Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) tibike8 válasza JoeYi (#16699) üzenetére


tibike8
őstag

De már minden rendben :) És eléggé tanulságos volt számomra a szitu.

(#16702) sunci_02 válasza JoeYi (#16700) üzenetére


sunci_02
aktív tag

ez nem egy hülye ötlet, van pár anyagom majd szétkapom az eladót!!! :DDD Már most látom, hogy utálni fognak :DDD :DDD

(#16703) lpburny


lpburny
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a különbség a két TV között?

Van ez SAMSUNG LE40D550
És ugyan ez csak SAMSUNG LE40D550K 1

Mi az a K 1 jelzés??

Az utóbbi egy tízessel olcsóbb

Köszi

(#16704) nightshadow válasza lpburny (#16703) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanaz a két tévé, csak valahol kiírják a teljes típusszámot.

(#16705) sunci_02 válasza lpburny (#16703) üzenetére


sunci_02
aktív tag

ilyet akarok venni, holnap a Saturnban 80e lesz, csak senki sem ismeri. ÉS személyesen már láttam, de ott helyi, légi adás volt és úgy borzalmas volt a képe.

(#16706) Laslie válasza sunci_02 (#16705) üzenetére


Laslie
tag

Nekem ilyen tvm van (LE40D550). Megvagyok vele elégedve, Kábelen analóg adások jönnek, amik közelről kicsit szellemképesek, de elég nagy távolságból nézve (>2,5m) már egyáltalán nem zavaró, sőt észre sem lehet venni. Filmeknél viszont pazar a képe.

(#16707) sunci_02 válasza Laslie (#16706) üzenetére


sunci_02
aktív tag

végre egy ember aki reagált. Örülök, hogy jöttél! Akkor megérte ennyit várni. Nekem olyan tompa volt a képe nem eléggé kontrasztos. De lehet, hogy rosszulk volt beállítva.

(#16708) lpburny válasza nightshadow (#16704) üzenetére


lpburny
tag

Értem, köszönöm!

(#16709) Laslie válasza sunci_02 (#16707) üzenetére


Laslie
tag

Azon lehet változtatni a beállításokkal. Viszont az is igaz, hogy az analóg tv adás nem olyan kontrasztos, mint pl. egy HD film. Szemmel látható a különbség a kettő között.

(#16710) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

Van egy UE32D4010 LED TV-m, lehet ennek a készüléknek olyan tulajdonsága amit hardveresen tud és csak FW-ben van letiltva?

(#16711) sunci_02 válasza Laslie (#16709) üzenetére


sunci_02
aktív tag

köszönöm az infókat. holnap majd beszámolok a tv-ről

(#16712) air válasza sunci_02 (#16695) üzenetére


air
nagyúr

Webes vásárlás esetén visszaviheted/visszaküldheted 8 napon belül, indoklás nélkül. (Azért mert nem voltál jelen a vásárláskor, és nem volt lehetőséged korábban kipróbálni a készüléket.) Ekkor kötelesek a teljes vételárat visszafizetni. Általában az eredeti csomagolás, és teljes tartozék a feltétel.
Ha üzletben vásároltad, akkor azzal az indokkal, hogy nem tetszik már NEM kötelesek visszavenni.
Akkor köteles az üzlet cserélni ha 3 napon belül meghibásodik a készülék. Ekkor sem köteles visszavenni. 3 napon túli meghibásodás esetén már szerviz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16713) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Sziasztok!
Egy Samsung d5000-es TV vásárlását tervezem amit szeretnék majd összekötni a noti-val. A problémám abból fakad, hogy a laptopon nincs hdmi kimenet, csak DVI és D-Sub. A TV-n pedig nem látok DVi video bemenetet. Ilyen csatlakozókat tekintve műszaki analfabéta vagyok. Tudnátok nekem segíteni, hogy mi lenne a legjobb megoldás az összeköttetésre?
D-SUB direktbe? vagy DVI-HDMI? vagy ti hogyan oldanátok meg?

(#16714) nightshadow válasza Speedy86 (#16713) üzenetére


nightshadow
veterán

DVI-HDMI

(#16715) sunci_02 válasza air (#16712) üzenetére


sunci_02
aktív tag

szerintem megveszem, mert szükségem van rá. Köszönöm a tanácsokat. Legfeljebb estére már itt lesz fent mint eladó egy samsung tv :DD :DDD :D

(#16716) Speedy86 válasza nightshadow (#16714) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Én is így gondoltam de akkor feltennék még 1 buta kérdést. HDMI bemeneten várja a hangot is a tv nem? az nem lesz gond, hogy az külön érkezik majd másik csatornán?

(#16717) nightshadow válasza Speedy86 (#16716) üzenetére


nightshadow
veterán

Vannak olyan videókártyák, amik DVI-on küldik a hangot is.

(#16718) Speedy86 válasza nightshadow (#16717) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Ez egy integrált régi tipusú Ati 2400XT lenne. Hol tudnék utána járni? És ha ez nem küldi, akkor is jó a dsub hdmi megoldás? + láttam a tv-n ilyen dvi audió bemenetet. Na az pl fogalmam sincs mi :D

(#16719) lpburny


lpburny
tag

Nekem is ez lenne még a kérdésem, hogy mivel tudnám összekötni a fent említett Samsung TV-t egy olyan laptoppal aminek még DVI csatija sincs a hátulján, csak sima VGA (nem tudom mi a neve)...Létezik -e ilyen kábel és ha igen, akkor a hangot hogy tudom átvinni a TV-re, illetve az átalakítás miatt jelentkezik -e minőségromlás ?

Köszönöm

(#16720) Tom5 válasza lpburny (#16719) üzenetére


Tom5
addikt

Sima VGA kábellel rá tudod a laptopot kötni (d-sub), egyik ismerősömnek is így van.

(#16721) nightshadow válasza Speedy86 (#16718) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez egy integrált régi tipusú Ati 2400XT lenne. Hol tudnék utána járni?

Ennyire nem vagyok benne a témában, fogalmam sincs, hogy az az Ati kiadja-e a hangot HDMI-n keresztül vagy nem. Itt tudnál utánanézni szerintem: [link]

jó a dsub hdmi megoldás?

Ilyen megoldás tudtommal nem létezik, mert a dsub analóg, a hdmi meg digitális. A képet az biztos, hogy a DVI-HDMI csatlakozón tudod átvinni a legjobb minőségben. Egyedül a hangot nem tudom, hogy hogy tudod átvinni, ha a videokártya nem adja ki a DVI-on keresztül. Szerintem van itt olyan, aki tudja erre a választ.

[ Szerkesztve ]

(#16722) JoeYi


JoeYi
őstag

PC a TV-hez kötés témakörhöz (most kikerestem, de ne legyetek már lusták felcsapni a TV kézikönyvét)

(#16723) Speedy86 válasza JoeYi (#16722) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Köszi szépen. Még nincs meg a TV-m bár tudom nem mentség gondolom te is neten kerested ki :)
Utolsó kérdésem már csak annyi lenne, hogy ha úgy oldom meg, hogy DVI to HDMI dugó és hdmi kábel az nem rontja e a minőséget egy gyári DVI-HDMI kábelhez képest. Nem szeretek toldozgatni, de hasznosabb lenne a HDMI-HDMI kábel.

Ja igen akkor ez az utolsó kérdésem:
Azt hallottam, hogy bizonyos paneleken akadhat a hd film. Media Markt-ba pl azt mondták, hogy a nem samsung paneles samsung 5000esen akadt a film mig a samsung paneles 5500on nem. (gondolom a 2 tv közt csak panel és (jelen esetben lényegtelen) "okosTV" különbség lehet.

(#16724) JoeYi válasza Speedy86 (#16723) üzenetére


JoeYi
őstag

nem lesz minőségromlás a kábelátalakításkor.

A paneles dologhoz nem tudok hozzászólni

(#16725) cigam válasza Speedy86 (#16723) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ. Ha a DVI-n csak analóg jel jön ki, nem fog működni a dolog, mert a hdmi csak digitális jelet fogad. Viszont amikor a DVI-on digitálisan közlekedik a jel, és HDMI-ben folytatódik, abban semmi -analóg hoz hasonlító- minőségromlás nem lehetséges.

A boltban pedig nagy butaságot mondtak.(Az eladó nem figyelt oda/nem értette meg amikor a 100-200-400Hz...ről és a folyamatos mozgásról volt szó a gyorstalpalón)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16726) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Most indulok megvenni a tv-t még annyit szeretnék, hogy nem tudtok valami teszt hd filmet vagy hasonlót amivel le tudnám tesztelni a TV-t USB-n keresztül? Valami mkv vagy hasonló.
Full filmet nem nagyon akarok:)

(#16727) mape71


mape71
csendes tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lehet, hogy már volt szó róla a topicban, de olyan hosszúnak tűnik és nincs időm, türelmem telejesen végigbogarászni.
Szóval TV vásárlás előtt állok és a most legesélyesebb készülék egy samsung UE40D6500 -as tipus.
Azt sikerült kiderítenem, hogy a 6510, 6530 stb számok igazán csak a külső designra vanatkozó változatok. (javítsatok légyszi ki ha nem így van).
A kérdésem az lenne, hogy a tipus név végén is látok különböző jelöléseket SS, VS, WS, TS stb. Tudja valaki, hogy ezek mit jelölnek? Van e jelentősége?
És egy utolsó kérdés, valakinek van tapasztalata ezzel a ipusú készülékkel kapcsolatban. Ha igen akkor mik a hátrányai esetleg előnyei? :D

Előre is köszönöm a segítséget.

(#16728) cigam válasza Speedy86 (#16726) üzenetére


cigam
félisten

Itt találsz 1-2 mintát, többek között a ph!tv teszteken is emlegetett killa sample-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16729) cigam válasza mape71 (#16727) üzenetére


cigam
félisten

Ezt olvasd el: Samsung LED TV tudástár - D széria

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16730) BBéci válasza tibike8 (#16692) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a képernyőn egymás mellett látod a két képet, az egyértelműen a felbontás felezését jelenti. Olyan 3D-re én nem vagyok kíváncsi, nem azért veszek, nézek full HD tévét.

(#16697) JoeYi
A "nem tetszik" az nem elegendő indok a 3 napon belüli cserére. Csak hibás, vagy valamilyen működési zavarral küszködő készüléket kötelesek visszavenni, kicserélni.

(#16694) Lalolib
Az idei, D jelzésűek le tudják játszani a TS-eket és a Tools menüben lehet állítani a felirat méretét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16731) Speedy86 válasza cigam (#16728) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Tudom sokat kérek már, de ezt a killa tesztet nem tudnád letölteni és feltenni valahová? rapid tiltva van :D

(#16732) BBéci válasza Laslie (#16709) üzenetére


BBéci
titán

Kevered a fogalmakat. A kontrasztosságnak semmi köze ahhoz, hogy az 576 soros, mindenféle zavarokkal elrontott kép nem néz ki olyan jól, mint a 1080 soros, mivel annyi a tévé fizikai felbontása. A jel gyengeségén kívül a konvertálás miatt látod vacaknak az analóg tévéadást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16734) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Kereső nem hozott pozitív eredményt, de panaszkodott már vki D6500-as lassúságra? Értem ezalatt azt, hogy pl böngészőnél amikor címsorba írom az url-t benyomom a gombot és kb 1-2mp-es késlekedés van. Előfordult már, hogy néztem a TV-t smart gombra rábökés 3-5mp késlekedéssel adta csak be. Ez normális? Vagy kéne valahogy fw-t frissíteni rajta? Ha fw-s dolog megmondanátok, hogy melyik menüpont alatt? Köszi előre is! :R

(#16735) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Samsung UE32D6100SWXXH készülékről tudnátok valamit mondani??
""A Smart Hub tartalmaz olyan funkciókat is, mint a Search All, amely gyors és egyszerű módja az internetböngészésnek, miközben Ön TV-t néz.""<-- Ez pontosan mit jelent??
Lehet böngészni de mégsem az a funkció mint a nagyobb tesókéban a WEB Browser??

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16736) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Köszönöm szépen a linkeket. Megnéztem notebookon a killa-t. Ez 1 vicc? Esélytelennek érzem, hogy ezt a tv bírja :D Laptop 3 mp után megadja magát és pixeltenger :D

(#16737) szipike válasza TriplaT (#16528) üzenetére


szipike
csendes tag

Nekem is fent van pár perce.

Moszkvai időjárás megy.
Sajna Magyarországot (még Венгерский módon) sem talált.

National Geographic fotók elég jók. :)

Skype el sem indul

PLEX-ről még nincs infóm

Wikipédia jól működik

"Stream inyteraktyiv" (természetesen orosz, és működik)

Zoomby (szintén orosz stream)

nKTVplayer (bejön pl az orosz MTV) :)

nMuzunga TV (hát ez nem indult el rendesen)

nRuHD (ez sem adott végül stream-ot, csak TV kikapcsolás után tért észhez)

nStreamPlayer (relax TV igazi régi Duna TV halacskás időket idéz) :)

nStreamPlayer L_mod u.a. mint a felette levő (nasaHD ön, és ez legalább nem oroszul :) )

nYoutube HD3D (elég jól bufferol, nem akad ki mint a sima)

Sport expressz (orosz online sportújság)

(#16738) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Fateromek vettek egy ilyen tv-t: Samsung UE40D6510

Van egy dvd lejatszoja amin scart, vagy euroscart csatlakozo van, tudjatok az a szeles es azt szeretne osszekotni a tv-vel, viszont azt mondja a tv-n nincs ilyen bemenet. A gyari oldal szerint van rajt scart, na most ilyenkor mi van? Ismeri valaki ezt a tv-t kozuletek?

Mondtam neki, hogy vegyen egy scart-hdmi kabelt, azt mindegy melyik hdmi-be dugja be?

[ Szerkesztve ]

(#16739) JoeYi válasza Lauda (#16738) üzenetére


JoeYi
őstag

elméletileg a TV mellé volt a csomagban ilyen átalakító kábel amit írsz

(#16740) Silverblue75


Silverblue75
csendes tag

Üdv!
Samsung Tv vásárlás előtt állok a kiválasztott típus Samsung UE40D6570.
Infok a tévéről akciók,ahol + szemüveggel megvehetem, illetve vélemény, tapasztalat akinek ilyen Tv-je van!
Érdeklődnék, hogy ehhez a típushoz milyen külső merevlemezes Winchestert ajánlotok, a kapacitás 2 TB lenne.
A Tv leírásából úgy látom usb 2.0, akkor ezek szerint uj 3.0-ás külső vinyót nem kezelné?
Köszönöm a válaszokat! ;)

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#16741) JoeYi válasza Silverblue75 (#16740) üzenetére


JoeYi
őstag

ezt tudom ajánlani

Akcióról most nem tudok, tegnap ért véget MM-ben. Most ott 199e ft, de ennél olcsóbban is látni árgépen

usb3-at nem tud

(#16742) danger85


danger85
csendes tag

Valaki tudja, hogy van-e különbség a D7000 és a D8000 között a design és a távirányítón kívül?

danger

(#16743) Lauda válasza JoeYi (#16739) üzenetére


Lauda
félisten

Azt mondja nem kapott hozza. De nem ertem a samsung oldalat sem, mert mashol szo sincs scart csatlakozorol. :F

(#16744) p1ranha


p1ranha
csendes tag

Legyen szíves valaki válaszoljon a #16689-re. Köszönöm! :D

(#16745) Lalolib válasza Lauda (#16738) üzenetére


Lalolib
csendes tag

Egy kicsit megtévesztő a dolog, mert Scart nincs a tévén, de Scart-HDMI átalakítót mellékelnek hozzá.
Én is ilyennel kötöttem össze a DVD felvevőt a tévével.

(#16746) Lauda válasza Lalolib (#16745) üzenetére


Lauda
félisten

Neked is ugyanez a tv-d van? Mert akkor racsorgok az oregre, hogy nezze meg jobban. Tehat a tv dobozaban kellene lennie scart-hdmi kabelnek?

(#16747) KaiotEch válasza Silverblue75 (#16740) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Erre valaki?

Azért válaszként megy neked, mert nekem ilyen van.

(#16748) cigam válasza Lauda (#16743) üzenetére


cigam
félisten

Az általad linkelt oldalon letölthető a manuel (a nagy 77MB-os) 3. oldalán láthatod a megoldást.

Az adapter pedig nem hdmi-scart adapter, mivel a hdmi csak digitális jelet tud fogadni, ergó feltételezi hogy az "adapter" megoldja ezt a konverziót. Pedig nem. A tv "ext rgb" analóg jelet fogadó csatlakozójába kell dugni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16749) KaiotEch válasza KaiotEch (#16747) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megtaláltam, de nincs hozzá frissítés. Most ilyenkor mivan? Tök lassú az érzékelése! Vigyem vissza gariban?

(#16750) Freestyle79 válasza Lalolib (#16745) üzenetére


Freestyle79
tag

Scart-HDMI átalakító :Y :W :D :D :D :D
Ez üt, de nagyon :D :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.