Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) sandró60 válasza littlerock (#19197) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem a "kemény80ezer ft" szót idézőjelbe tehetted volna,mert a novemberben vásárolt 37D550 tipusú tv-t igen"Olcsón" vetted.Most néztem az árakat a te tipusszámú tévédet 90-110ezer ft között ajánlják most ujonnan, legalábbis ahol néztem.Gratulálok ha ujként vetted és nem valami szállitási sérűlt ujracsomagolt tv-volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#19202) littlerock válasza sandró60 (#19201) üzenetére


littlerock
aktív tag

Igen úgy akartam, csak az lemaradt. Saturn nyitási akció volt a Bp-i Aréna plázában... kis sorban állás volt, de megérte.

Szép, meg jó, és hasra is estem a DLNA-tól, mert eddig nem foglalkoztam a témával, és új dolog volt számomra...

Mondjuk ez az optikai kimenetes dolog kicsapta a biztosítékot, mert szimplán szemétség, hogy Kínából kell elfogadható áron dekódert rendelni... Vagy pl egy Samu HT D350-et megvenni, a saját hangszórószett, esetleg DVD lejátszóstul mehet a levesbe...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19203) zoltay14 válasza Mumus1986 (#19200) üzenetére


zoltay14
csendes tag

Mit nem enged usbről? Arról is játszottam már le filmet.

Ui: Felvételről vagy lejátszásról beszélünk már?

[ Szerkesztve ]

(#19204) Tutu7030 válasza mrzed (#19188) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez az smb nem jön össze. Üresnek mutatja a Virt.USB alatti smb mappát.
Az nfs működik, félig-meddig.
Ugyanazzal a SHARES="/mnt/torrent/downloads értékkel az nfs megcsinálja a felcsatolást rendesen, a tv le is játsza az mkv filmeket is, de csak a /mnt/torrent/downloads mappában lévőket. Ha már egy újabb mappába van a film, azt már üresnek mutatja a tv. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19205) leslieke válasza Tutu7030 (#19191) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remélem használható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19206) Zsolt70


Zsolt70
csendes tag

Én voltam az, aki kételkedett, hogy le kell-e cserélnem a CRT tévémet, de "családi nyomásra" végülis megvettem a 40"-es 6500-ast... :)
(Igaz, korábban olcsóbban és ajándék Skype kamerával vehettem volna meg, most csak 4 szemüveg + 5 év gari. :( )
UPC digitális kábel előfizetésem van, ami ugye úgy "digitális", hogy csak Scart csatlakozó jön ki a dobozból, a dobozt meg nem lehet kihagyni, mert párosítva van a kártyájukkal. Úgyhogy a mellékelt Scart átalakítót használom. Így is elég szép a képe. (Az analóg adásokat meg se próbáltam behangolni.)

A tévé kihasználásához ugye további dolgokba kell befektetni...

1) Érdemes-e venni egy beltéri digitális szobaantennát a MinDigTV-hez? (Ugye Conax kártyaolvasó nem kell, mert van a tévéhez.)
Várhatóan jobb képet kapnék ezzel, mint a fent leírt "digitális" adásból?

2) Érdemes váltani a valódi digitális HD-s csomagra? Szebb ennek a képe a nem-HD adások esetén is?

3) Milyen külső diszket érdemes venni hozzá? Bármelyik 2.5"-esre igaz, hogy elviszi az USB-ről kapott táp?
Sebességbeli vagy egyéb kritériumok vannak? A 3.0-ás USB ugye felesleges, mert a tévében úgyse olyan van. (Bár,amikor rámásolok...)

(#19207) littlerock válasza Zsolt70 (#19206) üzenetére


littlerock
aktív tag

Bár csak 550-es a tv-m, de:

Szintén UPC előfizető vagyok, de a Scarton is egész jó a kép. 3 RCA-n jön majd a kép a DVD-ről, most a UPC egységen át Scart-ról.

Felvenni még nem akartam USB-n, de a 160 Gigás Sata-s 2,5"-os vinyó remekül átad mindent, még a 16 Gigás Bolygó neve Halál is szépen fut

A Tv - ről való lejátszásnál gond lesz az Optikai kimenettel.... dekóder, vagy erősítő kell hozzá...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19208) sandró60 válasza Zsolt70 (#19206) üzenetére


sandró60
addikt

1:Várhatóan jobb képet kapnék ezzel, mint a fent leírt "digitális" adásból?: IGEN ;)
2) Érdemes váltani a valódi digitális HD-s csomagra? Szebb ennek a képe a nem-HD adások esetén is?:IGEN ;)
3) Milyen külső diszket érdemes venni hozzá? Bármelyik 2.5"-esre igaz, hogy elviszi az USB-ről kapott táp? Sajnos ennél a kérdésnél nem egyértelmű az IGEN
Indok: vannak olyan 2.5" vinyók amihez kevés a készülékből kijövő áramerőség.Néz szét ebben a topikban is irnak a javasolt 2.5" vinyókról :K

[ Szerkesztve ]

(#19209) Tutu7030 válasza Zsolt70 (#19206) üzenetére


Tutu7030
veterán

Valami akció volt, hogy adtak conax modult a tv-hez?
Szvsz amit te annak gondoltál, az csak a modulfogadó adapter.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19210) Etikusz


Etikusz
tag

Sziasztok! 1-szer használt skype kamera érdekel valakit? Várom privátban az érdeklődőket.
Megegyezünk! :D

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

(#19211) Krisz79


Krisz79
őstag

Üdv!

Megoldható-e,hogy a routertől kb 4m-re levő laptopom-ig wifi-n jön a jel,onnét kábelal menne a tv-be?
Hogy lehet ezt beállitani?
Illetve ha vga csati van csak a laptop-on az ugye csak képet visz át a samu 6100-ra.
vettem a hangátvitelhez 3.5mm jack-et.
Vajon ez igy képes a jó minőségre?
3D-lejátszásához?

K.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19212) Etikusz válasza Zsolt70 (#19206) üzenetére


Etikusz
tag

Szia!

1:
Nem árt mert akkor tuti jobb és stabilabb a mindigTV adás.

2: Nyilatkozni csak az alap m1, Duna-ról tudok az gyönyörű

3: Bármilyen jó hozzá én ajánlom a SAMSUNGokat!

Ha érdekel van garanciás skype kamerám én nem használom ki azért vált feleslegessé.

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

(#19213) oszy78


oszy78
tag

Nekem 46D7000-esem van, ami ugye tudja a fullHD3D-t.
Kérdésem, hogy ezt csak bluray lejátszóval tudja?
Eddig csak half SBS-es 3D mkv-kat néztem a beépített médialejátszójával, de hétvégén egy full SBS-es 3D-s filmet akartunk megnézni, amire az a hibaüzenet jött hogy nem támogatott felbontás. Másik médalejátszóm nincs amivel kipróbálhattam volna, csak a TV belső lejátszója.
Másvalaki rajtam kívül próbált már full SBS filmet a belső lejátszóval lejátszani?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#19214) Krisz79


Krisz79
őstag

Esetleg merevlemezt kell vennem.?
Vagy még valami ilyesmiben gondolkodom:
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2827_27874.htm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#19215) InfiniteReality válasza Krisz79 (#19211) üzenetére


InfiniteReality
őstag

- TV-be megfelelő wifi kártyát téve, igen, menni fog.
- A beállitást nem tudom, nem próbálkoztam vele (esetleg nézd meg a tudástárat - aláirásomban megtalálod a linkjét).
- A VGA csatival olyan képet kapsz amilyen. Nemrossz-nemrossz, de nem lesz igazán éles. A laptophoz nincs dockstation, amin esetleg lenne legalább egy DVI / Displayport kimenet? Akkor megfelelő átalakító használatával HDMI-n vihetnéd be a jelet...
- Én a TV hangszóróját nem használom filmnézésre (annyira azért nem jó a minősége), csak amikor TV-t nézek. A számitógépből kijövő hang egy régi analóg sztereó erősitőbe megy bele.
- A 3D-t nem tudom átviszi-e a VGA kábel. Ez egy rettentő jó kérdés.

Krisz79 (#19214)
Az ALDI-s olcsó "noname" cuccokkal vigyázz, mert vagy megy vagy nem. Bár írt itt olyan is a fórumon akinek ment, de általában ezekkel az eszközökkel kapcsolatban inkább csalódás szokta érni az embert (azazhogy nem biztos hogy a TV-vel menni fog - számitógéppel biztosan megy).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19216) InfiniteReality válasza Krisz79 (#19214) üzenetére


InfiniteReality
őstag

-

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19217) Zsolt70 válasza Tutu7030 (#19209) üzenetére


Zsolt70
csendes tag

Bocs, nem egészen vagyok tisztában a fogalmakkal. Ki se csomagoltam, amit adtak hozzá. Semmi extrát nem adtak hozzá, ezekszerint akkor az a "modulfogadó adapter".

Azt hittem, hogy ez úgy működik, hogy ezt az adaptert rádugom a tévére és ebbe tudom beletenni a kártyát, amit a Mindigtévé extra előfizetéshez kapok. Tévedésben élek? Kell hozzá valami más is?

(#19218) Tutu7030 válasza Zsolt70 (#19217) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az csak az "adapter" , amibe a modul csatlakoztatható.
pl ilyen

és abba megy a kártya.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19219) BBéci válasza Zsolt70 (#19217) üzenetére


BBéci
titán

Igen kell Conax modul, azt fogadja a CI nyílás.
A Scartos médiaboxok képe silány, HDMI-sek lényegesen jobbak.

(#19202) littlerock
Egyáltalán nem szemétség, hanem teljesen normális, hogy optikai kimenet használatát támogatják a tévék. Mégis miként szeretnéd az erősítőbe juttatni a Dolby Digital és DTS 5.1 hangot? Éppenséggel HDMI-n is lehetne, de olyan bemenetes erősítője még kevesebb tévétulajnak van és a HDCP is közbeszól.
Arról nem a tévégyártók tehetnek, hogy mifelénk elterjedtek azok a rémesen gyenge minőségű egydobozos bögresztettek, amiken semmiféle digitális bemenet sincs.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19220) littlerock válasza BBéci (#19219) üzenetére


littlerock
aktív tag

Ezt a házimozis topikban megtárgyaltuk. Még koax kimenet sincs... Megoldottam, ahogy tudtam, ugye egy dekódert szereztem be, arra meg a Genius szett lett rákötve. Eddig szerintem nekem elég.

Egyre többen vannak megakadva ezen a kérdésen, ez veri fel pl a vaterán az optikai jel fogadására alkalmas erősítők árát...

Egy db "pár ezer ft-es megoldás" sincs a piacon, nem is kapható... Ezt a kérdést feltettem Saturn, és Mediamarkt üzletekben is, mindenki a vállát vonogatta, de volt olyan aki azt se tudta, hogy a mellette lévő HT D350-es szetten van optikai bemenet...
Egy 10.emeleti panellakásban lakó családfő megveszi élete tv-jét, és falba veri a fejét, mert az USB- bemeneten lejátszható anyagok hangját nem tudja kinyerni azon az áron, amit ő még ki tud fizetni...

"Arról nem a tévégyártók tehetnek, hogy..." - de igen, a tv gyártók gyártják ezeket is... számtalan család Orion meg hasonló dvd lejátszón nézi a filmeket. Ennyi jut nekik. Nekik még az 5.1 illúziója is csak akkor jut, ha van olyan eszköz, amelyik virtuális 5.1-et kreál...
nem más ez, csak árukapcsolás...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#19221) JoeYi válasza littlerock (#19220) üzenetére


JoeYi
őstag

nem kell ezen felháborodni. Mindenki verni fogja a fejét a falba ha tavasszal jön az új TV széria, garantáltan olyan javítások/újítások lesznek benne, amik cserére ösztönöznek

ez csak üzlet, nyilván mindenki tök boldog lenne ha tdná hogy a 200e Ft-os tévéje mindenben tökéletes és nem is lesz jobb nála a kövi 10 évben, de ez a gyártóknak tökre nem érdeke

(#19222) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tudnátok segíteni?

Az lenne a kérdésem, hogy Samsungnál(D5000 v. C6000) van-e 3 napos pixelhiba garanica, illetve ha igen, akkor ez vajon Auchanos váráslás esetén is érvényesíthető-e?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19223) slayvincoln


slayvincoln
csendes tag

Sziasztok!

Egyszer valaki itt a fórumon (de nem biztos, hogy itt:)) feltett egy külföldi fórum címet amit most sehol sem találok, ahol szépen le volt írva az összes LCD/LED tv típus formula kódjai mint ezen az oldalon a samsungnak:
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Aki tudja a címet kérem linkelje már be újra!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Még a törött óramutató is elindul a jövő felé

(#19224) JoeYi válasza slayvincoln (#19223) üzenetére


JoeYi
őstag

valójában abban a cikkben is ott van a link az "Erről az oldalról fordítottam ide a panel típus magyarázót" mondatban

(#19225) dimension75


dimension75
csendes tag

Van egy B467000 LED tv-m. Mostanában többször előfordult hogy avi formátumú filmet nem játszott le "nem támogatott fájlformátum" hibaüzenettel. Gondolom kodekproblémája van. Az lenne a kérdésem, hogy van-e ennek orvoslására valami megoldás. Halottam bizonyos alternatív szoftról, mint a Samygo, bár ennek használatától kissé tartok, pontosan nem is vagyok tisztában azzal hogy milyen változásokat okozna. Ha van bármi egyéb javaslat a médialejátszó hiányosságának megoldására, akkor a szívesen fogadnék ehhez javaslatot. Előre is köszönöm ha valaki válaszol.

(#19226) e30st


e30st
tag

Üdv!

lehet hogy rossz helyen járok, vagy az is elképzelhető, hogy naponta 10-en kérdezik ezt meg, de melyik az a Samsung Full HD 37 és 42" közötti TV, (akár LED, akár LCD) amit ár-érték arányban leginkább tudtok javasolni, és lehetőleg 130000Ft alatti az ára?

(#19227) InfiniteReality válasza dimension75 (#19225) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az a baj, hogy az avi csak egy doboz, egy konténer, amiben bármi lehet. Lehet hogy átnevezett mpg, de lehet hogy átnevezett MKV (ami azért vicc, mert az MKV is csak egy konténer). Lehet hogy a TV azért nem kezeli le korrektül, mert nem tudja felismerni mi az.
Illetve persze lehet, hogy újabb divx/xvid-del tömörítették, mint amit a TV le tud kezelni.
Javaslom a media player home cinema program letöltését, abban elinditva a kérdéses file-t, s F10 gombot nyomva, igen részletes infókat ad a file-ról. Ezalapján már utána lehet nézni / rá lehet jönni, miért nem játssza le a TV.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19228) sandró60 válasza JoeYi (#19221) üzenetére


sandró60
addikt

Ebben igazad van."javítások/újítások lesznek benne, amik cserére ösztönöznek" idézet tőled.Ez akkor lenne normális ha a KIS EMBER kis fizetésel is megtudná oldani az évenkénti csere-berét.Sajnos ez az emberek többségénél nem igy működik.A topikban már többszőr leirtam általában a 90%-a több évre vesz MODERN tv-t.Lásd engem 6-éves plazmát cseréltem idén.Mások meg a 10-év körüli CRT-tévéjüket cserélik le.Nem véletlenűl sokszor kérdezik a leendő tulajdonosok,hogy milyen hibái lehetnek a vásárolandó tv-nek amit kiszemeltek.A pénz azért bővével senkinek sincs (tisztelet a kivételnek)

(#19229) Rebell válasza InfiniteReality (#19215) üzenetére


Rebell
senior tag

- A 3D-t nem tudom átviszi-e a VGA kábel. Ez egy rettentő jó kérdés.

a 3d-t sima VGA kábellel nem fogja átvinni, ide már kell a 1.4 HDMI, mivel magát a digitális jelet kell továbbítani sztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19230) InfiniteReality válasza Rebell (#19229) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem is :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19231) zs2994


zs2994
tag

tudom ajánlani d5500 -ra fehler kolléga beállításait :
[link]

szerintem az eddigi legjobb...
mit szóltok hozzá ? vélemények ?

(#19232) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Van arra mód, hogy a DLNA-n keresztül érkező srt feliratot a beállítható "nagy" méreten túl még nagyobbra állítsam??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19233) BBéci válasza Rebell (#19229) üzenetére


BBéci
titán

Az 1.3 is hibátlanul átviszi a 3D jeleket, ha 2 méternél nem hosszabb.

(#19220) littlerock
Arra a kérdésemre nem válaszoltál, hogyan szeretnéd kinyerni a tévéből a Dolby Digital és a DTS 5.1 hangot? Szereljenek dekódereket, konvertereket a tévébe és analóg 5.1 kimenet legyen rajtuk?
Szerintem az SPDIF tökéletes, annál egyszerűbb és jobb nem létezik. Mát a legolcsóbb, belépő kategóriás házimozi erősítők képesek fogadni, kezelni, megszólaltatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19234) JoeYi válasza sandró60 (#19228) üzenetére


JoeYi
őstag

ez már politika, de szerintem nincs kis ember, csak nagy álmok. Csak azért mert létezik TV 200e-ért, nem kell azt megvenni.

(#19235) Draken


Draken
őstag

Erre vki ??

(#19236) adoks válasza Etikusz (#19210) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia!

Írtam priviben meg mailt is.

(#19237) mrzed válasza Tutu7030 (#19204) üzenetére


mrzed
senior tag

Lehet túl korai volt az öröm...
Úgy nézem, hogy 2 mappánál mélyebben nem akar látni... de ez se egyértelmű.
Azóta nem volt időm vele foglalkozni, de még nem adtam fel, úgyhogy folyt.köv...

Más:
Senkinek sincs Digi előfizetése? #19179

(#19238) Psytróger


Psytróger
tag

A napokban lettem boldog tulajdonosa egy 6000-es modellnek, és azt kell hogy mondjam hogy ennél elégedettebb nem is lehetnék. Már majdnem vásároltam nagy boldogan egy külső merevlemezt, hogy milyen jó lesz arról nézegetni a filmeket amikor olvastam itt erről az Alshare megoldásról, ami egyszerűen zseniális :)
A madaras tescoban ha vásárlás előtt hitelkártyát is igényel a vevő akkor kártyás kedvezménnyel 4 db 3d szemüveggel 149.900 most a tv, szerintem elég baráti.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#19239) gyugyo79 válasza mrzed (#19237) üzenetére


gyugyo79
addikt

Minden sd TV adás i -s volt és most is az mindenhol (kivéve 1-2 nem egyszerű halandóknak szánt feed).Még a hd is 1080i és nem 1080p ...
Sőt rengeteg olyan van ahol még azzal is trükköznek hogy a 1920x1080 helyett csak 1440x1080i vagy a 720x576i helyett csak 480x576i ...

(#19240) BBéci válasza gyugyo79 (#19239) üzenetére


BBéci
titán

Az 1440x1080i nem trükközés, hanem elfogadott és gyakran alkalmazott felbontás, a MinDigTV is abban nyomja a full HD-t.
Szerintem 480x576i nem létezik. Talán 720x480-at akartál írni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19241) zs2994 válasza mrzed (#19237) üzenetére


zs2994
tag

576i-ben jönnek az SD adások diginél

(#19242) Tutu7030 válasza BBéci (#19240) üzenetére


Tutu7030
veterán

HDTV wiki

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19243) BBéci válasza Tutu7030 (#19242) üzenetére


BBéci
titán

Nem találom a linkelt oldalon, hogy valamelyik szolgáltató abban a (SVCD) felbontásban adna, sugározna. Ugyanis arról volt szó, nem a Super Video CD-ről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19244) Tutu7030 válasza mrzed (#19237) üzenetére


Tutu7030
veterán

SamyGo-n most értekezek juzis28-cal, csak kicsit lassan megy a dolog, mert a google fordítóra kell "támaszkodnom". :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19245) mrzed válasza Tutu7030 (#19244) üzenetére


mrzed
senior tag

Csak lesz már belőle valami...
Egész délután a 04_04_samba.init -ben lévő scriptet bogarászom...
Sok változót kell "visszafejteni", hogy érthető legyen.
A mount része már megvan, erre a mkdir -en akadok fenn. Bárcsak olyan egyszerű lenne, mint a linux parancsok, de itt minden egy kicsit másként van... :(

(#19246) gyugyo79 válasza BBéci (#19240) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 720 sorból spórolnak így kevesebb sávszélességgel tudnak adni több csatorna elfér egy műholdon .Az 576 -ból már szerencsére nem tudnak spórolni.
Itt pld. megnézhető hogy a upc-nél milyen variációk voltak amikor az a táblázat készült.(Még 480×576 os adás is van...)
De pld van olyan csatorna ami már a központi elosztáskor is le van véve így a szolgáltatók ha utána 720 -al adják is csak a sz@rnak adnak egy pofont (Na jó profibb encoder talán jobban megoldja a felkonvertálást mint sok eszköz elektronikája).

(#19247) Tutu7030 válasza gyugyo79 (#19246) üzenetére


Tutu7030
veterán

Amikor pár éve a tarrnál indult a digitális ktv, volt olyan gyerekcsatorna, ami háromszázvalamennyi felbontáson ment.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19248) mrzed válasza mrzed (#19245) üzenetére


mrzed
senior tag

Tutu7030:
Lehet az lenne a legjobb, ha írna nekünk egy "biankó" 04_04_samba.init fájlt, ami egy gép egy adott mappáját mountolja teljes mappamélységig.
Felesleges ez az egész gépet átnéző mindent mountoló jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

(#19249) sandró60 válasza JoeYi (#19234) üzenetére


sandró60
addikt

Neharagudj elképzelhető,hogy egymás mellet elbeszélünk.Én nem politizálok egy olyan fórumban ahol emberek érdeklőnek a Samsung tv-k milyenségéről.Csak az én véleményemet osztottam meg.ha jobban figyeltél volna a KIS EMBERT-szót direkt nagybetűvel irtam és idéző jelbe foglalva,mert a kisember is nagy-EMBER.Igenis mégegyszer leirom-minden évben-sajnos az emberek többségének nincs lehetősége csere-berélni a tv-jét.(tisztelet a kivételnek) :K
Az árakról nem is irtam :O

(#19250) Krisz79 válasza Psytróger (#19238) üzenetére


Krisz79
őstag

Kaptál a tv-hez wifi-kártyát is?
Vagy azt az allshere-t,hogy használod?
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.