Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) BBéci válasza air (#19450) üzenetére


BBéci
titán

Azzal kezdte, hogy szerinte, mivel még nem próbálta, nem olyan a routere, amihez lehetne kötni merevlemezt. Ez mondjuk felvet egy kérdést, de hagyjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19452) air válasza BBéci (#19447) üzenetére


air
nagyúr

Nekem van 2 terrás Medionom (Seagate). Sebessége r-w átlag 20-25MB/s (megabájt/sec) körül van, de én USB2-n használom. Szóval nem egy villám. A hangja nem vészes. Üzemi hőmérséklete 45-50 fok körül mozog.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19453) air válasza BBéci (#19451) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan ezt írta: "40D8000-em ami kábelen csatlakozik a routerre és azon lóg egy Samsung S2 portable 1TB vinyó"
Ha ez nem azt jelenti, hogy a vinyó a router USB csatlakozójába van dugva, akkor én vagyok a hülye. És én kérek elnézést.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19454) szilacus


szilacus
tag

TV okosító: FlexiVIEW FV-1 Android Smart Tv Box 1GHz / 512MB / 2Gb / Android 2.2 / WiFi / HDMI

Ha valaki ismeri, ossza meg velünk is az infót.

(#19455) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Szüleim vettek egy UE32D5000-et maguknak, most upc-s analóg adásuk van. képminőség szempontjából megérné váltani digitálisra? Szemmel jól látható a különbség?

üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#19456) InfiniteReality válasza Fasten (#19455) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Kevesebb lesz a képzaj, "simább" a kép. Viszonylag rosszabb minőségű kábelen is ugyanolyan jól fog jönni, nem fognak jelentkezni az analóg adásoknál tipikus jelenségek (szellemkép, csíkok a képen stb). Mindenképp megéri digitálisra váltani.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19457) szilacus válasza Fasten (#19455) üzenetére


szilacus
tag

Nekem ugyan ilyen tv-m, van nagy dobás csak a HD. csatornáknál van, de azoknak szörnyű a havidíja. Mivel tudja a mindig TV.-t keress rá. Általában úgy is azt a pár csatornát nézed.

(#19458) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!

Kapni még (nem netes áruházban) valahol 32 D5500 tévét? (MM,eu*onics,c*ra)
Sajnos nem engednek szabira, :O hogy megnézzem, valaki informáljon már!
Köszönöm!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#19459) air válasza szilacus (#19454) üzenetére


air
nagyúr

FlexiVIEW FV-1

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19460) BBéci válasza air (#19453) üzenetére


BBéci
titán

Azt danger írta, amire sandró válaszolt és Te arra reagáltál. Érted?
A 45-50 fok soknak tűnik, LC-POWER házba szerelt WD Caviar Greenem most 38 fokos, pedig folyamatosan megy a fel és letöltés. Ugyanez WD MyBookkal 33-34 celsius.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19461) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Vettem 1 Samsung le40c750 tv-t és olyan kérdésem lenne, hogy ehhez lehet-e csatlakoztatni 5.1es hangot közvetlenül ( veszek ilyen hangfalakat) vagy csak úgy, hogy házimozin keresztül?
Ha lehet csak hangfallal, akkor milyet javasolnátok?
Köszi

(#19462) air válasza BBéci (#19460) üzenetére


air
nagyúr

Én értem. Te keversz valamit.
Én dangernek szántam az infót. Igaz, hogy sandró posztjára válaszoltam, de azért mert őt cáfoltam.
Az eredeti felvetést erősítettem meg, úgy hogy sandró helytelen válaszát cáfoltam.
De mindegy, nem akarom tovább magyarázni. Remélem az érintettek értik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19463) BBéci válasza petyus_ (#19461) üzenetére


BBéci
titán

A tévéken nem szokott lenni nagyáramú, erősített hangkimenet. Optikai bemenetes AV erősítő kell hozzájuk, ahhoz csatlakozhatnak a hangdobozok.

(#19462) air
Minden stimmel, amit leírtál, egyetlen szavadat sem cáfoltam.
Én is arra utaltam, hogy sandró helytelen választ adott, mert nincs a témában tapasztalata, csak tippelt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19464) danger85 válasza air (#19462) üzenetére


danger85
csendes tag

Igen a vinyó rá van csatlakoztatva az Asus RT-N16 egyik USB portjára :D, nehogy összevesszetek emiatt :D

Köszi a választ akkor már csak valahogy össze kell hozni...valami tipp ami segíthet?

danger

(#19465) leslieke válasza danger85 (#19464) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lépj be a routerbe és keresd meg azt a részt, ahol az USB beállítások vannak. Itt kell beállítani, hogy lássa a TV és persze más is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19466) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Köszi a választ! Az a helyzet, hogy egyelőre scart átalakítóval üzemel és ezt külső bemenetként érzékeli és ezt az ún. plug and play opciót nem is dobta fel...
Nekem egyelőre nagyon szimpatikus a TV, egyszerű kezelni, rengeteget tud és én frankón elégedett vagyok ezzel a 3D-s konvertálással is. Szerintem annyira elég, amit otthonra kíván az ember.
Azt amúgy tudjátok, hogyha 3d filmet próbálok rajta lejátszani akkor azt ő automatikusan abban játsza le vagy rá kell küldeni az átalakítót és akkor összeszinkronizálja a képeket?

(#19467) BBéci válasza danger85 (#19464) üzenetére


BBéci
titán

Ez egyértelmű volt, nem is erről folyt a csevely.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19468) serferi


serferi
csendes tag

A kábel tv set top box a samsung tv av csatlakozójához kapcsolódik.
A Smarthub csatorna ikonba belépve a listában az ingyenes csatornákon kívül a többihez kódolt jelet tesz a tv.
A csatorna mód felül légi-re van állítva.Hogyan lehet a kódolást megszüntetni, mert jelenleg av módban lehet nézni a többi csatornát?

(#19469) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

"Okosítható" valamilyen módon az UE32D5000? :B Illetve még: csak a samsung wifi adapter kompatibilis vele? Mert elég húzós ára van :(((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#19470) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Erre valaki? [link]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#19471) nightshadow válasza bluobluo (#19470) üzenetére


nightshadow
veterán

E-digital: [link]

(#19472) Flashget válasza bluobluo (#19470) üzenetére


Flashget
félisten

miért nem jó a netes? jó pár helynél zöld az ikon

Realme GT Master Edition

(#19473) SaitoX


SaitoX
tag

Hellosztok,
lehet kapni manapság olyan Samsung TV-t, aminek nem olyan a felülete, mint egy tükör?

(#19474) KorLaci


KorLaci
tag

(#19475) nightshadow válasza SaitoX (#19473) üzenetére


nightshadow
veterán

LE-40D550
LE-40D551

Sony BX, CX, EX sorozat

[ Szerkesztve ]

(#19476) SaitoX válasza nightshadow (#19475) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, de ezek már régebbi modellek nem? Újakban már csak a tükrös van? (pl. ami LED-es, 100hz, stb?), vagy azokhoz képest megéri ez?
A sony-t tudom, de azok árban sajnos jóval drágábbak:)

(#19477) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Egy Samu 40 D6500 tulaja lettem :R Nagyon jó kis tv super a képe a 3D s filmek is nagyon jók. leszedtem a samugo nevű progit androidos telomra és simán vezérli Wifin keresztül.Filmek is átmennek a gép -ről a tv re de csak DVD nagyságúak.BD filmeket hogyan tudom átküldeni? Már leszedtem egy pár filmet ami kimondottan 3D s nem tudom átküldeni Wifin.
Más a sógoromnak 6100as sa van és gépén xp abban segítene valaki hogyan tudja beállítani a gépét,hogy lássa a tv -t ?

Samsung S22+

(#19478) nightshadow válasza SaitoX (#19476) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezek is idei modellek (a D-és tévék mind 2011-sek), csak ezek hagyományos LCD-ék, s a belépő-kategóriát képezik (50Hz-sek). Középkategóriában Samsungból már csak edge-Led-es van, s ezek mind tükröződnek.
A Sony 40EX720 pl. nem fényes, s gyakorlatilag egy árban van a Samsung 40D6500-al.

(#19479) dave_gahan válasza netkoo (#19477) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Hol sikerült hozzájutni? :) Neked milyen oprendszerrel megy az allshare wifin keresztül?

(#19480) dave_gahan válasza papaguy (#19444) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Ezt nem lehet kivédeni azzal, hogy megosztasz egy mappát és abba pakolod bele a filmeket/almappákat?

(#19481) sandró60 válasza papaguy (#19444) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem ugyan xp-van.Nálam úgy működik csináltam 1 fő mappát videó cimmel ez van megosztva ezt megnyitva vannak az almappák a film témája szerint.Tehát nem partició megosztás van :K

[ Szerkesztve ]

(#19482) dave_gahan válasza sandró60 (#19481) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Pontosan erre gondoltam én is a 19480.-ban. :K

(#19483) SaitoX válasza nightshadow (#19478) üzenetére


SaitoX
tag

A 40D6500-al valóban, viszont a 40D500-nál már jóval drágább:)
100 hz-es tv játéknál egyébként mennyire számít? pl. PS3 esetén, hiszen a játékok úgyis csak 60 fps-el mennek, így nem tudom van-e bármi értelme.
Egyébként tetszenek a Sony TV-k is, de olyan 120-140k-s keretben gondolkozok maximum, annyiból meg úgylátom Samsungnál sokkal jobb lenne a választék (ha nem tükröződne).

(#19484) InfiniteReality válasza SaitoX (#19483) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem semennyire. Szerintem PS3-nál akkor 60Hz-el fog frissíteni. A legtöbb TV-nél a 100, 200, 400 és több Hz nem a panel frissítésére vonatkozik, hanem inkább a belső jelfeldolgozás sebességére utal (mivel ezek a TV-k köztes képkockákat számolnak ki a meglévőek közé, így finomabb mozgást eredményezve).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19485) sandró60 válasza dave_gahan (#19482) üzenetére


sandró60
addikt

Én csak egy kicsit "szájbarágosan"irtam a hozzászólásomban.Remélem nem lessz harag a részéről :D

[ Szerkesztve ]

(#19486) dave_gahan válasza sandró60 (#19485) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

;]
Csak nem... :P
Viszont azért furcsa a dolog, mert nem hiszem el, h ezt ne próbálta volna ki megoldásként, annyira kézenfekvő. :K

(#19487) leslieke válasza sandró60 (#19481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Linux+minidlna kombóval működik a partíció megosztás is. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19488) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ha veszek Conax CA modult és mindig TV-t akkor azt tudom használni UE40D6500VS tv-el ?
Vagy ez hogy mükődik ?

(#19489) sarkan válasza madarasz92 (#19488) üzenetére


sarkan
aktív tag

Az ingyenesen fogható adásokhoz nem kell más csak egy antenna, az előfizetősökhöz kapsz egy kártyát és azt kell a CA modulba dugni és már nézheted is.

(#19490) SaitoX


SaitoX
tag

Hmm, értem, akkor egy ilyen matt Samsung LE-40D550/551-el lehet egész jól járnék, árban is jó.
Azt esetleg nem tudja valaki, hogy mekkora input lagja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19491) sandró60 válasza dave_gahan (#19486) üzenetére


sandró60
addikt

Tudod nálam is előfordult,hogy túlbonyolitottam valamit,pedig ott volt előttem az egyszerűbb megoldás.erre mondjuk"fától az erdőt" :K
#19487 leslieke: Én már más hozzászólására reagáltam lehet,hogy ha neki cimezted volna több haszna lenne.Csak a saját beállitásaimat irtam le :K

[ Szerkesztve ]

(#19492) samgar


samgar
őstag

Esetleg erre valaki? [link]

Oppo Find X5 PRO

(#19493) bluobluo válasza Flashget (#19472) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Mert netről sosem veszek, szeretem látni mit veszek

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#19494) madarasz92 válasza sarkan (#19489) üzenetére


madarasz92
őstag

Értem arra már rájöttem hogy antennán jön adás .
De most már ősszeállt a kép. :)
:R

(#19495) SaitoX


SaitoX
tag

Egyébként ezeknek a TV-knek mennyire jó az átméretezési funkciója?
Mostani LG TV-men egyértelműen meglátszik a különbség, HD Ready, 1360x768-at tud, és ha pl. PC-n így viszem rá a jelet olyan szép éles a kép, mint egy monitoron, viszont ha 1280x720, vagy 1920x1080 akkor látszik, hogy ilyen átméretezett, főleg betűkön, pixelesebb picit, tehát nem olyan jó.
Egy Full HD Samsung TV-n, a sima HD mennyire szép? Pl. PS3-on is a játékok 90%a csak 1280x720-ban fut, ez 1920x1080 felbontású tv-n nem lesz rondább?

(#19496) netkoo válasza dave_gahan (#19479) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:) a Fukarban de vártam rá 1hetet. WIn 7 64bit.

Samsung S22+

(#19497) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Hali

A NET-et szeretném ráküzdeni egy 32D6100-as készülékre!

Jó hír a D6500 alatti típusok gazdáinak. Úgy tűnik van működő internet böngésző app. Letölteni innét lehet:

A fájlt letöltöttem,de nem tudtam vele mit kezdeni,nem tudom hogyan kell a TV-re telepíteni!

SamyGo-t már megcsináltam a TV-n fel is telepítette az alkalmazásokat!!

Várom válaszotok!
Köszönöm

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#19498) Carlo009 válasza nightshadow (#19471) üzenetére


Carlo009
tag

UE32D5500 típus tud annyival többet, amennyivel drágább az UE32D5000 típustól?
Ez pénztárca függő, de megéri a különbözetet?

(#19499) nightshadow válasza Carlo009 (#19498) üzenetére


nightshadow
veterán

A kettő között csak a SmartTv a különbség. Ha nincs szükséged a SmartTv szolgáltatásaira, akkor nem éri meg, ha igen, akkor megéri.

SaitoX: játékhoz fölösleges a 100Hz-es tévé, mert amikor átrakod a tévét Game Mode-ba, az az első, amit kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#19500) Shadowfax válasza nightshadow (#19499) üzenetére


Shadowfax
addikt

Annyit még hozzátennék, hogy a Smart tévék-re most a három éven felül plusz két év garancia is jár, tehát a D5500-ra most öt év a gari, míg a D5000-re csak három. Nekem például megérte azt a párezer forint különbséget a plusz két év, de persze mindenki maga döntse el, mire költi a pénzét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.