Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Laca0 válasza mamsi (#17647) üzenetére


Laca0
addikt

Csak, hogy még jobban elbizonytalanodj a döntésedet illetően: a helyi műszaki boltosok egymástól függetlenül arról panaszkodtak tegnap, hogy a raktárak kifogytak és az új rendeléseket már magasabb áron kapnák meg, ezért egyenlőre nem rendelnek semmit.
Állítólag a tv gyártók eddig lenyelték a rossz árfolyamból adódó veszteséget, de most komoly emelésre kényszerülnek.
Persze lehet, hogy ez csak egy keresletnövelő marketing duma, de akkor jól összebeszéltek...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17652) troland26 válasza PLaci58 (#17649) üzenetére


troland26
őstag

mi lehet jobb hasonló árban ? lehet időnként egy-két film is meg lesz nézve rajta usb-n

(#17653) sandró60 válasza troland26 (#17652) üzenetére


sandró60
addikt

A drágább biztosan jó lenne,de lehet,hogy akinek veszed nembiztos,hogy kifogja használni
A hozzászólásomat ez ügyben mégegyszer a #17630-olvashatod egy kis bátoritásként a 5000-tévéhez

(#17654) Ed Parker válasza Laca0 (#17651) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Még szeptember környékén olvastam az indexen egy cikket, hogy az idei karácsony nagyon gyenge lesz a kilakoltatások és a rossz anyagi helyzet miatt.
Ennek ellenére a kommentekből azt veszem ki hogy akkora baj még sincs ha a készletek a legtöbb helyen elfogytak.
Érdekes dolog ez.

(#17655) nightshadow válasza Ed Parker (#17654) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha azt készletnek lehet nevezni, hogy az akció első napján nyitás után 2-3 óra múlva már nincs a tévéből, mert elkapkodták azt a pár darabot.

[ Szerkesztve ]

(#17656) Laca0 válasza nightshadow (#17655) üzenetére


Laca0
addikt

Ez a nagyon akciós tv-kkel mindig így szokott lenni, mivel csak pár darabot kap belőle minden áruház. Az a vevőcsalogató.
Mint ahogy mi is jártunk 6-7 éve. Megjelent az E.W. szórólapján dec.x-től akció! Ki is néztem egy szuper Grundig tv-t, ami nagyon jó árban volt! Kihagyhatatlan vétel!
Dec.x-én ott voltunk nyitás után pár perccel a boltban. Az eladók kinevettek. Azt mondták, hogy azt a 3db-ot, ami érkezett, ki sem hozták a raktárból, megvették maguknak.
Persze nem jöttünk el tv nélkül, mivel elromlott a régi és venni kellett valamit. Úgyhogy bejött nekik a marketing...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17657) nightshadow válasza Laca0 (#17656) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyenért szokták megbüntetni az áruházat. Hogy lehet belerakni egy akciós újságba egy olyan terméket, amiből 3db van. Kíváncsi lennék rá, hogy ezt nyugaton is megmernék-e tenni?

[ Szerkesztve ]

(#17658) Tutu7030


Tutu7030
veterán

NFS megosztás felcsatolását a tv-re próbálta már valaki?
Nagy nehezen azt már elértem, hogy a /mnt/torrent/downloads alatt látja a mappákat, lejátsza a filmeket, de ami a downloads alatt még plusz mappában van, azt már nem látja. :W

A fényképeket/zenéket lejátsza a /downloads/ alatti mappából is.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17659) Ed Parker válasza nightshadow (#17657) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem, legalábbis északon.
Az áruház web lapján fel van tüntetve a készlet, ha nagyon kevés van piros betűkkel kiírják hogy korlátozott példányszámban.

(#17660) goccer válasza goccer (#17606) üzenetére


goccer
aktív tag

Probléma megoldva, az adott konfiggal nem működött a underscan/overscan "friss" Catalyst-tal. Ha más is belefutna hasonlóba, annak leírom, hogy próbálkozzon 2010 előtti Catalyst-tal mert ott még működik ez a csodás funkció.

(#17661) tibike8 válasza air (#17641) üzenetére


tibike8
őstag

Egyébként a cikk csak azt írja, hogy a nagyobb BD játékosokban van 3D támogatás. És ennyi.

(#17662) pisteeke válasza air76 (#17637) üzenetére


pisteeke
tag

szia,
de, be van kapcsolva a MAC szűrés a Routeren, viszont a tv mac címét felvettem, és engedélyeztem rajta, sőt! átmenetileg ki is kapcsoltam a mac szűrést, mi több, nyílt hálózattá tettem, és ennek ellenére sem sikerült!
Lehet, hogy valami gond van a tv-vel??? :(

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17663) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Sziasztok! Az törvényszerű, hogy az edge led tv-k felhősödnek idővel vagy nem minden esetben van így? Ahogy itt le is írták akkor ez nem garanciális hiba ugye?

(#17664) pisteeke válasza air (#17636) üzenetére


pisteeke
tag

hát én a MM akciójának keretében 4 db-ott kaptam hozzá, a 3100-asból. Bár előszőr kettőt kaptam, mondván, hogy a másik kettő a dobozban. De mikor otthon kicsomagoltam, nem volt benne semmi! Visszamentem másnap a MM és meglepetésemre, nagyon korrektül áltak hozzá! Elnézést kértek, és adtak másik két darabott!

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17665) JoeYi válasza p1ranha (#17663) üzenetére


JoeYi
őstag

nem idővel, ez nem az elhasználódás eredménye. Vadi újonnan is felhősödik

(#17666) pisteeke válasza Ed Parker (#17639) üzenetére


pisteeke
tag

egy Galax S-t a tv mellé? ajándékba??? ez komoly? Hol veszed?

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17667) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? Samsung LE32D450
70.000ért tudnék hozzájutni. Sajnos kevéssé értek hozzá! :)

(#17668) smobika válasza PLaci58 (#17508) üzenetére


smobika
tag

Szia PLaci58 ! Sajnos csak most kerültem gép közelébe, igen szeretném ha leírnád hogy a tiéd hogy ad hangot ki HDMI-n keresztül, hát eről nem is tudtam hogy eszt a dvd lejátszót betiltották, és mi volt ennek az oka ?!!! Szia

(#17669) Flopper


Flopper
csendes tag

sziasztok,
az új UE40D7000-esemmel ismerkedem éppen, letöltöttem a csatornaszerkesztőt
(Channel List PC Editor 1.01), viszont az átnevezés (rename) funkció sem az esztköztár részen, sem a jobb egérgomb megnyomása után nem elérhető,
tudja vki mi lehet ennek az oka?
köszi előre is

(#17670) pisteeke válasza smobika (#17668) üzenetére


pisteeke
tag

Hát, szerintem (bár magam sem vagyok túlzottam penge a témában) nagyban attól függ, hogy megéri e, hogy mire használod, illetve milyen igényeknek kell megfelelnie! He meg tudod határozni, hogy milyen igényeket támasztasz vele szemben, akkor már jobben megítélhető, hogy megéri e! :)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17671) InfiniteReality válasza Ed Parker (#17628) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezzel az SVP-vel is "megakad", de ez észrevehetetlen. Ez pedig azért van, mert a 23.976 frame/sec-et az egyszerűség kedvéért 24-nek veszi, illetve ha nem veszi annak, akkorsem a TV frissítésére (60Hz) húzza fel pontosan, hanem csak 59 egész valamennyire.

Van az SVP-ben egy opció, hogy "frame blending to screen refresh rate", de ha ezt bekapcsolom reménytelenül megnő a hardverigénye. Ez van.

Valószinű a TV-kben viszonylag gyenge hardver van, ami épphogy elviszi azt az eljárást, amivel az adott TV javítja a képet. Illetve a TV-k sem pont 60Hz-re húzzák fel a képet... gyenge hardveren pedig ez hosszabb megakadást eredményezhet.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17672) InfiniteReality válasza Sztlaci (#17643) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha kikapcsolod a frame interpolation eljárást, nem fog akadni a kép. A többi képjavitó funkció kiszámolására egy gyengébb hardver is képes. A frame interpolation az, ami eszi a hardvert.

Minél "jobb" a használt eljárás, azaz minél kevesebb képhibát eredményez, annál erősebb hardver kell alá.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17673) Ed Parker válasza InfiniteReality (#17671) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én ezt elfogadom,de nekem a 8-ason eltünt ez a jelenség,minden gördülékenyebb.

(#17674) InfiniteReality válasza PLaci58 (#17644) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 60Hz-es lejátszást elősegítő szoftvert pont azért ajánlgattam, mert jobb úgy nézni bármit (nem csak a 24 képkockás filmeket). Ettől még nem szaggat, nem rángat a TV. Ezt azért emeltem ki, mert valaki beleolvas a fórumba, ezt látja a D5000-ről és máris nem veszi meg. Sok ember nem is olvassa el a hozzászólásokat tovább, tehát a kiigazitásodat sem :) :R

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17675) InfiniteReality válasza mamsi (#17647) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A hozzászólásokból én azt olvastam ki, hogy jobb ha a Samsung TV-je mellett döntesz. Ha egy sima, lapos, jó képminőségű TV-re van szükséged, ami kiváltja a régit, ez egy tökéletes választás. Továbbá ha semmi extra nem kell, "csak egy TV" szintén ez a jó választás. A Samsung mellett szól még a sok bemenet, az LG-t nem ismerem. Az általad leirt másik termék az LG azért nem annyira ajánlott, mert nem LED-es, tehát nem egy olyan új és időtálló technológia mint a LED.
A LED-ek önmagukból kifolyólag tartósabbak mint a fénycsöves megvilágitás, továbbá nem kell számolni az előregedésből adódó fényerőcsökkenéssel sem.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17676) Flopper válasza Flopper (#17669) üzenetére


Flopper
csendes tag

rosszul írtam, szóval a "Name edit" van kiszürkítve...., tehát nem engedi a csatorna nevét átírni
mivel a t-home-os beltérit nem tudtam kiiktatni, ezért a régi hagyományos parabolám csatornáival tudok csak operálni (lehet-e ez a probléma?)

[ Szerkesztve ]

(#17677) pisteeke


pisteeke
tag

na meg még valami, ami kicsit zavar...
Jelenleg a upc-től van egy analóg kábel tv előfizetésem. itt egyik másik csatorna eléggé pixeles. Nem mondanám, hogy élvezhetetlen, de az előző tv-mhez képest, ami szintén egy 100Hz samsung volt, lényegesen gyengébb! Gondolkodom a digitális csatornára való áttérésen, (talán a t-home) de nem tudom ez megoldaná e a problémát...
Ezzel kapcsolatban tudnátok valamit mondani? Tapasztalat?

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17678) InfiniteReality válasza pisteeke (#17677) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tapasztalatom alapján a digitális csatornánknak mindig jobb a minősége. Az analógot el kell felejteni :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17679) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Akinek van egy felesleges Skype kamerája és érdekelné egy sandisk extreme 32gb CF kártya az írjon privátot, a kártya vádi új, bontatlan.

(#17680) BBéci válasza InfiniteReality (#17675) üzenetére


BBéci
titán

Hamarabb tönkremegy az elektronikájából valami, mint a fénycsövek öregedéséből észrevennél bármit.
Szerintem egyáltalán nem előny a LED háttérvilágítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17681) InfiniteReality válasza BBéci (#17680) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem van egy régi LCD monitorom (LG L1950B) nagyon szép képe van, hibátlan, de már érezhetően kisebb a fényere mint újkorában. 4-5 éves szegényke és volt használva rendesen.

A LED-es háttérvilágitás előnyét abban látom, hogy "fehérebb", illetve kevesebbet fogyaszt. Bár az EDGE LED-nél ott a felhősödés jelensége, engem nem zavar, a mértéke nem túl nagy. Ezek tudatában nem látom hátrányát a LED-nek a fénycsöveshez képest...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17682) JuliusK válasza mamsi (#17600) üzenetére


JuliusK
tag

A Samsung UE32D5000 valóban csak 50Hz-et tud, tehát nem mondtak neked hülyeséget, viszont ott az él-LED technológia. A médialejátszója is jobb (.mvk fájlok). Az LG oldalán pedig ott van a 100Hz. A döntés a tiéd.

(#17683) JuliusK válasza Tutu7030 (#17615) üzenetére


JuliusK
tag

Az Euronics-ban vásárolt UE40D6570 dobozában két 3D szemüveg van. Ehhez kaptam 2 darab ajándék 3D szemüveget és a regisztrációt követően ajánlott levélként beküldve a számlát és a garanciajegyet küldi majd a Samsung a Skype kamerát. Ha ezeket levonom (csak a Samsung Skype Kamera kb. 40.000.-Ft), akkor a TV árára nagyon kellemes összeg jön ki. Abszolút nem bántam meg, hogy ezt a TV-t vettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17684) szuszinho


szuszinho
őstag

sziasztok!

40D6570-es tvmen szeretném a csatorna listát pendrive-ra menteni. megadom a pint kódot, de azt írja nincs usb eszköz, pedig filmet simán nézek róla. mi lehet a gond?

(#17685) hami85 válasza JuliusK (#17683) üzenetére


hami85
tag

Ezzel mélységesen egyetértek :) Bár szerintem miután mindenki megkapja a kamerát, és nyilván el akarja adni, nagyon alacsony áron fognak gazdát cserélni ezek a kamerák! Ettől függetlenül én is gondolkoztam hogy d6000 vagy d6500 de nem bántam meg...

(#17686) JoeYi válasza szuszinho (#17684) üzenetére


JoeYi
őstag

ha minden igaz fat32-re kell formázni

(#17687) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
1-2 napja volt téma a Full vagy nem full 3D és linkelt ide valaki két tesztképet. Nos, a tv-n mit kell látnom, ha tudja a Full HD3D-t és mit akkor, ha nem tudja?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#17688) oliver7777 válasza air (#17641) üzenetére


oliver7777
tag

Én is gondoltam, hogy csúsztatás a cikk, mint mondtam nekem is az volt egyértelmű, hogy kell egy 3D-s TV is, de a bevezető sorok abszolút félrevezetőek, bár nyilván ez is a célja:
..ezentúl azok is élvezhetik a Samsung Smart TV-k nyújtotta előnyöket, akik nem rendelkeznek ilyen készülékkel. Elég mindössze egy Samsung Smart Blu-Ray lejátszót, vagy Smart Blu-Ray házimozit vásárolni és máris tölthetjük az applikációkat, netezhetünk, vagy nézhetünk 3D-s TV adást..

Egyébként nyilván nem crt tv-re gondoltam :))

(#17689) oliver7777


oliver7777
tag

Más kérdés: Samsung C650 valamelyik HDMI bemenete támogatja az ARC-t(audio return chanel), mert HT-D5530 házimozimmal akarom HDMI kábellel összekötni, de nem jön a hang TV nézés közben a házimoziról, TV hangszórói helyett, pedig házimozi HDMI-je tudja az ARC-t, meg a kábel is amit használok, ezért tudok már csak arra gondolni, hogy a TV nem tudja.

Az mondjuk másik kérdés, hogy nem képesek olyan kábelt adni a házimozihoz, amivel megoldható a dolog (egy szar videókábelt adtak, ami a Full HD-t sem tudja átvinni a TV-re), mert ha van egy ilyen cucca az embernek, akkor nem csak a blu-ray-eket szeretné ezen keresztül hallgatni, hanem a TV adást is (bár nyilván az attól nem lesz 5.1).

Köszi!

(#17690) Ed Parker válasza james008bond (#17687) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha megnyomod a 3d gombot a távirányítón, a logon is látszik,hogy full hd 3d vagy 3d a bal also sarokban.

(#17691) KorLaci


KorLaci
tag

Valakinek sikerült jó képet kicsikarni a Skype kamerából ?
Nekem qrvára kockás, mintha nem is lenne 720p.

(#17692) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Egy fórumon találtam az alábbi képet, elméletileg egy D sorozatú 46-os LED TV látható rajta. (Talán ue46D6750)

Tapasztaltatok már ilyen jelenséget? Lehet, hogy nem is érdemes ilyen TV-t venni, ha ez oldalról nézve tényleg ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#17693) pisteeke


pisteeke
tag

Szerintetek mi lehet az oka, hogy sehogy sem tudom rá kalapálni a tv-re az allshare-t? :(((
sehogy sem megy!!! és miután olvastam tegnap a "serviio" -ról, letöltöttem azt is, tegnap még ment is, (bár az mkv fájlokat nem játszotta le, azt sem tudom miért, pedig hát elméletileg támogatnia kellene!) de mostanra már az sem megy! Egész délután kínlódtam vele, de semmi! :W :W :W
Tudom, hogy már kérdeztem, de ha esetleg eszetekbe jutna valami, ne feledkezzetek meg rólam, kérlek.... :)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17694) Ed Parker válasza pisteeke (#17693) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A tv-re nem is kell,azon rajta van alapból.
A pc-re kell telepíteni és megmutatni melyik mappát akarod megosztani és ennyi, kb:2 perc az egész

(#17695) kornel8585


kornel8585
tag

Sziasztok,
TV-t szeretnék vásárolni.Az alábbi két termékben gondolkodtam:

Samsung UE32D5000
[link]

LG 32LV3400
[link]

Árban körülbelül megegyeznek.Leginkább pendrive-ról néznék rajta filmeket,ezért fontos lenne az USB 2.0 és,hogy a feliratokat is lejátssza. Samsungra asszem 3év, LG-re 2év garancia van.Melyik a jobb választás?

Köszönöm a segítséget.

(#17696) InfiniteReality válasza Dani Pécs (#17692) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az hogy 1 képen egy db TV-n ilyen jelenség van, nem jelenti azt hogy mind sz*r. Ezekből a képekből nem szabad sokmindent leszűrni. Nekem az a készülék hibásnak tűnik, bár ennek megállapitásához élőben is látni kéne. Egy fényképezőgéppel fényképezve egy kijelzőt időnként meglepő dolgokat láthatunk (főleg nagy záridővel), amit szabad szemmel lehet észre sem veszünk.
(Amúgy szerintem a felhősödés látható a képen, de a nagy záridő miatt lehet ilyen erős és ennyire kék).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17697) pisteeke válasza kornel8585 (#17695) üzenetére


pisteeke
tag

ez így is van, ahogy mondod! Csak a laptopra töltöttem le (természetesen) és simán, két másodperc alatt rá jöttem, hogy meg kell osztanom a mappát ahhoz, hogy a tv lássa is azt! a gond ott kezdődik, hogy hibába tallózom ki a mappát, nem hajlandó azt megosztani! Próbáltam másikkal, sőt, teljesen új, külön emiatt létrehozott mappával, de továbbra is semmi! És nem tudom miért???? letöröltem, letöltöttem újra, és dettó ugyan az! Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol a kisasszony viszont nem volt a helyzet magaslatán, és elküldte e-mailben ugyanazt, amit addig is csináltam! Szóval nesze semmi fogd meg jól! :(((
ezért nem tudom, mihez kezdjek!!!

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17698) Ed Parker válasza pisteeke (#17697) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A source módban kiválasztottad a pc all share módot?
Mert nekem onnantól a mappákat mutatja és megy minden.

Ja és nekem hdmi kábellel össze van kötve a notesz.

(#17699) pisteeke válasza Ed Parker (#17698) üzenetére


pisteeke
tag

esélyem sincs ilyen módot kiválasztani! Nincs ilyen opció! Legalábbis ami a pc-t illeti! :(
Csak a tv, illetve természetesen a telefon, ha azon is elindítom a DLNA szolgáltatást...

A HDMI kábel meg a másik bajom a sok közül! Mintha semmit nem dugnék rá! jobban mondva a laptopn egy pillanatra elsötétül a kép, de utána semmi! Nem kellene megjelennie a tv-nek a saját gépen, vagy valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#17700) szilacus válasza kornel8585 (#17695) üzenetére


szilacus
tag

Nekem Samsung UE32D5000-es tv -m van, két hónapja használom, eddig mindent lejátszott USB-ről. Szerencsémre a felhősödéses hibát sem tapasztalok.Regisztráltam a samu.honlapján plusz egy év garit. kaptam. Számomra jó döntés volt.
Kb. 30 W-ot fogyaszt, csak ajánlani tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.