Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) bluobluo válasza sandró60 (#16608) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi az infót!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16652) tibike8 válasza JoeYi (#16650) üzenetére


tibike8
őstag

Egész egyszerűen a panel típus átállítottam a megfelelőre - a 40A1UF7E -re. Valahogy a 40P1UF6E -n állt. Ekkor végigpróbáltam kíváncsiságból az összes 40-es típust és a 40A1UF7E és a 40A1UF4E kivéve mindegyiknél összenyomja torzan a felére a képet, ha 3D-be váltok. Ennél a két típusnál meg jó. De ezért is kérdeztem előbb, hogy mi lehet a különbség a 2 típus közt mert látszólag jó mindkettővel.

(#16653) daniking válasza sunci_02 (#16648) üzenetére


daniking
csendes tag

erre én is kíváncsi lennék

www.memorycard.uw.hu Nézz körül az oldalamon biztos találsz valami jót! Árak miatt érdeklődj! Nagyobb tételnél kedvezmény van! MSN: memorycard@hotmail.hu

(#16654) JoeYi válasza tibike8 (#16652) üzenetére


JoeYi
őstag

hát erre ilyesmim van, de pont azt a számot nemtudni mit jelent. Talán a panel revisiont

Tehát, ha egy Samsung TV panel típus száma: 40A1UF0C

40 - képernyőméret inchben
A - a panel gyártója (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 - frekvencia (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U - panel technológia (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F - felbontás (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 - első, második, harmadik stb panel (?) (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C - háttérvilágítás fajtája (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

(#16655) sunci_02 válasza daniking (#16653) üzenetére


sunci_02
aktív tag

én is mert ennyit megér egy LCD tv többet nem. MOst már ketten várjuk a véleményeket!!

(#16656) reggi válasza Lalolib (#16643) üzenetére


reggi
aktív tag

Pedig én állítottam a felirat méretét, a színét nem próbáltam, de a feliratot kicsinek találtam, ezért nagyobbra állítottam....

(#16657) Cho Simba válasza reggi (#16656) üzenetére


Cho Simba
tag

A méretét én is állítottam, van 3 méret, kicsi/közepes/nagy. A színét viszont nem lehet állítani, fixen fehér. Ami azért is baj, mert körvonala sincs, tehát f@szán beleolvad a képbe és olvashatatlan :(
(UE32D5000)

(#16658) tibike8 válasza JoeYi (#16654) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt én ismerem, de pont azt nem tudom, hogy mit jelent amit te sem.

(#16659) InfiniteReality válasza Cho Simba (#16657) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én számitógépről nézek filmeket, arra kötöm a terás winyókat és Media Player home cinema lejátszóprogram. Semmi codec csiribiri zabszalma nem kell hozzá, lejátszik mindent. És jól beállitva jobb minőségben is teszi, mint a TV maga.
Mégjobb ha SVP-t teszek fel (bocs ez kicsit OFF), mert frame interpolációval 24 képkocka helyett 60-at játszik le, és igy abszolút nincs akadozás érzés. Igaz, erős gép kell hozzá, de alapbeállitásokkal egy core2 meg valami erősebb videokártya már elég hozzá.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16660) air válasza InfiniteReality (#16659) üzenetére


air
nagyúr

Mi az az SVP?
A PC-ről történő filmlejátszással csak az a gond, hogy nincs távirányítási funkció? Vagy ezt is meg lehet oldani valahogy?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16661) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Ki kálváriám a a Samsung al. Április végén vettünk egy UE32C6000 LED oldalvilágítású TV-t. Boltot nem akarok mondani... 1 hét használat után, azt történt vele hogy szétesett a kép, elment a hang stb.
1. Szervíz elvitte (május 5.), gariba kicserélték az alaplapot. Jó volt kb fél évig. Nem egész 2-3 hete azt történt vele, hogy elkezdett éjszakánként magától bekapcsolni, és ha éppen készenlétbe volt és be akartam kapcsolni, csak kattogott valami (táp?) a hátuljában, és villogott a power led és nem volt hajlandó bekapcsolni.
2. Szervízes ismét elvitte, hívott telefonon, hogy náluk megy a TV, elmondtam mi a gebasz. pár nap múlva (múlt hét hétfő) visszahozták, azt mondta meglett a hiba (Tápban kiment valami - szűkszavúan).

Múlt hét pénteken hazamentem, kérdem anyát, jó e a TV, Igen nézte este. OK. Odaülök bekapcs. Katt - Katt közbe a power led villog. :W Megint szarakodik. Elkapott az ideg.... de
Elkezdtem logikusan gondolkodni. vagy egy INVITELES motorola Set top boxunk ami a TV közelébe van, netán okozhatja az a zavart? Anyámék mikor kikapcsolják csak a TV-t lövik le. a SET top boxot nem, esetleg ez bekavarhat a TVnek? Most bevittem a szobámba a TV-t, és csak kábeltv-ről megy. Elvileg megy, de este megkérdem öcsémet volt e vele gond.

Hasonló peoblémája volt valakinek az említett típussal? (Azt olvastam hogy a C6xxx os sorozatnak van hasonló típushibája)

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#16662) InfiniteReality válasza air (#16660) üzenetére


InfiniteReality
őstag

+ :)

Az ATI AIW radeonokhoz jár távirányitó, XP alatt zsirul megy, nemtudom W7 alatt milyen, majd ma kipróbálom.

SVP = Smooth Video Project. Megcsinálja azt amit a drágább TV-k "chipőből" tudnak, interpolálja a képeket, köztes képkockákat kiszámolva. Eredményül szebb, folyósabb, folyamatosabb képet kapsz. Mivel több képkockát látsz, több információt kapsz a filmből, vannak olyan dolgok amiket igy látok meg először...

Van akinek bejön ez a folyamatosabb mozgás, van akinek nem, nekem nagyon ütött.

Visszatérve a távirányitóra, egy USB vevőegysége van és rádiós, nem infrás. Még az egeret is lehet vele irányitani (van egy 8 állású gomb rajta). Natív módon tud kezelni egy rakás dolgot (pl pc power off), sok lejátszó is kezeli illetve pl winamphoz van alá plugin stb.

Nekem a régi AIW radeonos távirányitóm még megvan, de úgytudom külön is be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16663) sityupityu válasza JoeYi (#16646) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát JoeYi,azt kell hogy mondjam hogy ez egy nagyon hasznos és jó dolog hogy egy ilyen cikkel előálltál ! Egy leendő tévévásárló nem is találhat ennél jobb segítséget. Ebben aztán minden benne van(lesz). Itt nem a gyári maszlaggal szembesül az ember,és egy átlagos tesztnél is fényévekkel jobb. Mert hát megannyi ember sok-sok pozitív és negatív tapasztalata is bele van építve,akik ilyen készülékeket használnak már hónapok óta. És ezekkel a tapasztalatokkal semmiféle mezei teszt nem veheti fel a versenyt. Nagyon jó ötlet volt! Gratulálok!

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#16664) JoeYi válasza sityupityu (#16663) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi :B

(#16665) JoeYi válasza InfiniteReality (#16662) üzenetére


JoeYi
őstag

androidos telefonnal pedig csak fel kell rakni a goldworm nevű progit pl, és máris billentyűzetté/tapipaddá alakul a telefon

(#16666) forumozo55


forumozo55
csendes tag

enis egy samsung 32d5500 as led keszulek boldog tulajdonosa vagyok, ambar megboldogabb lennek, ha teljes web-bongeszot tudnek hasznalni rajta,
van erre lehetoseg?

(#16667) InfiniteReality válasza JoeYi (#16665) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tehát vannak megoldások, hogy a PC-t is távirányitsuk :) Az SVP sokat dob a pozitiv véleményemen a TV-ről is. Mert nem kellett a drágábbat megvennem, h ugyanolyan vagy jobb eredményt kapjak (tény, hogy kell hozzá erős gép, bár egy core 2 meg valami ATI 57xx vagy vele ekvivalens nvidia talán nem is olyan nagy történet).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16668) JoeYi válasza InfiniteReality (#16667) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, ráadásul amit említettem ugye wifin iányítja a PC-t, nem kell látótérben lennie mint ahogy az infrás távirányítók esetében

(#16669) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok!

UE40D7000 tukrozodeserol tudtok nekem valamit mondani? Vilagos szobaba kene.

Koszi.

(#16670) joci66 válasza NeoExDeath (#16623) üzenetére


joci66
tag

Szia én 3hete vettem egy ilyen tévét.Sajnos a tévé müsorok nem olyan jók rajta de a lejátszoja az szuper.A fekete az kicsit szürke de ez a technologia velejároja nekem a másik szobába egy 3 éves plazma van hát az szinbe kenterbe veri.A kábel szolgáltató UPC digitál gold hd a tévémüsorok szine nem a leg jobb de a média lejátszo az jo ha olyan szinek lennének a tévémüsornál is akkor meg lennék vele elégedve.De szerencsére nem én nézem hanem a lányom.Estleg A tesoba ( Váci ut)van egy Panasonic 37 plasma 76000ért érdemes megnézni szerintem azzal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#16671) huncut123


huncut123
tag

Helló!

Tudnátok nekem abban segíteni hogy hogyan tudok Internet@TV funkciót varázsolni az UE40C6000 TV-be? Vagyis kb elég lenne annyi is, hogy mekkora ROM van benne, most ott tart a dolog hogy átállítottam a típusát UE40c6600-ra amivel elvileg menni kellene a dolognak, és még a PVR-nek is, de ez nem kell nekem, most T-VAL6DEUC 1016.0 FW van rajta ami 40MB, és T-VALDEUC-3008.3 FW kellene rá tenni hogy működjön a dolog, de az meg 132MB.

Nem áll szándékomban levenni a hátulját, vagy JTAG kábellel mókázni és hasonlók, és legfőképpen elrontani nem szeretném :)

Van itt olyan mágus aki ért ehhez a varázsláshoz, vagy olyan aki csinálta már (dobj egy PÜ-t a megoldással kérlek)?

köszi :R

--- Üdv: huncut123 ---

(#16672) emre33 válasza BBéci (#16601) üzenetére


emre33
addikt

nem az a lényeg hogy jobb-e, hanem hogy mivel több a 8000 a 7000-nél

Látom nemsok embert izgat ez, pedig nem kevés az árkülönbség.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16673) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, mindenkinek.

Mi pár hete vettünk egy Samsung UE32C5000Q-t. Elsődlegesen TV-nek, de monitornak is.

Szerintem kiváló vétel volt a méretét/egyéb paraméterei alapján, kevésbé érdekel, hogy 2010-es modell... Monitornak is kiváló, még pont elég "kicsi" hogy közelebbről is nézhető legyen. TV-nek mesés, kb 4 méterről nézzük. :C

Eddig nem volt semmi gond vele, de mostanában 2x is csinált olyat, hogy rózsaszín/zöld kép jött be rajta. A cucc ki/be kapcsolásával a hiba megszűnt, de akkor is belém bújt a kisördög... Egy régebbi ATI x550esre van sima VGA kábellel ráaggatva. Mivel mind a két esetben ki/bekapcsolásra a probléma megszűnt, a vga kábel miatti esetleg szinkronizációs vagy ilyesmi hibának tudom be a dolgot. De ha van itt hozzábbértő és tudja a probléma okát, szívesen veszem, ha megosztja velünk :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16674) malwy


malwy
senior tag

Üdv!
Mi a véleményetek a Samsung LE37D550 tv-ről?
Tudom, 37 kerülendő kategória a panel miatt (is). Viszont, 79 990Ft-ért megvehető most.
[link]

Monitorként használnám 50%-ban (net, munka, kutyafüle), 25% játék, 25% film (HD). Tehát input lag is szempont, de d5000es széria korrekt e téren, gondolom ez is.

Üdv: Malwy

(#16675) tserrof77 válasza malwy (#16674) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nekem már nagy lenne monitornak a 37es... mi is emiatt vettünk "csak" 32est.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16676) malwy válasza tserrof77 (#16675) üzenetére


malwy
senior tag

Csak jelen esetben a 32es drágább is, meglehet egyben rosszabb is.
Nem hiszem, hogy zavarna a méret. Változtathatom 60-150 centi között, hogy honnan nézzem. Ha mégis kellemetlen lenne, a nappalis crt tv-t lecserélésre ítéltetik e készülék által, én meg ismét tv vásárlás elé nézek.

(#16677) Borote válasza malwy (#16674) üzenetére


Borote
addikt

Nekem is pont ez lenne a kérdésem, hogy mennyire jó vétel ez a fent említett Samsung?
Illetve a másik amit néztek szüleim, a UE32D5000 lenne, ami most a madaras teszkóban 10e forint előleggel 6*15e részletre elvihető.
Érdemes ebbe beruházni, vagy van jobb vétel is 100k környékén? (Nagyon nagy pozitívum, hogy ha 'kamatmentes' hitelre vihetik :) )

(#16678) Tom5 válasza Borote (#16677) üzenetére


Tom5
addikt

Én is az Osanban vettem az említett TV-t. THM 0%-ra szerettem volna, de nem fogadták el a hitel kérésemet. Pedig semmi tartozásom, az átlagnál jobban is keresek és mégse...mérgemben megvettem KP-ra. Kifizettem a +2 év garit is, ami most nem tudom hogyan alakul annak tükrében, hogy regisztráltam a TV-t a Samsung oldalán és ezért kaptam ott is plusz 1 év garit. Így hivatalosan 2014.11.14. ig érvényes. De ugye ott a plusz Osanos garancia is. :F Tv szerintem jó. Mindenképpen be kell kalibrálni, ahogyan itt a topikban írták is. Nálam az okozott nem tetszést, hogy csúnyák és életlenek voltak a betűk. De a képernyő igazítása és driverből scaling options állítása szépen megoldotta. Elsődlegesként monitorként használom a kicsikét kb 1 méter távolságból. Ez az ál 100Hz dolog sem túl zavaró (nekem), mindent összevéve eddig tetszik, a tuner részét csati hiányában halasztanom kell... :((

(#16679) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Sziasztok!

Többen kérdezték privátban, osszam meg a TV-m beállításait. Egyszerűbb ha itt leírom, hozzáfűzöm a kis kommentjeimet, és ki lehet tárgyalni :)

TV: UE40D5000

Fontos: AMD Radeon HD6970-es kártyával kötöttem össze HDMI kábellel direktben (nem DVI->HDMI átalakítóval) és nem az 1-es (PC) bemenetre kötöttem a TV-n. Azért fontos ezt megjegyezni, mert ha akár a HDMI1 bemenetre kötjük, akár DVI->HDMI átalakítót használunk, akár a PC monitor kábellel kötjük össze a TV-t a géppel, nem biztos, hogy a TV "odaadja" az összes beállítást.

Még egy apróság: mivel a videokártyát a TV-vel HDMI kábellel kötöttem össze, Catalyst Control Centerben nem kellett sokat állítani rajta, sem szinkronizációt, sem polaritást, semmit nem kellett piszkálni (Overscan-Underscan csúszka 0%-nál). A TV-t felismerte simán Samsung-nak, tipusmegjelölés nélkül. Egyedül a Pixel Format fülön piszkáltam át az alapbeállításról PC Standard (Full RGB) beállításra, és rögtön már ettől is jobbak lettek a színek.

Ezután állítottam el a TV beállításait, mégpedig így:

Picture ->
Picture mode: Movie
Backlight: 14
Contrast: 92
Brightness: 40
Sharpness: 20
Colour: 48

Screen adjustment->
Picture size: screen fit

Advanced settings->
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: Off
Gamma: +2
RGB Only Mode: Off
Colour Space: Native /ettől a beállítástól megint nagyonsokat változnak a színek, jó irányba. Szerintem Native beállításban használja csak ki a TV a teljes színskáláját/
White Balance->
R-Offset: 16
G-Offset: 23
B-Offset: 27
többi marad 25-ön (alapbeállításon)
Flesh Tone: +1
Edge Enhancement: On
Motion Lighting: Off
LED Motion Plus: Off

Picture Options->
Colour Tone: Standard
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Normal

Nálam a dőlt betűs beállításokkal sikerült elérnem azt, hogy a nagyon sötét részletek is látszódnak a képen, nem vesznek el.
Lejátszóként Media Player Home Cinema-t használok, ahol az alábbi dolgokat módosítottam (megintcsak ahhoz, h ne vesszenek el a sötét részletek a filmek alatt):

View -> Renderer Settings -> Output Range
0-255 pipa

View -> Renderer Settings -> Presentation
10-bit RGB Output pipa
Force 10-bit RGB Input pipa
Full Floating Point Processing pipa

Play -> Shaders -> Select Post-Resize Shaders...
Sharpen Complex 2
YV12 Chroma Upsampling
/itt a sorrendben nem vagyok biztos, lehet ezt a kettőt jobb felcserélni/

Play -> Shaders -> Enable Post-Resize Pixel Shaders pipa

Ennyi! :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16680) kocsonya


kocsonya
tag

Nekem egy technikai kérdésem lenne, hátha valaki használja az általam felépíteni kívánt megoldást.
Van egy UE40D6500-am, amin van optikai kimenet. Van hozzá külső vinyóm, eddig nem néztem olyan filmet, amit a beépített lejátszó ne tudott volna lejátszani.
A kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy házimozit (Onkyo HT-S5405), akkor arra ki fog-e menni a filmek 5.1es hangja? Optikai kábellel lennének összekötve természetesen. Azt sikerült mindenféle fórumból kideríteni, hogy a tv adások hangjával nem lesz gond, de több helyen is azt olvastam, hogy a HDCP miatt csak stereo hangot tud kiküldeni médialejátszás közben a tv. A másik kérdéses rész, hogy az 5.1es hangok közül megy-e "mindegyik" szabvány, tehát DTS, DD5.1.
Összefoglalva:
Ha valaki tv beépített lejátszójával (DLNA-val és usb meghajtóról) néz filmet, aminek a hangját az optikai kimeneten küldi ki házimozi erősítőre, az kérem jelentkezzen és írja meg a tapasztalatokat!

Köszi

KocsonyA

Szar az élet, mégis éled!

(#16681) #09634560 válasza kocsonya (#16680) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen az optikai csatlakozón kimegy az USB, tuner és a megosztott filmekről sz 5.1. A DTS és A DD is.Tehát nyuogodtan összekötheted az Onkyót a tévével optikain,az 5.1 lesz akár DD,akár DTS.
A HDCP a Hdmi-n csatlakoztatott készülékekre vonatkozik tehát a HDMI-n csatlakoztatott készülékek sztereón mennek ki a z Onkyóra a tévé optikai kimentéből. De az onkyo fogad HDMI-t igy ami készülékeken HDMI van azokat közvetlen csatlakoztathatod az Onkyóra,onnam mehet a tévére.

(#16682) sandró60 válasza kocsonya (#16680) üzenetére


sandró60
addikt

A tv usb-jére kötött külső meghajtoról lejátszott hangformátumok az optikával összekötött erösitőbe 5.1-DTS átmegy-Ha persze tartalmaz ilyen formátumot a lejátszani kivánt film
Tömören ennyi

(#16683) Sztlaci válasza oz82 (#16661) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Szia!

Samsung sorozat hiba, a táp hibája, tele az Internet a ki-be kapcsolgatással, nekem első nap kikapcsolt, de akkor még azt hittem kontakthibás a konnektor, mert nem a végleges helyén volt a TV. Aztán egy hét múlva már naponta többször kikapcsolt, majd néhány másodperc után vissza.
Javították az óta jó. A tápban van 4-5 elkó, azok sz@rok, de a samu 2006 óta nem hajlandó minőségi alkatrészeket használni helyette legtöbbször a 2200µF/10V-os kondi megy tönkre.
[link]
[link]

Szervizbe vele!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#16684) executor2 válasza €uro (#16244) üzenetére


executor2
csendes tag

Egy 1.4-es HDMI-vel összekötöd a számítógéped a TV-vel. Átteszed a képet a TV-re. PowerDVD-vel vagy bármilyen lejátszóval 3D-s lejátszóval elindítod a filmet de nem kell a lejátszót 3D-be kapcsolni. A TV távirányítóján megnyomod a 3D gombot és ................tádáááááá 3D lesz a kép. Nekem is 6100-es van ezzel a módszerrel tökéletesen megy.

(#16685) BBéci válasza air (#16607) üzenetére


BBéci
titán

Válaszod nem kielégítő, mert én is szinte kizárólag mkv filmekkel rendelkezem, azokra vonatkozott, hogy összesen egyhez nem külső, hanem beágyazott felirat tartozik, a címe Carlos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16686) Adler


Adler
aktív tag

Olvastam a következő cikket: Samsung LED TV tudástár - D széria

Abba írták, hogy a panel típusáról a tv hátoldalán lévő címkéről lehet leolvasni. Ha ezt ott nem látom akkor csak a szerviz menüből tudom megnézni?

A tv típusa UE22D5000.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16687) Csaby15


Csaby15
csendes tag

Sziasztok.

A 40D5500 tv-m szoftvere 1018 0.De találtam a samu honlapján 1019 0 szoftvert is.De tv nem frisiti magától a hiába megyek rá frissítésre.Érdemes usb-n rárakni az új versiot??Kockázat van??Félek hogy rosszabb lesz mint volt.!

(#16688) cigam válasza Csaby15 (#16687) üzenetére


cigam
félisten

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
Mi rossz most rajta?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16689) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Samsung UE40D5003-m van, beállítottam, hogy lejátssza a filmeket is. 1 gigás pendriveot rákötök egyből felismeri, le is játssza a filmeket rendesen. Most rátettem egy 2,5"-os külső 500gigás vinyót amin van 30giga szabad hely és tele van mindenféle adattal, képekkel, dokumentumokkal, videókkal. Haveromé a hdd FAT32 a filerendszere, szóval nem formázhatom le ntfs-re mert meggyilkolna az adatok miatt. Rákötöm tv-re hallom, hogy pörög a vinyó, de semmi nem történik a TV-m nem írja ki automatikusan, hogy USB-n kötöttem rá bármit is. Tud esetleg nekem valaki segíteni ebben? Nagyon jó lenne valami hasznos info, mert már napok óta szeretnék fullhd filmet nézni :D Köszönöm!

(#16690) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Elképzelhető, hogy csak tápos vinyót fog érzékelni, mert nem is világított a led rajta, amikor rákötöttem a TV-re.

(#16691) BBéci válasza executor2 (#16684) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem úgy a tévé által konvertált mű 3D-t látsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16692) tibike8 válasza BBéci (#16691) üzenetére


tibike8
őstag

Ha a forrás úgy néz ki, hogy két képet látsz egymás mellett egy sima tv-n vagy monitoron (és nem egymáson elcsúsztatva), akkor a tv valóban valódi 3D-t csinál. Egyszerűen egymásra teszi a két képet (na ekkor már azt a 'mosódott' képet látod mint az igazi 3D-s filmeknél és a szemüveggel meg látod a valódi 3D-t. A 3D-s mkv-k így szoktak kinézni - legalábbis én csak ilyet láttam még.

(#16693) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. nekem van egy ilyen tv-m Samsung UE40C5000 és jelenleg ez a firmware van rajta T-MSX5DEUC_2009.0 de ezt le akarom cserélni erre T-MSX5DEUC_2011.0 és nem tudom hogy miket tartalmaz az új és az előtte lévő a 2010-s. valaki meg tudná nekem mondani? meg még az is érdekelne hogy miért nem játszik le bizonyos filmeket vagy épp sorozat részeket. mindig azt írja ki hogy nem támogatott fájl formátum pedig a kiterjesztése mkv. pl nézem a lie to me-t és 11 részt lejátszik de 12től már egyet se. ez mitől lehet? fimware megoldhatja a problémát? előre is köszi.

üdv

(#16694) Lalolib


Lalolib
csendes tag

Két rövid kérdésem lenne. Az egyik a filmek feliratának állításáról. Olvastam itt a fórumon, hogy lehet növelni a betűk nagyságát, de én nem találom ezt a funkciót. Alapból nagyon kicsi, még nagyítóval is alig látom.
A másik, hogy ha egy DVD tartalmát (video_ts) átmásolom a külső HDD-re, akkor azt le tudja-e játszani a tévé lejátszója?

(#16695) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Amint látom nem jönnek a vélemények a LE37D550-ről. Vissza lehet vinni tv-t 3 napon belül ha nem tetszik? VAgy csak a webshop-nál van ilyen?

(#16696) danger85


danger85
csendes tag

Kollégám belépett a szervíz menübe a TV-jén és később kikapcsolta, majd újra be és rossz lett a kép a TV-n. Elvileg nem állított semmit rajta.
Tipus: UEC5000

Légyszi segítsen valaki!

Köszi

danger

(#16697) JoeYi válasza sunci_02 (#16695) üzenetére


JoeYi
őstag

igen vissza lehet vinni. Nyilván lélekben készülni kell rá hogy lehet akadékoskodni fognak. Ilyenkor panaszkönyvbe beírni történéseket, és fogyasztóvédőknél feljelentést kell tenni

(#16698) sunci_02 válasza JoeYi (#16697) üzenetére


sunci_02
aktív tag

..remek. Mert nem győzőtt meg senki erről a típusról, hogy belevágjak-e. Tudom nem egy csúcs kategóriás. De most lenne ennyi pénzem egy új tv-re. 52 CRT-m van és elegem van belőle :DDD

(#16699) JoeYi válasza danger85 (#16696) üzenetére


JoeYi
őstag

tibike8 -at zaklassátok privátban, ő is hasonló problémával kűzdött, hátha tud segíteni

(#16700) JoeYi válasza sunci_02 (#16698) üzenetére


JoeYi
őstag

megkérheted őket a helyszínen, hogy kapcsoljátok be, és végignyomkodhatod a funkciókat hogy tetszik-e. Akár pendriveon vigyél videókat meg képeket, és próbáld ki. Aztán írd ide a véleményed, hogy mindenki vadiúj LCD tv-vel várhassa a mikulást :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.