Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) tibike8 válasza Limefun (#17248) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt már nem tudom. Nekem Digi kábel van.
De mintha korábban lett volna szó úgy általában a parabolás előfizetésekről és mintha sehol sem jött volna össze a STB kihagyása.

[ Szerkesztve ]

(#17252) cudarz válasza air76 (#17240) üzenetére


cudarz
tag

Ez volt a Saturn Arenaban learazva 1500-ra a nyitasi akciokon belul. Vettem is egyet.

(#17253) InfiniteReality válasza spae (#17245) üzenetére


InfiniteReality
őstag

5003 helyett 5000-est vegyél, élből lejátssza USB-ről a filmeket és nem kell mókolni vele.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17254) spae válasza InfiniteReality (#17253) üzenetére


spae
aktív tag

Jobb lenne, de ahol néztem nem volt, és szerintem az már nem fér bele a keretbe!

(#17255) InfiniteReality válasza spae (#17254) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Hol láttad és mennyiért az 5003-at? Nem hiszem hogy hatalmas árkülönbség lenne a kettő között...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17256) fazr válasza air76 (#17250) üzenetére


fazr
senior tag

Mi az, hogy kamu 100 Hz-es?

(#17257) vinikorn


vinikorn
aktív tag

kis off:
Tudnátok ajánlani Samsung dvd felvevőt, amiben benne vannak az okostv funkciók? Wifi, anynet, Bluray lejátszás.

Köszi.

(#17258) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Ha már felmerült a kérdés: olyan nagy gond az a kamu 100Hz?
Tulajdonképpen miért olyan nagy baj ez, hiszen az LCD amúgy sem villódzik.
Írják azt is, hogy akadozik a mozgás. Én nem vettem ilyen észre a fiam 32C530-as LCD-jén sem, ami még csak 50CMR-es.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17259) samsungnyugg


samsungnyugg
csendes tag

Nem is kell net a tévébe?
Mondjuk nincs net nélküli 3d tévé.

http://index.hu/tech/2011/11/23/muholdon_is_interaktiv_a_t-home_teveje/

[ Szerkesztve ]

(#17260) air76 válasza fazr (#17256) üzenetére


air76
tag

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

JoeYi!Jó lenne egy kis smart app ajánló a tudástárba!Nem sok mindent találni róla,azt se tudja az ember mit töltsön le.Melyek a magyar app-ok,milyen játékot...?!stb...

[ Szerkesztve ]

(#17261) Etikusz


Etikusz
tag

Az eró árfolyam is közbe játszik a nagy árugrásban!

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

(#17262) JoeYi válasza air76 (#17260) üzenetére


JoeYi
őstag

hátha valaki ír egy normális app ajánlót vagy egy oldalt ahol ajánlanak appokat akkor én beleteszem, de egyelőre én nem jutok TV-hez, így ajánlani se tudok :)

(#17263) InfiniteReality válasza fazr (#17256) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Kérlek olvasd el a topichoz tartozó cikket, ott leírja kérdésedre a választ egyik fórumtárs, aki nagyon sok infót összeszedett.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17264) InfiniteReality válasza Laca0 (#17258) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Gondnak nem gond, de 100Hz vagy újabb TV-ken a mozgás folyamatosabb (van akinek ez bejön, van akinek nem). LCD-n eleve nem fogsz vibrálást érzékelni.

Kérlek olvasd el a topichoz tartozó cikket, ott leírja erre a "kamu 100Hz" kérdésre a választ egyik fórumtárs, aki nagyon sok infót összeszedett.

A folyamatos mozgás eléréséhez egyébként nem feltélenül kell venni drágább TV-t, elég ha erős géped van hozzá. Szoftveresen is megoldható ugyanaz.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17265) Laca0 válasza InfiniteReality (#17264) üzenetére


Laca0
addikt

Kérlek olvasd el a topichoz tartozó cikket
Ezt hol találom?
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#17266) mrzed


mrzed
senior tag

Vett még valaki a Euronics akciójában UE40D6570-es tv-t?
A kérdésem az lenne, hogy normális-e az, hogy a beállításoknál és a szervízmenüben is D6500-as a típusmegjelölés?

(#17267) BBéci válasza balage. (#17230) üzenetére


BBéci
titán

"Motion plus ki volt kapcsolva, zajszűrések magasra állítva. "

A zajszűréseket sürgősen kapcsold ki, semmi szükség rájuk, csak elb@sszák a képminőséget! A Motion Plust állítsd egyénire, ott 10/3-ra, szerintem az a legjobb!

(#17248) Limefun
A Digi műholdasa csak CRT tévére való, annyira vacak a képminősége.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17268) InfiniteReality válasza Laca0 (#17265) üzenetére


InfiniteReality
őstag

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Tényleg nem könnyű megtalálni sajnos. Bocsi :)

Kellene valami jól látható helyen szerepelnie ennek a cikknek, merthogy onnan a cikkből el lehet jutni a fórumra, de visszafelé? Ez még senkinek nem jutott eszébe? :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17269) Limefun válasza BBéci (#17267) üzenetére


Limefun
csendes tag

:) Köszi az infót, akkor ebben nem gondolkodom... :R

(#17270) szekra


szekra
őstag

Sziasztok!

Szobámba szeretnék egy kisebb lcd/led tv-t, falra szeretném felszerelni. Az ár/érték kategóriában a legolcsóbb is jó lenne nekem, tudnátok valamit ajánlani? Max. 40-50 ezret szeretnék rászánni. Köszi előre is.

(#17271) BBéci válasza Laca0 (#17258) üzenetére


BBéci
titán

Az 50 helyett 100, 200 hertzet elsősorban nem a villódzás elkerülése miatt, olyat nem művelnek az LCD tévék, hanem a magasabb mozgóképfelbontás miatt alkalmazzák. Természetesen ezáltal a mozgások folyamatossága is javul.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17272) air válasza mrzed (#17266) üzenetére


air
nagyúr

Normális. A 65xx típusok csak a talpakban térnek el.
Tudástár!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17273) InfiniteReality válasza BBéci (#17271) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Vicces hogy mindenhol összetévesztik ezt a Hz-et a képfrissitéssel. Leginkább a TV-k mellé kirakott kis tájékoztatókon illetve az azokhoz megírt magyarázó brossúrán (tegnap a tescoban láttam:D Hz - képfrissités, minél nagyobb ez a szám, annál többször frissíti a kijelzőn a képet. Jelenleg 50, 100, 200, 400, és 600Hz-es modellek léteznek :D )

Megjegyzem, a plazma TV-ken eddig mindig láttam "villódzást", tipustól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17274) JoeYi válasza mrzed (#17266) üzenetére


JoeYi
őstag

Igen, ugyanis a 70-es szám csak a külső megjelenésére utal. Szabad megkérdezni hol és mikor vetted?

Neked és Lacának is ajánlom ezt: [link] nem tökéletes, de leír pár dolgot

(#17275) Csabesz75


Csabesz75
csendes tag

Sziasztok,
egy par napja vettem meg a 40d6500-ast, egy kerdesem volna. Valakinek van osszekotve wirelessen es ha igen akkor mitol lehet az hogy a nagy terjedelmu filmeket, mondjuk mivel probaltam az a 3D Avatar ami 25GB wirelessen nagyon lassan tolti be, mondhatnam szinte minden kep utan megszakad es megjelenik a betolt ikon. Lehet ha tul lassu a router savszelessege? Ha vennek valami performasabbat akkor megtortenik, hogy gond nelkul menne?
Ami most van routerem az a Linksys WRT54GL 54Mbps-os, a routert a tv-tol 2 fal valassza el legvonalban, viszont nyitott ajtokkal (nem tudom hogy szamit-e valamit) is ugyanaz a helyzet.
Elore is koszonom ha valaki leirna tapasztalatat.

[ Szerkesztve ]

(#17276) JoeYi válasza InfiniteReality (#17268) üzenetére


JoeYi
őstag

de, már nekem is eszembe jutott. Igazából ez a fórummotor már tök elavult. Vagyunk 1-2-en akik figyelik ezt a topicot, ezért tudjuk, hogy melyikek a fontos hsz-ek. Mennyivel könnyebb lenne már ha lehetne csinálni egy linkkonténert a fontos hsz-ek linkjeivel meg egybekkel, megjegyzéssel kiegészítve, és mikor vki kérdez egy már megválaszolt dolgot, akkor a linkkonténerből csak odadobnánk neki.

Szintén üdvös újítás lenne az egész fórumon, ha pontozni lehetne a hozzászólásokat, illetve cimkézni, így a cimkék a és ap ontok alapján vki mondhatná, hogy oké, minden D széria cimkés hsz-t látni akarok, de csak azokat amit legalább 5-en hasznosnak találtak. Így kb a 17268 hsz-ből maradna 200 ami igazán tartalmas.

(#17277) InfiniteReality válasza Csabesz75 (#17275) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A WIFI nem egy olyan megbízható és stabil kapcsolat, mint a kábeles. Nem a routerre ráirt szám (max sávszél) a kicsi, hanem a vételi körülmények miatt lehet olyan gyenge a WIFI jel (vagy annyi hiba van benne), hogy nem tudja folyamatosan produkálni a kellő sebességet.

Próbálgasd áthelyezni a routert, esetleg lecserélni egy N-es, 3 antennásra (a több antenna miatt képes jobban lefedni az adott területet).

Ha ez segít, marad a kábel... az a tuti :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17278) InfiniteReality válasza JoeYi (#17276) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Igen. Nem lenne nagy fejlesztés, ha ennek a topicnak a legtetején ott virítana a link a cikkre (ahogy az idevonatkozó cikk alján ott a link a fórumhoz). Kinek kell írni? Nézegettem az impresszumot, de a fórumra vonatkozó contactot még nem leltem meg.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17279) mrzed válasza air (#17272) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, én is olvastam a linkelt anyagot.
Viszont 400-as Clear Motion Rate aggasztott, de közben rájöttem, hogy a 6100-as 200-as, a 6500-ös szintén 400.

(#17280) Csabesz75 válasza InfiniteReality (#17277) üzenetére


Csabesz75
csendes tag

Koszi szepen,
azt hiszem indulasbol probalkozok az n-es routerrel, az igazsag az hogy azert vettem 6500-ast es mondjuk nem 6100-ast hogy ne kelljen megint korbekabeleznem a hazat.
Majd jelentkezem ha sikerult megoldani a problemat az uj routerrel, ha nem akkor is :)
Koszi

(#17281) sandró60 válasza Csabesz75 (#17275) üzenetére


sandró60
addikt

Ilyen nagy GB-os fikmeket ezzel a routerrel soha nemfogsz wifin jól lejátszani sajnos a Linksysnek ez a tipusa nemtudja kezelni.Ha továbbra is ragaszkodsz a wifihez ajánlom a TP LINK1043N-es routerét ami már jobban teljesitA legbiztosabb átvitel ha kábellel oldod meg :K

[ Szerkesztve ]

(#17282) InfiniteReality válasza Csabesz75 (#17280) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lényeg hogy n-es ÉS 3 antennás legyen, a jobb WIFI lefedettség miatt. A vevőoldalon mindegy mi van. Ha nem akarsz Linksysre költeni, TP-Linkből is vannak jó 3 antennás eszközök. Firmware frissítés elkél persze, mindegy milyen eszközt szerzel be.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17283) InfiniteReality válasza sandró60 (#17281) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ott a pont sandró kollégánál :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17284) BBéci válasza InfiniteReality (#17273) üzenetére


BBéci
titán

Ez érdekes, mert én is képfrissítésnek nevezem, nem tudok rá jobb megnevezést, szerintem fedi a valóságot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17285) sandró60 válasza Csabesz75 (#17280) üzenetére


sandró60
addikt

Ha csak azért vettél 6500-ast a 6100-helyet akkor feleslegesen adtál ki több pénzt,mert egy wifi stickel megoldhadtad volna a kapcsolódást.Ami most egy két helyen akciósan 5000ft :K

(#17286) InfiniteReality válasza BBéci (#17284) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Valahol az elektronika biztos frissiti a képet a memóriában, ahonnan továbbmegy a megjelenitésre, de maga a kijelző nem is frissit ugye (LCD) :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17287) BBéci válasza InfiniteReality (#17282) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem lenne TP-Link Wr941RD routerem, most ezt venném.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17288) Csabesz75 válasza sandró60 (#17285) üzenetére


Csabesz75
csendes tag

Vegulis nem csak azert, de egyeik fo szempont volt ez is, most mar megvan es nem is banom hogy ezt valasztottam, nagyon meg vagyok elegedve vele.

(#17289) JoeYi válasza BBéci (#17287) üzenetére


JoeYi
őstag

én ezt vettem, gigabites lan, n-es wifi, usb

(#17290) Csabesz75 válasza sandró60 (#17281) üzenetére


Csabesz75
csendes tag

Vegulis melyik jobb?
Linksys WRT160NL 300Mbps WLAN
vagy
TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps
?

(#17291) BBéci válasza Csabesz75 (#17290) üzenetére


BBéci
titán

Haveromnak van 1043-asa, elégedett vele, de még sosem volt Linksyse, én viszont kipróbáltam egyet, azért írtam az előzőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17292) mrzed válasza JoeYi (#17274) üzenetére


mrzed
senior tag

18.-án vettem Bp-n a Lurdy házban lévő Euronics-ban.

(#17293) JoeYi válasza mrzed (#17292) üzenetére


JoeYi
őstag

mázlista :)

(#17294) sandró60 válasza Csabesz75 (#17290) üzenetére


sandró60
addikt

Azért irtam ,a TPLINK1043-ast itt a fórumon sok embernek ez a tipus van és bevált -Van rajta usb bemenet is :K
Ajánlom figyelmed be ezt a topikot
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17295) Csabesz75 válasza BBéci (#17291) üzenetére


Csabesz75
csendes tag

Nagyon stabil a Linksys WRT54GL, sose volt gondom vele a kb. 2 ev alatt menyi ideje megvan nekem, es ha ne akadtam volna fenn most ezzel nem is gondolkodnek a lecserelesen.

(#17296) mrzed válasza JoeYi (#17293) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, többszörösen is...
Aznap indultam volna a helyi médiamarkt-ba 6500-asért 200e-ért, összesen 4 db szemüveggel. Míg vártam a nyitásra, addig e fórumot olvasgatva akadtam rá egy hsz-ra, melyben írtak a 190e-s 6570-es euronics-os akcióról 6 db szemüveggel. Az első üzletben nem vették fel a telefont, a másodikban még volt három darab, el is rakták nekem... :))))

(#17297) InfiniteReality válasza Csabesz75 (#17290) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A Linksys jobb minőség, de a TP-Link 3 antennás, ami igenis számít. Főleg akkor generál jó lefedettséget, ha az antennákat úgy forgatod el és állitod be, hogy 45 fokban mindegyiket egymáshoz képest. Tesztelve, bevált. Elképesztő eredményeket értünk el, az eddigi 2 antennás ősrégi Linksysekhez (WAP54G) képest. Igaz itt csak AP-król van szó, de WIFI tekintetében nincs nagy különbség router és AP között. Mindenképp jobb a 3 antennás megoldás.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17298) tibike8 válasza InfiniteReality (#17297) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem pl. ez van. Teljesen rendben működik.
[link]

(#17299) Hanok válasza tibike8 (#17298) üzenetére


Hanok
senior tag

"melyben írtak a 190e-s 6570-es euronics-os akcióról 6 db szemüveggel" ezt hol olvastad? Szerintem keversz valamit..Én a 220-as akcióhoz kaptam 6db-ot, a 190 ezreshez nem jár csak a dobozban lévő 2db szemüveg.

(#17300) zs2994


zs2994
tag

sziasztok ..
mi a véleményetek a 32D5000-ről ?
. 100e alatt kapható már ! digi kábellal lenne használva
C tuner van benne, usb-je mindent visz.
pozitívumok , negatívumok ? ... vagy esetleg jobb alternatíva : max 100e ft-ig
köszönöm a választ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.