Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) cigam válasza PanteraNera (#16850) üzenetére


cigam
félisten

1. Ne fizikai kapcsolót keress, hanem magának a dvd-nek a "setup" menüjében kotorássz ;-)

1. Az 1.-esbe dugd, mert a "sat" felirat a (beépített?) műholdvevőhöz tartozik. Ezen keresztül ad táplálást a műholdvevő fejnek. Ezt nem szereti se a központi se a sima antenna, roszabb esetben hazavágod a készüléket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16852) adam990 válasza 16gaborm (#16846) üzenetére


adam990
csendes tag

Webböngésző és skype egyáltalán nincs, a többi van. ha van kicsivel több pénzed inkább a d6500at ajánlanám saját tapasztalatból kiindulva. Abba van skype és böngésző is.
De mivel sikerült most rootolni a D sorozatot, valahogy biztos meglehet rá oldani már a c sorozatban működő netsurf böngészőt. De lehet létezik is már megoldás.

(#16853) PanteraNera válasza cigam (#16851) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

:D ha nem tudom a dvd-t csatlakoztatni, hogy látom a setup menüt? :)

Akkor állítsam át egy másik tv-nél és úgy dugjam rá?
(lehet, hogy nem teoretikusan kéne ezt csinálni :P)

User Manual:
"Az AV IN bemenethez való csatlakozás esetén az AV IN (VIDEO) csatlakoztató színe (zöld) nem egyezik meg a videokábel színével (sárga)."
Ez lényeges mondat? (konkrétan mit jelent????)

[ Szerkesztve ]

(#16854) InfiniteReality válasza PanteraNera (#16853) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem lehet hogy keveredik a kompozit és a komponens fogalma? Sárga a kompozit szokott lenni, a komponens egyik színe pedig éppen a zöld (s mellette van még másik 2, amit csatlakoztatni kell, h legyen kép...).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16855) cigam válasza PanteraNera (#16853) üzenetére


cigam
félisten

Kiragadva a környezetéből nem sokat.
Tippem szerint lespórolták a kompozit videóbemenetet, ami általában sáraga, és a fehér-piros a hozzá tartozó hang. Namost a TV-n lehet, hogy az rgb (piros, zöld, kék) bemenetek közül a zöldet használja kompozit bementként. Ekkor a zöldbe kell dugni a dvd-ből induló sárga rca-t.

Amúgy pontosan hogy (mi mivel) van összekötve? Valamilyen képet így is kellene kapnod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16856) PanteraNera


PanteraNera
csendes tag

Én már egyszer összekevertem! :)

Az előző mondat a használati útmutatóból idézve, ami teljességgel összezavar (nem vagyok otthon a visualban, nekem nincs tévém ez az őseimé! :( )

A kép értelmezése alapján a video kijáratomat csatlakoztatom a zöld végű Y kijáratú átalakító kábelre. De akkor mi ez a hangsúlyozás a zöld színnel és a sárgával?

(#16857) PanteraNera válasza cigam (#16855) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Nem adott: felbontáshibára hivatkozott :)

Én most a netkávézóból el a tett színhelyére. Remélem mikor ismételten felcsatlakozom is lesztek még, akkor már gyakorlattal együtt tudom feltenni kérdéseimet ;)

Az eddigi ötleteket köszönöm! :R

(#16858) Lesliegold válasza 16gaborm (#16846) üzenetére


Lesliegold
tag

Jó a HDD kezelése...(ilyen jó kérdésre ilyen jó a válaszom)
A smarton belül annyi féle és fajta widgetet, alkalmazást, szolgáltatást telepítel, amennyit akarsz. Itt van pár [példa] Picit visszaolvasol meglátod. Pl telepítés után a youtube HD nagyon frankó, de pl a streamolt internetes adások, mint pl a NASA TV is jóók...A TV [okosítása] rootolása után még többet fog tudni. (Ezt a rootolást én még nem próbáltam.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16859) Borote


Borote
addikt

Leszűkült a kör két Samsung TV-re (Auchan-os móka, szüleimnek), ezek közül kellene választani:
100k-ért: UE32D5000
120k-ért: LE40D551

Tudom, méretben eltérnek, de ez most kevésbé szempont, lehet változtatni bizonyos keretek között, hogy milyen messziről néznék. Arra lennék inkább kíváncsi, hogy kép és hangminőség szempontjából hogyan viszonyulnak egymáshoz?
Csatlakozók, okosTV funkciók nem különösebben lényegesek, szüleim fogják használni, pusztán TV-nek (T-home IPTV), ennek kellene rajta szépen mennie.
Ha jól tudom előbbi Edge LED, utóbbi CCFL háttérvilágítást használ - ebben a méretben és árkategóriában melyik az előnyösebb?
Biztos van még ezernyi szempont (pl melyik fényes, melyik matt), nekem ezek jutottak eszembe, mindezek alapján arra kéne rájönnöm, hogy melyiket javasoljam nekik?

(#16860) Csaby15


Csaby15
csendes tag

Sziasztok.
Miért van az hogy a tv-n lévöYoutubeon nem azok a klipeke vannak mint a pc-n?????Mit lehet vele csinálni???Nagyon idegesítő!!!!

[ Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#16861) air válasza Csaby15 (#16860) üzenetére


air
nagyúr

Ez botorság. Én eddig mindent megtaláltam a TV-n is, amiket a PC-n szoktam nézni.
Legfeljebb nem ugyanabban a sorrendben adja vissza a találatokat mint a gép.
Türelem, nyugiság, próbálgatás.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16862) PanteraNera válasza cigam (#16851) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Sziasztok!

Ismét itt.

(A probléma:
A bejövő tv csatornák hangja csatornánként hol jobban, hol kevésbé zúg. A TV belső tesztje alapján a hangszórók rendben vannak (azért a DVD hangjával is tesztelnék, biztos ami biztos, hogy tényleg nem hangszóró para-e). Ha a bejövő tv csatornáknál van a kutya elásva, mi a teendő, hogy a hanghoz társuló zúgást megszűntessem?)

Amit kaptam még erre ötletet, hogy manual-ban állítsam be a csatornahang kódolását. Van-e ötlete bárkinek, hogy tudok a menüben ehhez hozzájutni? Ilyen paramétert nem találok...

(#16863) Csaby15 válasza air (#16861) üzenetére


Csaby15
csendes tag

Szia.
Pedig ez így van ahogy írtam.10oldalt hozz be klipekből,és nincs rajta az eredeti videoklipekből.Sokszor próbálgattam.

(#16864) vlevi válasza r4dek (#16800) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az én vinyómra (Samsung S2 Portable 160GB) 0.85A van írva, mégis megy tökéletesen USB2-n. Számítógépen, laptopon, és tévén is. Valószínűleg van benne valami pufferkondenzátor, ami a nagyobb induló áramot kompenzálja, különben nem menne.

(#16865) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Samsung 40"-es led tv-t a pc-hez. Hogy mikor lesz belőle valami nem tudom, mert árban mindkettő drága, de igyekszem gyúrni rá.

A kérdés a következő : melyik lenne jobb választás a két típus közül :

1 - Samsung UE40C8000XW ( 2010-es modell, 7-es széria )

2 - Samsung UE40D8000YS ( 2011-es modell, 8-as széria )

A samsung oldalán összehasonlítottam a kettőt, a főbb paraméterek közül a kettő közötti különbség, hogy az UE40C-nél 200Mhz motion plus van írva, míg az újabb modellnél az UE40D-nél ez üresen van hagyva.

[link]

Csak Samsung érdekelne és csak ledes!

Köszi a segítséget!

(#16866) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!

Most vettem Samu LCd tévét, és piros képnél a legszélső bal oldali kék fénycsík is kigyullad, az egész oszlop. Ez gondolom nem normális? Vigyem vissza? Ki fogják cserélni?
A többi színnél rendben van, annyi, hogy fehérnél bal oldalt kék csík látszik (mivel azzal kezdődik) jobb oldalt meg piros (arra végződik) dehát ez gondolom teljesen normális, hisz fehér = 255-255-255, és szélen kibukik az, hogy ott kék/piros van a végén.

Itt egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#16867) zjuhasz válasza varsza (#16833) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

itt van a riport a Saturn nyitásról:
[link]
A magyar ember génjeiben van a sorbanállás igénye...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#16868) PanteraNera válasza PanteraNera (#16862) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Egyenlőre úgy néz ki, hogy a finomhangolás tudja ezt a funkciót. Mint kiderült: az nem lett még állítva! :D

MOST teszt üzemmód :D

(#16869) PanteraNera válasza cigam (#16855) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

A DVD-probléma nem tisztult le:

a LR hang + Video kijárat (3 kábeles, kompozitos) megoldásnál recseg-ropog a hang és hol van nagyon rossz minőségű kép, hol nincs. (TV-t cserélve a dvd lejátszó kábelestül működik!!!)

Lehet, hogy a Samsung spéci 5 bejövő rca két kimenő spec minijack átalakítójával vagy a TV bejárattal van a para. :( Csak tudnám, hogy lehetne ezt leellenőrizni!

(#16870) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítésget szeretnék kérni egy ismerősömnek!

Pár napja vett egy Samsung LCD TV-t (pontos típust nem tudom) de a hiba a következő:
Ha rádug egy HDD-t USB-n mindent hibátlan (.mkv, divx stb)
viszont ha ugyanazt a HDD-t rádugja routeren keresztűl a hálozaton a TV-re (netes TV)
akkor kitudja tallózni, de már lejátszani nem tudja az .MKV-t,
ugyanakkora divx meg minden más hibátlanúl megy onnan is!

Eddig ilyen infókat kaptak nem tudom mennyire valósak:
- 10/100-as lan kevés lehet az adatátvitelnek
- 10/100-as lan bőven elég neki mert 25-50MB-nél nem nagyobb egyik cucc sem.

Valaki tudja a megoldást esetleg?

Köszi előre is! :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#16871) Silverblue75 válasza Z14XEP (#16774) üzenetére


Silverblue75
csendes tag

Vajon vidéken lesz ilyen karácsonyi akciós ár?, az MM-ben vagy az Euronicsban ajándékkal? Remélem érdemes várni rá :) Jelenleg csak Miskolcon van legközelebb én Nyíregyházi vagyok. De ma megnéztem az MM-ben egy fehér hátlapos 6510-est elég tetszetős volt :) Távirányító is fehér, nekem tetszik, egyedi :) (Ára 199.000Ft)+5 év gari :D

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#16872) cigam válasza PanteraNera (#16869) üzenetére


cigam
félisten

A tv-t ne komponens, hanem kompozit videóbemenetre kapcsold.
Ugyanakkor benne van a pakliban hogy valami nem smukkol az adapter kábellel, vagy magával a bemenettel.
Nincs kéznél egy komponens/scart kábel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16873) MegalodonS válasza Borote (#16859) üzenetére


MegalodonS
őstag

En is most veszek egy samut a szuleimnek es nem a tudas,hanem inkabb a meret szerintem a fontos.Jo nagyban latni mindent :)

(#16874) PanteraNera válasza cigam (#16872) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Nincs.

Kérdés: melyik oldalon kéne scart csatlakozó?

Scart kijáratom van a dvd-n is
Scart ext (rgb) átalakító van a tv-hez, arra gondolsz, hogy ahhoz csatlakozni?
Vagy a 2 együtt?

(#16875) Sandormaster válasza Sandormaster (#16597) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Megtaláltam a választ a kérdésemre, leírom ha esetleg valaki ugyanebbe a problémába ütközne a későbbiekben, akkor megtalálja!
Tehát Samsung 40D6500 esetén a lejátszott videóknál az időszakos begyorsulást a Képopciók/Motion Plus funkció kikapcsolásával lehet megszüntetni :))

(#16876) InfiniteReality válasza Borote (#16859) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az edge LED szebb, újabb, jobb technológia stb. A TV vékonyabb, kisebb a fogyasztása, elvileg a LED-ek másfajta megvilágitása miatt szebbek a színek, nagyobb részt fed le a színskálából a TV, a LED-es könnyebb is.

Hangminőségben szerintem nincs nagy különbség, a TV beépített hangszóróitól nem szabad csodát remélni. De a célnak szerintem megfelel.

Legjobb ha bemész egy ilyen nagyobb üzletbe és ha ki van állítva megnézed mindkettő képét (sőt, vigyél valami kisebb MKV videót és nézd meg mindkettőn). Amelyik jobban tetszik, azt érdemes megvenni.

Mindenesetre a fentiek miatt, érdemesebb a LED-est választani, esetleg gyüjteni még hozzá, és eggyel nagyobbat belőle (pl a 40-est is meglehet már kapni 150-ért - UE40D5000).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16877) Sztlaci válasza PanteraNera (#16862) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Egy tipp, kábel tv esetén előfordulhat földhurok is ez az 50 Hz-es búgás. Ha több eszköz van hozzákötve és van köztük földet, akkor előfordulhat. Lehet Tv hiba is, a 37"-os esetében volt régebben ilyen hiba, de nem törvényszerű. Nekem is 37-es van, de hangja nem zajos.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#16878) PanteraNera válasza Sztlaci (#16877) üzenetére


PanteraNera
csendes tag

Nem TV hiba :) Finomhangolás segített (úgy néz ki).

A csatorna hangkódolás hangolását (ha ez mégsem a megoldás, csak épp tünetmentes lett) pedig a csatorna kézi hangolása menüpont alatt található :) Meglett az is!

(#16879) spae válasza lpburny (#16703) üzenetére


spae
aktív tag

Én továbbmegyek, az Euronicsban pedig olyat találtam, hogy
SAMSUNG LE40D550K1WXXH, ez megegyezik a
SAMSUNG LE40D550K1W-vel?

Szerintetek?

(#16880) cigam válasza PanteraNera (#16874) üzenetére


cigam
félisten

Hát mind a kettőn. Scart-ot bedugod a dvd-be, a zsinór másik felé a a tv-hez mellékelt scart átalakítóba, az átalakító a spéci rgb bemenetbe.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16881) PLaci58 válasza Revolit (#16866) üzenetére


PLaci58
őstag

Hibás a panel, vidd vissza!
Az, hogy kékkel kezdődik, az semmit nem jelent. Piros képnél nem lehet kék csík.
A 3 alpixel együtt adja a "színt". A fehérnél mindnek világítania kell, szerintem még a széleken is.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16882) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Érdekes megfigyelni, hogy a D5000-esben lévő képjavító áramkörök mennyi apró részlettől "kímélnek meg" minket. Ha game mode-ba rakjuk a TV-t kikapcsolja az összes képjavítót. Így jelentősen csökken a bemeneti késés (mondjuk én nem nagyon érzem a különbséget) és részletgazdagabb lesz a kép. Érdekes, hogy filmeknél is ez a szitu.

Viszont maga a Windows képe pocsék lesz, különösen a betűk. Pl pont itt a fórumban a szürke háttér elött fekete betűk alig olvashatóak. Elszürkülnek, illetve fehér "köd" jelenik meg körülöttük. Game mode-ot kikapcsolva szép és olvasható lesz az egész.

Kicsit próbálkoztam a beállításokkal is. Ha a kontrasztot leveszem 80-ról 70-re, a fényerőt pedig 14-ről max-ra veszem, ugyan kiégeti a szemem, de megszünik a felhősödés a betűk körül és egész olvasható lesz a kép. Szóval érdekes, amit a képjavító áramkör művel a képpel.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16883) InfiniteReality válasza InfiniteReality (#16882) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Viszont a színek meg szebbek lesznek a képjavítók visszakapcsolásával. Vagy csak kikapcsolt áramkörök mellett tovább kellene igazítani a színeken.

Mindenesetre a backlight 14 és 20 között óriási különbség van a fogyasztás tekintetében. Talán ez befolyásolja legjobban.

Az előző hozzászólásomban kicsit rosszúl írtam, nem a fényerőt állítgattam, hanem a backlight-ot (háttérvilágitás erőssége).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16884) BBéci válasza InfiniteReality (#16883) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem és több tesztoldal igazolja ezt [link], a 14-es háttérvilágítás már nagyon magas. Esti filmezéshez 8-at állítottam be a D8000-en, amit a kalibráló műszer is megfelelőnek talált.
Nappal elegendőnek bizonyult a 10.

Hogy ne kelljen keresgélni a linkelt oldalon, íme a kalibrált beállítások egy része:

Picture preset: Movie
Backlight 8
Contrast 95
Brightness: 45
Sharpness: 0
Tint: G50/G50
Ami még fontos: élesség nullán, 0!!!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16885) JoeYi válasza BBéci (#16884) üzenetére


JoeYi
őstag

nem tudom miért ajánlgatod a d8 beállításait egy d5-höz, se panelben se elektronikában nem fedik egymást szerintem

(#16886) Lesliegold


Lesliegold
tag

Találkozott már valaki az alábbi problémával? Nem találom rá a megoldást már 1 órája...
Tegnap este néztem HD filmet PC-rl AllShare-n keresztül. Elálmosodtam, mondom majd holnap befejezem. Ma reggel bekapcsolom a PC-t, TV-t, elindítom a Samsung PC Share Managert, mint mindíg, de egyetlen egy futtatható állományt sem talál. A könyvtárakat látja, de nincs benne video még a samle könyvtárakban sem. Megosztás le-vissza , könyvtárat átnevez, telepít, újra indít, tűzfal, le-vissza, pc újraindít, szal mindent próbáltam már, de indítható videót nem lát. Videón vagyok a TV-n is, tehát nem fótót, vagy zenét keresek és semmi. USB-ről megy a videó, csak hálózaton nem. Ötlet? THX!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16887) Köles


Köles
tag

Sziasztok!

D5500-ra esélytelen még a widget feltöltés is? Bárhogy próbálkoztam az itteni két módszerrel, mindkét esetben "interference"-re hivatkozva hibával kilép. :W

(#16888) sandró60 válasza InfiniteReality (#16883) üzenetére


sandró60
addikt

Látod ha figyelmesebben elolvastad volna a #16805-ös hozzászólásomat már akkor irtam,hogy a háttévilágitásal lehet még variálni. Az áramfogyasztást mérsékelni.Mindenesetre örülök,hogy erre te is rájöttél :K

(#16889) Lesliegold válasza Lesliegold (#16886) üzenetére


Lesliegold
tag

Megoldottam, rejtett attribútumú könyvtárból nem szabad a megosztott könyvtárba másolni, mert valahogy továbbviszi a megosztott könyvtrába is, így láthatalanként is mutatja a TV médialejátszója pedig ott van a megosztott könyvtárban, és ha ilyen file-okból több van, mint 2 GIGA a megoszott könyvtár gyökerében, akkor megfogja a médialejátszót és csak a könyvtárszerkezeteket engedi látni, magukat a lejátszható file-okat nem...De mire erre rájöttem.....

Xiaomi Redmi 3

(#16890) JoeYi válasza Lesliegold (#16889) üzenetére


JoeYi
őstag

ha nem bánod beraktam a tudástárba a sztoridat :)

(#16891) Mappa válasza zjuhasz (#16867) üzenetére


Mappa
addikt

egyszerű arcú birkák :C

nem kötelező megadni

(#16892) Mr.Foreigner


Mr.Foreigner
csendes tag

Elolvastam a Samsung modell számozásáról mindent, de a Samsung honlapján egy érdekességre akadtam, az UE40 D6530 és a D6570-nél a kép tulajdonságainál, Dinamikus kontrasztarány: Mega. És ez a 6500, meg a 6510-nél nem szerepel. Akkor most egyformák vagy sem a 65xx modellek műszaki paraméterei?

(#16893) danger85 válasza Kartács (#16870) üzenetére


danger85
csendes tag

Valszeg az a gond, h a DLNA szabvány nem támogatja az .mkv formátumot, bár én magam ezt még nem tudtam letesztelni, mert még nem vettem meg a TV-t.
Lehet h mégis tudja csak kisebb felbontásúaknál, de az szinte biztos h a külső feliratot nem tudja kezelni.

danger

(#16894) adam990 válasza danger85 (#16893) üzenetére


adam990
csendes tag

Nemmind1 milyen dlna programot futatsz a gépeden! Nekem TVmobili mindent visz, viszont a samsung dlna progija egy kalap ****:D
Mkv-t nemtudtam lejátszni.

(#16895) cigam válasza adam990 (#16894) üzenetére


cigam
félisten

Valószínü azért játszik lem mindent a TVmobili, mert valós időben átalakítja a tv által igényelt formába (DLNA->MIU).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16896) InfiniteReality válasza sandró60 (#16888) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Figyelmesen elolvastam. Amit írtam inkább arra vonatkozott, hogy Game Mode-ban miket kell és lehet variálni a beállításokon, mert úgy pocsék a kép. Game Mode nélkül már belőttem a beállításokat és szép képet kaptam eredményül.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16897) varsza


varsza
tag

Szerintetek a D503 (ami ugye alapból nem tudja az USB videót) átállítható D550-re?
Vagyis hardveresen azonos készülékekről van szó?
LE sorozat.

Nem szeretnék senkinek tanácsot adni, hogy a szerviz menübe mit csináljon, annélkül, hogy tutira menne.

Köszi

(#16898) Sorcery


Sorcery
tag

Könyörgök segítsetek, hogy a francba tudom a pc-met wifin keresztül összekötni a tv-vel és hogy a smart hub widgetek között megjelenjen a youtube!!!????

(#16899) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

Nah befizettem az Euronicsba az előleget,jövő 7en valamikor csörögnek ha megérkezett!!!
Milyen típusú szemüveget és Wifi kulcsot szoktak adni ajándékba?(UE32D6100SW)

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#16900) JoeYi válasza 16gaborm (#16899) üzenetére


JoeYi
őstag

mennyi előleget kell fizetni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.