Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

Sziasztok. 40D6500-at lehet tovább okosítani?

(#20202) azozo válasza bbazso (#20200) üzenetére


azozo
senior tag

Ez jó hír :)
Kíváncsi vagyok mikor lesz kész :)

(#20203) sandró60 válasza Mumus1986 (#20201) üzenetére


sandró60
addikt

Mit akarsz még rajta okositani?Talán finomitani a különböző funkcióknál, azt meg a firmware-fogja megoldani.Gondolom "4D-re okositást" egyszer majd "megoldják" ;]

[ Szerkesztve ]

(#20204) kischico válasza sandró60 (#20203) üzenetére


kischico
tag

Én a RMC30D1P2 érintőképernyős távirányítóhoz szeretném okosítani mert elvileg csak a 7xxx szériától megy a dual képernyő, de több leírásban is olvastam hogy a 6500-is tudja. Tudom hogy más is küzd ezzel a gonddal mert privátban már jelezték. Azért szeretném a szerviz menüben a modellt állítani de az nem aktív... :U

[ Szerkesztve ]

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#20205) leslieke válasza bbazso (#20200) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jöhet. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20206) sandró60 válasza kischico (#20204) üzenetére


sandró60
addikt

Én meg az D5500-as tv-t szeretném okositani 3D-re :O Hiába irnám át más tipusszámra
Sajnos technikailag nem megy A szerviz menűben való állitgatás, pláne aki életében még nemcsinált ilyet az még rosszat is tehet a tv-ben.Magyarúl hazavághatja

[ Szerkesztve ]

(#20207) kischico válasza sandró60 (#20206) üzenetére


kischico
tag

Az azért egy kicsit más tészta :) egy kis pálinkával okosítsd fel magad és ha már duplán látsz akkor jöhet a szemüveg :DD

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#20208) sandró60 válasza kischico (#20207) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy az ünnepek alatt igy lessz. ;] Amúgy minden kedves fórumozónak Békés Boldog Karácsonyt kivánok :R

(#20209) Flashget válasza Mumus1986 (#20201) üzenetére


Flashget
félisten

Mire gondolsz? beágyazzon, kávét főzzön? :)

Realme GT Master Edition

(#20210) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

Samsung UE40D5500, a képernyő jobb szélén egy zöld csík jelenik meg közvetlen a keret mellett függőlegesen bekapcsolás után 20-30 perccel, illetve ha USBről játszok le dolgokat. A beépített tesztképnél nem látható a csík, tehát elvileg gondolom nem pixelhiba. FW frissítést már megvolt.

Valakinek van ezzel tapasztalata? Mi a következő lépés? Szervíz?

Köszönöm!

(#20211) pepe4


pepe4
tag

d6570 tv lejátssza az m2ts fájt?

(#20212) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Boldog karácsonyt Mindenkinek!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20213) sandró60 válasza wurci (#20210) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem szerviz.Mióta csinálj ezt a tv?

(#20214) Iludka


Iludka
tag

Üdv. Olyan prooblémám volna hogy van egy Samsung 40"-os FULL HD Lcd tv-m és a jóbb szélén van egy elég vékony Pixel csík függőlegesen ennek esetleg lehet valamit csinálni?
Köszönöm előre a válaszokat.

(#20215) Flashget válasza wurci (#20210) üzenetére


Flashget
félisten

szervíz..ha 3 napon belül van akkor tv csere de iziben

Realme GT Master Edition

(#20216) nemén


nemén
csendes tag

Sziasztok,

A Távirányító billentyűzetkiosztását át lehet valahogy programozni (ue40d6000) ?

Kissé bosszantó, hogy pl. az automatikus kikapcsolást, illetve a fényerőt, csak x almenüből lehet elérni...

(#20217) sandró60 válasza Iludka (#20214) üzenetére


sandró60
addikt

Ha jótállás van rajta akkor talán a szerviz foglalkozik vele.Ha meg nincs akkor szerintem borsos áron cserélnek kijelzőt :K

(#20218) sandró60 válasza nemén (#20216) üzenetére


sandró60
addikt

Nem lehet.Vannak különböző programozható távirányitók,de szerintem azzal se lehetne egyszerűbben megoldani :K

[ Szerkesztve ]

(#20219) Rebell válasza sandró60 (#20218) üzenetére


Rebell
senior tag

igen ez 1 picit idegesítő, hogy nincs úgymond gyors bill. hozzárendelés.
De viszont a T220Hd Tv/monitorom távirányítója tökéletesen megoldja ezt a problémát, csak picit idegesítő hogy kb 4távirányítóval tudom kezelni tökéletesen kezelni a Home Cinema berendezést :DDD :)) :))

(#20220) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok!

Haverom most vett egy új tv-t (LE40D550) viszont van egy olyan problémánk, hogy ha full hd-ra tesszük a felbontást, akkor nem tölti ki a képernyőt, azonban úgy tűnik, hogy ezt csak ennél a felbontásnál csinálja. Szerintem szoftveres probléma lehet, a kártyája: Gigabyte ATI Radeon 6850. A legújabb driver van fent a kártyához és a két eszköz DVI-HDMI kábellal van összekötve. Képméret esetén pedig csak 16:9 és 4:3 között lehet választani. Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Üdv: Maybourne

Tárgytalan. Közben megvilágosodtam, de inkább nem írnám le a megoldást. :B

[ Szerkesztve ]

(#20221) Flashget válasza Maybourne (#20220) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tévé hanem ismert CCC hiba.
catalystban a My digital Flat panels--->scalling options és a csúszkát teljesen jobbra a 0%-hoz. és utána jó lesz.

Realme GT Master Edition

(#20222) Maybourne válasza Flashget (#20221) üzenetére


Maybourne
tag

Valóban, köszi. Én viszont annyit csináltam, hogy átdugtam a videókártya másik kimenetére a DVI csatlakozót és úgy már jó volt, de csak azért mert annál érdekes módon 0-ra volt állítva. :R

(#20223) wurci válasza Flashget (#20215) üzenetére


wurci
tag

Köszönöm sandró60, Flashget! Akkor szervíz.

Már egy hónapja csinálja, csak még nem volt időm foglalkozni vele. Egyébként kb féléves a TV.

(#20224) sonye


sonye
senior tag

Na egy kis panel lottó:

Nem annak kell örülni, ha Samsung a panel, hanem annak, ha jól működik és nincs pixel!
Lehet bármilyen panel, mert a samsung gyárban is úgy gyártanak, hogy 2-3 pixel neb baj, még átmegy, meg ha van pici hiba az is átmegy! Sajnos tudom, mert sógor annó még a gödi Samsung SDIHU-ban dolgozott, és látta, hogy nem csak 100%-os panelek és CRT TV-k mentek eladásra és szerelésre...

Továbbra is várom az ötleteket D6100-ban 2D-3D konverzióra, mert szerintem csak szoftveresen van butítva a TV, hiszen a menüben benne van a lehetőség.

(#20225) spiercell


spiercell
aktív tag

Sziasztok!

Van egy C530-am, és azt szeretném h a laptop hangszóróként használja a tévét, persze kijelzőként is. Megoldható-e mert a catalyst azt írja, hogy a kijelzők nem támogatják a hangot.

(#20226) Nova96


Nova96
őstag

Meglett véve a téve amit ajánlatotok de a csatornákat felismeri csak kódoltnak jelzi.
A csatorna upc médiaboxról megy valami ötlet hogy kell?Automatikus felismerésre rámentem de a csatornákat nem ismeri fel.

(#20227) BBéci válasza spiercell (#20225) üzenetére


BBéci
titán

Nekem sikerült, viszont a laptopomban nVidia videokártya dolgozik.

(#20226) Nova96
Ha boxon keresztül kapja a tévé a jeleket, ne kerestess csatornákat, hanem állítsd a megfelelő bemenetre!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20228) Dog 11 válasza spiercell (#20225) üzenetére


Dog 11
tag

Pl. : PC>tv VGA bemenet>távirányító Tools gomb>Energiagazdálkodás>Kép ki .Sötét képernyő és hang az eredmény.

(#20229) Napfénysüti

Kipróbáltam az AllShare programot kábelen, tényleg jól működik. :)

Més que un club!

(#20230) Nova96 válasza BBéci (#20227) üzenetére


Nova96
őstag

Sikerült,hogyan lehetne jobb képet csinálni tévére én hdmire gondoltam de a médiaboxon csak scar csatlakozó van. :F

(#20231) BBéci válasza Nova96 (#20230) üzenetére


BBéci
titán

HD adásokat nézz! A Scartos SD meglehetősen vacak, azokhoz felesleges volt full HD tévét venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20232) Nova96 válasza BBéci (#20231) üzenetére


Nova96
őstag

Magyarán más csatlakozóval sem lesz szebb?
Másik kérdésem a gép-tv között wifisen filmet hogyan lehet küldeni meg van a tvre a vevő utána?

(#20233) samsuung válasza sandró60 (#20165) üzenetére


samsuung
csendes tag

Köszönöm a választ!
Az ügyfélszolgálat és a szervíz érdekes módon nem tudott ilyen hibáról és a budapesti központi szervízbe vitték volna bevizsgálni ,furcsa hozzáállás.

(#20234) BBéci válasza Nova96 (#20232) üzenetére


BBéci
titán

HDMI-n keresztül valamivel jobb szokott lenni, de csodákra az sem képes.
A hálózatos filmlejátszásról többszáz hozzászólásban volt szó, én nem használom, a célhardverek, médialejátszók híve vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20235) medek3


medek3
aktív tag

Érdeklődnék, hogy samu ue40D6000 -es megéri e az árát 173 EFt.
Valós 100Hz en működik a 3D?
Van nála jobb ebben az árfekvésben?
1 órán belül meg kellene vásárolnom, így remélem olvassa aki ismeri a típust.

Kellemes ünnepeket mindnyájatoknak!!!

(#20236) sandró60 válasza medek3 (#20235) üzenetére


sandró60
addikt

Ha ilyen áron veszed akkor csapj le rá.megéri az árát.Amit kérdeztél azt nem pontosan értem. 100HZ az biztos.Nézd meg Ha akcióban adják jár-e hozzá valami pluszban(szemüveg-usb stick)ezeket szokták adni.Hivatalos helyről vásárolva boltól függően 5-évre lehet hosszabbitani a garanciát :C

[ Szerkesztve ]

(#20237) Flashget válasza medek3 (#20235) üzenetére


Flashget
félisten

árgépen többnyire ennyi ha ez érdekelt..
100Hz..igen
3D-ben viszont nem full HD azt csak 7000-től van.

Realme GT Master Edition

(#20238) medek3


medek3
aktív tag

Ahol néztem eddig nem nagyon adtak hozzá csak hdmi kábelt.
Akkor lehet jobban járnék, ha nem 3Déset vennék hanem sima ledet csak jobb minőségűt?
Azt tudom, hogy 200Hz en működik csak a 3D-ben nem voltam biztos
A hetes sorozat viszont már elég drága aszem.

(#20239) petikex


petikex
tag

Sziasztok! van egy Samsung UE32D5000-em, ezt használom most képernyőnek
a kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy ha full hd-ba rakom akkor a képernyő egy része kilóg, míg kisebb felbontáson kitelítí, mikor a képernyő full hd? hogy tudnék ezen változtatni? HDMI-ről megy a kép...

(#20240) sonye válasza petikex (#20239) üzenetére


sonye
senior tag

Próbáld meg a TV-n 16:9-re tenni a méretet. És ne nagyítva legyen a kép. nálam akkor lógott le csak. Remélem segít a dolgon.

(#20241) spiercell válasza BBéci (#20227) üzenetére


spiercell
aktív tag

Nem megy, HDMI kábelen próbálom és HD5650 van a lapiban.

Amikor észreveszi a tv-t, akkor kiírja h hangot támogat, de amikor konfigurálja utána meg már azt írja h nem... A vga-t meg nem igazán értem az nem visz hangot, meg a sötét képernyő sem túl izgalmas :F

(#20242) spiercell válasza spiercell (#20241) üzenetére


spiercell
aktív tag

Na közben megoldottam, a windows hangpanelban csak az alapértelmezést át kellett állítani :U . A catalyst használhatatlan ebből a szempontból a konfigurálása nem ér semmit. Köszönöm a segítséget.

(#20243) BBéci válasza spiercell (#20242) üzenetére


BBéci
titán

Néha a legegyszerűbb dolgokra jövünk rá a legnehezebben. Én is sokat vacakoltam, mire összehoztam a laptopot az erősítővel, azon keresztül a tévével. Pár alkalommal használtam filmlejátszásra, aztán áttértem célhardverekre.
Összehasonlíthatatlanul jobbak, kényelmesebbek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20244) air76


air76
tag

Nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok,minden fórumozó tagnak!!!Mozizzatok,játszatok,tévézzetek az elkövetkező három napban!!!Ja és ne legyen probléma az újjonan vásárolt tv-vel!

(#20245) InfiniteReality válasza petikex (#20239) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az overscan-underscan csúszkát / beállitást tedd nullába és ne az egyes HDMI-be dugd hanem a kettesbe.
Továbbá a TV menüjében a képbeállitások résznél a képméret kitöltés beállitáson álljon.
Angolul Screen - Screen Adjustment - Picture Size: Screen Fit (nem biztos h a tvnek megfelelően forditottam magyarra, de ezt kell beállitani).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20246) Fidel76


Fidel76
tag

Van egy 40D5003-as tv és a t-home féle iptv-vel sehogy se akar összepasszolni HDMI-n keresztül. Van amelyik adó teljesen kitölti a képernyőt és van amelyik nem(ebből van a több).
box-on is állítgattam már, meg a tv is próbálgattam, de nem akar passzolni.
Valaki valami ötlet, hogy mi lehet a baj ?

Ugyanehhez a tvhez tud valaki valami oldalt ahol kalibrált beállítások vannak, amit én is használhatnék?

Nekem PC-re is rá van kötve, így érdemes nekem egyáltalán "okosítani" a tv-t? :)

(#20247) ficere válasza Fidel76 (#20246) üzenetére


ficere
aktív tag

Sziasztok szerintetek melyik tv-t vegyem meg samsung d6510 vagy d7000?

Machete nem ír sms-t

(#20248) zolka1977 válasza Fidel76 (#20246) üzenetére


zolka1977
tag

T-home - menü-beállítások-televízió-képarány beállítása-1080vagy720.

(#20249) Gabesz1019 válasza Fidel76 (#20246) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

A Set Top Box távirányítóján a sárga gomb alatti gombot nyomd meg és a képaránynál válaszd a széthúzottat. Így a 4:3-as képet is ki fogja tölteni és nem lesz sem alul-felül sem kétoldalt fekete csík.

FullHD -ra átállítás:
Menü - Beállítások - Televízió - Képarány beállítása - 1080i high definition

(#20250) pucni válasza pepe4 (#20211) üzenetére


pucni
csendes tag

d6570 tv lejátssza az m2ts fájt?

Nekem lejátszotta a következő módon:
A *.m2ts kiterjesztést először nevezd át *.ts kiterjesztésre a számítógépen. Ha utána USB-ről játszod le, akkor elvileg vinni fogja.
Ha hálózatról, akkor lehet, hogy előbb frissíteni is kell a mappatartalmat, ahonnan játszod. Példának okáért a PC megosztott mappájából néztem filmet, majd a filmet átmozgattam máshova, viszont a TV még akkor is ott látta a már elmozgatott filmeket és lejátszásnál azt írta nem támogatott formátum. Pedig már ott sem volt a film.

Egy másik trükk:
A TV *.mov fájlokat sem játszik le. Viszont ha előbb átnevezed *.mp4 kiterjesztésre, akkor szerencsés esetben menni fog. Ez nem minden mov esetén működik, csak aminek a kódolása mp4-es. Nekem egy kamerám vesz fel mov-ba és azt nem játssza a TV, de ha átnevezem, akkor kép és hang is megy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.