Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
UE40D5003-as TV-nem rájöttem, hogy mi okozza a legnagyobb felhősödést.

Túl magasra szereltem a TV-t. A TV középpontja kb 190 cm-en van megdöntöttem 15 fokot de így is rossz a berekintési szög.

Felálltam az ágyra és egyből javult a fekete helyzet. A sarkokon viszont így is megvan. Azzal nem tudok mit tenni.

Szóval lejjebb rakom egy 50 cm-t az sokat segít majd.

(#20702) Beltha


Beltha
csendes tag

Sziasztok!

Ha van egy 2 terrás SATA3-as Western Digital WD20EARX hdd egy külsö házban 3.0-s usb csatlakozoval, szerintetek a 40d6100 gond nélkül tudná vinni? Illetve mekkora fájlt tudna kezelni maximum? Még az is kérdés ugye hogy mekkora/milyen fájlrendszert ismer fel a tv.

Más: lattam írtátok itt korábban a wifi megoldását. Hogyan lehetne ezt okosban megcsinálni?(mindenképpen wifis megoldás kellene mert teljesen kiakarom kerülni a gépet és a routert kábelezéssel) csak azért mert szép dolog hogy 165ért megvettem a tv-t, 15ért még hozzá a szemüvegeket, 25 lenne ez a hdd, 10 a wifi adapter, és akkor még a hangrendszer (és a blueray lejatszas) sehol sincsen. help me plsss:)

Köszönöm elöre is!!

[ Szerkesztve ]

(#20703) sandró60 válasza Bull Boss (#20700) üzenetére


sandró60
addikt

Nem ajánlott a hagyományos ablaktisztitóval tisztitani ;]
Viszont lehet kapni abban a bizonyos 290-es boltban alkohol mentes lcd tisztitót kb 2,5dc műanyag flakkonban."A mozgó tárgyaknak mozogni kell" ;]
A tisztitást enyhén nedves kendővel is meg lehet csinálni áramtalanitott tévénél.

[ Szerkesztve ]

(#20704) atesss válasza atesss (#20655) üzenetére


atesss
addikt

Sikerült a beállítás, bár van néhány érdekes dolog, ami probléma.
Pl. a HDMI3 / DVI csatlakozóra dugom a gépet HDMI-n, ha a Bemenet nevének a "DVI"-t, vagy a "DVI PC"-t adom meg, akkor nincs hang.
Ezért "PC"-t adtam meg névnek.

1920x1080p @24Hz-en a kép széle lelóg, úgy tűnik minden irányba néhány centit.
De 60Hz-en viszont nem csinálja.
Viszont ha 60Hz-en a nevet átállítom, akkor a "PC" és a "DVI PC" név kivételével minden névnél szintén van lelógás, de ez kisebb, mint 24p-nél.
Most úgy van beállítva a driver, hogy a laptop felnyitott kijelzőjénél klónoz, tehát mindkettő működik, és a TV 1920x1080p @60Hz-et ír ki módnak. Bár nem túl jó a minőség, ilyenkor mi csinálja az interponálást (ami gondolom hogy van, lévén nem azonos a felbontás, a notié 1366x768. De még szerencse hogy a képarány azonos.), a TV, vagy a gép ?
Ha lecsukom a kijelzőt, akkor viszont átáll 1920x1080p @24Hz-re.
És a színek is megváltoznak, 60Hz-es módban elég fakónak tűnik a 24Hz-eshez képest.

Pontosabban a "Most úgy van beállítva a driver" azt jelenti, hogy úgy állította be magát, én nem állítottam semmit be, hogy mi történjen lecsukott fedél esetén. Gond is, hogy nem tudom beállítani külön !

(#20705) Bull Boss válasza sandró60 (#20703) üzenetére


Bull Boss
senior tag

nem ismerem ezt a boltot. Konkrétan mi a neve ennek a szmötyinek? :U

(#20706) air válasza Beltha (#20702) üzenetére


air
nagyúr

Előre nem tudja megmondani senki, hogy szeretni fogja-e. Nagy valószínűséggel igen.
Nem a fájl mérete határozza meg, hogy le tudja-e játszani a TV, hanem a felbontás, bitráta, konténer, kódolás stb. NTFS-t kezel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20707) Tutu7030 válasza Bull Boss (#20700) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én victory vagy hama lcd tisztítót szoktam használni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20708) Roland93 válasza Beltha (#20702) üzenetére


Roland93
aktív tag

Nekem egy 1 TB-os Verbatim USB 3.0-s külső HDD-m van.
Gond nélkül viszi a tv (ue40d6100).

(#20709) sandró60 válasza Bull Boss (#20705) üzenetére


sandró60
addikt

ONE- EURO-a bolt neve lasan már minden sarkon lessz ilyen mindenféle"kacatot" árulnak Többek között azt amit irtam.Konkrét márka neve nincs.Leirom,hogy mivan a cimkéjén-PLASMA/LCD-SCREEN CLEANER,ez egy kék szinű flakon kb 2.5dc.Nekem bevált. alkoholmentes

[ Szerkesztve ]

(#20710) Bull Boss válasza sandró60 (#20709) üzenetére


Bull Boss
senior tag

okés :R erre a kép elmosódásra nem tudsz valamit mondani ? :U

(#20711) Treff válasza Treff (#20688) üzenetére


Treff
aktív tag

A (#20688)-ban feltett kérdéseimre valakinek van valami infója és tippje? :F

(#20712) mrhitoshi válasza Beltha (#20702) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Felejtsd el a Wifit. Normális Full HD-s film 10-15 GB -tól kezdődik, olyan 15-20Mbit/s-al, ami már a vége sok wifi routernek. Szerintem vedd meg a külső vinyót, az a legjobb ha nem akarsz kábelezni, tudja kezelni a TV, nem fog akadni a film se. Nekem eddig 23GB-os film volt a legnagyobb, amit lejátszottam a TV-n, és semmi baja nem volt vele, hozzá teszem .mkv volt a formátuma, és olyan 17Mbit/s-os a bitrátája. :R

Ja igen fontos!! A TV tudja kezelni az NTFS fájlrendszert, és a FAT32-es fájlrendszert is.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#20713) leslieke válasza mrhitoshi (#20712) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sőt, ext3-ról is olvas.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20714) mrhitoshi válasza leslieke (#20713) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Még jól jöhet valamikor ez az infó. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#20715) leslieke válasza mrhitoshi (#20714) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem jól jött, a PC-n csak ext3-as partíció van. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20716) Vanek úr


Vanek úr
csendes tag

Sziasztok !

Nemrég vásároltam egy 46D6500 -at. Azt hiszem meg vagyok vele elégedve. Egyetlen hibája, a sarkokban jelentkező bevilágítás, ami mondjuk csak sötét szobában, fekete felületnél látszik.
A képe összességében véve nagyon szép.
Volt alkalmam LG (passzív), és Samsung (aktív) tévéken demókat nézegetni több bevásárló központban.
Az LG-nél nagyon megfogott, hogy a falevelek, hópelyhek, buborékok, "kiléptek" a tv-ből, szinte az orromra estek, a tv képernyő síkja, és az orrom között repkedtek.
Valahogy a Samsungnál ezt nem tapasztalom. Egy 3D-s filmnél / demónál van rendes térhatás, mélységérzet, és szép a kép, de ezt a "kilépést" nem tudtam idáig elővarázsolni.
Nyilván pont ugyanaz a demó kellene, hogy kijöjjön a különbség.
Vagy talán a két technológia között ekkora a különbség ? Mik a tapasztalatok ?
Kérlek osszátok meg a tapasztalataitokat.

Üdv.

...nincs klímám, windows van.......

(#20717) leslieke válasza Vanek úr (#20716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetlen hibája, a sarkokban jelentkező bevilágítás, ami mondjuk csak sötét szobában, fekete felületnél látszik.

Ez a felhősödés nevű jelenség, beállításokkal csökkenthető, de teljesen nem tűnik el.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20718) Beltha válasza mrhitoshi (#20712) üzenetére


Beltha
csendes tag

köszönöm szépen! egy picit félreértettél de valószínű én fogalmaztam rosszul. Wifi nem filmlejatszashoz kellene hanem netezéshez. Természetesen én is külsö vinyón keresztül szeretném megoldani a filmlejátszást, egyrészt mert (mint te is emlitetted) sokkal jobb, masrészt sajnos pcmben csak egy 250es vinyo van, az meg semmire nem elég.
Ha esetleg nem olvastátok előző kommentem, most döntés elé állított egy srác, mert egyik forumba feltett egy SATA3-as Western Digital WD20EARX hdd-t (ami külsö házban van) mindösszesen 24ezer forintért. Van rajta egy darab usb 3.0 port. Na most ez a hdd 34nél kezdődik újonnan. A szerkezet 3 év garanciával rendelkezik. Meg is venném csak mivel elég laikus vagyok a témában, félek hogy nem fogja érzékelni a tv.(nemtudom miért, csak feltételezem:D) Tipp?

Egyébként érdekes mert megvettem, próbálgattam hdfilmekkel, és a vásárlást követő másnap beraktam valami imax bálnás filmet (4-5giga a ~45perc hossz) es a film elejen kiszurtam hogy hoho! 1-4 led nem ég középen! Mondom mi a..?! előszőr reméltem hogy csak koszfolt vagy direkt olyan de a világos kék-háttérrel 3 nagyon szembetűnő volt. Ezekután sok filmmel próbáltam megnézni hogy vajon látszódik-e azokon de egyiknél sem észleltem semmit sem. Talán nem volt olyan jelent a filmekben vagy nem is tudom (10-15 gigás bluerayekkel probaltam csak 1080pseket, szal még az sem mondható hogy nem volt elég jó felbontás hozzá).
Valakinek esetleg van valami tanácsa hogyan is tudom gyorsan és pontosan kiszürni azt (pl egy pendrivera telepíthető vagy rakható file-lal) van-e és ha van mennyi pixelhiba a képernyőn?
Leszedtem valami pixelhiba tesztert (több egyszínű képet vetített ki a monitoromra) viszont virusirto rögtön elkezdett sírni szóval azt inkább hanyagolom. Köszi előre is.

(#20719) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Van egy UE32C5000 típusú TV-m, a következő vele a probléma: nem hajlandó hangot felvenni a set-top-boxomtól. HDMI kábelen vannak összekötve, kép van, hang nincs. Egyik HDMI aljzatba dugva se jó. A STB működik ugyanazzal a kábellel a másik, LG tévén, ahogy az Xboxom is tökéletesen működik HDMI-n. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20720) mrhitoshi válasza Beltha (#20718) üzenetére


mrhitoshi
veterán

USB 3 kompatibilis vissza fele, szóval max a TV nem tudja kezelni a 100MB/s-ot. :DDD
Wifi erre tökéletes, amit mondasz. :K

PS4

(#20721) pucni válasza Bull Boss (#20705) üzenetére


pucni
csendes tag

Tesóm domestos-os törlőkendővel plazmatévé képét pucolta meg egyszer. Azóta azon is van "felhősödés", de a legdurvább fajta. Bekapcsolva szerencsére nem látszik. Vegyi anyagokkal és oldószerekkel jobb vigyázni. Érdemes csak a TV sarkában kipróbálni a hatást és ha nincs gond akkor telibe törölni.

(#20722) Vanek úr válasza r4z (#20719) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

Régen ugyanez volt a gondom, csak számítógéppel.
Amelyik HDMI aljzatba van csatlakoztatva az STB-d, az nevezd át pl: pc-re, vagy pl: iptv-re.
Nekem az átnevezés után egyből lett hang.

[ Szerkesztve ]

...nincs klímám, windows van.......

(#20723) mezis válasza r4z (#20719) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
STB audio Out-ot a TV Audio In-be. Ha másképp nem megy, akkor a SCART csatlakozón keresztül.

mezis

(#20724) r4z válasza Vanek úr (#20722) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem nyert. Frissítettem a szoftvert is, de az sem segített.

mezis: Scart-on nem akarom. Audiokábelt már próbáltam, de az se segített.

Szerk: Végül egy teljes nullázás segített. Ne kérdezzétek, miért.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#20725) Flashget válasza Vanek úr (#20716) üzenetére


Flashget
félisten

LG tipusa?
valszeg megtapasztaltad a full 3D és a sima 3d közti különbséget..samuba a D7000-nél is az orrodra estek volna :)

Realme GT Master Edition

(#20726) Vanek úr válasza Flashget (#20725) üzenetére


Vanek úr
csendes tag

LG típusát nem tudom, de azt hiszem ugyanakkora képátlójú volt, mint az említett 46D6500, és még olcsóbb is volt vagy 40e.-el :((
Akkor ezek szerint a D6500-nál nem fog az orromra esni a hó... :O

...nincs klímám, windows van.......

(#20727) Beltha


Beltha
csendes tag

egy d6100 vs d7000 vs d8000 -es összevetésnél milyen föbb különbségeket tudtok felhozni? letudnám cserélni a d6100amat nagyobbra csak ráfizetéssel csak kérdés hogy megéri-e. ahogy néztem a 3 tipus árai: 180ezer vs 290ezer vs 350ezer körülbelül

(#20728) leslieke válasza Beltha (#20727) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt vannak az alapvető különbségek: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20729) KorLaci


KorLaci
tag

Nem semmi ...
Szinte hetente jön ki új szoft a D7000-re.
A mostani : T-GAPDEUC-1020.0
27.-én jött ki. Jó lenne tudni, hogy mit variáltak benne.

[ Szerkesztve ]

(#20730) Beltha válasza leslieke (#20728) üzenetére


Beltha
csendes tag

hát ezt nem értem. mindenhol ugy van reklámozva hogy a d6100 tud 2d-3d konverziot, de pl amit te linkeltél abban meg az van hogy nem tud. most akkor wtf?

(#20731) air válasza Beltha (#20730) üzenetére


air
nagyúr

Hol reklámozzák a 6100-at 2D-3D konverzió funkcióval?
Bemenni, fejüket beverni. ;]
A 3D-ready nem azt jelenti.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20732) kosen


kosen
csendes tag

Hello,

samsung ue32d5000 típusú TV-n megoldható szoftverfrissítéssel vagy valamivel, hogy tudjak internetezni rajta? Hálózathoz tudok csatlakozni, viszont SmartHUB funkció nincs rajta.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#20733) air válasza kosen (#20732) üzenetére


air
nagyúr

Megoldható. Kell venni hozzá egy Smart HUB-bal felvértezett BD lejátszót.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20734) KorLaci válasza Chase (#20686) üzenetére


KorLaci
tag

Ne szenvedj a telepítéssel, tedd fel a Samsung szerverről "YouTube on TV"-t, az is lejátszik HD, és 3D filmeket.

(#20735) kosen válasza KorLaci (#20734) üzenetére


kosen
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, de ez hogy megy pontosan? Tudok olyan szoftvert is telepíteni onnan, hogy internetet használjak? A filmnézés megoldott küldő winchesterről, arról lejátszik mindent.

(#20736) urbanjozsi válasza Beltha (#20730) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nem tud.

(#20737) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!
Van egy LE32D551-em, és az lenne a kérdésem, hogy az "All share" funkciót hogyan tudom rajta aktíválni? A telómon is van egy ilyen funkció, és lehetőség van arra, hogy megosszam a képeket, hangokat videókat tv-n.

ya és még egy kérdés: külső hdd-ből mennyi a legnagyobb, amit a tv felismer? Milyen formátumba érdemes hdd-re filmet rakni, hogy a tv felismerje, és lejátssza?

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20738) vilmaboy


vilmaboy
őstag

jól hallottam, h van valami windózos csatornalista szerkesztő?

AllShare megy linux alatt? egész pontos ubuntu...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20739) BBéci válasza leslieke (#20717) üzenetére


BBéci
titán

A bevilágítás nem egyenlő a felhősödéssel. Előbbi a széleken, sarkokban, utóbbi a panel bármelyik részén előfordulhat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20740) sandró60 válasza vilmaboy (#20738) üzenetére


sandró60
addikt

Az All Share itt a link ami azt mutatja csak winre van
xp-vista-vin7

[ Szerkesztve ]

(#20741) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok nekem a következő lenne a kérdésem.
Van két tv-m az egyik egy samsung LE40D550K1W típusú a másik pedig egy samsung LE40B530P7WXXH a kérdés a következő.
Mi történe ha az 530-as típusra rátenném az 550-es firmware?
Lehetséges egyáltalán elrontanám vele?

A másik hogy az 550-ba lehet lant csatlakoztatni és nem lehet valami cuccot leszedni rá hogy tv-n lehessen youtubot nézni és ilyesmi ??

(#20742) sandró60 válasza wertigo1984 (#20737) üzenetére


sandró60
addikt

A tv menűjében van lehetőség külső érzékelő beállitása(Teló)
A 2Tb-os vinyókat biztos felismeri
Gyakorlatilag az összes népszerű formátumot felismeri a tv(xvid-avi-mkv stb) Természetesen a HDD-NTFS-re formázva :K

(#20743) myckie2


myckie2
őstag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy LE40D550 tv-nél nem lehet valamivel (pl:firmware) elérni a PVR funkciót? :R

[ Szerkesztve ]

(#20744) wertigo1984 válasza sandró60 (#20742) üzenetére


wertigo1984
őstag

megnézem és Köszi a segítséget! :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20745) sandró60 válasza shaggy (#20741) üzenetére


sandró60
addikt

Csak a saját firmware-jó.Ha mást teszel vagy tennél rá elképzelhető,hogy a tv nemfog működni.Lehet nem is engedné rátenni az idegen firmet.
550-ben a lan csatlakozón kersztűl frissiti a firmwaret,és lehet a számitógépre tett videó tartalmakat megosztani a tv-vel ezzel a programmal- AllShare

(#20746) shaggy válasza sandró60 (#20745) üzenetére


shaggy
aktív tag

értem köszönöm akkor megse kísérlem nemhogy baja legyen.
a lannal meg próbálkozok most a lan a gépbe van dugva de majd megosztom valahogy

(#20747) sandró60 válasza myckie2 (#20743) üzenetére


sandró60
addikt

Firmware-val biztos nem lessz elérhető,de az okositó srácok már dolgoznak ;]

[ Szerkesztve ]

(#20748) tibike8 válasza Vanek úr (#20726) üzenetére


tibike8
őstag

Az orrodra eshet. Nézd meg pl. az Aranyhaj és a nagy gubancot 3D-ben és csodálkozni fogsz :D. Vagy a Hupikék törpikéket 3D-ben.

(#20749) myckie2 válasza sandró60 (#20747) üzenetére


myckie2
őstag

Ezt hogy kell értenem? :R Vannak speciális tv hackerek? :Y

(#20750) tibike8 válasza vilmaboy (#20738) üzenetére


tibike8
őstag

Pl. itt a [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.