusz
tag

Valakit érdekel bontatlan skype kamera? :)

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

(#20685) azozo válasza Etikusz (#20684) üzenetére


azozo
senior tag

Melyik tipus és kb mennyiért :)
:))

(#20686) Chase


Chase
csendes tag

Helló!

UE40D6530WS-re próbáltam feltelepíteni az nYouTubeHD3D-t KorLaci itt leírt módszerével.

Mindent pontosan ugyanúgy csináltam, ahogy a leírásban van, webserver fut a számítógépen, online, zip file bemásolva a root folderbe, widgetlist.xml rendben, tűzfal kikapcsolva, a TV-n develop accounttal bejelentkezve, development-nél IP cím beállítva a számítógép IP címére, és ha User Application Synchronization-t nyomok minden esetben néhány másodperc "Connecting..." után a "Network or server interference occured. Please try again later." üzenetet kapom és nem tölti le a widget-et.

Két számítógépről is próbáltam (Win7 és XP), de semmi. Mindkét gép és a TV is egyazon routeren keresztül kapcsolódik az internetre és azonos hálózaton vannak fix IP címmel, a hálózatos és internetes dolgok kifogástalanul működnek mindhárom eszközön.

Mi lehet a gond?
Please help!

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#20687) mrzed válasza Chase (#20686) üzenetére


mrzed
senior tag

Te is felraktad a 1017-es firmware-t?
Lehet ezt a lehetőséget is letiltották a SamyGo-val együtt?!

(#20688) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

2 kérdésem volna:

1. A D550 és D551 Samsung LCD-k között mi a különbség?

2. 37 collos méretben melyik készüléket érdemes megvenni? (mezei tv-zés, dvd-zés)

Köszi!

(#20689) Chase válasza mrzed (#20687) üzenetére


Chase
csendes tag

Nem raktam fel, 1016 van rajta.

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#20690) BBéci válasza littlerock (#20678) üzenetére


BBéci
titán

"Volt aki 3 volt aki10 darabot íratott fel, ez azért már enyhe hülyeség..."
Ha végre bekötik hozzám a 80/25-ös netet, azonnal legalább 3 db kétterást kell vennem, amik 1-2 hónap alatt tele lesznek BD25/50 filmekkel. A meglévő 2 db másfelesen már alig van szabad hely.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20691) Edween


Edween
őstag

Hi!
Szerettem volna átnézni az 1hszt, de itt elakadtam a link hibát dob kérném a javítását! THX!

"Aki a LED felé kacsingat, annak itt egy teszt Alpi tollából."

(#20692) pucni válasza ChrYsler (#20593) üzenetére


pucni
csendes tag

Azért nem fogja lejátszani a tv-d a demo-world -ről töltött videókat, mert m2ts-ben vannak. Anno nekem is gondot okozott ez, de a tsMuxeR és a mkvtoolnix (mkvmerge) kombóval megoldottam az mkv-ra való kódolást.

A D6570-es simán vitte őket átkódolás nélkül, csak mint már írtam az m2ts kiterjesztést át kell nevezni simán ts kiterjesztésre.
Érdekességképpen írom le, hogy egy Panasonic full HD videokamera m2ts formátumú rögzítését nem vitte a ts-re átnevezés után sem. Viszont itt jön a csavar, mert avi-nak átnevezve meg az is ment gond nélkül.

(#20693) ChrYsler válasza pucni (#20692) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Jó tudni. Köszi! :R

(#20694) littlerock válasza BBéci (#20690) üzenetére


littlerock
aktív tag

ha nincs, akkor örüljön, ha egyáltalán kap, de neki 10 kell... van az a pont amikor az igényeknek is határt kell szabni... azaz kellene...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20695) ChrYsler válasza littlerock (#20694) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Persze, igazad van, hogyha VAN belőle készleten. De ha nincs, akkor annyit rendel mindenki, amennyit akar. Egyébként meg így meghirdetni egy terméket, hogy az egész országban nincs belőle?! - Szerintem ezért jó kis büntetést fognak kapni.

[ Szerkesztve ]

(#20696) PLaci58 válasza ChrYsler (#20695) üzenetére


PLaci58
őstag

Azért vettek fel előjegyzést, hogy ne büntethessék meg őket. Tudtommal a beszállítótól nem érkezett meg a HDD. Ezért is járt le olyan gyorsan az aprós hirdetés :D Az újságban az volt, hogy 1db-ot vehet 1 ember. Tök mindegy, hogy mennyit írnak össze. Pár napig várja az ember, aztán elfelejtődik a dolog. Remélem tévedek és mégis lesz belőle bőven ennyiért.

BBéci! Nincs is annyi nézhető film a világon :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#20697) urbanjozsi válasza PLaci58 (#20696) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ebben csak az sántít, hogy Valaki írta fentebb, hogy tudott 1db-ot venni 6.05-kor. Akkor hogy is van ez? Ha nem érkezett volna meg, akkor az az egy darab honnan került elő???????? Vagy azt a zöldséges beszállító adta grátiszként az akciós paradicsom mellé??????
Sántíííííít az egész. Én azért írtam levelet a fogyasztóvédőknek :) Biztos ami biztos.
Októberben kaptak 15 millás büntit. Remélem most sem ússzák meg.

(#20698) benoce válasza urbanjozsi (#20697) üzenetére


benoce
tag

Lényeg, sokan elmentek az Aldiba, beszélnek róla, a negatív reklám is reklám.
Sajnos az említett 15 milliós bírság komolytalan, egy közel 50 milliárdos forgalom mellett.

(#20699) BBéci válasza PLaci58 (#20696) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga. Azért 35 gigás átlaggal számolva nem is olyan sok fér egy merevlemezre. 3 db kétterásra legfeljebb 150. Régi (DVD-n meglévő) kedvenceimet, amik megjelentek BD-n, azokat is szívesen HDD-re tenném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20700) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Samsung D5000-et (de lehet ez tipustól független) lehet tisztitani Clin ablaktisztitóval és papir törlőkendővel? A kávát és a kijelzőt is meg szeretném tisztitani, mert már maszatos. Nem okoz benne kárt? :U
Szerk: illetve másik kérdésem, hogy milyen beállitásra tegyem a TV-t sima UPC nél. (nem digitális) Sajnos sokszor azt veszem észre, hogy mozgó tárgyak picit bemozdulnak :D ne azt jól megmondtam.. a lényeg hogy zavaró. Mit kell kikapcsolnom, hogy normális legyen? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.